VRIJDAG 16 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 EEN DIERENBEUL. Paard de tong uitgerukt Een ernstig geval van dierenmishande ling heeft zich te Zwaagdijk (N.-H.) voor gedaan. Een boerenknecht bond een on willig paard een touw aan de tong en trok daar zoo krachtig aan, dat de tong het arme dier uit den bek werd gerukt, 't Paard moest worden afgemaakt. Tegen den die renbeul is proces-verbaal opgemaakt. INBRAAK TE APELDOORN. Bij de familie J. Moerman aan den Arn- hemscheweg te Apeldoorn is dezer dagen op een middag ingebroken en een porte- monnaie met ruim 2000.— ontvreemd. De ongewenschte gast drong binnen door het W.C.-raampje. De politie arresteerdo des wege te Amersfoort zekere B., iemand die in een psychopateninrichting verpleegd wordt, en thans 14 dagen met vacantie thuis te Apeldoorn was. B. bekende vol- Wig. SPORT VOETBAL lieu we zendingen: Morgen, Zaterdag, den geheelen dag reeds bij aankoop vanaf 1.50 een aardige verrassing voor Uwe kinderen 5508 R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „LEIDÉN". 12e Jaarvergadering. Gisterenavond hield bovengenoemde sportvereeniging een goed bezochte verga dering in een der zalen van Café-Rest. „Royal" te Leiden. Te circa half negen opende de voorz., de heer H. E. van Haasteren, op de gebruike lijke wijze, heette allen welkom, in het bij zonder de afgevaardigden van de R. K. Sport-Centrale en R. K. Sportpropaganda- club, om daarna het woord te geven aan den secretaris tot het uitbrengen van zijn jaarverslag, waaruit wij aanstippen den dag van 14 Aug. toen Z. Exc. Mgr. J. D. Aenge- nent in Leiden kwam om daar het groote Sportpark „Haagweg" in te zegenen en officieel te openen, ten dienste van de R. K. erkende Sportvereenigingen, hetgeen een evenement te noemen is in de R. K. Sportbeweging. Verder werd in het ver slag gememoreerd het feit dat 't tweede elftal kampioen is geworden van haar af- deeling en eveneens het eerete elftal der Junioren, waarvoor een woord van hulde werd gebracht gebracht voor hun stoer vasthouden. De Geestelijk Adviseur Kape laan H. Bangert werd in het verslag even eens dank gebracht voor hetgeen hij had tot stand gebracht in het afgeloopen jaar voor de R. K. Sportbeweging in Leiden. Wat anderen voor onmogelijk hielden heeft hij mogelijk gemaakt, nl. een Sport-Cen trale welke er wezen mag en waarop Lei den trots kan zijn. De Vergadering dankt met applaus den secretaris voor het ver slag, waarbij de Voorzitter zich met eeni- ge waardeerende woorden aansloot, daar bij den wensoh uitsprekende dat de goede geest in de vereeniging zal blijven heer- schen en eendracht „Leiden" tot grooter bloei zal brengen. Mededeeling werd voorts gedaan dat „Leiden" I zal deelnemen aan de serie wedstrijden van A. V. V. te Leidschenoa-m, waar zij 25 Juni moet spelen tegen P. F. C. I. Een verzoek was tevens binnengekomen van V. E. P. uit Woerden om op 2 Juli a.s. een openingswedstrijd te komen spelen, waarover nader zal worden beslist. De Bestuursverkiezing nam geruimen tijd in beslag. Het resultaat was dat Pater Buschnian als voorzitter werd gekozen, voorts de heer H. O. van Haasteren en W. Visser, terwijl de heer S. B rakel als be stuurslid niet werd herkozen. De elftalcommissie werd na stemming samengesteld als volgt: P. de Boer, W. Visser en W. van Zijp. De kascommissie bracht hierna bij mon de van den heer F. Goddijn verslag uit van haar bevindingen, daarbij een woord van dank brengende aan den penningmeester, den heer J. H. Pompe, voor het accurate beheer. Hij drong er tevens bij de leden op aan toch vooral de contributie op tijd to voldoen, dit zal de goede gang van za ken ten zeerste bevorderen. Tot leden van de kascommissie