GASFORNUIZEN en GASGOMFOREN DONPFPD.'G 1 JUNI I?33 Df I roup A NT TWPFÓE BI AD PAG. fi BUITENLAND VAN HET VATICAAN VERJAARDAG VAN DEN PAUS. Z. H. de Paus is gisteren 76 jaar ge worden. Uit alle deelen van de wereld zijn gelukwenschen binnengekomen. Er hebben geenerlei officieele plechtigheden plaats gehad ter viering van 's pausen verjaardag. ONTWAPENING. GENèVE GAAT PAUZEEREN. Hoop op overeenstemming vóór 12 Juni opgegeven. Het bureau der ontwapeningsconferen tie is gisteren bijeengekomen .ter bespre king van den verderen gang van zaken. Men was het. er algemeen over eens dat niet meer te verwachten is dat men reeds voor de opening der economische en finan- cieele Londensche conferentie overeen stemming over de voornaamste strijdvra gen kan verkrijgen. De algemeene commis sie zal er zich dus mede moeten tevreden stellen de eerste lezing van het ontwerp- •onventie van MacDonald op dat tijdstip io hebben afgedaan. Ook dit is natuurlijk reeds een vooruitgang in vergelijking met vroeger, a| zal men de beteekenis ervan niet mogen overschatten. Immers, tal van ernstige meeningsverschillen, die zich bij de eerste lezing hebben voorgedaan, zijn nog niet opgelost. Men hoopt dat deze eerste lezing nog in deze week. of anders in het begin der vol gende week zal beëindigd worden. Hierna zal de algemeene commissie dan voor ©eni gen tijd naar huis gaan. Het bureau der ontwapeningsconferentie zal hierop de tweede lezing gaan voorbereiden, waarbij ook besprekingen langs diplomatieken weg noodzakelijk zouden kunnen zijn. Men hoopt dat het bureau met dezen voorbe reidenden arbeid eind Juni of begin Juli gereed zal zijp, zoodat de algemeene com missie toch in de maand Juli de tweede le zing zal kunnen houden, en daarop in Sep tember of October de tweede lezing en de onderteekening der ontwapeningsconferen tie zal kunnen plaats vinden. Intusschen is thans geen bepaalde datum voor het beëindigen van de voorbereidin gen der tweede lezing vastgesteld, zoodat van Fransche zijde reeds de veronderstel ling geuit wordt, dat de voorbereiding de geheele maand Juli zal vorderen en de al gemeene commissie dus eerst in October voor de tweede lezing zal kunnen bijeen komen. DUITSCHLAND EN HET PACT VAN VIER. Instemming met den tekst. Reuter meldt uit Rome, dat Duit-schland gisteren zijn instemming heeft betuigd met den tekst van het viermogendheden pact, waarover Frankrijk, Engeland en daarna Italië het eens waren geworden. De instem ming geldt in het bijzonder de vermelding van artikel 16 van het convenant en den duur van het verdrag, die op tien jaar is gesteld. BELGIE BELGIS BEZUINIGT 700 MILLIOEN FRS Offers gevraagd van alle burgers. De Belgische regeering heeft gisteren de langverwachte maatregelen bekend ge maakt, waardoor zij een bedrag van 700 millioen francs hoopt te bezuinigen en het tekort op de begrooting van 1933, dat iets minder bedraagt, geheel te dekken. Door de getroffen maatregelen worden alle klassen der bevolking getroffen. In de eerste plaats wordt de crisisbelasting, die zes maanden geleden door het parle ment werd goedgekeurd, met een half pro cent verhoogd, zoodat 'van alle inkomsten 1,5 tot 4.5 procent zal worden geheven. Alle tractementen en salarissen van het etaatspersoneel, met inbegrip van dat der nationale maatschappij van spoorwegen, worden met ingang van morgen met vijf procent verlaagd; hierdoor