WOENSDAG 7 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S BOSKOOP. Geslaagd. De dames J. v. Ooij, P. Ne- derlof, W. Pannebakker, Ch. Stolker en C. Streng behaalde het diploma voor lin gerie bij de eerw. Zusters Urselinen en het diploma oostumière de dames A. Streng, J. Slootjes, G. d. Tol, M. Rave- stein, Ch. Nieuwesteeg, J. Nieuwesteeg, A. Vermeulen en M. Schalkwijk volgens de R.4L Vereeniging tot bevordering van In dustrie-onderwijs voor Meisjes „St. Anna" met koninklijke en kerkelijke goedkeu ring. NOORDEN. De opheffing van de Openbare School. Uit de raadsverslagen van Nieuwkoop, Ze venhoven en Wilms hebben we kunnen le zen, dat de openbare school alhier, gemeen schappelijk bezit van die gemeenten, op het punt staat te verdwijnen. Het getal leer lingen bedraagt slechts 11, waarvan 3 die gemeentelijk behooren tot Zevenhoven, ter wijl in de naaste toekomst ook niet te ver wachten is, dat dit getal zal stijgen eerder zelfs tot daling zal neigen, waarom het met het oog op de noodige bezuiniging niet ver antwoord geacht wordt de school nog lan ger in stand te houden. In verband met deze mogelijke opheffing, ook hoogere instanties moeten daar hun fiat aan geven zal het Noorden's ingeze tenen van thans en voorheen stellig inte- resseeren een en ander te vernemen om trent de geschiedenis van deze school, die zoo tal van jaren de eenige gelegenheid bood voor het noodige lager-onderwijs en waaraan zoo velen een jeugdherinnering be waren. Aanvankelijk diende voor school met on derwijzerswoning het nog aanwezige win kelhuis met bakkerij, thans eigendom en bewoond door J. Pieterse Pzn. staande op het Oude Dorp. Het was in 1870, dat de toenmalige hoofdonderwijzer Mart. Verheggen op 58- jarigen leeftijd met ingang van 1 Mei van dat jaar eervol ontslag vroeg en verkreeg uit zijn betrekking uit hoofde van onge schiktheid wegens zenuwtoevallen. Gedu rende 30 jaren was hij aan deze sohool ver bonden geweest onder omstandigheden, waarvan men zich thans geen denkbeeld vormen kan. Bij zijn benoeming waren aanwezig ongeveer 60 leerlingen, welk ge tal geleidelijk geklommen was tot meer dan 100, welke hij alleen moest onderwijzen. Zijn vaste traotement van 2.70.voorts mocht hij ook het schoolgeld behouden en moest hij avondschool geven. Het school geld werd geraamd op 250.Voorts was hij, wat een verpliohte nevenfunctie was, koster en voorganger van de Ned. Herv. Kerk, waarvoor hij 100.genoot en ten slotte moest hij ook de functie vervullen van.... doodgraver en genoot hiervoor 50.aan overige emolumenten, fooien e.d. kon hij rekenen op 12.zoodat zijn geheele inkomen bedroeg682.—. Dat voor het geven van onderwijs weinig re gelmaat bestond blijkt uit een opgave van 1849; in de zomermaanden kwamen de meeste kinderen ter school en het hoogste getal was in Juli van dat jaar 48 jongens en 31 meisjes en het kleinste getal in de wintermaanden en daalde tot 21 jongens en 17 meisjes, een verschil dus van 41' en het schoolgeld bracht dat jaar voor den meester slechts op 200.Het schoolgeld bedroeg 15 cents per week voor de kinde ren, die schrijven konden en 7^ voor wie dit niet konden. De ouders der leerlingen moesten ook zelf de schoolbehoeften beta len en de meester had maar te zorgen, dat het geld hiervoor binnen kwam, want an ders was dit een kwade post voor hem zelf, ter tegemoetkoming in het risico hiervan ontving hij echter van de gemeen te 25.per jaar. In 1861 was nog onder het oog gezien aan de sohool een tweede leerkracht te verbinden, doch het besluit was, dat het hoofd noch door een hulpkracht, noch door een kweekeling mocht worden bijgestaan. Op 5 A*pril 1870 werd de heer Verheggen door den Gemeenteraad ongeschikt ver klaard en wij vonden nergens, dat hem eenig pensioen is toegekend Ofschoon de datum van ingang van het ontslag be