ZATERDAG 24 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 MET 29.000 ER VANDOOR? Sedert Donderdagavond 6 uur wordt te Zaandam vermist de 53-jarige employé der scheepvaartvereeniging' „Noord" te Am sterdam, de heer L. W. van As. Hij is dien avond van huis vertrokken met medene- men van een bedrag van /fc9.000, welk bedrag bestemd was voor het uitbetalen van loonen aan arbeiders, werkzaam bij de schepen van genoemde organisatie te Zaandam. Het uitbetalen der loonen zou ihedemmidag plaats vinden. Toen de heer van As in den namiddag nog niet versche- heeft de directie van scheepvaartorganisatie een onderzoek in gesteld, waarbij bleek, dat het geheele be drag vermist werd. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek instelde, voorloopig echter zon der resultaat. Een extra-politic-radiobericht is gisteravond verspreid waarin de opspo ring van den heer van A. verzocht werd. De heer van As stond als een zeer be trouwbaar employé bekend, hij genoot het volste vertrouwen van de directie der Scheepvaartvereeniging Noord". O.m. was hem opgedragen het z.g. besteken, dat is ihet aanwijzen van arbeiders voor de los sing der booten en het uitbetalen van loo nen. In verband met het feit, dat het mo menteel vrij druk is in de Zaandamsohe haven was het bedrag, dat aan loonen moest worden uitbetaald, vrij hoog. IN EEN AUTO BEROOFD? Gisternaoht pl.m. 1 uur heeft een chauf feur van een „Geelbandje" te 's-Graven- hage naar het bureau van politie aan de Archimedesstraat gebracht een onbeken den beschonken passagier. De chauffeur verklaarde, dat hij nog een tweeden per soon in zijn auto had gehad, die echter in de omgeving van Kijkduinen den auto had verlaten. De beschoukene, die pl.m. 600 in zijn bezit bleek te hebben, be weerde aan het politiebureau, dat hij pl.m. 400 vermiste en dat hij daarvan verdacht, den man, die met hem in den auto had gezeten. De dronken passagier bleek te zijn een 48-jarige bewoner van de Kritzingerstraat. In verband hiermede is door de politie van den Haagweg als verdacht van diefstal aangehouden een 25- jarig te Loosduinen wonend werkman. Bij fouilleering werd pl.m. 210 aan bankpa pier, dat in elkaar gefrommeld was, op hem gevonden. De aangehoudene is in be waring RECHTZAKEN ALS TWEE HONDEN. In den morgen van 10 Mei jl. wandelde de heer J. H. uit S t o m p w ij k in gezel schap van zijn zbon en een hond voorbij het huis van zijn gewezen buurman, den heer de H., wiens hond, een jonge herder, gemuilkorfd voor het huis liep. Het duur de met lang of de honden vielen elkan der aan en maakten zoodanig kabaal, dat de heer de H. die zich nog op zijn slaap kamer in nachtgewaad bevond, eens uit bet dakraam keek om te zien wat eigenlijk aan de hand was. Ontwarend, dat zijn bond, die wegens den muilkorf zich niet kon verweren, het onderspit moest delven, greep hij naar een pistool en schoot vanuit het dakraam op den aanvaller, die nochtans niet losliet. Het gevecht duurde voort en en verplaatste zich naar een hoek van den achtertuin, waar zijn hond nog meer in het nauw kwam. Een tweetal schoten, waarvan er één den aanvaller trof, maakte een eind aan het gevecht. H. begaf zich met zijn gewonden vier voeter naar een veearts, die een kogelj welke in den rug was gedrongen, onder de borst weer uit het lichaam van het dier verwijderde en de wond hechtte. De eigenaar diende een klacht in tegen zijn gewezen buurman, die hedenochtend voor de Haageche Rechtbank terecht stond. Mr. D. J. Yeegens, had de verdediging van den baas op zich genomen. Verdachte erkende te hebben gescho ten, nadat hem gebleken