MAANDAG 19 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 DE INBRAAK IN DE KERK TE DRUTEN Inbrekersbende op het sopor? Met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, dat de inbraak, welke Dins dagnacht 1.1. in de R. K. kerk en pastorie te Druton is gepleegd en waarbij een be drag van 1000 werd buitgemaakt, binnen enkele dagen tot klaarheid zal worden ge bracht. Verschillende feiten wijzen er op, dat men hier te doen heeft met een bende iberoepsinbrerkers, die het voornamelijk ge munt heeft op kerken en pastories. Belang rijke getuigenverklaringen, welke de laat ste dagen hebben plaats gevonden, heb ben de politie vermoedelijk op het juiste spoor gebracht. Een persoon uit Druten verklaart, dat hij in dien bewusten nacht 4 personen uit den tuin van de pastorie heeft zien komen, die zich met groote haast naar een auto begaven. De auto, waarvan de liohten gedoofd waren, reed direct daarna met groote snelheid weg. Een chauffeur uit Horssen, die eenigen tijd tevoren met zijn veetransporbauto den stilstaanden auto was gepasseerd, vond het geval eenigszans verdacht en keerde te voet terug om eens poolshoogte te nemen. Hij bemerkte, dat zich bij den auto een man verdacht ophield. Voor alle zekerheid noteerde hij het num mer van den wagen. Toen hij den volgenden dag van de inbraak hoorde, bracht hij dit met zijn nachtelijke ontmoeting in ver- land en rapporteerde dit aan de politie. Daar volgens de nummerplaat de auto af komstig moest zijn uit Zuid-Holland, stelde men zich in verbinding met de recherche uit Den Haag. Hier bleek na onderzoek, dat dit nummer stond ten name van een per soon, die reeds verscheidene jaren in Indië verblijf houdt en momenteel niet in het bezit is van een auto. De inbrekers maken dus gebruik van een valsch nummer. Verder heeft men kunnen nagaan, dat de mannen het veer te Druten en Rhenen zijn gepas seerd. Ook heeft men sporen gevonden, die de overtuiging wettigen, dat deze zelfde personen debet zijn aan de inbraken te Kenkum, die eenigen tijd geledon op dezelf de wijze zijn gepleegd. De arrestatie der daders kan nu spoe dig verwacht worden, zoo werd ons verze kerd. k ONGEWONE THUISKOMST. Het gebeurde Vrijdagavond of liever Vrijdagnacht na het middernachtelijk uur, dat verschillende bewoners van den Nieu- weweg te Loosduinen door een luid hulp geroep uit hun slaap werden opgeschrikt en enkelen zich half gekleed op straat begaven, daar het geroep zoo angstig klonk, dat minstens aan een moordaanslag werd gedacht. Toch bleek, na onderzoek, dat de opgeschrikte bewoners zich weer rustig te bed konden begeven, zonder ge kweld te worden door den een of andere griezelige gebeurtenis. Wat toeh was het geval? De heer L. was wat laat van een gezellig onderonsje huiswaarts gekeerd en vond bij zijn thuis komst niet alleen de deuren op slot, maar ook gegrendeld. Goede raad was duur, daar hij liefst niet zijn slapende ec-ht- genoote of huispersoneel uit hun rust wil de wekken. Hij wist echter, dat een der zolderramen gewoonlijk openstond, van daar dat hij een nachtelijke klimpartij be gon, eerst op een regenton, toen langs de afvoerpijp tot op de goot van de loóds en verder langs het schuine pannodak naar boven, waar het hem met veel moeite ge lukte zich in het openstaande raam te werken, doch verder is hij helaas niet ge komen. Moeder de vrouw, wakker gewor den door een verdacht geluid op het pan- nedak, meende niet meer en niet minder dan dat ongewenscht bezoek bezig was inbraakpogiugen te doen. Gewapend met een zeil zwabber vloog zij naar het geopen de raam en zag juist, hoe een man zich hierdoor naar binnen wilde werken. Wilde zeiden wij, want verder dan tot een poging kwam het niet. Onbarmhartig kwam de zeilzwabber op hem neer, en ondanks zijn angstgeroep, dat tot