Effectenkoersen WOENSDAG 7 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Muziekconcours. 2den Pinksterdag ■werd het groote nationale Muziekconcours te Leidschendam voortgezet. Was het op Hemelvaartsdag minder goed weer, de tweede dag heeft zeer zeker alles goed ge maakt. Ook thans was alels tot in de puntjes in orde en St. Cecilia kan met ge noegen en trots op haar jubileum-concours terugzien, daar het geheel, mede dank zij de uitstekende leiding van burgemeester Keijzer, uitstekend is geslaagd. Ditmaal werd door de R.-K. Harmonie „Ct. Cecilia" uit Voorburg voor den aan vang een rondwandeling met muziek door de beide gemeenten naar het feestterrein gemaakt. De opening geschiedde ook thans door burgemeester Keijzer, die allen wel kom heette en hoopte, dat de strijd eer lijk zal worden gevoerd. Als juryleden fun geerden wederom de heeren N. A. Bouw man, Den Haag; W. Leistikow, Den Hel der en W. A. 0. van Opstal, Haarlem. Om 1 uur werd een aanvang gemaakt met het concours; er heerachte toen reeds een groote drukte, welke nog gestadig toenam. Als eerste verscheen dezen dag voor de jury St. Laurentius Harmonie, Voorscho ten, 4de afdeeling, dir. Jac. Kroon, welke met 239 punten een 3e prijs behaalde. 4e Afdeeling Harmonie: De Heerlijk heid Hoogmade, te Hoogmade, dir. P. J. v. d. Berg, 235 punten, 3e prijs. 3e Afdeeling Hamonie: De Triumpjh, Oegstgeest, dir. Jac. Kroon, 254 punten, 2e prijs. 2e Afdeeling Harmonie: St. Alphonsus Patronaat, Den Haag, dir. Ph. Guit, 260 p. 2e prijs. le afdeeling: St. Joseph, Rotterdam, dir. W. Ganter, 279 punten, 2e prijs. le afdeeling Harmonie: St. Cecilia, Voorhout, dir. M. Bolderdijk, 300 punten, le prijs. le Afdeeling Harmonie: St. Cecilia, Alk maar, dir. P. N. Joosten, 316 punten, le prijs. le Afdeeling Harmonie: St. Cecilia, Leidschendam, dir. Bart van Veen, 310 p. le Afdeeling Harmonie: St. Antonius, Lepelstraat, dir. P. A. Theunis, 288 punten le prijs. Eere-afdeeling Harmonie: St. Francis- ous, Delft, dir. J. J. van Oosten, 326 pun- ten, le prijs. Eere-Afdeeling Harmonie: St. Antonius Rotterdam, dir. Ant. W. Ganter, 283 pun- ten. 2e prijs. Voor den m ars ch wed strijd waren 7 deel nemers; de uitslag werd: St. Laurentius, Voorschoten, 84 punten, 2e prijs. St. Al phonsus Patronaat, Den Haag, 81 punten, 2e priis. St. Joseph, Rotterdam, 90 punten, le prijs. St. Cecilia, Voorhout, 93 pun ten, le prijs. St. Antonius, Lepelstraat, 102 punten, le prijs. St. Francisous. Delft, 96 punten, le priis. St. Antonius, Rotter dam. 93 punten, le prijs. Hiermede was men gekomen aan het einde van de beide dagen. Burgemeester Keijzer bracht hartelijk dank aan allen, die aan het zoo schitterend slagen van dit concours ha den medegewerkt, niet in het minst aan de jury, welke een zware taak had te vervullen. Spreker wekte ver der op tot vorming van een krachtige band van R.-K. Muziekgezelschappen. St. Cecilia, Voorburg werd nu houder van den Burg. Keüzer Beker, terwijl St. Cecilia. Leidschendam winnaar werd van een zilveren tak, beschikbaar gesteld door den beer A. C. A. Deerenberg, voorzitter van den Bond van R.-K. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Zuid-Holland. Des avonds gaf de jubileerende vereeni- ging een uitstekend geslaagd concert. St. Cecilia bestuurderen, proficiat met het schitterend succes. OEGSTGEEST. Aanrijding. Nabij de Slaag had een aanrijding plaats tusschen den wielrijder B. K uit Leiden en een paard en wagen, be stuurd door J. P. woneTide te Katwijk. De wielrijder viel van zijn rijwiel en bezeerde zijn schouder, terwijl de echtgenoote van K., die achter op het rijwiel zat, zich be zeerde aan verschillende ledematen. Aan gifte bij de politie volgde. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Diefstal. Door O. S. nit Rijnsburg is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel dat hij op het terrein van de veiling „Flora" had neergezet. Dit is in korten tijd reeds het derde rijwiel, dat daar ter plaatBe werd ontvreemd. Proces verbaal. Tegen den woonwa gen bewoner A. D. is door de politie al hier proces-verbaal opgemaakt wegens het laten loopen van zijn paard in het weiland van den veehouder Z. TER-AAR. Centrale Veiling. In het café Verhoef werd een buitengewone ledenvergadering gehouden van de Centrale Veiling, in hoofdzaak belegd, om de goedkeuring te verkrijgen tot verkoop van eenige. percee- len grond en gebouwen, zich bevindende in den beneden-polder. Wanneer de voorzitter, C. v. d. Hoorn Azn., de bijeenkomst geopend heeft en alle verwelkomd leest de secretaris de notulen welke onveranderd worden vastgesteld. Als de voorzitter het cardinale punt in bespreking brengt, blijkt het vereischte aantal leden, om dit besluit uit te voeren, niet aanwezig te zijn, alzoo zal binnen 14- dagen een volgende vergadering gehouden worden. Bij de rondvraag werd nog naar voren gebracht, de minimum-prijzen een weinig tc verhoogen, en belangstellend waren de le den of er al eventueel een derde steunuit- keering op komst was. Er is ons meege deeld, aldus de voorzitter, dat wij binnen een paar dagen dienaangaande bericht krij gen, doch dit blijft lang weg. Verder spra ken sommige leden nog over het systeem van veilen en enkele interne aangelegen heden, waarna de voorzitter overging tot sluiting. STOMPWIJK. Herijk. Burgemeester en Wethouders van Stompwijk en Veur doen te weten dat voor de gemeenten de herijk der maten en gewichten zal plaats hebben op 21 en 22 Juni a.s., telkens van 9 tot 12 en 13 tot 10 uur in het Patronaatsgebouw aan de Dam- laan no. 36 te Veur. Geboren: Amoldus Everardus Jaco bus, z. van G. J. v. Veen en A. M. 0. v. Steenderen. Johan Peter, z. van J. Leb- bing en C. Schafer. Maria Cornelia, d. van P. C. v. Eijk en C. J. van Dijk. Keetje, d. van A. Petersen en G. Petersen. Ma ria Johanna Lidwina, d. van J. M. M. Suü- ten en 0. C. Vlasveld. Everardus Wilhel mus Johannes, z. van G. A. Onderwater en W. J. Groeneweg. Johannes Jacobus, z. van C. Rotteveel en M. W. Groeneweg. Cornells Theodora Maria, d. van N. C. A. Heijstek en A. J. H. de Vet. Overleden: M. W. van der Snoek VEUR. Gemeenteraad. Vrijdag 9 Juni, des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Ge meente Veur in openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel betreffende rijkshuistele- fooninstallatie Raadhuis. 4. Voorstel over name grond in het belang der Volkshuisves ting van de N.V. Bouw- en Grond Maat schappij „Dansigt" te Voorburg. 5. Voor stel tot overname van grond in het belang der Volkshuisvesting van L. M. Habieh te 8 Gravenhage. 6. Voorstel tot teruggaaf gedeelte van ontvangen bijdragen in rio- leeringskosten. 7. Voorstel naar aanleiding van verzoekschriften besturen Wit-Gele en Groene Kruis om subsidie. 8. Voorstel ver zoekschrift R. K. Kerkbestuur te Veur- Leidschendam o.m. om subsidie ten behoe ve van het bewaarschoolonderwijs. 9. Vast stelling kohier straatbelasting dienst 1933. 10. Voorstel naar aanleiding van verzoek om vermindering van schoolgeld, dien3t 19321933. 