WRIGLEY MAANDAG 29 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 EEUWFEEST DER ST. VINCENTIUSVEREENIGING 1833 PARIJS 1933. (Een der Vincentianen, die bovenge noemd eeuwfeest heeft meegemaakt, geeft ons eenige losse indrukken in onderstaand schrijven). Gaan jelui voor een paar vergaderingen naar Parijs Dit vroeg men ons voorgaande week, maar nu men uit de couranten-ver slagen een en ander daarvan vernam, spijt het velen, ook niet van de partij geweest te zijn. 't Was dan ook in één woord, schitterend, niet van uiterlijken praai, maar als uiting van inwendig leven. Reeds Vrijdagavond hadden wij de re ceptie in een zaal der Rue Vaugirard en daar vonden wij den president van den Algemeenen 'Rtaad op een podium, waar achtereenvolgens afgevaardigden van 25 landen, waaronder Amerika en Italië, Schotland, Engeland, Spanje, Oostenrijk, Engelsch-Indië, Tirol, Polen en Ierland en ook Nederland eenige woorden van geluk- wensch spraken. Een zaai, waarin plm. 1500 Vincientianen die eiken woordvoerder luide toejuichten, en, opmerkelijk, den Duitscher na zijn 6peech, op bijzondere wijze huldigden. Echt Fransch enthousiasme, dat zich o.a. uit leefde door achterelkaar driemaal een rof fel te slaan. Zaterdag, Zondag en Maandag een plech tig opdragen der H. Mis achtereenvolgens in Sacré Coeur, Notre Dame en St. Sul- pice, telkenmale met groot kerkelijk cere monieel en waarbij honderden Vincentianen ter H. Tafel naderden. Toespraken van Kardinaal Verdier, Aartsbisschop van Pa rijs en Pauselijk delegaat, Aartsbisschop Besso van Lausanne en Genève en Mgr. Binneb van Besancon, die allen enkele trekken uit het leven van Frederic Ozanam naar voren brachten en goede raadgevin gen voor de toekomst gaven. De uren, door gebracht in die historische kerkgebouwen, te midden van een broederschaar, zullen wij niet ligt vergeten. Bijzonder indruk wekkend was het algemeen medezingen van het Credo door die twee a driedui zend mannen waaronder negers en geelge- kleurden. Bij deze Misoffers was alle mo gelijke praal bijgezet, bijzonder in de Notre Dame waar honderden lichten brandden. Hoofd-officieren van land- en zeemacht, afgevaardigden der academie en ridders van Malta omstuwden den Kardinaal bij zijn intrede, terwijl direct daarachter de president van den Algemeenen Raad der St. Vicentius-Vereeniging en pres. de Va lera van Ierland volgden. Zaterdagmiddag was rijk aan roerende oogenblikken, bij het bezoek aan het cen- traalhuis der Lazaristen, waar wij de reli kwieën van den H. Vincentius vereerden. Later begaven wij ons naar de Eglise des Carmes, brachten daar een bezoek aan de Crypte der Carmelmartelaren, om op Oza- nams graftombe te bidden, daar hij te mid den van hen zijn rustplaats heeft gevonden. Vervolgens naar den tuin van het Instituut Catholique. Daar is door Monseigneur Braudrillart. bekend strijder voor geloof en wetenschap, een begeesterende rede ge houden en vervolgens een kort Lof aan een rijk versierd altaar buiten opgericht. Als bijzonderheid vernamen wij, dat voor we genverbetering een stuk van den tuin is afgestaan en daarbij tevens de muur moest worden afgebroken, waartegen de marte laren der revolutie gefusilleerd zijn. Zaterdagavond algemeene vergadering in „Oirque d'hiver", waar ruim 3000 mannen aanwezig waren. Op een eereloge bij wel ker decoratie rood en goud domineerden, hadden Kardinaal. Nuntius, ridders van Malta en andere autoriteiten plaats geno men. Dar spraken, behalve de algem. presi dent en secretaris, een Italiaan, vertegen woordiger der oude cultuur en de presi dent van den Amenkaanschen hoofdraad, vertegenwoordiger der democratie. Toen kwam de Kardinaallegaat om in een hooggestemde toespraak met breed ge baar dit jubelfeest te herdenken. Apostel figuur, duidelijk sprekende beheerschte hij geheel die ruimte, waarvan zelf de arena met luisterenden bezet was Minzaam, nu en dan zelf smeekende, herdacht hij Oza nam en de zijnen en drong er op, de jonge ren aan te trekken, tevens aan de ouderen