DINSDAG 30 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT -RDE BI.AD PAG. II GEMENGDE BERICHTEN KIND DOOR AUTO GEDOOD. Bij het spelen verongelukt. Zaterdagavond is te Utrecht een onge veer 6-jarig knaapje het slachtoffer van een auto-ongeluk geworden. Het kind liep met een hond langs den waterkant van den Tolsteegsingel te spelen, maar begaf zich daarbij enkele keeren op den rijweg, wan neer zijn hond dien kant was uitgespron gen. Op een oogenblik, dat het ventje we derom vrij plotseling den rijweg opliep, wt.rd hij gegrepen door een personen-auto. De chauffeur deed nog een poging om een ongeluk te voorkomen door zijn stuur om te gooien maar hij ken den knaap niet meer meei ontwijken. Gebleken is wel, dat den man geen schuld treft. Het kind werd zwaar gewond door den chauffeur ra allerijl naar de rijksklinieken \ervoerd, waar het ZondagmiJdag aan de gevolgen is overiecren. HET KANO-ONGELUK OP HET IJSSELMEER. Een lijk aangespoeld. Het stoffelijk overschot van den heer Scheen uit Lochem, een der kanovaar ders, die sedert Zaterdag 20 Mei ver mist worden, is onder Kampen aange spoeld. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De wielrijder Majoor, die Zaterdagavond op den rijksstraatweg te Bussum door een auto werd overreden, is in den afgeloopen nacht aan de gevolgen bezweken. VAN HET SMOKKELFRONT. INTERNATIONALE SMOKKELBENDE AANGEHOUDEN. In 3 maanden 50.000 K.G. koffie over de grens. De Duitsche douane-beambten waren reeds eenigen tijd een smokkelbende op het spoor die geregeld eenige malen per week groote hoevelheden koffie en tabak naar Hamburg vervoerde. In den nacht van Zaterdag op Zondag gelukte het de douane in de buurt van Duisburg na een hevige achtervolging twee gepantserde smokkelwagens aan te hou den. Door hun vervaarlijk hard rijden had den de smokkelaars de aandacht van de beamten op zich gevestigd u na een wilde achtervolging van ongeveer een uur geluk te het de beide wagens tv staaa te bren- gen. Acht smokkelaars bleken er in te zitten. Ze hadden ongeveer 200 K.G. koffie in de wagens geladen. Vermoed wordt, dat deze vracht onderweg nog moest worden aange vuld. Tegelijkertijd gelukte het de douane van Oberhausen nog drie leden van deze ben de, die eveneens in een smokkelwagen naar Hamburg reden te arresteeren. De bende werkte reeds ruim 3 maanden tusschen Noord-Limburg en Hamburg. Meer dan 50.000 K.G. koffie hebben zij in dien korten tijd de grens overgesmokkcld en naar Hamburg geplaatst. De onderhan delingen tusschen de smokkelaars en de koopers vonden geregeld in een café te Duisburg plaats. Bij dit café was een groote garage waar nog groote hoeveelheden koffie in gereed staande auto's werden gevonden. Tot de leden van deze smokkelbende, die allen in arrest werden gesteld, behoort ook een drietal Nederlanders, die in Lim burg wonen. „Msb.' HET SMOKKELDRAMA TE GENNEP. Opsporing van den dader verzocht. Naar aanleiding van het Zaterdag avond op den rijksweg OttersumGen nep plaats gehad hebbende smokkeldra- ma, waarbij de a-ssistent-dienstgeleider der Invoerrechten De Man onder de ge meente Gennep door een in volle vaart rijdende auto met smokkelwaar was overreden en gedood op het moment dat de ambtenaar op den weg staande den bestuurder van de auto signalen gaf, dat hij moest stoppen, was vol gas ge geven, waardoor de M. niet meer tijdig op zij kon springen, gegrepen werd en later aan de gevolgen van de bekomen verwondingen was overleden heeft de brigade-commandant der Koninklijke Ma