MAANDAG 19 JUNI 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ZWEDEN—DENEMARKEN 2—3. 20.000 toeschouwers woonden te Stock holm den lapden wedstrijd ZwedenDene marken bij, welke door Denemarken met 32 gewonnen werd, nadat Zweden met 21 bij rust hacl voorgestaan. De Zweed- sche keeper maakte bij het derde punt der Denen een kapitale fout, zoodat hij den bal in eigen dioel werkte. Ook de twee andere doelpunten der Denen had de Zweedse be keeper kunnen houden. Nerveusiteit scheen de oorzaak te zijn van het slechte doelver- dedigen. Om den C.G.W.-beker. Hedenavond 7.30 uur wordt op het Sport man-terrein de demifinale C.G.W. IIKoe le Nicola gespeeld. Scheidsrechter L. v. Vliet. De verliezer heeft den 3en prijs. De winnaar komt in de finale tegen L.D.TJS. C.G.W. komt op zijn sterkst uit. Sportman-serie-wedstrijden. Voot deze wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: Fides Pacta-jun.-1—Ter Leede-jun. 80 Kagia ISleutels I 42 Sportman BZuiderkwartier B 07 Bouwkoop ITON A I 42 Woensdagavond speelt Sportman I op haar terrein een vriend sch appel ij ken wed strijd tegen een sterke Lugdunum-combi- natie. Aanvang half aoht. Zuidwijk ILeidsche Bakkersgezellen. Dinsdag a.s. spelen de Leidsche Bakkers gezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Zuidwijk I op het Zuidersportpark te Wassenaar, halte Remise. Aanvang 7 uur. Nederlaagwedstrijden Bodegraven. Do vereeniging Bodegraven heeft haar nederlaagwedstrijden gisteren voortgezet. De volgende resultaten werden behaald: Bodegraven IUW 52; Bodegraven II UW II 4—6. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „Foreholte." Gisteren viel ons een nieuw succes ten deel in Warmond, nl. de kampioenstitel van 4 E. Foreholte I heeft na een moeilijken en zenuwaohtigen strijd den strijd gewonnen Scheidsrechter Sohrnma laat onder een malsch regenbuitje de beide partijen be ginnen. A. Kolping wint den toss. Forehol te trapt af. Zenuwachtig is het spel van beide kanten en dit doet zich den gehee- len wedstrijd van Foreholte-kant het meest gelden. De eerste tien min. gebeurt er niets bijzonders. Een aanval van Fo reholte wordt dan noodlottig voor Adolf Kolping, de Foreholte linksbinnen, doel punt onhoudbaar (l0). Kort daarna komt Adolf Kolping opzetten en enkele be nauwde oogenblikken beleeft het Fore- holte-doel, Spoedig is het 11. Even voor rust gelukt het den Foreholte mid-voor uit een voorzet van rechts den stand, op 21 te brengen. In de tweede helft is de regen intus- schen opgehouden. De eerste aanvallen zijn voor Foreholte. Ad. Kolping komt sporadisch over de helft. Daarna een aan val van Ad. Kolping waaruit zij een cor ner foroeeren, welke niets oplevert. De Foreholte rechts-binnen brengt een moei lijke situatie voor het Ad. Kolping-doel, doch do keeper brengt even schitterend redding. Foreholtes aanvallen zijn talrij ker dan van Ad. Kolping doch Ter Aar is gevaarlijker. Na 20 minuten 6coort de Fo reholte mid-voor wederom uit een voorzet van rechts (3l). Steeds komt de span ning er meer in. Beide doelen komen beur telings in gevaar. Een schot van links vangt de Foreholte keeper ten deele, de rechtsbinnen is er bij en 't is 32. Adolf Kolping komt er geweldig in. Foreholte gaat verdedigen, tracht den stand zoo te houden. Een vrije schop van Ad. Kolping gaat hoog over. Dé Kolping-mensehen komen zelfs eenigen tijd in de meerderheid De zenuwen spelen nog parten vooral bij de Foreholtespelers. De tijd verstrijkt, langzamerhand en onder groot gejuich fluit