was, dat zijn hond, zooals reeds gezegd, de mindere den aanva'Jer, in onmiddellijk levensge vaar verkeerde. De getuige verklaarde, d&t zijn hond. een rasechte Fransche herder (Bouvier) was en hij vorderde een schadevergoeding van 40. Mr. "Van Asoh van Wijck, die het O. M. waarnam, zeide dat art. 65 van de Veewet hier niet van toepassing was. Een beroep op art. 41 W. v. S. kon spr. evenmin aan vaarden. Het kwam hem voor, dat ver dachte, boos geworden zijnde, omdat zijn kleinere gemuilkorfde hond door een groo teren hond was aangevallen, maar pardoes aan het schieten is geraakt. Hij ie dus hopeloos uit den band gesprongen en zal zijn onbekookt optreden moeten bezuren. Naast de verbeurdverklaring van de pis tool vorderde de officier een geldboete, groot 60 subs. 60 dagen. Mr. Vee gens betoogde, dat het den eige naar van den Franschen herder niet is mogen gelukken, zelfs niet nadat het dier met vereende krachten aan den staart was getrokken, het dier van den hond van verdachte af te halen. Pleiter zag hier een geval van noodweer-exces en verzocht op dien grond den verdachte van rechtsver volging te willen ontslaan. De politierechter zal de volgende week uitspraak doen. ONRECHTMATIG INNEN VAN STEUNGELDEN. Vier maanden gevangenisstraf. Een loodgieter uit IJmuiden stond veer tien dagen geleden voor de rechtbank te Haarlem terecht wegens het onrechtmatig innen van steungelden. Een week lang ging hij eiken dag stempelen, doch later bleek, dat de man niet werkloos was. Hij had. ge- GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad dezer gemeente kwam op 22 Juni des avonds te half acht in openbare vergade ring bijeen in het raadhuis, onder voorzitter schap van den burgemeester, den heer J. E. Boddens Hosang. Alle leden waren aanwezig. De vergadering wordt op het vastgestelde _jr geopend, waarna door den voorz. voor lezing wordt gedaan van de notulen der vo rige vergadering, welke notulen, behoudens een kleine technische wijziging, op voorstel van den heer Noordam gedaan, worden vast gesteld. De mededeelingen worden op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen, het welk eveneens het geval is met de ingekomen stukken, nadat de voorz. hierop voor wat het aangeboden verslag van den toestand der gemeente over 1932 aangaat een kleine verduidelijkende toelichting had gegeven. De schoolgelden. Aan de orde komen dan eenige reclames /er schoolgeld. De voorz. deelt mede, dat de- schoolgeldverordening geen kwijtschelding van schoolgeld kent, weshalve B. en W. den Raad dan ook voorstellen, de verzoeken af te wijzen. De heer Tondu vraagt nog, of deze vorderingen van de gemeente dan niet onin- vorderbaar kunnen verklaard worden, waar mede dan praktisch toch hetzelfde kan wor den bereikt. Niet zonder meer iedere aan vrage om vrijsteling oninvorderbaar verklaren, doch individueel zal de Raad dan te beoor- deelen hebben of de adressanten daarvoor in aanmerking kunnen komen, waarbij dan op de bijkomende omstandigheden kan worden ge let, die uiteraard niet voor een ieder het zelfde zijn. De voorz. - repliceert en herinnert er den geachten spreker aan, dat de aanslag over 1932-1933 niet de inkomens over dat jaar be treft, doch die over een vorig jaar. Er tegen over staat, dat iemand die voor een of twee jaren geleden geen inkomen had en nu wel, ook niets behoeft te betalen, hoewel hij wel een inkomen heeft. Bovendien zou bij door voering van het voorstel van den heer Ton du, aldus de voorz., er wel meerdere gegadig den voor kwijtschelding komen opdagen. Daar de inkomsten der gemeente toch al niet te hoog zijn, moeten wij