rechaussee te Gennep per politieradio de opsporing en voorgeleiding verzocht van J. A. van der Krommert, oud 22 jaar, smokkelaar, woonachtig te Nijme gen, als verdacht van doodslag. EEN HAKENKRUISVLAG AFGERUKT Vechtpartij tot gevolg. Gistermiddag arriveerde in de haven van Gorinehem een Duitsch schip, dat cement moest lossen en daartoe ligplaats had gekozen achter den Korten Dijk. Het schip voerde de Hakenkruisvlag. Twee personen, die in een roeiboot wa ren gezeten, hebben, terwijl de schipper beneden was, het vlaggetouw doorge sneden, de vlag neergehaald en vernield. Intusschen waren de schipper en zijn knecht aan dek gekomen. De mannen uit de roeiboot wierpen een stuk hout naar de Duit-schers. Deze gooiden het terug en troffen een der roeiers, M., die licht werd geevond. De beide roeiers. A. B. en P. M., hebben hierna de roeiboot opgeborgen en zijn van den dijk het schip met steenen gaan bekogelen. De schipper en zijn knecht lieten zich niet onbetuigd en gingen op de aanvallers af. In de havenwijk ontstond toen een groo te oploop, waarbij de politie van den sabel moest gebruik maken. Nadat de schipper op het politiebureau aan een verhoor was onderworpen, werden A. B. en P. M. opgesloten. WEER EEN GROOTE BRAND TE UDEN. Complex huizen afgebrand. Ten tweeden male binnen 24 uur is het dorp Uden geteisterd door .een ernstige brand, waardoor ditmaal een groot ho tel-café-restaurant met woonhuis, en een winkel in koloniale waren met woonhuis in de asch zijn gelegd en een dubbel woonhuis gedeeltelijk is uitgebrand, ter wijl eenige uren groot gevaar heeft be staan, dat het nieuwe St. Jans Zieken huis aan het vuur ten offer zou vallen. De brand is ontstaan op de bovenver dieping van het woonhuis van den heer Elsdonk en werd door passeerende wan delaars opgemerkt. Toen de brandweer kwam, waren de vlammen reeds overge slagen naar het naastgelegen hotel-café restaurant de Gouden Leeuw, bewoond door den heer Puyenbroek en toebehoo- rend aan den gemeentesecretaris van Uden. Met twee stralen werd het vuur bestreden. Nadat de winkel van E. geheel in brand was geraakt, vatte ook het woon huis vlam, terwijl tegelijkertijd het café met bijbehoorend woonhuis in lichtelaaie stond. Het vuur woedde met zulk een kracht, dat aan redden niet viel te den ken. Al het huisraad, benevens de in ventaris van het hotel en de winkelgoe deren van E. zijn een prooi der vlammen geworden. De brandweer werkte met uiterste krachtsinspanning om het nabij gelegen dubbel woonhuis van de gezin nen Schildhuis en Walderveen voor het vuur te vrijwaren, te meer, daar deze hui zen grenzen aan het St. Jansgasthuis. De schade wordt óp 30.000 geraamd en wordt door verzekering gedekt. De brandweer was laat in den avond nog met de naiblussching bezig. DE FRAUDE TE DIRKSLAND. Thans de aanklager gearresteerd. Nog steeds is het onderzoek te gén ver schillende landbouwers en andere inwo ners van Dirksland, die verdacht wor den zich aan fraude in de bekende hy potheekaffaire te hebben schuldig ge maakt, in vollen gang. Werden eenige weken geleden twee verdachten, die reeds in het Huis van Bewaring te Hotterdam waren ingesloten, op vrije voeten gesteld, thans heeft wederom een arrestatie plaats gehad, welke in. ver band blijkt te staan met een ander ge val van fraude dat aan het licht is ge komen door het huidige onderzoek. De rijkspolitie te Dirksland heeft nu op last van den officier van Justitie te Rot terdam in hechtenis doen nemen een 45-jarigen gewezen landbouwer