worden 200.000 personen getroffen, terwijl de verkregen bezuiniging 125 millioen francs bedraagt. Eveneens met vijf procent worden de tractementen verminderd van de rechter lijke macht, de geestelijkheid, officieren en het onderwijzend personeel, alsmede alle staatspensioenen. Talrijke maatregelen worden vastgesteld, om een einde te maken aan de misbruiken, welke zijn voorgekomen bij de werkloos- heidsuitkeering, de ouderdomspensioenen en de pensioenen aan invaliden. Het be drag, dat aan eenzelfde persoon mag wor den uitgekeerd op grond van de bezoldi gingsbesluiten en de oorlogspensioenen, wordt tot een bepaald maximum beperkt. Alle begrootingsuitgaven worden met tien prooent verlaagd. »Tel. DUITSCHLAND EEN MILLIARD MARK VOOR WERKVERSCHAFFING. De Duitsche rijksminister van Financiën is gemachtigd een milliard mark aan „ar- beids-sohatkistbiljetten" uit te geven voor werkverschaffing. De opbrengst van die uitgifte zal worden gebruikt voor het herstellen en uitbreiden van openbare gebouwen en particuliere wo ningen, alsmede voor kolonisatie in de voor steden en op het platteland, de reguleering van rivieren, clen aanleg van ga-s-, water- en electriciteitsleidingen. grondwerken en steun in natura aan behoeftigen. De wet, die vandaag door het kabinet werd aangenomen, bevat verder bepalingen inzake vrijwillige giften tot bevordering van den nationalen arbeid, het opleiden van vrouwelijke werkkrachten voor de huis houding, de bevordering van huwelijken door extra bijdragen en leeningen. DE NAZIS ONTDEKKEN NIEUWE CORRUPTIE. Van nationaal-socialistische zijde is een nieuwe aanval op het centrum gericht. Ver klaard wordt, dat bij den christelijken me- taalarbeidersbond te Duisburg groote on regelmatigheden zijn ontdekt. Bij de con trole zou gebleken zijn, dat alle kasboe ken van 1924 tot 1931 spoorloos verdwe nen waren. De hoofdkaesier werd uitvoerig verhoord en verklaarde, dat de metaalarbeidersbond de hem toevertrouwde gelden aan de cen- trumspartij heeft gegeven voor verkiezings- en propagandadoeleinden, in plaats van deze gelden voor de werklooze en noodlij dende leden te gebruiken. De kassier heeft zich intusschen uit de voeten gemaakt, nadat hij een bedrag van naar raming 500.000 Mark dat tot het ver mogen van den bond behoorde, naar het Saargebied heeft weten over te brengen. Bij den uitgever van het Duisburger oentrumsorgaan „Echo vom Niederrhein" zijn nog 57.000 Mk. in beslag genomen. Bij het voortgezette onderzoek bleek, dat dit orgaan de laatste jaren ongeveer 540.000 Mk. aan bijdragen, ontleend aan het ver mogen van den bond, heeft ontvangen. Daartegenover werd de courant gedwon gen, de „Rheinischer Kurier'' met een schuldenlast van ruim 600.000 Mk. over te nemen. Dit zou geschied zijn, „om eenige voorname centrumsleden voor een schan daal te redden". „BEN IK EEN ARIËR OF NIET?" Nu de nazi's onderscheid gemaakt heb ben tusschen Arisohe en niet-Arische ras sen, worden de bureaux van het bevolkings register dagelijks overstroomd met men- schen, die him afschamming willen weten, meerendeels in de hoop, dat zij zullen blijken volbloed Ariër te zijn. Echter ook particuliere onderzoekingsbureauen wor den overstelpt met dergelijke aanvragen. Daar de burgerlijke stand in Duitschland handelt. Deze huiszoekingen noemt Ha- bicht een ernstige schending van het Duit sche exterritoriale recht, daar Habicht