MAANDAG 29 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 \THLETIEK DE BATAVEN. Viering van het twee-jarig bestaan. Gisteren hebben de Bataven, de leden van de bekende R. K. Sportvereeniging van dien naam, hun tweede jaarfeest ge vierd. Na de kerkelijke herdenking des morgens, gevolgd door een feestelijk ont bijt, had gisteravond in „Concordia" een feestavond plaats, die zeer goed geslaagd is Aanwezig waren daarbij de gees tel. adviseur kap. H. Bangert, de zeereerw. heer pastoor Th. Beukers, afgevaardigden van de zustervereemgingen „Leiden" en „Rood-Wit", leden der R. K. Sportcen- trale en de Sportpropagandacluben af gevaardigden van den E.H.B.O. Na de opmarsoh werden de aanwezigen aller eerst toegesproken door den heer J. «r**»on, voorzitter van „De Bataven" die allen en met name de bovengenoem- den welkom heette. Spr. zeide dankbaar te zijn voor de gelegenheid allen nu te kunnen bereiken, nu allen bij elkaar wa- ren ter viering van het tweede jaarfeest. Spr. richtte zich vooral tot de ouders, aan wier medewerking „De Bataven" zijn bloei dankt. Wij willen echter meer, aldus spr., ook uw andere jongens moe ten bij ons komen om zich Kath. te or- ganiseeren. Wij van onzen kant zullen doen, wat wij kunnen. Spr. spreekt ten slotte de leden toe hen vragend als R. K. Sporters een voorbeeld te zijn voor anderen, te willen zijn eohte Roomsche Sporters en eohte Roomsche Bataven. Nadat vervolgens het Batavenlied ge zongen was, verkreeg de geest, adviseur kap. H. Bangert het woord. Deze sprak zijn vreugde uit te mogen spreken als adviseur. Bataaf zijn, dat beteekent wat, dat is wat, zooals ook het clublied zegt: Wij zijn jongens van de velden Van de spieren en de sport, Wij zijn frisch als jonge helden Met de levensdurf omgord. Op de Bataven kan de R. K. Sport- beweging trotsch zijn. Spr. zegt echter toch het clublied te willen veranderen, want niet alles doen enkel de Bataven, ook Rood-Wit spreekt een woordje mee in hockey, voetbal, athletiek, wandelsport en gymnastiek. Spr. zou het lied aldus willen veran deren: Zóó doen 't enkel de Bataven. Zij hebben in 1 jaar tijd het ledenaantal verdubbeld. Maar dat deed Rood-Wit ook en spr. verheugt er zich over dat de 3 R. K. Sportvereen. zoo sterk zijn uitgegroeid, want ook „Leiden" is sterk vooruitgegaan. Zooals zij het gedaan hebben, n.l. vol gens de lijn, die het Hoogw. Episcopaat aangaf, heeft het misschien geen andere sportvereeniging gedaan. De goede club geest, de maandelijksche H. Communie, zoo doen het enkel de Bataven. Spr. vraagt bij allen propaganda te maken, bij broertjes en zusjes ook om hen allen te brengen in de erkende R.K. sportvereenigingen,, waarbij spr. vooral rekent op de ouders. Spr. herinnert dan aan hetgeen de Bisschop op den Katholiekendag te Delft gezegd heeft en zegt dan dat ieder zieltje van de oude sportbeweging een kostbare winst is. Die andere beweging moet verdwijnen. Het is ons heiligste inzicht in 't groote be lang van uw eigen kinderen. Het is een zware plicht, waaraan de ouders zonder aarzelen zullen moeten helpen. Spr. besloot tenslotte met een opwek kend woord tot allen om de vereeniging te helpen groot maken. Hierna werd het programma afge werkt. Een prachtige demonstratie van hetgeen onder goede leiding bereikt kan worden, was het kwartiertje mdoortrai- ning onder leiding van den heer J. Cas- telein. Het laatste nummer vóór en het eer ste na de pauze was voor de acrobaten- troep „The Young Fellows", die prachtig werk te zien gaven en door hun