O. den H., die zich tegenwoordig koopman noemt en tegen wien reeds lang verden king bestond, dat hij bij deze onver kwikkelijke geschiedenis betrokken is. Deze verdachte, die een tijdlang samen werkten met den tuinder K., heeft des tijds onaangenaamheden met zijn com pagnon gekregen, hetgeen ook de aan leiding is geweest dat Den H. naar de politie liep en de fraudes, die door den tuinder gepleegd werden, aan het licht braoht. L. werd gearresteerd en met hem de makelaar N. uit Middelharnis, als mede de landbouwer P. en de timmer man L., welke laatste verschillende broei kassen voor den tuinder had gebouwd en daarvoor een kwitantie uitschreef, die veel hooger was dan het bedrag dat hem rechtens toekwam. Ook dit gebeur de om een hoogere hypotheek op de on roerende goederen te kunnen krijgen. Nadat alle arrestanten naar het Huis van Bewaring te Rotterdam waren overgebracht, werden vijf dagen later de makelaar N. en de landbouwer P. op vriie voeten gesteld. Bij het onderzoek in deze ingewikkel de zaak hebben ten slotte, naar de ,.Tel." meldt, de arrestanten, die zeer gebelgd waren tegen C. den H., omdat deze de affaire aan het rollen had ge bracht, mededeeling gedaan over straf bare feiten als bedriegelijke bankbreuk, valscbheid in geschrifte en oplichting, waaraan de aanklager zich zelf zou heb ben schuldie gemaakt. Een en ander zou ook in verband staan met het faillisse ment van C. den H., dat in November van het vorige jaar werd uitgesproken. Voorts zou hij betrokken zijn bij het be kende geval van vergiftiging van toma ten te Dirksland, waarvan toen de tuin der, die later is gearresteerd, de dupe zou zijn geworden. Achteraf is komen vast te staan dat deze vergiftiging met voorkennis van den tuinder is geschied. C. den H. is thans naar Rotterdam over gebracht en in het Huis van Bewaring ingesloten, waar zich ook nog steeds be vinden de tuinder L» en de timmerman L., allen uit Dirksland. JACHT OP MOSSELDIEVEN IN VOLLE ZEE. Tegen de strandhoofden van Delfland zetten zich ieder jaar mosselbroedsels vast, die door de warmte stevig groeien. Bij de Zeeuwsohe mosselkweekers is dit broedsel zeer gewild, omdat men door die jonge aanwinsten een goede mossel teelt kweekt. Vroeger kwam het dan cok veelyuldig voor, dat de Zeeuwsche visschers het broedsel van de Delfland- sche hoofden staken en daarmede naar Zeeland trokken. De technische dienst van Delfland bleek op die belangstelling voor de mos- I seis echter weinig gesteld te zijn, om dat de hoofden door het mosselbroedsel, dat zich muurvast werkt, versterkt wor- den en iedere verwijdering dus verzwak- I king van de kustverdediging beteekent. 1 Spoedig kwam er dan ook een verbod om mossels te steken tusschen Hoek SPORT KORFBAL SPORTCL. „VROOM EN DREESMANN" LEIDEN. Zondag werd de herdenking van het één-jarig bestaan van bovengenoemde ver- eeniging ingezet met een serie-dag voor Korfbal. Op het terrein, dat met het groot aan tal vlaggen een feestelijken aanblik bood, heerpchte 's morgens vroeg reeds een ge zellige stemming. Toen om even over tien uur de eerste wedstrijd tusschen V. en D. en Fluks III een aanvang nam, was de publieke be langstelling reeds zeer goed te noemen. H^t werd een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Fluks III door superieur spel een verdiende overwinning wist te behalen, al dient erkent dat het Fluks III niet tegen zat, toen een fraai doelpunt van V. en D. door vermeend loopen werd geannuleerd. De uitslag werd 10 in het voordeel van Fluks