Woensdag 14 juni 1933 Je leidsche courant derde blad pag. 9 GEMENGDE BERICHTEN MEISJE ONDER EEN AUTO. Op slag gedood. Gistermorgen wilde te Arcen de 18-jarige dienstbode Anderheide uit Krefeld die zich per rijwiel naar het dorp begaf, van het linkergedeelte van den weg naar het rech tergedeelte oversteken juist toen uit de richting Venlo een personenauto kwam aan rijden. Mej. Anderheide werd geraakt en tegen den grond gesmakt. Zij was vrijwel op slag dood. De auto-bestuurder, die uit alle macht remde, kwam na de aanrijding tegen een langs den weg staanden boom terecht, waarbij de auto zeer zwaar beschadigd werd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN STOOMTRAM. De auto geheel vernield. Gistermiddag omstreeks half vijf is een vra-chtauto van de thermogemische fabriek uit Bergum, waarvan de bestuurder nog voor de tram om den weg over wilde ste ken, nabij Huis ter Heide in botsing ge komen met de stoomtram die om 4.08 uit Drachten was vertrokken met bestemming voor Veenwouden. De auto werd door de locomotief in den flank gegrepen en ge heel vernield. De chauffeur, Boersma uit Bergum bekwam snij wonden aan hoofd en handen en is naar het ziekenhuis te Leeu warden overgebracht. De machinist van de stoomtram, De Vries uit Drachten, be kwam geen letsel terwijl de pasagiers uit de tram allen met den schrik vrij kwamen. Door de botsing kantelde de locomotief en kwam dwars over de rails te liggen. De bagagewagen kwam recht overeind tegen de locomotief aan te staan, terwijl de eerste personenwagen in den bagagewagen gedrongen was. Het tramverkeer werd ge heel gestremd. Met man en macht toog men direct aan het werk om de lijn vrij te maken. AUTO-BOTSING TE OUDER-AMSTEL. In de gemeente Ouder-Amstel heeft in den gisternacht ongeveer kwart voor vijf een hevige botsing plaats gehad tus- schen een tractor en een luxe auto. Achter deze auto reden drie fietsers. De auto kwam gedeeltelijk in een sloot terecht en sleurde daarbij een der fietsers mede, die geheel onder den wagen kwam te liggen. Gelukkig slaagde men er in het slachtoffer spoedig te bevrijden en toen bleek, dat hij nagenoeg ongedeerd was. De tractor is na het ongeval doorgereden, doch op verzoek van de politie te Utrecht aangehouden, waar de chauffeur in verhoor is genomen. De luxe-auto is, op verzoek van den eige naar, door den reddingwagen van de Am- sterdamsche brandweer op het droge ge bracht. KIND OVERREDEN. Een ernstig ongeval is gistermiddag om streeks halfvijf gebeurd met den bierauto van den heer M. Veltmann te Leeuwarden. De chauffeur van den heer V. reed mot zijn volbeladen 3-tons wagen langs de Nieuwe Buren. Plotseling bemerkten hij en de naast hem zittende persoon, dat de auto over iets heen reed. In de veronderstelling, dat men een hond had overreden, stopte de bestuurder, die met een kalm gangetje had gereden. Tot hun schrik bemerkten de beide mannen, dat een der voorwielen van hun wagen over de borst van een vier jarig jongetje was gereden. Het kind werd met een gapende hoofdwonde en een inge drukte borstkas opgenomen en in zeer zorg- wekkenden toestand naar het stadszieken huis overgebracht. Om acht uur gister avond was het ventje 'nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. De vermoedelijke oor zaak is, dat het kind, dat met drie andere kinderen op een trottoirband zat te spelen, plotseling den weg heeft willen, oversteken en daarbij den auto niet heeft gezien. „Tel." BEKNELD TUSSCHEN TREIN EN PERRON. Aan de gevolgen overleden. Op het emplacement van het Staats spoorstation te Den Haag is Maandagavond omstreeks kwart over elf de 52-jarige ran geerder A. van W. uit de Altingstraat bij het verrichten van zijn arbeid beklemd ge raakt tusschen het perron en de treeplank van een rangeerenden trein. Met een bekkenfractuur, ernstige inwen dige kneuzingen en een