11. Verder voorkomende zaken en mededeelingen. Stompwijksche weg. Naar men ons mededeelt, zijn B. en W. van Stompwijk van plan de Stompwijksche vaart en weg afdoende te voorzien door het aanbrengen van een 5000 meter lange beton-walmuur en het leggen van een klinkerbestrating. Het w"erk zal dan met Rijkssteun worden uitgevoerd als werkverschaffing tegen 35 cent per uur; de kosten zullen alsdan be dragen ruim 80.000. Auto-ongeluk. Op den Westvlietweg had een aanrijding plaats tusschen een auto van de wasscherij Ozon uit Voorburg en een auto geladen met- bloemen, afkomstig uit Rotterdam. De oorzaak was een derde auto, welke in volle vaart tusschen beide auto's trachtte door te komen. Beide eer ste wagens werden vernield en moesten worden weggesleept. Naar de derde auto, welke snel wegreed, zoekt de politie. Jubileum. Ter gelegenheid van zijn 25-jariige jubileum bij het bijzonder Onder wijs, ontving de heer B. Kuperus, hoofd van de Sohool met den Bijbel, van de leerlingen een tuinameublement en van het Bestuur en het onderwijzend personeel een elecbri- eche sokemerlamp. Werkioozen. Het aantal werkloozen is in Veur gedaald tot 31 en in Stompwijk tot 54 personen. Gevonden. 2e Pinksterdag ia op den Voorburgschen weg te Veur gevonden een fluweelen overgooier, grijs gevoerd. Terug te bekomen Gemeentehuis te Veur. Geboren: Cornelis, z. van H. J. v. d. Helm en C. A. Vieveen. Theodorus Hen- dricus Maria, z. van A. v. d. Voort en J. L Paardekooper. Bernardus Antonius, z. van C. van Ede en C. J. Vendrig. Gehuwd: P. Oosterlee en C. M. Huis man. Franciscus v. Leeuwen en Maria Dobry. Overleden: L. Oudshoorn 80 j. Jan Kloek 58 j. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Adr. Akerboom, t In den nacht van Maandag op Dinsdag jl. is na een langdurig ziekbed overleden de heer Adrianus Akerboom, in den hoo- gen leeftijd van tachtig jaren. De overle dene was zeer vele jaren lid van het R. K. Par. Armbestuur en genoot in onze gemeente veler achting om zijn buitenge wone goedheid. Uit dankbaarheid zal ze ker menigeen een gebed storten voor de zielerust van den ontslapene. Do uitvaart en begrafenis zal plaats hebben op Vrijdagmorgen a.s. te half tien (O. T.). Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage. LEIDEN. BEJAARDE MAN TE WATER. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond te half zeven is de 65-jarige A. D., wonend in de Binnenlaan, aan de Oude Heerengracht te water geloopen. Door de brugwachters E. Broekhof en W. Muyzert, die zich gekleed te water bega ven, werd de man spoedig op het droge gehaald. Hij was bewusteloos, doch kwam spoedig weer bij. In het Acad. Ziekenhuis, waarheen hij werd vervoerd, is de man la ter overleden. GOUDEN ZAKENJUBILEUM. Vandaag was het vijftig jaar geleden, dab de Koek- en banketbakkerszaak van den heer W. F. v. d. Heijden, Nieuwe Rijn 43, werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan mocht de heer v. d. Heijden van tal van zijden be wijzen van belangstelling ondervinden. Behalve tal van leveranciers, oollega's en klanten, die den heer v. d. Reijden en zijn echtgenoote danig in de bloe metjes hebben gezet, werden gelukwen- schen aangeboden door deputaties van de Leidsohe Middenstandsvereeniging en de Leidsche afdeelmg van den Ned. Ban ketbakkers bond, waarvan de heer v. d. Reijden secretaris ia. Het hoofdbestuur van den Bond en de redacteur van het „Maandblad" zonden telegrafische ge- lukwenschen. Ook van tal van andere personen werden telegrafische en schrif telijke gelukwenaohen ontvangen. BINNENLAND. MEISJE ONDER EEN AUTO. Uit Eindhoven wordt ons gemeld Toen hedenmiddag het 7-jarig meisje R. de straat wilde oversteken, werd het kind aangereden door een auta, bestuurd door kapelaan L. Cusstes uit Oss, die met een matig gangetje door de drukte reed. Het meisje bekwam een hersenschudding en eenige hoofdwonden, waaraan zij kor ten tijd later is overleden. LAATSTE BERICHTEN PROF. SLOTEMAKER DE BRUINE. De a.s. Minister maakt een studiereis naar Berlijn. Naar wij vernemen heeft Prof. Slotema- ker de Bruine zich heden naar Berlijn be geven, teneinde den vrijwilligen arbeids dienst en eenige andere sociale aangele genheden daar te lande te NIEUWE KAMERLEDEN. Bij het Centraal