DONDERDAG 1 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN CiARBIDONTPLOFFING AAN BOORD. Stoker slachtoffer van onvoorzichtigheid. Op den stoomtrawler Eveline nit IJmui- cLen was tijdens de vissoherij een lek ont staan in de carbid verlichting in een der visohruim-en. Een der stokers, die zich met het opsporen en het herstel van het lek zou belasten, was zoo onvoorzichtig een licifer aan te steken. Een hevige ont- ploffing volgde en de man werd doodelijk gewond tegen den grond geslagen. Het lijk van den jongeman, zekere A. d. K uit IJmuiden, die ongehuwd was, is gistermorgen te IJmuiden aangebracht. POLSSLAGADER DOORGESNEDEN. Terwijl de slagersleerling Cl., te Venlo. "Woensdagmiddag bezig was met het uit boenen van vleesch, gleed hij over de vet- tdg-gladde vloer uit en kwam te vallen. Het scherpe slagersmes, dat hij in de hand hield, drong hem in den arm en sneed den polsslagader door, terwijl hij een diepe snede van c.a. 20 c.M. lengte over den a<rm kreeg. Uitgeput door het hevige bloedverlies werd Cl. naar het R.-K. Ziekenhuis te Ven lo overgebracht, waar bloedtransfusie op hem werd toegepast. AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Hjna weer een ongeluk bij de brug over de Koningshaven. Gistermorgen is op dt brug over de Ko ningshaven te Rotterdam, waar kort gele den de heer en mevr. Scheepers uit Dor drecht den dood vonden, wederom een ongeluk gebeurd, dat nu echter, dank zij de opletendheid der brugwachters, nog goed is afgeloopen. Twee wielrijders, een dame en een heer die uit de richting van de v. d. Takstraat kwamen, reden, door dat zij het verkeersteek en van den ver keersagent blijkbaar niet begrepen, in de richting van de brug, die juist op hetzelf de moment geopend werd. Toen de wiel- rijderss zich aan het einde van de Noor delijke brugklep bevonden, ging de Zuide lijke brugklep reeds open, waardoor zij met hun rijwielen tegen deze klep aanbot sten. Gelukkig zag een der brugwachters het ernstige gevaar dat dreigde, zoodat hij nog tijdig een machine, die reeds in beweging stond, kon stoppen. Had hij dit niet ge zien, ongetwijfeld zou er weer een ernstig ongeval zijn gebeurd. DE BLANKE SLAVINNENHANDEL. Twee verdachten op vrije voeten gesteld. Naar de „Tel." verneemt, heeft de poli tie te 's-Gravenhage den voornaamsten verdachte in de affaire van den blanke sla vinnenhand el, den Italiaan Blanoato, aa.n de Justitie overgegeven. De man is nu in het Huis van Bewaring opgesloten. Zijn medeplichtige, eveneens een Italiaan, wonende te Parijs, is de grens overgeleid. Tegen hem konden geen voldoende straf bare feiten aangevoerd worden zoodat. men hem weer los heeft moeten laten. Eveneens is de Nederlander, die er zich toe geleend zou hebben om het minderja rige Fransche meisje te huwen, op vrije voeten gesteld, daar ook tegen hem geen vervolging kon worden ingesteld. Een meisje heeft nog verklaard bij het verhoor van den politiecommissaris, da* de Italiaan Blancato haar voorgespiegeld had, dat zij een vacantiereis naar Neder land zou maken, van de verdere plannen wist zij niets af. Zij is naar Parijs terug gebracht. De Vreemdelingendienst houdt thans nauwkeurig toezicht op verdachte vreem delingen, die zich in de residentie ophou den in verband met mogelijke verdachte zaken. In het bijzonder wordt toezicht uitgeoefend op het verblijf van verdachte vrouwelijke elementen. Hiertegen zal voortaan scherper worden opgetreden. FEUI' Ut ION. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 43) „Dat komt van dat idiote detective- en roovertje spelen", verklaarde juffrouw Pamela triomfantelijk. „Ik heb van den aanvang af gezegd, dat het moest misloo- pen. Je kon op je vingers narekenen, dat het kind kou moest vatten met dat eeuwi ge rondloopen buiten, weer of géén weer." „Ik geloof niet, dat het alleen kou is", antwoordde de gouvernante peinzend. „De jongen moet een schrik hebben gekregen: hij is bang geworden door iets, wat we niet weten." „Als dat zoo is, komt dat uit zijn over spannen verbeelding voort," klonk het grimmig, „ook al een gevolg van die dol zinnige spelletjes. Hij kan geen reden heb ben voor werkelijke angst." „Ik vrees, dat u zich vergist, juffrouw Pamela. Julius moet beslist een schok hebben gehad," hield Anita vol, „Hij kan niet inslapen en als hij even indommelt, praat hij angstig en verward in zijn slaap. Soms gilt hij zelfs. Maar was hij mompelt, is onverstaanbaar, zoodat ik daaruit niet kan afleiden, wat hem zoo van streek maakt. Het minste geluid doet hem schrikken zijn zenuwen zijn radicaal in de war. Maar ik kan met geen mogelijk heid uit hem krijgen, wat hem hindert." ZIJN VROUW GESTOKEN. Gisterochtend kwart over acht werd bij de politie gemeld, dat op het Sweelinck- plein te '8-Gravenhage een vrouw was aan gerand en in den rug gestoken. Als verdacht dit feit te hebben ge pleegd werd kort daarna op de Laan van Meerdervoort een 29-jarige misucus aan gehouden de echtgenoot van de getrof fen vrouw die bekende, haar te hebben gestoken. De man is in bewaring gesteld. De 28-jarige vrouw is, na in het Gem. Zie-knhuis te zijn verbonden, naar haar woning teruggekeerdhaar toestand ia niet ernstig. INVAL IN EEN NACHTCAFÉ. Reeds een paar jaar had de Rotterdam- sohe politie haar aandacht gevestigd op een perceel aan de Dierpaarekade aldaar op grond van het vermoeden, dat hier een nachtcafé was gevestigd, Herhaalde malen waren invallen in het pand gedaan, maar deze hadden nooit tot eenig resultaat ge leid. Een dezer dagen evenwel zagen re chercheurs 's avonds laat een auto van de Diergaardekade komen. Zij hielden dezen wagen op de Kruiskade aan en toen bleken er drie mannen in te zitten, die desge vraagd vertelden, dat zij op bezoek waren geweest in een nachtcafé waar zij gere geld kwamen en waar men van alles kon krijgen. Met deze getuigen zijn de recher cheurs naar het politiebureau aan de Wit te de Withstraat gegaan, waar de verkla ringen op schrift zijn gesteld. Met deze gegevens gewapend, is men daarop naar het bewuste pand getrokken, waar men een groot gezelschap aantrof, dat de poli tie met hoongelach ontving. Toen evenwel bleek, dat dezen keer de politie aan het langste eind zou trekken, was het lachen gauw verstomd. Het heele gezelschap is meegenomen naar het politiebureau, waar proces verbaal is opgemaakt tegen de ex- ploitante van de nachtzaak, de 35-jarige vrouw M. D. Een groote partij drank is in beslag genomen. „Vad." VROUWELIJKE INBREKERS. Te Kerkrade zijn aangehouden twee 20- jarige dienstmeisjes die in den nacht door middel van inklimming diefstal met braak hadden gepleegd in den winkel van S. aan de Akenstraat. Een harer had heime lijk haar dienstbetrekking bij S. verlaten. Beide meisjes waren ter beschikking ge steld van den voogdijraad. Gestolen wer den 40 en een aantal damestaschjes, col liers en snuisterijen. Een deel van het ge- .stolene is in beslag genomen. Ook werd gearresteerd een chauffeur, wegens he ling. Allen worden ter beschikking van de justitie gesteld. SPORT VOFTBAL R. K. Athl. en Sportver. „Rood-Wit". Voetbal: Evenals 't vorige zomersei zoen heeft de heer Fr. Goddijn zich bereid verklaard om de senioren te trainen. Wij verwachten, dat alle senioren van deze mooie gelegenheid gebruik zullen ma ken toont allen door uw aanwezigheid, dat gij goede training op hoogen prijs stelt. Hedenavond vangen de trainingslessen aan om kwart voor 8. Haagsch elftal—Bocskay 2—3. Op het verlichte V.U.C.