paald was op 1 Mei bleef hij op verzoek nog in functie tot 1 November en ging zich in dezelfde maand met vrouw en 3 kinderen vestigen te Alphen. De betrekking leek toch nog begeerlijk, want 21 solilcitanten meldden zich aan, hiervan werden er 13 opgeroepen en de uitverkorene werd de 29-jarige F. H. Lands man, hulponderwijzer te Gouda. Deze ging terstond aan het werk om verbetering in den meer dan ergerlijken toestand te bren gen en zoo kreeg hij gedaan, dat bij raads besluit van 26 Januari 1871 een hulponder wijzer kan worden aangesteld en wel op een jaarwedde van.... 300.Op aan drang van Gedeputeerde Staten werd dit bedrag verhoogd tot 350. Vervolgens ging de heer Landsman aan dringen op verbetering van het schoolge bouw en niet zonder reden. De heer W van den Berg, gemeente-opzichter van Nieuwkoop, bracht hierover d.d. 20 April 1871 een rapport uit zonder dat eenig re sultaat bereikt werd. Toen werd de school opziener van het district, de heer I. A. F. Coebergh te Leiden in den arm genomen, die op 31 Augustus 1871 een rapport uit bracht waaruit het volgende blijkt. Het aantal leerlingen bedroeg 118, terwijl er minstens 30 uit gebrek aan ruimte waren afgewezen. De lengte van het eenige schoollokaal bedroeg 9.60, de breedte 7 en de hoogte 2.69 Meter. Er waren 7 ramen in van 1.10 bij 1.45 Meter. Slechts één pri vaat was aanwezig, dat op 14 Meter van de school stond. De eensteens buitenmuren waren verzakt en gescheurd. De schoolopziener riep de medewerking in van Gedeputeerde Staten, die zich nog weder lieten voorlichten door den Hoofd ingenieur van den Provincialen Waterstaat waarna de gemeentebesturen werden aan geschreven zorg te dragen, dat vóór 15 October een beslissing genomen was, anders zou de school gesloten worden. Op 14 Sep tember 1871 kwamen de besturen der drie gemeenten bijeen in het Café van G. van Trigt te Noorden. Daarin werd besloten aan de gemeenteraden voor te stellen een nieuwe school met onderwijzerswoning te stichten, waarvan de school 180 kinderen zou kunnen bevatten en wel op een terrein tegenover den timmerman Th. Hakkeling, groot 3.93 Aren, eigendom van Ohr. Kroft voor de som van f 475.De plaats was velen echter niet naar genoegen, doch in- tussohen namen de gemeenteraden nog vóór October het besluit tot vernieuwing over te gaan. De veehouder W. van Wijn gaarden en 17 anderen dienden nu een ver zoek in bij Gedeputeerde Staten, dat de sohool niet aan den Noordsohen weg, doch in de omgeving van de bestaande sohool op het oude dorp of aan het Kruis gesticht zou worden, waaraan echter geen gevolg gegeven werd. Op 26 October 1871 werd besloten haar te bouwen op een terrein langs den Noordschen weg en wel van de Erven W de Wit, waarvan de koopsom bedroeg 650. Met de uitvoering werd nog weder gerui- men tijd getraineerd want eerst op 28 No vember 1872 werd onder leiding van den Architect J. Goldberg te Hazerswoude in Café G. van Trigt de bouw „bij inschrijving en opbod'' publiek aanbesteed. De hoogste insohrijver was C. J. van Vliet te Ouds hoorn voot 30.000.en de laagste Wed. C. Timmers te Woerdensch Verlaat voor 16.707.bij opbod door laatste aangeno men voor 16.400. Op 26 November 1873 werd de nieuwe school geopend en op 29 November werd in den raad besloten het oude gebouw publiek te verkoopen. De heer Landsman heeft bijna 36 jaren aan het hoofd gestaan van de school en was hij alleen begonnen, geleidelijk breidde zich het personeel uit tot 3 hulpkrachten en heeft hij aldus het onderwijs tot een zeer hoog peil weten op te voeren. Zijn naam wordt nog steeds met eere genoemd. Op 1 Augustus ging hij met pensioen en vestigde zich te Utrecht. Wegens den bouw van een Christelijke school aan den Uit weg in 1906 en van een R. K. School in 1908 liep het getal kinderen terug tot on geveer 20. Na den heer