ver in hot rond weerklonk, werd de nachtelijke bezoeker met enkel© welgemikte duwen uit het raam gestooten, viel op het dak, gleed naar beneden, tuimelde over de goot heen en kwam in de beek tereoht. Min of meer gehavend vonden hem hier de toegesnelde buren. De ontknooping van het drama volgde mi spoedig. Het tweede bedrijf speelde zich binnenshuis af. KERKNIEUWS MGR. A. VAN VELSEN. Z. H. Exc. Mgr. A. van Veisen, Aposto lisch Vicaris van Batavia, die dezer dagen naar Nederland overkwam om beterschap te vinden voor een oogziekte, is sedert eenigen tijd opgenomen in het St. Anto- nius Gasthuis te Utrecht, meldt de „Utr. Courant", waar dr. Boekelman Sr. hem be handelt voor suikerziekte. Zoodra hierin beterschap zal zijn ingetreden en men verwacht dit zeer spoedig, daar de patiënt geleidelijk vooruitgaat zal prof. dr. Weve den hoogen lijder in het St. Antonius Gast huis aan het oog opereeren. Na de genezing zal Z. H. Exc. nog eeni gen tijd de gast blijven der eerw. paters Jesuïeten in de St. Aloysius-parochie aan de v. Ostadelaan te Utrecht. RECHTZAKEN ACTIE IN HET KLEED ING BEDRIJF. Arbeidersorganisatie in het ongelijk gesteld. Uitspraak doende in kort geding, heeft de President van de Haagsche Rechtbank Zaterdag toegewezen de vordering van het confectiemagazijn C. Schönberg te 's-Gra- venhage tegen den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het kleedingbedrijf, in welk geding de eischer gevraagd had een verbod van het verder verspreiden van cir culaires, waarin het publiek gewezen werd op wantoestanden, die in het bedrijf van eischer zouden voorkomen. De President heeft overwogen, dat in he-t. algemeen niet als onrechtmatig kan worden aangemerkt een zich wenden tot het publiek ter bereiking van het doel van gedaagde, verbetering van arbeidstoestan den, ook wanneer daarbij naast mededee- ling van feiten wordt gevoegd een opwek king om niet te koopen bij patroons, die zich niet wenschen te gedragen naar de in zichten en opvattingen van den gedaagde, doch dit alles onder uitdrukkelijk voorbe houd, dat de medegedeelde feiten juist zijn. De gedaagde zou dat moeten aantoonen en tevens, dat die feiten zouden mogen wetti gen de conclusie, die bij den bewusten pa troon in het alge mee ij slechte arbeidstoe standen heerschen en niet slechts dat die zijn niet zooals gedaagde die zou wenschen. Dit punt behoeft hier niet ter sprake te komen, omdat naar het aanvankelijk oordeel van den President of door gedaag de gevolgde tactiek op zichzelf ongeoorloofd moet worden geacht. De gedaagde moest immers voorzien dat het groote publiek gevolg zou geven aan de aansporing om niet te koopen bij de firma Schönberg. Het publiek werd daardoor een zijdig ingelicht en is geneigd op het eerste gezicht aan de in dergelijke circulaires ge uite beschuldigingen geloof te heohten. De President gelastte gedaagde het ver spreiden van deze circulaire en van circu- UIT DE RADIOWERELD programma's van Dinsdag 20 Juni. Huizen, 1875 M. K. R. O.-Programma. S.OO Morgen concert. 8.45 Hoogmis in de Mozes en Aeron- kerk te Amsterdam, opening van het ze vende ATmsterdamsche Ziekentriduum. Do H. Mis wordt opgedragen door mgr. dr. G. C. van Noort; predikatie door Pater Friaolinus Hnissen O.F.M. 10.30 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunohconoert door het K. R. O.- sextet. In de pauze gramofoon. 2.Vrouwenuurtje. 3.- Gramofoon. 4.Afgestaan aan de H. L R. O. 5.10 Voor-avondconcert door de IC. R. O.-boys. Te 6 uur „Katholiek Filmfront", door A. van Domburg. 7.15 G. Paulides over de Fransche Re volutie. 7.35 Gramofoon. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.Tsjechische avond m. m. v. het K. R. O.