DINSDAG 30 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 STADSNIEUWS INSTITUUT KERN. Het jaarverslag over 1932—1933. In de Zaterdagmiddag gehouden ver gadering van het Instituut Kern heeft prof. dr. J. Ph. Vogel het jaarverslag 1932 1933 uitgebracht. Het volgende is eraan ontleend: Tot onzen spijt, aldus het verslag, heeft, ook in het afgeloopen vereenigingsjaar de achteruitgang in ledenaantal en geregelde inkomsten voortgeduurd. Wij hebben reden om dankbaar te zijn dat de bedoelde ach teruitgang geen ernstiger vorm heeft aan genomen en dat hij dus betrekkelijk weinig invloed heeft gehad op den arbeid van hei- Instituut. Dit is in de eerste plaats te dan ken aan den steun, dien wij van het de partement van Onderwijs mochten ont vangen in den vorm van een subsidie van 2250.(De jaarlijksche regeeringseub- sidie was vastgesteld op 2500.maar is thans met 10% verminderd). Uit het Leid- sche Universiteitsfonds werd ons wederom een subsidie van 600 verleend. Het is ons een genoegen te kunnen rae- dedeelen, dat Z. H. de Soesoehoenan van Solo er in heeft toegestemd het eere-lid- maatschap van het Instituut Kern te aan vaarden. De heer mr. K. P. van der Man- dele heeft zich bereid verklaard wederom zitting te nemen in den Klaad van Bijstand. In het afgeloopen jaar zijn ons de vol gende leden door den dood ontvallen: mevrouw G. Duyvendak-Rhys, prof. dr. A. Eekhof, dr. G. H. Hintzen, prof. mr. C. van Vollenhoven, mr. P. J. van Wijngaarden en dr. J. W. IJzerman. In het afgeloopen jaar hebben 4 donateurs en 21 gewone leden voor het lidmaatschap bedankt, terwijl nog vijf zich genoopt zagen om hun jaarlijk sche bijdrage te verminderen. De jaarlijk sche inkomsten uit contributies zijn dien tengevolge teruggeloopen van ongeveer 3500.tot ongeveer 3000.De boe kerij van het Instituut is wederom gesta dig uitgebreid door aankoop en schenkin gen. Mevr. de Wed. Galand geb. Hettinga Tromp gaf het Instituut eenige brieven van Kern aan wijlen prof. W. Caland ben geschenke; Overste Van Erp schonk nog een brief van 17 October 1911, door Kern aan hem gericht. In het jaarverslag van het vorig jaar is melding gemaakt van een verzameling van veertien afgietsels naar reliefs van Bhar- duk. die uit Potina werden verwacht. Deze interessante stukken zijn kort daarna aangekomen en sieren thans de college zaal. Daar zij behooren tot de oudste Boed d'histische beeldhouwkunst van Voor-Indië vormen zij een hoogst belangrijke verzame ling. Van den heer K. N. Dikshit. M. A. Superintendant archaeological Survey of In dia, te Calcutta, die lid is van het Insti tuut Kern wachten wij een afgietsel van het reliquoruim van Riprahwa. dat vooral merkwaardig is om de inscriptie in Brahmi die het draagt. Ook gedurende het academiejaar 1932 1933 zijn vanwege het Instituut Kern we derom cursussen voor de praktische ken nis van levende Oostersche talen gegeven. Ook in dit opzicht deed zich de invloed der malaise gelden, zoodat o.a. de te Am sterdam gegeven jaargangen voor het Ja- vaansCh en Maleisch moesten worden ge staakt bij gebrek aan voldoende deelne ming. Daarentegen heeft het. Instituut door zijn taalcursussen te Leiden juist in een behoefte kunnen voorzien, welke onder den drang der bezuiniging was ontstaan, n.l. in het onderwijs in de Maleische en Javaansche spreektaal ten behoeve van studenten in de indologie. Met het onderwijs in het Maleisch be lastte zich de gewezen hulpleeraar. de heer Ismail, terwijl wij den heer Raden Prijono bereid vonden om het onderricht van de Javaansche spreektaal op zich te nemen. Omtrent den laatstgenoemden cursus bericht de heer Pryono mij dat zich FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 41) „Denk je, dat Susan Tollhurst Richard gezien heeft?'' vroeg Anita, toen Lionel haar verteld had, wat hij van juffrouw Tuckle had gehoord. Het was den middag na zijn vergeefsche reis naar Londen en ze zaten bij elkaar inden salon van „De Olmen". Fanshaw schudde ontkennede het hoofd. „Neen, als dat het geval was, zou ze allang naar de