scheidsrechter einde. Foreholte I is kampioen van de 4 e klasse E. Scheids rechter Schram» leidde correct. Thuis speelde Foreholte II tegen KRV TI uit Katwijk en won verdiend met 51 A.s. Donderdagavond heeft een ontmoe ting plaats op het Foreholte-terrein tus- schen Foreholte I en KRV I te 8 uur. R. K. S. V. „V. V. L.". Het is gisteren geen gdede dag geweest voor de WL-elftallen. Het eerste moest met 10 man spelend met 21 het onder spit delven tegen SMO I op de serie wed strijden van SMC. WL II speelde gelijk tegen AVV II. De rust .ging in met 20 in het voordeel van AW. doch even na rust werd de stand gelijk. Onveranderd kwam het einde De 2 x 7J4 min. verlenging bracht ook geen verandering, zoodat er geloot moest worden. Dit deed de scheidsrechter en voordat iemand het. goed wist. had A. V. V. den eersten prijs gewonnen. Zoowel A V V als WL wilden overlaten, doch de scheids rechter wilde hierin niet toestemmen. De Junioren op de nederlaagwedstrij- den van WB konden het niet verder bren gen dan een gelijk spel. Dat zijn wij niet gewend boys. A.s. Donderdagavond worden de junio ren om half acht, de senioren om aoht uur verwacht in sportkleeding op het WL— terrein, teneide te komen tot een defini tieve opstelling der elftallen, dus allen present. Kolpings Boys. Ondanks het minder gunstige weer is gisteren het gel.eele programma afge werkt. Onze asp. junioren trokken naar Voorhout, en wonnen er met 20 van Foreholte II. Bravo! Thuis hadden de seriewedstrijden verder voortgang. Voor afd. II kwamen onze re serves. in het veld tegen DOS IV. Dank zij den regen zich met 91 van de over winning verzekerden. Voor de eerste afdeeling bekampten KRV I cn SJC III elkander. Voor de rust was het een vlugge gelijkopgaande partij en wisten beiden het doel twee maal te vinden. Na de thee toonde SJC over meer ausdauer en wedstrijdroutine te beschikken en voegde nog drie doelpunten aan haar soore toe, zoodat zij met 52 volkomen verdiend won. BEKERWEDSTRIJDEN R. K. S .V. „TEYLINGEN". De beslissingen der bekerwedstrijden, georganiseerd door de R. K. S. V. Teylin gen, zijn gistermiddag gevallen. LisseOnze Gezellen 32. Om half twee kwamen de verliezers van vorige week elkander bekampen, t. w. Lis- se I en Onze Gezellen I. Na het bcginsignaal van leider Haver- torn, ontstond direct een vlugge wedstrijd welke iets beloofde. De Gezellen-aanval met als uitblinker de linksbinnen, vuurde verschillende malen op het Lisse-doel, doch vonden daar den keeper voorloopig op z'n post. Na een ietwat wijfelend begin, weet Lisse zich los te werken, en is het vooral de rechtsbuiten, die de activiteit van Lisse met een paar mooie voorzetten vergroot. Alhoewel in 't veld sterk weet de voorhoe de van O. G. de kansen niet te benutten, terwijl Lisse er alles op zet de meerdere te worden. Dit gelukt, als er een misver stand ontstaat in de O. G.-achterhoede, waarvan Lisse dankbaar profiteert en de score opent met een hard schot. Met dezen voorsprong verovert Lisse het terrein, en is voortdurend in den aanval. Van links en rechts wordt er mooi voor doel ge plaatst, en na herhaaldelijk mooi werk van den O. G.