Effectenkoersen MAANDAG 19 JUNI 1933 oE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ring zal men er daarom rekening mee moeten houden, dat vooral aan melkkoeien met een hooge melkgift niet te veel mai« wordt verstrekt, waartoe men bij de lage maisprijzen zoo liaht toe kan komen. Onkruidbestrijding. Dit voorjaar was er veel onkruid te bestrijden, vooral koren bloemen lieten zich op vele akkers zien en werd daar met succes met f ij n g e- malen kainiet bestreden. Dit mid del is tevens een kaliibemesting, en dewijl deze in de laatste drie jaren uit bezuini- gingsnoodzaak of geheel achterwege bleef of maar al te schaarsch word aangewend, zou men het haast toejuichen, dat het overwoekeren van het onkruid dwong tot het uitstrooien van fijngemalen kainiet. Het wordt gegeven in een hoeveelheid van 800, 1000 tot 1200 K.G. per Hectare, in den vroegen morgen, als het gewas nog flink nat is van den dauw, en men een zonnige dag meent te mogen verwachten. De kainiet lost dan op en doet haar ver nietigende werking door verbranding der bladeren. De beste tijd voor aanwending is, als de onkruidplantjes nog niet te groot zijn, als ze ongeveer 4 of 5 blaadjes heb ben. Niet alleen kan fijngemalen kainiet tegen allerlei onkruiden op den akker wor- dij aangewend, maar ook tegen distels, biezen, bentgraa en brandnetels in 't gras land. De distels worden in Mei of Augus tus, telkens als ze den kop opsteken, met een handvol kainiet bestrooid, terwijl ze nog nat van den dauw zijn. Zet men dit 1 of 2 jaar voort, dan is men veel moeite en kosten kwijt. Biezen en bentgraspollen worden het beste kort afgemaaid, terwijl dan op de afgemaaide pollen kainiet of kali zout 20 pCt. gestrooid wordt. Dat èn door de onderdrukking der on kruiden èn door db bemestingswaarde der kainiet do oogstopbrengst wordt verhoogd, is duidelijk. Te Etten (N.-Br.) werd fijn gemalen kainiet aangewend tegen herik in haver. Eén perceel bleef onbestrooid, ter vergelijking. Dit bracht op 2400 K.G. per Hectare; het andere, waarop de bestrijding was toegepast: 3000 K.G. Te Bubel (N. Br.) verkreeg men bij een dito proef op rogge resp. 1300 en 2S00 K.G. Met aan wending van kainiet als bestrijdingsmiddel van onkruiden kan men dus een dubbel succes bereiken. Eigenlijk dient men het steeds bij de hand te hebben. Dit kan zon der bezwaar, daar het thans geleverd wordt in papieren balen (van 50 K.G.) en lang bewaard kan blijven, zonder dat het, als vroeger het geval was, vochtig en daarna hard wordt. Fr. SPORT VOETBAL DLOC. HAARL. VOETBALBOND. Seriewedstrijden A. V. V. Om 1 uur speelde voor deze wedstrijden A.V.V. 2 tegen V.V.L. 2. Als de scheids rechter beginnen fluit, wordt er direct een flink tempo ingezet en worden beide keepers even aan den tand gevoeld, doch beiden blijken voor hun taak berekend. De strijd gaat gelijk tegen elkaar op en om beurten zijn beide doelen in gevaar. A.V.V. wist voor de rust 2 maal t-e doelpunten, doch na de rust deed V.V.L. hetzelfde, zoo dat het einde kwam met 22. Ook in de 2 X 71/2 minuut verlenging wist geen der partijen verandering in den stand te bren gen, zoodat- hot lot moest beslissen, waar bij A.V.V. de gelukkige was, zoodat A.V.V. 2 in hot bezit kwam van den len prijs en V.V.L. 2 van den 2en prijs- Om 3 u.ur speelde A.V.V. I tegen S.N.A. I. Dit is een wedstrijd geworden van de bekende kat en muis, zoodat de noodige spanning ontbrak en de wedstrijd daardoor niet veel om het lijf had. S.N.A. bleek da nig verzwakt, zoodat A.V.V. het al heel gemakkelijk had. A.V.V. wist maar oven tjes 9 maal te doelpunten, waartegen S.N.A. geen enkel doelpunt wist te stellen, zoodat A.V.V. door een 9—0 overwinning in het bezit kwam van den 3en prijs. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP HOUTRUST. De uitslagen van de gisteren door de Paardensportvereeniging Houtrust georga niseerde draverijen luidt: Toekomstprijs A: 1. Waldeck Piermont eig. L. J. Elkhuizen; 2. Tom Mix oig. C. J. L. Bakker. Toekomstprijs B: 1. Tom Mix eig. C. J. L. Bakker; 2. Frederik K. eigen. M. Lex- mond. Dra veren A: 1. Fatima eig. J. Haan; 2. Idylle eig. D. Pronk. Draverij B: 1. Prinses Olga eig. J. de Vlieger 2. Quick Boy eig. C. F. Ocbhorst; 3. Catabora T. eig. Joh. v. Twisk. KERKNIEUWS 169. 'n Geweldige spin, 'n reuze spin, 'n beest om bang van te worden. Ze liep langs het plafond. De heeren stonden paf over de grootte van het dier en de dames griezelden. Maar dat was niet erg, want dat doen de dames graag, bijna nog liever dan een praatje bij een kopje thee, zonder heeren. Ja, griezelen doen ze graag: „Zeg, heb je dat feuilleton ook gelezen Wat kan je daar fijn bij griezelen." Of: „Er staan van daag niks geen gezellige ongelukken in de krant", enz. Ja, het was een reuze-spin. Een uit het gezelschap merkte op, dat zoo'n a-chtpoo- ter geluk aanbrengt-. En toen was het grie zelige ineens van het dier af. Een der da mes begon het bijna honneponnig te vin den en gaf maar een heel klein gilletje, toen het begon te koorddansen aan een lange draa-d een halve metr boven mijn hoofd. Toen het beest besloot gaandeweg op mijn eerbiedwaardig hoofd een landing te maken, begreep iedereen, dat het ver wachte geluk mij ten deel zou vallenen het was maar goed, dat ik bij een ander op visite was, anders had de laatste ro zijn, die nog over is in de boerenjongens pot van mijn verjaardag, er aan moeten gelooven. En nu het lolligste van de geschiedenis; Toen ik thuis kwam, lag er een bijschrij ving op onze postrekening van 100.Er was eindelijk weer eens een nieuwe Stich ter bijgekomen. Braaf spinnetje, hoor. Goed opgepast. Jammer dat- je via een vuilnisblik in een kippemaag terecht gekomen bent. Anders was ik zeker mugjes en vliegjes voor je gaan vangen. Ja, eindelijk dan weer eens een Stich ter er bij. Eigenlijk had ik allang, juist als een spin in haar net, op hem zitten loeren, Eindelijk is hij dan in mijn draden ver strikt geraakt. Wie volgt? FATHER LEFEBER, St. Bohifacius-Misiehuis Hoorn, postrek. 120937. Als iemand ons in zijn (haar) testament zet, is het altijd aanmoedigend voor mij het te weten. Tegenwoordig is een aan- SAMARKAND, DE STAD DER LEGENDEN. Langzaam stoomt de trein het station van Samarkand binnen. De naam van deze stad wekt de herin nering aan fantastische pracht van oud- Mohammedaansche monumenten van sprookjesachtige architectuur. Nauwelijks zijn we uit den trein gestapt, of Chadschi, de vreemdelingen-gids heeft ons te pakken. Hij is veel ouder dan 60 jaar, maar nog zoo vlug als een schooljon gen. Om de heupen hoeft hij een gekleurde doek gewonden en om het hoofd een tul band van 3 meter lengte. Hij is wat bij een Oostersche gids behoort zeer spraakzaam en belooft ons de heerlijkste wonderen van het Morgenland te laten zien. Allereerst voert hij ons naar Registam, de hoofdstad van Samarkand. Daar be zichtigen wij de moskeëen Schir, Dor Tilla Kari en Alluh-Belca. De kunstlievende