WOENSDAG 14 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 TWEEDE KAMER. Op do agenda van gisteren één wets ontwerp; en dit eene wetsontwerp werd dan nog op verzoek der Regeering van de agenda afgevoerd, zoodat er eigenlijk voor de openbare vergadering niets te behau- delen overbleef dan de regeling van werk zaamheden; en, daar ook deze geen enkele moeilijkheid opleverde, duurde de openbare vergadering, met de beëediging van twee nieuw-gekozen leden medegerekend, met langer dan een tiental minuten, zoodat het fwel leek, of collega Eerste Kamer bijeen iwas geweest! Edoch: onmiddellijk na afloop der open bare vergadering ging de Kamer in de Af deelingen, die een flink bezette agenda te y er werken kregen. WEELDEVERTERINGS- BELASTING. Ontwerp ingetrokken. De minister van Financiën heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld dat hij, daartoe door de Koningin gemach tigd, het wetsontwerp betreffende heffing eener weelde verteringsbelasting intrekt. Bij het wetsontwerp eener omzetbelasting is het thans ingetrokken wetsontwerp in zake de weeldeverteringsbelasting verdis conteerd, zoodat de practische beteekems van de intrekking thans feitelijk niets te beteekenen heeft dan slechts een formeel HOOGE RAAD DER NEDERLANDEN. De nieuwe president en vice-presidenten. Naar wij vernemen zal mr. A. Fentener van Vlissingen, die, zooals wij gemeld heb ben, 28 Juni a.s. zal aftreden als president van den Hoogen Raad der Nederlanden, volgens anciënniteit worden opgevolgd door jlir. mr. Rheinvis Feith. In de dan ontstane vacatures van eer- eten en tweeden vice-president (de andere vice-president mr. C. tiegers is onlangs overleden) zal worden voorzien door de benoeming van dr. L. E. Visser tot eersten en mr. J. Kosters tot tweeden vice-presi dent. Blijft dan nog een vacature in het col lege van raadsheeren, waarin voorzien [wordt door een benoeming door de Konin gin op voordracht van de Tweede Kamer. SCHAPEN-UITVOER NAAR BELGIE EN LUXEMBURG. Met ingang van 14 dezer wodt do uitvoer ,van levende schapen, versch schapenvleesob en vleescli waren naar België en Luxem burg verboden, voor zoover exporteurs niet in het bezit zijn van een vanwege den mi nister van Economische Zaken af te geven certificaat. De certificaten dienen te wor den verleend door den voorzitter van de commissie voor den uitvoer naar België en Luxemburg vaii vee, vleesch en vleescn- waren. Het bedrag ter bestrijding van de kosten voor de certificaten voor den uit voer van versch schapenvlecsch is vastge steld op 15 ct. per 100 K.G. met oen mini mum van 1 per certificaat. Het voor het verleenen van certificaten vastgestelde tijd vak loopt van 1 Januari 1931 tot 1 Juni 1933. In de commissie voor den uitvoer naar België en Luxemburg van vee, vleesch en vleeschwaren, zijn benoemd de heeren S van Zwanenberg, te Den Haag, J. N. G. Huurman, te Deventer, en mr. H. van Haas- tert, te Den Haag. Tot voorzitter is aan gewezen de heer S. van Zwanenberg. Aan vragen vo'or certificaten moeten worden ingediend bij het Vleeschexportbureau te Nijmegen. Kort geding tegen vakbonden in de Kleedingindustrie. De samenwerkende bonden in de klee dingindustrie voeren reeds geruimen tijd actie tegen de huisindustrie. Zij hadden cir culaires doen verspreiden, gericht tegen de firma C. Schönberg te Scheveningen, die kleedingzaken heeft in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Naar aanleiding daar van heeft deze firma den president der rechtbank te 's Gravenhage verzocht in kort geding de vakbonden te verbieden de circulaires verder te verspreiden. Woensdag 14 Juni wordt de zaak behandeld. Weer een nieuwe partij! In een vergadering van op 3 Juni j.l. uit getreden leden en afgevaardigden van uit getreden afdeelingen der Algemeen Demo cratische Unie, te 's-Gravenhage gehouden, is een nieuwe partij opgericht, onder den naam van Algemeen Democratisch Ver bond. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. H. Schultz van Haegen, te Acr- denhout, voorzitter; J. de Wilde, Daguerre- straat 100, Den Haag, secretaris, H. Boon- zayer, Amsterdam, penningmeester; A. van Gent, Waalwijk, vice-voorzittermevrouw A. SchurerButters, Amsterdam; en de heeren G. II. H. Wychgel, Arnhem; en M C. C. Giltay, Naaldwijk. - Men besloot een partijblad uit te geven onder den naam „Algemeen Democratische Post". GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag te 2 uur. Voorzitter de heer L. H. M. J. Vosters, Burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der verga dering met het gebruikelijk gebed worden de notulen van de vorige vergadering ge lezen en onveranderd vastgesteld. In memoriam. Alvorens met de afhandeling van de agen da wordt begonnen wijdt de voorzitter een woord van waardeering aan de nagedach tenis van den heer S. B. E. Dekker, in le ven 3e ambtenaar ter secretarie, die na een kortstondig lijden plotseling is overleden. Spr. schetst den overledene als een sym pathiek mensch, die met groote toewijding de hem opgedragen taak verrichtte. Zijn nagedachtenis zal steeds in aangename herinnering blijven. Ten slotte richt de voorzitter ook enkele woorden van deernis tot de zwaar getroffen familie, die dit jua- ge leven zoo onverwacht uit hun midden zien verdwijnen. Tijdens deze woorden ver hieven de raadsleden zich van hun zetels. Aan de orde de agenda. lo. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overdracht en eigendom en be heer van een drietal in den weg Leiden Nieuwe-Wetering gelegen bruggen aan de Provincie. De voorzitter doet voorlezing van het ingekomen schrijven van den Hoofd-Ingenieur van den Prov. Waterstaat en het door B. en W. uitgebrachte prae- advies. Naar aanleiding hiervan vraagt de heer Verwey enkele inlichtingen. In de eerste plaats zou spr. gaarne vernemen, welke beteekenis moet worden gehecht aan de bepaling, dat de gemeente Alkemade zal bevorderen, dat bij eventueele vernieuwing de beweegbare bruggen door vaste zullen worden vervangen. Vervolgens acht spr. bet niet geheel billijk, dat, wanneer de beweeg bare bruggen door vaste zullen worden vervangen in het gekapitaliseerde afkoop- bedrag ten volle rekening wordt gehouden met de kosten van bediening ad 90. zulks geldt ook voor het onderhoudsbedrag ad 150. De voorzitter antwoordt op de eerste vraag van den heer Verwey, dat die be paling niet anders beteekent, dan dat de gemeente Alkemade zich verplicht aan die vervanging geen enkele hinderpaal in den weg te leggen en alle medewerking te ver leenen. Voorts wijst de voorzitter er op, dat de kapitalisatie van het afkoopbedrag heeft plaats gevonden naar den toestand van het oogenblik. Zulks heeft indertijd ook plaats gevonden bij de bepaling van het bedrag, dat bijgedragen moet worden in het onderhoud van den overgedragen weg LeidenNieuwe-We tering. Later zal er wellicht aanleiding' zijn om pogingen in het werk te stellen deze bijdrage verminderd te krijgen. Thans acht de voorzitter het zeer gewenscht het voorstel te aanvaarden. De heer Verwey zegt, dat zijn bedenkin gen niet van dien aard zijn, dat hij te gen aanvaarding van het voorstel is, doch hij acht het toch wel van belang, dat bij inzending van het Raadsbesluit de aan dacht van Ged. Staten op deze onbillijkheid wordt gevestigd, daar er anders weinig kans is om succes te hebben bij de herzie- nings-aanvrage. De heer Heemskerk zegt van meening te zijn, dat er GO boomen buiten de overna me waren gebleven. Nu worden er weer 20 bijgenomen. Blijven de 40 andere aan de ge meente? De voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Pennings vraagt hoe lang de ge meente nog verplicht is om de bruggen te blijven onderhouden. De voorzitter ant woordt, dat vanaf onderteekening van het contract het onderhoud voor rekening van de Provincie is. De heer Rotteveel vraagt of Burgemees ter en Wethouders, nu er toch bruggen wor den overgenomen, ook de overdracht van de burg over de Ringvaart te Nieuwe-We- tering ter sprake hebben gebracht. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak afzon derlijk bezien dient te worden. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming het voorstel van B. cn W. aangeno men, met bepaling, dat bij de inzending de bedieningskosten ter sprake zullen wor den gebracht. Kascontrole. 2o. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opdragen van de drie- maandelijksche controle van kas en boeken van den gemeente-ontvanger aan het veri ficatie-bureau der vereeniging van Ned. Gemeenten te Den Haag. De voorzitter doet voorlezing van het door B. en W. uit gebrachte prae-advies. De heer Bontje stelt zich de vraag of de door dit bureau gehouden controle afdoen de is, daar hij van betrouwbare zijde heeft vernomen, dat de controle tevoren wordt aangekondigd. Is dit het geval dan a-cht bij de controle niet afdoende en oordeelt hij het in verband met den zorgelijken tijd niet gemotiveerd een bedrag van 150.te vo- teeren. De voorzitter antwoordt den heer Bontje, dat de controle van het verificatie-bureau afdoende is. De bepaling kan worden ge maakt, dat tevoren geen bericht zal wor den gezonden. De heer Verwey heeft bij overweging van het voorstel enkele bezwaren. Wanneer kot voorstel van B. en W. geboren is naar aanleiding van enkele plaats gehad heb bende gebeurtenissen dan acht hij de om standigheden niet vergelijkbaar. Spr. is van meening, dat bij do meest afdoende con trole, blijkens de ervaring fraude toch pog mogelijk blijft. Hier moet het zwaartepunt dan ook niet worden gelegd. Het zwaarte punt moet liggen in de volkomen betrouw baarheid van den man, die het finantieel beheer voert. Spr. deelt het standpunt van den heer Bontje, dat het in dezen tijd zeer bezwaarlijk is de gemeente-finantiën extra te bezwaren, temeer, daar B. en W. stee'ds accuraat hebben gecontroleerd Spr. voelt dan ook niet veel voor aanneming van het voorstel en bepleit uitstel. Do voorzitter zegt., dat de uitbreiding van de werkzaamheden der gemeente besturen van dien aard is, dat bij de toch al sobere bezetting van de gemeente-secre tarie, het vrijwel ondoenlijk is om de con trole te blijven verrichten, zoodanig, dat men ten volle verantwoord is. Voorts zijn een groot aantal gemeenten bij het veriti- catie-bure.au aangesloten, zooals ook vrijwel alle omliggende gemeenten. Do heer Los informeert of de controle ook voor een jaar, als proef, aan het bureau kan worden opgedragen. Voorzitter ant woordt bevestigend. De heer Verwey is nog niet bevredigd. Als de controle, zooals de voorzitter zegt, wanneer zij door B. en W. wordt gehouden meerdere dagen vordert, hoeveel tijd zal het bureau dan noodig hebben. Spr. vreest, dat de kosten nog hooger zullen loopen. Spr. weet wel, dat zeer vele gemeenten lid zijn van de vereeniging van Ned. Ge meenten, doch het aantal gemeenten, dat is aangesloten bij het Verificatie-Bureau bedraagt slechts 252. De heer Clemens verklaart zich wel voor stander van goede controle, doch hij achte uitgaaf van een bedrag ad 150.niet verantwoordt. De heer De Koning kan zich levendig, in denken, dat het controleeren van de kas en de bescheiden ten kantore van den ont vanger in deze tijden een zeer zwaar en uitgebreid werk is. Hoewel spr. in B. en W. net zooveel vertrouwen heeft als in het Verificatie-Bureau verklaart spr. zich toch voorstander van aansluiting bij het Bureau. Do heer Rotteveel vraagt of B. en W. ook hebben uitgezien naar een goedkoopere wijze van controle, b.v. door middel van een particulier Bureau. De heer P. de Jong, Wethouder, had niet zooveel oppositie te gen dit voorstel verwacht. In het zakenle ven ziet men overal, dat de controle wel wordt verscherpt, doch nergens leest men van beperking. Het voorstel wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Verwey, Bontje en Clemens. 3o. Wijziging van de begrooting, dienst jaar 1932 en '33. Wordt na toelichting door den voorzitter z. k. s. vastgesteld. 4o. Reclames Schoolgeld. Deze worden alle afgehandeld overeenkomstig voorstel van Burgemeester en Wethouders. 