-keeper, kogelt de linksbin nen van Lisse uit een rechtschen voorzet keurig no. 2 in de touwen. Tot rust blijft de stand zoo en nadien is het weer Lisse, dat bezield met enthousiasme en met de overwinning in 't zicht, het de O. G. ach terhoede geducht lastig maakt. In deze periode wordt er goed geplaatst en sa mengespeeld. Na een uittrap van O. G. belandt de bal bij den Lisse-rechtsbuiten, de geheele verdediging van O. G. mist, zoodat v. Zeist zonder veel moeite den stand op 30 weet te brengen. De resteerende tijd is het vrijwel met Lisse gedaan. In de voorhoede wordt ho peloos geknoeid, geen voorzet wordt meer gegeven, 't achtertrio moet alle zeilen bij zetten om O. G. te stuiten. De Haarlem mers wisten, al was het met behulp der L.-backs door stug aanvallen mooi tegen- punt te behalen, spoedig gevolgd door een tweede. O. G. is dan nog geruimen tijd in den aanval, doch het mocht hem niet ge lukken nog eenmaal den L. keeper te verschalken. Lisse wist tot het einde stand te houden en verwierf hiermede den 3den prijs. Tijdens deze ontmoeting dreigde dezen middag voor Teijlingen een strop te wor den door enkele regenbuiten, doch de zon brak weer door en de kranige muzikan ten van „St. Ambrosius", bracht stemming in het talrijk opgekomen publiek met ver schillende mooie muzieknummers. Teylingen IS. J. C. I. De finale ving dus aan met mooi weer en een massa toeschouwers. Dit spel stond onder leiding van scheidsrechter Van Haasteren. Bij den tos6 was Teyl. de ge lukkige, aanvoerder Nobel koos tegen wind, zoodat S. J. C. aftrapte. Het stond voor den aanvang reeds vast, dat er in de zen strijd spanning zou wezen, en dit is dan ook gedurende den geheele wed strijd gebleken. Gedurende geruimen tijd werd er van beide kanten zenuwachtig ge speeld. De Teylinger8 wisten dat aanpak ken den eisoh was, en dit werd des te zwaarder door den sterken tegenwind. Aangemoedigd door publiek en muziek werd van weerskanten een vurig a an vals- spel gespeeld, waarbij de verdedigingen soms niet zonder geluk onheil wisten te voorkomen. De sterke half linie van Teyl. zette steeds de voorhoede aan 't werk. Het duurde dan ook niet lang of uit een goeden voorzet werd onhoudbaar gedoel punt (10). De vreugde was echter van korten duur, want als een snelle door braak, door corner gered kan worden, wordt toch uit den hoekschop door den midvoor van S. J. C. keurig ingekopt (1l). De verhoudingen veranderen hier door geenszins, beide ploegen pakken flink aan, waardoor menigmaal gevaar dreigt. Rust breekt echter aan met gelijken stand (11). Nu heef Teyl. wind mee, met verre trap pen der achterhoede zweeft de bal steeds gevaarlijk voor het S. J. C.-doel. Na eeni gen tijd moet de S. J. C.-keeper zwichten voor 'n schuiver van links in het uiterste hoekje. (21). Door dit onverwacht succes wordt er nog een schepje opgegooid met als resultaat het derde mooie goaltje (31) Niets doet echter de stoere Noordwijkers ontmoedigen. Samenspelend van links naar rechts, en aangevoerd door den midhalf, die vooral nu pas schitterend spel gaf ging het steeds op Teyl.-doel aan. Lang wist de achterhoede stand te houden, doch doelpunten dreigden, en in enkele minuten was de stand 33. Onder groot e spanning verstreek de overige tijd zonder dat er nog gedoelpunt werd. Door het- nemen van drie penalty's we derzijds werd Teijlingen winnaar van den prachtigen beker. Met muziek togen allen nu naar de K. S. A., waar de voorzitter van Teylingen. de heer J. W. Rozema, on der dankzegging voor de deelname der verschillende vereen i gin gen, de prijzen heeft uitgereikt. Scheidsrechter en mu ziek werden van dien dank niet onthou den en zoo werden deze goed georgani seerde wedstrijden in gezellig samenzijn besloten. Seriewedstrijden „S. M. C." S. M. 0. I—V. V. L. 2—1. WL won den toss en koos liet voordeel van den wind. Beide elftallen stelden zioh met