"MAANDAG 19 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 HET GEBEURDE TE MüNCHEN ONDERHOUD MET PRAES1ES VAN GALEN. Een redacteur van de„Msb." heeft een onderhoud gehad met den oentraal-praeses der St. Joseph-Gezellenvereenigingen in Nederland, den zeereerw. heer J. Th. van Galen, die Donderdagavond uit Keulen is teruggekeerd en die, zooals gemeld, een officieel rapport heeft opgemaakt van het gebeurde te Miinchen. Over het algemeen bevestigde praeses van Galen de verklaringen van de leiders van het gezelschap congressisten uit Ne derland, die wij reeds in het begin van deze week hebben gepubliceerd. Praeses van Galen heeft ons echter ver schillende feiten genoemd, die ampel zijn vastgesteld en dte dus geen twijfel meer laten omtrent de toedracht van het ge beurde. De provocatie, aldus de oentraal-praeses, is volkomen uitgegaan van de S.A.-mannen die deel uitmaken van de Beiersche politi- sche Polizei. 'Rteeds Donderdagmorgen was het. bij het congresbestuur bekend, dat het congres met geweld onmogelijk gemaakt zou worden. Om geen onrust te wekken en de gemoederen niet onnoodig in opschud ding te brengen en daardoor het congres nog meer in gevaar te brengen, heeft de leiding dit niet bekend gemaakt. "Wat nu de feiten betreft-, praeses van Galen is zelf getuige geweest van verschil lende mishandelingen. Zoo heeft hij gezien, dat een Duitsch gezel door geüniformeerde S.A.-mannen de kin in tweeën geslagen werd. Hij heeft gezien, dat de S.A.-mannen in de Sommerstrasse in Miinchen, waar het gezellenhuis is gevestigd, de nieuwe be schildering hebben vernield. Een groote transparant, die buiten het buis was aan gebracht, is door de nazis kort en klein geslagen en bij dezelfde gelegenheid zijn 48 jongens de oranje hemden, waarboven een zwart jasje werd gedragen van het lijf gescheurd. In de chirurgische kliniek in München heeft praeses van Galen voorts twee Duit- sche gezellen bezocht, die zoodanig mis handeld waren, dat zij ter verpleging moes ten worden opgenomen. In het hotel Europaischer Hof is Zater dagavond een gezel neergeslagen en zoo danig verwond, dat hij door den genees kundigen dienst moest worden weggehaald. Donderdagavond is dr. Theobaldi, prae ses van de Zwitschersche Gezellenvereeni- igingen uit Ziirich, gevangen genomen. De secretaris van de Zwitsersche Gezellen- vereeniging, de heer Josef Spitich is door de nazi's met gummiknuppels tegen den grond geslagen. Verschillende gevallen zijn gezien door graaf Wangenheim en twee begeleiders, alle leiders van nationalistische partijen, die zich bereid hebben verklaard, om daar omtrent tegenover de Duitsche regeering getuigenis af te leggen. Praeses va-n Galen bevestigde ons nog maals, dat de gezellen zich strikt aan de consignes van de congresleiding hebben gehouden. De S.A.-mannen hebben echter doelbewust de zaak onmogelijk gemaakt. Waarom de pontificale H. Mis werd afgelast. Dat de pontificale H. Mis, die Zondag morgen in één van de groote tentoonstel lingshallen zou worden opgedragen, is af gelast, was toe te schrijven aan het feit, hetwelk de Beiersche regeering overigens geheel verdoezeld heeft, dat de nazi's den avond te voren, den heelen inventaris van de congreshal, inclusief den altaarbouw totaal kapot geslagen hadden. Ook het ten tenkamp, waar duizenden gezellen den nacht moesten doorbrengen, is door de nazi's omvergehaald. Er zat dus voor de congresleiding niets anders op, dan het congres verder af te ge la sten- De waarschijnlijke reden van de provo catie is