Effectenkoersen DINSDAG 30 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HILLEGOM. Verkeersongevallen. Na/bij do steen fabriek reed de motorrijder A. V. uit Maassluis, komende uit de richting Lei den in volle vaart tegen een auto op, die juist een handwagen passeerde. De motorrijder bekwam een ernstige arm en beenbreuk en werd door een arts rut Lisse en door dr. Ha-math alhier voor- loopig behandeld, waarna hij naar een der ziekenhuizen te Den Haag werd ver voerd. De politie nam het geheel ver nielde motorrijwiel en de auto in beslag en maakte procesverbaal op. Een motorrijder uit Haarlem raakte nabij de Oosteinderbrug door den slech ten toestand van den weg de macht over het stuur kwijt en kwam te vallen. De man werd aan het hoofd ernstig verwond. Door dr. Hanrath werd de man verbonden en naar het Elisabethgasthuis te Haarlem vervoerd. Het motorrijwiel werd niet ernstig beschadigd. Bijna een spoorwegongeluk. De rei zigers, die met den stoptrein, die rond kwart over 4 van Haarlem naar Leiden vertrekt, zijn meegegaan, zijn Zaterdag aan een groot gevaar ontsnapt. Deze trein moet n.L te Noordwijker- hout op een zijlijn rijden (ood-spoor) om een paar sneltreinen te laten passeeren. Dit geeft een oponthoud van lOminuten. Zaterdag zou dit weer gebeuren en is dit ook gebeurd. Doch bij het kantje af. De trein, die bij het passeeren van de wissels daar niet meer dan 30 K.M. mag rijden, vloog met zeker een dubbele snel heid over de wissels, knarste en de wa- gent gingen bijna op hun kant. De rei zigers schrokken geweldig. Te Noordwij- kerhout werden de remmen nagezien. Lr was een angstig oogenblik doorleefd. Was de wagen uit de rails geslagen, dan waren de reizigers door de ruiten ge gaan en was een derailement onafwend baar geweest. Ze zijn werkelijk aan een groot gevaar ontsnapt. Drievoudig jubileum. Bij de firma C. Jonkheer en Zonen is een drievoudig jubileum gevierd. De heeren W. en Th. W. C. Jonkheer waren 25 jaren firmant, de arbeiders Ohr. Peters en C. van Roo- den waren 25 jaar bij de firma, terwijl de heer Hh. W. C. Jonkheer mede zijn zilveren huwelijksieest herdacht. In de feestelijk versierde zaal van Hotel Flora verzamelde zich de firman ten, familie en het personeel. De oudste firmant, de heer W. Jonkheer, sprak bij die gelegenheid een oword van herden king en vergeleek den vroegeren toestand met den huidigen, waar scherpe contras ten zijn waar te nemen. Wat de zaak thans is, werd zij mede door de toewij ding van het personeel, niet het minst ook door het meeleven der thans jubi- leerende arbeiders. Een woord van feli citatie is ondanks den nood der tijden hier op zijn plaats, niet alleen wat spr. en zijn broer betreft, maar mede ten op zichte der heeren Peters en van Rooden. Met de hoop, dat weder betere tijden mogen, aanbrerken voor het vak en de zaak besloto de heer Jonkheer zijn rede. Een gemeenschappelijk diner werd aangeboden, waar echte festvreugde heerschte. Met een passend dankwoord werd aan de jubileerende arbeiders het gebruikelijke couvert overhandigd, in dezen depressietijd duobe welkom. Het personeel bood als blijvend sou venir aan de patroons een prachtige ets aan, die in het kantoor wordt geplaatst. Bij de verschillende speeches, die gehou den werden werd zonder uitzondering de gezonde verstandhouding en de pret tige samenwerking onderling geprezen. Ook wij bieden patroons, jubileerende arbeiders en het gansche personeel onze beste wenschen. Het doet goed, dat in dezen tijd van economisch slecht func- fcioneerend bedrijfsleven waarin in waar- door helaas de verhouding tusschen j werkgever en werknemer wel eens wordt J beïnvloed ten ongunste, er nog bedrij- i ven zijn, waar de goede harmonie zulk een feestavond mogelijk maakt. STADSNIEUWS 3-0CTOBERVEREENIG ING. Enkele grepen