vragende op hun post te blijven en de jon geren met raad en daad bij te staan. Aan allen vroeg hij leekenapostelen te zijn, daar dit zoo hard noodig is bij den aanzwel lenden vloed van ongeloof en onverschil ligheid. Zondagmorgen eerst naar St. Sulpice en om 10 uur het hoogfeest in de Notre Dame, de Pontificale Hoogmis opgedragen door den Kardonaallegaat Mgr. Verdier. Steeds opnieuw ziet men vol bewondering op naar dit kerkgebouw. Geweldig die steenmassa, door kunste naarshanden tot ranke gewelven en bogen gemaakt, vormende om het presbyterium een wacht van 11 apostelbogen, gaanderijen en terassen, tribunes en kooromgangen en alles op dien hoogfeestdag omgoten met een prachtig licht, schitterend zonlicht, gefiltreerd en gekleurd door de kunstvolle eeuwenouden vensters. Daar, waar de eeuwen der Fransche geschiedenis elkaar de hand reiken, waar al de groote jubel en treurdagen zijn herdacht, wa« nu de her denking van dit eeuwfeest. Toonkunst en liturgie spreiden al hun pracht en praal ten toon. Het inhalen van den Kardinaal legaat, plechtig en indrukwekkend, daarna het kleeden en begin der H. Mis. En later het „Credo'', en ziet: al die duizenden gaan deze geloofsbelijdenis meezingen. Aangrijpend, a!s men. met klem en kracht aanzwellende bij het vervolgen dat zelfde „Credo" hier hoort zingen als in onze een voudige dorpskerk. Aangrijpend machtig in dezen dom van Frankrijk, bij dit eeuw feest van Ozanam De Zondagmiddag vereenigde ons weder m dezelfde kathedraal, nu om een rede voering aan te hooren van pater Gillet. Wederom een geheel gevuld middenschip. Over het spreekgestoelte gouden zetels voor de Kardinaal en den Nuntius Mgr. Maglione. Verder een tiental bisschoppen en tal van kanunniken. Op de tribunes en in de zijbeuken honderden staande toe schouwers. Des avonds gemeenschappelijk diner in Hotel Lutetia waar zich om plm. 8 uur circa 1500 gasten aan tafel bevonden. Kar dinaal, Nuntius en pater Gillet alsmede talrijke anderen hadden aan een hoofdta fel plaats genomen, van waaruit tientallen tafels straalsgewijze zich verlengden en ook kleinere zalen verbonden, waar de landge- nooten zich onderhielden met medebroe ders uit vreemde landen en waar een op gewekte stmming heerschte. Alles ging buitengewoon ordelijk en tegen 10 uur was deze maaltijd afgeloopen. Aan het dessert voerden de toonaangevenden het woord en brak nu en dan een geweldig applaus lo6. Aan onze tafel ontvingen wij een paar Bre tons die naar een plaatsje zochten en die over onze hartelijke ontvangst zoo voldaan waren, dat zij ons verzochten ook eens daar te komen, in Bretagne. Eindelijk de laatste morgen Communie- Mis in St. Etienne du Mont, vlak achter het Panteon. Altaarversiering met Fran sche zijden vlaggen en trophees, twee ka pellen toegewijd aan St. Vincentius k Paulo en St. Geneviève. Honderden kaar sen. schat van bloemen toespraak van Mgr. Binnet. bisschop van Besancon. Honderden naderen zeer regelmatig ter H. Tafel. Ook daar weder het ontroerend algemeen zin gen van het Credo Eigenaardig dat de pastoor der parochie hier den predikant vanaf zijn koorbank, over de predikstoel, dank betuigde voor ziin woorden aan het adres van Ozanam. den vToegeren pa rochiaan van deze kerk. Naar ons hotel, ontbijten en dan een paar uur. vluchtie. hier en daar een be zoek brengen aan bekende punten, Dont Alexander en Dome des Invalides. Eifel- toren en Louvre en dan tegen 2.20 weder naar het station om des avonds in Hol land aan te komen. Dankbaar en zeer vol daan over al hetgeen wij kodden medema ken. Dankbaar aan nater Meuffe's. Laza rist, verzoreer der Hollandsche Vincen tianen. die tevens rector is der Petits Soeurs des Pauvres. evenals die van de La zaristen, een stichting van St. Vincentius a Paulo. ST. JOS^PHS- GEZELLENVEREENIOTNG. LEIDERSDAO VAN HET DISTRICTS VERBAND LETDEN" in het St. Clemens Retraitehuis te Noordwijkerhout. Hoe zouden de St. Joseph's Gezellen een eersten Leidersdae anders kunnen in zetten, dan met een daad. die hun werke- lij"ken