DINSDAG 13 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BÏAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Duopassagier het slachtoffer. Gisteravond omstreeks zes uur maakten de gebroeders Scheurs, woonachtig te Roermond, een tocht op hun motor. Ter hoogte van de melkinrichting op den Maas trichter^'eg sprong de voorband van het motorrijwiel. De duorijder sloeg over zijn broeder heen van den motor. Hij werd met een ernstige hoofdwonde opgenomen en naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roer mond overgebracht, waar hij korten tijd daarna aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleed. De bestuurder werd niet gewond. PANTSERAUTO OVER DEN KOP. Smokkelaars door schoten tot stilstand gebracht. Na een wilde jacht hebben Duitsche politiemannen op de Krefelderstraat te Venlo Zondagavond een gepanbserden smokkelauto tot staan gebracht. Op dezen straatweg was een tweetal politiemannen belast met de controle van het autoverkeer, toen eensklaps met he vig motorgeronk een vrachtauto met groo- te snelheid naderde. Dc beambten be duidden den bestuurder te 6toppen, doch met onverminderde snelheid reed deze door de controle, zoodat de politiemannen, die zich midden op den weg geposteerd hadden, zich nauwelijks in veiligheid kon den stellen. Toen enkele oogenblikken hierna een andere auto uit dezelfde richting naderde, werd den bestuurder hiervan, nadat de beambten in den auto hadden plaats ge nomen, gelast den smokkelauto te achter volgen. Alhoewel de bestuurder aan dit bevel voldeed, kregen de politiemannen niettemin den indruk, dat deze tweede auto met den smokkelwagen in verbinding stond. Spoedig kwam de smokkelauto, die nog steeds met snelle vaart reed, in het gezicht. Toen de smokkelaars nagenoeg waren ingehaald, reed de bestuurder van. den achtervolgenden auto rakelings langs de boomen, welke langs den weg staan, ver moedelijk om de beambten, die inmiddels vanaf de treeplank van den auto op den voor hen rijdenden smokkelauto vuurden, te dwingen dit vuren te staken. Toen men den smokkelauto tot dichtbij genaderd was, sprongen de beambten van den wagen, ten einde met meer trefkans den achtervolgden auto onder vuur te kunnen nemen. Enkele honderden meters reed de smokkelauto tegen den ongeveer vijf meter hoogen berm en sloeg om, zoo dat de wagen met de wielen omhoog kwam te liggen. Toen de beambten naderbij gekomen waren, bleek de auto onbeheerd en ge deeltelijk vernield. De inzittenden hadden inmiddels kan6 gezien te ontkomen. De wagen bleek geladen te zijn met 1500 kg. Hollandsche koffie. De smokkelauto, waar van de zitplaats van den bestuurder, als mede de motor door stalen platen waren beschermd, werd evenals de smokkelwaar in beslag genomen. „TeL" MEISJE ONDER DE TRAM. In de Meeuwenlaan te Amsterdam is gis termiddag een zevenjarig meisj-e onder een tramwagen van de Noord-Hollandsche tram geraakt. De brandweer van de post Plaat- ij-zerweg werd gewaarschuwd, waarna ea- kele brandwachte den baanschuiver van den tramwagen, waaronder het kind be kneld zat, hebben doorgezaagd. Toen de kleine bevrijd was bleek zij oogenschijnlijk niet ernstig gewond. De G.G.D. heeft haar ter observatie naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. UIT KAP VAN ST00MCAR0USSEL GEVALLEN. Aan verwondingen overleden. Gistermiddag is tijdens het afbreken der kermisvermakelijkheden te Deventer de 18-jarige F. P. L. uit Antwerpen uit de kap van een stoomcaroussel gevallen. De man werd ernstig inwendig gekneusd en is later aan de bekomen verwondingen overleden. EXPLOSIE TE BERGEN OP ZOOM. Vier