DINSDAG 30 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 RECHTZAKEN DE KWESTIE V. D. GOES—HERMANS. De heer Hermans vrijgesproken. De Haagsche politierechter Jhr. Mr. H. O. Feith, heeft uitspraak gedaan in de strafzaak togen het lid der Tweede Kamer H. G. M. Hermans, tegen wien op 22 dezer door het O. M. een geldboete van 10. subs. 5 dagen was geëischt, ter zake dat dc heer H. in de „Volkskrant" een artikel had geschreven, waardoor Mr. van der Goes van Naters te Heerlen zich beleedigd achtte. Het vonnis luidde als volgt: Overwegende dat de officier van justitie ontvankelijk is in zijn strafverordening enz. Overwegende, dat uit de verklaring van den verdachte cn van getuige is bewezen, dat verdachte het ter dagvaarding be doelde stuk, hetwelk inhoudt de woorden cn uitdrukkingen, die in de dagvaarding zijn opgenomen heeft geschreven en op de vermelde wijze heeft openbaar gemaakt; Overwegende, dat verdachte aldus schreef bij de beoordeeling van een door mr. van der Goes uitgegeven geschrift, waarbij deze bij de bespreking van een Pauselijke Encycliek Quadragesimo Anno afgezien van het gebruik van een, gelijk ons bleek bij vergelijking met den oorspron kelijke latijnsche tekst onjuiste vertaling, genoodzaakt was tot maatregelen van tegenweer, waarvoor hij echter niet ver antwoordelijk kan worden gesteld bij do aanhaling van een gedeelte uit het 31e hoofdstuk van die Encycliek, hieruit eenige ook in dit vertaling wél voorkomende zin sneden, die als nadere uiteenzetting van het voorafgaande dienen en bij het wél aanhalen een geheel ander licht doen schijnen, zoodat daardoor de onjuistheid van de vertaling blijkt, weglaat; Overwegende, dat derhalve verontwaar diging bij den verdachte, toen hij het door mr. van der Goes van Naters geschrevene las en als verweer daarop het ten laste ge legde geschrewene begrijpelijk is; Overwegende, dat onder deze omstan digheden niet is komen vast te staan, dat verdachte de bedoeling heeft gehad mr. van der Goes van Naters te beleedigen, doch integendeel het waarschnrjlijk ia. dat hij slechts een felle critiek op het geschrift van een politieken tecenstander heeft wil len leveren cn daarbij den parlementairen vorm heeft vergeten in acht te nemen; Overwegende, dat derhalve niet is be wezen dat de verdachte het hem ten laste gelecde heeft gepleegd. Rechtdoende, spreekt hem daarvan vrij. NOTARIS M. IN CAssMiie. Voort den Hoogen Btaad diende gister morgen het cassatieberoep van den nota ris M. uit Amsterdam, die, nadat de recht bank aldaar een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van preventief had opgelegd, in hooger beroep door het Am- sterdamsche Hof ter zake van valschheid in geschrifte meermalen gepleegd is ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden, eveneens met den aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. De verdachte heeft ia zijn kwaliteit als notaris een groot aantal valsche verklarin gen opgemaakt, waarin werd bevestigd, dat de in het bezit van het bankiershuis R. zijnde obligaties ten laste van Duitsche steden voor Juli 1920 waren gekocht en sindsdien gehouden, een verklaring met behulp waarvan het genoemde bankiers huis financieele voordeelen verwierf ten koste van de Duitsche steden. Van het arrest van het Hof te Amster dam, dat steunt op drie bewezen verklaar de feiten, is