politie zijn gegaan. Wat Ricky dien avond ook mag hebben uitge spookt, geen levende ziel heeft hem ge zien, behalve dan juffrouw Tuckle, die hem uit de Hall zag wegsluipen. Of het moest zijn, dat je vaderLionel aarzelde. „Vader was in bed", bracht Anita op gewonden in het midden. „Ik kan niet gelooven, dat hij er iets mee te maken heeft. O.", ze begon opeens zenuwachtig te schreien, „ik wilde maar, dat de be ker teruggevonden werd, dan konden we weer tot rust komen." „Je vergeet, dat ook de moord op den koster m»ct opgehelderd worden, voor de zaak heelemaal uit de wereld is", merkte Fanshaw op. „Maar luister eens, Anita, toen je dien avond in de kerk was, heb je toen ook een verdacht geluid gehoord aanvankelijk 22 deelnemers hadden inge schreven, waarvan 18, in twee groepen ver deeld, den cursus hebben gevolgd. De op komst, die in de eerste maanden bevredi gend was, is gaandeweg verminderd een niet ongewoon verschijnsel. Aan den cursus voor het Maleisch werd deelgenomen door 31 studenten, waarvan 8 voor het eerste en 23 voor het tweede jaar. De oud-zendeling, de heer N. J. Eggink. gaf een cursus voor het Mandailingsche Bataksch. Van de overige taalcursussen noemt spr. nog die voor het Hindi, gege ven door den heer Bahadur Chand Shastri waarbij novellen van den populairen Indi- schen schrijver Prem Chand werden gele zen en toegelicht. Onder de vijf personen, die dezen cursus gevolgd hebben, zijn er twee die zich voorbereiden voor een werk kring in Suriname en voor wie dus kennis van het Hindi een praktische beteekenis heeft. Den leiders der taalcursussen zij hier namens het Bestuur dank gebracht voor hun zeer gewaardeerde medewerking. De voortzetting van de „Annual Biblio graphy of Indian Archaeology", de perio diek waarmee het bestaan van het Insti tuut zoo nauw verbonden is, werd ernstig bedreigd, toen ons de ontstellende mede- deeling werd»gedaan, dat wij zouden heb ben te rekenen op een belangrijke reductie van het subsidie door de Regeering van Nederl. Indië ten behoeve van deze pu blicatie verleend. Het bedrag van 2000 zou worden teruggebracht tot 1000. Intusschen werden wij voor het moeilijke dilemma geplaatst óf de Bibliographie naar inhoud en vorm aanmerkelijk te be snoeien, wat ongetwijfeld de waarde onzer publicatie aanmerkelijk zou hebben ge schaad, óf wel elders geldeLijken steun te zoeken. Zooals van zelf spreekt, gaven wij de voorkeur aan het tweede alternatief, Dat wij hierin geslaagd zijn, stemt tot groote dankbaarheid. Noemen wij in de eerste plaats een donatie voor dit doel ge schonken door H.K.H. Prinses Juliana, die op deze wijze wederom blijk heeft gegeven van Hare belangstelling in de Leidsche Hoo geschool. Voorts mocht het Instituut Kern e«n uitkeering ontvangen van de Rocke feller Foundation, op aanbeveling van prof. Franklin Edgerton van Jule Univer sity. Het zesde deel der Bibliografie zal binnenkort verschijnen in den vollen om vang; de inleiding, die mededeehngen be vat omtrent belangrijke ontdekkingen op het gebied der Indische archaeologie, zal zelfs vollediger zijn dan het geval was in de voorgaande deeten. Eenige buitenland- sche geleerden hebben ook ditmaal hun medewerking verleend. Men zal zich herinneren, dat r.eeds in het vorige jaar een begin kon worden ge maakt met de voorbereidende werkzaam heden in verband met den archaeologi- schen Atlas, waarvan de uitgave door het Instituut Kern is ondernomen. Belangrijke geldelijke steun is ons- verleend door het Kon. Bataviaansch Genootschap van K. en W., het Kon. Aardrijkskundig genoot schap en het Kon. Instituut voor de taai- land- en volkenkunde van Nederlandsch Indië. Dank zij de middelen ons ten dien ste gesteld was het ons mogelijk den heer J. J. Mulder, oud-officier van den Topo- graphischen Dienst in Ned. Indië het be werken der kaarten op te dragen, terwijl dr. Alxander Zieseniss zich belastte met het verzamelen der geographische gege vens. Het groote probleem, dat ons thans bezig houdt, is op welke wijze de noodige gelden kunnen worden gevonden om