pers-attaché is en als zoodanig tot het ge zantschap behoort. Ook te Innsbruck is het Bruine Huis door de politie bezet en doorzocht, waar schijnlijk in verband met een bericht in de soc-dem. „Volkszeitung", volgens hetwelk de S. A. en de S. S. in Tirol gisteren van uit Beieren van pistolen en munitie waren voorzien. De huiszoekingen hebben echter, naar Wolff meldt, geen resultaten opgele verd. Te Weenen zijn voorts de heden ver schenen nummers van de „Völkisohe Beob- achter" en van het te Munchen verschij nend satirische weekblad „Die Brennes- sel" in beslag genomen, en wel wegens op ruiing tegen de regeering en wegens be- leediging van bondskanselier Dollfuss. Ook de communistische „Rote Fahne" is in be slag genomen. CHINA WAPENSTILSTAND GETEEKEND. Een gedemilitariseerde zone ten Zuiden van de Groote Muur. Te Tangkoe nabij Tientsin is gisteroch tend een wapenstilstand tusschen Japan en Ohina geteekend. De voorwaarden van den wapenstilstand zijn de volgende: lo. demilitarisatie van het gebied, dat begrensd wordt in het Noorden door den Grooten Ohineeschen Muur, in het Oosten door den spoorweg PekingMoekden en in het Westen door de spoorlijn Peking— Soeijoean 2o. ontbinding van het corps Ohinee- sche vrijwilligers in het onder lo omschre ven gebied 3o. hervatting van het verkeer op de spoorlijn PekingSjamhaikwan. Voor Japan heeft generaal Okamoena, vice-chef van den staf van het Kwan toen-leger, die de leiding had van de Ja- pansohe wapenstilstanddelegatie, de over eenkomst onderteekend. Van Ohineeeche zijde geschiedde dit door generaal Hsi Ooen-ping, lid van den generalen staf van het Nankmgleger. BERGST0RTING IN DE SAALE. Dreigende overstroomingen. Zooals wij gisteren reeds in een deel van onzen oplaag konden melden, heeft gisteren bij Latdorf in het district Beru- burg een ernstige natuurramp plaats ge had. De kalkbergen bij Eiserfurth zijn over een breedte van 500 meter in de Saaie ge stort en hebben het bed der rivier volko men vernield, zoodat de SaaJe haar loop door de Aue moet nemen. Tegen 8 uur gisteravond waren reeds groote oppervlakten grond langs de Saaie overstroomd. De staatsarbeidsdienst was er na veel moeite in aanwezigheid van den rijksstadhouder, Loeper, in geslaagd om de plaats der instorting heen een ongeveer 3 M. breede geul te graven, zoodat het stuw- water boven de plaats der instorting een weg vindt en daardoor heen weer in de Saaie terugvloeit. Deze geul zal worden uitgediept. Men zal dan beginnen met het wegbaggeren van de kalkmassa's in de oude Saaiebedding Intusschen ligt de scheepvaart boven en beneden de plaats der instorting voor maanden Stil. De plaats des onheil» wordt bewaakt door arbeids dienst, A.-A., S.-S., Stablhelm en teahni- sche noodhulp. GESTRAND SCHIP IN TWEEëN GESNEDEN. Merkwaardige bergingsmethode. Uit Odessa wordt gemeld: Volgens een slechts zelden toegepaste werkwijze is men bezig om het onlangs bij mist in de Zwarte Zee gestrande vrachtschip „Charkof" (11.000 ton) te bergen Nadat de vracht ge borgen was, is met apparaten die opge steld waren op een ijsbreker, het gestrande schip in twee deelen gesneden. Beide dee len werden vervolgens na elkaar omhoog gehaald. De achtersteven is reeds in het droogdok van Sebastopol aangekomen, de boeg zal dezer dagen volgen. Beide deelen zullen door middel van een electrisch las chap paraat weer aan elkaar gevoegd