zoowel de Officier als de ver dachte in beroep gegaan. De verdachte heeft in een door hem aan den Hoogen Raad gezonden geschrift den raadsheer-rapporteur mr. Kirberger ge wraakt, betoogende, dat deze zich eenigen tijd geleden in een tijdschriftartikel op beleedigende wijze over hem zou hebben uitgelaten. De advocaat-generaal, mr. "Wijnveld, heeft dit echter ongegrond ver klaard, bij welke conclusie de Hooge Raad zich aansloot. Gistermorgen droeg mr. Kirberger de zaak voor. Hij maakte er melding van, dat de verdachte van het opmaken der val- 6che verklaringen zelf geen financieel voordeel heeft genoten, evenals van ver- dachtes bewering, dat hij de verklaringen opmaakte, omdat hij van meening wa-s, dat de Duitsche steden zich zoo hadden mis dragen, dat zij geen andere behandeling als deze verdienen. In zijn memorie van cassatie heeft de requirant het volgende cassatiemiddel ge steld: „Schending en verkeerde toepassing van de artikelen 1. 2 en 225 Sr., 1, 38 Wet op het Notarisambt, artikelen 3, 6, 8, 14 Wet houdende algemeene bepalingen en 1178 cn 1373 Burgerlijk Welhoek door alleen, zij het dan ten onrechte^ art. 225 Sr. toe te passen, in te schakelen en vast te knoopen aan de Duitsche wetten omtrent „Auf- wertung'', maar al de overige artikelen, zij het terecht, uit te schakelen uit het in die Duitsche wetten omschreven en vastgestel de rechts(?)begrip ..Aufwertung'' en het bij de Hunnen cn Barbaren bestaand misdrijf van „Falsche Aufwertung" en daarop die artikelen niet toe te passen (etc.)." De verdachte was ter terechtzitting aan wezig cn maakte zijn wensch kenbaar, het door hem gestelde cassatiemiddel in zijn kwaliteit als advocaat aan het Amsterdam- sche Hof zelf toe te lichten. De president van den Hoogen Raad zeide hem, dat zulks, waar hij behalve advocaat ook verdachte is, door den Hoogen Rbad niets mogelijk wordt geacht. Mr. Michels verzocht daarna uitstel van de zaak. Hij is namelijk van meening. dat de opvatting van den Hoogen Baad niet de juiste is, maar voordat hij deze bestrijdt, wil hij dc zaak eerst bestudeeren. Mocht hij bij deze studie tot de conclusie komen, dat de opvattingen van den Hoogen Baad wel juist is, dan wil hij alsnog uitzien naar een raadsman, die zijn belangen zal kun nen behartigen. De president zeide, dat de Hooge Baad zijn beslissing steunt op art. 439 van het Wethoek van Strafvordering. Voor uitstel van de zaak worden geen termen aanwezig geacht. De conclusie van den advocaat-generaal werd daarop bepaald op 6 Juni. „Volk". KANTONGERECHT TE WOERDEN. Extra-Strafzitting van Dinsdag 23 Mei 1933. Er stonden weer heel wat zaken op de rol voor deze buitengewone zitting. Het groot aantal overtredingen maken het noo- dig, dat bijna iedere maand een extra-zit ting moet worden gehouden. Meer dan eens komt het voor, dat getui gen verklaren niet meer precies te weten hoe het geval zich heeft toegedragen, daar dit nu al bijna een half jaar geleden is. Dat dit de rechtspraak niet bevordert spreekt vanzelf. Tusschen het tijdstip van de ge maakte overtreding en de zitting mag geen grooter tijdruimte zijn dan van enkele we ken. Tusschen „snelrecht" en „traagrecht'' is een groot verschil. Te felle lichten. Allereerst werden enkele aangehouden zaken door den plaatsvervangend-Kanton- rechter Van dor Valk Bouman behandeld A. D. v. V. te Woerden had op