DINSDAG 20 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST GETUIGSCHRIFT VOOR SPORTMASSAGE. Het Nederlandsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage stelde een. uitvoerige enquête in naar den toestand der Sportmassage in Nederland bij ver- eenigingen aangesloten bij de K. N. V. B., K. N. A. U., Ned. Wielren Unie, Ned. Hoekeybond, Ned. Zwembond e. a., ten einde een overzicht te krijgen door welke personen de sportmassage werd toegepast. Uit deze enquête bleek, dat veel gemas- 1 seerd werd tijdens de training en de wed strijden .-n dat deze massage werd uitge voerd door onbevoegden. Het groote gevaar, dat dan ook een der gelijk optreden meebracht, laat zich be grijpen en de medici kregen de vaak to taal verknoeide pathologische gevallen op te knappen. Gezien de groote noodzakelijkheid om eenheid te brengen in de sportmassage heeft het Genootschap besloten een exa men in te stellen tot het verkrijgen van een Getuigschrift voor Sportmassage. De bezitter daarvan is gerechtigd tot massa/- ge van de leden eener Sportvereeniging tijdens de .edstrijden en de training en teekent een bewijs, dat hij de pathologi- sohe gevallen daarvan uitsluit. Deze laat ste toch hooren thuis bij den Heilgymnast- masseur, die in overleg en onder toezicht van den Medicus in zijn instituut de on gevallen enz. behandelt. De leiding van het examen is opgedra gen aan Dr. J. Th. Terburgh, Oud-Hoofd inspecteur van Volksgezondheid, als voor zitter, den heer J. Crueq, plaatsvervangend voorzitter en mejuffrouw J. A. de Haas, Spoorsingel 17, Rotterdam, als Secreta resse. Het eerste examen zal gehouden wor den begin Februari 1934, terwijl de Be sturen der groote Sportbonden hun gede legeerde zullen zenden. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. MISSIEDAG. Door Roomsch Wassenaar is Zondag op werkelijk grootsche wijze afscheid geno men van onze plaatsgenooten Pater Bo- mijn en Broeder Leune, die begin der vol gende maand naar de Missie op Borneo vertrekken. Onder alle H. Missen werd Zondag een predikatie gehouden door Pater Romijn, waarin hij den parochianen van Wasse naar dank bracht voor het feit, dat zij een mooien dag hadden bereid, en hulp vroeg door gebed voor het slagen van het groote werk, waartoe zij waren geroepen. Z.E.W. deelde mede, dat het missiegebied van Borneo 13 maal grooter is dan ons land en dat daar momenteel slechts 7 paters, 5 broeders en enkele missiezusters werk zaam zijn. Voorts vroeg hij financieelen steun voor zijn Missie, welke steun door de parochianen van St. Willibrord mild is geboden. Des middags werd op het Blauw-Zwart- terrein aan den Katwijkscheweg een feest georganiseerd, dat ook buitengewoon is geslaagd. Bij het Patronaatsgebouw in de Kerkstraat werd een stoet geformeerd, bestaande uit het muziekkorps „Excelsior" de Jonge Wachter®, de leden van de Gym- nastiekvereeniging „D. O. S." en de Graal, en na een tocht door het Dorp, ■werd het feestterrein bereikt. Hier waren aanwezig Pater Romijn, met nog enkele ordebroeders, Broeder Leune, de beide kapelaans van St. Willi- brordus en honderden belangstellenden. Allereerst trad hier op de jeugdafdee- üng van „D. O. S." met enkele vrije en orde-oefeningen en plastische standen. Daarna ving een voetbalwedstrijd aan tusschen het eerste elftal van Blauw- Zwart en een Veteranenclub. Tijdens de pauze betraden de Graal- meisjes het terrein, om onder leiding van mej. Broek een spreekkoor te geven. Wij kunnen van harte verklaren, dan dat deze eerste kennismaking met de jonge Graal uitstekend was. Pater Bomijn gevoelde zich gedrongen, om de