breuk van den rechterbovenarm is de getroffene door den G.G.D. naar het ziekenhuis Zuidwal over gebracht, alwaar hij in den afgeloopen nacht is overleden. NEDERLANDSCHE TRAWLER VERGAAN. De bemanning gered. Reuter seint uit Esbjerg (Denemarken) d.d. 13 dezer: De Nederlandsche trawler „Spaarne- stroom" is in den afgeloopen nacht op 26 mijl van Hornsriff vergaan. Door een mo tor-explosie was in den wand van 't schip een groot gat onstaan. De bemanning, die noodseinen gaf, werd door den Ncderland- schen trawler „Herman Jacobus"' aan boord genomen en Dinsdagmiddag te Esb jerg aan land gebracht. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisteravond is te Bruinisse de 23-jarige ongehuwde molenaar L. Zeedijk bij het baden verdronken. Zijn lijk is later op gehaald. VIJFDUIZEND K.G. HOOI VERBRAND. Gistermorgen omstreeks tien uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken op oen hooizolder van de firma do wed. Th. J. Koot's Goederenvervoer aan den Zwaans hals te Rotterdam. De zolder ligt boven opslagplaatsen en boven stallen op een plaatsje achter woonhuizen aan de Zwaar- halsstraat. De drie gebouwen oude wo ningen waarin stallen en zolder geves tigd zijn, grenzen onmiddellijk aan de Rot te. Achter het pand, waarin de brand heeft gewoed, staat haast op dit pand nog een gebouw waarin gelijkvloers en op de zol derverdieping verbonden met den zolder van het pand dat ervoor staat, hooi was opgeslagen. Gistermorgen had men eenige vrachten hooi op den zolder gestoken en kort nadat het hooi geborgen was is de brand uitge broken. Op het plaatsje tusschen de stal len en de woonhuizen aan den Zwaanshals stonden nog wagens die voor de brandweer lieden een belemmering opleverden bij het uitleggen van de slangen. Personeel van de firma Koot, brandweerlieden en omwonen den hebben de wagens in allerijl van het plaatsje afgereden, waarna de slangen kon den worden uitgelegd. Het vuur vond gretig voedsel in de 5000 K.G. hooi, die op den zolder waren opge slagen en in korten tijd stonden dan ook de geheele zolder en het dak in vuur en vlam. Ook aan de achterzijde sloegen de vlammen uit de ruiten en het dak van het achterste gebouw is mede in de vlammen opgegaan. In de stallen waren zes paarden gestald, I maar met eenige moeite heeft men deze in veiligheid weten te brengen. Tijdens bet blusschingswerk hebben eenige brandweer lieden lichte verwondingen opgeloopen. In totaal heeft men het vuur aangetast met zeven stralen en omdat gevaar voor uit breiding bestond heeft men een motorspuit ontboden, die ook aan het blusschingswerk heeft deelgenomen. Men heeft evenwel den brand tot den eenen zolder weten te be perken, maar deze zolder is dan ook totaal uitgebrand; omstreeks half twaalf was men het vuur geheel meester en kon met de nablussching worden begonnen. De firma Koot is tegen brandschade ver zekerd. VECHTPARTIJ IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Gedurende een strafproces voor het Ge rechtshof te Amsterdam, dat met gesloten deuren werd behandeld, ontstond zoo als dat meer bij getuigen pleegt voor te komen onderlinge oneenigheid. Het on derworp van het meeningsverschil tusschen deze getuigen kunnen we gevoegelijk ach terwege laten. Na dc zitting werd het debat tusschen de getuigen in minder parlementaire ter men voortgezet in de getuigenkamer. De mondelinge argumenten hadden blijkbaar weinig resultaat, want al spoedig plaatste dc een een technische „linkschc" op don kin van zijn tegenstander. De juridische sfeer van het Paleis aan de Prinsengracht kon hem er blijkbaar niet van afhouden ook met grof geschut te antwoorden. Het wettig bij de „heeren" behoorend dames gezelschap opende een tweede „partij"'. Hoe het kwam is niet precies meer na te gaan, waarschijnlijk waren de vrouwen minder technisch onderlegd in de edele bokskungt, althans