de vorige zitting terecht gestaan terzake dat hij op zijn auto, onder de gemeente Kame- rik, verblindend licht had gevoerd. Ver dachte ontkende het feit alstoen en voerde aan, dat de hem tegenkomende auto stil stond en hij dus heel goed door kon rijden al had hij met „groot-licht" gereden. Thans was de veldwachter B. te Nieuw- als getuige verschenen om de waarheid van verdachte's betoog te bewijzen. Getuige verklaarde, dat verdachte verblindend licht had gevoerd. Hij, getuige, bevond zich in den tegenkomende auto en was ook ver blind geworden. Hij wist niet zeker of zij stilstonden toen verdachte passeerde. De Ambtenaar van het openbaar Minis terie was van meening, dat het feit bewe zen was. Hij eischte een geldboete van 10.of 2 dagen hechtenis. De plv.-Kan- tonrechter achtte het feit niet wettig en overtuigend bewezen en sprak verdachte vrij.' Ruziemakers. V. te 's-Gravenhage ging met zijn vrouw en kennissen een uitstapje maken naar Utrecht. In Woerden stond de trein stil. In hun coupé kwamen enkele visch- koopers binnen. Verdachte zeide tegen hen dat zij een andere wagen moesten zoeken daar hun coupé gereserveerd was. ,,'k Ben vrij om te gaan zitten waar ik wil" was het antwoord. Verdachte was het er niet mede eens. Getuige ook niet. De woorden werden steeds hooger en krachtiger. De vrouwen kwamen er tusschen, vuisten werden ge bald, klappen werden er gegevenen ten slotte had verdachte getuige bij de keel gegrepenmaar het dient gezegd, ook weer op tijd losgelaten. Heden stond verdachte terecht. Hij ont kende en zeide dat getuige eerst was be gonnen. Getuige zeide, dat verdachte eerst was begonnen. Getuige v. d. Z. te Leiden verklaarde, dat hij gezien had dat verdach te getuige K. te Leiden bij de keel greep. Ook de andere getuige K. te Leiden ver klaarde gelijkluidend. De Ambtenaar acht te het feit wettelijk en overtuigend bewe zen, maar getuigen hebben ook eenige schuld. Zij hadden uit de gereserveerde ooupé moeten blijven. Dit kan als verzach tende omstandigheid dienen. Eisch 5 of 2 dagen hechtenis. Het vonnis luidde 3 of 3 dagen hechtenis. Varkenspest. B. te Vleuten had zijn varkens geslacht die aan pestziekte leden. De Kantonrechter Van Kempen vroeg hem waarom hij die beesten slachtte. Verdachte zeide ze zelf op te willen eten. De Ambtenaar vond het een schandaal, daar hij toch niet alleen die varkens geheel op kon eten. Anderen zou hij dus ook in de waagschaal stellen. Hi] eischte 90 boete of 18 dagen hechtenis. Verdachte zeide werkloos te zijn en een groot gezin te hebben. Dan is het nog er ger zeide de Kantonrechter, dan waag je je eigen gezin er aan. Verdachte zeide nog, dat hij en zijn ge zin toch iets moesten eten. Maar dan toch geen pestvarkens, zeide de Kantonrechter. Het vonnis luidde 45 boete of 9 dagen hechtenis. De boete zou veel hooger geweest zijn al® van te voren niet was gebleken dat deze verdachte zijn ondoordachte daad met 9 dagen hechtenis zou moeten boeten. Te laat in het café. De W. te Bodegraven bad te laat bezoekers in zijn café gehad. Verdachte voerde aan, dat hij failliet was verklaard en de zaak tot laat in den nacht had be sproken. Het werd geloofd en het vonnis luidde 2 of 1 dag hechtenis Gevaarlijk. G. v. Str. te Utrecht reed van W o ei- de n naar Utrecht op zijn fiets. Onderweg kwam er een auto aan. Verdachte bedacht zich niet