WOENSDAG 7 JUNI 1933 M LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND PACT VAN VIER. HET WORDT EEN LIJDENSWEG. Thans weer tegenstand van Duitsche zijde. Do parafeerinp van het viermogendhe- denverdrag /.al alweer uitgesteld moeten worden, omdat thans verzet is gerezen van Duitsche zijde tegen den nieuwen vorm van het pact. Algemeen werd verwacht, dat de reeds zoo lang aangekondigde parafeering he den zou plaats hebhen, nadat de tegen kanting van Frankrijk overwonnen was, want Reuter meldde uit Parijs dat in een onder voorzitterschap van president Le brun gehouden ministerraad gisteren be sloten was den Franschen ambassadeur te Rome te machtigen, den tekst van het Viermogendhedenpact te parafee ren. Bovendien werd uit Rome een optimis tisch uit te leggen verklaring van Musso lini gemeld. De Italiaansehe regeeringschef zou namelijk gistemamiddag. na afloop van de debatten over de buitonlandsche politiek in den Ttaliaansohen Senaat,"een groote rede houden. Mussolini verzocht echter bij de opening van de Senaatszit- ting te beginnen met de stemming over de begrooting van buitenlandsehe zaken, zonder te wachten op een rede van zijn kant. „De onderhandelingen over het viermogendhedenverdrag". aldus de Ita liaansehe premier, „betreffende de samen werking en goede verstandhouding tus- schen de vier Europeesche groote mogend heden hebben een stadium bereikt, waar door een oplossing in den eenen of in 'den anderen zin verwacht kan worden. Daarom behoud ik mij voor morgen, Woensdag, wanneer het noodig is, het woord te ne men.* Deze verklaring werd door der Ttaliaan sohen Senaat met applaus begroet. Bij geruchte verluidde voorts, volgens Havas, dat Groot-Brittannië en Italië reeds hun goedkeuring gehecht zouden hebben aan den nieuwen tekst van het pact van vier. Echter telegrafeerde gisteravond het Wolff-bureau uit Berlijn dat Engeland en Italië tot nog toe niet hun goedkeuring hadden gehecht aan den nieuwen tekst van het viermogendhedenverdrag, maar de na- rafeering hunnerzijds ervan afhankelijk hadden gemnakt. dat ook Duitsohlnnd daartoe zou besluiten. Van welingelichte Duitsche zudo is herhaaldelijk met nadruk verklaard, dnt het thans niet weer gaat over het oude ontwerp van het verdrag, waarover alle deelnemende onderhande laars vóór Pinksteren tot overeenstemming waren gekomen, mnar dat daarna door den Fransehen ministerraad werd verwomen. De nieuwe tekst beteekent een gebeel nieuwe fase in de onderhandelingen. Naar verluidt, aldus bet W B. verder, zou in onvoldoende mate rekening gehouden zijn met de voor Duitschland gewichtige ele menten in het verdrag, zooals bijvoorbeeld de recbtsgeli'kbeid. De officieele Duitsche instanties zullen daarvoor zorgvuldig- af wegen of Duitschland thans nog voldoende belang heeft bii een parafeering Voordat men bij dit onderzoek tot resultaat komt zullen wel eenige dagen verstrijken. VOLKENBOND RAPPORT IN DE BERNHEIM- AFFAIRE. Door den raad aangenomen. De Volkenbondsraad heeft zich gister morgen bezig gehouden met do zaak-Bern- heim en is tot de conclusie gekomen, dat de door de Duitsche regeering opgewor pen twiifel of deze Joodsohe koopman in Opper-Silezië wel bevoegd is zich uit naam van een minderheid tot den Volken bond te wenden, niet gemotiveerd is. De Duitsche vertegenwoordiger, von Keiler, verklaarde door de motiveering niet overtuigd te zijn en zich bij de stem ming over bet rapport te zullen onthou den. Von Keiler merkte op, dat bij aan vaarding van het rapport ook in de toe komst volgens de daarin opgenomen be ginselen moet worden gehandeld. De rapporteur verklaarde zich bereid eenige veranderingen aan te brengen, doch in het rapport wordt nog steeds de ver wachting uitgesproken, dnt het Duitsche Raadslid te ziiner tijd inlichtingen zal go- ven over de door de Duitsche regeering genomen maatregelen. Het rapoort werd