geweest, dat de Beiersche politie ke politie, ondanks de toestemming van de regeering in Berlijn, de zaak wilde sabo- teeren. Al deze feiten zijn natuurlijk zeer be treurenswaardig, maar veel ernstiger is de ondergrond van al deze dingen, en de ge volgen, die men er voor de naaste toekomst ■van kan verwachten. Want het lijdt geen twijfel, dat de incidenten in München slechts een begin zijn van een veel groo- tere beweging, die zich, als alle teekenen niet bedriegen, zal richten tegen het Ka tholieke leven in geheel Duitschland. De macht der Katholieke vakorganisaties is reeds volkomen gebroken. Waarschijnlijk zal de centrumspartij wel binnenkort onder den stormloop van de nationaal-socialisten bezwijken de provocatie tegen de St. Jo- sefgezellenvereenging bewijst, dat thans ook de Katholieke jeugdbeweging in Duitschland het zal moeten ontgelden. Gevaar voor het Katholieke leven. Het doel van dit alles is om alles, wat tot nog toe een eigen Katholiek- karakter droeg, te „gleichschalten". Teekenend is in dit geval wel een artikel dat Zaterdagmor gen 10 Juni j.l. is verschenen in de natio- naal-socialistische „Morgenpost". In dit artikel werd gezegd, dat het tijd werd, dat de gezellen zich openlijk afschei den van het centrum en zich zouden aan sluiten bij de nationalistische partijen. Trouwens von Papen heeft op één van de vergaderingen van het congres eveneens een dergelijk geluid doen hooren. In een onderhoud, dat praeses van Ga len met von Papen heeft gehad, heeft deze bovendien nog verklaard, dat het zijn stel lige overtuiging was, dat de Duitsche Ka tholieken hun positie alleen nog maar zon den kunnen redden, wanneer zijn aan zijn roepstem gehoor zouden geven. De rede van von Papen op het congres, die doordrenkt was van nationalistische tendenzen, is overigens nog al koel door de congressisten opgenomen. Voorts had praeses van Galen geconsta teerd, dat vooral in Beieren en het Rijn land de Katholieke bevolking sterke sym pathieën heeft voor de nazi-beweging. Dit komt doordat de Katholieken in het natio- naal-socia]isme nog het eenige bolwerk zien tegen het bolsjewisme. Verschillende onderdeelen van het nationaal-socialistisch program, zooals de stichting van de be roepsstanden en den corporatieven staat, de tendenz van niet slechts loonarbeiders te zien, maar de arbeid als een gemeen schapsdaad te beschouwen, strooken bo vendien zeer goed met de opvatting en de verlangens van de Katholieke bevolking. Kard. Faulhaber zeer bezorgd voor de toekomst. Wat de toekomst van bet Katholieke leven in Duitschland betreft, deze wordt door de kerkelijke overheid, met name ook door Kardinaal von Faulhaber, zeer som ber ingezien. Men vreest algemeen, dat wanneer de nazi's inderdaad er in slagen om hun ideologie van den opper machtigen staat te verwerkelijken, het Katholieke leven uit de openbaarheid zal worden te ruggedrongen. Wat de St. Joseph-gezellenvereenigingen in Duitschland betreft, niemand kan thans nog zeggen, wat er binnen afzienbaren tijd zal gebeuren. Er bestaat ontegenzeglijk een sterke strooming in de nationaal-socialisti- sche partij om dit bolwerk van de Katho lieke jeugdbeweging eenvoudig te vernieti gen. En dit zou ongetwijfeld een ramp zijn, want de gezellenvereeniging telt alleen reeds in Duitschland 400 huizen. Ontzaglijk veel arbeid en kapitaal kan hiermee ver loren gaan. Van den anderen kant echter is het wel zeker, dat de opperste leiding van de n<v tionaal-socialistische partij het gebeurde in München sterk betreurt, ook