lang. hield de auto vast en liet zich zoo sleepen. Verdachte erkende het hem ten laste geJegdo en vond het toch zoo gevaarlijk niet. De Ambtenaar vond het wel gevaar lijk en eischte een geldboete van 25 of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter vond het ook gevaar lijk en veroordeelde tenslotte tot een geld boete van 15 of 5 dagen. Tijdig stoppen. L. te Oisterwijk reed met zijn auto on der de gemeente B i e t v e 1 d. Zijn vaan was circa 70 75 kilometer per uur Het was nogal druk op den weg. Doordat ver dachte op een gegeven moment niet tijdig stopte reden er vier auto's tegen elkaar. Getuige B. te Soest verklaarde, dat, als verdachte tijdig had gestopt er niets ge beurd was. Getuige V. tc Voorhout ver klaarde dat verdachte niet goed opgelet had. Bij tijdig stoppen had er niets ge beurd. Eisch en vonnis 30 of 5 dagen. Licht op. M. te 's-Gravenhage reed met zijn auto in de gemeente Woerden toen hij een kaaswagen tegen kwam. Deze wagen zag hij niet vroegtijdig, zoodat een aanrijding volgde. Verdachte zeide, dat getuige geen licht op had. Was dit wel het geval ge weest dan had er niets gebeurd. Getuige B. verklaarde geen licht op te hebben ge ha/d. 't Was dampig en dan heb je toch niets aan lioht. Trouwens een paard heeft een hekel aan lioht. Eisch 5 of 1 dag hechtenis. De Kantonrechter sprak ver dachte vrij, daar z.i. het feit niet bewe zen is. Na nog eenige onbelangrijke zaken sluit de Kantonrechter de terechtzitting. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht alhier werden de navolgende verstekvonnissen gewezen Wegens overtreding der motor- en rij- wielwet: L. v. d. W. te Koudekerk f3 subs. 1 week tuchtschoolstrafW. B. te Blesse f35 subs. 7 dg.; J. I. A. te 's-Gravenhage f 20 subs. 4 dg. met toewijzing civiele vor dering ad f 10. toegewezen aan J. B. te Sassenheim; J. W. te 's-Gravenhage f8 subs. 2 dg.; B. G. O. te Hazerswoude f 4 subs. 1 dg.; A. de G. te Hazerswoude f3.50 subs. 1 dg.; J. K. te Leiderdorp f5 subs. 1 dg.; J. J. v. d. K. te Bijnzaterwoude f4 subs 1 dg.; G. Th. D. te Hazerswoude f3 subs. 1 dg.F. S. te Boskoop f 2 subs. 1 dg.; J. C. H. te Boekoop f2 subs. 1 dg.; D. v. d. M. f3.50 subs. 1 dg.; A. H. B. te Koudekerk f3 subs. 2 dg.; M. P. M. te Ha zerswoude f 4 subs 1 dg.; J. T. te Ter-Aar f 3 subs. 1 dg.M. Z. te Leiden f 4 subs 1 dg.; H. J. te Sappemeer f 5 subs. 1 dg.; A. J. P. te Boskoop f3.50 subs. 1 dg.; C. v. d. Z. te Woubrugge f5 subs 1 dg.; J. O. te Bodegraven f4 subs. 1 dg.; Overtreding van art. 436 wetboek van strafrecht P. B. te Leiderdorp f75 subs. 10 dg.; Terzake wegens overtreding van het Crisis-Zuivel- besluit J. N. f5 subs. 1 dg.G. J. T. te Zegwaart f 5 subs. 1 dg.; Overbr. der Algern. Pol. Ver. te Boskoop W. V. te Haarlem f3 subs. 1 dg.; Overtr. art. 453 wetb. v strafrecht P. H. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f5 subs. 1 dg.; H. A. M. idem f5 subs. 1 dg.; Overtr. der algem. Pol.ver. te Benthuizen P. Th. H. te Zoetermeer f 3 subs. 1 dg.; Idem der ge meente Hazerswoude D. E. te Leiden f 2.50 subs. 1 dg.; M. de W. te Hazerswoude f 10 subs. 2 dg. Overtr. Vleesehkeuringswet N. v. d. P. f 50 subs 5 dg. met verb.verkl. in- beslag genomen vleesch. Overtr. der alge meene politieverordening der gemeente Koudekerk G K. te Leiden f 2.50 subs. 1 dg.; J. de J. te Leiden f2.50 subs. 1 dg Drinkwaterovetreding