den begonnen arbeid voort te zetten. Onlangs heeft spr. van dr. A. A. Bake een verslag ontvangen betreffende het folkloristisch en musicologisch onderzoek door hem in Britsch Indië verricht onder de auspiciën van het Instituut Kern. Uit zijn rapport blijkt dat hij 300 rollen heeft opgenomen, 4000 voet film (16 m.M.) ge lijkstaande met 12000 voet standaardbreed te. Verder heeft hij honderden fotografi sche opnamen gedaan van dansen, muziek instrumenten enz. De werkzaamheden omtrent de biblio grafie breiden zich gestadig uit; de groote vraag is alleen of de inkomsten van het Instituut op den duur de bezoldiging van twee conservatoren, de heeren dr. Goetz en dr. Fabri, zullen gedoogen. „Neen, waarom vraag je dat?'' „Wel, de beker werd den volgenden mor gen vermist, hoewel jij hem op het altaar had gezet. Ik zou zeggen, dat dit alleen mogelijk is, doordat iemand je bezig heeft gezien. Had je licht bij je?" „Ja, ik had een lantaarn uit het huisje van Tollhurst meegenomen." „Juist. En had je de deur laten open staan, terwijl je naar het altaar ging?" „Ja. Ik haastte me zocA'eel mogelijk., dat begrijp je immers wel. Ik opende de deur met den sleutel, dien ik van den spijker had genomen en liep door het schip van de kerk naar het altaar. Daar ben ik enkele minuten geweest; toen ging ik weer terug, sloot de deur achter 'mij en bracht den sleutel en de lantaarn naar het huisje terug. „In die paar minuten, dat je in de kerk was, kan iemand je wel gezien hebben en 1 door de open deur naar binnen geglipt zijn", meende de jonker. „Maar Lionel, dan moet ik die persoon in de kerk opgesloten hebben." „Ongetwijfeld. En die voorloopig-onbe- kende persoon is degeen, die den beker heeft weggenomen. De vraag is nu, hoe deze persoon weer uit de kerk gekomen ia. Hij kan niet door een van de ramen gegaan zijn want die zijn van gebrand schilderd glas en kunnen niet geopend worden." „Misschien bleef hij in de kerk en hield zich verborgen, totdat den volgenden och tend de moord ontdekt was en heeft hij, toen de kerk eindelijk openging, kans ge zien om in de algemeene opwinding onge merkt weg te komen." „Ik geloof niet, dat dit gelukt zou zijnin ieder geval was het veel te ris kant om het te probeeren. Neen, er moet V0 0RAZIATISCH-EGYPTISCH GEZELSCHAP „EX ORIENTE LUX». Dezer dagen is hier ter stede door leer lingen van prof. Böhl en dr. De Buck, en andere personen, die belang stelden in de culturen van Voor-Azië en Egypte, opge richt het Vooraziatisch-Egyptisoh Gezel schap „Ex Oriente Lux". Het gezelschap, gevestigd te Leiden, is een landelijke or ganisatie en stelt zich ten doel een band te vormen tussohen hen, die de kring van hun belangstelling of studie uitstrekken tot de Vooraziatisch-Egyptische culturen. Het ligt in de bedoeling door lezingen, leergangen en de uitgifte van een jaar- lijksch bulletin onder het Nederlandsche publiek meer belangstelling te wekken voor de talen en geschiedenis van het na bije Oosten. Zooveel mogelijk zal er naar gestroefd worden, dat het Gezelschap in de eerste plaats een landelijke organisatie is. In de komende maanden zal contact werden ge zocht met de assyriologen en egyptologen van die universiteiten, welke nog bui ten het verband van „Ex Oriente Lux" staan. Hier dient echter bij te worden ge voegd, dat „Ex Oriente Lux" volstrekt niet alleen bestemd is voor academici, doch ook voor diegenen die instemmen met het doel, maar zich buiten het uni versitaire verband bevinden. In de korte spanne tijds, die ligt tussohen de voorbe reidingen en de oprichting moohten de initiatiefnemers van verschillende kanten reeds zeer vele blijken van instemming ontvangen. Het ligt in de bedoeling, dat het Ge zelschap zich zal plaatsen onder de auspi ciën van het Oostersch Genootschap in Nederland, doch op het oogenblik zijn de onderhandelingen hieromtrent nog niet beëindigd. Secretaris van het Gezelschap is de heer A. A. Kampman Jr., Burg. Meinszlaa-n 59a, te Rotterdam, die gaarne verdere inlichtingen, lidmaatschap, dona tie en strekking van het Gezelschap be treffend, zal geven. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Excursie naar Amsterdam en Velsen. Onder leiding van den heer van Zwieten de Blom hield j.l. Zaterdag de Vereeniging van Mathesianen een excursie naar de Fordfabrieken en de hoogovens resp. te Amsterdam en te Velsen. Om halfnegen werd de tocht per auto bus aanvaard welke het gezelschap in eeni ge uren voor de machtige Fordfabrieken bracht. Welwillend door enkele employé's rond geleid bezocht men achtereenvolgens de haven, de opslagplaats en de fabrieken. Zooals uit de explicatie bleek, worden alle onderdeelen in groote kisten verpakt, uit Amerika en Engeland hier ingevoerd om vervOigens bewerkt en In elkaar gezet te worden. Het was een hoogst mteressanv gezicht de kleine onderdeeltjes langs den loopenden band tot de volledige Fordauto te zien aangroeien. 'Vooral trok de aan dacht het electrische lasschen van den kap, hetgeen in enkele seconden gebeurde. Ook het verfspuiten oogstte veel belang stelling. Vermeld zij, dat de auto achtereenvol gens 16 maai gelakt en gedroogd wordt alvorens verder bewerkt te women. De hoofdbewerkingen per loopenden band ge schieden als volgt: het ontvetten der ver pakte onderdeelen in sodawater, het maken der carosserie, het chassis, -het aan brengen der assen, het verfspuiten, stof- 'feeren, monteeren der motor om vervolgens met benzine gevuld en ingereden te wor den. Nog onder den indruk van het in alle onderdeelen geperfectionneerde productie systeem, werd de tocht naar Velsen voort gezet waar de lunch gebruikt werd. Daarna werden de hoogovens bezocht. Na een theoretische uiteenzetting werd het gezelschap door den heer I. van Ees, I electrotechniseh ingenieur der hoogovens, j zelf oud-Mathesiaan, rondgeleid, i Eerst werd de groote cokesfabriek be- zichtigd. Hier kan per dag 24.000 ton cokes i geproduceerd worden; bij volle capaciteit verslinden de 3 hoogovens ieder 8000 ton Vervolgens kwamen de havens, de bun- kerplaats voor de ertsen aan de beurt. een andere verklaring zijn." Lionel stond opblijkbaar had hij eensklaps een idee gekregen. „Laten we naar de kerk gaan, Anita", stelde hij voor, „en eens onder zoeken, op welke manier de dief zich uit de voeten kan hebben gemaakt." Het meisje was blij naar buiten te kun nen gaan. Ze was gedrukt en rusteloos en voelde, dat de frissche lucht haar goed zou doen. Haar taak was voor dien mid dag afgeloopen de kinderen waren klaar met hun lessen en zaten heel zoet en gedwee bij juffrouw Pamela en onder het strenge toezicht van de oude dame kregen ze geen kans hun lust om detec tive en roovertje te spelen, bot te vieren: een liefhebberij die door de protesten en vermaningen der oudere huisgenooten tot nog toe haar aantrekkingskracht voor het origineele tweetal nog niet verloren had. Het sensationeele misdrijf spookte nog al tijd door hun jeugdige hoofden De kerk w.as open, zooals altijd over dag, voor de dorpelingen, die behoefte hadden aan een oogenblik van gebed of eenzame meditatie, waartoe het eenvou dige, maar zuiver geproportionneerde, stemmige bedehuis zich zoo bij uitstek leende. Ook de twee gelieven konden zich niet onttrekken aan de bekoring, die van de stille schoonheid er van uitgingde .rauwe werkelijkheid ebde even in hen weg, terwijl ze hand in hand staarden naar het vredige kerkinterieur, waar het gri.ize licht van den winterschen middag door de gekleurde vensters naar binnen viel en speelde tusschen de slanke zuilen, in den diepen gloed van hef oude eiken hout en op het verguldsel van het orgel. Maar ten slotte waren ze niet gekomen voor devote, ontroerende overpeinzing en ze wierpen hun droomverloren stemming UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 31 Mei. NOR V-Uitzending. Huizen, 1875 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. S.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. 1. v. Ds. J. H. Don- 11.00 Bondsvergadering van het Verbond van Chr. Meisjesvereenigingen. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Trio v. d. Horst m. m. v. J. H. van Ginkel (klarinet). 