-orkest o. 1. v. dr. H. Swoboda als gastdirigent en Lisa Franken, zang. De uitzending wordt ingeleid door Z. Exc. M. Plesinger Bozinow, gezant van Tsjecho- Slowakije. Te 8.30 en 10.15 uur Vaz Dias. Te 9 uur causerie van Th. Schaepman over Tsjecho-Slowakije. Te 10.— Tsjechische koorwerken (gramofoon). 11.— Gramofoon. Hilversum, 296 M. V ARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 G ra mof o o 11 platen. 10,30 Orkestconcert o. 1. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12-30 Orkestooncert o. 1. 11.00 Kookpraatje.. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Orgelconcert P. Palla,% m. m. van Hilde Jager (zang) en Boris Lensky (viool). 2.15 Kamermuziek door heb Hofstadr- Strijkkwartet. 3.00 Knipcursus Mevr. I. de Leeuw-Van Rees. 4.00 .Pianosyncopations door Gerda Broekhuyzen. 4.30 Itadiokinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor kinderen door Mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Kovacs La-jos en zijn orkest m. m. van Bob Scholte (zang) 6.30 RVU. Mevr. W. L. Boldingh Goe- mans: „De Moeders in de letterkunde." 7.00 Dr. C. J. Brenkman: „Wijksver pleging" 7.15 Gramofoonplaten. laires van gelijke strekking onmiddellijk te staken, totdat omtrent de vordering van eischer tegen gedaagde bij vonnis zal zijn. beslist, veroordeelde den gedaagde, bijal dien het verbod zou worden overtreden, om voor elke alsnog verspreide circulaire als schadevergoeding aan* eischer te beta len 10.per stuk en veroordeelde den ge daagde in de kosten van het geding. 7.30 Toeristenpraatje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uit „Sonsbeek" te Arnhem: Con cert door 1800 schoolkinderen o. 1. v. Fre- wuin, m. m. v. orkest. 9.00 „De ontvoering in het Astor-Hotel" hoorspel van P. van 'b Veer. Regio: Kom mer Kleyn. 9.15 Omroeporkest o. 1. v. A. van Raalte m. m. v. St. Bergmann (piano). 10.10 Gramofoonplaten, hierna gitaar concert door Luise Walker. 10.30 Vervolg orkeatconoert. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Kookpraatje. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Sheperd's Bush Pavilion Orchestra 2.20 Voor de scholen. 4.45 Réné Tapponier en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Tijdsein, berichten. 6.50 Handelooncert. 7.10 Lezing. 7.40 Het Radio-Militair orkest. 8.50 Causerie. 9.20 Tijdsein, berichten. 9.40 Het BBS-Theaterorkest. 10,50 Voordracht. 10.5512.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. „R a d i o-P a r i 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert d. h. Krettly-orkest. 7.40 dito. 8.20 Cabaretprogramma o. 1. v. P. Weill 9.05 Symphonieconcert o. 1. v. Bigot, Kalu ndborg, 1153 M. 12.20 Strijkorkest o. 1. v. Andersen. 3.20 Concert d. h. Omroeporkest o. 1. v. Grönd'hal. 4.20 Zangreeital door Inge Michelsen. 8.35 d„Samsons Faengsel" spel vian Ranch, muziek, leiding: Gröndahl. 10,20 Gramofoonplaten. 10.50—11.20 Concert door het Omroep orkest o. 1. v. Gröndahl. Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o. 1. v. Merten. 1.20 Concert o. L v. Wolf, m. m. van pianiste. 4.50 Kwintetconcert m. m. van het Om roeporkest o. 1 .v. Maior. 7.20 Zie Zeesen. 8.25 „Die Herrnanneschlacht'spel van Grabbe. Regie: Rieth. 9.25 Omroeporkest o. 1. v. Kühn, m, m. van pianist. Rome, 441 M. 9.05 Gevarieerd conoert m. m. v. orkest piano, sopraan, tenor. 9.50 Radiotooneel. OLIEBRONNEN IN ALBANIë. 'De Italiaansche Regeering die talrijke olieboringen heeft laten verrichten in Al banië ie thans gereedgekomen met de voor bereidende werkzaamheden voor den aan leg van een pijpleiding van de Devol-olie- bronnen naar de haven van Valona. Men heeft reeds proefboringen verricht op een terrein van ongeveer 800 H.A. waar de ri vieren Devol en Osum samenstroomen; de resultaten zijn van dien aard geweest dat de Italiaansche staatsspoorwegen reeds een bedrag van 200 milliocn Lire hebben be schikbaar gesteld voor de verdere exploi tatie. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Omroeporkest o. 1. van Walpot. 6.50 Omroepkleinorkest 1. v. Leemans- 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 10.30 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Lee mans. I.30 Gramofoonplaten. 6.35 Orgelconcert door Col lot. 7.05 Kamerconcert (viool, harp, viola, cello, fluit, sopraan). 8.20 Omroep-symphonieorkcst o. 1, v. Meulemans. 9.20 Vervolg concert- 10.05 Pianorecital Mombaerts. 10.30 Gramofoonplaten Zeesen, 1635 M. 8.50 Conoert dooT hetOmroeporkest o. 1. v. Lindner, m. m. van M. Nikieoh (piano). I 10.35 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert door het Norag-or- k«»t o. L v. Seoker. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Dinsdag, 20 Juni. (3e Programma). 8.0013.35 Langenberg. 13.36—15.20 Londen Rog. 15.2016.40 Kalumidborg. 16.40—17.20 Daventry. 17.20—20.20 Brussel (VI.) 20.20—afloop Brussel (Fr.). (Wijzigingen voorbehouden). ONZE LANGE GOLF VERLOREN. Ons land heeft echter het plan tot golflengte-verdeeling niet onderteekend. j Zaterdag is het plan inzake de golf- lengtovordeeling lo Luzem definitief aan genomen waarin Huizon 223 K.P., gedu pliceerd met Kahrkovnaastliggende sta tions ziin Motala en .Warszawa (War schau), beide op 7 K.P. afstand. Hilversum heeft in het plan 995 K.P. exclusief; naast liggende stations zijn Genua en Bratislava, beide op 9 K.P. Het plan wordt niet on derteekend door Nederland, Zweden, Po len, Finland, Griekenland en Hongarije. Deze landen hebben besloten op 'hun te genwoordige golven te blijven, waardoor het gedeelte der lange golven van het plan niet in uitvoering kan komen. In October vergadert de U.I.R. (Union Internationale de Radio diffusion) te Amsterdam en zal daar een andere verdeeling der lange gol ven opmaken, waarbij Nederland hoogst waarschijnlijk op de tegenwoordige fre quentie van 100 P.K. zal blijven. Naar wij van deskundige zijde verna men, betookent 223 Kilo Periode voor Hui zen een golflengte van 1350 M., terwijl 095 K.P. neerkomt op con golflengte van on geveer 301 M. 160 K.P. is de thana ge bruikte golflengte van 1875 M. EEN GRAP WORDT BEWAARHEID. Bekend is de geschiedenis van den pels handelaar, die een gecombineerde muizen en kattenfokkerij aanlegde. De muizen dienen de katten als voedsel, de katten worden voor hun vol geslacht, de lijken der katten dienen de muizen tot voedsel enz. men ziet een eeuwige eirkel. Nu is er werkelijk iemand die de ge- geschiedenis in practijk wil omzetten, 'het is een zekere André Chataigneau die niet ver van Parijs zulk een gecombineerde farm ingericht heoft, Bezoekers, die het Perpe tuum mobile van de pelsdier-fokkerij wil len zien, moeten entree betalen. v. Hendriks, v. Hendriks. FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 67) „Verduiveld handig van den kolonel"; mompelde Fanshaw. Anita scheen de opmerking niet te hooren. „Den volgenden dag hoorde mijn va der van den moord," vervolgde ze, „en ging Rose opzoeken. Zij was ziek en Su san was niet thuis. Rose kleedde zich aan en ging naar de deur, omdat mijn vader bleef kloppen. Ze lag al in bed." „Geen wonder", zei juffrouw Pamela. „Ik begrijp niet, dat zo nog langer leven kon na een medeinensoh gedood te heb ben. En toen, kind?" „Mijn vader vertelde haar, dat hij bij het hutje geweest was en vroeg den be ker, dien Rose verklaarde niet te hebben. Ze zei, dat ze Tollhurst vermoord had, omdat zo hem den vorigen dag, toen ze met meneer Gould in het huisjo geweest was, had hooren zeggen, dat hij zijn geld aan haar vermaakt had." Fanshaw knikte. „Dat heb ik hem zelf ook hooren zeggen. Het was, toen Ricky en Rose in het huisje waren, en die ru zie met Thomas plaats vond. Ga verder, liefste," „Mijn vader liet Rose een