Ter-Aar P. v. K. te Ter-Aar f 3 subs. 1 dg.A. E. idemA. V. f 5 subs. 1 dg., J. G. V. idem; J. V. f 3 subs. 1 dg.; Overtr. Crisisvarkensbesluit M. P. M. te Hazerswoude f5 subs. 1 dg.; Overtr. Vogelwet C. D. f 2 en f 3 en 2 X 1 dg. met verbeurdverkl. inbeslag genomen vogel kooien. Overtr. Ongevallenwet J. L. f8 subs. 2 dg. UIT DE OMGEVING LISSE. Kerkveiling. Gisteravond had de vei ling plaats van Narcissen, Tulpen etc. ten bate van de B. K. Kerk, Armen en St. Elisabethsver. van de St. Agatha-parochie alhier, welke gehouden werd in de groote zaal van den B. K. Volksbond. De opkomst was niet groot, doch de aan wezigen hebben wederom getoond de wel bekende liefdadigheid te bezitten voor hun parochie. Deze veiling geschiedde on der Directie van heeren P. Warmerdam Ozn.„ M. Beelen en L. Onderwater. Deze heeren hebben er uitgehaald, wat er in zat om ook in dit crisis-jaar te komen aan een flink bedrag. Notaris v. Pelt verleende zijn belangloo- ze medewerking, terwijl de catalogus, ge heel kosteloos wetrd gemaakt door de Coöp. Veiling Ver. H. B. G. G. A. alhier. De opbrengst was als volgt: Totaal 2S01.50. B. K. Kerk 1117.50. B. K. Armen 869. St. Elisabethsver. en St. Vincentiusver- eeniging 815. Aan het einde werd dank gebracht aan allen, welke hadden medegewerkt tot het welslagen van deze veiling, voornamelijk aan den afslager en Notaris voor hun be- langlooze medewerking en de R. K. Volks bond voor het gratis afstaan van het ge bouw. LEIDSCHENDAM. Te water. Toen de 15-jarige H. v. d. K., wonende in park Vronesteijn met een vriendje aan het roeien was in de Vliet en langs den kant nog een meisje in de kano wilde opnemen, sloeg het bootje om en alle drie geraakten in het water. Ge lukkig waren toevallig verschillende men- schen daar aanwezig, zoodat zij spoedig op het droge waren gehaald en er met deu schrik en een nat pak afkwamen. Concert. Zondag werd op het terrein van het muziekconcours door de R. K. Har monie „St. Cecilia" van Leidschendam een groot concert gegeven, daar het concert op Hemelvaartsdag door het slechte weer niet die belangstelling had, welke het verdiende en daardoor ook de entreegelden zeer mi niem waren. Het entreegeld was voor dezen avond zeer laag gesteld. Er waren thans vrij veel luisteraars aanwezig, die zeker geen spijt behoeven te hebben van de wan deling naar het terrein, daar „St. Cecilia" eenige keurige en schitterende muziek nummers deed hooren, welke zeer zeker al len uiterst zullen voldaan hebben en waar voor „St. Cecilia" een woord van lof toe komt. N00RDWIJKERH0UT. Vergadering Klein-kweekers. In café Gouwenberg vergaderde de bond van klein- kweekers, alhier. De voorziter, de heer M. C. J. Braim, behandelde voor de aanwezi gen het saneeringsplan voor de bloembol lenteelt. Dit plan heeft de instemming van den bond van klein-kweekers. Medegedeeld werd, dat het Hoofdbestuur een aanvulling op het plan zal inzenden aan het saneeringscomité voor wat betreft de inlevering van plantgoed voor de eerste 4 a 500 R. Roeden. Daar verder niets meer te behandelen was sloot de voorzitter de vergadering. De werkloosheid. Thans staan nog als zijnde geheel werkloos bij het agentschap der arbeidsbemiddeling ingeschreven: 152 landarbeiders, 3 opperlieden, 6 timmerlie den, 12 metselaars, totaal 162. Neerlegging practijk. Naar we verne men zal