werd op een gegeven oogenblik het rumoer in de wachtkamer overstemd door gerinkel van brekend glas. De rijksveldwachter, gewaarschuwd door meer ordelievende justiciabclen, „greep in". Weldra was de orde herstled, de beide da mes zullen de aangerichten schade moeten betalen. Of die muisje verder- nog een staar tje zal hebben, zullen ze moeten afwachten. FASCISTEN-RELLETJES IN ARNHEM. In een Maandagavond te Arnhem gehou den vergadering van den Al'gem. Ned. Fas- cistenbond bevonden zich verschillende po litieke tegenstanders, die trachtten de orde tc verstoren en daarbij gebruik maakten van traanverwekkende vloeistoffen. De onruststokers heeft de politie uit de zaal verwijderd. Buiten het gebouw Musis Sacrum, waar do vergadering werd gehouden, was het zeer onrustig. Het publiek nam een hou ding aan, die het noodig maakte, dat de politie het Velperplein moest ontruimen en daarbij gebruik moest maken van gum mistokken. Ook in de aangrenzende straten ontston den botsingen tusschen fascisten en poli tieke tegenstanders. De politie moest daar bij handelend optreden o.a. werden eenige revolverschoten in de lucht gelost. NIEUWE SMOKKELTRUC. Per staaldraad, gespannen over het water. Nadat de grensbeambten dagen en nach ten in hinderlaag hadden gelegen, ontdek ten ze een der laatste nachten een nieuwe smokkeltruc, die andermaal de vindingrijk heid der smokkelaars bewijst ondanks de bijna hermetische afsluiting der grens. Sinds jaar en dag staat de omgeving van de Nievelsteiner-zandgroeve achter het station KerkradeRolduc, en waar het ri viertje de Worm de grens vormt tusschen ons land en DuibschJand, als een dorado voor den smokkelhandel bekend. De smok kelaars konden daar beter hun „eerzaam handwerk" uitoefenen dan elders. Daarom werd al geruimen tijd dit gebied speciaal bewaakt. Zelden kon een smokkelaar wei den aangehouden en toch was bekeud, dat veel smokkelwaar ter plaatse frauduleus werd uit- en ingevoerd. De contrabande werd op Hollandsch ge bied tot aan den oever van-het beekje ge bracht in een gunstig oogenblik over de beek geworpen. Ze kwam dan in handen van wandelaars of personen, die van het zoeken naar smokkelwaar een beroep had den gemaakt. De nieuwste smokkeltruc be stond hierin, dat de smokkelaars een staal draad hadden gespannen, bevestigd aan twee boomen, over de Worm. De draad was in den boom op Hollandsch gebied hoo- ger aangebracht, <Jgn in dien op Duitsch gebied. De pakketten bereikten veilig het groote vaderland. Ze werden aan de over zijde door een smokkelaar in ontvangst ge nomen, voorloopig in een bosch verborgen en later door de dragers naar de plaats van bestemming gebracht. Dikwijls wisten de smokkelaars de beambten door listen en lagen te misleiden, die daardoor hun waak zaamheid verdubbelden. Eindelijk is het UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 15 Juni. Huizen, 1875 m. 8.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Pontificale Hoogmis uit de kerk van den H. Barlholomeus te Meersscn, door Z.H.Exc. Mgr. W. Lemmcns, bisschop van Roermond, ter opening van het H. Sa cramentsoctaaf. Feestpredikatie door prof. dr. Féron. 11.00 Gramofoonpl. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken. 3.00 Gramofoonpl. I.00 Bijbellezing. 5.00 Cellorecital. 5.15 Cursus handenarbeid voor de jeugd. G.15 Lezing. 6.45 Knipcursus. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Ds. J. Hoekstra: „Taak en doel van de Vereen, voor Ned. Herv. Gecstes- en Zenuwzieken te Amersfoort". 8.20 Zang door do Chr. Gem. Zangver eniging „Zon en Schild". 8.40 H. van Boyen: „Dc taak der Kerk en daarom ook onze taak". 9.00 Gramofoonpl. 3.30 A'daniBoho Orkestveroeniging. 10.00 Vaz Dias. II.00—11.30 Gr.pl. Hilversum, 296 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.302.00 Orgelconcert Pierre Palla. Solisten: Ev. Micdema (tenor) en Boris Lensky (viool). 