stadge- ncoten enthousiast werden toegejuicht. Er was nog een tombola met vele mooie prijzen en vooral de opvoering van de één-acter „Het valsche etiket" door de tooneelclub der Bataven, welke opvoe ring een doorloopende lachstorm ten ge volge had. Alzoo werd deze prettige feestavond een volledig succes, hopenlijk en verwachten ook met resultaat voor de toekomst der Bataven en van de R. K. Sport. Successen van „Brunhilde" te Utrecht. Öp de gister gehouden Atletiekwed strijden van den Utr. Prov. Athl. Bond mocht „Brunhilde" de volgende successen boeken 100 M. hardloopen: Rie Briejer 4e prijs achter de dames Schuurman, Aal ten en Dalmolen. Verspringen: Rie Briejer plaatste zich 2e met een sprong van 5.39 M., Peet Dieben 4e met 4.98 M. HoogspringenPeet Dieben 2e prijs 1.40 M. Meisjes: 50 M. hardloopen: Gr. Kante been 2e prijs, L. Nelck 4e prijs. Vèrspringen: Gr. Kantebeen 2e prijs 4.71 M., M. Kantebeen 3e prijs 4.51 M. In de estafette 4 X 50 M. werden zij tweede in den tijd van 29.3 sec. Deze pres taties geven stellig goede hoop voor de deelname aan de komende Bondsfeesten te Rotterdam. MEDISCHE SPORTKEURING Sportvereenigingen zullen geen kam pioenschap willen behalen teD koste van deu dood van een barer ledenLaat daar om uw leden keuren door het Medisch Sportkeuringsbureau I KORFBAL NEDERLANTKSOHE KORFBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap van Neder land: HKVBlauw Wit 33. West. Ie klasse Z.-H.: DKCRozen burg 20. Prom. West 2e kl. N.-H.Eendracht Hercules 20. P r o m. West. 2e k 1. Z.-H.HSVRe genboog 52. P r o m. West. 3e k L Z.-H.: Fluks II Rozenburg II 33. Promotie en degradatie 2de klasse Fluks IIRozenburg 33. Hoewel Fluks II haar uiterste best heeft gedaan, is het haar niet mogen gelukken te winnen en heeft zij de punten moeten deelen met haar tegenstandster. De Fluks begin-aanval BuysZanen is den laatsten tijd niet erg op schot. Reeds eenige wedstrijden is dit gebleken, maar waarom nu geen andere aanval geprobeerd De verdediging heeft goed werk gedaan, ofschoon zij niet heeft kunnen verhinderen, dat na een half uur Fluks met 20-achter- stond. Het middenvak heeft krachtig ge speeld en goed doorgewerkt. Even twee uur roept scheidsrechter v. Pelt de beide ploegen in het veld. De Fluk- sere beginnen weifelend. De aanval werkt zenuwachtig en langzaam. Na ongeveer 10 minuten neemt Rozenburg met een ver schouderschot de leiding. Nu komen de Fluksers er beter in eg, de aanval probeert gelijk te maken, dooh door een weifelend schot vergroot Rozenburg haar voorsprong. Na wisseling komen v. Weesel en v. Nierop in den aanval. Het verschil tusschen den begin-aanval i6 teekenend. Even voor rust verkleint Fluks II door J. v. Nierop de Fluks-achterstand. Rust gaat in met 21 voor Rozenburg. Direct na de thee krijgt v. Weesel een mooie kans, die hij goed benut (22). De volgende aanval heeft veel kansen gehad, doch jammer genoeg geen schot. Wassenaar heeft veel in dien aanval ver knoeid. Indien hij een beetje kalmer en doordaohter gespeeld had, zou de over winning aan Fluks zijn geweest. Toch neemt Fluks door handen van mevr. v. Weesel v. d. Steen "de leiding, doch door een grove fout in de Fluke-verdediging wordt de stand weer op gelijken voet ge bracht (33), waarmede einde komt. Scheidsrechter v. Pelt leidde uitstekend. ROEIEN ZEIL- EN ROEI VEREENIGING „H0LLANDIA." De inschrijvingen. De inschrijvingen voor de roeiwedstrij- den op 8, 9 en 10 Juni van de Zeil- en Roeivereeniging „Hollandia" luiden als volgt: 1. 