dr. K. E. L. Wösten, arts, alhier ingaande 1 Juli as. zijn practijk neerleg gen. Zijn opvolger is zijn zoon B. C. C. Wösten, arts. N00RDWIJK. Personalia. De heer J. Schreve, amb tenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot adjunct-commies 1ste klas ter secretarie der gemeente Helmond. TER-AAR. R. K. S. V. Adolf Kolping. Het 2de elftal toog naar Aarlanderveen om aldaar een liefdadigheidswedstrijd te spelen te gen Aarlanderveen I. Onze jongens toon den zich de meerdere door Aarlanderveen met 30 tc 'oppen. De Junioren konden het niet bolwerken tegen de Kwakelsche jongelui, en hun 20 voorsprong werd in een gelijk spel omge zet. Het derde elftal won op eigen ter rein met 41 van Aarlanderveen II. VOORHOUT. Congregatie-feestavond. Donderdag 1 Juni zal er een feestavond zijn voor alle Congreganisten. Het programma zal be staan in het vertoonen van de geheel nieuwe, zeldzaam mooie Ohristusfilm. Eenige dames der congregatie zullen ge durende de film toepasselijke liederen zingen, hetgeen er zeer veel toe bij zal dragen de film te maken tot een groot succes. Aan het slot zal een aardige verrassing den avond besluiten. Luidden de berichten aanvankelijk anders, nu is besloten de film slechts één avond te geven, zoodat ook toegang hebben alle ouders en be langstellenden. Vooral het komen der ouders zal op hoogen prijs gesteld worden. Voor niet-leden is het entree zeer laag gehouden, nl. 25 cent. Precies 9 uur draaien we, kwart over negen is de zaal op slot. Om 11 uur is al les afgeloopen. Laat niemand verzuimen, deze schoone film, die elders over volle zalen trok, te gaan zien. DIRKCEUR. WARMOND. „SL Matthias". Zaterdagavond gaf de Muziekvereeniging „St. Matthias" een uit voering op de gemeentelijke muziektent, nadat eerst een rondgang was gemaakt door het dorp. Er be-stond voor deze uit voering zeer groote belangstelling en de muziekliefhebbers hebben kunnen genieten. Vooral de beide concoursnummers werden buitengewoon goed uitgevoerd en oogstten zeer veel bijval. Ook de overige nummers' vielen bij het publiek zeer in den smaak en Math ia®" kan terug zien op een zeer ge slaagden avond. Nog zij vermeld, dat de achtereenvolgende zeven eerste prijzen al len werden behaald in de eere-afdeeling. Boerderij Meerrust. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders is de ver gunning van de bekende Boerderij „Meer- rust", thans staande ten name van den heer J. L. M. Bakker, overgeschreven ten name van de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van het Restaurant „Royal" te 's Gra- venhage. Kampeeren. Door de politie zijn reeds verschillende processen-verbaal opgemaakt tegien kampeerders, die niet voorzien waren van de vereisokte kampeervergunning. Jlllll III fill III III III lllfilllll 91 llllll I Mill Mil III II I WAT GEBEURT jj ER MORGEN? viert Z. H. de Paus zijn zes en zeventig sten verjaardag. houdt het Internationaal Arbeidsbureau te Genève de zeventiende bijeenkomst der' Internationale Arbeidsconferentiè, waarop de volgende onderwerpen zullen worden behandeld: afschaffing der tegen tarief werkende plaatsingbureauxverzekering tegen invaliditeit, ouderdom en overlijden, rusttijd in de automatische glasfabrieken, verzekering voor de werkloozen en werk- loozensteun, alsmede vermindering van den werktijd. ZEGWAART. Schouw. De schouw over de heggen en heensels