Chadschi kan maar niet genoeg uitweiden over de werkelijk prachtige Turksch- blauwe en gouden wandbekleeding. Min der bevredigend zijn z'n historische be schouwingen, die een verward weefsel van niet te controleeren tradities en meer of monder zinrijke legenden vormen. In Gur-Emir, waar de groote Feinar be graven ligt, biedt hij ons ivoren schaak borden aan en motiveert zijn handelwijze hiermee, dat Timur een hartstochtelijk schaakspeler was. In Schach-Sinde, een gebouw met 15 torens en even zooveel koe pels, stelt hij ons de personen, die daar begraven liggen voor als Timur's „Papaatje en Mamaatje". Na een korte pauze, waarin wij de thee gebruiken, voert hij ons naar de oude stad Afrasiab. Hier hebben de opgravingen van den laatsten tijd zeldza-me vondsten voor den dag gebracht. Er werd een eigenaar dige zuil gevonden, waarvan men niet kon bepalen, waarvoor ze eigenlijk bestemd was. Tenslotte kwam men tot do ontdek king, dat het zinkputten waren, die niets anders daneeuwenoude latrinen voor stelden. Deze latrinen versteenden en in de „zuilen" die er zoo typisch uitzagen, zijn oude scherven bewaard gebleven, die tot begrip der Sassamieden-cultuur van groote beteekenis zijn. Ohadschi is het natuurlijk niet eens met deze wetenschappelijke onderzoekingsme thoden. Overigens gaat men tegenwoordig in Samarkand nog altijd volgens de oude methode te werk: er worden diepe sloten gegraven en met zand dichtgeworpen. Chadschi noodigt ons uit, zijn huis bin nen te treden: Zijn ontvangkamer is 'n kaal vertrek, waarin zich alleen een tapijt bevindt. Op het tapijt liggen talloozen visitekaartjes verspreid.... 8000 namen van toeristen versieren deze kamer. Hij toont ons de kaartjes van Duitsche en Amerikaansc'he oriëntalisten van naam, Scandinavische geneesheeren en kooplui, Duitsche industrieolen en studenten enz. Wij verlaten dat gastvrije oord en bren gen daarna een bezook aan de moskee Bïbi-Chanmumu. Deze moskee met haar hemelsblauwe koepels en muurschilderin gen behoort tot dc voornaamste beziens waardigheden van Samarkand. „Bibi-Chamum'' was Timurs lievelings vrouw", begint Chadschi op plechtigen toon zijn vertelling. Wij vernamen het vol gende „Toen Timur in Indië oorlog voerde, be sloot Bibi-Chamum haar echtgenoot met een pracht-moskee te verrassen, daar ech ter in Camarkand goen enkele bouwmees ter te vinden was zij trokken allen met Timur in den oorlog zag zij zich ge dwongen, een vreemdeling dit werk op te dragen. Do bouw vorderde niet zoo heel snel. Ti mur werd spoedig terug verwacht, maar de portaalboog was nog altijd niet gereed. Toen beklom Bibi-Chamum de stelling, om den bouwmeester tot spoed aan te manen. Dat was onbedacht van haar, want de vreemde bouwmeester was al dadelijk op haar verliefd. Als prijs voor den verhaas t-en arbeid verlangde hij o Allaheen kus. Tevergeefs trachtte Bibi-Chamum hem het schandelijke van zijn eisch onder het oog te brengen. Zij bood hem al haar vrou welijke bedienden aan en probeerde hem duidelijk te maken, dat het eigenlijk gelijk stond wie men kuste. Maar de bouwmees ter, die een hartstochtelijke liefde voor haar koesterde, liet zich door zulke spits vondigheden niet afschepen. Tenslotte bleef Bibi-Chamum niets anders over dan zijn wensch te vervullen. Ofschoon de kus op de wang en bovendien nog door den sluier heen gegeven werd, begon de wang toch te gloeien en er bleef een kusvlek achter, die noch door wasschen, noch door poederen