eenige invallers op. Onmiddellijk na den aftrap zagen de gasten kans den SMC- doelverdediger bij een aanval te verrassen en hierdoor de leiding te nemen. (0l). Dat dit eene doelpunt, zoo verrassend snel genomen, hun eenig resultaat zou blijven, hadden wij niet verwacht. De SMC'ers door dezen tegenslag niet ont moedigd, wierpen zich in den strijd en wisten door taaie verdediging het WD spel te breken en tot de rust dezen stand te behouden. Na de rust, geholpen door den wind, gingen zij ten aanval over en dwongen eenige corners af, doch alles zon der succes. Eveneens gingen de gasten er vandoor maar tot scoren gaven de onzen hun geen kans. Bij den volgenden tegen aanval van SMC wisten de SMC'ers ein delijk hun werken tot een succes te bren gen door een fraai doelpunt (11). Toen kwam er even spanning in, en na 10 min. nam SMO de leiding over (21). Dezen voorsprong lieten onze jongens zioh niet meer ontnemen en het einde kwam met een verdiende overwinning van SMC. SMC IIILisse IY 34. Voor de rust deden beid© elftallen voor elkander niet onder, tot driemaal toe wist Lisse de leiding te nemen, maar evenveel malen zagen onze jongens kans den gelijkmaker t© scoren, zoodat de rust met een 33 stand inging. Na de rust wist Lisse nog maals de leiding te heroveren, om deze niet meer af te staan. Beslissingswedstrijd Foreholte IAdolf Kolping I 32. Voor het verslag van deze wedstrijd zie bij Foreholte. Van onzen kant bezien, is deze spannende strijd om het kampioenschap door Foreholte verdiend gewonnen. Maar daartegenover staat dat Adolf Kolping een zoodanig partijtje speelde, dat de Voorhouters alleen door vurigen strijd het winstpuntje konden be halen en behouden. ATHLETIEK MATTl JAERVINNEN WERPT DE SPEER MEER DAN 76 M. Nieuw wereldrecord. Matti Jaervinnen, de wereld recordhou der speerwerpen, die voor eenige dagen een nieuw wereldrecord vestigde met een worp van 74.61 M., bracht het nu tot over de 75 Meter. Tijdens athletiekwedstrij den te Helsingfors wierp Jaervinnen de speer 76.10 M., een welhaast fantastisch wereldrecord. Matti Jaervinnen heeft thans reeds ge ruimen tijd het wereldrecord speerwerpen op zijn naam, daar hij het telkens zelf ver beterde. Hij begon met 72.38 M„ toen werd het achtereenvolgens 72.93 M., 74.02 M„ 74,28 M., 74.61 M. en thans 76.10 Meter. INTERN. WEDSTRIJDEN TE BERLIJN Berger winnaar op de 100 en 200 Meter. Berger heeft op de atletiekwedstrijden van S.O. Charlotenburg te Berlijn twee fraaie overwinningen behaald, n.l. op de 100 en 200 Meter. Op de 100 M. startte de Bochiumer Jonath niet, zoodat de twee kamp BergerJonath niet plaats vond. In Duitsohe athletiekkringen was men zeer ontstemd, dat Jonath zich op dezen af stand terugtrok. Berger, Berchmeyer en Buthepieper wonnen hun series en in de finale werd Berger gemakkelijk eerste voor Borchmeyer met nog een verschil van 0.2 sec. Berger won in 10.6 sec. Op de 200 Meter was de strijd tusschen Berger en Jonath zeer spannend. Berger slaagde er in den Duitscher te slaan, zij het met miniem verschil. Tijd van Berger precies 22 sec. Jan Zeegers had er de voorkeur aan ge geven te Amsterdam te starten bij de wed strijden van AVAC, zoodat Berger de eenige Nederlandsche vertegenwoordiger was. De Italiaansehe athleten behaalden eenige successen, voornamelijk op de hor denafstanden. R. V. en A. V. „Zuidwijck". Zaterdagmiddag nam een tweetal Zuid- wijokers deel aan de Baanwedstrijden op het S.V.V.