omdat daar door automatisch onder de gezellen een af keer van de nationaal-socialistische bewe ging is gekweekt. Het zal alleen de vraag zijn, aldus sloot praeses van Galen zijn onderhoud, of de opperste leiding sterk genoeg zal zijn om de lagere instanties te beheerschen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Geboren: Theodorus Hendrikus z. van J. C. van Veen en J. A. van der Meer Jaco- ba Theodora d. van J. L. Verhaar en C. J. v. Es Christianus Leonardus z. van L. A. van der Meer'en M. W. den Hollander. Overleden: Hendrik van der Terf 79 j. Simon Bernardus Eugenius Dekker 26 j. z. van N. Dekker en A. Schilder Anna van Berkel 61 j. echtgen. van K. de Jong. BLEISWIJK. Volksbond. In tegenwaordigheïd van den districtsbestuurder, den heer F. Kee- sen in het vereenigingslokaal te Blei-s wijk is een plaatselijke afdeeling van den R.-K. Volksbond opgericht. Het bestuur is als valgt samengesteld: F. de Wit, voorzit ter; Ohr. de Jong, secretaris; N. van Stor- re Jr., penningmeester en H. v. Lange- burg en Kouwenhoven, commissarissen. Na een inleiding van den heer F. Keesen om trent de noodzakelijkheid der arbeiders-, oarganisatie, werd nog de vraag geopperd of er geen eigen afdeeling voor de bouw vakarbeiders tot stand kan komen. Deze kwestie zal nader besproken worden. HILLEGOM. VOOR JAAR STENTOONSTELLING. Verleden week waren op het Raadhuis verschillende heeren genoodigd door den Burgemeester. We noemen: de besturen der Middenstandsvereenigingen, het be stuur der V.V.V., dat van Bloembollen cultuur. (Onopzettelijk scheen het H.B.G. vergeteneorr.) Nog waren tegenwoordig de heeren wethouders, de directeur van P. W., de heeren Weiman uit Amsterdam, Vogel, ar chitect van Higo. De vergadering werd gepresideerd door mr, D. F. Pont, burgemeester der ge meente. Deze opent de vergadering met een woord van welkom en stelt, de onbe kende heeren aan de vergaderden voor. Spr. zegt, dat het doel dezer voorloopige besprekingen is, te komen to een groote Bloemententoonstelling en Nijverheidsten- toonstelling (Middenstandstentoonstelling) in het a.s. voorjaar. De burgemeester geeft vervolgens een uiteenzetting van een en ander, waarna de heer Weiman, die de leiding had der kort geleden te Amsterdam gehouden Hygiëne-Tentoon- fl-telling, aanvullend optrad. Hierna werd gewezen op geschikte ter reinen. Het Migo-terrein* dat mede naar voren werd gebracht, achtte men veel minde geschikt, dan de Van Tetsstraat met haar schitternd Veilingsgebou-w en met voldoende ruimte in de onmiddellijke nabijheid, om een tweede gebouw t© plaat sen. Verschillende gedachten kwamen naar voren b.v. in eigen exploitatie of anders zins, inzendingen ook uit andere plaatsen, van fabrikanten, van den naasten omtrek. Verder tijd en duur. Daar niemand de-r genoodigden (behal ve dan de 2 vreemdelingen misschien) te voren wist, waarvoor hij genoodigd was, werd ruim 2 uur gepraat en kwam men vanzelfsprekend niet tot eenig resultaat. Sommigen waren zeer optimistisch over de mogelijke resultaten, ajideren zagen er een zwaar hoofd in. Ten slotte werd overeengekomen, dat de organisaties de kwestie binnen korten tijd in hun besturen (zoo noodig. ook in de ledenvergaderingen) zouden bekijken en dat men opnieuw zou vergaderen op Don derdag 6 Juli aa. des avonds te 8.15 uur. De burgemeester sloot vervolgens met een passend dankwoord. Werkzoekenden. Aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs waren volgens de laatste opgave als werkzoekenden ingeschreven 467 personen, tegen 