werden herbenoemd de heeren W. Hoogkamer en F. Goddijn. Daarna kreeg de heer Schrijvers het woord om een en ander mede te deelen over de Zondag a.s. te houden Weldadig heids-Sportdag, waaraan medewerking wordt verleend door de R. K. S. V. „Achil les" uit Bleijerheide (Limburg), welker elf tallen resp. zullen spelen tegen Leiden I en Rood-Wit I. Zaterdagavond zuilen de gasten arriveeren en worden ontvangen in de Lunchroom Biesiot, Steenstraat, door de resp. R. K. Sportvereenigingsbesturen. Do heer D. Bergsma voegt hieraan toe eenige wenken betreffende het finantieele gedeelte. Do voorzitter deelde daarna mede dat er morgenavond (heden-) een Veteranen- wedstrijd op het Leiden-terrein gespeeld zal worden waartoe hij alle aanwezigen uitnoodigd. Bij de rondvraag vraagt allereerst, de Geestelijk Adviseur, Kapelaan H. Bangert het woord. Spreker begint met te zeggen er op te rekenen dat Zondagmorgen allen, zonder uitzondering, in de Lodewijkskerk aanwezig zullen zijn. Men dient alles niet te concentreeren op het voetbalspel alleen, ook het geestelijke verdient aanbeveling, •het moet op hooger peil gebracht worden, want daarvan kunt ge alleen steun onder vinden in uw verder leven. Nadat hij de aanwezigen op het hart hoeft gedrukt de volle 100 procent te geven, waar het de ver eeniging „Leiden" betreft, besluit spr. met den wensch dat allen, zonder uitzondering, daartoe zullen medewerken, dan zal „Lei den" een goede toekomst zijn weggelegd. Verder voerden nog verschillende spre kers het woord, o. a, de heer Schrijvers, welke dank bracht voor de gastvrijheid de zen avond genoten, waarbij hij toezegde zijn volle medewerking om de vereeniging „Leiden" op een nog hooger plan te bren gen. De heer F. Goddijn sprak hierna nog een woord van dank aan den scheidenden voorzitter namens alle leden: „De dien sten, welke u de vereeniging hebt bewezen zijn vele en wij kunnen u daarvoor niet genoeg dankbaar zijn. Een woord van hul de is hier op zijn plauts." Nadat er nog was op aangedrongen den trainingsavond drukker te bezoeken en de clubavonden weer in eere te herstellen, sprak de voorzitter het slotwoord. Hij dankte allen voor de medewerking van de leden ondervonden, beantwoordde de ver schillende sprekers, en sloot met den Ohristelijken groet deze geanimeerde en goedgeslaagde jaarvergadering. WELDADIGHEIDS SPORTDAG. In aansluiting met het bericht van gis teren melden we thans, dat deze Sportdag welke wordt georganiseerd door de Leid- solie R. K. Sport ten bate van een zeer liefdadig doel, wordt gehouden op Zondag aanstaande. Het was steeds de opzet dezen dag zoo grootsch mogelijk op te zetten en we zijn daar ook geheel in geslaagd door welwil lende medewerking van het bestuur der R. K. Voetbal vereeniging Achilles uit Bleijerheide. Deze vereeniging zend ons twee elftallen die zullen spelen tegen „Leiden" en „Rood wit". In de pauze zullen „De Bataven" en „Bood-Wit" een a-thletiek-demonst-ratie geven op de meest populaire athletiek- nummers. Vermelden we nog dat Achilles I en II resp. in de 1ste klas I. V. C. B. en 1ste klas L. V. B. uitkomen en dat de beste athle- ten zich beschikbaar stelden voor de ath- letiek-demon6tratie. Wij verzoeken dus allen dezen dag vrij te houden ter bijwoning van deze wedstrij den. Men steunt daarmede de R. K. Sport en steunt ook het liefdadig doel waaraan allo baten worden afgedragen. Wo rekenen dan op een groot aantal supporters, die onze eigen spelers zullen aanmoedigen, want ze zullen in deze Lim burgers zeer sterke tegenstanders vinden. Laat daarom uw belangstelling niet ont breken, dan zullen wij ervoor zorgen dat uw gang naar het Sportpark „Haagweg" een goede richting zal zijn geweeet die u een prettige en aangename middag zal hebben bezorgd. Morgen publiceeren wij de laatste bij zonderheden hieromtrent. P. J. VERHOEF, Seer. Wcld.