-terrein te Den Haag werd gisteravond een wedstrijd ge speeld tusschen een Haagsch elftal en de Hongaarsche prof.club Bocskay. De Hon garen wonnen na een spannenden strijd met 8—2. Rust 1—1. Julius weigerde inderdaad hardnekkig iets te vertellen omtrent de oorzaak- van zijn angsten; hij trachte zelfs het bestaan daarvan te loochenen. Hij mopperde, dat hij in bed moest blijven, werd met den dag bleeker en slapper, sliep weinig en at vrijwel heelemaal niets. De dokter ver klaarde, dat hij bij den kleinen patiënt niets kon vinden dan een lichte kouver der mankeerde, den knaap lichamelijk niets. Hij veronderstelde dan ook, dat het een geestelijke stoornis was, die Julius zoo hevig aanpake. Afleiding was volgens den geneesheer de beste remedie en Anita deed spelletjes met den jongen, las hem boeiende verhalen voor en trachtte hem op alle mogelijke manieren verstrooiing te verschaffen en te kalmeeren. Maar niets hielp, telkens weer kwamen de onver klaarbare angstaanvallen terug; het arme ventje gilde en kreunde in zijn slaap of lag met groote angstoogen in een doodsbleek, vermagerd gezichtje naar de zoldering te staren. Het was zielig om aan te zien. Meneer Dawson trachtte zijn vertrou wen te winnen, maar ook zijn vader wilde hij niets vertellen en Lionel verging het al even slecht om van juffrouw Pamela niet te spreken. Toch toonde ze de groot ste toewijding voor haar achterneefje, die zich vooral uitte in een voortdurend aan dringen, dat hij toch zooveel mogelijk zou eten om spoedig weer op krachten te ko men. Maar het kind kón eenvoudig niet. Anita, die bedacht, dat Julius altijd dik ke vrienden was met Thomas, kwam met het plan voor den dag, dat de tuinman boven zou komen om een praatjé te ma ken met den patiënt. Maar het kind huil de van angst bij de gedachte alleen en maakte zich zoo overstuur, dat de gouver nante zich ging afvragen of ze wellicht de oorzaak van Julius' raadselachtige De wedstrijd Duitschland—Oostenrijk gaat door. Naar aanleiding van een bericht in ©en Weensch blad, dat de Oostenrijksche Voet balbond het plan zou hebben om den Lan- denwedstrijd tegen Duitschland niet te doen doorgaan, wordt thans officieel ver klaard, dat de Oostenrijksche Voetbalbond den Duitschen Voetbalbond heeft laten weten, dat er in het geheel niet aan go- dacht wordt genoemden wedstrijd, weiae op 25 Juli a.s. in Frankfort zal worden gehouden, af te zeggen. De ontmoeting zal in elk geval doorgaan. ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN R.D.Z. Willy den Ouden zwemt de 100 M. vrije slag binnen wereldrecordtijd. Te Rotterdam heeft de R.D.Z. gister avond in het Ooster Zwembad onderlinge wedstrijden gehouden. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Het belangrijkste nummer van het pro gramma was het verzwemmen van de 10 X 100 M. vrije slag estafette, ter vestiging van een nieuw Ned. record. De R.D.Z. kwam uit met de volgende zwemsters: Wilh. van Leeuwen, Marie 01- sen, Annie den Ouden, Cornelia Sneep, G. Klapwijk, A. Hoogeweg, Tr. Baumeister, A. Timmermans, G. Brouwer en Willy den Ouden. De afstand werd gezwommen m 12 min. 56 2/5 sec. Tot dusver bestond er voor deze estafette nog geen Ned. record. Het zal thaÜ8 door de R.D.Z. ter homolo geering aangevraagd worden. Willy den Ouden, die de laatste 100 Me ter zwom, had daarvoor 1 min. 6 2/5 sec. noodig. Met dezen tijd bleef zij 1/5 sec. be neden het wereldrecord van Helen Madi son. Aangezien deze 100 Meter echter tijdens een estafette gezwommen werden zal deze tijd niet als wereldrecord erkend kunnen worden. De voornaamste verdere uitslagen waren als volgt: 150 M. wisselslag: 1. G. Brouwer in 2 min. 16 2/5 sec. 2. M. Olsen in 2 min. 25 sec. 