Graal hiervoor in hartelijke be woordingen dank te zeggen. Vervolgens trad de eerste afdeeling van „D. O. S." op met schitterend uitgevoerde oefeningen. Tijdens de tweede helft van den voet balwedstrijd liet het weer, dat zich vrij goed had gehouden, de feestgangers in den steek. De regen stroomde bij tuiten, zoodat velen huiswaarts gingen, 't Was jammer, want er volgde nog veel moois. De voetbalwedstrijd eindigde met 21 voor de veteranenclub. Tot slot van den middag trad de ge heel e vereeniging D. O. S. weder op, waarbij bleek dat zij onder de bekwame leiding van den heer van der Weijden, in gratie en kracht toeneemt. De prestaties stonden op hoog peil. Hiermede was dit gedeelte van het program volbracht. In optocht gingen al le nw eer Dorp waar ts. Des avonds werd in het Patronaatsge bouw een tooneektuk opgevoerd. Ook hiervoor was overgroote belangstelling. VEUR. Geboren: Hendrikus Johannes z. v. W. A. v. Leeuwen en A. M. Beerends. Adriana Maria d. van M. v. d. Broek en C. Stolk. Adriana Maria d. van A. van Veen en A Borst. Catharina Anna Theo dora d. van W. P. Berk en M. v. d. Werf. Gerrit z: van I. C. Warmenhoven en P. Buitelaar. Maria Elisabeth d. van E. G. v. d. Helf en A. M. C. van Koppen. Gehuwd: Franciscus v. Leeuwen en Maria Dobry. Overle den: Anna Maria Arkesteyn 69 j. WARMOND. MEETING R. K. VOLKSBOND. Warmond maakt zioh op voor de Groote Meeting van den Nederlandschen B. K. Volksbond welke dit jaar in deze gemeente za] plaats vinden, en wel op Zondag a-.s. Niet minder dan 15 plaatsen zullen op dezen dag vertegenwoordigd zijn en tot nu toe hebben 4 plaatsen medegedeeld, dat zij vergezeld zullen zijn van een muziekkorps. De plechtigheid zal aanvangen om half 3 n.m. met een plechtig Lof, waarna een op tocht zal plaats hebben met de talrijke vaandels en banieren zoodat het geheel een imposant schouwspel zal bieden. Als sprekers zullen optreden kapelaan van Al phen en de heer H. A. Vulink, terwijl even eens zijn medewerking zal verleenen het zangkoor van St. Matthias alhier. Laten de inwoners dit groote en mooie feest mee vieren door het uitsteken der vlaggen en door deel te nemen aan den optocht. In Hotel de Stad Rome zullen allen rvel him vak- en standgenooten vinden, want hier is het Centrum van dit groote feest. Aardappelkeurders. Door B. en W. zijn aangesteld tot keurders van de aard appelen ter bestrijding van de wratziekte onder de aardappelen de heeren J. Eist- geest en J. v. d. Sleet. LEIDSCHENDAM. Vragen. Door den heer Bloemheuvel, lid van den Baad van Stompwijk, is de vol gende vraag aan B. en W. gericht: Naar aanleiding van de steeds grooter worden de mesthoop op terrein van de Ned. Spoor wegen nabij het viaduct, veroorzaakt door de Coöp. Tuinbouwveiling Veur en O., is het mij een behoefte het navolgende onder uw aandacht te brengen. Er gaat geen dag voorbij, of er bereiken mij klachten over den ondraaglijken stank, welke veroor zaakt wordt door het op een hoop gooien van doorgedraaide groenten van de vei ling. De bewoners van Broekweg, Tedin- gerstraat, Westvlietweg en Vlietweg doen een ernstig beroep op uw college het daar heen te willen leiden, dat men van dezen minder aangonamen geur zoo spoedig mo gelijk verlost wordt, aangezien men niet langer in een dergelijke atmosfeer wil en kan vertoeven. Verder zijn door genoemd lid nog vragen gesteld inzake loonen etc. in de werkverschaffing. Werkverschaffing Broekweg. Op last van den Minister van Sociale Zaken zijn arbeiders in de werkverschaffing wegens staking van allen steun uitgesloten. N00RDWIJK. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De Juni-vergadering van genoemde Mij gehouden in Hotêl Royal, mocht zich zoo- als trouwens steeds het geval is, in een goede opkomst verheugen, zoowel van le den als van ingezonden planten en bloe men, welke bij den aanvang allen door den voorzitter, den heer H. de Boer, bespro ken werden, die daarbij menige interes sante eigenschap van bloem of plant aan de vergadering mededeelde; een taak welke hem in alle deelen wel toevertrouwd is. Na lezing der notulen, welke onveran derd werden vastgesteld, werd ter kennis gebracht een schrijven van B. en W., die een deskundig advies inzake de booraen op het Lindenplein zeer op prijs stelden. Een commissie heeft zich dienaangaande gevormd, welke bereids aan het Gemeente bestuur de noodige gegevens heeft ver strekt. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de commissie voor de Lathyrus ten toonstelling heb volgende heeft bepaald: de tentoonstelling zal gehouden worden op 5, 6 en 7 Juli in de groote zaal van Hotel Royal, 5 Juli heeft de opstelling plaats, welke kan geschieden tot uiterlijk 7 uur 's avonds. Van de verplichte inzendingen mogen hoogstens 15 bloemtakken van ieder soort worden ingezonden; alléén voor de verplichte inzendingen zullen er vazen be schikbaar zijn met naam-etiketjes. Te 7 uur keuring en te 8.30 opening, waarbij alléén de inzenders en hun dames zullen aanwezig zijn. Tevens zullen worden uitge- noodigd B. en W. en het bestuur van B.B. C. Verder zal deze tentoonstelling ge opend zijn op 6 Juli van 1010. uur en 7 Juli van 107 uur voor het publiek, tegen 25 cent entree, op 7 Juli 's avonds te 8.30 uur Ledenvergadering, waarbij introductie zal worden toegestaan. Behalve de ver plichte inzendingen kunnen de leden ook vrije inzendingen opstellen, zoowel van Lathyrussen als van andere bloemen en planten. Een 100-tal M2 was reeds toege zegd, zoodat meeerdere opgaven ten spoe digste ingewacht worden bij den secretaris, den heer A. R. Overvelde, om een goede regeling in deze te treffen. Enkele leden zegde toe op de tentoonstellingsdagen de noodige controle bij kaartverkoop te zul len houden, waarvoor dezen wel een woord van lof toekomt. In zake een voorstel tot het houden van een Duin-excursie werd besloten deze te houden op Zaterdag 24 Juni a.s. te 4 uur, verzamelplaats bij den heer H. de Boer. Aan deze excursie kunnen ook niet-leden deelnemen. Na een korte pauze hield de voorzitter een causerie .over de Den, de Spar, en de Larix, waarover hij zoowel van de groei, de bestuiving en voortplanting interessante mededeelingen deed waardoor de belang stelling voor deze boomen wel werd opge wekt. Met een dankbaar applaus werd deze causerie beloond. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat Mevr. Gravin v. Bylandt 5 gulden beschikbaar stelt, voor de 3 eer ste prijswinnaars der verplichte inzending op de Lathyrus-tentoonstelling, hetwelk door de vergadering op hoogeü prij® wordt gesteld. Na keuring en verloting der aanwezige bloemen en planten, sloot de voorzitter on der dank voor opkomst, deze zeer leerzame en geanimeerde bijeenkomst. SASSENHE1M. Crisis-comité.. Te beginnen met mor gen zullen de wekelijksche buscollecten ten bate van het plaatselijke Crisis-comité een aanvang nemen. Het dames-comité heeft zich met de uitvoering hiervan belast en een groot getal jongedames hebben zioh voor dit werk beschikbaar gesteld. Moge er ruim en trouw gegeven worden om de nood van onze medeburgers te helpen lenigen. Bloempjesdag. De opbrengst van do gisteren gehouden bloempjesdag ten bate van „Hulp in Nood" is 84.40. Het oomité dankt hiermede de damesverkoopsters, die zich hebben beijverd om in eenig© uren dit bedrag bij elkaar te krijgen. 