III. Vervolgens werd gespeeld de wedstrijd Klimop IDe Algemeene I (Den Haag) twee oude rivalen uit de competitie van den H. K. B. Het spelpeil was zeker een klasse beter als in de vorige ontmoeting. Het werd dan ook een spannende wed- sterijd, die voornamelijk door beter mid- denvakspel in de eerste helft, in een regel matige en verdiende zege van 20 voor Klimop I eindigde. Vervolgens werd een groep-foto ge maakt van de gezamenlijke deelnemers, waarna aan den aanvoerder van V. en D. namens de deelnemende vereenigingen 'n lauwerkrans werd aangeboden. Als derde wedstrijd werd gespeeld V. en DDe Al gemeene. Een wedstrijd van twee gelijk- waaidige tegenstanders waar de spanning tot het einde in bleef. Tot de rust was V. en D. door het zeer groote enthousiasme waarmee gestreden werd, iets in de meer- dorheid, waardoor dan ook de rust met 10 voor V. en D. inging. Na de hervat ting eenzelfde spelbeeld. Lang hield V. en D. kranig vol doch zag kort voor het einde de zoo zeer begeerde overwinning in een gelijk spel omgezet, door een overigens verdiend tegenpunt van de Hagenaars. Eindstand 11. Groot was de spanning voor de volgende ontmoeting tusschen Fluks III en Klim op I. Direct werd van beide kanten ener giek aangepakt, waardoor een meer span nende dan fraaie strijd ontstond. Het tempo werd door Klimop hoog opgevoerd, waardoor zij met steeds grooter wordende zekerheid in de meerderheid kwam. Met regelmatige tusschenpoozen wist zij zich dan ook van een veilige 20 voorsprong te verzekeren. Toen Klimop direct na de rust clc voorsprong tot 3—0 vergrootte, speelde Fluks III een verlóren wedstrijd. Tegen het einde wist Klimop andermaal den korf te vinden, waardoor de jonge Leid- sche Groen-Witten een mooie en verdien de overwinning behaalde. Ook in de volgende ontmoeting tusschen Fluks III en de Algemeene I, kon Fluks III zich niet handhaven, waar de ver moeidheid van den vorigen strijd wel niet vreemd aan geweest zal zijn. De Algemee ne speelde beter dan in de vorige ontmoe tingen. Zij wist dan ook, na steeds de lei ding te hebben gehad, een besliste 42 zege te behalen. Door dezen uitslag was Klimop I reeds definitief in het bezit van den eerste prijs, en was de laatste ont moeting tusschen V. en D. en Klimop I alleen nog van beteekenis voor wat be treft de bezetting van de tweede of derde plaats. Geheel volgens de verwachting werd ook deze wedstrijd door Klimop I dat over meer tactische en technische capaciteiten beschikt, gewonnen. Dat de uitslag slechts 30 werd, is hoofdzakelijk te danken aan hel goed verdedigen van V. en D. Door deze overwinning behaalde Klimop I zonder een enkel verliespunt en zonder zelfs één tegenpunt tegen zich gescoord te zien, den eerste prijs, wat voor deze jonge vereeniging zeker een extra mooi succes beieckent. De vereeniging V. en D. kan verder op een schitterend eslaagde inzet van de i' c: r c'strijden terugzien. Zoowel binnen als buiten de lijnen was de stemming prachtig, hetgeen tot het welslagen zeer veel heeft bijgedragen. Na afloop reikte de voorzitter met eeni ge toepasselijke woorden Ie prijzen aan de resp. winnaars uit. Tenslotte volgt nog de stand: Klimop I 3 3 90 6 De Algem. I 3 111 5—5 3 Fluks III 3 1—2 3—8 2 V. en D. I 3 1 2 1—5 1 Vermelden we nog, dat Woensdagavond a.s. V. en D. T een vriendschappelijken wedstrijd speelt, op haar terrein aan den Lagen Morschweg tegen Klimop II, aan vang half negen. van Holland en Scheveningen. Ondanks die verbodsbepaling constateerde de rijks politie