daarop aangenomen, waarbij Duitschland en Italië zich onthielden. In diplomatieke krinoen te Berlijn wordt er op gewezen, dat Duitschland het rap port zal eerbiedigen, doch dat dit in de practijk voor de behandeling van het ge- val-Bernbeim peen beteekenis heeft. Over de toepassing der wetten in Op per-Silezië is nog geen beslissing geno men en indien er inbreuk gepleegd is op internationale, verdragen, dan is dat het gevolgd van vergissingen van onderge schikte instanties. Het Wolff-bureau hecht overigens aan het rapport groote juridische beteekenis. Thans is ondubbelzinnig vastgesteld, dat niet alleen do betrokken persoon zich tot den Volkenbnndsrand kan wenden, doch dat ook anderen dit kunnen doen. Het is in de toekomst, mogelijk, dat iemand, die niet benadeeld is voor een benadeeld lid der minderheid een klacht bij den Vol kenbondsraad kan indienen, zonder dat de betrokkene zelf zich er in mengt. Tot nu toe was dit niet mogelijk. BELGIE WAAR MEN ZICH AL NIET DRUK OM MAAKT. De Leuvensche balustrade weer vernield. Men zal zich de affaire herinneren van de balustra-de van Leuven, die in 1928 den voorgevel van het nieuwe bibliotheekge bouw van de universiteit moest bekronen, volgens de plannen van den Amerikaan- sohen archiect Warren. Hierbij behoorde een opschrift, waarin oa, de woorden „fu rore teutonico" (verwoest door „Duitsche razernij") voorkwamen, In Juli 1928 ver klaarde de rector magnificus mgr. La- deuze zich tegen plaatsing hiervan; hij wilde een andere balustrade op de biblio theek zien aangebracht, zonder inscriptie. Hij bestelde er één en toen die aankwam, vielen er incidenten voor en werden eenige pilaartjes der balustrade vernield. De ree tor zette echter zijn zin door en liet de balustrade zonder inscriptie onder politie toezicht op den gevel aanbrengen. Een maand later werd zij vernield door een werkman, zekeren Felix Morren, die hier voor tot een maand gevanigenisst-raf werd veroordeeld. De architect Warren begon een proces en eisohte, dat de balustrade met inscrip tie op het gebouw zou worden geplaatst. Hij beriep er zich op, dat kardinaal Mer- cior zijn plan zou hebben goedgekeurd, hetgeen door den advocaat dor tegenpar tij werd betwist. Na in eerste instantie het pleit te hebben gewonnen, verloor Warren in hoogor beroep en ten slotte ook in hoogste instantie. Onder deze omstandig heden werd acht dagen geleden de nieuwe balustrade, zonder eenige inscriptie, ge plaatst. Zondagmorgen heel vroeg werden de bewoners der omliggende straten wak ker door het lawaai van vallende steenen. Toegesnelde nieuwsgierigen en politie za gen in de hoogte een man, die met een reusachtigen hamer de balustrade stuk hakte. De politie sommeerde den man naar beneden te komen, doch hij antwoordde, dat men eenigen tijd geduld moest heb ben hij zou komen zoodra hij klaar was. De agenten losten daarop eenige schoten met los kruit op hem, doch de man bleef kalm met zijn vernielingen doorgaan. Ten slotte hield hij uit zichzelf op en klauterde langs eenige pijpen naar beneden. Het bleek, dat het dezelfde Morren was, die de balustrade ook de eerste maal vernield had. Toen hij gearresteerd werd, zeide hij, al dus gehandeld te hebben, omdat de ba lustrade zonder opschrift hom te „Hit- leriaansch" leek. Bij het verhoor door den prooureur des konings weigerde hij hals starrig nadere verklaringen af te leggen. Dit heeft tot de meening geleid, dnt hij waarschijnlijk evenals den eersten keer niet op eigen initiatief heeft gehandeld doch op aanstichting van een nationalisti sche croep, die liever niet zelf de kastan jes uit het vuur haalt. Begrijpelijkerwijze heeft dit incident in de universiteitsstad groote opschudding gewekt en op bet plein voor de bibliotheek stonden dan ook Zondag den geheelen dar tal van nieuwsgierigen. «Tel.'' Examen gedaan en n^ei geslaagd Kennis voldamdalniaar te nerveus geweest. Waarom niet lijn hard t's Zenuw tabletten gebruikt? 