bekentenis teekenen, waarin ze verklaarde schuldig te zijn en de reden opgaf, waarom ze de misdaad begaan had. Roso teekende al les, wat mijn vader zei, omdat hij dreigde, dat hij anders naar de politie zou gaan. Hij liet haar ook beloven, dat ze hem het grootste deel van Tollhurst's duizend pond zou geven." Die schurk", barstte juffrouw Pamela verontwaardigd uit, en Anita kreeg een kleur van schaamte. „Mijn lieve kind',' viel Fanshaw haar hartelijk bij, „jij kunt er toch niets aan doen, dat je zoo'n vader hebt." „Ik bedoelde het niet zoo", zei juffrouw Pamela berouwvol. „Maar u hebt gelijk", zuchtte Anita. „Mijn vader i s een schurk." „Dat doet er niet toe. Wij weten alleen het ergste van hem. Maar is dat dan de re den, dat hij niet dadelijk naar Guatemala ging en brieven schreef aan Rose?" „Ja, hij wilde een deel van het legaat hebben en moest wachten tot Rose het ge kregen had. Daarom vroeg ze aan Trill haar vijfhonderd pond te geven." „Maar ze gaf ze aan Ricky Wist hij er van „Neen, mijn vader schrijft, dat Ricky van niets weet. Rose wilde mijn vader be driegen en hoopte naar Canada weg te ko men met Ricky, zonder het geld te moeten afgeven of door mijn vader aangeklaagd te worden. Ricky stond daar heelemaal buiten." „Maar waarom zei je vader dan, zooals dat stukje papier vermeldde, dat hij de schuldige was?" „Dat deed hij, om de verdenking van Rose af te wenden, wanneer ze hem dat geld gaf. Mijn vader wilde naar Guatema la met dat geld en was overtuigd, dat de Engelsche politie het hem daar nooit lastig zou maken." „Nu, als het zoover gekomen was, dat hij uitgeleverd werd, zou hij heuseh wel met Rose's bekentenis voor den dag zijn gekomen", merkte Fanshaw op. „Ik snap niet, dat het meisje zich zoo gemakkelijk heeft laten beetnemen." „Maar ze werd niet beetgenomen", verklaarde Anita droog. „Hoe geslepen mijn vader ook mag zijn, z ij was nog han diger Ze gaf de vijfhonderd pond aan haar toekomstigen echtgenoot inplaats van aan mijn vader en hoopte naar Canada te kunnen wegkomen, voordat mijn vader iets kon doen." „Maar de politie zou haar toch in Cana da hebben kunnen laten arresteeren," bracht juffrouw Pamela in het midden. „Rose had geen begrip van dergelijke juridische bijzonderheden. Ze verkeerde in de veronderstelling, dat ze, wanneer ze maar goed en wel uit. Engeland weg was, volkomen veilig zou zijn. Dat is het heelo verhaal. Ze vermoordde Tollhurst om zijn geld te krijgen en Ricky stal den beker om zoo, zonder heb te weten, Thomas' wraak te ontketenen en de indirecte oor zaak te worden van Rose's dood." ,,En waarom schrijft je vader je dit nu allemaal en stuurt hij je deze bekentenis?" vroeg Fanshaw. „Waarom heeft hij dat niet eerder gedaan?" „Omdat hij hoopte geld van Ricky te krijgen, om de zaak stil te houden. Maar toen Ricky de vijfhonderd pond aan Trill terug moest geven en niet met het geld kon wegkomen, omdat inspecteur Arnold hem zou laten arresteeren als hij pogin gen deed om te vluchten, wel, toen be greep mijn vader dat er niets meer aan te doen was. Hij vertelde alles aan Ricky en hoorde toen, dat de inspecteur m ij verdacht. Mijn vader," voegde Anita er met een ironisch lachje zij, „was zoo boos, dat hij mij de bekentenis stuurde en er bij schreef, hoe hij er aan kwam. Ik zal ze aan Arnold geven, om hem te overtuigen, dat ik volkomen onschuldig ben en dan hebben we met die ellendige gescliiedenis afgedaan." „Heel vriendelijk van je vader', merkte Fanshaw saroastisoh op. „En wat doet hij nu verder?" „Hij vertrekt met Ricky naar Guatema la. Ik denk dat hij wel al op zee zal zijm, want hier loopt hij nog altijd de kans ge arresteerd te worden als medeplichtige post factum." „Waarom is Richard met hem -meege gaan?" klonk nu juffrouw Pamela's vraag. „Mijn vader schrijft, dat