Stembureau is bericht ingekomen, dat de heer A. A. L. Rutgers, gouverneur van Suriname, zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vaca>- ture,-Colijn heeft aangenomen. De voorzitter van het Centraal stem bureau heeft thans in de vacatures, ont staan door het ontslag nemen door de heeren de Wilde en Marchant, weder tot leden der Tweede Kamer benoemd ver klaard de ministers Colijn en Oud. Wan neer dezen opnieuw zullen hebben be dankt, kunnen in de dan ontstane vacatu res tot Kamerlid worden benoemd ver klaard de heeren van Dijken, en Kooiman, zooals we reeds hebben vermeld. DE COMMUNISTISCHE KAMER LEDEN. Naar wij vernemen, hebben de tot leden der Tweede Kamer benoemd verklaarde oommuni6tische oandidaten Sardjono en Alimin niet binnen dep door de Kieswet voorgeschreven termijn van één maand hun geloofsbrieven bij de Kamer ingezon den, zoodat volgens artikel 132 lid 2 der Kieswet deze plaatsen worden geacht op nieuw te zijn opengevallen. In de hierdoor ontstane vacatures zullen thans benoemd worden verklaard de hee ren C. J. P. Schalker en Roestam Effendi. NOODLANDING. Hedenmorgen omstreeks 11 nur heeft op het land van^den heer v. d. Lee te Middenbeemster een militair vliegtuig, genummerd 492, een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig kwam van Amster dam en ging naar Den Helder. De eenige inzittende, een tweede luitenant, was on gedeerd. De oorzaak van de noodlanding was een klein motordefect. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gisteren is te Loosdrecht in het zwem bad verdronken de 25-jarige G. C. van Neerbos. Hij was ongehuwd en woonde te Hilversum. TELEGRAMMEN GROOTE BRAND TE DANTZIG. DANTZIG, 7 Juni (V.D.). In den afge- loopen nacht tegen half twee brak brand uit in het groote varieté-theater „Scala" te Dantzig. Het vuur greep met groote snel heid om zich heen en hoewel de brandweer spoedig met bijna al het materiaal ter plaatse was stond weldra het geheele ge bouwencomplex in lichter laaie. De brand weer moest zich voornamelijk beperken tot het voorkomen van uitbreiding van den brand. Door het instorten van een muur werden drie brandweerlieden gewond en verscheidene slangen beschadigd. Het ge heele gebouw brandde tot den grond toe af. Tegen zes uur vanmorgen kon de brand weer inrukken met achterlating van een wacht. De oorzaak van den brand is on bekend. De schade wordt geraamd op ver scheidene honderdduizenden guldens. MIJNONGEVAL IN OOST OPPER- SILEZIë. KATTOWITZ, 7 Juni (V.D.). In de Sa- turnus-mijn in het Dombrowa-gebied zijn gisteravond door het instorten van een pij ler drie mijnwerkers bedolven. Een hulp brigade, die direct aan het werk toog, was er hedenmorgen nog niet in geslaagd de slachtoffers te bereiken, aangezien nieuwe instortingen dreigden. Eén van de drie slachtoffers geeft nog teekenen van leven. Met de beide anderen kon men tot nog toe geen contact krijgen. DE WERELDVLUCHT VAN MATTERN. MOSKOU, 7 Juni (V.D.). Uit Omsk wordt gemeld, dat de Amerikaansche vlie ger Jomes Mattern, weer geheel in condi tie na een goede nachtrust. Dinsdagavond te 8.10 uur (plaatselijken tijd) uit Omsk is vertrokken op zijn solo-recordvlucht om de wereld. Op dit punt heeft hij nog een aan zienlijken achterstand op het record van Post en Gattye. Hij is voornemens door te vliegen naar het eveneens nog in Siberië gelegen Chita, op ongeveer 1700 mijl af stand van OmBk. Ma tem verklaarde dat het hem er uit sluitend om te doen was een record te ves tigen voor een solovlucht rondom de we reld. Zou hij Post en Gatty's record niet breken, dan zou hij in zijn opzet toch kun nen slagen. Bij den start van het vliegveld Omsk was Mattern 7 uur 40 minuten ach ter bij Post en Gatty, welke achterstand was ontstaan door de nachtrust, die Mat tern zich veroorloofd heeft, want van New York naar Omsk heeft de vlucht 70 uur en 14 minuten geduurd, terwijl Post en Gatty daar 74 uur 9 minuten voor noodig hadden. Mattern hoopt tegen het einde van deze week te New York terug te zijn. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÈN 7 Juni 1983 L. K. Heden. I Industrie: Alg Kunstz. Unie 301/a 29!/, Berkela Patent 191/a 19 Calvé Delft crt. A 65 63 Kucbeom Account 2Vs 2 Ned Ford 1426/8 142 Philips Gem. Bezit 1631/2 159/61 Dui Lever 101 991/4/1/a Petroleum: Koo Olie 1635/8 1671/a Perlak 901/, ®83/, Rubber: A'dam Rubber 87 88 Deb Bat. Rubber 401/2 40 Vico 441/2 43 Serbadjadi 27 Scheepvaart: '"di- V' rt 20 20 Ned. ScheepvUnie oaVs 6II/2 Oude Boot 171/2 171/2 Mijnbouw: Boeton 14«/4 15 Alg Exploratie Mi 123 124 Suiker: H V A dam 2318/4 232/301/j Vorstenlanden 50 48l/2 Java Cultuur 140 141 N I S U. 98 Tabak: Deb Mij. 1408/4 1351/2 Senumbah 1478/8 1461/, Deli Bat Tabak 15U/2 147 Oostkust 251/, 24 Amerik. Fondsen: Am Smelting 287/16 27»/, Anaconda 143/, 138/4 Abb Gas Electr 21/2 248/8 Bethlehem Steel 241/4 Cities Service 48/16 41/16 Ceutral Public. 11/16 Continental Oil IH/2 Gen Aviation 6"/s Int Nickel 13 128/4 163/8 Kennecott Copper 171/| Milwaukee 37/l6 5s/8 Id Pre! 68/ig Keespori Tin Plat« 69 North American 251/, 88/g Nevada Shell Cnion 61-716 6I/2 Cnited St Leather lU%fl 937/8 1H/2 I'nion Pacifio Wabash 31/s Tidewater Aas OU 61/, 58/4 United St. Steel 441/2 441/b WISSELNOTEFR1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.821f2 Londen 8.421/c, New York 2.08i/4 Parijs 9 785 16 Brussel 34.6D/o Zwitserland 48.03 Milaan 12.91 Madrid 21.221/3 Dslo 42.621/2 Kopenhagen 37.50 Stockholm 43 25 Weenen Praag 7.41 Boedapest Prologatie 2 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden een gedrukt voorkomen. Het ver loop van Wallstreet was weliswaar bevre digend doch aan den anderen kant ont stemden de berichten uit Duitschland aan gaande de transfer-moeilijkheden. De Duitsohe obligaties waren danook aange boden, speciaal Youngleening, die enkele pets. verloor. Van de Industrieelen hadden Philips van aanbod te lijden, hetgeen een koers-verlies van 4 pet. ten gevolge had. Kunstzijde-aandeelen lagen zwakker, terwijl ook Unilevers iet« beneden de prijzen van Vrijdag terecht kwamen. De belangstelling voor Olie waarden waren gering. Kon. Olies openden reeds lager, waarna in het verder verloop nog een lichte reactie volgde. Ame rikaansche soorten waren eveneens zwak ker gestemd. Suikers openden in vaste hou ding, speciaal H.V.A.'s die enkele punten beter waren. In het verder verloop trad een daling in. H.V.A.'S liepen 6 pet. terug en sloten 3 pet. beneden de vorige sl-it- koersen. Rubbers stelden zich lager, on danks de vaafce houding van de producten- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Arie z. v. P. D. v. Zeist en J. Tegelaar. Johanna dr. v. A. Hemorik en S. 8. v. Woudenberg. Hermanus z. v J. J. v. d. Berg on E. v Wijk. Ondertrouwd: M. A. J. Gros jm. 25 j. en G. A. J. Rodenburg jd. 21 j. J. Bosman jm. 24 j. en C. Erades jd. 23 j. I. Pouw jm. 25 j. en M. v. Wijngaarden jd. 20 j. Overleden: IJ. E. de Geus zn. 13 j. J. O. Helf/jtBos wed. 79 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwaasenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. markt De koers van A'dam Rubber was 4 pet. lager. Tabakken verdeeld, doch on der beurstijd meestal reageerend. Soheepv. prijshoudend, terwijl Amerikanen verdeeld waren. Voor enkele soorten, als Union Pa cific, North Acercan Corporation en United Corporation bestond echter overwegend vraag. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 7 Juni. Vee, Aange voerd: 475 vette kalveren le kwal. 4044 2e kwal. 3038 en 3e kwal 2028 cent, en kele boven noteering; 34 nuchtere kalve ren 35 per stuk, 317 varkens: vleesch- varkens wegende van 90110 kg 3940 ct zware 3839 oent, vette 3öJ36 cent per kg slacht gewicht; 6 wagons runderen uit De nemarken. Overzicht: Vette kalveren groo te aanvoer, handel zeer ongeregeld, ver koop tegen alle prijzen; varkens korte .aianvoer, redelijke handel, prijzen onver anderd. WOERDEN, 7 Juni. Kaas. Aanvoer 5Qjr partijen. Met rijksmerk 2427 en 2e kw. 2023. Handel matig. VEUR, 6 Juni. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 46819 stuks Prijzen: 45289 kippeneieren 1.602.40, 1522 eendeneieren 1.351.75, 8 ganzen eieren 6 per 100 stuks; 404 kippen 38 85 cent, 16 eenden 30 cent, 23 konijnen 0.25—1.60, en 42 duiven 10—20 oent per stuk. Z0ETERW0UDE, 7 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 4190 eieren. Prijzen: kippeneieren 2.102.80, eendeneieren i.501.90 per 100 stuks; boter 5760 cent en kaas 1825 cent por pond, kippen 33—85 oent, duiven 19 cent en konijnen 85 cent. VOORSCHOTEN, 6 Juni. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 2.203.00, een deneieren 2.102.30 per 100 stuks; kip pen 6580 oent, hanen 65—90 ctnt, konij nen 1.60—2.00, duiven 10—15 cent per stuk. HAZERSW0UDE, 7 Juni. Eierenvei ling. Aanvoer 12662 stuks. Prijzen: kip- peneteren 1.702.50, eendeneieren 1.50 —1.70 per 100 stuks, kippen 1.30 per stuk R0EL0FARENDSVEEN, 6 Juni. Groentenveiling. Bloemkool 27 cent per stuk, peen 6 cent per bos, sla 0.501.50 per 100 krop, aardbeien 615 cent per doosje, snijbooncn 2.703.40, idem stek 1.70—2.30, peulen 0.70—1.45 per 10 kg., doperwten 1.00—1.85, capucijners 2.25, tuinboonen 3.45 per 10 kg. WOERDEN, 6 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 2342 cent, tomaten 6—13 cL, dubb. stambooncn 2932 cent, doperwten 1216 cent, peulen 10—19.5 oent per pond spinazie 35.5 cent, postelein 2—4 oent p- Kg., bloemkool 210.5 cent en komkom mers 216 oent per stuk, sl a829 cent per 10 stuks, peen 7.510 cent per bos, rabbarber 4.5—6 cent per bos, pieterselie 218 cent en selderie 1017 cent p«r bakje. TER AAR, 5 Juni. Centrale Veiling. De peulen waren nog weer sterk zakken de en de snijbooncn konden helaas ook geen prijs houden, kregen zelfs een groote klap, bloemkool moest evenzoo terug. Bij elkaar een slechte dag voor de Tuinders en dat pas in het begin van de campag ne. We hopen beter. Peulen 0.901 65, capp. 2.05—2.30, doppers 2.80- snijboonen 2.803.40, stek 1.702.50, bloemkool 112 cent, sla 0.5O1.80, peen 413 cent, aardbeien 8—17 cent per doosje, 6 Juni. Centrale Veiling. Peulen moch ten nog niet op d'r prijs blijven, Snijboo nen weinig verandering. Peulen 0.80 1.85, doppers 2.152.60, kas snijboonen 2.60—3.40, Btek 1.50—2.30. bloemkool 7 cent, peen 5 cent, sla 0.501.60, stam- boonen 7.80, Tuinboonen 2.502.80. BOSKOOP, 8 Juni. Bl°emenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1015 oent, Marcel Rouyer 1018 cent, Hadlcy 2035 cent, Claudius Per- net 2030 cent, Columbia 1523 .cent, Butterfly 1520 cent, Mac. Keiler 1420 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Briarcliff 1520 cent, Rosalandia 1630 cent, Florex 1520 cent, Phoebe 12—20 cent, Hoover 15—25 cent, Chas. P. Kilham 1825 cent, Edith Helen 3051 cent, Aug. Noack 14 22 cent. Else Poulsen 3560 cent. Gloria. Mundi 3550 cent. Orange Perfection 25 50 cent, Paul Grampol 3045 cent, Pear son 1520 cent. Ellen Poulsen 1220 cent Locarno 2536 cent, Golden Salmon 30 51 cent, Inger Olson 4060 cent, Violieren 1826 cent. Lathyrus 510 cent, Pioenen 1025 cent, Lelies tomentosa 40 cent, Le lies regalo 30 cent. Gerbera 30 cent. Cle matis Prins Hendrik 1.50. Clematis The President 1.10, Clematis Daniel Derondc 35 oent.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3