11 ierdooJblijft men kalm en helder van geest. Ze zijn Irerkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokeifl van 75 cent. 5392 reldoonferentie een economische machti gingswet noodig heeft, heeft den partijen verzocht zijn plannen te Bteunen. Het ver zoek draagt een ultimatief karakter en geeft den partijen den tijd tot Dinsdag ochtend elf uur. Indien de partijen weige ren de regeering de noodige volmachten te geven, zal Malypetr nog 24 uur onderhan delen en als deze onderhandelingen zonder resultaat blijven, zal de regeering aftreden, waarna hij een nieuwe regeering zal vor men, ditmaal zonder de socialistische par tijen, die afwijzend tegenover zijn plannen staan. CHINA J APANSCH-AMERIKAANSCHE ACCOORDEN. Wordt Mandsjoekwo beschouwd als een Dominion? Naar het Japansohe ministerie van Bui- Lenlandsohe Zaken mededeelt, is tusschen Japan en de Ver. Staten een accoord bot stand gekomen over verschillende hangen de kwesties der douanepolitiek. Van Ame- rikaansche zijde wordt verklaard, dat de verhouding tusschen Japan en Mandsjoekwo ongeveer overeenkomt met die tusschen Groot-Brittannië en zijn dominions. In po litieke kringen is deze verklaring met veel belangstelling vernomen. Algemeen is men van meening, dat de nieuwe Amerikaansche regeering daarmede is teruggekomen op de Oost-Azië-politiek van minister Stimson, hetgeen een versteviging beteekent van de Japansch-Amerikaansche vriendschap. BUITENL. BERICHTEN WARMTE-SLACHTOFFERS. 27 Dooden in Engeland. Door verkeersongelukken, ongevallen bij het zwemmen en baden en ten gevolge van de warmte, hebben in Engeland op de Pinksterdagen 27 menschen het leven ver loren. TREIN EN AUTO BOTSEN BIJ BENARES. Achttien menschen gedood. Op een onbewaakten overweg nabij Be nares (Br.-Indië) zijn een autobus en een trein met elkaar in botsing gekomen, waar bij zestien mannen en twee kinderen zyn gedood. De chauffeur en nog twee passa giers kwamen er mot meer of minder ern stige verwondingen af. DE TREINRAMP BIJ NANTES. Onbegrijpelijke onoplettendheid van den machinist. Omtrent de oorzaak dezer catastrofe kan het volgende worden gemeld: Nabij de bewuste plek was vorige week Donderdagavond een goederentrein gede railleerd, waarbij de hoofdlijn over een af stand van 600 meter zwaar was bescha digd. Derhalve waren door de Parijs-Or- leans maatschappij orders gegeven alle treinen over een hulpspoor te leiden, waar bij natuurlijk de sneltreinvaart sterk ver minderd moest worden. Van de volbezette Pink8tertreinen naar de kust waren de ge wone treinen en de eerste extra-treinen dan ook zonder incident de plek gepasseerd. De machinist Pierre Cuzon van den twee den extra-trein, iemand met 20 dienstja ren op dit traj-ect, had evenals de machi nisten der andere treinen bij het vertrek uit Angers een couvert met geschreven in structies medegekregen. Volgens den sta tionschef van Angers bevatte deze brief instructies in zake de afwijking van de nor male route bij Grands Blottereaux. De ma chinist moet echter verzuimd hebben van den inhoud dezer enveloppe kennis te ne men, blijkbaar meenende, dat het de gewo ne dienstinstructies waren. Tegenover den procureur-generaal uit Nantes, die kort na de ramp machinist Guzon ondervraagd heeft, ontkende deze, dat de hem te Angers overhandigde enve loppe een afwijking van de route behelsde. Volgens hem stond er alleen in, dat een der signalen ter plaatse niet goed werkte. Hij heeft wel het gebruikelijke eerste attentie signaal gezien, op 1200 meter voor den wis sel, doch niet de twee daarop volgende signalen, die 30 K.M. snelheid geboden, en evenmin het vierde signaal, dat aangaf, dat men op een zijspoor kwam. Vandaar, dat hij gedacht heeft in een verkeerden wis selstand te zijn gereden en uit vrees voor een ramp alle rommon heeft