Landsman waren nog als Hoofd aan de school werkzaam W. J. Dijk uit West stellingwerf van 1 De cember 1906 tot 23 December 1910, toen hij vertrok naar den Haag, K. Jager uit Ouds hoorn van 16 April 1911 tot 31 December 1912, toen hij vertrok naar Oudkarspel en sedert 1 Januari 1914 de heer G. D. van Noort, die thans nog aan het hoofd staat om straks met het vermoedelijk verdwijnen van de school op wachtgeld te worden ge steld, waarna de kinderen voor wie open baar onderwijs verlangd wordt, aangewe zen zijn op de openbare school te Nieuw koop. ZEVENHOVEN. Eerste Plechtige H Mis. In verband met de a.s. Priesterwijdincr van den eerw. heer W. A. Egberts op Zaterdag a-.s. zij vermeld, dat de neomist aan het station Zevenhoven aankomt 's avonds om 7 uur 8 minuten o.t. Daar wordt de neomist af gehaald door ruiter en versierde fietsen, ook zal de muziek niet ontbre ken. Bij aankomst der kerk zal de jonge priester een Lof oelebreeren'. Zondag 11 Juni is de Plechtige Eerste H. Mis om 10 uur o.t., van 12 uur o.t. zal er receptie zijn. De parochianen worden verzocht Za terdagavond en Zondag de vlag uit te steken. Overtreding Vleeschkeuringswet. Za terdag deed de keurmeester, hoofd van den Vleeschkeuringsdienst, een onderzoek bij slager H. alhier, wegens vermoedelijk niet-aangifte van invoer vleesch voor de keuring. Hij stuitte al heel spoedig op ver zet en riep de hulp in van de politie. Toen deze arriveerde met den burgemeester en laatstgenoemde den slager voor het laatst tot overgeving aanspoorde, bleef hij in verzet. Hierop volgde zijn arrestatie en werd de zaak gesloten tot dat alles was onderzocht. Een partij vleesch, dat geen invoer-keuring had ondergaan, werd in beslag genomen. Tegen H. werd proces verbaal opgemaakt. Overleden: Jaeoba Cats echtgenoo- te van L. D. Huisman 73 jaar. DE EERSTE BALLON- OPSTIJGING. Den 5den Juni j.l. was het honderd en vijftig jaar geleden, dat in het Fran- sche stadje d'Annonay een door de ge broeders Montgolfier uitgevonden lucht ballon opsteeg. Deze gebeurtenis verwekte begrijpelij kerwijze over geheel de beschaafde wereld groote beroering. Tal van nieuwsgierigen kwamen van vèr af en dichtbij om bij deze eerste ballon-opstijging tegenwoordig te zijn. De opstijging verliep evenals de vlucht naar wensch en groot was het enthousias me van het publiek, toen de beide lucht reizigers na eenige uren behouden op den grond stonden. Door dit succes aangemoe digd, besprak men al reeds spoedig de plannen voor een luchtscheepvaart; de uit- voering hiervan zou echter nog langen tijd op zich laten wachten. Parijs evenwel voelde zich als het ware bij het overigens onbeduidende plaatsje d'Annonay achter gesteld en wenschte eveneens een lucht ballon te doen vervaardigen. Deze kwam reeds op 27 Augustus van hetzelfde jaar, terwijl II December de eerste vlucht er mede plaats had. De vervaardiging van dit luchtschip stond onder leiding van den Franschen natuurkundige Charles, die werd bijgestaan door de Rivarol. De eerste reis met dit Parijsche lucht schip was evenwel geen succes. Eenige uren na de vlotte opstijging viel de bal lon naar omlaag en deed de boeren van het dorpje Gonesse van schrik verstijven. Dit droevig voorval liet niet na een die pen indruk op het zoo enthousiast gewor den Fransche publiek te maken. Het suc ces, dat de gebroeders Montgolfier eohter hadden weten te bereiken, zat menig Fransch natuurkundige nog dwars en on ophoudelijk werden nieuwe pogingen met luchtballons gedaan. Velen waagden hun leven er aan en wierpen zich op de nieuwe uitvinding. Toen begon men het vraagstuk van de bestuurbaarheid van een ballon te overwegen. Velen echter verwierpen dit plan; het werd beschouwd als een zaak van slechts korten duur. Toch waagden de bekende luchtreizigers Romain en Pilatre de Rozier zich aan den