langs de openbare wegen, als mede de grasbermen, wordt gedreven op 30 Mei a.s. Auto in brand. Uit de cabine van een parkeerende vrachtauto kwam Zaterdag morgen rook. Bij onderzoek bleek, dat een kussen in brand was geraakt. Door dat te verwijderen werd erger voorkomen. Auto-ongeluk. Op de Dorpsstraat bij de melkfabriek had Zaterdagmorgen een auto-ongeluk plaats. De 9-jarige P. L. stak onverwachts de straat over, terwijl de auto bestuurder J. v. J. aan kwam rijden. Deze trachtte door krachtig remmen een aanrij ding te voorkomen, zonder resultaat ech ter. De jeugdige L. kreeg een klap van de radiateur tegen het hoofd en bleef toen scl 1 :uwend liggen, aan het hoofd ernstig verwond. Dokter J. uit Hillegersberg, die juist ter plaatse was, verleende de eerste hulp nadat L. bij een der daar wonende was binnengebracht. De autobestuurder treft geen schuld. Geboren Jannetje Maria, dochter van W. de Graaff en A. G. van Eek. Getrouwd: G. Troost, 28 jaar en C. Hoogendoorn, 22 jaar. ZOETERMEER. Te water. Toen Zaterdagmiddag de ruim 50-jarige N. R. uit Stompwijk zich naar zijn patroon R. aan den Voorweg be gaf per rijwiel, kwam hij door den desolaten toestand van den Voorweg in de Voorweg- watering terecht. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. Verlangd wordt door alle weggebruikers, dat het teren van den Voorweg maar spoedig zijn beslag zal krij gen. Poldervergadering. Zaterdag verga derde de Stemgerechtigde Ingelanden van den Driemanspolder in café „de Gouden Leeuw". Na korte inleiding van den voor zitter en voorlezing van eenige mededee- lingen werd de rekening over het dienst jaar 1932 aangeboden. Deze werd vastge steld in ontvang 20.359.43 yin uitgaaf 20.255.551/2 a-lzoo een batig slot van 103.88. De aangeboden begrooting over liet dienstjaar 1933 werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op een bedrag van 20.084.97. Machtiging werd verleend aan het be stuur tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrootingsposten en tot on- derhandsehe aanbesteding of uitvoering van werken in. eigen beheer. Benoemd werden tot leden van de com missie voor onderzoek der in het vol gend jaar over te leggen rekening de hee ren: J. Doigterom Jz., P. Bos J.A.W.z. en J. N. van Reeuwijk; tot plaatsvervangen de leden de heeren J. A. Spronk, A. C. Ammerlaan en C. Th. Boonekamp. Het bestuur werd gemachtigd tot ver pachting van de dijkgronden en van den tol. De polderkar werd verkocht aan den heer A. Huysman voor 41. Uitgeloot wer den de obligaties nos. 5 en 22 van de leening 1922. Ondertrouwd: Daniël Küblman 25 j., won. alhier en G. Verwey 21 j., won. te Benthuizen. A. J. Friggen 27 j. en M. J. Adegeest 23 beiden wonende alhier. ZOETERMEER—ZEGWAART. Concours. Onze harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap", die met groot suc ces aan het concours te Nieuwerkerk a. d. IJssel op Hemelsvaartdag heeft deelgeno men en met 308 punten in de le afdeeling een le prijs behaalde, begeeft zich op den 2en Pinksterdag ter concourse te Zeven huizen, alwaar in dezelfde afdeeling wordt gespeeld. De vereeniging met haar eminen te directeur, de heer Van Veen, hetzelfde succes toegewenscht. TUINMEUBELEN - TUINSLANG A, VAN DEN OUWEELEN ZN. TUINGIETERS EN TUINGEREEDSCHAPPEN hooigbacht 106 -- telefooh io69

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10