aangezet. Daar de machinist het betreffende pa pier heeft weggeworpen is de juistheid vau zijn lezing op het moment moeilijk na te gaan. In afwachting van het verdere on derzoek en met het oog op zijn onacht zaamheid ten aanzien van de signalen, is de inan echter in arrest gesteld. Zijn snel heidsmeter wees 921/a K.M. per uur aan. De schuldige, maar beklagenswaardige machinist erkent loyaal schuld. Evenals zijn steker. Beiden hebben een eervollen staat van dienst en gaan thans gebukt on der het leed. Zij nemen alle verantwoorde lijkheid op zich en de machinist verklaar de: „Neen, ik was niet ziekl Neen, ik was niet vermoeid! Neen, ik was niet verstrooid 1 lk kan het gebeurde niet verklaren. Ah, misère!...." Zeker stelde het onderzoek de schuld van machinist en stoker onaanvechtbaar vast. Maar hun vreoselijke aberratie blijft onverklaarbaar. Het tweetal is nu naar hun gezin teruggekeerd, doch blijft ter be schikking van de justitie die beide mannen zoo noodig zal kunnen oproepen. Maandagavond om tien uur ging het ge rucht dat nog een doode reeds werden er vijftien te voorschijn gebracht onder iiw flnüFü vms pam is fir#* suringar co. unv ülswaa wl bkeesthaat iqö - leioen - DUITSCHLAND DE „STILLHALTE"-GESCHIEDENIS Nieuwe conferentie te Londen. In het begin van de volgende week zal te Londen een nieuwe conlerentie van ver tegenwoordigers der „Stillhalte -schuid- eischers worden gehouden, waaraan oui? dr. Schacht, de president van do rijksibank zal deelnemen. Volgens het „Berl. Tagebl. is te verwachten, dat bij deze gelegenheid zal worden getracht ook de bej>alingen van de „Stillhalte''-regeling in overeenstem ming te brengen mot de door Duitschland te nemen transfermaatregelen. Dat de „Stillhalte"-schuldeischers zoo veel mogelijk zullen worden begunstigd, a. dus nog steeds het „Tageblatt", is reeds gebleken uit de slotverklaring van de te Berlijn gehouden besprekingen. Het is ook noodig deze credieten te handhaven voor het finanoieren van den Duitschen buiten- landschen handel. De nieuwe besprekingen te Londen zullen vermoedelijk worden ge houden op grondslag van de Duitsche trans fermaatregelen. De beslissing dienaangaan de kan deze week worden verwacht. Het Rijkskabinet zal een dezer dagen vergaderen tor bespreking van de trann- ferproblemon. Bij deze gelegenheid zal o"k de samenstelling der Duitsche delegatie ter economische conferentie te Londen dc finitief worden bepaald. AFGHAANSCHE GEZANT TE BERLIJN VERMOORD. Op den Afghaansohe gezant te Berlijn is een aanslag gepleegd, waarbij hij door een schot in de borst ernstig werd gewond. Gistermorgen vervoegde zich de 35-jari- ge Afghaan Kemal Syed aan het gezant schap en verzooht den gezant te spreken. Nauwelijks was hij toegelaten, of hij loste vijf schoten, waarvan een den gezant trof De man werd gearresteerd, doch hij wei gert de motieven van zijn daad bekend te maken. Naar nader wordt gemeld is de gezant aan zijn verwondingen bezweken. TSJECHO-SLOWAKIJE REGEERING VRAAGT MACHTIGINGS WET. Bij weigering crisis. De Tsjechische premier Malypetr, die volgens zijn verklaring voor de komende sve- D0M HERVINGAUT ÖM HET LEVEN GEKOMEN. De correspondent van de „Ms-b." te Pa rijs me.dt: Coutances herdacht gedurende het Pink storleest zijn aansluiting bij het hertogdom Normandië, nu duizend jaren geleden. Groote kerkelijke plechtigheden vormden eon belangrijk deef van het ïeestprogram. Toen Zaterdagnamiddag de abt van de trappe van Briquebec, dicht bij Valognos, van de eerste plechtigheden naar zijn abdij wilde terugkeeren, moest de auto, door e«u der jonge Trappisten bestuurd ter hoog'e van Montebourg voor een anderen wagen uitwijken. De auto raakte daarbij een tele foonpaal, werd van den weg geslingerd sloeg over den kop, en kwam in een sloot terecht. Hoewel onmiddellijk hulp werd geboden, duurde het eenigen tijd eer men de auto voldoende