herhaaldelijk overtredingen door vissohers uit Bruinisse. Thans is men er in geslaagd de be trokken visschers aan te houden. Ge makkelijk bleek die taak niet, want bij sommatie aan het strand sprongen de visschers in hun booten en koersten naar zee, de politie met hun rijwielen op het strand achter latend. De politie gaf het echter niet op, fietste zoo snel mogelijk naar Hoek van Holland en stak met de sleepboot' Rozenburg in zee. De visschers zijn aangehouden. De voor raden werden in beslag genomen en te gen de visschers is proces-verbaal op- „N.R.Crt." GYMNASTIEK KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND. BIJ HET 25STE BONDSFEEST. In verband met het te Rotterdam te houden 25ste Bondsfeest van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond geven we hier een kort overzicht van de geschiedenis van het Verbond. Den 15en Maart 1865 werd het Neder- land6oh Gymnastiek Verbond opgericht door een zestal Amsterdamsche Vereeni gingen, tezamen 215 werkende leden tel lende. Het waren: Amstels Gymnastiek Vereeniging, de Amsterdamsche Gymnas tiekvereniging, de Hollandsche Gymnas tiekvereniging Hercules, Lycurgus en de onderwijzersvereniging E. V. O. K. 19 December 1868 had de eerste Bonds- uitvoering plaats in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam. In het begin hadden zeer vele Bestuurs wisselingen plaats. In 1869 reeds krijgt het Verbond een eigen orgaan nam. de Gym nast, Oplage 250 ex., dat echter weer in 1872 wordt opgeheven. Begin 1874 telde het Verbond 11 Ver eenigingen met 500 leden, uit Amsterdam, Utrecht, s Gravenhage, Rotterdam, Arn hem, Goes. In 1874 traden 10 verenigin gen toe met 250 leden. (Dordrecht, Haar lem, Schiedam, Alkmaar, Delft, Zaandam, Nijmegen, Krommenie). In 1877: 45 Bondsvereenigingen thans vrijwel over alle provincies verdeeld. Aan tal leden 1159. In 1878 45 vereenigingen met 1451 wer kende leden. In 1879 ontstonden de eerste Damesgym- nastiekvereenigingen. 1. Augustus 1880 Xle. Bondsuitvoering. Arnhem waaraan o.a. verbonden waren persoonlijke wed strijden voor verspringen, hoogspringen en gewichtheffen, grootste sprong 5.30 meter, hoogste sprong 1.50 meter. Er kwam weer een orgaan: De Turn- vriend. In 1884 99 vereenigingen 2878 leden. In 188" werd een nieuwe Bondswet aan genomen, waarbij „Gouwen" werden inge steld onder den naam van Gewesten (vijf) Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland, Middengewest, Noordergewest en Zuider gewest. De Maandberichten en Turnvriend wor den: Tijdschrift van het N. G. V. In 18SO werd een adres gezonden aan den Minister van Binnenlandsohe Zaken om de Gymnastiek op te nemen onder de verplichte leervakken der lagere school. Dit is thans nog niet verwezenlijkt, d.w.z. de verplichte invoering kwam tot stand, maar zoovele uitzonderingen, dat het thans nog geen werkelijkheid is. In 1901 kreeg het N. G. V. een subsidie groot 2500.waarvoor volksklassen wor den opgerioht, in 1902 reeds verhoogd tot 5000.van het Ministerie van Oorlog. H. Majesteit en Z. K. H. Prins Hendrik worden Beschermvrouwe en Beschermheer van het Verbond, bekend gemaakt tijdens de Bondsuitvoering te Rotterdam. 1903. 