hetgeen naar recht te vorderen is, ook inderdaad invorderen. Naar aanleiding van deze beantwoording merkt wethouder Boot alsmede wethouder Lieverse nog op, praktische gevallen te heb ben ervaren, waarbij menschen hen mededeel den geen schoolgeld te kunnen opbrengen, doch wanneer men dan wekelijks of maande lijks aan zijn verplichtingen voldoet, door bij gedeelten te betalen, zijn de bezwaren van verzoekers wel te ondervangen. De voorz. "deelt mede, dat geen ander voorstel moge lijk is, weshalve hij voorstelt het voorstel van B. en W. aan te nemen. Hiertoe wordt daar na zonder hoofdelijke stemming besloten. Het volgende punt der agenda betrof het verzoek van den heer L. Disseldorp, om ver goeding uit de gemeentekas voor het gebruik van zijn noodsjachtingslocaliteit door de ge meente. Dit verzoek, strekkende om een vergoe ding van 100 als garantie over ieder jaar, een aanvullende vergoeding over 1932 van 50, alsmede om een regeling te treffen met de gemeente voor het gebruik van licht en water, in het gebouw, wordt door den voorz. nader toegelicht. B. en W. stellen den Raad voor een vergoeding in den vorm eener ga rantie toe te kennen van f 100 per jaar, dit in verband met de door Disseldorp over de jaren 1928 t.m. 1932 gemiddeld ontvangen vergoeding van f 68.40. Waar deze garantie uitgaat boven hetgeen Disseldorp over de ge noemde jaren ontving, meenen B. en W. door toekenning van 100 garantie per jaar het laatste deel van zijn verzoek regeling van licht en watergebruik geheel te hebben in gewilligd. De noodslachtingen. Naar aanleiding van dit voorstel van B. en W. vraagt de- heer de Vette of Disseldorp nu een ieder in zijn gebouw moet toelaten voor slachtingen. In verband met deze vraag gaat de voorz. de historie dezer aangelegenheid nog een maal na en begint met er op te wijzen, dat de gemeente indertijd verplicht was een ge bouw op te richten. Nu was Disseldorp in dertijd bereid een gebouw beschikbaar te stellen tegen vergoeding, hetwelk door de gemeente geaccepteerd is. Na uitvoerig de, uit het niet-totstandgekomen-zijn van een schriftelijk contract met Disseldorp; ontstane moeilijkheden te hebben overwogen, komt de voorz. tot dit voorstel terug, hetwelk de mon deling bestaande overeenkomst, welke door Disseldorp ook wordt erkend, vast wil leg gen in een geschrift. Het is te beschouwen als een voortborduren op een bestaande aan gelegenheid, welke door geen der partijen wordt ontkend. Alle moeilijkheden zijn ten slotte maar op te lossen, door het voorgestel de contract. Ook kan hij dan aan niemand de toegang tot het gebouw ontzeggen, dit wil hij bovendien ook niet. Ook het advies van het Hoofd van Dienst, den Keuringsveearts, was door B. en W. ingewonnen, die tot dezelfde conclusie is gekomen als B. en W. De heer Anker vraagt wat er nu te doen staat voor de gemeente indien de opbrengst over eenig" jaar de garantie overschrijdt, waarop de voorz. antwoordt dat dit dan ten voordeele van Disseldorp zal komen, hetwelk blijken moet en ook zal blijken uit de admi nistratie, welke de gemeente-ontvanger ter zake zal bijhouden. De heer Noordam vindt het bedrag der ga rantie te hoog in dezen tijd. Hierop repliceert de voorz. en herinnert er .den heer Noordam aan, dat men deze zaak uit een ander licht moet bezien. brui-k gemaakt van de omstandigheid, dat zijn schafttijden samenvielen met de uren, waarin gestempeld moest worden. Het on rechtmatig ontvangen geld had hij gebruikt om een schuld af te betalen. De rechtbank veroordeelde hem' tot vier maanden gevangenisstraf. De eisoh was acht maanden. De heer Disseldorp