2.15 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen door mevr. A. van Dijk. 4.30 Pianorecital door mevr. O. A'gi- Jambor. 5.00 Voor de kinderen. 5.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refr.: Bob Scholtc. 6.30 Sportpraatjo, H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 A. Picters: De Belgische en Luxem- burgsche Ardennen. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m.ra.v. H. Biehe (tenor). 9.00 Mannenkoor „De Vereenigdc Zan gers" ol.v. J. J. v. d. Bos. 9.20 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m. m.v. W. Noske (viool). 10.15 Zang door H Biehe, aan den vleu gel Egbert Veen. 10,30 Cornelius Codolban en zijn orkest. 11,00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonpl, Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Weerboricht, tijdsein. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel II. Ramsay. 1.05 Paramount Astoria-orkest o.l.v. Anton. 1.50 Coventry-Hippodrome-orkcst o.l.v. Shadwell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Lezing. 3.20 Vesper. 4.10 Duitschc les voor de scholen. 4.25 Hotel Melropole-orkest o.l.v. Co lombo. 5.05 Northern Studio-orkest o.l.v. John Bridge. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. hun gelukt op een groote hoeveelheid smok- keiwaar, die per draad van Holland naar Duitschland geschoven was, beslag te leg gen, n.l. 380 pond koffie en 1500 sigaretten. De smokkelaars konden niet gearresteerd worden, daar ze tijdig de vlucht op Hol- lands gebied hadden genomen, toen ze zich ontdekt zagen, door het riviertje de Worm. 6.50 Bach-liederen door J. Parker (bari ton). 7.10 Spaansche causerie. 7.40 en 7.50 Lezing. 8.20 BBC-orkest o.l.v. Robinson. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. L. Finnebcrg (sopraan) en F. Osborn (piano). 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 BBC-dansorkest o.l.v. Hall. „R a d i o - P a r i s", 1744 m. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 7.10 Orkestconcert. 8.20 Radiotoonecl. 9.50 Gramofoonpl. Kalundbo rg, 1153 m. 12.202.20 Concert o.l.v. Skalka. 3.20 Gramofoonpl. 4.10 Concert o.l.v. Petersen 8.20 Fco8tuitzending. 10.05 Concert door P. S. Ivisbye (saxo foon) en V. Fischer (piano). 10.45 Concert (hobo, viool, cello, piano, cembalo, zang). 11.25 Dansmuziok o.l.v. Erik Tuxeiu, m. m.v. pianotrio, uit „Arena". L a n g e ï- b e r g, 473 m. 6.55, 7.25 Gramofoonpl. 9.50 Bachconcert door het Kunkelkwar- tet en solisten. 11.50 Gramofoonpl. I.20 Concert o.l.v. Eysoldt, m.m.v. koor o.l.v. Maier en fluitist. 4.50 Concert. 5.50 Gramofoonplatenrcportage van de processie m. h. Allerheiligste. 6.50 Concert m.m.v. Weragkamerkoor, kinderkoor en solisten o.l.v. Husch. 7.20 Uit Stuttgart: „Jahn", spel van Ehbauer. 8.25 Wcragkamcrkwintefc. 9.30 Weragorkost o.l.v. Buschkottcr, m. m.v. J. Wcismann (piano). II.0512.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 m. 9.05 Symphonicconcert o.l.v. Bianchi. In de pauzes causerie en berichten. Brussel, 338 en 508 m. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepklcinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Radiosymphonie-orkest o.l.v. Meule- 8.20 St. Lutgardisuurtje. 9.20 Radio-symphonic-orke3t o.l.v. Meu- lemans m.m.v. zangsoliste. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest c.l.v. Lef mans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Radiosymphonie o.l.v. Meulemans. 9.05 Lezing. 9.2U Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10,30 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 m. 8.25 Militairconcert uit Donaueschingeii, 9.20 „Hintcr Schreibmaschinen". 10.20 Berichten. Causerie. 1105 Weerbericht. II.20—12.20 Populair concert door de SS kapel Joh. Fuhsel. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Donderdag 15 Juni. (Wijzigingen voorbehouden). 