100 M. schoolslag: 1. M. Roelans 1 min 37 3/5 sec. 2. M. van Rijs 1 min. 37 4/5 sec. 100 M. rugsdag: 1. W. den Ouden 1 min. 22 2/u sec. 2. Th. Baumeister 1 min. 24 3,5 sec. Oegstgeester Zwem- en Poloclub „Poelmeer." Op Vrijdag 26 Mei werd in een alge- meene vergadering de bovengenoemde vereeniging opnieuw opgericht. De nieu we Zwem- en Poloclub heeft in de zeer modern ingerichte Zweminrichtoig, iede- ren avond van 7.309 uur de beschikking over een deel van het bassin. Het voorloopig bestuur werd als volgt gekozen: Voorzitter B. J. Moolenaar; se cretarie H. J. Boorsma; penningmeester C. Helleman. De leiding en training is in zeer des kundige handen, zoodat de nieuwe ver eeniging zeer zeker reeds spoedig van zich zal laten hooren. De aanmelding voor het lidmaatschap kan geschieden: aan de zweminrichting bij den controleur, of bij den secretaris Warmonderweg 24, Oegstgeest. BILJARTEN LELDSCHE BILJARTBOND. Kampioenswedstrijden 3e klasse. Het programma voor deze wedstrijden te vempelen in het clublokaal van Poort van Cleef luidt als volgt: Donderdag 1 Juni: 7 ur M. SieralF. H.; 8.15 J. SlimmersM. Zwaan; 9.30 B. Bi^ndtJ. Pauw; 10.45 J. SlimmersF.H. Vrijdag 2 Juni: 7 uur M. ZwaanM. Sierat; 8.15 B. BrandtF. H.; 9.30 J. SlimmersM. Sierat; 10.45 M. Zwaan F. H. overspanning op het spoor was gekomen. Ze maakte Lionel deelgenoot van haar vermoedens. „Julius is bang voor Thomas, dat is zoo klaar als een klontje", betoogde ze. „Hoe kan dat in vredesnaam *zoo opeens ko men? Ze zijn altijd gezworen kameraden geweest en bovendien, Julius is een flin ke, dappere, kleine kerel en als hij bang is en huilt, wat anders nooit gebeurt, moet daar wel een heel ernstige reden voor zijn. Ik begin te gelooven, dat Julius iets weet, iets heeft gezien of gehoord, iets vreeselijks, dat niet over zijn lippen wil en dat iets met Thomas te maken heeft, misschien wel iets, dat met den moord te maken heeft. Je hebt me indertijd zelf verteld, dat Richard te kennen gaf, dat Thomas wel eens zou kunnen blijken de moordenaar te zijn, en we hebben die veronderstelling onmiddellijk als fantas tisch terzijde geschoven, omdat wij hem daartoe niet in staat achten. Maar ten slotte waren hij en de oude Tollhurst doodsvijanden en nu Julius zoo zenuwach tig is en alleen de gedachte, dat Thomas bij hem zou komen, hem buiten zichzelf brengt, ga ik die mogelijkheid toch in een ander licht zien. En als het zoo is, wéét Julius iets, dat staat voor mij vaat." Lionel was niet onmiddellijk overtuigd door haar redeneering, maar hij moest erkennen, dat ze heel aannemelijk klonk. „Wanneer het mocht zijn, zooals ik denk", vervolgde het meisje, „zullen we van Thomas natuurlijk niets gewaar wor den en daarom is het zoo vreeselijk jam mer, dat ik den kleinen jongen niet a<an het praten kan krijgen. De dokter zegt, dat Julius' ziekte het gevolg is van een hevigen schok, en na mijn laatste erva ring met hem ben ik overtuigd, dat Tho mas daar in elk geval wat mee te maken UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 2 Juni. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.45 Lunchconcert door het K.R.O.-sex- tet. In de pauze gramofoon. 2.00 Orgelconcert door W. A. v. Bruggoa uit de St. Lebuinus-kerk te Deventer, met gramofoon-intermezzo. 3.15 Gramofoon. (Paljas). 4.30 Het K.R.O.-orkest, afgewisseld door: te 5 uur Land- en tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts. Te 6 uur Max K Gerisch over „Duitschland". 7.15 J. A. Kokke over „De Petroleum- velden in Mexico". 7.35 Gramofoon. 7.45 Internationale Vroolijke Avond, m. m. v. Evy Armont, Willy Derby, Edwin Gubbins-Doorenbos, het Wladimir Pique Trio, de Vier Gooesens en de KRO-boys. Te 8.35 en 10.40 Vaz Dias. Hilversum, 296 M. 8.00 Giamofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht R. Numan. 