MAANDAG 19 JUNI 193b DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 WATERPOLO NEDERLAND—DUITSCHLAND 2—5. Voorafgegaan door zwemwedstrijden. Gistermiddag hebben ter gelegenheid, van het 25-jarig bestaan van de zwemver- eeniging de „Maas" in de Wilgenpias te Schie.broek zwemwedstrijden en de polo wedstrijd HollandDuitechland plaats ge had. De uitslagen luiden als volgt: 200 Meter vrije slag heeren: 1. H. van Basen (Y) 2 min. 29 1/5 sec, 2. S. L. Mooi (j&.P.C.) 2 min. 30 1/5 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. W. de Ouden (R.D.Z.) 1 min. 8 sec.; 2. J. Selbaeh (A.E.Z.) 1 min. 11 3/5 sec.; 3. C. Laddé (Y) 1 min. 11 4/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1. G. Reg- ter (R.Z.C.) 1 min. 5 4/5 6ec.; 2. E. Verweer (Z.I.A.N.) 1 min. 8 3/5 sec.; 3. W. den Boer (G.Z.C.) 1 min. 12 3/5 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. F. Hessel (Y) 3 min. 10 sec.; J, G. Brouwers (R.D.Z.) 3 min. 11 2/5 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. L. Kor- pershoek (R.Z.C.) 2 min. 58 sec.; 2. P. Kruit hof (R.Z.C.) 2 min. 59 3/5 sec.; 3. J. J. van Woerkom (S.Z.C.) 3 min. 5 1/5 sec. 100 Meter rugsla-g dames: 1. W. Over- sloot (O.D.Z.) 1 min. 25 1/5 sec.; 2. A. Hoo- geweg (R.D.Z.) 1 min. 27 3/5 sec,; 3. B. Mar tin (O.D.Z.) 1 min. 29 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. J. H. do Haas (Z.I.A.N.) 1 min. 19 4/5 sec.; 2. A. H. van der Meer (Haarlem) 1 min. 20 4/5 sec.; 3. N. van Stokkem (RZC) 1 min. 25 sec. 5 X 50 Meter estafette dames; 1. R.D.Z. 1 min. 45 1/5 sec.; 2. O.D.Z. 1 min, 55 3/5 sec. 4 X 100 Meter estafette heeren: 1. Y. 4 min. 4/5 sec.; 2. Haarlem 4 min. 45 sec. 3 X 50 Meter wisselslag dames: 1. RJD.Z. 1 min, 51 sec.; 2. Y 1 min. 55 sec. 3 X50 Meter wisselslag heeren: 1. H.Z. en P.O. 1 min, 40 2/5 sec; 2. R.Z.O. 1 min. 41 2/5 sec. De uitslag van den waterpolowedstrijd Maas IDolfijn I vriendschappelijk luidt 1—3. De landenwedstrijd. Tot slot kwam de internationale water polowedstrijd NederlandDuitechland, wel ke geleid werd door scheidsrechter A. Dela- haye uit België. Het Nederlandsche zevental was ais volgt eamenge&teld Doel.- C. Mouisset (D.J.K.), Achter: J. van Oosterom (Y), E. G. Inge- luiff (H.Z. en P.O.) en J. Kohier (Y). Voor: van Aalst (H.Z. en P.O.), J. van Daatselaar (U.Z.C.) en F. J. van de Borch <Y). De Duitsche ploeg bestond uit de vol gende leden Doel: Richter. Achter: Meyer, Haas, Dopper. Voor: Sohuize, Sohwa'rz en Rademacher. In de eerste helft wogen de beide ploe gen vrijwel tegen elkaar op. Holland onder nam een felle aanval, waarbij de bal echter tegen een paal ging. Een tweede aanval had het zelfde resultaat. Daarop kwamen de Duitschers, die zeer snel waren, wat meer naar voren en het duurde niet lang of Schulze had zijn ploeg de leiding gegeven. Hierna waren de Nederlanders het meest in den aanal. De voorhoede ondernam zeer goede aanvallen, waarbij fraai samenspel vertoond werd. Er worden eenige schoten gelost die nog geen resultaat hadden. Ten slotte wist Daatselaar, na goed samenspel met Ingenluiff, op onhoudbare wijze den gelijkmaker te scoren. Een Duitsche aanval werd daarna door Mousset gekeerd. Nadat van Daatselaar nog twee maal op het doel geschoten had kwam de rust met de stand 1—1. In de tweede helft, die al dadelijk een zeer spannend karakter had, wist van de Bosch na mooi opbrengen te