arbeiders bedwelmd. Gistermiddag omstreeks half vier heeft naar de „Tel." meldt, in het gebouw van de N.V. Melkinrichting „Vaca", welke ge legen is aan de Botershemstraat te Ber gen op Zoom, in een door koelafdeelingen een ernstig ongeval plaats gehad, waar door groote sohade werd aangericht aan een der koelkamers. Een der werklieden die zich in de onmiddellijke omgeving der koelafdeeling bevond, verhaalde, dat hij op een gegeven oogenblik een doffen knal hoorde, terwijl het interieur van die af- deeling met stofwolken werd gevuld. On middellijk verspreidde zioh een benauwde gasluoht, die de ademhaling ten zeerste bemoeilijkte. De arbeiders meenden een muur te zien ineenstorten, waarna zij zioh in allerijl uit de voeten maakte door langs een dakvenster naar buiten te vluchten. Nog een drietal arbeiders wist zich op die manier in veiligheid te stellen. Intusschen verspreidde het ammoniak gas zich over alle complexen, waardoor het overige personeel naar buiten snelde om een en ander te controleeren. Gaande weg had zich het personeel voor de fabriek verzameld, waarbij bleek dat nog eenige der arbeiders afwezig waren. Men con stateerde nu dat ©r vier arbeiders waren die zoo door het gas waren bedwelmd, dat zij ter plaatse in elkaar waren gezakt. Slechts met de uiterste krachtsinspanning kon men deze mensohen uit de fabriek halen. Verschillende werklieden zijn op medisch advies naar het ziekenhuis over gebracht. Inmiddels had men er zorg voor gedra gen, dat de omgeving werd afgezet, terwijl verdere maatregelen voor de veiligheid werden getroffen. Men slaagde er in de fabriek stop te zetten. Hierdoor hoopt men verdere onheilen te voorkomen. Om trent de oorzaak van het ongeval tast men volkomen in het duister. Een onderzoek zal worden ongesteld onder leiding van een deskundige. OP EEN LIFTKOOI NAAR BOVEN. Goed afgeloopen. Gistermiddag om halfdrie waren in de kistenmakerij van de fabriek van v. d. Bergh aan- de Maaskade te Rotterdam drie werklieden bezig in de liftkooi den scha kelketting vast te maken. Het automati sche contragewicht, was niet uitgeschakeld en is onverwachts in werking gegaan, zoo dat de lift naar boven ging. Twee van de werklieden konden er nog bijtijds afsprin gen, maar de derde werd staande op de liftkooi mee naar boven genomen. De man zou ongetwijfeld tusschen het dak van de liftkooi en den zolder boven de liftschacht verpletterd zijn zoo niet op de 9de etage vlak bij den zolder, een ladder was omge vallen, die de lift in haar vaart stuitte. De arbeider, de 48-jarige C. B., bekwam kneu zingen aan de rechterheup, aan beide schouders en borst en had twee ribben gebroken. De geneeskundige dienst heeft den man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij is opgeno men. „Vad." GEVAARLIJKE INSTORTINGEN VAN DEN CAESTERTBERG. Woningen worden vernield en ontruimd. Gedurende de laatste weken hebben zich bij herhaling afbrokkelingen en instortin gen voorgedaan aan den Caestertberg even over de Belgische grens nabij Maas tricht gelegen bij Caestert—Ternayen. Vaak groote stukken rotsblok richtten vrij groote verwoestingen aan en de huizenrij aan den voet van den berg leed dan ook veel schade. Begrijpelijk heerscht er bij de bewoners van de Maasvallei aan den rand van den berg in verband met deze instortingen veel onrust. Thans is wederom een groot aantal rotsblokken naar beneden gestort en werd bet achtergedeelte van de woning van een douane-ambtenaar geheel verwoest. De familie van dezen beambte was gelukkig niet thuis, zoodat zich geen persoonlijke ongevallen voordeden. Nog een drietal an dere