zich verdrijven liet. Spoedig daarop keerde Timur in triomf terug. De verraderlijke vlek wekte zijn argwaan. Bibi-C'hamum moest opbiechten. Timur ontstak in geweldigen toorn. Hon derden kooriers snelden den bouwmeester na, maar allen keerden terug, zonder hem in handen gekregen te hebben. De sluwe bouwmeester had zich vleugels aangeme ten en was naar Mechmed gevlogen. Vijf eeuwen staat daar nu de prachtige moskee, waarvan de prijs een kus was. Wat doet hot er toe, dat Timur's vrouw op het tijdstip, dat zij den kus ontving, vol gens historische documenten 72 jaar telde en dus niet zoo heel begeerenswaardig meer was. Verder, dat zij absoluut geen Bibi-Chamum heette en bovendien de mos kee heelemaal niet door haar, maar door Timur zelf gebouwd werd.... Maar de moskee was zóó heerlijk, dat er een legen de om heen gesponnen moest worden.... Op het einde van onzen tocht gingen wij de nieuw-bouwen van Samarkand bezichti gen. Overal zijn huizen in aanbouw. Dit maal bouwt niet Bi'bi-Chamum, maar het Sovjet-Usbekistan. En er worden geen moskeëen gebouwd, maar zijdefabrieken, scholen, volks'baden, gebouwd wordt het nieuw ontwaakte nationale leven der Us- beken. LAATSTE PERICMTEN NIEUWVEEN. De Pastoor bediend. Luiden de laatste dagen de mededeelin- gen over de ziekte van den zeereerw. heer Pastoor vrij gunstig, zoodat bij do paro chianen de hoop op herstel groeide, Vrij dagmorgen is er plotseling een ernstige in zinking gekomen. Zijneerw. ie toen weder om door een lichte beroerte getroffen. Dr. Geeden ooixleel-de het noodig, dat de zieke uit voorzorg bediend wordt. De zeereerw. heer Hellegers, deken van Al phen, heeft den Pastoor 's avonds tegen zeven uur de laatste H.H. Sacramenten toegediend. De Deken was tijdens de hei lige handelingen zeea bewogen. Vragen wij met groote aandrang aan O. L. Hoer, dat Hij den Pastoor spoedig de gezondheid moge terugschenken, zoo dit met zijn H. Wil overeenstemt. Saneering Bloembollenbedrijf De Ned. Bloembollenkweekers-Centrale gevestigd te Haarlem deelt mede^ le. dat vaststaat, dat door de rogee- ring maatregelen ter saneering van de bloembollenteelt worden genomen 2e. dat deze maatregelen zullen be staan in hot beperken dor teelt in tweeër lei opzicht; a. door het doen inleveren van plant goed, leverbaar; b. door het geoorloofd zijn den teelt afhankelijk te stellen van teelt-vergun ning. Zowel de inlevering als de tecltvcrgun- ning zal geschieden naar maatstaf van de geïnventariseerde oppervlakte boleeld in het plantjaar 1932-'33. Over de eventueel© mogelijkheid van overdracht van teeltvergunningen zullen nadere metledeelingen volgen, evenzeer 'betreffende de vraag welk percentage in geleverd moet worden en in welke mate bij de inlovoring van hyacinthen zal reke ning gehouden worden met de bereids in het vorig jaar plaats gohad hebbende vrij willige teeltbeperking. Het telen van bollen zal worden verbo den, tenzij men is aangesloten bij do Ned. Bloembollen kweekers-Cent rale. Aanslui ting is mogelijk voor hen, die het kweeken van bollen als bedrijf of nevenbedrijf uit oefenen, mits na aanmelding bij het be stuur govestigd, Parklaan 87 te Haarlem, op daartoe nader te verstrekken formu lieren. Voorwaarde voor de aanneming als aan geslotene zal o.ru. zijn dat de bet-rokken kweeker nauwkeurig en zonder verzwijging do inventarisatie-formulieren heeft inge vuld. LEGERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Hedenmiddag tegen 12 uur is het