498 voor een week, waaronder 44 bouw vakarbeiders, 324 bloemist- en landarbeiders en 38 losse arbeiders. Klim niet op stilstaande auto's. In de Treslingdwarsstraat waren eenige kinderen aan het spelen op een stilstaanden vrachtauto, zonder dat de chauffeur dit bemerkte. Toen de wagen wegreed, kwamen de kinderen te vallen en één van hen kwam zoo ongelukkig terecht, dat het een hersenschudding bekwam. Verregaande baldadigheid. Uit den tuin van „Huis ter Laan" hebben baldadigen in den nacht palmboompjes uitgerukt en ze op het grasveld aan de Van de Endelaan weggesme ten. Op die laan is met geweld ook een waarschuwingsbord omgebogen. In dienzelfden nacht heeft men op de buitenplaats Treslong uit de serre de stoelen gehaald en ze op het gazon gezet. De politie stelt een onderzoek in. Geboren: Wilhelm z. van J. H. Beukers en H. Naber Elisabeth Maria Gerbertha d. van H. H. Veldhuyzen van Zanten en M. A. Moolhuyzen Maria Petronella d. van J. J. van de Loo en C. de Rooy Gerardus Wil helmus z. van J. G. Vluit en J. M. Duiven voorden Teunis z. van A. L. de Heer en G. Langerak Wilhelmina d. van C .Elderbroek en J. C. C. Dekkers. Ondertrouwd: H. C. van der Putten en I. R. Teeven H. Scheepmaker en E. P. J. van den Bosch E. van Nieulande en Th. L. Sistermans. Overleden: C. van Westenbrugge wed. van Meijl 69 j. E. Dekkers vr. 19 j. Gevestigd: G. E. Göbel, Meerstraat 27 A. J. Kruning met gezin, Ambachtstraat 70 A. J. van Ledden met ge%in, Pastoorslaan 16 W. Stofmeel en vr., Leidschestraat 13 J. P. Veth en gezin, Arnoudstraat 5. Vertrokken: G. Blijleven naar Bloemen- daal P. S. Dela naar Sneek E. H. A. Diedloff naar Haarlem E. de Haas en ge zin naar Haarlem L. Schrama en gezin naar Zandvoort J. P. Kelderman naar Amster dam. HOOGMADE Autotocht Ouden van dagen. Vrijdag avond hield het bestuur van de Wilhelmina- vereenigng een bijeenkomst te Woubrugge met het comité en den heer burgemeester Boddes- Hosang, om wederom een autotocht voor ouden van dagen te organiseeren. Daar hier deze autotocht altijd nog uitging van de Wil- helminavereeniging en deze vereeniging nu ter ruste is, is ook hier een comité opgericht, be staande uit 4 heeren en 2 dames. Met toe stemming van den burgemeester zullen deze week eenige jonge dames een collecte houden lans de huizen ter bestrijding der kosten. Het comité vraagt hierbij aller medewerking en vertrouwt, dat allen zullen bijdragen voor dit doel. Ook vertrouwt het' comité, dat, als de burgemeester met een verzoek zal komen bij de bezitters van auto's, deze wederom zoo als zij gewoon zijn allen hun medewerking zullen verleenen. KATWIJK Werkloosheid. Aan het arbeidsbureau staan heden ingeschreven 422 personen, waar van 15 opperlieden, 51 grondwerkers, 10 tim merlieden, 9 metselaars, 18 kuipers, 108 losse arbeiders, 107 landarbeiders, 64 visschers, 5 stokers, 6 binnenschippers, 7 varensgezellen. NOORD WIJKERHOUT Kostelooze vaccinatie. Op 28 Juni a.s. om II.30 uur v.m. bestaat in de Zilk en op 29 Juni a.s. te 121 uur, bestaat in het dorp gelegen heid tot kostelooze inenting en herinenting. Aanmelding vóór Vrijdag 23 Juni a.s, ter sec- cretarie en bij de hoofden der bijzondere la gere scholen. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan dr. K. E. L. Wösten, vergunning verleend tot het bouwen van een landhuis langs den Hee- renweg alhier. Drankwet. Door B. en W. dezer ge meente is aan C. Kortekaas vergunning ver leend tot den verkoop van sterken drank in het klein in zijn verbouwde perceel aan den Buurtweg alhier, hoek Zeeweg. Arbeidsbemiddeling. Thans staan nog als geheel werkzoekende bij den agent der Ar beidsbemiddeling ingeschreven: 151 landarbei ders, 4 opperlieden, 5 timmerlieden, 1 metse laar, 1 winkelbediende. Oudste inwoner. Woensdag 21 Juni a.s. viert onze plaatsgenoot de heer L. Duivenvoor de, oudste inwoner der gemeente, zijn 92sten verjaardag. Duivoorde is nog zeer kras en ge niet een goede gezondheid. WARMOND Looze visschertjes. Zaterdag zaten een paar Leidsche visschers op het z.g. „Wije" te visschen, toen plotseling hun boot, die aan beide roeispanen was vastgelegd, los raakte en afdreef, waardoor zij totaal afhankelijk waren van den golfslag die nogal hevig was. Na een geruime poos op de plassen te hebben gedob berd, wisten zij de aandacht te trekken van een passeerende motorschuit, die hun op sleep touw nam. De beide roeispanen bleken in dien tijd ook op drift gegaan te zijn, want zij waren ni£t meer te vinden. Zij hadden van het vis schen hun bekomst en vertrokken spoedig naar Leiden. Volkshuisvesting. Uit het verslag over 1932 der volkshuisvesting alhier teekenen wij aan ,dat gedurende dit jaar 7 nieuwe woningen werden gebouwd en 5 andere gebouwen, terwijl 4 woningen geheel of gedeeltelijk werden ver nieuwd. Een onbewoonbaar verklaarde molen- wonmg moest worden ontruimd, daar door den bewoner de woning niet op den gestelden ter mijn was verlaten. Geslipt. Een auto komende van de rich ting Sassenheim, slipte wegens de gladheid van den wegen kwam met een flinke vaart in den aan den weg liggende sloot terecht. De chauf feur bekwam eenige wonden aan handen en gezicht, doch de ingezetenen bleven ongedeerd. De auto is gelicht en was nogal ernstig be schadigd. OEGSTGEEST. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR Motorrijder ernstig gewond. Zaterdagmiddag te omstreeks 1.30 uur reed de 29-jarige motorrijder G. J. T., wonende te Zandvoort, op den Rijksstraatweg, achter het Groene Kerkje met groote snelheid in de bocht tegen een van tegenovergesteld richting ko mende Fordauto, bestuurd door H. J. K., wo nende te Den Haag. De auto werd zwaar be schadigd, terwijl de motorrijder tegen de straatsteenen werd geworpen en met zware hoofdwonden bleef liggen. De doktoren Tim mermans en Hugenholtz alhier verleenden heel kundige hulp, waarna T. met een ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Volgens ooggetuigen heeft de motorrijder met onverantwoordelijk snelheid gereden. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen. Over de straat geslingerd. Zaterdagmid dag zou de heer S. alhier zijn vriend Z. leeren motorrijden. In de Dorpsstraat kwam een auto vanuit de garage van Kranenburg, den Rijks straatweg oprijden. De leerling Z. remde zoo sterk, dat S., die op de duo zat, er werd afge- slingerd en een drietal meters over den straat weg werd gesleurd, waarbij S. zich ernstig be zeerde en onmiddellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd, waar hij zich heelkundig moest laten behandelen, waar na hij huiswaarts kon gaan. De motor werd be schadigd. Fiets ontvreemd. Ten nadeele van J. W. v. d. P. alhier is Zaterdagavond een heerenrij wiel ontvreemd. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie. Gevestigd: J. Gertenaar, dienst bode van Leiden, J. F. Gertenaar, dienstbode van Leiden. J. Bakker, bak ker, van Edam. K. J. van Tuijl, telefo niste, van Katwijk. A. J. Gooszen, arts, van Leiden. F. Stern en gezin, kant.be- diende van Berlijn. A. C. Jansen, dienst bod© van Valkenburg (Z.