woningen werd eveneens door de in storting beschadigd. Daar do berg dusdanige scheuren ver toont, dat over een groote lengte instor tingen te verwachten zijn, wordt, gelijk we vernamen, overwogen verschillende wonin gen te ontruimen. „Msb." Knaapje verdronken. Een zevenjarig knaapje te Amsterdam die in het begin van den avond met een vriendje op steiger 15 aan de De Ruyte-- kade aan het spelen was, heeft, toen hij ©en doos uit hot water wilde halen, zijn evenwicht verloren en is in het Y terecht gekomen. Het vriendje liep weg om hulp te halen. Spoedig was er politiehulp ter plaatse en na korten tijd dreggen is de kleine drenkeling opgehaald. De Genees kundige Dienst is daarna nog een uur met het kind bezig geweest, doch de levensgees ten bleken geweken te zijn. ZICH IN DE BUIK GESCHOTEN. Wanhopige Pinda-Chinees. In ©en perceel aan de Veerlaan te Rot terdam heeft de politie een pinda-Ohinees aangetroffen, die een schot in de buik had en hevig bloedend op zijn bed lag. De man vertelde, dat hij zelf het schot had gelost, omdat hij zooveel schulden had, dat hij niet meer wist, wat hij moest doen. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Zondagmiddag heeft een Duitsche douane beambte den 21-jarigen smokkelaar B. in het dorpje Straelen bij Yenlo, even voor de Nederlandsche grens, doodgeschoten. B., die smokkelwaren vervoerde, werd door de douane gesnapt. Op de vlucht werd hij doodgeschoten. NAAR HET MES GEGREPEN. In een perceel aan dè Haarlemmer Hout tuinen te Amsterdam is het gisteravond tusschen twee personen, een 72-jarige en ©en 35-jarige man, die, ofschoon zij ge scheiden wonen, voortdurend twist met el kander hebben, tot een vechtpartij geko men, waarbij de oudste zijn tegenstander met een mes een diepen steek in de arm heeft toegebracht. De G.G.D. heeft het slachtoffer, dat hevig bloedde, naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. De dader is door de politie aangehouden en in het bu reau Spaarndammerstraat ingesloten. DE GOUDSCHAT VAN DE „LUTINE". Uit Terschelling wordt ons gemeld: Naar wij vernemen is de bergingstoren thans geheel gereed. In den loop van deze week, wanneer de weerberichten zoo gunstig blij ven als op het oogenblik, zal de toren op de „Lutine" worden neergelaten, hetgeen een der belangrijkste momenten zal zijn van de bergingswerkzaamheden van den goudvoorraad van het gezonken schip. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 14 Juni Huizen, 1875 M. NCR V-Programma. 8.00 Schriftlezing en moditatio. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgenwijding door Ds. J. W. Eg- gink. 11 00 Orgelspel door M. F. Jurjaanz m.m. v. Mej. C. de Jager, alt en Mevr. R. Mijn- hout-Bakkenist, sopraan. 12.15 Kwartetconcert. 2.00 Landbouwuurtje. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Zang door klasse van de Dr. J. Wolt- jerschool te Amsterdam en Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Pianorecital Bep Tjomsma. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Declamatie. 8.00 NORV-Strijkorkest. 9.00 Dr. J. 'f&emens: „Geloofsverzekerd- heid". 9.30 Vervolg ooncert. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. V AR. A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Orgelspel C. Steyn. 8.45 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, F. Nienhuys, declamatie, solisten en Gra mofoonplaten. 12.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groto en Gramofoonplaten. 1.15 Orgelspel J. Jong. I.45 Zenderverzorging. 2.00 Voor de vrouw. 3 00 Kinderuurtje. 5.30 „De Flierefluiters" o.l.v. J. v. d. Horst en Gramofoonplaten. 