4-riems (lichte ploegen): Njord, Hoop, D. T. R. V. R 'dam. 2. 2-riems (overn. beg.): Njord, Nereus, Poseidon. 3. 2-riems (Jun. A.): Njord, Nereus, Delft- sohe Sport, Leythe, Viking, Cadetten, en Laga. 4. 4-riems (Jun. B.): Njord, Argo, Am- stel, Nereus, D. T. R. V. R'dam, Cadetten. 5. Seiff (overn. beg.): Hoop, Amstel, Delftsche Sport, Willem III. 6. Sciff (Jun. B.): Njord, Spaarne, Vi king, Willem III. 7. 4-riems (overn. beg.): Argo, Water- sportclub Maastricht, Sparne, Hoop, Am- stel, Aegir, Triton, Nereus, Poseidon, Laak, Maas I, Maas II, Cadetten, Laga, Willem III. 8. 8-riems Jun. A.: Argo, Aegir, Triton, Nereus Laga. 9. Sciff Jun. A.: Njord, Hoop, Arsa, Amstel. Nereus, Laak, Delftsche Sport, Vi king, Maas. 10. 2-riems Sen.: Njord, Laak, Willem Hi ll. 4-riems Jun. A.: Argo, Spaarne, Ae gir, Laak, Laga, Willem III. 12. 2-riems Jun. B.: Njord, Delftsche Sport. 13. 4-riemes Sen.: Hoop, Laga. 14. 8-riems Jun. B.: Njord, Argo Nereus. 15. Sciff Sen.: Spaarne, Arsa, Laak en Laga. 16. 8-riems Sen.: Nereus, Laga. Njord. 17. 2-riems (zonder stuurman): Maas. 18. 4-riems (zonder stuurman). 19. Double sculling: Spaarne. 20. 8-riems (dames): Argo, Hoop, Vliet, Nautilus, Willem III. 21. 4-riems (dames): Nereus, Delftsche Sport, Hunze, Viking. 22. Double sculling (dames). 23. Sciff (dames): Hoop, Delftsche Sport Leythe. Maas, Nautilus. 24. Stijl roeien 4-riems dames Sen.: Spaarne. Delftsche Sport, Laak. 25. Stijlroeien Sciff dames Sen.: Vliet. 26. Stijlroeien 4-riems overn. dames Jun.: Watersportclub Maastricht, Spaarne, Hoop, Arsa, Nereus, Vliet, Leythe, Hunze, Laak, Maa-s. 27. Stijlroeien Sciff overn. dames Jn.: Watersportclub Maastricht, Spaarne, Hoop Arsa, Nereus, Vliet, Maas. Voor de nummers: 2-riems zonder stuur man, double sculling en stijlroeien sciff dames Sen, waarin slechts één inschrijving is ontvangen, bestaat alsnog tot de loting gelegenheid tot inschrijving volgens par. 10 al. 5 van het Reglement voor Roeiwed- strijden. Indien ingeschreven ploegen om een of andere reden van deelneming afzien, wordt dringend verzocht daarvan, zoo eenigszins mogelijk, voor of tijdens de loV ting, opgave te doen, opdat daarmede bij de regeling kan worden rekening gehou den, welke in bepaalde gevallèn daardoor zeer kan worden vergemakkelijkt. De loting zal plaats vinden op Dinsdag 6 Juni a.s. om 4.30 uur nam. in Café „De Kroon", Spui 10, Den Haag. AUTOMOBILISME DE 24-UURSRIT VAN DE K. N. A. C. Sportieve prestaties in België en Luxemburg. (Van een speoialem VJL-verslaggever). WUESTWEZEL, (Belgische grens). Vrijdag en Zaterdag is onder begunstiging van goede weersomstandigheden de 24- uursrit van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club gehouden, welke was uitgeschreven door de Sportcommissie. Na dat de deelnemers zich tusschen tien en drie uur Vrijdagmiddag in Hotel Mast- bosch te Breda verzameld hadden hier werden startn/ummer, oontrole-kaarten en de route met de opgave van het aantal te verrijden kilometers uitgereikt arri veerde men omstreeks vijf uur aan de Bel gische grens, waar te Wuestwezel in Bel gië de start zou plaats vinden. Aan dezen rit voor automoblielen, welke werd gehou den in België en Luxemburg, werden uiterst sportieve eischen gesteld, In de eerste plaats bedroeg de gemiddelde rij snelheid 43 K.M., welke door tijdwaarne- mers gecontroleerd werd. Voorts moest de finish zoowel start als eindpunt wa ren te Wuestwezel gelegen uiterlijk 24 uur na vertrek weer bereikt zijn, om strafpunten te ontloopen. De start. Op het laatste moment was