2.00 Landbouwhalfuur. 3.00 Ohr. Lectuur. 3.30 Concert. Mevr. Ina MulderBelser (alt-mezzo), J. H. F. Wittpen (fluit), H. Soholl (viool), B. Oberstein (cello) en C. de Groot (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Concert W. Boeken (viool) en L. v. Maanen (cello). 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Gram. platen. 7.45 Causerie door A. Stapelkamp. 8.00 Oosterbeeksoh Strijkorkest „Reso nant" o. 1. v. A. van Harskamp. 9.00 Prof. Dr. L. Haitjema-: „Dogma en Geestdrift". 9.30 Orgelspel. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofonplaten. Hilversum, 296 M. VAR A-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins m. m. v. E. Philipse (zang) en het VARA-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen. 12.00 VARA-Klein-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 12.30 Gramofoonplaten. 12.40 Orgelspel J. Jong. 1.10 Gramofoonplaten. I.151.45 VARA-Klein-orkest o. 1. van Hugo de Groot. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst en Gramofoonplaten. 7.00 SDAP-Kwartiertje door J. Oude geest. 7.20 Het Beuker- en Denijs-Ensemble (zang- en piano-duetten). 7.59 SOSBerichten. 8.00 G. v. d. Houven: Vakbeweging en Coöperatie. 8.20 Hedendaagsche muziek door P. v. d. Hurk (fluit), R. Rimathé (zang), G. En- deilé (piano) en Dameskoor. 9.00 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.25 Gramofoonplaten. 9.40 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg orkestconcert. II.00 Gramofoonplaten. 11.1512.00 Vervolg orkesteoncert. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest o. 1. v. F. Thomas. 1.50 Gramofoonplaten. 2.55 Ooggetuige-Verslag van de Derby le Epsom. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o. 1. van Heel interessant was wel het afvloeien van het vloeibare ijzer op het vloeiveld. Als bijzonderheid mag wel worden ver meld dat het heele laad- en vulsysteem door één man wordt bediend. Aan het auto matisch schakelbord werd eveneens alle aandacht besteed. Verder werden o.a. nog het ketelhuis en de machinehal bezocht. Als keteltype ge bruikt men de „Babcock en Wilcock" wa terpijpketel terwijl gestookt wordt met de van zich af. Ze hadden een nuchter en za kelijk, maar daarom niet minder ernstig doel voor oogen. „Laten we eens rondkijken", verbrak Lionel het stilzwijgen en hij maakte een rondgang door het gebouw, overal spie dend naar een uitweg waarlangs, de dief van den beker had kunnen ontkomen, ter wijl de hoofddeur gesloten was. Op den beganen grond was niets van dien aard te vinden, maar toen de jonker in het koor kwam, viel, na eenig zoeken, zijn oog on een klein, laag deurtie, dat zich min of meer verborgen aan den ande ren kant van het orgel bevond. „Ik moet deze deur natuurlijk al eens eerder gezien hebben", zei hij, langs de orgelbank loopend, „want van mijn pril ste jeugd kom ik hier in de kerk. Maar ik schijn van het bestaan er van nooit veel notitie te hebben genomen ik kon me er tenminste niets van herinneren. Dat is overigens niet zoo onbegrijpelijk, want als leek heb je in dit gedeelte niets te maken." „Dat deurtje diende oorspronkelijk als in- en uitgaang voor den geestelijke, wan neer de groote deur gesloten was", wist Anita mee te deelen. Hoewel ze pas kort in Hurton woonde, bleek ze beter op de hoogte dan de landheer zelf. „Meneer Gretton heeft mij ervan verteld het is vreeselijk dom van me, dat ik er straks niet aan heb gedacht. Maar het wordt nooit meer gebruikt meneer Gretton gaat altijd door de hoofddeur; aan den anderen kant is een groote rozenstruik, zoodat je daar niet kunt passeeren. De deur is ook altijd op slot, dat zei hij er nog bij." „Op slot is hij", stemde Lionel toe, „maar de sleutel steekt er in. Roestig, Sir Dan Godfrey m. in. vagi E. Epstein (piano). 5.05 Orgelspel R, Foort* 5.35 Kindoruur. 6.50 Brahms' Liederen door H. Heyner. 7.10; 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Derby Day", komische opera van A. Reynolds. Leiding: De componist. 