bestuurbare lucht ballon zij moesten deze vlucht echter met hun leven bekoopen. Ondanks de vele slachtoffers, welke de uitvinding der luchtballons eischte, bleef het enthousias me van het publiek, en vooral van het Fransche publiek, onverminderd. Steeds werden nieuwe pogingen gedaan om elkaar in vernuft en techniek, wat betreft den bouw der ballons, te overtroe ven. Een jaar na de succesvolle opstijging van de gebroeders Montgolfier deed de be roemde Fransche luchtschipper Nicolas Francois Blanohard, die in latere jaren door zijn stoutmoedige vluchten de ge heele wereld in stomme verbazing deed staan, een schitterend geslaagde poging over het Kanaal van Dover naar Calais. Bij deze luchtreis werd Blanchard verge zeld van dr. Jeffries. Na deze vlucht steeg hij nog in twee jaar tijds veertien malen op. In 1796 deed hij te New-York zijn 46e luchtreis. Begin April 1807 begaf de toen reeds bijna 70-jarige Blancard zich met zijn echtgenoote naar Den Haag, alwaar het echtpaar met gejuich werd ingehaald. De echtgenoote van Blanchard ondernam toen reeds haar tiende luchtreis, hetgeen in dien tijd, vooral voor een vrouw, een stoutmoedige daad mag worden genoemd. Zelfs de Koning en Zijn Hof deden in be langstelling voor de overige bewoners van de residentie niet onder; de stoutmoedige luchtvaarders mochten zich zelfs in een bijzondere gunst des Konings verheugen. Toen den 19en Mei 1807 opnieuw een opstijging met Blancbard's luchtballon plaats vond, ditmaal op het voorplein van het „Huis ten Bosch", werd de ballon tijdens de vulling door een hevigen ruk wind zwaar beschadigd. De duizenden toe schouwers, die naar het voorplein waren samengekomen, om van de stijging getui gen te zijn, moesten teleurgesteld huis waarts keeren. Blanchard was door dit ongeval zeer onder den indruk, temeer daar hij zoovelen had moeten teleurstel len. Hij beloofde echter een nieuwe ballon te laten vervaardigen en hield woord. Reeds op 4 Juli van datzelfde jaar was de nieuwe ballon gereed. Hij was vervaardigd van rood en wit gestreept doek en werd door middel van een in den grond gegra ven fornuis gevuld met verwarmde lucht. Deze ballon droeg den naam van „Mont golfier", naar de eerste ballonuitvinders, de gebroeders Montgolfier. Doch ook dit maal moest men het nieuwsgierig publiek teleurstellen, daar de ballon kantelde en tegen een paal stukstootte. Dit voorval was te wijten aan het feit, dat de arbei ders. die voor de opstijging der ballon moesten zorgdragen, de bevelen van Blan chard, welke in de Fransche taal werden gegeven, niet. verstonden. Nóg gaf de te leurgestelde luchtreiziger den moed niet op. Reeds eenige weken later volgde een nieuwe ballonopstijging en ditmaal met succes. Groot zijn de wederwaardigheden, welke het echtpaar Blanchard en nog zoo velen na hen, met hun opstijgingen mede- maakten. Ta-1 van min of meer onbekend gebleven natuurkundigen hebben tijdens Blanchards leven en ook nadien verschil lende pogingen aangewend de luchtbollan steeds te verbeteren en te vereenvoudigen. Toen de besturbare luchtballons versche nen, was dit vanzelfsprekend ook een groote verbeteringmen was niet meer zoo aan de weersgesteldheid en de nuk ken van den wind onderhevig, hoewel de talrijke proefvluchten met de luchtballons, ook met de bestuurbare, nog immer een groot aantal slachtoffers eischten. rijden kan bij uilzon dering geen kwaad VEILIG rijden is echter altijd goed en dus beter INGEZONDEN STUKKEN Wie wordt de opvolger van Minister Verschuur? Mijnheer de Redacteur, verleen mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij* voorbaat mijn hartelijken dank. Door verschillende bladen o.a. „De Residentiebode", „De Morgen" en „De Nieuwe Delftsche Courant", ook in oen ingezonden stuk buiten verantwoordelijk heid der redactie in „Ons Noorden", wordt de