Thomas in Londen rondzwerft en op Ricky loert om hem te vermoorden. - Ricky vindt het *t beste, om hem maar uit den weg te gaan, en", voegde ze er bitter bij, „hij ssal zioh in Guatemala op zijn plaats voelen I" „Ja, dat zal welte oordeelen naar wat ik van dat gezegende land weet", viel de jonker bij. „Maar ik betwijfel of hij Tho mas zal kunnen ontloopen. Die zal hem volgen als een bloedhond. Ik begrijp nog niet hoe hij kans gezien heeft uit de han den van de politie te blijven, maaj- hij zal dat edele tweetal wel over den Oceaan volgen. Ik kan niet zeggen, dat ik Ricky benijd." „In Guatemale weten ze wel een ma nier, om van zoo'n achtervolger af te ko men", verklaarde Anita filosofisch. Juffrouw Pamela maakte een eind aan hun beschouwingen, door te vragen: „jWat moet er nu verder gebeuren, Lio nel, nu we de heole waarheid weten" „Dat is vrij eenvoudig. Ik zal deze pa pieren vanavond nog eens aandachtig be- studeeren en ze morgen aan Arnold bren gen." „Ik hoop niet, dat de heole gesehiedenis in de couranten komt", bracht Anita be zorgd in het midden. „Ik heb meer dan genoeg van al dat sohandaal. n mijn va derZenuwachtig brak ze den zin af. „Liefste", troostte Lionel, die bij haar kwam staan on zacht haar haden nam, „ik zal.Arnold verzoeken om zoo min mogelijk over je vader te sprekon. Ten slotte is er geen enkele reden waarom alle détails al gemeen bekend zouden moeten worden. Rose is dood on Thomas onvindbaar. Het ee-nige, wat iedereen dient te weten, is dat jij Tollhurst niet vermoord hebt en daar voor is noodig dat Rose's aandeel in de geschiedenis niet geheim blijft." „Wel", zei juffrouw Pamela, terwijl ze, haar spitsen nous wrijvend, opstond: „het is een bijzonder belangwekkend gesprek geweest en ik hoop nu maar dat dit het slot i-s van alle narigheid." „Als ik de zaak met Arnold in orde helj gemaakt, zullen we er geen woord meer aan verspillen", beloofde de jonker op ernstigen toon." Rose is dood, Ricky is uit mijn leven verdwenen, de kolonel uit dat van Anita en van Thomas zullen we ook nooit meer iets hooren of zien. Dus we kunnen er een streep onder zetten." Juffrouw Pamela paf een andore wen ding aan het discours. „Ik zal eene kij-' keu of de thee klaar is ik heb bepaalde behoefte aan iets opwokkonds na deze lu gubere historie." En vol waardigheid ver liet de oude dame de kamer. Lionel trok Anita in zijn armen. „Waar zijn de donkere wolkon nu, liefste 1" Het meisje sloot de oogen. „Ik zie ze niet moer." „Zie je dan kleuren, rose of gouden of „Ik zie niets dan jou," klonk het tcedcr. „Je bent do liefste vrouw van do we reld. En hij kuste haar innig. Bij de deur worden verdachte echo's hoorbaar. De gelieven koerden zich ver baasd en half-verschrikt om en ze zagen Julius en Julia in oen vurigo omhelzing elkaar kussen. „Ondeugende kinderen", bestrafte do gouvernante blozend, „hoelang zijn jullie al hier in de kamer." „O, nog maar n oogonblikjo", antwoord de Julia opgewekt, „Ik word natuurlijk bruidsmeisje.,., in ren wit-zijdpn jurk.." „En ik de page, die uw sleep <1 raagt," viel Julius zijn zusje bij. „En u krijgt zeker oen reusachtige bruilofsttaart, ho?" „We krijgen alles reusachtig", was het vroolijke bescheid. „We gaan trouwen en dan leven de prins en de prinses lang en gelukkig, net als in een sprookje vulde Julia aan. En daarop voerden do tweelingen een wilden rondedans om Lio nel en Anita uit. „Ja, net als in een sprookjo", herhaalde de jongeman, toen hij zioh eindelijk ver staanbaar kon maken, terwijl hij zacht te gen zijn bruid glimlachte. „Hat leed ie ge leden, de moeilijkheden en gevaren zijn overwonnen.... dan komt het huwelijks feest en daarna vrede en vreugde zondof eind. Not als in een sprookje...." EINDE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11