scoren (2l). Kort daarop echter had Schulze den stand weer gelijk gemaakt (22). De wedstrijd, diio voortdurend een zeer snel tempo had gehad, verzwakte daarna voor wat betreft de Hollandsohe ploeg, die blijkbaar ver moeid geraakte. De Duitschers echter bleven in zeer snel tempo aanvallen, waarbij zij de achterhoede van de Hollandsohe ploeg overrompelden. Kort achter elkaar maakten Rademaoher, Schulze en Dopper drie doel punten. Een enkele Nederlandsche aanval had geen resultaat meer, zoodat het eind kwam met 52 voor DuitschJand. L.Z.C. I—Z.I.A.N. I. Morgenavond 8 uur 15 min. precies speelt L.Z.C. I in de Zweminrichting Hooge Rijndijk haar werden competitie wedstrijd tegen Zian I (Den Haag). L.Z.C. I speelt in de volgde opstelling: doel: IJdens; achter: v. Helvert, El- zinga en v. d. Reijden; voor; de Reede, de la Court en Buys. Voor de Rës. 1ste klasse zal eveneens morgenavond L.Z.C. II tegen Zian II spe len. GYMNASTIEK Turnkring Leiden en Omstreken. De gehouden adspiranten-gymnastiek- wedstrijden van den Turnkring L. en O. j.l. Zaterdag in de gymnastiekzaal aan de Pie terskerkgracht mochten zich in een grooto belangstelling verheugen. 12 meisjesploegen en 5 jongensploegen van 6 gaven zich voor dezen wedstrijd op. De resultaten luidden aldus: „Concordia" 4 ploegen len prijs met 46 y? punt, drie 2e prijzen met 441/2, 42 1/2 en 42 punten. „Hou-Vast" 3 ploegen een len prijs met 48 l/2( een 2en prijs met 40 en een 3en prijs met 47 punten. H.Ö.D.A. Lisse een 3en prijs mot 361/2 punt. ,,Brunhilde;' 4 ploegen een len prijs met 50 punten een 2en prijs met 40 en een 3en prije met 37 punten. De jongens-uitslagen waren: „Excelsior" een 2en prijs met 42 punten. „Wilskracht en Genie" een 2en prijs met 41 punten. „Hercules" Katwijk een len pr. met 45 pun ten en Hou-Vast (Alphen) een 2en prijs met 42 punten. De heer Metz reikte met een toe passelijk woord de prijzen uit en dankte de J ury en telcommissie voor het gedane werk. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. Uitslagen van gisteren. Eerste klasse: V.O.C.—P.W. Gew. door V.O.C. met innings en 47 runs. V.O.C. 219 voor 5; P.W. 110 en 62. R.W.—H.C.C. II. Gew. door H.C.C. II met 5 wickets. R.W. 166, H.C.C. II 167 voor 5. H.C.C I—Haarlem Draw, H.C.C. 188 voor 3; Haarlem 82 voor 5 (wegens regen gestaakt). Overgangsklas se A. A.C.C.—V.V.V. Gew. door V.V.V. met 60 runs. V.V.V. 109. A. C.C. 49; Quick (N.)H.B.C. Gew. door Quick met 37 runs. H.B.C. 73 en 30 voor (gestaakt) Quick 110. Overgangsklasse B. AjaxH.C.C. III Gew.door Ajax met 14 runs. Ajax 111 en 57 voor 2; H.C.C. 97.; H.D.V.S.—R.C.H. Gew. door H.D.V.S. met innings en 145 runs. H.D.V.S 234 voor 7 (gesloten); R.C.H. 44 en 45. Tweede klasse B. L.C.C.H.D.V.S. II. Draw. L.C.C. 208; H.D.V.S. 204 voor 9 (tijd.). Derde klasse B. H.D.V.S. IllAjax II. ew. door H.D.V.S. III met 109 runs; H.D.V.S. 152; Ajax 43 en 123 voor 9. Overzicht. De Rotterdamsche V.O.C. zal blijken een groote concurrent te zijn van de H.C.C.