uit de historie van Leiden in beeld gebracht op 3 October. Gisteravond werd in de bovenzaal van café-restaurant „In den Vergulden Turk" de Mei-vergadering gehouden van de 3- Octobervereeniging onder voorzitterschap van den heer W. van der Laan. De vergadering was maar matig be zocht door leden, doch he>t bestuur was met 14 personen vertegenwoordigd. Na het welkomstwoord tot de aanwezi gen heette de voorz. in het bijzonder wel kom dr. Verburgt, archivaris der gemeen te Leiden, die in deze vergadering een uiteenzetting zou geven van het plan voor den nieuwen optocht. De notulen en ingekomen stukken vroe gen weinig tijd ter behandeling. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren H. J. P. Wassenaar, G. v. Deene en ir. F. C. Rauwenhoff. De feestplannen. Hierna kwam het feestplan voor a.s. 3 October aan de orde. Als steeds komen er de telkens terug- keerende nummers in voor, n.1.: 7 uur Reveille. 8 uur. Koraalmuziek in bet v. d. Werff- park. Uitdeeling van haring en witte brood. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren 7.30 uur nam. Voorstelling Stadsgehoor zaal, te 11 uur vuurwerk. De heer Parmentier gaf in overweging dit jaar weer iets voor de kinderen te or- ganiseeren, hetgeen het bestuur in over weging nam. Het belangrijkste punt vormt weer de middagoptocht. Twee jaar geleden was een plan inge komen van den heer Verburgt., waarna nog aoht plannen werden ingediend. Gekozen werd toen Oost en West, als zijnde het meest actueel. Het vorig jaar werd het Plus en Min. Nu heeft het bestuur zich weer tot den heer Verburgt gewend, in verband met het belangrijke jaar 1033 der Willem de Zwijgerherdenking. Het destijds reeds door den heer Verburg ontworpen plan werd door hem aanmerkelijk gewijzigd en werd nu: De historie van Leiden in het toeken van de Willem de Zwijgerherden king. De heer Verburgt, hierna het woord ver krijgend, geeft een uitgebreid overzicht van het plan voor den optocht. Wij moeten ons hierbij bepalen tot het vermelden der voornaamste tafereelen. Eerste groep: Gravin Ada van Holland, in den Leidschen Burcht begeleid in 1203. Tweede groep: Gewapende burgers van Leiden, die ter krijgstocht gaan naar De venter, om de bevestiging te verkrijgen van David va-n Bourgondië in den strijd om den Bisschopszetel van Utrecht in 1456. Derde groep: Herinnering aan het be leg van Haarlem. Pogingen van Prins Wil lem van Oranje om Haarlem te hulp te ko men. Hulpverleening te land en te wa ter. Vierde groep: De lijfwacht van Prins Willem van Oranje bestaande uit tien Lcidsche burgers. Vijfde groep: Middelpunt hiervan wordt gevormd door Prins Willem van Oranje. Hij komt voor de vierde maal in Leiden op 4 October 1574. Zesde groep: Twee praalwagens: de stichting der Leïdsche Hoogeschool ge symboliseerd, ontworpen door den heer Jan de Quack. Zevende groep: De Oranjevorsten tot 1800. die studeerden aan de Leidsche Hoo geschool. Achtste groep: Het bezoek van Prins Maurits aan Leiden op 27 Augustus 1594. Negende groep: Groep van de meest bekende Leidsche schilders uit de jaren 1500—1700. Tiende groep: De Pilgrimfathers, de stichters van de Ver. Staten van Noord- Amèrika. Praalwagen met voorstelling van de „Mayflower", ontwerp Jan de Quack. Elfde groep: Het inhalen van Willem III als student aan de Leidsche Hooge school. Twaalfde groep: Het jaar 1672. Oorlog met Engeland, Frankrijk, Munster en Keu len. Uitmoorden van Bodegraven en Zwam- merdam. Vrijwilligers van studenten en burgers. Aan het slot van zijn inleiding bracht de voorzitter den heer Verburg hartelijk dank voor zijn omvangrijk werk, welk woord door de vergadering met applaus werd onderstreept. Na enkele bemerkingen werd bet plan zonder stemming door de vergadering aangenomen. De rondvraag leverde geen dingen van beteekenis op, waarna