-H.). B. Lubaeh en gez. van Rijnsburg. F. J. L. van Dijk, opz. Rijkswaterstaat van Rijswijk (Z.-H.). M. C. Boom van Goes. Wed. J. J. van Biggelengeb. Housheer, van Leiden. A. P. Uni, majoor inf. van Amersfoort. A. S. E. Rozenboom geb. van der Weel, van Den Haag. A. W. Lifch, bedr.leid- ster waschbur., van Leiden. Vertrokken: S. K. Thoden van Velzen naar Prince nhage (Effen). S. H. Hooijkaas, verpleegster, naar Rotterdam. A. G. Guldemond naar Leiderdorp. J. Westervaarder, bankwerker naar Lei den. P. Hogewoning en gez. naar Den Haag. S. F. M. Paternotte naar War mond. G. Visser naar Utrecht. A. v. Egmond naa-r Rijnsburg. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad dezer gemeente op hedenavond te 7 uur. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van keur- en slachtrechten voor het keuren en slachten van varkens aan de noodslachtplaats. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting doenst 1932i aodr de gemeentebegrooting dienst 1932. Aanvulling verordening keur- en slachtloonen. B. en W. deelen den Gemeenteraad mede: „Van een paar belanghebbenden, die varkens in het groot willen slachten en ze daarna in de steden grossieren, kwam bij ons het verzoek in om hen voor het slachten de gelegenheid te openen in de varkenshal van de noodslacht plaats op tijden dat deze voor den gemeente dienst niet noodig is. Zij deelden ons mede, dat zij er op rekenen een aantal varkens van circa 100 per week te zullen slachten en ver wachten dat zij dit bedrijf geruimen tijd zullen voortzetten. Voor het personeel, dat de slach tingen zal verrichten, behalve voor den slagers knecht die hulp verleent, zorgen zij zelf. Het bedrijf laat evenwel niet toe, dat de on kosten wegens keuring en slachtgelegenheid 'n bedrag van f 1.75 per varken overtreffen. Het zal wel geen betoog behoeven dat deze kans om dè gemeentelijke inkomsten in den .malaisetijd te verstevigen ons zeer aanlokt. Tegen de aangeboden vergoeding, al zouden DE AVONTUREN VAN 63. Nu kwamen er aardappeltjes voor hem, met peentjes en vleesch. En gelukkig, dat ging iets beter. Hij was wel een beet je aan het knoeien, maar het bord was toch leeg. Daarna was er lekkere zoete vanillepap en dat gaf weer dezelfde moei lijkheid. Gelukkig had mevrouw het dit maal gemerkt. Lust hij dat ook al niet, vroeg ze. En toen zag Profje, dat Struis- je met een bord moest eten en hij vertelde gauw, dat hij dat niet gewend was. Dade lijk wed toen een diepe kom gebracht en Struisje lachte van blijdschap. wij die ietwat anders willen regelen, is bij ons in wezen geen bezwaar en wij hebben ons vergewist dat de door ons voorgestelde rege ling de instemming van de belanghebbenden heeft. Tot een gereduceerd keurloon toch is reden omdat deze keuring, wat wij zouden wil len noemen een massakeuring is, die aan een centrale plaats wordt gehouden. Ondertusschen kan de aangelegenheid niet, zooals belanghebbenden zich voorstellen .con tractueel geregeld worden. Zou dat wellicht nog mogelijk zijn ten aanzien van het gebruik van de slachtgelegenheid, ten opzichte van de regeling van de keurloonen is dit absoluut uit gesloten. Deze moeten bij belastingverordening worden geregeld. Wij zijn daarom te rade geworden om voor belanghebbenden de gewenschte gelegenheid te scheppen, indien Uw Raad zich daarmede kan vereenigen, door de verordening op de heffing van keur- en slachtloonen aan te vullen". B. en W. bieden den Raad het ontwerp besluit aan voor deze aanvulling, waaraan wij hier de volgende bepalingen ontleenen. „Voor