-elftal- len voor het kampioenschap. Gisteren werd weer met innings van P.W. gewonnen. De Rot terdammers spelen buitengewoon constant en maken herhaaldelijk totalen boven de 200 runs De Twentenaren zijn inmiddels, door die in ningsnederlaag, puntloos geworden. R.W. ben gelt eveneens onderaan de ranglijst en bezit ook nog geen enkel punt. Gisteren werd verloren van H.C.C. II; deze Hagenaars schijnen toch wel wat mans te zijn. Haarlem had een mooi "meevallertje, waardoor Maas c.s. wederom een punt rijker werden. Toen H.C.C. I 188 runs gescoord had voor bet verlies van 3 wickets, en Haarlem antwoordde met 82 runs voor 5 wickets, begon het te rege nen, en werd de uitslag een draw. In de overgangsklasse Noord zorgde Quick voor de verrassing, door H.B.C. te slaan. De strijd om het kampioenschap gaat hier dus tus- schen de beide Amsterdamsche clubs, die el kaar gisteren bestreden. V.V.V won verdiend, en maakt dus de beste kansen op den eere- titel. 'In de overgangsklasse Zuid won Ajax met 14 runs van H.C.C. III. Dat is een mooi resul taat voor de Leidsche club, Hopen we, dat nog meerdere successen volgen zullen. L. C.C. bereikte in 2 B. een draw tegen hei sterke H.D.V.S. II, wat ons van de jubileeren- de L.C.C.'ers erg meevalt. Met een weinig ge luk was het zelfs een overwinning geworden. Ajax II kon in 3 B. niet winnen van H.D.V. S. III, voornamelijk door slecht batten in de eerste innings, 't Wordt tijd, dat de Ajax-re- serven uit eer) ander vaatje gaan tappen. Voor verdere bijzonderheden zie men de ver slagen. Ajax 1—H.C.C. III. Op het terrein aan de Kempenaerstraat werd gisteren bovengenoemde wedstrijd gespeeld, die door de Leidenaars verdiend werd gewon- In de eerste innings scoorde Ajax 111 runs, waarvan F. v. d. Mey 26, L. Jansen 12, I. Dozy 21. S. de Jongh 10 en G. Lob 24. In den Haag- schen-aanval had Aarsen 6 wickets genomen voor 30 runs. Verder Kalis 148, Asman 2 23, en Edersheim 17. De H.C.C.'ers slaagden er niet in, het Leid sche totaal te passeeren, wat vooral toe te schrijven was aan het uitstekende bowlen van den Ajaxied v. Kuyck, die 6 wickets nam voor 44 runs. Het totaal der Hagenaars werd 97. In de dubbele cijfers kwamen S. Asman (13), J. Thesling (23), Th. v. Hoogstraten (11), L. Sil- levis (18), en J. ten Bosch (12). Bowlingscij- fers: K, v. Kuyck 644, F. v. d. Mey 126, A. Wempe 29 en C. Schudel 09. Met een achterstand van 14 runs wilde H.C. C. probeeren een beter resultaat te verkrijgen op de 2e innings. Ajax werd dus nog eens in gestuurd. Op 21 waren reeds 2 wickets neer, dat van v. d. Mey (4) en van C. Schüdel (17). A. Wempe (9 n.o.) en L. Jansen (25 n.o.) hiel den echter stand en toen het totaal gestegen was tot 57 en er nog steeds geen wicket geval len was, gaf H.C.C. den strijd op, (Aarsen 2 23). Ajax won dus met 17 runs op de le innings. L.C.C.—H.D.V.S. II. In dezen wedstrijd werden door heide elftal len hooge totalen gescoord. L.C.C., die het eerst batte, maakte 208 runs. Topscorer werd de de lefthander A. Belt, die 52 runs bijeenklapte. Bij serieus trainen kan deze speler een goed batsman worden. Hij hoede zich echter voor „zwengelen"! A. v. Goor volgde hem op den voet met een goede 44. C. Metsch kwam ook weer eens los en bracht het tot 29. P, Kantebeen toonde zich een behoorlijk openingsbat en scoorde 22 runs. Ook A, de Vrind kwam met 17 in de dubbele cijfers, Bowlingscijfers: J. Visser 026; L. Borrani 462; A. de Jong 452; B. Lourens 1—15. De Schiedammers slaagden erin den tijd uit te spelen, toen zij 204 runs bijeen gebracht hadden voor het verlies van 9 wickets. Span ning was er dus in overvloed! L. Borrani maak ten precies een ntury en werd goed bijge staan door A. Walbeek (26) en F. de Kok (41), A. v. Es bowlde 383, A. de Vrind 