kon oplichten, om den abt te be reiken, die zich geheel onder water betond. De abt bleek eohter reeds overleden. De jonge pater, die de auto bestuurde is bij het ongeluk ernstig gewond. Overstroomingen in Burma. De moesson in beneden-Burma is dit jaar zeer hevig. In het district Pegu zijn uit gestrekte gebieden overstroomd. Groote schade is aangericht. Dorpen zijn geïso leerd en op sommige plaatsen ia alleen ver binding per boot mogelijk. WEGENBOUW DOOR GEVANGENEN. Verplaatsbare gevangenishutten. De gevangenis-autoriteiten in Finland hebben volgens Reuter besloten de gevan genen te werk te stellen bij den wegenbouw en het aanleggen van kanalen. Het dool hiervan is niet alleen de gevangenen pro ductieven arbeid te doen verrichten, doch bovendien om hen de zomermaanden in een aangenamer en gezonder omgeving to la ten doorbrengen. Er zijn hiervoor speciale verplaatsbare gevangenis-hutten geconstrueerd, die elk 20 gevangenen kunnen huisvesten. De gevan genen zullen gedurende de zomermaanden steeds naar de plaatsen gebracht worden, waar men hun hulp gebruiken kan. de ruime bedolven moest zijn, een vermiste passagier. De reddingsploegen verdubbelden toen hnn ijver. Maar iets naders kon nog niet worden gemeld. FRANSCHMAN IN N00RD-AFRIKA VERMOORD. Een reiziger van de firma Citroen, die zich per auto naar Bou Denob in het ge bied van Tafilalot begaf, is door eenige leden van een dissidenten stam aangeval ion en vermoord. DE GEDEPORTEERDE DIE WEER ARTS WERD. Na ontvluchting ,uit Guyana. Opnieuw zijn de lotgevallen bekend ge worden van 'een voormalige baguard, die zich na zijn ontvluchting in de vrije maat schappij een algemeen geacht bestaan heeft weten te scheppen. De vroegere gedeporteerde was vóór zijn veroordeeling arts in Zuid-Frankrijk. Een moord bracht hem met den strafrechter in aanraking, die hem tot deportatie naar Fransch Guyana veroordeelde. Wegens een verwonding aan den voet werd hij na aan komst aldaar in het ziekenhuis opgenomen, waar hij geruimen tijd moest worden ver pleegd. Dagelijks verstrekte men hem e»- een glas wijn, dat hij echter regelmatig voor een franc aan een der verplegers verkocht, üp die wijze spaarde hij een klein bedrag bijeen, dat hij zorgvuldig verborg. Korten tijd later vond hij een kaart, waarop nauwkeurig het kustgebied van Guyana tot Panama stond aangegeven en vertrouwende op deze kaart waagde hij samen met acht andere bagnarda de ge vaarvolle vluoht. Niet minder dan drie weken duurde het, alvorens zij door honger, dorst en ziekte volkomen uitgeput eindelijk na met uiter ste omzichtigheid de rivieren te zijn afge zakt, de kust van Venezuela hadden be reikt. Daar scheidden zich hun wegen; de ge wezen dokter zette zijn zwerftocht nog ge- ruimen tijd voort. Ten slotte kwam hy terecht op een klein aan Venezuela toebe- hoorend eiland, waar hij onder de inlan ders en de weinige blanken, die het be woonden weldra grooten naam verwierf wegens zijn geneeskundige bekwaamheden. Intusschen heeft hij het tot grooten wel stand gebrachtj hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Zelfs een auto ontbreoict niet. De bevolking beschouwt hem alge meen als heerscher over haar eiland. LIVERPOOL'S NIEUWE KATHEDRAAL De plechtigheid der eerste steenlegging. Pinkster-Maandag is te Liverpool de eerst steen gelegd, voor, zoover bekend, de op een na grootste kathedraal ter we reld. Ter gelegenheid hiervan heeft een bij zondere dienst plaats gehad, waaraan twin tigduizend Roomsoh Kath. kinderen deel namen. Uit alle deelen van het land wa ren belangstellenden voor deze plechtig heid naar Liverpool gekomen. De straten en huizen in het Katholieke deel der stad waren versierd. Kardinaal Joseph MacRory kwam in de plaats van Kardinaal Bourne, die ernstig ziek is, als Pauselijk legaat naar Liver pool. "Zondag werd door den aartsbisschop van Liverpool, mgr. Downey, een