het keuren van varkens van een en denzelfden eigenaar, die aan de gemeentelijke noodslachtplaats worden geslacht, zal 't keur loon bedragen, ongeacht het gewicht van de varkens, wanneer per week worden gekeurd meer dan 20 varkens: voor het eerste 25-tal varkens, dat in een week wordt gekeurd f 1.25 per varken; voor het tweede 25-tal varkens, dat in een week wordt gekeurd, f 1.per varken; voor var kens, boven de 50, welke in een week worden gekeurd, f 0.75 per varken". „Voor het gebruik van een gedeelte van de noodslachtplaats, door B. en W. aan te wijzen voor het slachten van varkens als bedrijfs- slachting, ongeacht het gewicht der varkens, per week: voor het eerste 25-tal varkens van denzelf den eigenaar f 1 per varken; voor het tweede 25-tal varkens van den zelfden eigenaar f 0.75 per varken; voor die boven 50 varkens 0.50 per varken; met dien verstande, dat wanneer in een week niet meer dan 20 varkens van denzelfden eige naar worden geslacht, het recht verschuldigd is, onder A van artikel 3 der thans geldnede verordening bepaald". Waterpolo. Woensdagavond 8 uur zullen in het Alpensch zwembad de navolgende com petitiewedstrijden worden gespeeld. A.Z.C. 1 AlphenD.Z.C. I Delft en A.Z.C. IIde Gou we II Waddinxveen. Aanrijding. Zaterdagmiddag werd de broodventer P. Kr. in den Hoorn aan'gereden door een motorrijder, genaamd B. uit Den Haag. Het ongeval werd veroorzaakt door dat de motorrijder nog wilde passeeren, terwijl uit tegenovergestelde richting een tweetal auto's aankwamen. Kr. kwam te vallen en bekwam een hoofdwonde, terwijl ook zijn pols werd verwond. Ook de broodwa gen bekwam eenige materieele schade. De mo torrijder, die eveneens kwam te vallen bekwam geen letsel en maakte zich ijlings uit de voe ten. Het nummer en letter is echter bij de po litie bekend. BODEGRAVEN E.S.T.O. De R.K. Sportvereeniging „Es- to" heeft een drukken en gelukkigen dag ach ter den rug. Waar we Zaterdagavond melding maakten van drie wedstrijden, zijn gisteren de volgende resultaten bereikt. Het eerste elftal is gaan spelen tegen de onlangs opgerichtte voetbalclub te Oudewater ter gelegenheid van de opening van diens sportterrein; Esto behaalde de overwinning met 71, waardoor zij voor het eerst een prijs behaalde en wel een prachtigen beker, Esto II speelde thuis tegen Waddingxveen IExcel sior en wist na ^en goed gespeelden wedstrijd een 40-over*TÏnning te boeken. Esto III heeft het er helaas niet zoo goed af kunnen brengen, aangezien zij tegen Reeuwijk I met 110 hebben verloren. De grootste oor zaak is hierin gelegen, dat de Reeuwijksche sporters over een veel grooter discipline be schikten, wat het voetbalspel betreft. Wat onze jongens aangaat, kunnen wij niet anders zeg gen, dan dat zij, niettegenstaande het groote verlies, er hard aangewerkt hebben, doch zij waren niet tegen dezen club opgewassen. Ons inziens had een wedstrijd van Esto III tegen Waddinxveen een betere verhouding geweest, maar enfin, alle begin is moeilijk, vooral als men nog niet voldoende op de hoogte is met de capaciteiten van andere clubs. Dus de moed niet verloren. Esto III, een volgende maal beter! PROFJE EN STRUISJE. 64. Profje had ondertusschen met den burgemeester van allerlei besproken en toen het maal afgeloopen was, gingen ze samen naar zijn werkkamer en staken een sigaartje op. De burgemeester had aller lei mooie dingen om aan Profje te laten zien, vlinders, opgezette vogels en nog meer moois. Net iets voor Profje.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8