worden. A. v. d. OUWEELEf* ZN. telefoon 1069 Installateur hooigracht 106 pas dateert van 1875, moet men de kerke lijke registers opslaan, die zoowel bij pro testanten als katholieken teruggaan tot de zestiende eeuw, doch die erg onvolledig zijn, aangezien in den dertigjarigen oorlog veel verloren is gegaan. Dr. Aehim Gercke, het hoofd van het re- geeringsbureau voor raesenonderzoek, heeft in antwoord op een vraag wie wel en wie niet a-le Ariërs worden beschouwd, gezegd, dat alle niet-Europeesche stammen, zooals Mongolen en negers, geen Ariërs zijn. Sla vische volken zijn Ariërs, doch er is ver schil tusschen Ariërs en volken van bet Germaansohe ras. De laatsten zijn van na ture geboren Ariërs, doch omgekeerd is niet ieder Ariër van het Germaansche ras. „Wat de Nation-Socia 1 istische partij be treft, aldus Geroke, is alleen diegene van ons ras, die zijn zuiver Arische afstamming kan aantoonen sedert het jaar 1800. Deze datum is gekozen, omdat de emancipatie van de Joden in de Duitsche landen ge schiedde tusschen 1806 en 1813 en het voor dien tijd vrijwel onmogelijk was, dat Joden me«t Ariërs huwden". OOSTENRIJK DE TOERISTENOORLOG MET DUITSCHLAND. Oostenrijksche represailles Het hoofdorgaan der christelijk-sociale partij, de „Beichspost" verklaart te heb ben vernomen, dat de economische commis sie uit het kabinet voornemens zou zijn maatregelen te nemen tegen de Duitsche grensbelemmeringen voor het reizen uit Duit-schland naar Oostenrijk. In de eerste plaats overweegt men het instellen van een uitreis-visum naar Duitschland om het verkeer naar het Duit sche rijk te kunnen controleeren. Aan de Oostenrijksche hotels, welke op het vreemdelingenverkeer uit Duitschland zijn aangewezen, zou de volle schade, welke zij door de Duitsche maatregelen ondervin den op de basis van hun inkomsten van verleden jaar, worden vergoed. Men schat deze schade op ruim 10 mil lioen shilling. De nationaal-socialistische hotel-, café- en restauranthouders zouden buiten de re geling vallen. Als derde maatregel wil de Oostenrijk sche regeering een bepaald evenwicht scheppen tusschen den in- en uitvoer van en naar Duitschland. DE STRIJD TEGEN DE NAZI'S. Huiszoekingen in tal van steden. Gisteren werden in het Bruine Huis te Weenen en in de partijgebouwen van de nat.-socialistische partij in de verschillen de hoofdsteden der Oostenrijksche landen, zoomede in de particuliere woningen van talrijke leden der N. S. D. A. P. huiszoe kingen verricht. Aanleiding hiertoe was de verspreiding van een vlugschrift, aan het eind waarvan het aftreden dor regeering- Dollfuss werd geëischt. Tot de doorzochte woningen behoort ook die van den gouwleider der N. S. D A. P. in Oostenrijk, Habicht, in wiens huis te Linz tweemaal een huiszoeking plaats had. In de „Nachtpost" oefent Habicht scherpe critiek uit op deze maatregelen, die, naar hij zegt, worden genomen in een tijd, dat de bondskanselier met hem onder- BUITENL. BERICHTEN. D00DENDE SNELHEDEN BIJ AUTO RACES. Verscheiden slachtoffers. De auto-wedstrijden, welke elk jaar op Memorial-day te Indianopolis worden ge houden, hebben gisteren verscheiden slachtoffers geëischt, o.w. twee dooden. Hoe groot de snelheid was, blijkt wel uit den tijd van den winnaar, Louis Meyer, die den afstand van S00 K.M. in bijna vjjf uur heeft afgeleigd en oen gemiddelde snel heid van ca. 170 K.M. haalde. De eerste