pontificale hoogmis gecelebreerd. Dochter van een Minister van Financiën ontvoerd. De dochter van den vice-minister van fi nanciën van de regeering van Mandsjoe- koeo Tsji Tsjang, een meisje van 21 jaar, is door zes bandieten ontvoerd. De bandieten eischen een losprijs van drie millioen yen. BINNENLAND NIEUWE KAMERLEDEN. In plaats van de Ministers. De voorzitter van het centrale stembu reau heeft benoemd verklaard tot leden der Tweede Kamer: in de vacature-L. N. Deckers, den heer Th. F. M. Schaepman, te 's-Gravenhage; in de vaoature-T. J. Verschuur, den heer M. P. v. d. Weyden te Zevenhoven; in de vacature- J. R. H. v. Schaik, den heer G. W. J. van Koeverden te Buren; in de vacature-P. J. Oud, den heer J. Schilthuis te 's-Gravenhage; in de vacature-H. Oo-lijn den heer A. A. L. Rutgers te Paramaribo. DE INLANDERS-KAMERLEDEN. De „Koerier" schrijft: De vraag is gesteld, of de beide ge kozen Inlanders ook werkelijk tot de Tweede Kamer behooren te worden toe gelaten. De „man in Boven-Digoel" is het geen prachtitel voor een detectieve-ro- man? is destijds in dit oord bij be sluit van de Inlandsche Regeering der waarts gezonden oan hem „onschadelijk" te maken. Men weet het, iemand in Ned.-Indië geboren, kan niet uit Indië worden ge zet. Wel echter kan hem een bepaalde verblijfplaats worden aangewezen. Als administratieve maatregel; maarte vens als straf. Men zal zich herinneren, dat er bij de Digoelklanten waren, die behalve geinterneerd. ook gestraft wa ren, naast anderen, die niet gestraft, doch alleen geinterneerd werden, hoe wel zij strafbare daden hadden gepleegd. De vraag is nu deze: Heeft een ge- interneerde het recht, den wensoh te kennen te geven en inwilliging daarvan te eischen, Indië te verlaten en zich el ders metterwoon te vestigen? Daar nu soortgelijke elementen ook en zeker als Kamerlid een gevaar voor den Staat opleveren, mag met stel ligheid worden aangenomen, dat het Nederlanrlseh-lndische Gouvernement den man in Digoel— Sardjono niet zal los laten. Een beslissing, welke alom zou worden toegejuicht, meent de „Avond post" terecht. Wat den twpeden gekozen naturel be treft, Alimin. deze vertoeft niet in In dië en valt dus buiten machtsbemoeienis van het Indische Gouvernement. Echter, deze man is nóch Nederlan der, nóch Nederlandsch onderdaan, meer, als hebbende het recht daarop verloren ingevolge Art. 2 lid 1 van de desbetref fende we». En hij zou dus als zoodanig niet ve**:e»baar zijn. Om verkiesbaar te worden, zou hij dus eerst weer moeten vragen, oprderw als Nederlandsch onderdaan te mogen worden beschouwd. Een verzoek, even tueel door den Minister van Justitie in te willigen en ge-grond on sedert afge kondigde bepalingen terzake. Aangezien echter de feiten, waardoor de naturel Alimin het voorrecht heeft verloren, zich Nederlandsch onderdaan te mogen noemen, hebben plaats gevon den vóórdat de bepalingen bovenbedoeld werden afgekondigd, is het schier aan geen twijfel ondePhevi". dat het onder- daapschap niet weer zal worden ver leend. Wij meenen te mogen aannemen, dat zelfs, indien Alimin zich weder in het Rijk (dus ook in Nederland) gaat vesti gen en daardoor recht zon krijgen zich weder Nederlandsch onderdaan te noe men, dezen man te kennen zou worden gegeven, dat men op zijn aanwezigheid in Nederland als ongewenscht vreemde ling geen prijs stelt. De beslissing terzake berust bij den Minister van Justitie. LEVENSVERZEKERING MIJ. „C0NC0RDIA". Tor gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Coöperatieve Levensverzekering Maat schappij „Ooncordia1' wordt het jaarver- I slag over 1932 voorafgegaan door een ge- i denkboek, waarin een overzicht wordt ge geven over de afgeloopen kwart-eeuw en waarin tal lan bijdragen van verschillen- j de vooraanstaanden uit de R. K. Arbei- zijn opgenomen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6