godsdienstzin zou toonen? Neen, het kon niet anders, niet mooier, niet meer steunend op hun devies „Gods dienstzin' zijn, dan, zooals het program aangaf. De inzet Om 8 uur in den morgen, toen de intie me kapel van het Retraitehuis, versierd met Kolpingsvlaggen, geheel gevuld was met Senioren en Commissarissen van het Districts-Verband Leiden, droeg de Prae- ses van het District, Kapelaan H. van der Ven uit Leiden, 'n plechtig H. Misoffer op, met een algemeene H. Communie der aan wezigen. Een schola, samengesteld uit Gezellen- kerkzangers, zong daarbij de liturgische gezangen, met beurtzang door allen. Zoo, geheel volgens den geest der Kerk, zetten de St. Joseph's Gezellen hun eereten Leidersdag, welke tevens de eerste was in Nederland, in! Na de H. Mis verrichtte de Praeses een luide dankzegging, waarna, na een ge meenschappelijk ontbijt, de aandacht voor de eerste bijeenkomst werd gevraagd. De districts-Praeses, Kapelaan van der Ven, opent met een kort maar krachtig woord dezen Leidersdag, daarbij wijzende op de beteekenis van dezen dag, de betee- kenis die is van onzen tijd. De nieuwe tijd, aldus Praeses, stelt nieuwe eisohen, en daaraan willen wij voldoen. Praeses heet allen welkom, in het bijzon der den Praeses der Gezellenvereeniging uit Sas-senheim, en verleent gaarne het woord aan den Centraal-Praeses, Rector J. Th. van Galen. Allereerst wil de Centraal-Praeses zijn groote vreugde uitspreken over dezen eer sten Leiders-dag. Het District Leiden heeft van deze da gen de primeur, en het stemt mij tot groote vreugde, aldus Rector van Galen. Met de bekende geestdrift maar nuchtere zakelijkheid tevens sprak de Centraal- Praeses vervolgens over de „Kernvorming' in onze vereenigingen. Wie het program van onze vereeniging bent, weet dat het met zijn Kolpingssys- teem den geheelen mensoh vormt. Alle ter reinen zijn de onze, wij zijn tot alles m staat. Uitvoering wordt vervolgens bespro ken de methodiek en werkwijze van de St. Joseph's Gezellen-kernvorming de „Pala dijnen". Wij willen de jongeren van de Verkennersbeweging en Patronaten opvan gen; zij willen de doorvoering van de op gedane gr oeps gedachte, welnu de Paladij nen zullen dit hun geven. Paladijn zijn wil zeggengezel voor honderd procent. De opgaaf voor de Leiders in onze be weging is groot en beteekenisvol, maar wie God tot zich nemen wil die slaagt. Wanneer wij in de leer gaan bij Christus, dan zullen wij groeien tot een overtuigd en dieper ka tholiek. Na een vruchtbare gedachten wisseling werd gepauzeerd tot de middën-bijeen- komst. Als eerste voerde op de middag-bijeen komst het woord de Directeur van het Re traitehuis Pater Lourijasen. De deelname van de Gezellen uit het WRIGLEYS KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN Leidsche District aan de retraiten is, al dus de Directeur dezer inrichting, mooi, maar het kon toch nog mooier. Waarom moet men retraite houden? Allereerst omdat het goed en nuttig is en, vervolgens, de Paus heeft in een van zijn encyclieken zoo uitvoerig over de retraite geschreven, dat, het kan niet anders, de Gezellen, steunpilaren van Kerk en Staat, aan dien oproep des Pausen gehoor moe ten geven, en minstens eens een retraite houden. De propaganda voor de retraite beval de inleider daarom nog eens bijzonder aan. Vervolgens was het woord aan den se cretaris van het Centraal bureau, den heer Joh. Sluyter. Over honderd kleinigheden, aldus de heer Sluyter, zal ik u spreken, over „Ons werk in de Vereeniging, in Districts- en Nationaal- en Internationaal Verband" Ons werk is een roeping en een blijde roeping tevens. De heer Sluyter ontwikkelde zeer uit voerig de verhoudingen tusschen Praeses en leden, Commissarissen en leden, Raad van bestuur en Vereeniging en de onderaf- deelingen ten opzichte van de Vereeniging en ten slotte het Districts-, Nationaal- en Internationaal Verband. Het Laatste woord was aan den Districts- Praeses, die dank bracht aan de inleiders op dezen dag en bijzonder aan den Pater