vraagt ook vergoeding voor water en lichtverbruik. Nu was het grondbedrag door B. en W. gedacht als f 75 en het overige zou hij dan moeten beschou wen als een vergoeding voor deze laatste din gen. Na deze toelichting heeft de heer Noor dam geen verdere bezwaren, alleen wenscht hij den duur der overeenkomst niet te lang te doen gelden, doch deze telkens te vernieu wen, opdat met eventueel gewijzigde toestan den kan worden rekening gehouden. De heer van Ruiten heeft om diverse rede nen bezwaar tegen dit voorstel, en vindt de vergoeding bedenkelijk. Reeds vele jaren is het gebouw door Disseldorp beschikbaar ge steld, terwijl nu ineens een vergoeding wordt gevraagd. Spreker wil aannemen, dat de zaak van Disseldorp niet zoo goed gaat, doch daar mede heeft tenslotte de gemeente niets te maken en spr. zegt dat hij zijn stem niet aan het voorstel van B. en W. kan geven, indien de vergoeding wordt gegeven voor het ge bruik door de gemeente van het gebouw. Weth. Boot merkt op, dat hier vooral goed in het oog moet worden gehouden, dat, zoo als ook reeds de voorz. in zijn toelichting op merkte, de gemeente een eigen gebouw had moeten stichten in 1927, doch dit niet deed, daar de heer Disseldorp zijn lokaal tegen ver goeding in gebruik wilde geven. Hoewel een overeenkomst niet schriftelijk bestaat, zou de gemeente tegen Disseldorp kunnen procedee- ren, doch dit zal niet gemakkelijk met suc ces kunnen geschieden, daar het contract niet geteekend is. Tenslotte is het voorstel van B. en W. het eenig zuivere, waarbij géén reke ning is gehouden met verhoudingen die ten opzichte van Disseldorp onder de boeren be staan, vooral te Hoogmade. Met het geven van een garantie van f 100 staat de gemeen te stevig en het bedrag is ook niet onbillijk te noemen. Ook de heer Tondu vindt het voorstel van B. en W. zuiver en niet onbillijk. Alleen wenscht hij er op te wijzen, dat het voorstel op één punt onlogisch is, n.l. indien de ver goeding voor de toekomst, die toch onbekend is, wel billijk is te noemen, dan geldt dit toch zeker wel voor het verleden, i. c. 1932. Dit wordt door den heer Noordam bestreden daar Dissel dorp toch in gebreke is gebleven en den toegang tot het gebouw heeft gewei gerd. Nogmaals licht daarna de voorz. het voorstel toe onder de uitdrukkelijke opmer king, dat hier niet sprake is van een subsidie, zooals de heer van Ruiten meent, doch van vergoeding voor gebruik. Men moet hier vooral het verleden niet over het hoofd De gemeente toch had een gebouw te stich ten in 1927 en voorkwam dit door Disseldorp een vergoeding voor gebruik voor de ge meente te geven. De heer van Ruiten vraagt nog, of de boeren nu ook te betalen zullen hebben wanneer zij thuis slachten, dus geen gebruik maken van het gebouw, waarop de voorz. antwoordt, dat het recht alleen is ver schuldigd indien een koe of ander dier er opgehangen wordt; het is dus een hang- of halfrecht. Er ontstond even een kleine ver warring tusschen de verschillende begrippen, zooals hangrechten, rechten voor noodslach tingen, keurloonen, welke rechten door den voorz. alle duidelijk werden omschreven en verduidelijkt. De heer van Ruiten vindt het toch niet billijk, dat boeren die thuis slach ten geen hanggeld betalen en iemand die van het gebouw van Disseldorp gebruik maakt, dit wel moeten doen. Hierna wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen, met aanteekening, dat de heer vein Ruiten wil geacht worden te hebben tegengestemd Beetgenomen. Vervolgens vermeldt de agenda het over dragen van eenige bruggen in den weg Woy- bruggeHoogmade fn eigendom aan de Pro