de voorz. de ver gadering sloot met een woord van opwek king tot de Leidsche vereenigingen, om in zoo groot mogelijk getal aan den nr>- tooht deel te nemen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5522. Gebrs. Dijksman, Katwijk a. Zee, Sluisweg 25—27, rijwVel- en motorhandel, garage, winkel in ele^tr. art. den beginne af zooveel belangstelling en deelname trok, worden gehouden en wel op 5, 6 en 7 Juli a.s. De voorbereidingen zijn aan den gang en het spreekt vanzelf, dat de dames en heeren van het comité weer ijverig in de weer zijn om alles voor de komende dagen van dit prachtige triduum perfect in orde te hebben. Gelukkig is er veel belangstelling, daadwerkelijke belang stelling ook van andere zijde. En met voldoening mogen we dan ook wel mel ding maken van het feit, dat een dame, een niet-Katholieke nog wel, reeds ne gen spreien voor het Ziekentriduum ver vaardigde- Natuurlijk zal ook op de medewerking van alle Katholieken weer een beroep worden gedaan en bij zulk een prachtig voorbeeld zullen deze ook zeker niet willen achterblijven. Voorloopig mogen wij echter met eenige mededeelingen volstaan. De deel name aan het Ziekentriduum is alleen open voor zieken, die anders niet in de kerk kunnen komen. De inschrijving moet geschieden, wat Leiden betreft bij de wijkzuster of den secretaris van het Zie- kentriduumcomité, den heer Th. van Ovost, Haven 36, Leiden, wat de omge ving betreft bij de heeren corresponden ten of eveneens rechtstreeks bij den secretaris van het comité te Leiden. De opgave moet echter geschieden vóór 15 Juni a.8. Wat de omgeving betreft kan men alle inliohtingen benomen bij de zeer- eerw. heeren Pastoors. Binnenbrandje. Gisteravond te kwart voor tienen werd brand ontdekt in perceel Maredijk 153a, bewoond door J. H. K. De bewoners wa ren niet thuis. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door een brandend eindje siga ret. Politie en brandweer waren spoedig aanwezig. Deze richtte twee stralen op het vuur waardoor dit spoedig bedwongen was De voorkamer en de achter gelegen slaap kamer brandden nagenoeg uit. Het benedenperceel, bewoond door K. de H., liep zeer groote waterschade op. LAATSTE BERICHTEN standen uitgebroken. Een troep van vier duizend man Ohineezen bedreigt het tra ject KirinTsjangtsjoen. Op bevel van het Japansohe Oppercommando zijn Japansche troepen naar het bedreigde punt gezonden. Volgens een bericht uit Pogranitsnaja heb ben de opstandelingen de verbinding tus schen Charbin en Pogranitsnaja verbroken. HET VOORSTEL INZAKE DE GOUD CLAUSULE AANGENOMEN. WASHINGTON, 30 Mei. (VD.) Het Huis van Afgevaardigden heeft het voorstel in zake de goudclausule, waardoor alle door particuliere overeenkomsten ontstane beta lingsverplichtingen worden opgeheven, met 283 tegen 57 stemmen goedgekeurd. Naar verluidt heeft Roosevelt maatrege len getroffen waardoor het schuldenaars is veroorloofd van den vervallenden Juui- termijn hunner schulden slechts een gedeel te te betalen, om te voorkomen, dat met het oog op de Economische Wereldconfe rentie de oorlogsschuldenaars zich insolvent zullen verklaren. Zoo zou men Engeland toestaan inplaats van den vervallenden ter mijn van 75 millioen dollar sléchts 10 mil- lioen dollar te betalen en naar verhouding zouden de betalingen der andere schulde naars op dezelfde wijze gereduceerd wor den, behoudens latere goedkeuring van den Senaat. HET SM0KKELDRAMA TE GENNEP. De dader aangehouden. De Amsterdamsche politie arresteerde heden een chauffeur van de Crommert uit Nijmegen wiens opsporing door de ma rechaussee uit Ottersum was verzocht in verband met het feit, dat hij Zondagavond aldaar den als commies dienstdoenden Prijzen per stuk van mager vee: ambtenaar, de Man, heeft doodgereden, in j koeien 105230, stieren 50275, gras plaats, aan diens stopseinen gehoor te kalveren 2060, werkpaarden 100120 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Mei. GrOentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 2.10—3.50, komkom mers 8—12, bloemkool I 8.10—14.50, bloemkool II 1.50—7.