172 vereenigingen mei 12.276 leden. Er wordt deelgenomen aan de feesten te Marseille, Neurenberg, Antwerpen. Het orgaan heet thans „Turnblad". Het Turnblad wordt weekblad. In 1908 werd deelgenomen aan de Olym pische Spelen te Londen. Er zijn thans 265 vereenigingen. In 1909 283 vereenigingen. In 1910 298 vereenigingen. In 1910 Brussel. De brand op de ten toonstelling brak uit op het oogenblik, dat de D. G. V. Hygiea klaar stond voor hare vrije oefeningen. Zij hebben zich kra nig gehouden, 12 vereenigingen kwamen terug met een Prix d'Excellence. Sedert 1912 werden tweedaagsche mar- schen gehouden. Het N. G. V. treedt toe tot het Nederlandsch Olympisch Comité. Het Noordergewest splitst zioh af in gewest Friesland. Het aantal vereenigin gen was in 1915 315, loopt nu weer achter uit (1916 307, 1917 281). In 1918 werd het vijftig-jarig bestaan gevierd en had te Am sterdam de 22e Bondsuitvoering plaats, welke schitterend is geslaagd. Hierna braken moeilijke tijden aan voor het Verbond door het ophouden der Rijks subsidies. Maar het Verbond besloot de gelden zelve bijeen te brengen, waartoe de contributie verhoogd moest worden. In 1928 nam het Kon. Ned. Gymn. Ver bond deel aan de Olympische Spelen te Amsterdam. Zijn damesploeg behaald daar den len prijs. In 1927 werden de Gewesten opgeheven en bestond het Verbond uit 29 Turnkrin gen. In 1931 komt wederom een nieuw Re glement tot stand. De breuk, die in het Verbond ontstond in 1927 werd in 1932 weer hersteld. In 1932 nam een groep van 40 Hollandsche gymnasten deal aan do Sokolfeesten te Praag. Sinds 1930 wordt ook het handbal spel ijverig beoefend en in 1933 gereglementeerd en in competitiever band gebracht. In de laatste jaren wer den op alra gebieden kampioenschappen ingesteld: Gymnastiek, athletiek, zwem men en verschillende spelen. Het toestel- turnen, dat in het laatst van de 19e Eeuw op redelijk peil stond, zakto daarna on rustbarend. In Groningen (1922) en Lyon (1926) waar Holland verreweg het laatste was, waren daarvan getuige. Zoodat reeds in 1925 overwogen werd, een Zwitsersch keurturner naar Nederland te doen ko men en een Keurcorps (alleen Heeren) op te richter. Als Zwitser kwam Georg Miez September 1926, die twee jaar later we reldkampioen werd. In 1927 kwam nog een tweede Zwitser, Wezel. Dit was een begin van wederople ving. Paschen 1928 werd de eerste Inter nationale wedstrijd tegen de Belgen te Rotterdam gehouden met alleen keuze oefeningen, welke wedstrijden daarna ge regeld e!k jaar plaats vonden. Bij de Olym pische Spelen 1928 bleef Holland voor Lu xemburg, Hongarije en Engeland. WIELRENNEN TILBURGSCHE WIELERBAAN. De uitslagen van de Zaterdag gehouden wie lerwedstrijden te Tilburg luiden als volgt: De Sprintwedstrijden over vijf baanronden: Van Oers wint van Pijnenburg, v. d. Horst int van Wals Pijnenburg wint van v. d. Horst Wals wint van Van Oers Pijnenburg wint van Wals. Pijnenburg en v. d. Horst hebben even veel punten. Er wordt opnieuw gereden en zoo wordt de eindstand: 1. Pijnenburg 2. v. d Horst. 3. v. Oers. 4. Wals. Eigen kracht over 7 1/2 K.M. met drie klas sementen. Eerste klassement: 1. Klaas v. Nek. 2. Braspenninx. 3. Rijnders. 4. Vopel. Tweede klassement: 1. Slaats, 2. v. d. Rijdt. 3. Klaas van Nek Jr. 4. Braspenninx. Derde klassement: 1. v. d. Rijdt. 2. Rijnders. 3. Braspenninx. 4. Klaas van Nek. Totaal uitslag: 1. v. d. Rijdt. 