4* STOMPWIJK. Geboren: Clasina Maria Tlieresia Lidwina d. van J. Th. Granneman en J. M. Lelieveld. Cornelia Elisabeth Maria d. van P. J.Hendriks en J. M. Storm. Gerard us Johannes Hu'bertus z. van J. J. Langelaan en M. J. Vis. Johannes Pe trus z. van M. Broere en M. Chr. v. d. Kruk. Gatharina Adriana d. van \V. L. M. de Vreede en P. C. Holtkamp Gehuwd: Nicolaas Johannes de Groot en Petronella Maria v. d. Togt. Gijsbertus Petrus Theodorus de Heer en Cornelia Maria Evalina v. d. Meer. Overleden: Johannes Hagen 13 j. Marijtje Wessing 81 j. Theodorus Wil helmus Blokland 7 j. Cornelis Buijs 76 j. TER AAR. Gemeenteraad. Dinsdagavond a. s. komt de Gemeenteraad in openbare zit ting bijeen ter behandeling van de agen da, die luidt als volgt: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Verzoek van het. Chr. Nat. School bestuur om medewerking tot aanschaffing van leermiddelen. 3. Adre® om betaling van vervoerkosten op grond van art. 13 der L. O.-wet. 4. Wijziging ""an het Raads besluit dvd. 23 Juni 1932 inzake korting op de Jaarwedden der Gemeente-veld wachters. 5. Vooretel van B. en W. tot het vaststellen van 'n tweetal verordenin gen ingevolge art. 122 der Gemeentewet. 6. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len ran enkele pensioengrondslagen. 7. Wijziging Gemeentebegrooting dienst 1932 en Electriciteitsbegrooting dienst 1932 en 1933. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ruitenvernielers. Door A. v. 't W. uit de Raadhuisstraat wei'd aangifte gedaan van een vernieling van een tweetal ruiten zijner woning. De firma B. deed eveneens bij de politie aangifte van vernieling van verschillende ruiten van zijn fabrieks pand. Tegen een auto geloopen. Op den Heerenweg liep een meisje spelende to gen een passeerende auto aan. Het kind, dat bewusteloos bleef liggen, had oogen- schijnlijk geen ernstig letsel bekomen. De bestuurder v. B. bracht het kind naar haar ouders. AARLANDERVEEN. R. K. S. V. „A. V. B.". Zondag toog A. V. B. I naar D. S. V. I (Noorden) om een nederlaagwedstrijd te spelen. Om half drie blaast de scheidsrechter de elftallen in het veld. De tos® wordt gewonnen door den A. V. B.-aanvoerder, die het eerst het voordeel van den ster ken wind kiest. Verhage trapt af en spoe dig zit A. V. B. voor het D. S. V. doel en enele minuten later scoort Verhage no. 1 (01). Nu trekt D. S. V. ten aanval, ha*r linksbuiten brengt prachtig op, zet keurig voor en de D. S. V. midvoor heeft maar voor het inschieten (l1). A. V. B. ziet in dat er beter aangepakt moet worden en geleidelijk maken de midvoor- en rechts binnen er 51 van. Linksbuiten Leliveld lost vanaf de buitenlijn nog een keurig schot, dat echter den bovenlat raakt. Dc A. V. B. achterhoede heeft voor den rust weinig moeilijk werk gehad, maar wat zij te verwerken kreeg deed zij goed; ook keeper Mesman was weer in zijn oude uit stekende vorm. De rust gaat dan in met een 51 voorstand voor A. V. B. Na de rust is het D. S. V. die het eerst de leiding neemt en spoedig is het 52. De A. V. B. achterhoede krijgt nu volop werk, maar de beide backs, Cocx en H. Oosterman, zijn trapvast en met verre schoten zuiveren zij het A. V. B. heilig dom. Rechtshalf P. Oosterman geeft dan door aan rechtsbuiten v. d. Pijl, deze zet op zijn beurt prachtig voor en Verhage maakt er 62 van. Kort daarop zien we Verhage en v. d. Pijl beiden kort voor doel hoog overschieten. De beurt is weer aan D. S. V. en haar midvoor maakt er met een onhoudbaar schot 63 van. Dan