—, pieterselie 0.60 —1.60, prei 0.60—1.50, radijs 1—3.20, kropsalade 0.50—1.90, selderie 1.10— 2.20, wortelen 10—18, perziken 12—17, per 100 kg.: kroten gekookt 23, snijboo nen 7582, tuinboonen 2228, dop erwten 4248, peulen 4060, postelein 5—8, spinazie 6—12, tomaten A 29.80 B 28.20, C 21.60 en OC 29.60. 30 Mei. Vette varkens. Totaal aan voer 317 stuks. 279 zwaar 31—32 cent en 38 licht 30 cent per kg. levend gewicht. Handel tamelijk vlug. ROTTERDAM, 30 Mei. Vee. Aanvoer: 275 paarden, 2 veulens, 952 magere runde ren, 865 vette runderen, 254 vette kalveren 1003 nuchtere kalveren, 201 graskalveren, 169 schapen of lammeren, 1 varken, 8 big gen, 3 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 16—17, 22.5—26 en 27.5—29 oent ossen 16—17, 21—22.5 en 24—26 cent, stie- I ren 1517, 1820 en 2224 cent, vette kalveren 20—25, 32.5—37.5 cn 40—15 cent; melk- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik, z. nan H. ArnoJ- dus en R. Arnoldus. Ondertrouwd: H. v. d. Leek jm. 22 j. en M. M. v. d. Blom jd. 23 j. D. Harte- veld jm. 22 j. en M. C. v. Leeuwen jd. 19 j. S. Mieloo jm. 22 j. en E. M. Zeegers jd. 23 j. S. Nieuweraburg jm 27 j. en J. Gressie .xL 23 j. Casino: Luxor: Trianon: BIOSCOPEN. Volwassenen. geven. De Bossche politie was den dader op het spoor gekomen met aanwijzingen, welke er op duidden, dat de dader de wijk naar Amsterdam had genomen, alwaar hij door de recherche werd gearresteerd. Zijn voorgeleiding te Den Bosch zal heden ge schieden PAKHUISBRAND TE AMSTERDAM. Ongeveer half zeven gisteravond werd te Amsterdam brand ontdekt in het groote pakhuispand Oude Schans 25. Door de deuropeningen en de vensters van het ge sloten perceel kwam rook. Eerst weinig, daarna meer. Het gelijkstraatsche gedeelte 'waaruit de rook naar buiten drong is in i gebruik bij Gebrs. Jacobs als opslagplaats tCM1 YOUW ttaiïOIOU w<lo van glas, porcelein en aardewerk, verpakt flink, de handel was zeer stug, dezelfde in stroo en kratten. Toen de bemanning prijzen werden met groote moeite bedon- van den eerst aanwezigen brandweerwagen slachtpaardcn 100—210, hitten 50—100 veulens 4090, nuchtere fokkalveren 611, nuchtere slachtkalveren 35.50 kalfkoeien 115250, pinken f 3065, vaarzen GO—100, biggen 6—11, biggen per week 0.70—2.20. Overzicht: 14131 runderen, 1115 paarden, 10 veulens, 4038 vette kalveren, 6062 nuchtere kalveren. 23S2 schapen en lammeren, 94 biggen, 62 bok ken, l ezel, 4115 varkens. De aanvoer van vette koeien en ossen was ruim, de handel is williger, eerste en derde soort bleven gelijk in prijs, 2e soort was iets lager, een enkel prima beest ging nog tot 3 cent bo ven noteering. Stieren met ruimen aan voer, williger handel en wat hoogete prij zen. De aanvoer van vette kalveren den ingang van het perceel forceerde, bra ken groote grijze rookwolken zich baan ilaats enz. Door uittreding van den verynoot: A. I naar buiten. Het bleek dat het in dit on- A. H. Dijksman, is de vennootschap onder j geveer tien meter breede gebouw flink firma ontbonden. Het bedrijf whrdt voort- I brandde. Er werd onmiddellijk om verster- gezet door den overblijvenden/vennoot: A. I king door de brandweer gevraagd, want dc P. Dijksman, als eenig eigenaar, onder den eerste bevelvoerder begreep, dat het een naam: A. P. Dijksman. zware taak zou worden dozen brand te j blusschen. In den verstikkenden grijzen rook was het onmogelijk door te dringen. Toen het i bleek dat het vuur steeds meer om zich he engreep en de rook den geheelen omtrek j als het ware in den mist zette werd om nog meer