9.20 Berichten en lezing. P.55 „The Wild Duck" van Hendrik Ib sen (m. ra. van Elisabeth Bergner). 11.1012.20 Roy Fox en zijn Band. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.35 Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert door G. T. Dessere. I.25 Vervolg orkesteoncert. 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-tooneol. Iialu ndborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit Rest „Wivex". 3.203.50 Gramofoonplaten. 3.505.50 Mogens Hansen's orkest. 8.20 Fanrbach-Gung Concert o. 1. van Gröndahl. 9.40 Jutlandsohe liederen. 10.35 Nocrsclie rhapsodieën en volksdan sen o. 1. v. L. Gröndahl. II.2012.50 Dansmuziek o. 1. v. R. Jo- hansen. Langenberg, 473 M. 6.40 en 7.35 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Concert o. 1. v. Eysoldt, m. m. van Weragkoor o. 1. v. Maier. 6.35 Radiotooneel. 7.20 Skagerakhordenking. 8.35 dito. 9.20 Concert door kwartet en J. Menzen (orgel). 11.0512.20 Concert o. 1. v. Kloss. Rome, 441 M. 9.05 Concert door het Romeinseh kwartet en M. Senes (sopraan). 10.20 Radio-tooneel. 10.50 Gramofoonplaten. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert o. 1. v. A. Felleman. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Franciscus", oratorium van E. Ti- nel. Orkest en solisten o. 1. v. Meulemans. 10.45 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Concert uit Antwerpen. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.35 Zangvoordracht. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest m. m. v. solisten o. 1. van Walpot. 10.30 Dansmuziek uit St. Sauveur. Z e o s e n, 1635 M. 8.20 Uitzending v. e. Duitsche Marine- Avond ter gelegenheid van den Skagerrak- Dag. 9.20 Concert d. h. Omroeporkest o. 1. van Edwin Lindner. 10.20—11.05 Berichten. II.2012.20 Operette-Concert uit Kö- nigsberg o. 1. v. E. Wieken. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. Woensdag 31 Mei (3e Programma.) 8.0013.30 Langenberg. 13.3017.20 Daventry. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35afloop Londen Reg. C.O.-gassen der hoogovens. In de machinehal staan 9 turbogenera toren opgesteld, ieder van enkele mil- lioenen KW. vermogen. Na afloop werd nog eenigen tijd in het Casino der hoogovenbedrijven gezellig na gepraat, waarna allen zeer voldaan de terugreis aanvaardden. Woorden van dank aan de heeren v. Zwieten de Blom, van Ees en v. d. Linden zijn zeer zeker op hun plaats. dat het ding is.... je kunt duidelijk zien, dat hij een heelen tijd niet gebruikt is. Eventjes brobeeren 1" Met eenige moeite slaagde de jonker cr in, den sleutel, die knarste in het oudcr- wetsehe slot, om te draaien. De deur ging gemakkelijk open en er zwienten een paar rozentakken naar binnen. Het leek on mogelijk, zooals Anita opmerkte, dat iemand zich door dit dichte, doornige ge was een weg had kunnen banen. „Maar cr i s iemand langs dezen weg naar buiten gegaan," verklaarde Lionel. „Een slank-gebouwd person is er door gc- loopen. Kijk maarHij wees naar een paar gebroken takken. „Hier, Anita, hier langs is hij ontsnapt. Hij vond den sleutel in het slot en bij het openen van de deur stond hij voor den rozenstruik. Maar met wat handigheid en ten koste van een paar schrammen slaagde hij er in er doorheen te komen. Daarna plaatste hij de takken weer in hun ondeu stand. Hij brak er -wel een paar, maar daaraan heeft natuurlijk niemand aandacht geschonken." „Maar", wierp Anita tegen, „de vluchte ling, kan de deur niet gesloten hebben, toen hij buiten was en nu was zij op slot."' „O, dat is gemakkelijk genoeg te ver klaren", vond de jonker. „De persoon in kwestie kan later, toen de kerk open stond en er niemand anders in was. met een doodonschuldig gezicht naar binnen zijn gegaan en de deur weer gesloten heb ben. Hij heeft bij zijn vertrek de deur na tuurlijk dichtgeduwd en omdat niemand dezen uitgang ooit gebruikt, is het 'ook niet opgemerkt, dat z.ij eenioe uren, of zeg desnoods oer igc dagen niet op si- was/' (Wordt vervol-/

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9