vincie. De voorz. licht toe, welke bruggen het betreft. De heer Noordam vraagt waarom dan tegelijk niet de Doesbrug wordt overgenomen. Het voorstel vindt spreker wel aannemelijk, doch hij constateert, dat wij thans weer zijn beetgenomen met den overdracht van dien weg. De voorz. licht nog toe, dat het hier een toepassing van de bepalingen der Water staatswet betreft. De jaarlijksche kosten van onderhoud worden gekapitaliseerd, waarna de gemeente van alle verdere kosten af is. Het beloopt een bedrag van 405.11, welke som aan de provincie moet worden voldaan. Hierna z.h.st aangenomen. Hierna wordt een verordening ingevolge art. 42 der Pensioenwet (inkoop van pensioen) z.h.s. vastgesteld. Het volgende agendapunt, onbewoonbaar verklaring van een huis te Ofwegen wordt op voorstel van B. en W. aangehouden. Vervolgens wordt de waterleiding-verorde ning aangevuld met een bepaling waardoor het mogelijk is 0.10 administratiekosten te berekenen op de nota's indien deze na de tweede aanbieding niet worden voldaan. Dit is billijk, daar de bepaling ook geldt voor de electricileitsafname. Ook de bedrijvencommxs- sie had geadviseerd dit bedrag in te voeren. De drie-jaarlijksche afrekening wordt daarna z.h.s. vastgesteld. Hierdoor zal de R.K. Par. School te Hoogmade een bedrag van f 3874.24 en de Chr. School te Woubrugge 3276.50 hebben terug te betalen over de jaren 1928 t.m. 1930. Opheffing Openbare Schoot te Hoogmade. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot opheffing van de O, L. School no. 2 te Hoogmade, Naar aan leiding van deze toelichting vraagt de heer Tondu eenige inlichtingen aangaande het rap- port-Welter. Spr. vindt het niet juist, dat de gemeente thans weer de initiatief neemt tot opheffing. Men mag toch zoo maar niet agee- ren tegen een koninklijk besluit. Mocht inder daad de opheffing dezer school door het rapport worden voorgestaan, dan zal dat automatisch wel van hooger hand geschie den. Spreker vreest dat de gemeente wat voorbarig zal zijn, nu er geen indirecten drang aanwezig is van hoogere organen. Uit de toelichting van den voorzitter blijkt dat ook reeds in .een vergade ring van den Raad in 1927 tot ophef fing was besloten, welk besluit door Ged. Staten werd goedgekeurd, doch door de Kroon vernietigd. Het motief is geweest dat het leerlingental zeer gering was in 1927. De Kroon vernietigde het besluit, daar niet vol doende in de onderwijsmogelijkheid voor de kinderen uit Hoogmade werd voorzien. Thans zijn de toestanden anders: de allerwege toe gepaste bezuiniging bedraagt ook hier de spo ren ervan. Ged. Staten wenschen thans te weten hoe het met de plannen staat, of de school wordt opgeheven of niet. In dit laat ste geval zal noodwendig een nieuw gebouw moeten verrijzen. Daarom stellen B. en W. voor de school op te heffen om de volgende redenen: a. het onderwijsbelang wordt niet gediend door één leerkracht 6 klassen te doen onderwijzen. Indien de school wordt opge heven en de kinderen naar Woubrugge naar sch«jpl gaan, heeft iedere onderwijzer hoog stens 2 klassen. In dezen tijd is het niet ver antwoord een school voor 18 leerlingen te stichten, mede gezien het rapport-Weiter, het welk opheffing van eenmansscholen bepleit. In dit licht mag dan ook verwacht worden, dat een gewijzigd inzicht van den betrokken minister zal hebben plaats gehad; c. Tenslotte zullen de bezwaren voor de ouders wel niet meer zóó zwaar worden aangevoeld als in 1927, nu toch ook kinderen van Woubrugge Tevens wijst de voorzitter op een brief van Gedeputeerden, waaruit blijkt, dat men een definitief antwoord wenscht op