volgt er een tijd heen en weer getrap, totdat ten laatste D. S. V. door middel van haar linksbuiten ten aanval trekt, maar deze strand op een rechtsback Cocx, die even genomen wordt door den D. S. V. linksbuiten. Even later is het dezelfde speler, die keeper Mesman, terwijl deze den bal vast heeft, tegen den grond loopt, zoodat deze blijft liggen. Ondanks hun blessures blijven beiden tot het einde toe krachtig volhouden. Het einde breekt dan aan met een verdiende 63 overwinning voor Aarlanderveensohe Boys I. De scheidsrechter leidde vrij goed doch had het unfaire spel van D. S. V. moeten beletten. A. V. B. II speelde thuis een vriend schappelijke wedstrijd tegen V. V. N. III (Nieuwvesen). Ook hier toonden de on zen de meerderen te zijn en wonnen met een schitterende 41 overwinning. Gisterenavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burg. A. J. v. Gerrevink, se- oretaris R Reitsma, afwezig met kennisge ving de hoer B. J. M. Kortmann. Notulen worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer A. T. Kraan om aankoop van grond aan de Duinziclitstraat en een gemeentelijk crediet om daar ar beiderswoningen te bouwen. Wordt voor gesteld om in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies te stellen. Goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders deelen me de, dat door hen tot hoofdcommies ter se cretarie is benoemd do heer J. de Vissor te Voorburg, die deze benoeming heeft aan genomen en 1 Juli a.s. in functie treedt; dat het Bestuur van den Oudenhofpoldor aan de gemeente vergunning heeft verleend t>ot het aansluiten van de rioleering van de Duinzichtstraat op hot riole-eringsstolsel in het Emmapark tegen betaling van een vergoeding van 65.per jaar en onder bepaling, dat de vergunning slechts geldig is tot het tijdstip waarop de bestaande vergunning tot het loozen der riolen in de molensdoot vervalt (1940). Goedgekeurd. Herstemming over het voorstel van B. en W. tot het doortrekken van de Duin zichtstraat en het verkoopen van bouwter rein aan de firma de Later en Meyers. Op gemerkt werd, dat geen voldoende bekend heid was gegeven aan de verkoop van be doelde grond. De stemmen staakten weder om. Tegen stemden de heeren Bakker, Kraan. Paardekooper, Breda, Kuiken, Krui- zinga. Het voorstel is daarmede verworpen. Vaststelling begrooting grondbedrijf 1933 Wordt aangenomen met dien verstande, dat de stukken hierop betrekking hebbend in de eerstvolgende raad ter visie zullen gelegd worden. Door den gemeente-opzichter werd een en ander toegelicht. Punt 5: Prae-advies B. en W. op het ver zoek van den directeur van Providentia wordt aangenomen met S tegen 4 stemmen. Het werken in werk verschaffing. Punt 6. Prae-advies van B. en W. op het adres van bonden van werkgevers en werk nemer® in het bouwbedrijf, betreffende het uitvoeren van werkzaamheden bij werkver schaffing. B. en W. merken op, dat het naar hun meening van de plaatselijke organisaties niet luist is gezien, indien zij beweren, dat het aanleggen van wegen behoort te ge schieden door „bouwpatroons". Het aanleggen van wegen vereiseht hoe langer zoo meer oene zeer bijzondere tech nische kennis, die zij spreken nu zeer in hot algemeen nu niet in de eerste plaats aan de bouwpatroons eigen is. Zij meonen dan ook, dat ten roqueste ten onrechte wordt gesteld, dat deze werken moeten worden uitgevoerd door bouwpatroons. Intusschen grijpen zij deze ongezochte gelegenheid gaarne aan om hun standpunt ten opzichte van het door de verzoekers aan de orde gestelde vraagstuk uiteen te zetten. Zonder ©enigen twijfel verdient werkver ruiming