143, A. Belt 025 en A. v. Goor 343, De wedstrijd eindigde dus in een draw, een mooi resultaat voor de Leidsche club. H.D.V.S. Ill—Ajax II. De Ajax-mannen hebben het niet kunnen bolwerken tegen het derde elftal van H.D.V.S. De Schiedammers, die het eerst batten, maakten 152 runs. De wickets werden genomen door Westen (436); v. d. Smit (540); P. v. Ommen (139). Boezeman bowlde 024. De innings der Leidenaars was spoedig be ëindigd; alleen Freyeer met 30 weerde zich ge ducht. Het totaal werd slechts 43, zoodat Ajax II een achterstand boekte van 109 runs, en dus nogmaals werd ingestuurd. Een inningsneder laag wisten de Ajaxieden echter te voorkomen. Daarvoor zorgden J. Brouwer met 18, d. Smit met 20. Westen met 17, P. v. Ommen met 13 en vooral Treyser met 44 runs. Het to taal werd 123 runs voor het verlies van 9 wickets. Ajax II verloor dus met 109 runs op de eer ste innings. Bij het tienjarig beslaan van L.C.C. Zooals den lezers misschien wel bekend is, bestaat „De Leidsche Cricketclub" 10 iaar, daar de vereeniging in 1923 vooral op initia tief van den heer C. J. Metsch, werd opgericht. In die 10 jaren zijn heel veel leden tot de ver eeniging toegetreden en hebben ook velen haar moeten verlaten, om allerlei redenen. Met af wisselend succes werd gespeeld in de derde of tweede klasse van den Nederlandschen Cric ketbond. Een goed jaar was het voor de Lei denaars toen het kampioenschap behaald werd van de geheele 3e klasse. Velen der tegen woordige en oud-spelers zullen zich nog wel den wedstrijd herinneren in Bussum, tegen „De Vleermuizen" waarin het kampioenschap ver overd werd. Namen van verdienstelijke leden noemen zullen we niet doen, maar we meenen een uitzondering te moeten maken voor dien van den heer C. J. Metsch, waaraan „De Leid sche" onnoemelijk veel, we mogen wel zeggen: alles te danken heeft. Als bestuurslid is hij niet te missen en als aanvoerder heeft hij in L.C.C. een geest weten te kweeken, waardoor de Leidenaars op alle velden graag geziene te genstanders geworden zijn. Momenteel speelt L.C.C. in de 2e klasse en slaat daar een aar dig figuur. Aan L.C.C. onze gelukwenschen en een groo- ten bloei zij haar toegewenscht! MOTORSPORT LEIDSCHE M0T0R-T0ERING CLUB. Gistermiddag hield de L.M.T.O. een ge- oostumeerde amusementsrit naar de Py- ramide van Austerlitz. Voor dezen rit wa ren ruim 20 leden opgekomen. Dra zag men dan ook Indianen, Kozakken, Cow boys, Tirolers enz. broederlijk bij elkaar rijden. Begrijpelijkerwijs trok de stoet overal waar men lange kwam groote be langstelling. De commissaris van politie al hier gaf voor dezen gecostumeerden rit een vergunning af, terwijl overal van de verkeerspolitie enz. groote medewerking werd ondervonden. De costuums werden geleverd door de fa. Hoppezak alhier. Er werd gereden over Utrecht, de Bilt en Zeist. Bij de Pyramide van Austerlitz werd geruimen tijd in de bosch rijke omge ving doorgebracht en vanzelfsprekend ook het gedenkteeken bezichtigd. De te rugtocht voerde door het Gooi, over Amersfoort Hilversum, Bussum en Am sterdam. Ondanks eT van tijd tot tijd een regenbui viel, was do stemming van de deelnemers zeer goed en geanimeerd en is deze tocht voor de L. M. T. O. als van ouds wederom een succes geweest, en heeft de vereeniging weer grooter bekend heid gegeven. Zaterdag reden nog vijf leden van de L. M. C. T. mee in de