-dag. SPORTMAN SERIEWEDSTRIJDEN. Het programma is als volgt vastgesteld: Zaterdag: Fides Pacta (Jun.)—Ter Lee de (Jun.) 4 uur. Zaterdag: Sleutels IKagïa I 6 uur. Zondag: Sportman (Jun. B.)Zuider kwartier (B), 10 uur. Zondag: Rouwkoop IT. O. N. A. 1 12 uur. Alle wedstrijden vinden plaats op het Sportman-terrein Groen oordstraat. Sportvereeniging N. Z. H. T. B. Vrijdag a.s.: N. Z. H. T. B.S. D. O., 19 uur om medaille uitgeloofd door S. D. O. Zaterdag a-s.: N. Z. H. T. B. (comb.) R. O. D. A., 17 uur. Maandag a.s.: N. Z. H. T. B.—T. T. O. I 19.30 uur voor Chapchall-beker. Alle wedstrijden worden op N. Z. H. T. B.-terrein aan den Kanaalweg gespeeld. L. P. S. V.—V. en D. 4-4. Gisteravond speolde een combinatie van de Leidsche Politie Sportvereeniging te gen Vroom en Dreesmann een vricnd6ohap- pelijken wedstrijd. Uitslag 44. WATERPOLO De uitslagen: le klasse A: H.P.C.—Het Y 2—2. U.Z.C.D.J.K. 3-2. le klasse B: MaasH.Z. en P.O. 0—10. Res. le klasse B: H.Z. en P.O. II Z.I.A.N. II 3-2. 2e klasse A: Otter IA.Z. en P.C. II 2—5. 2e klasse C: Zijl IG.Z.C. I 35. Res. 2e klasse C: Maas IIL.Z.C. III 1—0. es. 3e klasse D. Maas IIIR.Z.C. II 2—3. DE ZIJL I—G.Z.C. I 3-5. In een aardigen, vlot gespeelden wed strijd heeft de Zijl gisteravond eervol van de Goudsche Zwemclub verloren. Ieder had ongetwijfeld een groot-ere nederlaag verwacht, maar 'n gelijk spel had eveneens het resultaat kunnen wezen, indien de Zijl inder over pech had te klagen gehad ofde kansen beter had benut Intus- schen, de Goudsche verdient de overwin ning zeer zeker. De grootere wedstrijd routine en de betere tactiek der Gouwe naars deden het Leidsche spel somtijds vat ongekunsteld schijnen en geduchte training der Zijl-spelers, vooral ook met ongelijke opstelling (67) is noodig, om hen te leeren de kansen te benutten. De ploegen stelden zich als volgt op: De Zijl: C. Rameau A. v. Egmond, J. v. d. Horst K. Kraayen- brink F. v. d. Horst, H. Kramp, D. Kraayenbrink. v. Elk, C. J. Tybout, J. C. Tybout Gravesteyn, J. C. de Boer, W. de Boer G.Z.C.: C. A. Bout. De Zijl begint met 'n halven aanval. Het schot, dat daaruit voortkomt had niets te beteekenen. De gasten komen opzetten deze aanval wordt besloten met een schot van v. Elk, dat door Elameau ge stopt werdt. Enkele vrije worpen aan beide zijden hebben geen resultaat, doch daarna schiet C. J. Tybout hard in (01). Kramp krijgt dan 'n kansje uit een vrijen worp van v. Egmond, maar hij mist. Snel wisselt het spel zich af en de kansen zijn vele aan beide zijden. Kramp heeft kans om gelijk te maken, als hij vrij goed komt te liggen, maar de bal ketst tegen den ón derkant van de lat in het veld terug. Met een venijnig schot precies in den hoek vergroot v. Elk den voorsprong en even later is het 30 voor de Gouwenaars. Kramp verlaat dan fyet water wegens pijn in de zij en de G.Z.C. laat uitvallen. Als een der G.Z.C.-ers uit het water gezon den wordt wegens vermeend opstellen binnen de 2 M.-lijn speelt de Zijl met zes tegen vijf spelers verder. Zocxais gewoon lijk bij de zwakkere partij, begint de Zijl zenuwachtig te spelen en dientengevol- is de G.Z.C. ondanks numerieke min derheid toch sterker, hetgeen in een nieuw doelpunt wordt uitgedrukt (04). Hiermee komt de rust. In de tweede helft worden de ga-sten wat te vrijmoedig, waardoor de tegen partij te veel vrijgelaten wordt. Zulk een moment weet D. Kraayenbrink te benutten als hij fraai tegenscoort (14). Spoedig heeft G.Z.C. echter den voorsprong weer vergroot (15), maar dan worden de Zijl spelers wat fo-rtuinlijker en als D. Kraayen brink uit een goed aangegeven vrijen worp opnieuw doelpunt (25) komt er nog eeni ge hoop. Na een afgeslagen corner op het Zijl-doel heeft Kraayenbrink inderdaad nogmaals een kans, maa-r nu schiet hij naast. Hij had beter gedaan den bal aan den vrijliggenden Kramp over te geven. De G.Z.C.