-terrein te Schiedam. Zij startten in de 1000 M. Nadat Slingerland in de eer ste serie, waarin een 19-tal athleten meelie pen, zioh op gedecideerde wijze nummer één plaatste, belandde Visser in de twee de serie, waarin een zelfde aantal loopers startte, eveneens op goede wijze op de twee de plaats. In de finale kwam A. Slinger land op de 2de plaats en A. Visser op 4e plaats. Zondagmiddag startten een vijftal Zuid- wijekers voor de „Dwars door Schiedam", een wedloop over K.M. A. Visser ont ving een fraaie medaille door op dit uiterst zware parcours als no. 6 te eindigen. Hier na volgde W. Houps als no. 9, A. Slinger land no. 11, J. Rijekelijkh-uizen no. 15 en Th. Tetteroo no. 19. Leidsche Sportclub. Het lid Joh. v. d. Linden heeft deelge nomen aan de S4 K.M.-marsch, uitgeschre ven door de R.W.V. te Rotterdam en kwam in goede conditie aan, zoodat hij het kruis mocht ontvangen. DE OLYMPISCHEN SPORTDAG IN HET STADION GR00TE BELANGSTELLING. Het gedetailleerd programma. Uit de reeds bij het N.O.C., bij den K.N.V.B. en bij het Stadion ingekomen aanvragen om plaatsbewijzen, blijkt da.t er voor den grooten Olympischen sportdag op 25 Juni veel belangstelling bestaat. Het organiseenend comité heeft, tenein de van een massa-belangstelling verzekerd te zijn de prijzen zéér laag gesteld. Deze prijzen der toegangsbewijzen zijn n.1. als volgt: Eere-Tribune (loges) 2.50; Eere-Tri- bunt (bovengedeelte) 2.Marathon- tribune 2.Z-vakken 1.25; Zuidelijke tribune 1.Staanplaatsen 0.50. Plaatsbewijzen zijn te Amsterdam in voor-verkoop vanaf Maandag verkrijgbaar bij de bekende Stadion-adressen en in Den Haag voor het overige gedeelte van het land aan het bureau van den Kon. Ned. Voetbal Bond (v. d. Spiegelstraat 21), voorts bij het secretariaat van het Neder- landsch Olympisch Comité en alle reisbu reaus van Lindeman en Lissone. Het programma. Het gedetailleerd programma is nader vastgesteld: 1.30 uur: 3 series van 4 renners van den wieler-sprintwedstrijd. 1.45 uur: Finale van 6 deelnemers 100 Meter hardloopen. 1.50 uur: Finale van 6 deelneemsters 100 Meter hardloopen dames. 1.55 uur: Finale 400 Meter hardloopen heeren (6 deelnemers). 2.05 uur: Finale wielèir-sprintwedstrijd (4 deelnemers). 2.153 uur: eerste helft van den voetzal- wedstrijd NederlandschHongaarsch elf tal. 3.204.05 uur: tweede helft van den voetbalwedstrijd. 4.15 uur: 2 series van den tandemwed- strijd van telkens 3 tandems. 5.25 uur: 4 X 100 Meter estafette-wed strijd (athletiek) voor 6 damesploegen. 4.35 uur: 4 X 100 Meter estafette-wed strijd (athletiek) v-oor 6 heerenploegen. 4.40 uur: Finale tandemwedstrijd (3 ploe- gen). 4.455.15 uur: Hippische wedstrijd: springconcours van elf ruiters. Aan de reeds gepubliceerde deelnemers moet nog als elfde deelnemers toegevoegd worden luitenant J. A. de Bruine. De leider vau den Olympischen dag, de NATIONALE WEDSTRIJDEN A.V.A.C A.V. 1923 vestigt een nieuw record op de 10 maal 100 M. estafette. Onder zeer groot© belangstelling von den gistermiddag op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam de jaar- lijksche groote baanwedstrijden van A. V. A. O. plaats. Het zeer goed verzorgde programma had onder leiding van den heer A. J. G. Strengholt een vlot verloop. De diverse loopnummèrs brachten zoo als gewoonlijk de noodige spanning. De 800 Meter bracht in de finale van de B-klasse een mooien strijd. Met een fraaien sport komt de Rotterdammer v. d. Ende met een flinken voorsprong in den tijd van 2 min. 8.8 sec. als eerste door de finish. Om de tweede en derde plaats werd hier hard gevochten door