leger vliegtuig 564 boven het militaire vliegveld Soesterberg tengevolge van hot weigeren van den motor neergestort en gedeeltelijk vernield Dc bestuurder, sergeant-vlieger North, bleef ongedeerd. Het toestel, dat een oefenvlucht maakte, cirkelde in do om geving van het vliegveld, toen de motor weigerde. De piloot trachtte teen in vol plané te landen, doch op geringe hoogte stortte het vliegtuig plotseling neer. Het kwam aan den rand van het vliegveld te recht, gedeeltelijk op het vliegveld zelf, gedeeltelijk op den straatweg van Utrecht naar Amersfoort. DOOR AUTO OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagnacht omstreeks half één is op den Rijswijkschen weg te Den Haag nabij de Broeksloot, vermoedelijk tengevolge van het onvoorzichtig oversteken van den rij weg, de 73-jarige J. L. G. wonende aan de Wateringschcstraat, aangereden door con personenauto, bestuurd door den 20- jarigen H. B. uit de Corn. Speelmanstraat. De heer G., wiens recht er onderbeen werd verbrijzeld cn die een lichte hersenschud ding en verschillende verwondingen in het gelaat bekwam, werd door den zorg van den G.G.D. naar het- Ziekenhuis Zuidwal overgebracht, alwaar hij Zondag aan de gevolgen van het hem overkomen ongeval is overleden. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. D00DELIJKE VAL VAN EEN ZOLDER. En een verzonnen verhaal. Gisteravond omstreeks half twaalf wil de de 25-jarige landbouwerszoon L. van de Put, wonende te Oldebroek, nadat hij zijn meisje, dat bij den landbouwer W. S. in betrekking is, naar huis had gebracht, zich naar de ouderlijke woning begeven. Op het moment, dat hij buitn kwam, werd hem, aldus luidde het verhaal van het meisje, door iemand, die hem buiten dc deur had staan opwachten, met. een of ander hard voorwerp een slag op het hoofd toege bracht. De getroffene zeeg direct ineen. Nadat het meisje haar patroon geroepen had, ontbood deze onmiddellijk dokter H„ die een schedelbreuk constateerde. Van de P. werd hierop per auto naar do ouderlijke woning vervoerd, waar hij eeni- gen tijd later; zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed. De Rijks- en Gemeentepolitie stellen een onderzoek in. Nader vernemen wij, dat de toedracht der ztlak geheel anders blijkt tc zijn. Hot meisje werd heden nogmaals aan een streng verhoor onderworpen. Zij beken de thans een en ander te hebben verzon nen en deelde nader mode, dat haar ver loofde gisteravond van den zolder in do schuur bij de woning van S. door een zol derluik op de betonnen vloer was gevallen en daarop zoodanig met het hoofd terecht gekomen, dat schedelbreuk met doodolij- ken afloop hot gevolg is geweest. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Eén doode, twee zwaargewonden. Hedennacht is op de grens Nijmegen Kleef de heer J. uit Kleef met zijn auto tegen drie personen uit Cranenburg opge reden. Zekere F. P. werd onmiddelijk ge dood. terwijl zekere G. en v. B. zwaar wor den gewond. De auto is in beslag genomen. Tegen den chauffeur is proces-verba al op gemaakt. Deze is heden door de politie van Kleef in verhoor genomen. Allo drie per senen waren ongehuwd. ROTTERDAM, 19 Juni. Vee. Aange voerd: 629 koeien en essen, 428 vette kal veren, 561 schapen of lammeren, 981 var kens en overloopers. Prijzen per half kg. koeien 1618, 22.525 en 2729 cent, os sen 1617, 21—22.5 en 21—26 cent, vette kalveren 12.5—20, 26—27.5 en 21—3$ cent, schapen 6—10 per stuk, zpiglammcrcn 8—11 per stuk, varkens 