-midvoor doelpunt dan opnieuw, doch hiervoor was reeds afgefloten omdat de speler den bal met twee handen had geraakt-. De vrije worp wordt goed naar J. v. d. Horst geplaatst, die met een fraai hoogschot den achterstand nogmaals verkleint (35). Weer wordt een G.Z.C.-er wegens opstellen binnen de 2 M.-lijn weg gezonden, maar als dan wordt verder ge speeld, is het tijd en heeft de Zijl ook den tweeden wedstrijd verloren. De scheidsrechter leidde niet geheel feil loos, maar strikt onpartijdig. MAAS II—L. Z. C. Ill 1—0. In het Ivralingsch Zwembad te Rotter dam speelde L. Z. C. III gisteravond haar danks enthousiast spel met dikwijls ."ardig eersten competitiewedstrijd die zij, on- opgezette aanvallen tegen het sterke Ma-as II niet tot een overwinning kon brengen. Voor de rust weet- de achterhoede, waarin v. Leeuwen de beste was, het tot een ge lijk spel' te houden (00), terwijl de voor hoede pech had tegen de bovenlat. Na de rust probetrt N. Ouwerkerk het eenige malen, echter tevergeefs. Voor het einde geeft v. Klaveren van Maas II met een doorslagbal zijn club de leiding en te vens de overwinning. BILJARTEN AUTOMOBILISME LEIDSCHE BILJARTBOND. 3e KLASSE KAMPIOENSCHAP. Ph. Vcrstraaten 85 34 11 2.50 A. L. Iterson 125 34 21 3.67 R. Kantebeen 65 38 10 1.71 H. de Roo 125 38 21 3.28 H. Rietbergen 125 41 12 3.04 Th. do Roo 106 40 11 2.65 Ph. Verstraaten 125 36 14 3.47 H. de Roo 111 35 16 3.17 Hedenavond laatste partijen. DE KUNSTREIS VAN DE KONINK LIJKE NEDERL. AUTOMOBIELCLUB NAAR N00RD-ITALIE. V. Het vertrek uit Ravenna geleek veel op een vlucht. De afreis was bepaald op 8 uur, maar lang voor dien tijd zaten de deelnemers reeds aan het ontbijt en haast ten velen zich om reeds voor de colonne weg te rijden. Van een Friesch gezelschap had een van de Heeren zooveel haast, dat hij zijn reisgenooten en zijn luxeuzen Horch in den steek liet om in de Ford van den kwartiermaker vooruit te snellen naar Ve netië \t-oe. Want Venetië, dat was de ma gische tooverkracht, die alle opjoeg in een wilden haast. Niet meer dan 135 km. schei den Ravenna van Venetië, de weg is mooi en loopt voortdurend door laagland wat is er door vele over deze route gehold! De meesten die voor de colonne uitsnel- den hielden zelfs niet eens stil te Padua, waar de artistieke leider den tocht, de Heer de Vries, aan zijn gezelschap een zeldzaam mooi kerkje t-oonde. Het was de eerste maal, dat deze eminente gids, die op zoo bevattelijke wijze de schoonheid van de Italiaansche kunstmonumenten tot zijn hoorders wist te doen doordringen, voor een gebrek aan belangstelling stond. Maar Venetië was machtiger dan hij, die stad trok nog sterker dan zijn boeiende voordrachten. Voor 12 uur was het geheele gezelschap in de reusachtige, pas gebouwde gara-ge aan den rand der stad, die reeds sinds een maand door een brug met het vaste land verbonden is. De Koninklijke Nederland- sche Automobielclub was de eerste bui- tenlandsche club wier leden over dit kunst werk waarop de Lagunenstad reeds eeu wen gewacht heeft, reden. In gondels en in motorbooten voeren de reizigers naar het hotel vlak bij do Piazza San Marco gelegen het brandpunt van het welige, overdadige, rijke Vene- tiaansche leven. Want Venetië is de stad van de feestroes, waar het blijde leven uit bundig door de straten en over de kanalen galmt. Overal muziek, in alle straten blij de menschen en op het Canal