8.0012.00 Langenberg. 12.00—11.20 Daventry. 1O®K5.05 North lieg. 13.0519.20 Daventry. 19 20—Aflcop: Luxemburg. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 53) „Dus jij hebt de val gezet, omdat je dacht, dat mijn neef hier zou komen om den beker op te graven?" vroeg Lionel huiverend. „Ja, dat heb ik gedaan", stemde de tuinman toe. „Ik vermoedde, dat hij om den beker zou komen en hem verkoopen. Roae^ zei, dat hij haar kwam halen, maar ik wist wel beter; het was hem om den beker te doen. Alleen uw neef, meneer, wist, waar het ding verborgen was. Ik was op stuk van zaken bang, da-t Rose toch nooit met mij zou willen trouwen, zelfs als hij haar opgaf, want ze had er haar zinnen op gezet om een dame te worden. En omdat ik haar niet krijgen kon, besloot ik hem te nemen. Haha Thomas krijschte in een soort delirium van wraakzuchtige vreugde. „Dus hij is in de val geloopen En hij is dood? Prachtig! Ik wist wel, dat hij me niet ontsnappen „Man, man!" riep Fanshaw, terwijl hij den tuinman bij den arm greep. „Jc weet niet, wat je zegt. Mijn neef is in Londen, gezond en wel. Hij is hier niet geweest. Hoor je me goed? Hij is hier niet ge weest Thomas stond als versteend. „Gezond en wel in Londen, hier niet geweestEn toch weet u van de zaak af enohij rukte zich los uit den greep van den jon ker, „dan hebt u er zeker naar gezocht, meneer. Ik zie, dat u nog leeft, meneer, dus dan is de val zeker niet goed opgezet Misschien zijn de lucifers door het mistige weer nat geworden." „De val werkte zoo goed als je maar gc- wenscht kon hebben." „Maar uw neef leeft toch nog? Hij is toch niet in Hurton geweest?" „Neen, maar daarom was hij nog niet van plan den beker prijs te geven. Hij heeft aan iemand geschreven, waar deze verborgen was, en...." „HeseThomas slaakte een kreet van ontzetting en greep Fanshaw vast om niet te vallen. „U wilt toch niet zeggen, dat. „Ja, Gould heeft aan Rose geschreven; zij ging den beker halen, en...." „Neen, neen!" krijschte de ongelukkige, en hij verborg zijn hoofd in de handen. „Zij is toch niet „Ja, ze is dood. Uiteengereten", zei Fanshaw, die een eind aan het gesprek wilde maken door het ergste te vertellen. „Dood Uiteengereten mompelde de tuinman heesch, „mijn kleine Rose, mijn lieve, kleine...." „En jij hebt haar vermoord." „Dac wilde ik niet, o, het was uw neef. Hij is ontkomen, en zijzij is dood." Zijn stem stierf tot oen gejammer en hij liep doelloos den tuin door. De jonker, vastbesloten, dat de misdadi ger niet zou ontsnappen, liep hem na en greep hein zij den arm. „Ik heb de politie gedeind, jij wordt gearresteerd en Thcmas rukte zich los en" zijn gezicht werd vuurdood van woede. „Ik word niet gearresteerd. Het kan me niets schelen, of ik opgeiiangen word, maar ik wil eerst dien neef van u vermoorden. Ga weg!" Hij greep de spade en zwaaide deze vervaar lijk. „Ik heb geen ruzie met u, maar ik zal Gould zoeken en hem dooden, al kost het me jaren. Dan kan er gebeuren wat wil." „Je zult de kans niet krijgen om nog eens een misdaad te begaan," zei Fanshaw vastbesloten en sprong naar voren, on danks de opgeheven spade. „Ik zal je zelf arresteeren", en hij stak de handen uit om den moordenaar te pakken. Thomas sloeg met de spade naar Fanshaw dc jonker zag den slag aankomen en bukte zich, maar niet zoo gauw, of de schop kwam mot kracht op zijn hoofd neer. De slag was he vig genoeg om hem neer te slaan en hem een oogenblik te verdooven. Toen wierp de tuinman de spade neer en liep met op geheven handen weg. Fanshaw trachtte op te staan en hora te volgen, maar een duizelig gevoel maak te zich van hem meester en hij viel weer neer, terwijl een hevig geruisch in zijn ooren kwam. Zijn laatste gedachte was, dat Thomas zou ontsnappen en Gould dooden, waarna alles om hem heen ver vaagde Hij wist niet, hoe lang