Puzzlerit, uitge schreven door de A. M. „De Rijnstreek" en behaalden daar nog aardige resultaten en wel Erkelens len prijs, Lek 4en prijs, Meiers 4en prijs, v. d. Meer 7en prijs, Ver- straaten troostprijs. PUZZLERIT A.M.D.R. TE ALPHEN. Door de motorclub „De Rijnstreek" werd Zaterdagmidad'g een Puzzlerit ge houden. De duur dezer rit was ongeveer 3 1/2 uur, berekend naar een snelheid van pl.m. 30 K.M. per uur. Hoewel de weers gesteldheid Zaterdagmorgen minder gun stig was en het zich aanvankelijk liet aan zien, dat deze eerste rit letterlijk in het water zon vallen, knapte het weer tegen denmiddag gelukkig echter op en was het 's middags voor een dergelijke rit zelfs mooi weer. Tegen halfdrie tot 3 uur kwa men de deelnemers w.o. enkele leden van de Leidsche Motor Toering Club succes sievelijk aan de startplaats bij hotel „Rijn- lust" te Alphen aan den Rijn. Om 3.30 uur werd gestart. Het parcours bestond uit de navolgende te bezoeken plaatsen met 6 controleposten. Alphon aan den Rijn, Zwammerdanj, Ter Aar, Rijnzaterwoude, Lisse, Sassenheim, Haarlem, Noord wijk, Katwijk aan Zee, Den Haag, Leiden, Wou- brugge, Alpen. De afstand bedroeg juist 100 K.M. Ove-r het geheel had de tocht een geanimeerd en gunstig verloop. Ver schillende leden bereikten precies op tijd de controleposten. De le deelnemer ver scheen reeds tegen 7 uur aan de finish, die eveneens aan hotel „Rijnlust" was opge steld. Nadat alle deelnemers aan do finish waren aangekomen werd door het bestuur het puntenaantal opgemaakt en door den voorzitter, den heer A. v. Engelen, met een gebruikelijke speech de prijzen uitge reikt. 'De le prijs werd toegekend aan den heer Erkelens van Leiden, (secretaris v. d. L. M. C.), die overal op tijd aan de controleposten verscheen, 2e pr. B. Raap horst, Alphen aan den Rijn en 3e pr. J. Roest, Leimuiden. Bovendien werden nog eenige prijzen toegekend in verhouding van het behaalde puntenaantal. Over het geheel werd deze eerste rit voor A. M. D. R. en deelnemers een geslaagde rit. Dat de belangstelling voor de motorsport meer en meer veld wint, blijkt wel uit het feit, dat het ledenaantal van A. M. D. R. inmiddels reeds is gestegen tot 40. WIELRENNEN Leidsche Reiv en Toerver. „Swift". Voor gistermorgen had de Sporteom- missie een 50 K.M.-wedstrijd met 10 klas sementen vastgesteld, zoowel voor de A en B-klasse. In totaal waren er 15 renners aan den start verschenen, van welke er 6 waren, die den strijd niet hebben voleindigd. Bij de A-klasse was het öhr. Vink, die den geheelen rit volbracht en daarbij als No. 1 eindigde, J. Riethoven, Th. de Roo- de en S. Sladek hebben reep. na het 6e, 5e en 4e klassement opgegeven. De B-klassers hebben tegenover hun grootere clubgenooten een zeer mooien wedstrijd gereden. Vooral R. Riethoven heeft hierin gegeven wat hij kon en wist op 2 na, alle klassementen te winnen en in totaal als le te eindigen. C. Stafleu plaatste zich nu als goede 2e, W. Kapaan 3e, J. Tuin 4e, Chr. de Roode 5e, J. Riet hoven Adrzn., 6e, C. Paats en J. Schuller hebben opgegeven. Tot onze nabeschouwing geven wij J. Riethoven de opmerking om zoo'n wed strijd te rijden voor zich zelf, want. daar mede bevordert hij een beter verband bij z'n clubgenooten. De prijzen van dezen wedstrijd zullen op de vergadering van Woensdag a.s wor den uitgereikt. SCHERMEN Oegstgeester Schernwereeniging. Zaterdag word door de OegstgoesteT Schermvereeniging een onderlingen wed strijd gehouden op floret. Door den heer J. O. J. Witman® te Oegstgeeet was hier voor een fraaie wisselbeker beschikbaar ge steld. De uitslag is als volgt: 1. J. L. de Troye, 8 gewonnen partijen; 2 ontvangen en 24 gegeven treffers. 