Grande een overdaad van kleuren, een dooreenmenge- ling van zwarte gondels, blanke motor bootjes, lichtbruine roeibootjes, die doof- elkaar krioelen als het verkeer door een drukke straat-. Venetië is de stad van overdadige le vensvreugde van decoratieve schoonheids- lust, haar renaissance schilders gaven aan hun schoonheidsdrang uiting in een uit bundige weelde van kleuren, haar architec ten bouwden hunne kerken en paleizen met een haast Oostersche versierings- pracht. Twee dagen zijn wij in Venetië gebleven en de uren waren te kort om alle levens vreugde en juichende blijdschap van de feestelijke stad te verzwelgen. De K. N. A. C. bood de reisgenooten des avonds een gondeltocht- aan over het met lichten de gondek en bootjes bezaaide Canal Grande, waar mandoline spelers en zan gers en zangeressen hunne serenades zon gen over het donkere water, waarop de volle maan haar zilveren 6ohijnsel wierp. Toen werd gevaren door de stille kana len van de oude stad, waar de sombere middeleeuwsche gebouwen in het water droomden, andere gondels dreven voorbij en verdwenen om de hoeken der huizen in een ander kanaal, de maan scheen zacht over de daken der huizen en speelde rim pelend over het donkere water, en het le en was zoo rustig en schoon. Waarom de uren in slaap te verliezen, als het leven zoo lacht en zoo lokt. Tot laat in den nacht bleven alle buiten op het San Marcoplein op de terrassen der café's En toen de bronzen klok van de Campa nile luidde voor Middernacht en in geen café meer werd geschonken, toen bleef men zitten voor de leege tafeltjes en dröomen en mijmeren van het geluk om te zijn in Venetië. Want ook de Venetianen gingen niet naar bed, nog altijd dreven gondels over het water, hog telkens klonk muziek en zang over het water uit de openstaan de vensters der huizen, tot laat, heel laat in den nacht. Twee dagen zijn wij in Venetië gebleven, twee dagen van feestroes, die alles om zich heen deed vergeten in den zwijmel van vreugde, blijdschap en geluk, nu gaan wij weer op weg over Verona, langs het Gar- dameer naar Bolzano. De reis spoedt ten einde. Dat is het eenigste verdriet van alle reisgenooten. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN TE ROERMOND. Pijnenburg en Van Kempen verzoend. Woensdagavond had in de bovenzaal van het Harmonie theater, te Roermond de sa menkomst plaats van verschillende per soonlijkheden in de wielersport o. a. het bekend bestuurslid de heer J. Darmstadt. De favorieten voor de wed-strijden op den daarop volgenden Donderdag Piet van Kempen en Jan Pijnenburg waren even eens aanwezig om wederom vriendschap te sluiten die voor beiden van groot be lang is voor de toekomst. Met een mooie inleiding heeft de heer Darmstadt in goed gekozen woorden deze twee beroepsren ners verzoend. Gistermiddag vonden onder groote be langstelling op de wielerbaan te Maasniel bii Roermond internationale wedstrijden plaats. De sprintwedstrijd voor professionals welke in drie series en een finale werd ver reden, werd gewennen door Vroomen. Een afval wedstrijd voor professionals over 20 ronden bracht na een mooien strijd een overwinning aan den Duitscher, Schorn. Do achtervolgingswedstrijd over 20 ron den tusschen de koppels Piet van Kempefl. en Jan van Hout en PijnenburgBraspen ning moest wegens een lekken band van Braspenning onderbroken worden en over gereden worden. Piet van Kempen en Van Hout winnen zonder veel strijd in den tij4 van 5 min. 10 eec. Een wedstrijd over 30 ronden met 3 klassementen voor nieuwelingen had het volgende resultaat: 1. Verhagen 9 punten, 2, Goetz 7 punten en 3. Scheemen 7 pnt. Het hoogtepunt van de wedstrijden werd gevormd door den koppelwedstrijd over 100 