14.5, 15 en 16 cent. Overzicht. De aanvoer van koeien en oseen was iets ruimer; do handel traag; prijzen ongeveer gelijk aan die van do vo rige week; een enkel prima ex. 1 cent bo ven noteering. Stieren niet genoteerd we gens te weinig aanvoer. Vette kalveren zeer ruim aangevoerd; handel zeer slecht; prijzen voor le en 2e soort gelijk aan de vorige week, 3e soort ging voor lagere prijzenj een enkel prima kalf ging tot 2.5 cent boven notoering. Do aanvoer van schapen en lammeren iets ruimer; de han del sleepend; prijzen ondergingen weinig verandering. Varkens veel ruimer aange voerd; handel redelijk; prijzen vrijwel go- lijk aan die van de vorige week; voor af wijkende kwaliteit vermoodelijk slechten afloop. AMSTERDAM, 19 Juni. Vee Ter vee markt waren heden aangevoerd: 5 wagons geslachte runderen, uit Denemarken. 505 vette koeien: le kwal. 5S61, 2e kwal. 4454 en 3c kwal. 3240 cent per kg. slachtgewioht, 100 inellc- en kalfkooion joO—160 por stuk; 293 volte kalveren: le kwal. 3640 cent, 2e kwal. 2832 cent cn 3e kwal. 20—28 cent per kg. levend ge wicht. 113 nuchtere kalveren 2.504.50 per stuk, 5G schapen 9—13 cent per «tuk; 725 varkens: Vleeschvarkens, wegcudo van 90110 kg 3940 cent per kg. slacht- gowicht, zware varkens 3738 cent, vette varkens 33—35 cent per kg. slachtgowieht 35 paarden 60—100 per stuk, Overzicht: Runderen minder aanvoer dan do vorige week door de hoogore vraagprijzen, stugge handel, over het geheel prijzen iets hoo- ger. Vette kalveren groote aanvoer, slech te handel en lage prijzen. Varkens rui men aanvoer, handel eerst vlot, afloop lui prijzen hetzelfde. AARLANDERVEEN, 17 Juni. Eieren- veiling.. Kippeneieren 2.102.70, een deneieren 1.701.90 per 100 etuks; boter 01—65 cent en kaas 20—21 cent per pond. NIEUWVEEN, 17 Juni. Vrije veiling. Aanvoer: 1956 kippeneieren 2.202.60 en 93 oendeneieren 2.002.35 per 100 stuks kaas 22—28 cent per pond, nieuwe aard appelen 9 cent per kg., wortelen 7 cont per bos, aardbeien opgehouden op 10 cent per doosje, LEIDSCHENDAM, 17 Juni. GrOerrien- veiling. Eng. komkommers le soort 6.30 —8.30, 2e soort 4.50—5.90, 3c soort 2.10 —3.60, wankl. 4—7, stek 20-80 cent, gele komkommers le soort 5.80—7.30, 2e soort 4.10—5.30, 3e soort 2.20—3.90, stek 4080 cent, kropsla 0.60i.m oecn 3.105.90, bloemkool le soort 5.84» 8.90, 2e soort 1.903.10, uitschot 1.50, Tomaten (mid.) 13.10-13.90. gr. ronden 13—14, 2e soort 12.50—12.90, 3e soort 7.509.10, rijp 13II, andijvie per 100 f 0.80—2.80, spinazie 10—21 cent por 4 kg postelein 2.30—3.50, rabarber 3—6, snij- boonen 30—35 cent, spercicboonen 25—29 cent, Radijs l2, prei 1.201.80, selde rie 1.10—1.90, peulen 18—23 eent, tuin boon cn 10—11, druiven 5861 cent on aadrbeien 1421 cent. VINKEVEEN, 16 Juni. Groentenveiling. Peulen 2—13 cent, Doperwten 7—16 cent, tuinboonen 4—6 cent, kassnijboonen lo soort 3-1—60 cent, 2e soort 20—24 oenb, Wagenaars 2632 cent, stamprincesscen 56 cent, tomaten A 1314 cent, B 15 cent, C 10—11 cent, GC 7—8 cent por pond; komkommers (gele) 28 cent en bloem kool 16 cent per stuk kropsla 515 cent per 10 krop, aardbeien 1*217 cent per pond, rabarber 1—6 cent per bos, spina zie 28 cent en postelein 2—4 cent per kg., peen 2—6 cent per bos, spitskool 2 cent per stuk, meloenen 3045 cent per stpk, capucijncrs 10 cent per kg. R0EL0FARENDSVEEN, 16 Juni. GrOentenveiling. Bloemkool 25 cent per stuk, peen 47 cent per bos, sla 0.70 BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenei Trianon: Volwaasenen. RK. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGiNG VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIOEN PLAATSINtéeUREAU BOERHAAVESTRJ^AT 30. Geopenjif elko 5355 roiddnd Wan 2 tot 5 uur. Uitsluitend sch«i*teljjke aanvragon. Adres R.K. Ver. v. KrT/\ Stille Rijn 7, Tel. 3420 1.10 per 100 krop, aardbeien 3242 cent per kg., snijlxxmen 3.701.40, idem stok 2.002.60, peulen 0.201.60, doperw ten 8090 cent, oapuoijnors 8095 oent, tuinboonen 6075 cent per 10 kg. 17 Juni. Bloemkool 45 cent per stuk aardbeien 2035 cent per kg., snijboonen 3.504.30, idem stek 1.902.60, peulen 0.401.S0, doperwten 0.851.00, capu cijncrs 1.30, tuinboonen 75 oent per 10 kilo. DEN HAAG, 17 Juni. Veiling van Land en Tuinbouwproducten. N. V. (Nieuwe Groentemarkt). Bloemen cn Plantenveiling. Rozen: Butterfly 1.20, Eosalandia 1,50 Briarcliff 1.30, Headly 1.50 per 100 stuks, Gloxinia 21—30 cent, Hortensia 75 cent, Geranium: Rubin 7 oent, Juliana 7 cent, Trcurroos 48 cent per pot, Bebonia's 50 cent per bakje, vetplantjes 6 cent, cac tus (kleine) 5 oent, Sprengeri 8 oent per pot, pioenrozen 19 cent, Lelies 14 cent, pa- paver 8 cent, duizendschoon 5—8 cent, Iris 57 cent, Lathyrus 69 cont alles p. bos. BOSKOOP, 17 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia \014 oent, Marcel Rouyer 1018 cent, Hadley 1833 cent, Claudius Per- net 1017 cent, Columbia 916 cent, But terfly 918 cent, Mac Kellor 1220 oent, Rosalandia 1521 cent, Florex 1018 cont Chas. P. Kilha-m 1020 cent, Edith Helen 2543 cent, Aug. Noaek 918 oent. Else Poulson 3047 cent, Gloria Mundi 3046 cent, Orange Perfection 2516 cent, Pauls Scarlet 1320 cent, Ingar Olson 2750 cent, Ellen Poulaen 2242 cent, Hoover 15—20 cont, Steward 2026 cent, Iris 68 cent, Lathyrus 47 cent, Pioenen 20—38 cent, Gcrbera 32 cent, Clematis Durandi 2025 cent. Gladiolen 26 cent. Campanu la 610 cent, Hortensia per stuk 36 cent. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 1') Juni 1933 I L. K. Industrie: Alg Kunstz. Unic Borkols Patent Calvé Delft crt.v. A Kiicbenin Accoust Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Eon. Olie Perlak Rubber: A'dain Rubber Deb Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: r*i,»tr V, O rt Ned. ScheepvUnlo Oudo Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Exploratie Mi Sulksr: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S O. Tabak: Deli Ma Senembah Deli Bat. Tabak Ooetkuat Amerik. Fondsen: Am Smelling Anaconda Asa Gae A Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation lot. Nickel Rennecott Copper Milwaukee ld. Prei. Keespon Tin PIat< North American Nevada Shell Union United St. Leatbei Onion Pacific Wabash Tidewater Ase. Oil United St. Steel 201/4 21 Va 63V/8 IVs 134&/8 161 Vs abi/a 77»/, 3IV» 37 211/, 18 63 16 124 2211/j ,6 137 94 1441/, 152 1461/, 231/, 24»/, 12'/, l'/« 22% 3»/l« "A. 10»/, 6'/, 131/, 14'/, 31/, 61/, 651/, 26»/, 6»/„ 5 91/, 91 2"/w 6'/l« 43»/, I7p<len. 29V, 21V, 1361/, 167 961/,/V, 1681/, 931/, Ml dir. 81V, 311/s 211/, 2261/, 1,61/, 164»/, 231/, 231/, 12»/, 2'/l6 261/, 4 IV, 111/» 6'Vw 13»/, 161/, 3V, 61/, 661/, 271/, 'V, 6V, 9"'/l« 91 3V, 6»/, »4»/, WISSELNOTEERTNORN (AMSTERDAM) (Niet officieel.) Berlijn AO.02 Londen 8.431 Ne» York2.04V, Parij. 9 791/, Brusiel 34.74 Zwitserland 48.04 Milaan 18.01 Madrid 21.221/, Delo 40.6ft Kopenhagen37.521/2 Stockholm 43 37 Weenen Praag 7.41 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3