2. D. Knuttel, 5-17-18. 3. J. Splinter, 5-17-16.4. E. Witman® 4-14-19. 5. D. Borger, 4-14-18. 6. P. Trouw, 4-17-18. 7. J. Trouw, 2-29-14. 8. K. Volker, 2-20-13. 9. J. Blok, 2-22-7. Door den instructeur, den beer de Troye werd den ouders en anderen bewonderaars der scherm&port dank gebracht voor hot beschikbaar stellen van prijzen, waarna hij ze met een toepasselijk woord aan de win naars overhandigde. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Kampioenschap 1e en 2e klasse. 'Door het bestuur der L.B.B. is besloten de le en 2e kamp. L.B.B. te laten verspe len bij den heer F. Veltman, Lage Rijndijk, clublokaal S.D.O., waar een prima Wilhei- mina biljart 230 X 115 is geplaatst. Daar er slechts 4 deelnemers voor de 2e klasse war ren, heeft het bestuur der L.B.B. hieraan toegevoegd de 2 spelers, welke het hoogst alg. gemidd. hebben behaald in de 3e kl. Het programma voor het 2e kL kamp. L.B.B. luidt: Dinsdag 20 Juni: 7.30 A. L. ïiersomL. A. Iterson; 9 uur W. F. K.C. Schouten; 10.30 H. RietbergenJ. Chrispijn. Donderdag 22 Juni: 7.30 W. F. K.A. L. Iterson; 9 uur C. SchoutenJ. Chrispijn; 10.30 H. Rietbergen—L. A. Itersom Woensdag 21 Juni: 7.30 L. A. Iterson W. F. K.; 9 uur C. SchoutenH. Rietber gen; 10.30 J. ChrispijnA. L. Iterson. Vrijdag 23 Juni: 7.30 C. SchoutenL. A. ItoTson; 9 uur W. F. K.—J. Chrispijn; 10.30 H. RietbergenA. L. Iterson. Maandag 26 Juni: 7 uur C. Schouten A. L. Iterson; 8.30 L. A. ItersonJ. Chris pijn; 10 uur W. F. K.—H. Rietbergen. Het clublokaal der vereeniging 't Gr. laken is thans bij den heer Moseman, 4e Groenesteeg, alhier. SCHAKEN INTERNATIONAAL SCHAAK- T0URN00I. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van den Ned. Schaakbond. In verband mei; bet feit, dat de Neder landsche Schaakbond, welke dit jaar zijn 60-jarig jubileum viert, op initiatief van Haagsche schakers, te 's-Gravenhage is opgericht, heeft de Bondsraad besloten de jubileumfeesten in Den Haag en Scheve- ningen te doen plaats vinden. De organisa- tie dezer feestelijkheden i® toevertrouwd aan den Haagschen Schaakbond. Het be stuur heeft voor bijstand en advies betref fende de uitvoering dezer feestelijkheden, een eere-comité in het leven geroepen, be staande uit de navolgende 5 oud-voorzit ters, resp. onder-voorzitter van den N.S.B.: mr. Joh. J. Belinfante te 's-Gravenhage; mr. A. Rueb, te 's-Gravenhage; jhr. H. Strick van Linschofcen te 's-Gravenhage; mr, G. C. A. Oskam te Rotterdam en W. A. T. Schelfhout te Amsterdam. De Bondswedstrijden zullen van 31 Juli tot en met 4 Augustus in de Casinozaal van het Oranje-Hotel te Scheveningen, worden gehouden. Aan deze wedstrijden wordt een Meester-tournooi verbonden, waaraan de schaakmeesters Bogoljubow, Flohr en Ma- reczy zullen deelnemen, terwijl het in de bedoeling ligt de 5 hoogst uitkomende deel nemers van den strijd om het kampioen schap hieraan toe te voegen. De kam pioenswedstrijden worden gehouden van 1523 Juli a.s., in het Nederlandsch Schaakgebouw te Den Haag, met uitzonde ring van-17 en 18 Juli, wanneer in den „Vergulden Turk" te