vlak voor den start nog een hinderpaal van politio- neele zijde te overwinnen. De marechaus see van Wuestwezel wensohe geen start- vergunning te geven, hetgeen oorzaak werd dat de start een vijf K.M. buiten Wuestwezel plaats vond. Precies op tijd om 17.01 startte als eerste en eenige vrouwelijke deelnemer mevr. A. Roelofs Heyerman8 Fuchs (Delft) in Talbot. Suc cessievelijk en met tusschenruimte van 1 minuut vertrokken daarna de audere auto mobilisten, in totaal 29, daar de heer J. F. van Abbe (Eindhoven) op het laatste mo ment verstek had laten gaan. De route leidde eerst naar Vlaanderen, waar de eerste geheime route-controle te Gent was. Daarna ging het meer Zuide lijk, via Kortijk naar Doornik, waar de eerste tijdcontrole plaats vond. Naar wij later vernamen hadden eenige deelnemers zelfs de geheime controle te Gent gemist. Omstreeks 9 uur werd te Doornik weer gestart, thans voor het naobttraject. We derom vertrokken de wagens telkens met 1 minuut tusschenruimte, indien er ten minste geen uitvallers waren. Naar men verwachtte zouden op het naohttraject wel de noodige strafpunten vallen. Dit traject, ongeveer 450 K.M., leide van Doornik via Jemappe, Bergen, Beauraing, Arlon, Kop- stal (Luxemburg), Diekirch (Luxemburg) naar Laroche in de Ardennen waar de tweede tijdcontrole gevestigd was. De pers was intussohen van de gewone route afgeweken en de auto geleid door de meesterlijke hand van den perschef van de K. N. A. C., collega Herman Levy, ste vende naar Namen. Hier werd eenige uren rust genomen en daarna ging het door via Marche naar La Roche, waar wij in de vroege morgenuren arriveerden. Het bleek dat de rijder E. Hertzberger met Bentley het nachttraject zeer snel had gereden on meer dan 2 uur voor den tijd in de nabij heid van La Roche was aangekomen. Door dit snelle tempo was hij een tweetal ge heime routecontroles gepasseerd op een moment, dat de betreffende controleurs nog niet op him post waren geweest. Ook eenige andere deelnemers was dit over komen, hetgeen vanzelfsprekend den rij ders niet bekend was. Het ontbreken der beide stempels wees duidelijk den weg, waar een organisatorische fout was geslo pen. Het meest eenvoudige middel om in de toekomst een dergelijke moeilijkheid te voorkomen, is wel om meer tijdcontro- le-s op zee-r groote afstanden in te stellen. Om 7.06 uur Zaterdagmorgen werd de controle geopend, doch mevr. Roelofs was niet aanwezig. Het bleek, dat La Roche een der belangrijkste punten was van de route, - want tot hier waren eenige deel nemers uitgevallen, wat later niet meer ge beurde. Drs. P. H. Brans kwam bijn controlekaart inleveren, hij moest den strijd opgeven wegens een defecte ontsteking. De heer J. Boelstra, die alleen reed, was ver over tijd en had te kampen gehad met een verbrande dynamo. De heer J. Hofmans Jr. was bij Bergen in een gTeppel gereden, waardoor zijn auto dermate beschadigd was, dat hij niet verder kon. Verder ont brak nog de heer Povel aan de lijst, van wie niemand wist, waar hij gebleven was. De meeste deelnemers bevonden zich in uitstekende conditie. Er was wat mist en wat regen in den nacht geweest, doch al het andere was in orde. Op dit nachttra ject was weer duidelijk gebleken, over welke uitstekende automobilisten de K. N.A.C. in haar leden beschikt. Het rijden door het berglandschap in den nacht vaak met veel bochten, dalingen en stij gingen stelt aan den bestuurder en den kaartlezer hooge eischen. Van La Roche ging het in groote kronkelingen via Ro- ohefort, Han en