versterking gevraagd en kwamen j behalve de „Jan van der Heyde" ook de stafwagen en de gereedschapwagen op het terrein van den brand. Met zuurstofmaskers gewapend zijn eeni- ge brandwachts den rook gaan trotseeren om zich op de hoogte te stellen van den inwe"ndigen toestand. Tenslotte heeft de brandweer een z.g. water-kanon voor den ingang opgesteld en deze machtige water straal heeft wel het lot bezegeld van het Berichten reeds geplaatst in ei deelte onzer vorige oplajge. LEIDEN. Prol Dr. Ij{ L. LAM. Buitengewoon hoo gleeraar en directeur Rijks herbarium. Bij Kon. besluit Vs met ingang van 1 Septem ber 1933 benoem/^ tot buitengewoon hooglee raar in de faciliteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de systematische plantkunde, en te vens tot dire/cteur van het Rijksherbarium te Leiden Dr. fü. J. Lam, hoofd van het Treub- laboratonujüi en buitengewoon hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia. Hermaj) Johannes Lam werd geboren 3 Jan. 1892. Hijj studeerde te Utrecht waar hij op 7 April 19$9 promoveerde op een proefschrift ge titeld: /The Verbenaceae of the Malayan Ar chipelago together with those from the Ma layan /Peninsula, the Philipines, the Bismarck Archipelago and the Palau-Mariana and Caro line Inlands. In 'ditzelfde jaar werd hij benoemd tot assis tent iyan het herbarium te Buitenzorg. Van Mei 192Of tot Januari 1921 maakte hij een botani- schcè reis naar het binnenland van Noord- •Guinea, van Maart tot Juli 1926 een tweede reis naar Talaud eilanden, Morotoi en fin Juli 1930 werd hij benoemd tot plantkun- ge aan het herbarium te Buitenzorg. Onlangs rferd dr. Lam benoemd tot buitengewoon hoo|- ileeraar aan de Medische Hoogeschool te Bata- I via en tot hoofd van het Treublaboratorium. HET ZIEKENTRIDUUM. Op 5, 6 en 7 Juli a.s. Ook dit jaar zal in de St. Joseph- kerk alhier wederom het Ziekentriduum, dat in Leiden en wijde omgeving van zioh evenmin handhaven. Aardbeien waren vlugger. Sla ging ook niet bijzonder vlot, bloemkool zoo hetzelfde. Peulen per 10 kg 2.503.00, snijboonen 5.606.40, stek 3. ?04.40, spinazie per kg. 79 cent, pos telein 812 cent, peen 515 cent-, bloem kool 317 cent, komkommers 711 cent, tomaten per pond 18 cent, rabarber 1.50 sla 0.502.10vellen per kist 9 cent, aardbeien 1119 cent, tuinboonen por 10 kg. 3.80—4.10. HAZERSW0UDE, 30 Mei. Eierenveilinö Aanvoer 12.506 stuks. Prijzen: kippeneieren 1.802.55, eendeneieren 1.802.10 per 100 stuks. Hanen 30 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 29 Mei. Groentenveiling. Bloemkool 411 cent per stuk, postelein 610 cent per kg., sla 0.5O—1.50 per 100 krop, aardbeien 14 24 cent per doosje, snijboonen 2.503.00 idem stek 2.002.40, peulen 1.101.50 per pond. VEUR, 29 Mei. Gr0entenv«ilinö. Eng. komkommers le soort 10.6012.40, 2de soort 7.60—9.40, 3c soort 4.69—^5.80, wankl. 6.50—0.00, sctck 1.20—2.20, gele komkommers le soort 8.2010.50, 2de soort, 6.00—7.50, 3o soort 4.00—5.80, stek f 1,402.kropsla 1.50—3.20, 2o soort 0.50—1.20, stoofsla 1.50—5.50, peen 11.00—16.50, bloemkol 10—19.50, 2e soort 49, uitschot 1.50—4.tomaten (mid.) 16—17.20, gr. ronden 15—16, 2e soort 15—16.50, 3e soor 11—14, bonken 12.0015.00, uitschot 410, rijp 10 18, andijvie per 100 2.206.50 per kg. 2 14 cent, spinazie 215 cent, postelein 9 14, rabarber 25.50, radijs 24.50, snijboonen 70—82 cent, spercicbooncn 1 tot 1.10. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 30 Mei 1933 Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Palenl Calvé Delft crt.r. A Kucbeum Accoiut Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deb Bat. Rubber Vieo Sorbadjadl Honderden en nog eens honderden heb ben in den omtrek naar dezen brand ge keken, die niets dan rook te zien gaf. TELEGRAMMEN DE REGEERING VAN DANTZIG AFGETREDEN. DANTZIG, 30 Mei. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld: De Senaat is heden afge treden. Hij zal overeenkomstig artikel 31 van de Grondwet van Dantzig het bestuur blijven vormen totdat een nieuwe regeering zal zijn gevormd. Om zoo spoedig mogelijk de vorming van een nieuwe regeering mo gelijk te maken, heeft de Senaat den ver kiezingscommissaris verzocht de definitie ve vaststelling van den verkiezingsuitslag te bespoedigen. De vaststelling van den uit slag zal op zijn vroegst in het begin van de volgende week geschieden. NIEUW OPSTAND AAN DEN CHINEESCHEN OOSTERSPOORWEG. OH AR BIN", 30 Mei. (V.D.) Aan den Ohi- neeschen Oosterspoorweg zijn nieuwe op- gen. Een enkel prima kalf ging nog tot 5 Sctotepvaart: cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien tamelijk, en de handel was kalm, de prij zen bleven vrijwel stationnair. Jong vee met tamelijken aanvoer en luien handel, de prijzen ondergingen geen noemenswaar dige verandering. Nuchtere fok- en slacht- kalveren met grooten aanvoer, voor het leven was de handel willig, voor den dood stroef. De prijzen voor het leven waren iets hoger, die voor den dood bleven sta tionnair. De aanvoer van graskalveren was ruim, de handel beter en dezelfde prijzen werden gemakkelijk bedongen. Werk- en slachtpaarden, hitten en velens met Hin ken aanvoer, handel was vlot en de prij zen hooger. De aanvoer van biggen was zeab: slecht, met weinig handel en iets la gere prijzen. De aanvoer van schapen en lammeren was niet groot, weinig handel en de prijzen bleven iets lager. BOSKOOP, 29 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 2430 cent, Hadley 5081 cent, Olau- dius Pernet 5068 cent, Columbia 2031 cent, Butterfly 2435 cent, Mac. Keiler 35 50 cent, Wilh. Kordes 5066 cent, Mme Jules Bouclié 4050 cent, Rosalandia 25 43 cent, Florex 3553 cent, Phoebe 2032 cent, Hover 3015 cent, Chas. P. Kilham 3056 cent, Edith Helen 4555 cent, Aug. Noack 2535 cente Else Poulsen 5072 cent, Gloria Mundi 5074 cent, Orange Perfection 4058 cent, Paul Grampel 40 55 cent, Briarcliff 2541 cent, Winnet 38 46 cent, Ellen Poulsen 3052 cent, Lady Stuart 4060 cent, Paul's Scarlet 5082 oent, Iris 1016 cent, Papaver 1520 oent Lathyrus 1015 oent, Violieren 3042 cent pioenen 18—25 cent, Lelies regale 30 cent, Lelies tementosa 5060 cent, Gerbera 25 32 cent, Clematis le Qoultre 1.00, Clema tis Prins Hendrik 2.502.70, Clematis The President 1.40, idem Patijn 1.20, Pyrethrum 615 cent, Hortensia per stuk 2540 cent BODEGRAVEN, 30 Mei. Kaas. Aanvoer 591 partijen Goudschc kaas waaronder 585 met rijksmerk. totaal 26125 stuks, wegen de 235.935 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2528, 2e soort 20—23. Handel flauw. TER-AAR, 29 Mei. Centrale Veiling. Er was al een flinke aanvoer peulen. De prijs liep leelijk terug. Snijboonen konden Mijnbouw: Boe ton Alg. Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S U. Tabak: Deli Mii Seoetnbab Deli Bat. Tabak Oostkust Amerik. Fondsan: Am Smelting Anaconda Aëb Gas Sc Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee Id Pref Keesport Tin Plat» North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacifio Wabash Tidewater Ass. Oil United St Steel Ub'U 1621/, 061/4 1621/, 83V, 36»/, 391/, 25'/» 60»/, 15'/» 1231/, 2181/4 441/4 1311»/, SM/, 136»/, 142 V, H6V4 201/4 2',3/l» 121/» 1'V,» 24V1. 4 "A. 10'/» 6'/» 12H/1» 161/4 3V» 5'/» «n/l» 11'/» 93 3'/» 5'/» 44'/,» 31V, 19 «61/, 143»/, 58/9 01 d 95 1631/, 83 V, :,6Vg 391/, 225/8/226 44»/, 1481/, 22»/4 29V» l'/l» 23 V, 4 »/a 1 11»/, 6'/» 12 V, 16'/l« 35/8 9'/» 23V, 2»/,. 6»/g 11'/» 9U/, 3'/» 5;1/» 441/4/V, WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 57.65 8.3OV4 2.085/8 9 763/4 Brussel 34.56 47.92 12.88 21.20 42.— 36.871/« 42 45 W oenen 7.40

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3