13 pnt. 2. Klaas van Nek Je., 9 pnt., 3. Braspenninx, 8 pnt., 4, Rijnders, 8 pnt 5. Slaats, 5 pnt., 6. Vopel, 1 pnt. Persoonlijke achtervolging met maximaal 3 K.M. tusschen Van Hoek en Kilian. Kilian wordt door Van Hoek ingehaald op 55 M. De 3 K.M. werden door Van Hoek gere den in min. 9 1/5 sec. Koppelwedstrijd over 60 K.M. met 4 klasse menten: Eerste klassement: 1. Wals—v.d. Horst; 2. Pijnenburg—Braspenninx; 3 Rijnders—v. d. Rijdt; 4. Van Nek-Van Hoek. Tweede klassement: 1. Wals v. d. Horst; 2. PijnenburgBras penninx; 3. Kilian—Vopel; 4. Van Nek— Van Hoek. Direct na dit klassement slaagt het koppel SlaatsVan Oers erin een ronde te nemen en deze jonge renners hebben dien voorsprong den heelen wedstrijd weten te behouden. Derde klassement: 1. Pijnenburg—Braspenninx; 2. Wals—v. d. Horst; 3. Kilan—Vopel; 4. Van Nek—v. Hoek; Voor het laatste klassement ontwikkelt zich een hevige strijd. PijnenburgBraspenninx en Walsv. d. Horst trachten een ronde te win nen doch KilianVopel beletten hun die ron de uit te loopen en zoo gaat het laatste klasse ment in met SlaatsVan Oers nog steeds één ronde voorsprong op het heele peleton. 1. PijnenburgBraspenninx. 2. Van Nekv. Hoek. 3. KilianVopel. 4. Rijndersv. d. Rijdt. De einduitslag luidt: 1. Slaats Van Oers. 0 pnt. Op één ronde achterstand: 2. PijnenburgBraspenninx 21 pnt. 3. Wals—v.d. Horst, 13 pnt. 4. Van Nek- Van Hoek, 9 pnt. 5. Kilian—Vopel, 8 pnt. 6. Rijnders—v. d. Rijdt, 4 pnt. SCHAKEN L. S. G.VELSEN. In één der zalen van „Den Burcht" is Zondag de wedstrijd cm het kampioenschap van Nederland der tweede klasse gespeeld tusschen het Leidsch Schaakgenootschap en do schaakclub „Kijk Uit" te Velsen. Op verzoek van twee Leid sche spelers waren twee spelers uit Velsen bereid hunne par tijen op Zaterdagmiddag te spelen. De spo- ler van liet 5e bord won voor de Leidsche club zijn partij, die van het 10e bord ging verloren. Men began dus op Zondagmorgen met een gelijken stand. De afspraak werd gemaakt eerst van 11 uur tot 1 uur te spe len en daarna met een pauze van 1 uur verder te spelen tot 's middags 6 uur. De partijen die dan nog niet uit waren, zou den door twee spelers beslist worden. Dit laatste was echter niet noodig, want op dien tijd waren alle partijen reeds uit. Met de partijen van Zaterdag wonnen de Lei- denaars er 6, 2 gingen verloren, 2 werde» remise, totaal een 73 overwinning voor de Lcidenaars. De volledige uitslag is de volgende L. S. G.Velsen P. L. J. Rassors—J. Zontjes 1/2—1/2 G. BosschaA. de Groot 1/21/2 W. Demmcndal—H. Schmitz 1—0 W. H. BosschaC. Gordijn lo J. G. v. EijbergenC. Pels 1—0 M. M. ScgaarG. Gordijn 1—0 Ir. J. J. G. v. HoekH. Woudenberg 1—0 J. M. Volders—A. Kok O—i W. H. v. d. Nat—J. Gordijn 10 Ir. J. WestraJ. Polderman 01 Totaal 73 De tweede wedstrijd wordt gespeeld op Zondag 11 Juni te Velsen. Moeit Velsen dozen wedstrijd winnen, dan beslissen dc bordpunten. Het Leidsch Schaakgenootschap is dus wel haast zeker van de eindoverwinning, zelfs bij een nederlaag van 3.56.5. POSTDUIVEN „Leidsche POstduivenclub." Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 300 km. I.os s uur. Uitslag: W. J. H. Warnecke 1. 15. 30; J. Vliegent- hart 2, xO, 26 en 31A. W. Krol-3, 12, 13, 17, 22 en 27; J. Rakhorst 4, 9 en 23; J. v. Ebscheutcn 5 en 32; D. v. Driessum 6 en 24; N. Bemelman 7, 11 en 13; Jhr. Stoop b en 20; H. de Nie 10, 21 en 23; J. W. I.Tdo 14; C. Bosman 19; D. Gaykema 25, 28 en 29; F. de Haas 31; F. de Zwart 85; le duif 123218 of 1126 meter per mi nuut. 35ste 131635 of 972 per minuut. Wedvlucht Vlissingen, los 8.32 uur. Uit slag: J. Vüegenthart 1; A. W. Krol 2, 3en 5; W. J. H. Warnecke 4; A. Vossedman 6, 7 en 9; D. Gaykeman 8. Ie duif 104533 of 779 meter per minuut en laatste 1052 —13 of 7-28 meter per minuut. Zondag a.s T. B. C. vlucht voor alle lief hebbers. Korft zooveel mogelijk in voor dit goede doel. Vrijdagavond inkorvcn aan het station.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11