Bainville naar de derde tijdcontrole, de badplaats Spr. Veel moei lijkheden hadden de deelnemers verder niet te overwinnen. Eenige hadden iets van hun achterstand ingehaald en weer anderen lagen precies op tijd in de route. Via Herbesthal (geheim© controle), Visé, Diest, Lier en Antwerpen werd Wuestwezel weer bereikt. Evenals bij den start ver liep ook het binnenkomen aan de finish minder vlot door de weinig medewerking der marechaussee. Maar afgezien van deze kleine feitjes is de rit buitengewoon goed geslaagd. Niet minder dan 24 van 29 ge starte deelnemers arriveerden op tijd. aan de finish. Hiervan hadden volgens een voorloopig overzicht reeds tien automomilisten alle routecontroles gepasseerd, terwijl dit aan tal bij nauwkeurige uitwerking der gege vens wel zal toenemen. De officieele uit slag wordt in den loop van de volgende week bekend gemaakt. De 24-uurrit zal zeker in d© herinnering van hen, die haar mochten meemaken, als een prachtig geslaagde uiterst sporie- ve rit, blijven. DE EIFELRACES. 70.000 toeschouwers. Soenius won bij de motrrenners. Men meldt ons uit Adenau (Eifel): Ze ker 70.000 toeschouwers waren gisteren op de Nurnburgring verzameld om getuige te zijn ran de jaarlijksche ADAC-races op de bekende Eifel haan. Aanvankelijk zag het weer er goed uit, doch tegen 11 uut viel er regen. De motorrenners waren in twee groepen gesplitst, n.l. de solowagens en de motoren met zijspan. Bij de solowagens werd Soenius met Norton uit een veld van 23 renners eerste met een gemidelde uiursnelhedd van 98.75 K.M. Hij deed over het traject van 342.15 K.M. 3 uur 27 min. 58 sec. Voor de motorrijwielen beneden de 350 ccm werd Joos (Goedeberg) eerste op Im perial in 3 uur 30 min. 22 sec. met een ge middelde uur snelheid van 97.7 KAL De groote wagens. Bij de groote wagens nam Nuvolari di rect den kop, gevolgd door Chiron en von Brauohitz. Óp de vierde plaats lag Ta- ruffd. Door pech zakte Chiron af en kon von Brauohitz de tweede plaats innemen. Zon der bedreigd te worden werd Nuvolari op Alfa Remeo eerste. In de klasse tot 1500 ccm won Earl Howe (Engeland) op fraaie wijze, waarbij zijn technis rijden opviel. Burggaller (Duitschland) werd tweede. De Avuswin- naar Veyron (Frankrijk) kwam hier op de derde plaats, hij had nog nooit op de Nurburgring gereden. De resultaten waren: Boven 1500com 15 ronden, in totaal 342.15 K.M. 1. Nuvolari (Italië) met. Alfa Romeo in 3 uur 59 sec. Gemiddelde uursnelheid van 113,5 K.M. 2. von Brauohitz (Duitschland), Merce des Benz in 3 uur 6 min. 54 sec. en een gemiddelde uursnelheid van 109.8 K.M. 3. Taruffi (Italië) op Alfa Romeo in 3 uur 9 min. 9 see. en een gemiddelde trur- snleheid van 108,5 K.M. 4. Chiron (Frankrijk) op Alfa Romeo in 3 uur 11 min. 48 sec. met gemiddelde uur- Snelheid van 106,95 K.M. Wagens tot 1500 ccm.: 1. Earl Howe (Engeland) op Delage tijd 3 uur 17 min. 42 sec. Gemiddelde uur- snelheid 103,7 K.M. 2. Burggaller (Duitschland) Bugatti in 3 uur 17 min. 43 sec., gemiddelde uursnel heid 103,65 K.M. 3. Veyron (Frankrijk) op Bugatti in 3 uur 23 min. 36 sec. Gemiddelde uursnel heid 100,7 K.M. 4. Soka (Tjecho-Slowakije) op Bugatti in 3 uur 29 min. 37 sec. Gemiddelde uur snelheid 96 K.M. WTEI RENNEN L. REN- en TOUR. VER. „SWIFT" Zondag j.l. werd er teamachtervolging gere den, welke op schitterende wijze werd gewon nen met 10 M. verschil op het team. Hadek, Th. de Roode en Ouwenhand, van Rietbroek, v. Aard en J. Strijk. De 2de welke met 25 M. won bestond uit de renners Chr. de Roode, Stafleu en Schuller, verliezers waren 't team W. Gros, J. Riethoven, Ann en Kapaan. In de klasse mentwedstrijd werd er hard om de overwin ning gestreden. Het liet zich aanzien dat R. v. Aard met de overwinning ging strijken, maar daar deze zich niet goed gevoelde, gaf hij na het 4de klasse ment op, Th, de Roode zag kans om E. Hadek van zich af te schudden en won zoodoende het laatste klasement, en ook de eindstrijd. Uitslag: A.