slachtoffers waren de renners Deelman en zijn monteur. De auto reed tegen een muur aan en de beide inzitten den werden bijna honderd meter wegge slingerd. Deelman vloog over den muur heen en werd zoo zwaar gewond, dat nij korten tijd later overleed. Zijn monteur stond na den val op en wilde juist vertel len waf; de oorzaak van het ongeval was, toen hij bewusteloos ineenzakte. Korten tijd iater kwamen de auto's van Spangiers en Fox met elkaar in botsing. De monteur van Spangiers werd gedood en de beide renners gewond. LEEUWENPLAAG IN 00ST-AFRIKA. Reeds twaalf menschen weggesleurd. Over een groot gebied worden den laat sten tijd de inlandsohe dorpen, op slechts 50 K.M. van Das-Es-Salaam geteisterd door leeuwen, die tot dusver reeds 12 in landers hebben weggesleurd en gedood. Onder de bevolking heerscht zulk een angst, dat niemand na zonsondergang of vóór zonsopgang zijn hut durft verlaten. Tijdens het werk zijn de mannen goed be wapend en altijd in groepen van drie of vier. EXCESSEN IN ZEVENBURGEN. Boerderijen in brand gestoken. De Hongaarsohe bladen bevatten berich ten uit Klausenburg over buitengewoon ernstige voorvallen, die in verband met de anti-revolutionnaire betoogingen Zondag j.l. te Torda in Zevenburgen hebben plaat-s gehad. Ongeveer 800 Roemeensche boea-en sta ken in het Hongaarsche dorp Sinfalva ver schillende huizen in brand en mishandel den de bewoners. Huisdieren werden afge maakt met de opmerking, dat het even eens „Hongaarsche beesten" waren. De gendarmerie zou niet hebben ingegrepen. Een Hongaarsch landbouwer werd gedood en ongeveer dertig personen meer of min ernstig gewond. Ook in het plaatsje Borrev werd eenzelfde vernielingswerk aangericht Pas tegen den avond kon de politie in bei de dorpen de orde herstellen. Naar de Roemeensche bladen melden zijn gisteren tachtig boeren in Cogeasca (dis trict Jassy) het landgoed van prinses Maria Cantacuzino binnengedrongen. Zij ver woesten het huis, slachtten het vee en mis handelden het personeel. De schuren en magazijnen werden door de boeren in brand gestoken. De oorzaak van dit incident schijnt in geschillen over de landverdeeling te schuilen. NAAR DEN EN TOP VAN DEN MT. EVEREST. Het radiostation der Britsche Mount- Everest-expeditie meldt, dat de beide le den Harris en Wager van de Ruttledge- expeditie gistermorgen vroeg zijn begon nen met de bestijging van den top van den Mount-Everest. Zij werden het Laatst ge zien gistermorgen te 7 uur G. M. T. en maakten toen goede vorderingen. Later verdwenen zij door lichte wolken uit het gezicht. Eergisteren hebben Harris, Wa ger, het derde expeditielid Longland en acht dragers, kamp nummer 6 opgeslagen op een hoogte van 8220 meter. Dit kamp dient als basis voor de bestijging van den top. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Broeder Koenraad is gedecoreerd! Mij werd een Vlaamsoh dagblad toegezonden en ik begreep, dat dit geschiedde, omdat de zender zich bewust was dat dit blad voor mij van bijzonder belang zou zijn- Mijne belangstelling was opgewekt en ik ging aan het snuffelen. En ziet, daar las ik een verslag van eene feestviering in het Gesticht „Glorieux" van de Congregatie der Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lour- des te Ronse in het Koninkrijk België. Mijn belangstelling werd al grooter. Immers een intieme vriend mijner jeugdjaren had voor een dertigtal jaren