de Grif fie. Dit moet gegeven worden en vandaar het voorstel van B. en W. Wel degelijk is drang van hooger hand aanwezig. De heer Tondu is geheel gerust gesteld nu blijkt, dat het hoo ger gezag zich in de kwestie heeft gemengd. Hoewel spreker doordrongen is van de groote belangen van de ouders der kinderen die de schood bezoeken, meent hij toch, dat, moch ten een eenmansscholen worden opgeheven, voor Hoogmade geen uitzondering zal worden gemaakt Nadat de voorz. er nogmaals op wijst, dat de brief van Ged. Staten de naas te aanleiding tot dit voorstel is, wordt zonder h.st, het voorstel van B. en W. tot opheffing der school te Hoogmade aangenomen. Vervolgens gaan nog eenige comptabele be sluiten onder den hamer door. Bij één dezer besluiten vraagt de heer Tondu of de ge meente bij den steun aan bollentrekkers, welke steun van de regeering werd ontvangen, nog geïnteresseerd is door een garantie voor het bedrag, dat aan steun aan de diverse trekkers wordt uitgekeerd, waarop de voorz. antwoordl, dat de gemeente is te beschouwen als een kassier, die het bedrag eenerzijds int en het anderzijds aan de belanghebbende trekkers ter hand stelt. Verder gaat onze be moeienis niet. Ook garantie is niet aanwezig. Geldelijk nadeel zal de gemeente hiervan dus niet ondervinden. Op enkele ingekomen reclames betreffende waterleiding wordt afwijzend beschikt. Bij de rondvraag vroeg de heer Noordam of de diverse materialen, zooals hout, benoo- digd voor rioleering, door de gemeente wor den ingekocht, dan wel of de betrokken per sonen dit doen. Hierop antwoordt de voorz,, dat de gemeente het hout en ander materiaal bij den groothandel inkoopt, doch aan de betrokkenen een zeker procent wordt gege ven van de inkoopsom, met welk antwoord de heer Noordam ten volle tevreden is. Daar verder van de rondvraag geenu gebruik meer wordt gemaakt, sluit de voorz. de vergadering om dan nog over te gaan in een geheime ver gadering. KERKNIEUWS RETRAITENHUIZEN PATERS REDEMPTORISTEN. Naar we vernemen is de zeereerw. pater A. Philippona C.ss.R., directeur van het ro- traitenhuis „St. Petrus" te Bergen (NJï.) overgeplaatst naar het Redemptoristen klooster te Roosendaal (N. Br.) Tot zijn opvolger is benoemd en reeds in functie de zeereerw. pater H. Peters Css.R. uit Am sterdam. De zeereerw. paters A. Brinkman O.ss.R. en R. van Kempen Cjss.R. zijn benoemd tot directeur van het retraitehuis te Seppe en Amersfoort. STOOMVAARTBERICHTEN GRAALHOEKJE. •Werkende willen wij groeien, Helpen het Goddelijk zaad Overal fleurig te bloeien, Te rijpen tot vrucht van de Daa-d. In een paar maanden is alles weer groen geworden. Mooi was het openspringen van de kuoppon; het bloeien van de gouden regen, <le seringen en de rozen. Wij gaan naar buiten oiu van al dat moois van den zoimor nu volop te genieten. En als wij zoon rijke dag naar huis gaan, zijn wjj dankbaar en heol tevreden, dat God ons al die pracht van Zijn schepping gaf te ge nieten. Hoelang zijn wij nu aan de Graal! Hoe lang dragen wij ons insigne! En zijn wij in dien tijd gegroeid! Kunnen wij eerlijk voor ons zelf getuigen: ja, ik heb meege werkt aan mezelf, ik bon een boetje dichter bij God gekomonl ZaJ God tevreden naar ons kannen kijken en blij zijn, dat wij Zijn idealen in ons gaan verwezenlijken! Of zit ten wij nog sleede vast gegroeid in ons ego-oentrisoh kringetje, waarin „ik" hoofd zaak en middelpunt is! Heb je alles maar langs je hoen Laten gaan, alsof het je niet aanging. Dan ben je geen Graallid, dan ben je niets 1 Wil jij meewerken aan de we- reldbekeering, begin dan heel zakelijk eerst aan