hij haar gelegen had, maar toen hij weer tot bewustzijn kwam, lag hij met zijn hoofd op Anita's arm en juffrouw Pamela stond naast hem met een glas water in de ééne en een fleschje vlugzout in de andere hand. De oude dame keek doodelijk verschrikt en de gouvernante schreide. „Wat waf is er gebeurd?" stamelde Lionel verward. „Dat willen we juist graag weten", zei Anita snikkend, terwijl ze hem tegen zich aandrukte. „Thomas kwam uit den moes tuin hollen en schreeuwde, dat hij jou en Rose had gedood. Almer hoorde hem; hij vond je bewusteloos en zei het aan juf frouw Pamela, die het mij vertelde." „Je bent een half uur lang bewusteloos geweest", zei de oude dame bevend, met trillende handen. „Er is een afschuwe lijke snede in je hoofd." „Daar heeft de schop mij getroffen, en. „Ja, ja, blijf maar stil liggen. Je niag niet zooveel praten," fluisterde Anita, terwijl ze zijn hoofd tegen haar borst drukte. „Maar Thomas zal ontsnappen. Hij heeft Rose gedood en „Dat hebben we gehoord", snikte juf frouw Pamela, die er oud en vermoeid uit zag. „Het is verschrikkelijk. Maar hoe kan Thomas Rose gedood hebben?" „Hij heeft het gedaan", zei Fanshaw. ,,Hij heeft de vul gezet en zij is in dc lucht gevlogen. Ik li eb het gezien en het was verschrikkelijk. Ik weet. er alles van." Zijn hoofd zakte opzij en hij verloor weer liet bewustzijn. De twee dames riepen Almer; met z'n drieën droegen ze den jonker in huis en legden hem op een sofa neer. Terwijl er voor verbandmiddelen gezorgd werd, kwam meneer Dawson terug. Het heele dorp was in rep en roer, vertelde hij, en inspecteur Arnold was in een auto van Torhaven gekomen. Hij had dadelijk een aanvang gemaakt met. het onderzoek en de dorpsveldwachter bewaakte de plek. waar de ontploffinc had plaats gehad. Iedereen vroeg zich verbaasd af, hoe de ramp zich kon hebben toegedragen en Ar nold deed overal vragen, echter zonder eenig resultaal. Zoodra hij dc eerste stap pen in de zaak gedaan had, zou hij op „De Olmen" komen. Toen dr. Dawsor. zijn verhaal beëindigd had, was de jonker weer bijgekomen; dc wond aen zijn hoofd was verbonden en een glas port knapte hem in zooverre op, dat hij in staat was een relaas van de gebeur tenissen te geven van het oogenblik af, dat hij den turkoois 'n Let huisje van den kos ter had gevonden, tot dat Thomas hem in den moestuin neersloeg. Juffrouw Pamela onderbrak dc vertelling van tijd tot tijd met uitroepen ran verwondering, maar dr. Dav.son luisterde iti gespannen zwijgen. Hi; BCheèn eon aider meexch. toen Li mei ophield. Zijn afwezige, choomerige manier van doen was plotseling geheel verdwenen hij sprak scherp en zakelijk. „Je hebt. heel verkeerd gehandeld, Lio nel", zei hij. „Dat alles had mij dadelijk verteld moeten worden." „Het was mijn schuld", kwam Anita tus- schenbeide, voordat Fanshaw zich kon ver dedigen. „Ik wilde niet, dat u wist, dat mijn vader zoon schurk was." „Maar kind", antwoordde de geleerde vriendelijk, want hij kon niet. ontkennen, dat het hard was voor het meisje, „wat jo vader ook is, heeft niets met jou te ma ken. Je bent niet de eenige, die een slech te vader heeft ea ik beoordeel jou alleen naar wat je zelf bent." „En zc is het liefste meisje van de we reld", merkte juffrouw Pamela met tril lende stem op, terwijl ze dc snikkende Anita in haar armen nam. „Kindlief, ik houd nog evenveel van je als altijd en ik ben overtuigd, dat Lionel ook zoo over jo denkt." „Ik acht haar zoo hoog", zei Lionel snel, „da4 ik haar tot mijn vrouw wil maken, zoodra deze moeilijkheden achter den rug zijn." Juffrouw Pamela liet Anita los en klap te in haar handen. Zelfs het afschuwcli;ke verhaal dat zij zoo juist gehoord had, kon haar niet weerhouden om uiting te geven aan haar vreugde. „Dus we gaan bruiloft vieren", riep ze verheugd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9