v. d. Hoogen (BAC) en Figee (Haarlem). Ditzelfde nummer werd in de A-klasse na een wisse lend verloop gewonnen door Haver (Pro Patria) met gering verschil op Heymans (AAO) in den tijd van 2 min. 2.7 sec. Op de 200 M. voor A-klassers misten we onzen nationalen kampioen en record houder Chr. Berge is, welke in het buiten land aan wedstrijden deelnam. Zijn club genoot Benz won thans na een feilen strijd met Jansen van Vlug en Lenig in den tijd van 23 sec. Op de 5000 Meter gingen de A- en B- klassers tegelijk van start. Het waren er een twintigtal. Reeds direct nam Jan Zee gers een voorsprong dien hij gestadig aan vergrootte tbt ongeveer 300 Meter. Bij de A-klassers volgden in den beginne vrij dicht bij elkaar Bakker, Mulder, Tuinen- burg, de Ruyter en Bruin. Dit veranderde in den loop van den wedstrijd en er kwam meer tusschenruimte. Bakker en Mulder (beiden van AVAC), streden ten slotte hard om de tweede en derde plaats. Bak ker scheen vandaag niet bijzonder in vorm te zijn en moest het. dan ook tegen zijn clubgenoot Mulder afleggen. Bij de B- klassers ging de strijd om de eerste en tweede plaats hoofdzakelijk tusschen Goossen (A'AC) en Kok (WFC). Ongeveer twee ronden voor het einde weet de W. F. C.'er Goossen te passeeren en daarmede de eerste plaats te veroveren. De 400 Meter werd op gemakkelijke wijze gewonnen door M. Oostermeyer van A.V. 1923 in den tijd van 51.3 sec. Het laatste nummer en tevens het slot nummer van dezen zeer geslaagden athle- tiekmiddag was de 10 maal 100 M. esta fette welke den klap op den vuurpijl gaf. Dat hier gestreden zou worden, was te verwachten daar A.V. 1923 er alles op zou zetten om haa-r eigen record op dezen af stand hetwelk nog niet officieel erkend was, te verbeteren. Hoewel zij eenigszins gehandicapt was door het niet medeloopen van Chr. Ber ger is zij er desniettemin in geslaagd het Nederlandsch record met 1 sec. te verbe teren en te brengen op 1 min. 49.8 sec., het geen dus een zeer mooie prestatie genoemd mag worden. De ploeg bestond uit de vol gende loopers: Zwolsman, Blankers, Oos termeyer, MesmannSchultz, Veltman, v. Buuren, Heyn, Sierhuis, van Bee veren en Benz. Tusschen de loopnummèrs door werden op het middenterrein de werp- en spring- nummers afgewerkt. Bij het speerwerpen leverd© Verhagen (ATB) een mooie pres tatie door met een worp vom 5CL77 M. heer K. J. J. Lotay, heeft er bij de vertegen woordigers der bij dezen Olympischen sportdag betrokken bonden met klem op aangedrongen, te zorgen, dat alles tevoren in gereedheid is, alle deelnemers vóór het voor hen bestemde tijdstip startklaar zijn, opdat alles precies op tijd afgewerkt kan worden. In de pauzes van den wedstrijd zal het bekende muziekgezelschap van de Tweka vroolijke muziek ten gehoor© brengen. De persdienst Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de gewone perskaarten voor het stadion voor dezen dag geldig zijn. Voor het geval verslaggevers, die niet in het bezit van een stadion-diploma zijn, van de wedstrijden op 25 Juni verslag uit willen brengen, dan kunnen zij zich daartoe vóór Woensdag 21 Juni wenden tot den secretaris van De Amsterdamsche Sportpers, dne heer A. J. G. Strengholt, Heerengraóht 390, Amster- De Hongaarsche ploeg. De Hongaarsch© ploeg zal voor den voet balwedstrijd als volgt uitkomen: Doel: Hada (Ferencvaros). Achter: Koraniji (Ferencvaros) en Biro (III Bezirk). Midden: Palotas (Boeskai), More (Bocs- kai) en La-zar (Ferencvaros). Voor: Fenyvesi (III Bezirk), Cseh (Hun- garia), Sarosy (Ferencvaros), Toldi (Bfereno- varos) en Hevesi (Boeskai). Reserves: Turai (Ferencvaros), Karman (III Bezirk) en Simonyi (Atilla). Het is ongetwijfeld een zeer sterk team, waarbij de voortreffelijke spil Sarosy dit maal midvoor spelen zal, waar zijn spel nog meer tot zijn recht komt. Het Hongaarsche gezelschap komt des Zaterdags in Amsterdam en zal in Hotel Polen wonen. De Hongaren spelen slechts één wed strijd in ons land. Ministrieele belangstelling. Naar wij vernemen heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. Marchant, het voornemen te ken nen gegeven den Olympischen dag, welke Zondag 25 Juni a.s. in het Olympisch Sta dion wordt gehouden, bij te wonen. Voor het eerst zullen de nieuwe Olym pische speldjes, waarvan de opbrengst eveneens zal dienen voor de Nederlandsche uitzending naar de Olympische Spelen te Berlijn, binnen de muren van het Stadion op dien dag verkocht worden door een 40- tal jongedames. eerste te worden voor Knol. Het discue- werpen werd vanzelfsprekend weer door Eysker (Haarlem) gewonnen, die voorloo pig nog niet te slaan blijkt. Bij het ver springen ging het tusschen Hannes de Boer en Peters. Peters won met slechts 2 c.M. verschil den eersten prijs met een sprong van 6.79 M. Bij het polsstokhoog springen waren het in de A-klasse weder v. d. Zee, van Oorschot en Verkes die el kaar de eer betwistten. Eerstgenoemde won met een sprong van 3.60 M. In de B- klasse waren het de gebroeders Ras (AAO) die elkaar den eersten prijs wilden afsnoe pen. ROEIEN NATIONALE WEDSTRIJDEN ARG0. Zondag hadden op het Maas en Waal kanaal te Nijmegen de Nationale roei- wedstrijden plaats, georganiseerd door de Roeivereeniging Argo te Wageningen. De uitslagen luiden als volgt (voorwed strijden) Jonge Vier: 1. Njord (Leiden) 7 min. 21 2/5 sec. 2. Argo 7 min. 25 3/5 sec. Oude Vier1. Die Ley the 8 min. 33 1/5 sec. 2. Poseidon (Amsterdam) groote ach terstand. Jonge Acht B: le heat: 1. Aegir 6 min. 49 5/ sec, 2. Nereus 7. min 3/5 sec. 2e heat: 1. Laga 6 min. 512/5 sec,, 2. Argo 6 min. 51 4/5 sec. 3. Triton, (groot ver schil). Gisteren vonden onder groote belang stelling de eindwedstrijden plaats. De resultaten waren als volgt: Jonge Vier: 1. Argo 7 min. 42 2/5 sec. 2. Spaarne. 3. Njord. 4. Amstel. Twee zonder stuurman: 1. De Hoop 8 min. 141/5 sec. 2. Laga. 3. Maas. Dames stijlroeien juniores vierriemsgie- ken: 7. De Hoop. 2. Die Leythe. Idem scif seniores: 1. Die Leythe. 2. De Hoop. Jonge Acht: 1. Njord 4 min. 36 1/5 sec. 2. Aegir. 3. Nereus. 4. Argo. Oude Sciff: 1. Het Spaarne 7 min. 4S 4/5 sec. 2. Laga. Licht- Vier: 1. D. T. R. V. 7 min. 50 1/5 sec. 2. De Hoop. 3. Njord. Overnaadsche Vier: 1. Amstel 7 min. 42 2/5 sec. 2. W-S.C. (Maastricht). 3. Aegir. 4. De Maas. Stijl-snclroeien voor dames achtriems- gieken: 1. De Hoop. 2. Argo. Idem sedff1. Die'Leythe, 2. Delftsche Sport. Jonge Acht: 1. Aegir 6 min. 54 2/5 sec. 2. Laga. 3. Argo. Jonge Twee1. Die Leythe 8 min. 37 4/5 sec. 2. De Amstel. Oude Acht: 1, Laga 6 min. 50 sec. 2. Ne reus. 3. Njord. Overnaadsche chiff: 1. Amstel 8 min. 42 2/5 sec. 2. De Hoop. KORFBAL Klimop IO.D.I. Ill 13. In dezen vriendschappelijken wedstrijd wist het sterk opgekomen O.D.I. in een ge animeerde partij verdiend van het met in vallers spelende Klimop te winnen. Voor de rust drukte O.D.I., ondanks goed verde digen van Klimop haar kleine meerderheid uit met 02. Daarna scoorden beide par tijen één maal, zoodat de eindstand 13 werd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6