6.30 VAR A-Kinderkoor „De Roodborst jes'' o.l.v. Leida Hulscher en Gramofoonpl. 7.00 Causerie door J. Oudegeest. 7.20 Gramofoonplaten. 7.59 Herh. SOS-berichten. 8.00 Causerie over de vakbeweging door S. de la Bella. 8.20 VAR A-Orkest o.l.v. Gebert. 9.00 VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Cappel- len. 9.30 Vervolg concert m.m.v. S. Frenkel, viool. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert. II.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-Orkest. I.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 3.20 Lezing. 3.50 Gramofoonplaten. 5.05 Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Baeh-liederen door G. Parker, bari ton. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Duke Ellington en zijn orkest. 9.05 Phlyllis Clare and her Throe Boys. 9.20 Berichten, lezing. 10.00 Scandinavisch concert, door het BBC-Orkest. II.15 Voordracht. 11.2512.20 Dansmuziek door H'oy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r s", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert door G. T. Desserre. 1.25 Vervolg orkestconcert. 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 „Les cent vierges", operette van Lecocq. M.m.v. orkest o.l.v. Labis en solis ten. Kalu ndborg, 1153 M. 12.202.20 Concert door strijkorkest o.l.v. Petersen. 2.504.50 Carl Rydahl's instrumentaal ensemble. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l. v. Roesen. 9.35 Duettenconcert door H. Björvig ea Hodvig Bus. 10.30 Concert door het Omroeporkest o. l.v. Reesen. 11.20—12.50 Dansmuziek o.l.v. Jens War- ny uit „Nimf". Langenberg, 473 M. 6.40 en 7.23 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert o.l.v. Wolf. 1.20 Weragkamerkwintet m.m.v. alt. 2.50 Gramofoonplaten. 4 50 Weragccllokwartet. o.l.v. Eysoldt. 8.35 Concert m.m.v. Weragorkestleden, Hoersch. tenor; Strienz, bas. 9.20 Radiotooneel. 10.5512.20 Concert door het Groote Orkest o.l.v. Kühn. R o m e, 441 M. 9.05 Gevarieerd concert, viool en so praan. 9.50 Radiotooneel. 10.20 Gramofoonplaten. 10.50 Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 12.20 Concert o.l.v. Felleman. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Meu- lemans. 9.20 Declamatie en vervolg concert. 10.30 Dansmuziek uit St. Sauveur. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o.l.v. André. I.30 Concert o.l.v. Felleman. 5.20 Radio-Symphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. 6.35 Zang door H. Toutenel. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omoeporkest o.l.v. André. 8.35 Radiotooneel. 8.55 Vervolg concert. 9.35 R&dio-Symphonioorkest o.l.v. Meu- lemans. 10.45 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 M. 8.25 Brahms-concert door strijksextet. 9.10 Actueele uitzending. 9.30 Concert uit Berlijn o.l.v. H. Frick- höfer. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20—12.20 Concert uit Konigsberg o.l.v. Eugen Wilcken. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Woensdag 14 Juni (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden). 8.0013.50 Langenberg. 13.5017.20 Daventry. 17.20—2.20 Brussel (VI.). 