-klasse: 1, Th, de Roode met 17 punten. 2. E. Hadek, 19 punten. DUEL VAN KEMPEN—PIJNENBURG. Op de wielerbaan te Helmond hebben giste ren wielerwedstrijden plaats gehad. Voor deze wedstrijden bestond, voornamelijk door 't tegen elkander uitkomen van Pijnenburg en Piet van Kempen, zeer groote belangstelling .Wegens den hevigen regen konden de wedstrijden eerst om kwart over vijf aanvangen. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd over drie ronden: 1. J. Pijnenburg. 2. Piet van Kempen (tijd laatste ronde: 13 4/5 sec.). Achtervolgingswedstrijd over 25 ronden: 1. J. van Hout (mef 55 Meter voorsprong) (Tijd 6 min. 52 sec.). 2. A. Braspenning. Achtervolgingswedstrijd over 25 ronden: 1. F. v. d. Broek (J. Stupp ingehaald na 14 ronden in 3 min. 57 sec.). Tweede serie sprint over drie ronden: 1. J. Pijnenburg, tijd laatste ronde 13 1/5 sec. 2. Piet van Kempen. Klassementwedstrijd over 10 K.M. (50 ron- 1. D. Smels. 8 pnt. 2. A. Küsster 13 pnt. 3. L. Hagelstaeens, 18 pnt. 4. G. Kilian, 18 pnt. 5. H. Vöpel 24 pnt. 6. W. Metz, 24 pnt. 80 K.M. Koppelwedstrijd over 400 ronden in 5 klassementen: 1. P. van KempenJan van Hout, 8 pnt. op één ronde: J. PijnenburgA. Braspenning, 10 pnt. 3. G. KilianH. Vöpel, 12 pnt. 4. D. SmetsL. Hagelsteens 18 pnt. 5. F. v. d. BroekW. Mets, 19 pnt. 6. A. KüssterJ. Stupp, 22 pnt. 7. BockomMuller, 23 pnt. Tijd van P. v. KempenJan van Hout 1 uur 57 min. 20 sec. DUITSCH RENNER GEDOOD. De Duitsche renner Perelaer is tijdens de wedstrijden te Verviers dusdanig gevallen, dat hij onmiddellijk met ernstige kwetsuren naar 't ziekenhuis moest worden overgebracht, alwaar hij kort daarop aan de gevolgen van de beko men verwondingen is overleden! Perelaer was een vooral in Brabanl en Limburg bekend te genstander. Hij vormde den laatsten tijd met Zims een koppel. WIELERBAAN RIJSWIJK. Buitegewoon programma Op 2den Pinksterdag. Voor den Tweeden Pinksterdag heeft de Directie der Rijswijksche Wielerbaan een programma samengesteld, dat niet al leen buitengewoon, doch onovertrefbaar genoemd mag worden. Van de buitenlanders verschijnen niet minder dan 4 stayers aan den start. Italië wordt vertegenwoordigd door Giorgetti, die reeds twee wedstrijden op het Rijswijksohe hout wist te winnen. De viervoudige kampioen van Amerika treft echter op dezen dag de élite der andere landen, waardoor het hem moeilijk zal vallen een derde zege te behalen Voor Frankrijk treedt nl. de wereld- ikampioen Paillard in het strijdperk. PAil- lard heeft, zooals bekend zal zijn, vorig jaar het wereldkampioenschap te Kopen hagen behaald en zal, daar hij een spe cialist op houten banen is, een superieure ■wedstrijd rijden. Duitschland komt met zijn matador Krewer aan den start, die ook reeds dit seizoen op Rijswijk een zege wist te be halen en op Paschen tweede is geworden vlak achter Giorgetti. Krewer brandt van verlangen naar de nu komende revanche. Engeland komt uit met Grant den we re ld-uur-record houder, die in den laatsten tijd met veel succes in België en Frankrijk heeft gereden. Tegen deze vier super-klasse stayers uit het