Leiden wordt ge speeld. De Directie der N.V. Exploitatie Maat schappij te Scheveningen heeft de Casino zaal van het Oranje-Hotel voor de te hou den Bonds-wedfltrijden gratis beschikbaar gesteld. Het Gemeentebestuur van 's-Gravenhage is bereid gevonden den deelnemers op een nader te bepalen dag en te ontvangen en hierbij een thee aan te bieden. Leidsch Schaakgenootschap I— N. Rotterd. Schaakv. I. Gisteren speelden de Leidenaars hun eensten promotiewedstrijd te Rotterdam met den volgenden uitslag: Leiden Rotterdam P. L. J. Rasser®S. Landau 01 G. BossohaW. J. Mühring 1/21/2 W. Demmendalmr. G. A. Oskam 1/21/2 W. H. BosschaP. A. Koeteheid 10 J. G. v. EybergenF. Cno6®en 10 Ir. J. J. G. v. HoekJ. El shout Viseer 01 M. M. SegaarIr. J. V. Weering 01 W. H. v. d. Nat-J. F. W. Meyer 1—0 A. L. de Wolf—E. de Haa® 1/»—1/2 Dt. C. H. Hjn®F. C. Haalebo® 01 Totaal 41/2—5 1/2 Deze eerste wedstrijd ging dus, hoewel met minimaal verschil, voor de Leidenaars verloren. De spanning bleef er tot het laat ste moment in, want toen de laatste partij nog aan den gang was, was de stand nog gelijk 4 1/211/2. Van Eybergen (L.) en Cnossen hadden hun partij reed® Zaterdag middag gespeeld. Eerstgenoemde won deze partij. Cnossen verloor een paard tegen een pion en kon toen de partij niet meer honden. De Leadenaara hadden due Zondag een voorsprong van één punt. De Rotter dammers waren volledig opgekomen. Aan het eerste bord speelde S. Landau, waar schijnlijk nh dr. M. Euwe de sterkste spe ler van Nederland. Om half elf begon het spel en do leiders beeloten met een pauze van half een tot half twee door te laten spelen tot half zee. Daarna zouden de spelers der eerste borden de partijen, die nog niet uit waren, beslissen. Dit was echter niet noodig, want de laatete partij waa juist om half zee ge ëindigd. Over het verloop der partijen nog het volgende: le boord: Langen tijd etond Earners gelijk, maar in het eindspel verloor hij een pion en dit was voor een epeler ale landau voldoende om te winnen. 2e bord: Mühring speelde ais gewoonlijk bee) voorzichtig en langzaam, hij gebruik te echter veel tijd, zoodat hij ten slotte nog 20 zetten moest doen in 7 minuten. Hij naai daarom gaarne genoegen met het remiae- aan'bod van zijn tegenstander. 3e bord: Deminendaal stond eenigen tijd slecht, maar toch wist hij uit den moeilij ken stand te komen en het slot wee re- trw'irr 4e bord: W. H. Bosscha kon na eenigen tijd spelen een pion winnen, dit w<a® juist voldoende om de winst te bolialen, vooral toen Koeteheid verzuimde de laatste torens van het bord to ruilen. 6e bord: Van Hoek kreeg al spoedig een overwegende stelling en zou gemakke lijk hebben kunnen winnen. In plaats van den winnenden zet deed hij een anderen, minder juist, die hem de partij kostte. 7e bord: Ook Segaar stond er bij de pauze goed voor; door te vroeg zijn pion nen op te spelen, verloof hij een officier voor een pion en moest toen na eenigen tyd de partij opgeven. 8e bord: Meyer en Van dor Nat kregen na een aantal zetten een zeer ingowikkelden stand. Beide koningen stonden nagenoeg onbeschermd en van beide zijdon dreigde mat. Na afruil der voornaamste stukken bleef de koning van Meyer nog onbe schermd en Van der Nat gaf inat in iwoe Zetten. 9e bord: Dit spel ging gelijk op en op voorstel van den Rotterdamschen speler besloot men tot remise. 