20.20afloop Daventry. FEUILLE1 ON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 52) In een oogwenk was Fanshaw's besluit genomen. Hij zou haar volgen en op hee- terdaad betrappen, terwijl ze de plaats zocht, waar de beker verborgen was ge weest, Dan zou hij haar de waarheid ver tellen en haar pressen van Ricky af te zien en met Thomas te trouwen. Inmiddels was Rose in den mist ver dwenen, maar Fanshaw volgde haar zoo snel hij kon. Hij haalde haar in, toen ze uit de laan aar 't borschpaadje ging. Hier was de mist niet zoo dik en hij kan haar tusschen de boomen zien schuifelen. Hij verborg zich achter struiken en boom stronken en slaagde er in onzichtbaar te- blijven. Hij was nu volkomen overtuigd,, dat ze iots slechts in den zin had, omdat ze een paar keer schichtig om zich heen keek. Toen sloeg ze een zijpad in en Fanshaw zag haar naar een boom gaan, waarschijnlijk een zilverberk, waarover Thomas gesproken had. Het was niet vei lig om haar verder te volgen de jonker leunde tegen een eik en wachtte in grim mig amusement op Rose's ontsteltenis, als ze ontdekken zou, dat de beker verdwe nen was. Door den mist kon hij haar niet zien, maar wel op het gehoor af haar bewegin gen volgen. Hij stond op het punt om naar (haa.r toe te gaan, toen plotseling ©en luide ontplofing weerklonk en hij door den grij zen nevel een helderroode vlam zag. Ver bijsterd strompelde de jongeman naar vo ren. Hij struikelde op den rand van een groot gat, dat in den grond geslagen was, en de lucht wa-s dik van scherpe, bijtende dampen. Van Rose was niets meer te be kennen: zonder dat ze zelfs nog tijd had gehad om een kreet te geven, had de ont ploffing haar vaneen gereten „Dynamiethijgde Lionel ontzet, zijn hersens één wilde verwarring. „Dynamiet Hemel nog aan toe XIX. De beker terug. Lionel wist zelf niet, hoe hij van die vreeselijke plaats was weggekomen. Hij had een verward idee, dat hij door den mist van de plaats des onheils wegrende, cn vaag drong het tot hem door, dat an deren achter hem aan kwamen. Pas toen hij het dorp bereikt had, werd hij zioh be wust van de werkelijkheid. Hij besefte, dat meer mensohen de ontploffing hadden ge zien en wisten, dat Rose Carr omgeko men was. Verseheidenen waren nog in het bosoh aan het werk geweest, sommigen niet ver van de plaats, waar het ongeluk gebeurd was, iets, waarmee het meisje blijkbaar geen rekening had gehouden; anders had ze haar expeditie wel tot een later uur uitgesteld. Eenige mannen had den het meisje zelfs gezien en herkend en twee dorpelingen waren voldoende dichtbij geweest om haar to zien graven aan den voet van den zilverberk. De eene was zelfs door de ontploffing een eind wegeslingerd en een poos bewusteloos geweest. Toen de mannen hun onsamenhangend verhaal gedaan hadden, heerschte er een verbijsterende steming in het dorp. Waar om was Rose Carr naar het bosch gegaan 1 Wat had ze gezocht? Wie bad het dyna miet onder den boom gelegd? Deze vragen werden van alle kanten gedaan en niemand kon er antwoord op geven. Fanshaw werd omringd door de verschrikte dorpsbewoners. Hij vertelde haastig alles, wat hij wist d.w.z. van zijn ontmoeting met Rose, hoe hij haar ge volgd was om te zorgen, dat ze niet in den mist verdwaalde die uitlegging gaf hij van de zaak en van zijn schrik bij do onverwacht© ontploffing. Toen zocht Lio nel den dorpsveldwachter op en liet hem de plaats bewaken, terwijl hij onmiddel lijk inspecteur Arnold telegrafeerde. Fanshaw bekommerde zich er op het oogon'blik niets om of de waarheid be kend zou worden of niet. Het eenige wat hij verlangde, was de politie de zaak in handen te geven, daar deze toch niet meer geheim te houden was, nu zij deze tragi sche wending had genomen. Het recht moest zijn loop hebben en spoedig ook. En Fanshaw wist, wie schuldig was en zijn verdiende straf niet zou ontgaan. Alles wees er op, dat hier een wraakneming van Thomas Tollhurst in het spel was. Hij was de eenige, die wist, waar de beker begra ven was, en hij alleen kon deze helsche val hebben opgezet. Vóór hij tuinman op „De Olmen" was, had hij in dc naburige