vraag gesteld: wie wordt op volger van Minister Verschuur 1 Niet om dat ik bang ben, dat het partijbestuur zich zou laten beinvloeden door derge lijk» proefballonnetjes in de pers of dat het partijbestuur de eerlijkheid uit het oog zou verliezen, schrijf ik dit, maar aan te toonen, hoe overbodig die vraag is en 'hoe belachelijk de argumenten. Immers, als no. 4 op de lijst (gecom bineerd Friesland, Groningen, Leiden, Dordrecht), volkomen reglementair door de kiezers er op gebracht, staat de heer M. P. v. d. Weijden uit Zevenhoven. Volgens het kiesreglement 1932 wordt de plaatsvervanging strikt bij volgorde geregeld en daar aan tornen is in strijd met de belangen van de partij. Alleen wanneer de vacature een omschreven ze tel betreft, dan wordt hiermede reke ning gehouden. Nu voert men aan dat de heer Keestra oandidaat voor het Noorden is en dus, met 850 stemmen minder, in de gecombineerde kieskrin gen de opvolger van mr. Verschuur zou moeten zijn en dat de heer Keestra niet meer stemmen kreeg omdat vele men- schen meenden, dat zij in geweten per- plicht waren het advies te volgen. Dit geldt ook voor anderen en is dus een argument zonder waarde. In de gedaoh- tengang doorgaande, dat de heer Kee stra candidaat was van het Noorden en dus 850 stemmen minder dan de heer v. d. Weijden verwierf toch opvol ger zou moeten zijn, zou ook de heer Schaepman in den kieskring Tilburg moeten bedanken voor den heer Locke- feer, den vertegenwoordiger van Zee land, dat nu ook geen vertegenwoordi ger meer heeft. Daarentegen zag Fries landGroningen zich nog de hooge eer te beurt vallen, dat de afgevaardigde mr. Verschuur, weer tot het ministers ambt geroepen is en nu misschien nog beter dan als kamerlid de belangen van het Noorden kan behartigen. Ten slotte is toch ieder kamerlid verplicht het landsbelang te stellen boven districtsbe- langen. Ook uit tactische overweging zou het zeer gevaarlijk zijn om den heer v. d. Weijden te verdringen als opvolger, vol komen volgens he+ Reglement der Staats partij, en door de kiezers der verbonden kieskringen op no. 4 gebracht, dus eer ste opvolger op de lijst geworden. Zou men hem nu van deze plaats verdrin gen, dan zou het gevaar niet denkbeel dig zijn bij een volgende verkiezing, dat, wanneer dan een demagoog opstond van voldoende bekwaamheid, deze een groot deel van het platteland achter zich kreeg en dezelfde chaos werd als thans elders in ons land het U mijnheer de redacteur beleefd dan kend voor uw afgestane plaatsruimte. W. v. KOERT, Nieuwkoop. ANTI-HEILIG JAA1KJ POSTZEGELS! Het Vaticaan heeft bij het Bureau van de Internationale Post Unie te Bern een protest ingediend tegen de registratie van de Anti-Heilig Jaar postzegels, die door Sovjet-Rusland in omloop zijn gebracht. Van alle nieuwe zegels, die worden uit gegeven wordt een exemplaar naar het Bu reau van de Internationale Post-Unie ge zonden, waarbij thans ongeveer alle Staten zijn aangesloten. Vervolgens worden en kele exemplaren gezonden naar het Hoofd bestuur der Posterijen van alle aangesloten landen, opdat deze de zegels zouden kun nen kennen, en zoo noodig het verschuldig de strafport zouden kunnen heffen. Het is te hopen, dat de Christelijke Sta ten zullen protesteeren tegen de godslas terlijke postzegels van Sovjet-Rusland. Bij vorige gelegenheden is duidelijk gebleken, dat men van de zijde der gedelegeerden der Gepoe slechts weinig te verwachten heeft. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 43. Nu waren ze in het vreemde land. De taal verstond Profje niet en toen een agent midden op den weg hem vroeg stil te houden en gebaren tegen hem maakte, wièt hij niet wat er van te denken. De man wilde Profje duidelijk maken, dat vreemde wezens als Struisje niet _vrij mochten rondloopen, maar voorzien moes ten zijn van een bewijs van toestemming van den Koning. 