de voorkeur boven werkverschaffing van de zijde der gemeenschap. Alleen deze stelling zoude aanleiding kunnen geven tot uiteenzettingen, die ons to ver zouden voe ren. Bovendien meenen B. en W., dat zij op een gevestigde meening berust en zij zullen haar dus als gegeven aannemen. In hoever nu kunnen zij zich door dit beginsel laten leiden? Dit hangt af in de eerste plaats van de vraag,* in welke mate de aannemers van werken gevolg geven aan den door B. en W. op hen geoefendon drang om in de go- meente woonachtige werknemers voor de uitvoering van de hun toevertrouwde werken te gebruiken Immers naar goLang van het aantal in de gemeente wonende arbeiders, die zonder werk zijn zal de ge meente werk in eigen beheer moeten uitvoe ren. Zoo hebben B. en W. het eenige werk, waarvan ten requeste terecht wordt be weerd, dat het in het bijzonder voor uit voering door een bouwpatroon in aanmer- HAZERSWOUDE. Baldadigheid. Men verzoekt ons van Overheidswege ter kennis te brengen dat het den laatsten tijd herhaaldelijk voor komt dat door minderjarige jeugd ver schillende gebrandschilderde ruitjes van ramen der B. K. Kerk in den Groenen dijk, met keisteentjes worden stuk go- maakt. De aangerichte schade beloopt reeds 50.De politie welke de daders reeds op 't spoor is verzoekt de medewer king der ouders ter voorkoming van deze baldadigheid, WOERDEN. Vereen. Koninginnedag. In een ver gadering, belegd door de Vereen. „Ko ninginnedag", werd het bestuur als volgt gekozen: voorzitter de heer De Vries (her kozen) en leden de heeren W. Brak (her kozen) en C. den Blanken (in de vacature Buurman). Alle heeren namen hun benoeming aan, de heer O. den Blanken in verband met zijn werkzaamheden voor de winkelweek, voor den tijd van cén jaar. 'n Verzoek van de Chr. Gem. Zangvcr- eeniging „Oefening en Stichting" om een prijs beschikbaar te stellen voor het ko mende concours in Juli werd afgewozen met 25 stemmen tegen 9 voor. Do financieele commissie bracht rap port uit over 1932; de penningmeester verwierf een pluim. Deze gaf rekening en verantwoording over de Willem de Zwijger-herdenking, waarvan het nadeelig saldo 478.73 be draagt. king kwam, het af&rekon van do perceelcn van den heer Juffermans afkomstig, in werkverschaffing doen uitvoeren, omdat zij op dat tijdstip te weinig werk voor het aantal werkloozen ter beschikking hadden. Was op dit punt de toestand ideaal, maar daaraan ontbreekt veel, dan zouden B. en W. er niet aan denken werk in eigen be heer uit te voeren on zouden dus verzoek schriften als de ondorhavige overbodig ziju. In de tweedo plaats dient, zoolang spra ke is van sterk vervroegde uitvoering on van werken van twijfelachtige productivi teit en dus het toestaan van gelden voor de uitvoering van werken is geschied on der druk van do noodzakelijkheid van werk verschaffing, de eisoh to worden gesteld, dat de uitvoering door patroons niet duur der wordt, dan die in eigen beheer. De uitslag der laatst gehouden aanbe stedingen heeft ons geleerd, dat daarvoor althans in dezen tijd geen gevaar bestaat. B. en W. geven den Raad dan ook in overweging, de verzoekschriften, op grond van het bovenstaande voor kennisgeving aan te nemen. Do heer den Ouden gaf een uitvoerige toelichting, waarbij hij de bedoeling van het adres en werkverschaffing uiteenzette. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Bitumeeren van den Lage Morschweg. Voorstel B. en W. tot- het bitumeeren La ge Morschweg. Dc voorzitter licht een en ander nader toe. Het is de bedoeling de/.o weg op een breedte van 5 M. te houden. De verharding kost 7200.en zal, indien dc Baad er mede accoord gaat, onderhands gegund worden aan de Geruisohlooze weg. De heer Paardekooper vindt een breedte van 5 M. te smal, in verband met het nog steed® toenemende vorkeer. De voorzitter zeide, dat het onnoodig is, aan iemand die zoo buitengewoon veel be lang bij deze weg heeft, zoo maar een ka pitaaltje in zijn zak te stoppen. De heer do Bakker repliceerde dat men hier niet naar den persoon moest kijken, maar dat op do eerste plaats geldt het gemeentebelang te dienen. Hot voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Paar dekooper en Kruizinga. De begrooting Burg. en H. Gecst-armbo- stuur worden aangenomen, terwijl ook do Comptabiliteitsbesluiten zonder commen taar worden aangenomen. Punt 12: Voorstel B. cn W. tot het aan stellen van den tijd. adj.-opzichbcr J. Brum- mel. Do heer Paardekooper meent, dat heb salaris voor iemand mot die capaciteiten te laag is, waarbij de heeren Uilen-boo gaard en Breda zioh aansluiten. Na een verklaring van den voorzitbor, op welke wijze deze opzichter in gemeentedienst go- komen is, zou de heer Paardekooper de pe riodieke salaris-verhoogingen vervroegd willen zien toegepast, hetwelk door B. en W. in beraad wordt gehouden. Do heer van Brum me I wordt daarna benoemd. Rondvraag. De heer van Breda vraagt, naar aanlei ding van den brand der vorige week, of de bluschmiddclon wol in goede staat zijn en of alles wel goed wordt nagezien. De voorzitter merkt op, dat bij de behan deling der begrooting het aankoopen van brandladders in beraad werd gehouden. A.s. Donderdag zullen B. en W. vorgadoren met de brandmeesters, waarbij zal gespro ken worden over het aanschaffen van meer dere gereedschappen. B. en W. zijn van meening, dat dit noodzakelijk is. Do heer Paardekooper meent, dat or aan de orga nisatie ook nog wel wat ontbreekt. De hoer Kruizinga oefent critiok uit op het beleid. Wethouder v. Egmond verdedigt de goe de organisatie, en zeido, dat de brand in buitengewoon korten tijd geblueoht de spuit zeer goed voldeed, doch spr. er kent, dat er behoorlijk materiaal aan ont breekt, wat echter verbeterd kan worden. Reclame® schoolgeld worden in geheime zitting behandeld. 'n Concept-programma voor do feeste lijkheden op 31 Aug. luidde als volgt: 7 uur: Aankondiging festiviteiten door twee herauten te paard. 8 uur Muziek van de toren. 9 uur Zang door de schoolkinde ren bij het stadhuis. 10 uur: Kinderspelen 12 uur Prijsuitreiking kinderspelen. 1.30 uur. Allegorische optocht of volksspelen (indien geen winkelweek wordt gehouden) 5 uur: Zwemwedstrijden, concert. 7.30 uur: Openluchtspel „Oranje-Blanje-Bleu". 10.30 uur Vuurwerk. Besloten werd nog: tot het instellen van een propaganda-commissie na den 31en Aug. a.s. (leden te benoemen door het bestuur), om na afloop der vergaderingen „Het Wilhelmus" te zingen. Den heer H. Buurman werd ten slotte dank gebracht voor al zijn work, gedaan voor „Koninginnedag". Hierna sluiting cn „Wilhelmus". ZEVENHOVEN. Gevallen. Het zoontje van den heer B. do Groot had Zaterdag het ongeluk, terwijl het in dc bleok liep te spelen, te vallen, mot het gevolg dat het linkerarm pje brak. Op advies van de dokter werd het kind overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden. Na behandeld tc zijn, kon het weer naar huis gebracht worden. Voetbal. Zondag speelde Z. V. V. I een wedstrijd tegen Adolf Kolping III op eigen terrein. Voor de rust wist Z. V. V. I een doelpunt te maken. Na de rust ging het vlotter; de wedstrijd eindigde met een 40 overwinning voor Z. V. V. I.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7