5o. Reclame Hondenbelasting. Ingeko men is een reclame, welke wordt afgewe zen zulks overeenkomstig voorstel van B. en W. 6o. Ingekomen stukken. Op voorstel van B. en W. wordt besloten toe te treden tot het Inlichtingen-Bureau, in verband geza- menlijke actie van de gemeentebesturen, welke in eenigen vorm electriciteit of gus van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden te betrekken. Op het verzoek van G. Zekveld, paehter van de landerijen te Huigsloot om de pachtprijs voor het eerste halfjaar 1933 te bepalen op 65.per H.A. wordt in over eenstemming met het goedgunstig advies van de Commissie voor de Landerijen en het voorstel van B. en W. gunstig beschikt. Een kwestie over landhuur. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van M. Turk, huurder van een per ceel tuinland te Roelofarendsveen ontstaat eenige discussie. De 'neer De Koning vraagt of liet verzoek van Turk in behandeling is geweest in de Commissie in de landerijen. Zoo niet dan dringt hij er op aan, dat zulks voortaan geschiedt. De voorzitter ant woordt, dat verzoeken om huurverlagmg altijd in de Commissie worden behandeld. Dit is ook het geval geweest met het eerote verzoek van adressant, maar waar hij hier terugkomt op een reeds na ernstige be spreking genomen besluit van den llaad, achtten B. en W. het niet noodzakelijk d't tweede verzoek wederom in handen van de Commissie te stellen. De heer Rietbroek oordeelt de landhuur, ook na de verlaging toch nog abnormaal hoog en wijst op de houding, welké" in deze door het R. K. Kerk en Armbestuur hier ter plaatse wordt ui- genomen. De heer Rotteveel, lid der Com missie, zegt, dat de Commissie op dit twee de verzoek toch geen ander advies zou ge ven, dan op het eerste verzoek. De heer- Verwey betoogt, dat, waar het hier betreft landhuur over 1932, waar de Raad reeds eerder een verlaging op heeft toegepast, thans niet anders te doen staat, dan het verzoek af te wijzen. Hiertoe yvordt z. h. st. besloten. Vervolgens brengt de heer Verwey rap port uit, namens de Commissie, welke be last was met het controleeren van rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1932. Bij het onderzoek kon een der leden van de Commissie niet aanwezig zijn. De penningmeester van liet Armbe stuur heeft tijdens de controle de noodige toelichtingen verstrekt. Namens de Com missie kan spr. zeggen, dat de indruk ge vestigd is, dat de zaken conoentieus- zijn behandeld, zoodat spr. décharge van den penningmeester in overweging geeft. Tot slot zegt spr., dat een woord van dank aan de leden van het Armbestuur zeer zeker t>p zijn plaats is. De voorzitter sluit zich daarbij gaa-rne aan, waarna de heer Bontje als voorzitter van het Armbestuur de toe zegging doet dezen dank aan zijn medele den over te brengen. Rondvraag. De heer Verwey vraagt of Burgemeester en Wethouders zich al bera den hebben op het in de vorige vergade ring teruggenomen voorstel inzake de ver laging van de steunnormen. De voorzitter antwoordt, dat hij namens B. en W. kan mededeelen, dat van hen geen voorstel is te verwaehten tot verlaging van de nor men. De heer Rietbroek juicht deze hou ding van B. en W. toe, waarop de heer Ver wey antwoordt, dat hij over deze zaak thans geen debat wenscht, hij wil echter alleen opmerken, dat deze medaille ook een keer zijde heeft, zoodat het wel wenschelijk is deze zaak van meerdere zijden te bezien. De heer Los vraagt, nu er wederom een vacature ter secretarie is, of ter voorzie ning in die vacature een Prot. Ambtenaar in aanmerking kan komen. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak behoort tot de competentie van het College van B. en W. Spr. wil er daarom niet nader op in gaan, doch volstaan met te zeggen, dat deze zaak de volle aandacht van het College heeft. De heer Los vraagt voorts aan den voor zitter de wegkanten langs de Oudewtering door een werklooze te laten maaien. De voorzitter zegt overweging toe. Hierna sluiting. UIT DE OMGEVING ST0MPWIJK. Propagandaclub. Maandagavond hield de R. K. Propagandaclub „St. Paul us" haar jaarvergadering in het St. Vitushuis. De voorzitter, de heer C. v. d. Zijde, opende de vergadering met een woord van welkom tot de Geestelijk Adviseur en de leden en besprak