directeur van het Retraitehuis. Nadat tot slot nogmaals op Noordwij- kerhoutschen bodem de internationale gezellengroet door den Districts-Praeses wis ingezet en allen nogmaals antwoordden „God zeeg'ne het" werd deze eerste Lei dersdag, die een schitterend succes is ge worden, gesloten met een kort Lof om, zoo als Kapelaan van der Ven het zoo juist zeide, den Gever aller goede gaven nog maals dank te brengen. GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN DE AUTO. Meisje door vrachtauto gedood. In de Nieuwe Looierstraat bij de Vijzel gracht te Amsterdam heeft Zaterdagmid dag een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij een meisje het slachtoffer is ge worden van haar eigen onvoorzichtigheid. Zij was gaan zitten op een met balken beladen vrachtauto. Door het sohckken viel zij er af en kwam onder het linker achterwiel terecht, waardoor zij werd over reden. In ernstigen toestand vervoerde de G. G. en G. D. haar naar het Binnengast huis, waar bij aankomst bleek, dat het slachtoffer overleden was. Wielrijder aan zijn wonden bezweken. Zaterdagavond reed de ongeveer 30-ja rige koopman van G. wonende te Bergen op Zoom met zijn rijwiel in de gemeente Halsteren naast een groentekar. Hij hield daarbij de kar met de rechterhand vast. Op een gegeven moment zei v. G. den voerman goeden dag en duwde zich van den wagen af. Op hetzelfde oogenblik passeerde een Fransche auto, bestuurd door een Parijzenaar. De bestuurder had even te voren signalen gegeven. Een aan rijding was niet meer te voorkomen, waar bij v. G een ernstige schedelfractuur be kwam. Stervend werd de ongelukkige op genomen en bij omwonenden binnengedra gen Terwijl hem geestelijke en genees kundige hulp verleend werd, is de onge lukkige aan de bekomen verwondingen overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Den autobestuurder treft geen schuld. Wielrijder door auto gegrepen. Zaterdagmidag te ongeveer half vijf stak de heer L. Majoor uit Bussum per fiets den rijksweg aldaar bij het „Mouw tje" over. Uit de richting Laren naderde een auto, bestuurd door den heer G. uit Amsterdam. Hij kon niet meer uitwijken en de fietser werd gegrepen. De heer M. werd zwaar gewond naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. AUTO-BOTSING. Gistermiddag heeft nabij het z.g. Plan ken Loodsje, te Meppel, een botsing plaats gehad tusschen een auto uit den Haag en een uit Groningen. Van de vier inzittenden uit den Haagschen wa gen werden twee gewond, terwijl een van de beide inzittenden van de andere auto eveneens verwondingen opliep. De gewonden, die hoofdzakelijk door glas scherven waren getroffen, konden, na zich onder geneeskundige behandeling te hebben gesteld, de reis voortzetten. De Groningsohe auto werd ernstig, die uit den Haag licht oeschadigd. 0P WEG NAAR SCHOOL GEDOOD. Kleine jongen door de tram gegrepen. Zaterdagmorgen had op den Haagweg te Breda een doodelijk ongeval plaats. Het achtjarig zoontje van den heer van de Koedijk, chef van politie te Etten en Leur, sprong uit een nog in beweging zijnde tram, kwam daarbij te vallen en werd door de wielen gegrepen en op slag De kleine was met een ander broertje op weg naar school te Breda, terwijl twee oudere broetjes, die dagelijks per rijwiel naar school gaan, getuige waren hoe hun broertje dood onder de tram vandaan werd gehaald. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is in de \Waalhaven te Rotterdam de 22-jarige J. S. P. Marti- not, gewoond hebbende in de Mary- straat, bij het zwemmen verdronken. De rivierpolitie heeft na een tijdlang dreggen het lijk opgehaald. ZEILJACHT OMGESLAGEN. Het zeiljacht „Watermeeuw" varende op den Nieuwen Waterweg is gistermor gen omgeslagen. De beide opvarenden de heer Arensberg en zijn verloofde uit Rotterdam zijn door een schipper met een motorboot gered. AAN DEN VUURDOOD ONTSNAPT. Twee meisjes springen van dak eener brandende boerenwoning. Gisternacht heeft te Maasbracht een ernstige brand gewoed, waarbij twee meisjes ternauwernood