jezelf. Want dat andore kun je toch nog niet. Dan wordt alios wat je aanpakt oen mislukking. Maar geef je, groei uit, laat toch inder daad datgene uit jo groeien, waar God je voor gemaakt heeft. Dan zul ;e iets worden en iets bereiken. Dan ben jo in de oogen van God iets moois, dan ben je ook voor de menschen een sterretje, dat allee blij en lioht maakt, waar je ook komt. Dat is in de Graal je eerste werk. Zolf groeien! Bloemen kunnen hun eigen groei niot tegen houden. Maar God gaf jou een eigen vrijen wil. Maak daar geen misbruik van, maar geef je over zooals je bent en werk aan jezelf op de eerste plaats. De wereld kan pas bekeeren als er gelouterde men schen voor werken I Strooi uit je attenties, je vriendelijkhe den, je initiatief; work zóó, dat er van jou niets meer over blijft, maar je alleen nog een werktuig bont van God. Dan pas groei je uit en wordt je een kracht! Wat wij in het Rorate-spel gezegd bob ben, moet waarheid worden: Wenn W i r nur in D i r bleiben nnd Du in Uns tragen wir Frucht die F 11 e. Excelsior! STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TANTMBAR (thuisr.) vertr. 23 Juni van Havre. KON. NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON vertr. 22 Juni xa.p Vigo naar Lissabon. ARIADNE, Lissabon naar Amsterdam, pass. 22 Juni Ouessant. BERENICE arr. 22 Juni von Barcelona te Genua. BR ION vertr. 23 Juni van Amsterdam naar Bordeaux. CERES arr. 23 Juni van Amsterdam te Vlaardingen. OLIO Algiers-Amsterdam pass. 22 Juni Gibraltar. EUTERPE vertr. 23 Juni van Amster dam naar Odense. IRIS vertr. 22 Juni van Kopen-hagen naar Aalborg. OBER-ON vertr. 22 Juni van Amsterdam naar Rotterdam. PERSEUS. Amsterdam n. Kopenhagen pass. 23 Juni Holtenau. RHEA vertr. 23 Juni van Amsterdam naar Rotterdam. STUYVESANT vertr. 22 Juni van Para maribo naar Madeira. TELAMON vertr. 22 Juni van Bourgas naar Varna. TRITON vertr. 22 Juni van P. Tarufa naar Bordeaux. VENEZUELA vertr. 22 Juni van Ma deira naar Barbados. VENUS arr. 22 Juni van Valencia te Rotterdam (Verb.). VESTA vertr. 22 Juni van Genua naar Livorno. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK arr. 22 Juni van Boston te Philadelphia. DAMSTERDIJK, Rot.-Vanc. pass. 22 Juni St. Catherine's Pt. DREClïTDIJK arr. 22 Juni van Rotter dam te San Francisco. ROTTERDAM, New York naar Rotter dam wordt 24 Juni 3.30 uur to Plymouth verwacht. STATENDAM, Rotterdam— New York pass. 22 Juni Lizard.* VOLENDAMe, Rott.rdam naar New- York vertr. 23 Juni nam. 1 uur van Bou- HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. WAALKERK arr. 22 Juni van Antwer pen te Hamburg. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. HOOGKERK (uitr.) vertr. 26 Juni van Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) arr. 23 Juni te Suez. KOTA GEDE vertr. 23 Juni van Rotter dam via Antwerpen naar Batavia. KOTA NOPAN (thuisr.) pass. 23 Juni te Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI (uitr.) arr. 23 Juni te Teneriffe STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Yokohama naar Rot terdam arr 23 Juni Ie Marseille. POLYPHEMUS, Liverpool-Batavia pas seerde 21 Juni Gibraltar. SARPEDON arr. 23 Juni van Dairen L v. Londen te Rotterdam. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 20 Juni van Alicante to Valencia. Dèèr behoort het I verkeer zich te be- I wegen. Links rijden Is alleen toegestaan I bij het Inhalen (niet I ,van een tram I). En In een bocht Is links I rijden eigenlijk steeds af te keuren. In on overzichtelijke boch- I ten en binnen be bouwde kommen het zelfs rbode

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11