geleden zijne intrede gedaan bij deze Broeders en den naam van „Koenraad" aangenomen. Zou hij het zijn, aan wie de Vlaamsche Courant haar aandacht weidde en wiens werkzaamhe- heden het blad zoo hoog waardeerde? Bij het lezen kwam ik tot de wetenschap, dat deze eenvoudige broeder, in de wereld ge- heeten: Josef van der Werf, de zoon van clen vroegeren koster onzer parochiekerk (die allen van middelbaren leeftijd en ouderen in onze Gemeente kennen als de kleermakersgezel bij zijn Oom, den heer J van Eijl), om zijne vele en gewichtige werkzaamheden door den Koning van Bel gië is gedecoreerd en benoemd in de Rid derorde van Leopold H. Uit de feestrede, uitgesproken door den voorzitter der Fan fare, M. E. Lejour, omringd van een groote schare vrienden, is mij gebleken, dat deze eenvoudige Hollandsche Broeder deze hoo- ge ondersoheiding heeft verdiend vooral als leeraar in de kleermakerswerkplaats van het Gesticht. Talrijk zijn degenen, die aan hem de sociale positie te danken hebben, die zij thans in de maatschappij bekleeden. Ongetwijfeld heeft de regeering, aldus de feestredenaar, ingezien dat de Congrega tie der Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lourde® aan het beroepsonderwijs te Ronse uitstekende diensten heeft bewezen en daarom reoht had op eene schitterende aanmoediging. Al verder lezende bemerkte ik, dat de gedecoreerde eenvoudige Broeder niet al leen leenaar was gedurende meer dan 25 jaren in de kleermakerij van het Gesticht der Eerwaarde Broeders, maar dat hij tevens verschillende functies met de meeste nauwgezetheid en met groote blijdschap heeft vervuld. Volgens den feestredenaar brengt hij vele van zijn nachturen door Ie midden der zieken. Ook het „afleggen" der afgestorvenen komt ten zijne laste, 's Mor gens vroeg is hij de wekker der geheele ge meenschap, welke taak hij ook stipt ver vult. Nooit deed men vruchteloos een be roep op hem. Broeder Koenraad kent geen rust. Met een „Leve Broeder Koenraad, leve den nieuwen ridder der Leopoldsorde", eindigde de feestredenaar zijne warm toe gejuichte rede en bood hem een prachtige bloementuil aan. Daar zeker velen onzer den Eerw. Broe der Koenraad goed kennen en belang zul len stellen in deze feestviering, heb ik ge meend, in onze courant dit feit te moeten herdenken. Wij wenschen den nieuwen ridder, die thans den leeftijd van 52 jaar heeft bereikt, nog vele jaren toe om zijne werkzaamheden, die blijkbaar met zulk een goinstigen uitslag zijn bekroond, voort te zetten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. De bestuurder van een rei zende villa of te wel woonwagen G 3371, kwam, doordat hij onvoldoende uithaalde bij de ophaalbrug, in botsing met de be stuurder van auto H 81099. De veroorzaak te schade zal voor rekening van den wa genbestuurder moeten zijn. De politie nam kennis van het geval. N00RDWIJKERH0UT. De Autotocht ouden van dagen. Wij denken allen ongetwijfeld, Terug mot vreugde en pleizier, Naar die schitterende autotocht, Het vorig jaar gehouden hier. Wat een blijdschap heerschte toen Op dien sohoonen avondstond, Toen onze oudjes wederkeerden, Huppelend, dansend in 't rond. Uit menig mond weerklonk het toen, Zooiets smaakt naar meer. En het mag volstrekt niet blijven, Bij d' eerste en de laatste keer, Vele dorpsgenooten boden, Hun auto's ter beschikking aan, En ook vele liefdesdiensten hebben. Onze Jonge