km. Dit nummer bracht de noodige spanning Winnaar werd het koppel Pijnenburg Braspenning in den tijd van 2 uur 38 min. 30 sec en 6 punten; 2. Van KempenVan Hout op 1 ronde met 14 punten, 3. Maas- Meuleman met 1 ronde achterstand en 5 punten; 4. HuertgenGoebel met 2 ronden aclifArctend en 13 punten. ROEIEN DE ROEIWEDSTRIJDEN VAN „ARG0" In het programma der lustrumwedstrij den van „Argo". te houden op het Maas Waal-kanaal nabij Nijmegen, op 17 en 18 Juni a.s. is nog een wijziging gekomen. Voor de overnaadsche twee was alleen ingeschreven „Poseidon", Amsterdam, wel ke ploeg dit nummer bij „Hollandia" had gewonnen. Daar bij de loting geen verde re inschrijving bekend wa-s, werd verzocht deze ploeg als Jonge Twee te doen uitko men, hoewel de roeiers nog niet in een gladde boot hebben geoefend. Voor de Jonge Twee zijn ingeschreven de Amstel, en die Leyhte te Leiden en daar de in schrijving formeel gesloten was, kan „Po seidon" volgens reglement van den N. R. B. niet meer als jonge twee worden opge geven gedurende de loting. Het bestuur van „Argo" heeft „Poseidon" derhalve ver zocht-, aïis Oude Twee te willen startea, daar voor dit nummer slechts Die Leythe had ingeschreven. Poseidon, heeft dit ver zoek om partij te geven ingewilligd. STOOMVAARTBERICHTEN KON. NED. ST00MB. MIJ. CERES arr. 15 Juni van West-Indië l.v. Duinkerken te Amsterdam. IRENE vertr. 15 Juni van Amsterdam naar Hamburg. AGAMEMNON vertr. 15 Juni van Am sterdam naar Rotterdam. HEBE vertr. 15 Juni van Amsterdam naar Rotterdam. ARIADNE, Malaga naar Lissabon pass. 15 Juni Gibraltar. AJAX arr. 15 Juni van Danzig te Stet tin. ALKMAAR vertr. 14 Juni van Hamburg naar Antwerpen. BAARN 16 Juni voorm. 10 uur van Gree nock te IJmuiden verwacht. CRYXSSEN (uitr.) arr. 13 Juni te Colon FAUNA, Algiers naar Amsterdam pass. 15 Juni Gibraltar. MEROPE arr. 15 Juni van Venetië te Triëst. OBERON vertr. 15 Juni van Collo naar Torre vie ja. POSEIDON arr. 15 Juni van Valencia te Rotterdam. TIBERIUS arr. 15 Juni van Lissabon to Amsterdam. ULYSSES vertr. 12 Juni van Kingston (Ja). KON. H0LL LL0YD. KONTGSBERG (uitr.) vertr. 13 Juni v. Las Palmas. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN, Kaapstad-Batavia vertr. 14 Juni van Port Louis (Maur.). HOLLAND—AMERIKA LIJN. BINNENDIJK, Rott.-Norfolk arr. 15 Juni te Boston. LOCHGOIL, Vanc.Rotterdam, arr. 14 Juni te Portland (Ore). ROTTERDAM arr. 15 Juni van Rotter dam te New York. DELFTDIJK, Vancouver-Rotterdam ver trok 12 Juni van Cristobal. STATENDAM New York-Rotterdam wordt 16 Juni 10.20 uur te Plymouth ver wacht. HOLLAND—AUSTRALIË L! IN. GAASTERKERK, Antwerpen-Bremen, pass. 15 Juni Vlissingen. JAVA-CHINA—JAPAN LIJN. TJIBADAK vertr. 13 Juni van Hong kong naar Manila. TJISONDARI arr. 13 Juni van Hongkong te Batavia. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. HOOGKERK vertr. 14 Juni van Bremtn naar Hamburg. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. MEERKERK (thuisr.) vertr. 15 Juni van Kobe. ZUID ERKER K vertr. 15 Juni van Am sterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (uitr.) arr. 15 Juni te Mar seille. SIBAJAK (uitr.) vertr. 13 Juni van Sin gapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE arr. 15 Juni van Buenos Aires te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS vertr. 15 Juni van Am sterdam naar Londen. EURYBATES, Batavia-Liverpool arr. 14 Juni te Suez. MELAMPUS AmsterdamJava pa sa. 15 Juni Gibraltar. POLYPHEMUS arr. 14 Juni van Swan sea te Liverpool. DIOMED Java-Rotterdam vertr. 15 Juni van Port Said. PROMETHEUS, Amsterdam-Ratavia pass. 15 Juni to Perim. PATROCLUS, Japan-Rotterdam arr. 15 Juni te Penang.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14