10.30 Orgelspel C. Steyn. 11.00 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.30 Zang door Elize de Haas m. m. v. J. Jong (piano). 11.45 Gramofoonpl. 11.50 Vervolg zang en piano. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Ro- freinzang: B. Soholte. 2.00 J. v. Doorn: Turkije. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Drs. R. Dijkema: Het rijpere meisje. 3.30 Gramofoonpl. 4.00 Orgelspel J. Jong. 4.45 Voor de kinderen. 5.16 Gramofoonpl. 6.16 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 7.00 Dr. W. Banning bespreekt Adolf Hitler's „Mein Kampf". 7.20 Vervolg orkestconcert. 8.00 Causerie door prof. dr. M. O. v. Mourik Broekman. 8.30 Gramofoonpl. 9.00 Mevr. mr. L. v. Westerouen-v. Mee- teren-Frangois: De vrouw in het gezin. 9.30 Gramofoonpl. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie door ds. J. N. Seulijn. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 P ia trogibas-kwartet o. L v. J. Oarlquist en Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel H. Peasgood. 1.05 Hay dn Heard's orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 BBC-Orkest o. 1. v. V. Hely-Hutchin- son. 4.05 Concert door het Grinke-trio. 4.35 Northern Studio Orkest o. L v. J. Bridge. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 650 Brahms' liederen door H. Heyner (bariton). 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Eerste acte van Verdi's „Ofchello", o. 1. v. Antonio Votto. 9.00 Pianorecital D. Lassimonne. Dinsdag 6 Juni: 7 uur B. BrandtM. Sierat; 8.15 J. PauwF. H.; 9.30 B. BrandtM. Zwaan; 10.45 J. PauwJ. Slimmers. Woensdag, 7 Juni: 7.30 J. PauwM. Sierat; 8.45 B. BrandtJ. Slimmers; 10 uur: J. PauwM. Zwaan. De jonker verwierp de mogelijkheid niet, dat Anita het wellicht bij het rech te eind had en hield daarom zooals het meisje zelf trouwens óók deed een wa kend oog op het doen en laten van Tho mas, die, in afwachting van zijn vertrek uit Hurton, nog op „De Olmen" werkzaam was. Maar er was niets opvallends of ver dachts in de gedragingen van den tuin man hij was altijd in een sombere, nor- sche stemming, nu de hoop, dat Rose ooit zijn vrouw zou worden, ijdeler leek dan ooit. En toch kon hij niet nalaten haar na te loopen en om haar heen te draaien, zoodra ze haar neus buiten de deur van Susan's huisje stakZijn verdriet belet te Thomas niet eiken dag naar den toe stand van zijn vriendje te informeeren, maar hij scheen al even weinig lust te hebben Julius een bezoek te brengen als deze laatste om dat bezoek te ontvangen. Ook van zijn kant was deze houding eigen aardig, gezien de prettige kameraadschap die er tusschen hem en den knaap altijd had bestaan. Anita, die het niet ontging, dat Thomas, wat toch voor de hand had gelegen, met geen woord liet blijken, dat hij den patiënt wel eens zou willen opzoe ken, kon niet nalaten hem door een recht- streeksche vraag; of hij er niet naar ver langde jongenheer Julius te spreken, te dwingen kleur te bekennen. Maar Tho mas wee-s een ontmoeting even nadrukke lijk zij het met minder ontsteltenis van de hand, als de iongen had gedaan Dat beteekende een bevestiging van haar theorie, dacht de gouvernante „Ik zou geen erg vroolijk gezelschap voor den jongenheer zijn, juffrouw'*, weer de de tuinman op bedrukten toon af. „Mijn hoofd staat er niet naar om opge wekt te praten en dat is toch wel het heeft, of hij de moordenaar is of niet." 9.55 BBC-Orkest o. 1. v. Stewart m. m. v. 9.20 Berichten en lezing. Orrea Pernel (viool). 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Geraldo's Tango-orkest en de Savoy Hotel Orphcans. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.50, 6.50, 7.40 en 9.05 Gramofoou- platen. 9.20 Radiotooneel. Kalu ndborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 3.505.50 C. Rydahl's orkest. 8.30 Fransche muziek o. 1. v. E. Ree- sen. 9.20 Hoorspel. 9.35 Saxofoon- en pianorecital. 10.05 Radiotooneel. 10.35 Deensche liederen door H. Bjorvig, 10.5011.25 Kamermuziek door het Breu- ning-Bache-kwartet. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.30 en 11.40 Gramofoonplaten. 12.20 Populair ooncert. 1.20 Concert o. 1. v. Wolf. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Weragorkest o. 1. v. Kühn, m. m. v. viool. 7.20 Concert. 8.35 Concert door koor en Weragorkest o. 1. v. Kneip. 9.05 Radiotooneel. 105011.50 Concert o. 1. v. Wolf. Rod e, 441 M. 9.05 Concert m. m. v. orkest, tenor en pia nist. 10.20 Gramofoonplaten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 6.20 Symphonieconcert o. L v. Menlo- mans. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 „Reinaart de Vos", van Hubert Me lis. 9.45 Gramofoonpl. 9.50 Concert uit Antwerpen o. 1. v. K. Candael. 10.30 Dansmuziek. 608 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 6.35 Gramofoonpl. 7.05 Pianorecital. 8.20 Symphonieconcert m. m. v. vocale soliste o. 1. v. A. Meulemana. 10.45 Gramofoonmuziek. Zeeien, 1635 M. 8.20 Italiaansche muziek door het Leip- ziger Symphonieorkest m. m. v. solisten o. L v. Th. Blumer. 9.50 Dansmuziek door Waldeimar Harz en zijn orkest. 10.35 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert uit Frankfurt. Hier na oude dansmuziek o. 1. v. Walter Cas par. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Vrijdag 2 Juni (3e Programma). 8.0013.30 Langcnberg. 13.3015.20 North- Reg. 15.2017.20 Daventry. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35afloop Luxemburg. GYMNASTIEK R. K. Athl. en Gyrrvver. „De Bataven". Er wordt aan herinnerd, dat er heden avond gym.les is van 89 uur voor de le den van 1217 jaar; om 9 uur voor de le den boven de 17 jaar. Deze lessen worden geleid door den leeraar J. Gastelein in hot gym.lokaal Pieterskerkhof. Aanmelden nieuwe leden hedenavond aan de zaal. eerste, wat je doen moet, als je bij een zieke komt." „Wat is er dan, Thomas?" „Dat hoeft u toch warempel niet te vragen, juffrouw U weet toch net zoo goed als ik, dat Rose gaat trouwen met dien leeglooper, met dien boemelaar.... Enfin, dat moest ik eigenlijk niet zeggen", viel hij zichzelf in de rede, „want u en Gould's neef „Meneer Gould is geen vriend van me", viel Anita hem haastig in de rede, „en ik zou het veel beter voor Rose vinden, als ze met jou trouwde." „Deed ze het maar, juffrouw", zuchtte de tuinman, „maar ze heeft haar zin nu eenmaal gezet opop.... ophem." „Waarom maak je je dan nog zoo druk, als je daar toch van overtuigd bent?" vroeg Anita overredend. „Je loopt haar achterna als een hondje, je maakt jezelf ellendig, je verliest je levensvreugde en je werklust en ze is het absoluut niet waard." „Och juffrouw, dat weet ik wel", stemde Thomas treurig toe. „Rosé is geen echte, standvastige liefde waard, dat weet ik al .zoo lang. Maar ik houd van haar, en als je zooiets eenmaal in je kop hebt, doe je er niet veel aan. Dat is sterker dan was je nuchter verstand je zegtEnfin, ze zal wel weggaan en op den duur ver geet ik haar misschien, maar zoolang ze nog hier is, wil ik haar mooie gezichtje zien en haar stem hooren. Daar kan geen macht ter wereld me van terughouden.' Hij staarde even in somber gepeins voor zich uit; toen kwam er een onverzettelijke harde trek om zijn goed-gevormden mond ten slotte is het nog best mogelijk, dat zo heelemaal niet met Gould trouwt", klonk het dreigend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9