10e bord: Na de opening stond Haale- bos het beste, maar voordeel kon hij er nog niet mee behalen. Na afruil der koningin nen stond Hons er weer beter voor. Na nog enkele zetten dreigde Haalebos mat te zei - ten, waardoor Hins de kwaliteit moest ge ven. Ook nu 'had hij nog winstkansen, io grooten tijdnood deed hij niet de boste zetten en verloor de partij. Tot winst hebben de Leidenaars het dus niet kunnen brengen, maar de nederlaag 4 i/25 1/2 is niettemin eervol, daar do Rotterdamsche club nu niet bepaald de zwakste der le klassers is, al staat zij dit jaar onderaan. Voor 2 jaar was zij zelfs kampioen in deze hoogste afdeoling. De volgende wedstrijd wordt a.s. Zondag alhier gespeeld. Een partij wordt waar schijnlijk weer op Zaterdagmiddag go- speeld. Morgen zullen wij nog een paar der in teressantste partijen plaatsen. POSTDUIVEN P.V. „Het Oosten" te Leiden. Wedvlucht vanaf Orléans, afstand pl.m. 508 K.M., gelost 7 uur vju. met Z.-W. wiml, donkere lucht, later W. tot N.-W. wind met regenbuien, zoodat dit concours traag is verloopem Er ontbraken Zaterdagavond vele duiven op 't appèl. In concours waren 79 vogel®. H. E. ChrLstiaanse 1, 5, 11, 13, 16, 20. Th. Houthoff 2. 26. A. Stocko 3, 21, 22. N. Hoogervorst 4, 15. H. v. d. Vecht 6, 7, 10, 14, 24. J, Schippers 8, 18. W. Bey 9, 19. II. A. de Haa® 12. L Moateba 17, 25. D. Cos- see 23. le vogel 2 uur 8 min. 22 eoc,, laatste 5 uur 3 min. 50 sec. Hiermede is het kampioenschap t/in Orléans vervlogen. Geteld werden do 4 eer ste vogels van elke liefhebber, le kampioen H. E. Chmtiaanse met 377 punten; 2e Kampioen H. v. d. Vecht met 336 punten; 3e kampioen Th. Houthoff met 294 punten. Leidsche Postduivenclub. Wedvlucht vanaf Orléans 508 K.M., los 5.30 uur. J. Vliegerithart 1, 6, 18. A. W. Krol 2, 6, 7, 14, 17. J. Rakhorst 3, 4, 12, 16. N. Bemeluian 8. F. do Haas 9. J. W. IJdo 10. D. v. Driessum 11, 13. J. Raaphorst 15. Aankomst 1ste 15-24-38 of 859 Meter per minuut. Aankomst laatste 19-20-11 of G15 Meter per minuut. Vliseingen los 8.30 uur. A. W. Krol 1, 2, 3, 4. Warnecke 5, 7, 8, 9. D. Gaykema 6. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht Orléans op Zaterdag 17 Juni, afstand 508 K.M. De duiven zijn gelost om 7 uur en bereikten hun hokken al® volgt: L P. G. Borger® 2.47.41. 2. H. S. Mens 2.52.45. 3. P. G. Borger» 3.07.17 4. idem 3.12.06. 5. idem 4.17.31. 6. H. Bauer 5.37.40. 7. P. G. Borgers 6.20.00, 8, idem 6.37.45. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier een wedvlucht met oude duiven vanuit Pnt. St. Maxonce (Fr.), af stand 340.082 K.M. De duiven werden Lu vrij heid gesteld te 7 uur 10 min. met N.-Weeten wind. De eerste vogel bereikte het hok to 11 uur 22 min precies, en maakte een snel heid van 1349.5 Meter per minuut. De laat ste prijswinnende vogel bereikte het hok te 11 uur 37 min. 9 sec. met een snelheid van 1273 Meter per minuut. De uitslag was: 1, 4 en 6 0. Versteeg Jr. 2 A. G. Visser. 3 en 5 J. H. Groeneveki. P.V. „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht Orléans, afst. 508 K.M. In concours 55 duiven, los 5.30 v.m. N.-win<L Aankomst als volgt: C. Walle 1, 5, 6, 9, 12 en 14. A. P. v. d. Voort 2, 3, 4, 7, 10, 15 cn 16. J. R. Smits 8, 11 en 13. Deze vlucht is wederom zeer zwaar go- woest. Eerst geconstateerde vogel 3.28.46. Laatst geconstateerde vogel 7.45.2.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7