verschillende feiten uit het afge- loopen vereenigingsjaar. Na lezing der notulen, welke onveran derd werden goedgekeurd, bracht de se cretaris een keurig verzorgd jaarverslag uit. Dan volgt het verslag van den pen ningmeester, waaruit blijkt, dat de ont vangsten 1S3.85 bedragen hebben, de uit gaven 100.36, zoodat op 1 Mei 1933 het batig saldo S3.49 bedroeg. Een der kas- nazieners verklaart, de bescheiden van den penningmeester in orde bevonden te hebben en brengt dezen een woord van hulde voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing wordt de af getreden heer Ant. v. Santen met bijna al- gemeene stemmen herkozen. Bij de bespreking program wintercursus deed Kap. Klaver de toezegging om in den eerstvolgenden winter weer eenige lezin gen te houden. Tevens wordt het bestuur gemachtigd zich zoo noodig in verbinding te stellen met andere sprekers. Bij de rondvraag wordt nog besproken de verhouding met een onderafdeeling, wel ke verhouding wel iets te wenschen over laat. Kap. Klaver verzoekt de leden de cursusavonden trouw bij te wonen. De voorzitter sluit dan de vergadering met gebed. VOORHOUT. Afgesloten rijweg. In den nacht van 15 op 16 Juni a.s. van des namiddags 12 uur tot des voormiddags 5 uur, zal de verkeers weg, de z.g. Piet Gijzendaan, voor het rij- verkeer zijn afgesloten. De kortste weg naar Noordwijkerhout zal dus zijn via Noord wijk, de Leidschevaart lang®. OEGSTGEEST. Harmonie „Triumph". Op de gehouden bijeenkomst der Harmonie werd herinnerd aan het op 2den Pinksterdag gehouden Bondsconcours, waarop de vereeniging een 2de prijs behaalde. De voorzitter meent, dat men over het resultaat zeer tevreden kan zijn. Immers de jury was buitengewoon streng, speciaal voor 4e, 3e en 2e afdeelingen, want in geen der genoemde afdelingen werd een eersten prijs toegekend. Spreker bracht voorts dank aan directeur Kroon, voor de geheel belangloos geleidde extna repetities en bood hem een kist sigaren aan, waaraan de le den spontaan hun bijdrage gaven. De di recteur dankte voor deze verrassing. Met genoegen komt spreker steeds naar Oegst- geest, omadt. op de vereeniging zoo'n goe de onderlinge verstandhouding heersclit. Voorts spoorde hij aan ieder lid in zijn omgeving te zien naar enkele nieuwe ïe- den, ter versterking van het corps. Het moeten natuurlijk leden zijn met ambitie en plichtsbesef. De voorzitter onderstreepte de woorden gesproken door den directeur. Maakt het corps ©en toonbeeld van hechte organisatie. Toont respect voor directeur en bestuur ders. Weest verdraagzaam en behulpzaam en dan moge verder het resultaat van het concours zijn voor allen een blijde herin nering en een flinke dosis enthousiasme tot. verdere 4 opbloei der R. K. Harmonie „Triumph". UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE. Vier-jarig jongetje verdronken. Hedenmorgen te ongeveer half 9 is het 4-jarig zoontje van den landbouwer D. v. D. in het Rietveld te water geraakt en ver dronken. Alle pogingen, die werden aange wend om cle levensgeesten op te wekken, mislukten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Brielsche processie. Aan de processie naar Brielle uit het Dekenaat Alphen werd gisteren door ruim 200 personen deelgeno men. Met z'n drieën op de mesthoop. Door dat het jonge paardje voor een auto schrok geraakte de veehouder K. met zijn melkwa gen nabij de fabriek van Van Dijk in de sloot, waarbij de wagen omsloeg en K. met zijn beide knechts in de, aan den over. kant van de sloot liggende, mesthoop wer den geslingerd. Het paard werd door ijlings toegeschoten omwoners losgesneden en uit de moddersloot getrokken. Een paar hon derd liter melk ging verloren. In de Aar geduikeld. Toen mej. L. gisteravond met haar fiets de Scheeve Aar- brug afreed en een stilstaande auto wilde passeeren, wierp de bestuurder onverwacht het portier open. Het meisje kwam met het hoofd tegen het portier aan, waardoor zij behalve een bloedende neus, met het rij wiel in de Aar terecht kwam. Zij kon ech- MR. DR. A. A. VAN RHIJN, die ge noemd wordt als directeur-generaal