44. Profje keek eens in zijn boekje, maar zag er niets in staan wat hem de zaak duidelijk kon maken. Daarom beval hij Struisje maar eens een poosje op een been te gaan stappen, ofschoon dat voor hemzelf een vervelend gehobbel werd. Het eenige wat hij nog doen kon, was heel beleefd zijn hoed afnemen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOH AN DE WITT (uitr.) arr. 6 Juni te Sa bang. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr.) pass. 5 Juni Gibraltar. TARAKAN (uitr.) pas6. 4 Juni Gibralt. KON. NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON, Valencia naar Amster dam pass. 6 Juni Ouessant. AMAZONE arr. 5 Juni van Stettin te Amsterdam. ARIADNE vertr. 5 Juni van Barcelona naar Genua. AURORA arr. 6 Juni van Algiers te Malaga. BENNEKOM vertr. 3 Juni van Valpa raiso. BR ION arr. 6 Juni van La Pallioe te Amsterdam. CLIO arr. 3 Juni van Vourla te Ca-valla COLOMBIA (uitr.) vertr. 3 Juni van Dover naar Madeira. OOST A RIOA (thuisr.) pass. 5 Juni te Flores. FAUNA arr. 5 Juni van Bari te Sydocuee HER MES vertr. 6 Juni van Varna naar Constanza. IRENE vertr. 3 Juni van Algiers naar Amsterdam. IRIS arr. 6 Juni van Amsterdam te Kopenhagen. JASON arr. 4 Juni van Hamburg Amsterdam. MEDEA vertr. 2 Juni van New York naar Venezuela. MEROPE vertr. 5 Juni van Algiers n. Palermo. NEREUS arr. 4 Juni van Kopenhagen te Gdynia. OBERON arr. 5 Juni van Genua te Savona. ORION vertr. 5 Juni v. Algiers n. Oran. PERSEUS arr. 5 Juni van Aarhua te Amsterdam. POSEIDON arr. 4 Juni van Carthage- na te Gandia. RHEA arr. 6 Juni van Rotterdam te Amsterdam. SIMON BOLIVAR vertr. 3 Juni van Cristobal naar Cartagena. STUYVESANT vertr. 2 Juni v. New- York naar P. au Prince. TIBERIUS vertr. 5 Juni van Torrevie- ja naar Alicante. TITUS arr. 5 Juni van Amsterdam te Hamburg. ULYSSES arr. 3 Juni te San Juan. VAN RENSSELAER vertr. 6 Juni van Amsterdam naar West-Indië. VENUS arr. 6 Juni van Barcelona te Tarragona. KON. H0LL LL0YD. KONTGSBERG vertr. 6 Juni van Am sterdam naar B. Ayres. MUNCHEN arr. 4 Juni van Amsterdam te Antwerpen. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN vertr. 3 Juni van Kaapstad naar Port Natal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (uitr.) paes. 3 Juni te Gibraltar. NIEUWKERK (thuisr.) pass. 3 Juni Perim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHGOIL arr. 3 Juni van Rotterdam te Vancouver. ROTTERDAM arr. 6 Juni van Kopen hagen en Oslo te Rotterdam. VEENDAM arr. 6 Juni van New York te Rotterdam. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. ARENDSKERK (uitr.) pass. 6 Juni te Gibraltar. OLDEKEQK (uitr.) vertr. 3 Juni van Singapore. SEROOSKERK (thuisr.) vertr. 4 Juni van Singapore. ZUIDERKERK (thuisr.) pass. 4 Juni te Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LL0YD. SIBAJAK (uitr.) pass. 3 Juni Perim. KOT A AGO ENG (uitr.) arr. 5 Juni te Belawan. KOTA BAROE (uitr.) pass. 5 Juni Kaap del Armi. KOTA GEDE (thuisr.) vertr. 6 Juni v. Londen naar Rotterdam. INDROPOERA (thuisr.) wordt 7 Juni voorm. 7 uur te Marseille verwacht. SIBAJAK (uitr.) paes. 3 Juni Perim. SITOEBONDO (thuisr.) arr. 5 Juni te Londen. TAPANOELI arr. 4 Juni van Hamburg te Schiedam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI vertr. 5 Juni van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS, Java-Amsterdam, pass. 6 Juni Perim. DEUCALION vertr. 4 Juni van Rotter dam naar Hamburg. EURYMEDON Java-Amsterdam arr. 5 Juni te Penang. SARPEDON, Japan-Rotterdam vertr. 8 Juni van Port Said. EMZETC0 LIJN. JONGE JOHANNA airr. 4 Juni van Barcelona te Londen. JONGE ELISABETH, Leith-Barcelona pass. 6 Juni Ouessant. JONGE JACOBUS arr. 3 Juni van Rot- terdam te Marseille. JONGE JOHANNA vertr. 6 Juni van Londen naar Rotterdam.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8