Dames toen gedaan. Onze Harmonie en Voetbalclub, Streden beiden voor dat doel, Niet om eer of winstbejag, Welnu, de tweede autotocht, Zal zekerlijk weer slagen, Als ieder naar zijn beste krachten, Een steentje bij zal dragen. Al zijn de tijden niet rooskleurig Zooals we allen weten. Toch zult ge onze dierb're oudjes Op hun levensavond niet vergeten. Daarom ia het Comité, Voor dat schoone doel zoo vrij, Wederom de steun te vragen Van gansch de burgerij. I>us met liefde, groot en klein, Uw offer bijgedragen. Dan zal de tweede autotocht, Op 14 Juni zekerlijk slagen. Het Comité van de ouden van dagen. SASSENHEIM. Por fiets naar Rome. Twee jongelui, v. K. en v. T. alhier hebben het plan opge vat om per fiets naar Rome te peddelen. Het Ligt in de bedoeling dit in 9 weken te doen. Personalia. Tot onderwijzer aan de Herv. School werd benoemd de heer A. Huigens te Rotterdam, Bollenveiling. Ten overstaan van no taris W. Wachter, werd gisterenavond een bollenveiling gehouden in het K. S. A.-ge- bouw. De opbrengst voor de kerk bedraagt 883.50, voor armen 677 en voor het St. Bernardusgestioht 305.50. Totaal 1866. Na afloop dankte de zeereerw.heer Pas toor voor de medewerking der verschillen de heeren, welke het tot zulk een bedrag hebben weten op te voeren. B. V. L. Woensdag 7 Juni as. zal in het K. S. A.-gebouw voor de leden van de B. V. L. de uitreiking plaats hebben van de laatst gehouden schietwedstrijd. Dit zal ©enigszins als gezellige bijeenkomst wor den beschouwd, waarbij ook de dames van de leden worden uitgenoodigd. Ondertrouwd: P. Ammerlaan 23 j. en J. Onderwater 27 j. G. H. Zuidhoek 25 j. en E. A. A. van Bakkum 22 j. Gevestigd: C. G. Wijntjes van Was senaar. J. Kuipers van Amsterdam. J. M. v. d. Hoeven van Zoeterwoude. II. A. Olie en G. W. Meijer van Altona (Duitschland). Vertrokken: J. G. A. Kiebert naar Beverwijk. WARMOND. Ongeval. Mej. de Wed. S. kwam on gelukkigerwijze zoodanig op de straat te vallen, dat zij op advies van den genees heer moest worden overgebracht naar het ziekenhuis te Leiden. Gevreesd wordt dat haar been gebroken is wat mede gelet op haar hoogen leeftijd niet zonder gevaar is. Watersport. De Haagsche Water scouts uit den Haag organiseeren geduren de de beide Pinksterdagen in deze gemeen te een waterkamp op het terrein nabij de Sociëteit de Kaag. Dit is de vereeniging die tijdens het Nationale Padvinderskamp te Wassenaar een kamp op de Kagermeren voor de waterpadvinders organiseerde. Geboren: Cornelis, z. v. K. de Kriek en M. J. Blys. Wilhelmina Johanna, d. v. M. Kool en C. v. d. Leeden. Johannes Cornelis, z. v. J. C. de Koekkoek en A. J. van Ruitenburg. Toone, z. v. J. H. F. Elzink en M. Cats. Gehuwd: J. J. van Leeuwen jm. oud 28 jaar en A. C. Versluys jd. oud 25 j. F. V. Ramb jm oud 28 j. en M. Th. v. Seg- gelen jd. oud 24 j. Gevestigd: J. Th. Ammerlaan, van Leiden; C. Lourier, van Waddinxveen; M. Riogalka. van Duitschland; J. v. d. Weyden van Lisse; H. Boer. van Losser; H. Vos, van Leiden, J. F. Kampen, van Voorhout; Th. Tersteeg. van Alkmade; Joh. Verlaan, van A'kemade. Vertrokken: W. Zekveld, naar Lei den; M. A. van Gooi. naar Roosendaal; Chr. van Rijn. naar Sassenheim; A. G. Bakker, naar Wasspnaar: P. van Doorn, naar Vlaardingen; Chr. v. d. Berg. naar Alkemade; P. van Schie, naar Leiden; M. Kniewasser, naar Oostenrijk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6