aan den dood ontsnapten. Zij liepen ernstige verwon dingen op. Omstreeks halftwaalf, aldus de „Crt.", bemerkten schippers in de Maasbraoht- sche haven, dat de boerderij van den heer J. Beckers, gelegen aan den weg langs die haven, in brand stond. Eenigen hunner liepen daarop naar do boerderij en wekten de bewoners.. Het vuur had echter in korten tijd zoo'n grooten omvang aangenomen, dat de 62- jari'ge landbouwer Beckers en zijn echt- genoote zichzelf niet eens van de noo- di'ge kleedingstukken konden voorzien en in nachtgewaad moesten vluohten. Inmiddels had een tweetal schippers een ruit aan de straatzijde ingeslagen en waren daardoor de brandende woning binnengedrongen. Zij wisten do 22-jarige gebrekkige en geheel hulpbehoevende dochter Gertruda, die in het beneden huis te bed lag, naar buiten te brengen. Op een zolderkamer sliepen nog de 32-jarige dochter van Beckers, Veronica en een 13-jarige kleindochter. Zij waren door het inslaan van de ruiten wakker geworden, doch zagen zich door het vuur den weg versperd. De trap was reeds gedeeltelijk vernield, terwijl het benedenhuis reeds een vlammenzee was. De vlammen vonden in het vele hout» werk der zeer oude boerderij gretig voedsel, zoodat spoedig ook de zolder was aangetast. De dochter van Beckers kon echter eenige pannen uit het dak stooten en het gelukte beiden door het gat naar buiten te klimmen. Het 13-jarige meisje sprong daarop van het dak naar beneden en werd door Beckers opgevangen. Zij had brandwonden aan hals en hoofd op- geloopen. Daarna sprong de dochter naar bene den. Doordat zij niet direct werd opge vangen, smakte zij van een hoogte van drie meter op den grond, waarbij zij een voet brak. Omwonenden wisten uit een der bene denkamers nog een weinig huisraad te redden, alsmede het vee uit den stal naar buiten te brengen. Daar er ernstig gevaar bestond voor de aan beide zijden van het brandende perceel gelegen wo ningen, werd de motorspuit uit Roer mond gerequireerd. die omstreeks 1 uur arriveerde. De spuit kon echter niet bij de ongunstige terreingesteldheid op den weg blijven staan, zoodat de afstand waarover het water moest worden op gepompt te groot werd. Er kon dan ook geen gebruik van de spuit worden ge maakt. De brandweer beperkte zich dan ook tot het omverhalen der muren, ten einde het vuur te kunnen localisee- ren, hetgeen gelukte. De oorzaak van den brand is onbe kend. De boerderij was slechts laag ver zekerd. Een koe en eenige varkens moesten worden afgemaakt. CAFE AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks zeven uur is een uitslaande brand ontstaan in de stalling van café ,De Roskam" te Bem- mel bij Nijmegen. Van den stal, die ge vuld was ten deele met hooi en stroo, sloegen de vlammen over naar het café dat geheel uitbrandde. Ook werd door het vuur aangetast het woonhuis van den slager Nes. Hier slaagde de brand weer er in het vuur te beperken tot de eerste verdieping. De inboedels in de afgebrande woningen zijn geheel verlo ren. Verzekering dekt de scha/de. De oorzaak van den braad is onbekend. KISTENL00DS IN DE ASCH GELEGD. Felle brand te 's-Gravenzande. Zaterdagnacht heeft een felle brand gewoed in de groote kistenloods ran de groentenveiling te 's-Gravenzande. In deze loods, die 150 M. lang en 20 M. breed is, waren 2500 kisten en ander brandbaar verpakkingsmateriaal opgeslagen, die een welkome buit voor de vlammen bleken. Na korten tijd stortte het gebouw in een. De brandweer, die spoedig tor plaat se was, kon niet beter doen dan de naast gelegen gebouwen voor het vuur te spa ren. De brand, waarvan de schade wordt ge raamd op 40.000.is ontsaan in het midden van de loods. Om zes uur lag het geheel gebouw platgebrand. Er was veel belangstelling. VAN HET SMOKKELFRONT. GRENSWACHTER DOOR SMOKKEL AUTO MEEGESLEURD. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond wilde de grenswachter de Man een smokkelauto aanhouden. De auto reed op hem in en sleurde hem 50 meter mee. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Gen nep vervoerd waar hij hedennacht is overleden. De smokkelauto is nog niet aangehouden. De „Mndmrg." meldt hieromtrent nog: Even te voren had de commies telefo nisch vanuit Ottersum opdracht gekre gen een vrachtauto aan te houden die juist met groote snelheid de Duitsche grens was overgekomen. Niettegenstaan de de dringende sommaties van de dou anen had de bestuurder geweigerd te stoppen en was in dolle vaart doorgere den. Het stond dus vrijwel vast, dat men hier met een sraokkel-affaire te doen had. De M. voldeed onmiddellijk aan het verzoek van zijn superieuren en hield de passeerende auto's aan. Vrij spoedig kwam een vrachtauto nader, die i met verdachte snelheid reed en volko men aan de opgegeven beschrijving be antwoordde. Teneinde het doorrijden te beletten posteerde de commies zich mid den op den rijweg en beduidde den auto mobilist met het wettelijk voorgeschre ven sein, dat hij onmiddellijk moest halt houden, daar de auto gevisiteerd moest worden. De bestuurder dacht er ook dit maal niet aan het bevel op te volgen. Zonder zich een oogenblik om de ont zettende gevolgen van zijn weerzinwek kende daad te bekommeren, vermeer derde hij zijn snelheid, en reed den com mies eenvoudig omver. Het slachtoffer werd over een afstand van 50 M. mee gesleurd en vervolgens met geweldige kracht tegen den grond geworpen, waar hij ernstig gewond bleef liggen. De on- menschelijke autobestuurder reed, alsof er niets gebeurd was met groote snel heid verder en verdween uit het gezicht. Toevalligerwijze bevonden zich dicht bij de plaats des onheils eenige jongelui, die het geval hadden gezien. Een van hen snelde naar de marechausseekazerne te Gennep, waar hij het relaas van het gebeurde vertelde. De politiemannen be gaven zich naar den Rijksweg, waar zij het slaohtoffer hevig bloedend in bewus- teloozen toestana aantroffen. Een pas- seerend automobilist droeg den gewonde in zijn auto' en vervoerde hem naar Het ziekenhuis te Gennep. Daar werd het slaohtoffer onmiddellijk voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den. De behandelend geneesheer aohtto den toestand van den ongelukkige, van wien de borstkas was ingedrukt zoo ern stig, dat direct eenige doctoren uit Nij megen werden ontboden, teneinde door een spoed-operatie d— patient in het leven te houden. Dit heeft helaas niet meer mogen baten. Omstreeks 12 uur is de man aan de gevolgen van inwendige verbloedingen bezweken. Het slachtoffer, dat ale een oppassend huisvader en plichtsgetrouw ambtenaar bekend staat, was gehuwd en vader van twee kinde ren. Zijn noodlottig versoheiden heeft ter plaatse grorote verslagenheid gewekt. De Kon. marechaussee stelde een uitge breid onderzoek in, teneinde op te spo ren aan wien de smokkelauto toebe hoort. Het is haar inderdaad gelukt vaat te Stellen dat dit moet zijn zekere v. d. C., een berucht smokkelaar in ver- doovende middelen en margarine woon achtig te Nijmegen. Toen een inval te zijner huize werd gedaan teneinde hem te arresteeren, bleek hij voortvluchtig te zijn. Het on derzoek in deze zaak is nog in vollen LIEFDESDRAMA TE AMSTERDAM. Vrouw met mes gestoken. Gisternacht heeft zich in de Kromme Mijdreohtstraat te Amsterdam een lief desdrama afgespeeld. Een 39-jarige pia nist, D. genaamd, had daar tot voor kort geleden samengewoond met een 36-jarige vrouw. Oneenigheid had hen van elkaar gebracht. Gisternacht ging de pianist toch weer naar de woning, waar de vrouw was blijven wonen. Toen Jiij bij de woning kwam, arriveerde net oen taxi waaruit zij stapte met een heer. Toen zij D. zag zette zij het op een loopen, achtervolgd door D. Hij bracht haar een 4-tal steken toe in borst, rug en armen, waarna zij in elkaar zakte. Aanvankelijk dacht men dat de vrouw levensgevaar lijk gewond was. In het O. L. Vrouwe gasthuis waar zij heen vervoerd werd, bleek eohter dat geen edele doelen ge raakt waren. De dader is door de politie achter slot en grendel gezet.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9