voor de werkloosheidsaangelegen'heden. ter zwemmen en wist zich zoodoende te red den. De bestuurder bracht haar met de auto naar huis. Afstandsmarsch. Door de A. V. Alphia zal op 22 Juli een 40 K.M. afstandsmarsch worden georganiseerd voor leden en niet- leden van de K.N.A.U. Heb parcours is uit geschreven als volgt: Alphen, Zwammer- da-m, Bodegraven langs de Lage zijde, te rug vandaar naar Goudsche Rijpad, Bos koop (rust Hotel Neuf), vandaar naar Ha- zerswoude Langs den Gemeeneweg naar Koudekerk, om langs de Lage Rijndijk weer Alphen te bereiken. De finish zal zijn op gesteld in het voormalig gebouw „Ons Huis" in de Wilhelminastraat, alwaar ook om 2 uur zal worden gestart. MARKTBERICHTEN VOORSCHOTEN, 13 Juni. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 2.4.03.10, een deneieren 2.502.60 per 100 stuks; kip pen per stuk 0.801.00, hanen 0.60 1.20, konijnen 0.301.40, duiven 1520 cent p'ey stuk. TER AAR, 13 Juni. Centrale veiling. Met de Peulenprijs was het weer mis, met de Doppers ging het oiok stroef, tuinboo- nen loopen evenzoo terug en snijboonen bleven stabiel. Peulen 0.351.75, dop pers 0.651.35, cape. 0.951.25, tuin- boonen 0.700.90, snijboonen 3.40 4.20, stek 1.80—2.30, bloemkool 2—G ct., stamboonen 5.60. STOM PW IJK, 13 Juni. Eierenveüing. Aanvoer 6941 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.153.00 en eendeneieren, 2.002.10 per 100 stuks. BOSKOOP, 13 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Golden Op helia 1521 cent, Marcel Rouyer 3014 cent, Hadley 5077 cent, Claudius Per neb 2540 cent, Columbia 2131 cent, Butterfly 1630 cent, Mac. Iveller 1530 cent, Wil'h. Kordes 1524 cent, Rosalan- dia IS26 cent, Florex 2045 cent, Pear son 50 cent-, Hoover 3051 cent, Chas. P. Kilham 4060 cent, Edith Helen 2550 cent, Aug. Noack 1531 cent. Els Poul- sen 60100 cent. Gloria Mundi 3060 cent Orange Perfection 4065 cent, Paul Grampel 3050 cent, Paul's "Scarlet 2010 oent, Inger Olson 60120 cent, Steward 2738 cent, Briarcliff 2035 cent, Ellen Poulsen 2335 cent. Iris 812 oent, La thyrus 410 cent. Violieren 2037 cent, Lelies umbellatem 3542 cent, Clematis Durandi 70—81 cent. Clematis The Presi dent 54 cent. Campanula 12 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 13 Juni. Grcentenveiling. Aardbeien 3550 cent per kg., sla 50—70 cent per 100 krop, snij boonen 3.704.20, idem 6tek 1.902.80 peulen 0.351.80, doperwten 0.70—1.05 capucijners 1.001.10, tuinboonen 7075 cent per 10 kg. WOERDEN, 13 Juni. GrOentenveiling. Aardbeien 1020 cent, tomaten 9.515 en suikerboonen 23—25 cent per pond, tuin boonen 5.511 cent, spinazie 1215 cent, postelein 25 cent, doperwten 1016 cent peuen 2023 cent eerstelingen 8.5 cent p. kg., rabarber 56 cent en peen 3S cent per bos, sla 22 cent per 10 krop, sla 519 cent per 10 krop, bloemkool 210.5 cent en komkommers 210 cent per stuk, sel derie 1012 cent en pieterselie 8—11 cent per bale. DEN HAAG, 12 Juni. Veiling van Land en Tuinbouwproducten. N. V. (Nilcuwei Groentemarkt). Groenten en fruitveiling. Aardappelen: Eerstelingen 69 cent per kg.; groenten: Tomaten 914 cent p. p., bloemkool tot 5.60 per 100, snijboonen 2325 cent, tuinboonen 911 cent per kg peen 59 cent, asperges 14 cent per bos, postelein 21—25 cent, spinazie 26 cent per kist, sla 0.80—1.00 per 100, rabarber f 3.30 per 100 bos. Conserven: doperwten: 27 cent per L. bus; Fruit: perziken 2.S0 —3.60 per 100, druiven 32 cent per pond, aardbeien 26—28 cent per pond, aalbessen 3837 cent per pond, kersen 2225 cent per pond. 13 Juni. Bloemen en Plant en veiling. Rozen: Golden Ophelia 1.40, Butterfly 1.50, Roselandia 1.70, Headly 1.70, Briarcliff 1.60 per 100. Spegerigroen 10 cent, Plumosa 9 cent per bosje. Iris 7 ct. Duizendschoon 3 cent. Lelies 910 cent. Margriet 5 cent per bos. Vetplantjes S cent, Babyrozen 11 cent. Palmen 40 cent, Hortensia 5056 cent per pot, Afrikaan- tje6 50 cent. Begonia 50 cent per bakje, Geraniums: Rubin 9 cent. Zonnekind 7S J cent, Agatha 10 cent, Fuchsia 4 cent alles I per pot.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12