steengroeve gewerkt en daar dynamiet leeren gebruiken. Maar waarom had Tho mas,. die zoo onzinnig verliefd op Rose Carr was geweest, haar tot zoo'n gruwe- lijken dood gedoemd. Dit vroeg Lionel zioh voortdurend af op zijn weg naar d© villa va.n dr. Dawson, maar hij kon geen ant woord vinden. De jonker wist niet of het vreeselijke nieuws al op „De Olmen" bekend was, maar ze zouden het in ieder geval spoe dig genoeg hoorenda t was niet het doel van zijn tocht. Hij moest Thomas hebben en zou hem onmiddellijk aan de politie overleveren, wat er ook de gevolgen van zouden zijn. Hij vond hem in den moestuin achter de keuken, waar hij aan het werk was, en de tuinman keek verbaasd op, toen hij een doodsbleeken, onnatuurlijk-kalmen man op zich zag afkomen. De jonker zag er zoo angstaanjagend-ontsteld uit, dat Thomas op zijn beurt ook bleek werd en zijn spade neerwierp. „In 's hemelsnaam, meneer, wat is er ge beurd stamelde hij. „Schurk, die je bentGemeene schuk hijgde Fanshaw, terwijl hij met gebalde vuisten voor den tuinman bleef staan. „Hoe heb je het in je hersens gekregen om zoo'n laffen valstrik op te zetten „Valstrik? Wat bedoelt u „Dat dynamiet die helsche machine, die je heb gemaakt om iemand, die den beker zocht, in de lucht to laten vliegen." Thomas gezicht helderde op. „Dus hij is dood riep hij verheugd. „W i e is dood V vroeg Fanshaw ont hutst. „Wie anders dan uw neef, die fijne me neer. die mijn Rose gestolen heeft. Dat is heerlijk, dat is prachtig", zei de tuinman, terwijl hij zich op zijn dij sloeg. „Als hij maar dood is, wil ik alles verdragen." „Dus jij hebt die val opgezet?" „Ja", mompeldp Thomas tusschen zijn tanden. ,Ik wist, dat die verwenschto neef van u terug zou komen en ik heb alles ge reed gemaakt om hom een passende ont vangst te bereiden. Niemand anders dan hij wist, waar de beker verborgen was en niemand a.nders dan hij zou naar die plek gaan. Ik had nog een paar dynamietpatro- nen uit den tijd, dat ik in de groeve werk te. Ik had nooit gedacht, dat me dio nog eens te pas zouden komen. Ik besloot hem betaald te zeten, wat hij mij heeft, aange daan ik legde de patronen in het gat, waarin de beker verborgen was en ik drenkte ze in petroleum. Toen legde ik lucifers neer, die langs een ruwe opper vlakte zouden strijken op het oogenblik, dat iemand het plankje, dat ik midden in het gat zette, aanraakte, en ik bedekte al les met mos en bladeren. Het was een een voudige, helsche machine, meneer Fanshaw maar hij kon niet missen, want op heb oogenblik, dat de lucifers afgestreken wer den, vatte de petroleum vlam on moesten de patronen ontploffen, zooals 't ook wer kelijk gegaan is, O, heerlijk 1" En hij sloeg zich nogmaals in sinister pleizier op zijn dij. Fanshaw rilde van afschuw. „Wie heeft je geleerd zoo'n helsche ma chine te maken?" stamelde hij. „Er werkte, indertijd een Italiaan in de groeve", deelde Thomas mede, zonder oenig spoor van emotie en op den toon van iemand, die zich een belangrijk voorval uit een langvervlogen verloden herinnert, „een anarchist of zooiets. Ik maakte vaak een praatje met hem en dan vertelde bij van zijn leven in Parijs en Rome. Hij had al heel wat tegenstanders met helsche ma chines naar de andore wereld geholiion en hij zei. dat hij er één kon maken, die uit stekend werkte; alleen met een dynamiot- patroon, een beetje petroleum en een paar lucifers. Ik vroeg hem, hoe hij dat deed cn hij legde het. mij uit. Ik dacht nooit, dat die wetenschap me nog eens van nut zou zijn, maar dal is nu toch het geval ge weest." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9