buitenland, stelt de Directie de ver dediging van onze kleuren in de eerste plaats in handen van onzen kampioen Schlebaum. Verder verschijnt de sympathieke e« veelbelovende Hagenaar Lorié aan den start, echter achter een gangmaker van wereld-vermaardheid nl. Carman, die spe ciaal voor dezen wedstrijd voor Lorié door de Directie werd genomen. Met onzen kampioen Schlebaum en Lo rié achter Carman wordt ons land prima vertegenwoordigd on zullen de bezoekers van de Rijswijksohe Baan op 2den Pink sterdag van uitmuntende sport kunnen genieten. Spannende amateurwedstrijden vullen het programma aan. MOTORSPORT Leidsche Motor-Toering Club. Gisteren hield de L.M.T.O. begunstigd door goed weer de voorgenomen Zeven Provinciën tocht. De deelname was niet slecht te noemen, er verschenen n.l. 17 leden, alle met duorijders of rijdsters aan den start, welke om plm. half acht bij De Waag plaats had. Nadat de groep deelne mers gefotografeerd waren vond do afrit plaats. Er werd gereden over Haarlem naar Alkmaar, waar een half uur gepauzeerd werd. Verder ging het langs het Noord- Hollandsch kanaal tot de Kooy, over Wie- ringen en de afsluitdijk naar Sneek. Hier was de tweede rust van een uur. Na den in- wendigen mensch versterkt te hebben werd over Heereveen en Steenwijk naar Meppcl gereden, alwaar de deze pauze benut werd om de thee te gebruiken. Van hier voerde de tocht over Zwolle, de Veluwo over naar Amersfoort voor de laatste rust van een half uur. De laatste 74 K.M. van hier af waren nu nog maar een stapje. De tocht had een zeer geanimeerd verloop, terwijl door de leden volop werd genoten, aller eerst van de motorsport en ten tweede van de verschillende soorten natuurschoon welke deze tocht den rijder biedt. Alles bij elkaar genomon kan de L.M.T.C. met ge noegen op een zeer geslaagden dag terug zien. In de loop van de volgende week heeft de uitreiking van de toermcdaille* plaats. Motorclub L. en 0. Gisteren heeft de Motor Club Leiden en Omstreken een toertocht gemaakt naar Middelburg. Deze rit is gereden als volgt: Leiden, Delft, K'otterdam, Dordrecnt, (Moerdijk), Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg. De terugtocht is onge veer over dezelfde plaatsen gereden aan gezien dit wel de mooiste roetc was om te rijden. In de eerste plaats ging de rib over goede wegen, en ten tweede was de omge ving schitterend wat natuurschoon aan gaat. Vooral het gedeelte Brabant was de moeite waard om te rijden. Er is door de deelnemers aan deze tocht dan ook weer veel genoten, zoowel van na tuurschoon als van de verschillendebe zienswaardigheden in Zeeland. De stem ming onder de leden der M.C.L.O. was zoo als gewoonlijk weer goed te noemen, waar uit blijkt, dat de M.C.L.O haar toertoch ten zoo weet te maken, dat het werkelijk pleiziertochten genoemd kunnen worden en tevens de motorrijder kan genieten van zijn motorrijwiel. Op deze toerrit kan de M.C.L.O. dan ook weer evenals op do vorige met volle tevre denheid terugzien en hieruit, blijkt al weer dat de M.C.L.O. zoowel op hot gebied van motorsport als op het. gebied van toerisme werkelijk iets weet te bereiken in het be lang van haar leden. Verder kan nog worden medegedeeld dab op 2en Pinksterdag door de M C.L.O. e^n ontspanningsrit wordt gereden naar Zeist en omgeving om daar te kunnen genieten van alles wat op het gebied van natuur schoon aldaar aanwezig is. Ook zijn er nog in voorbereiding een prestatierit en ver schillende andere toertochten waaraan ook door niet-leden kan worden deelgenomen. Het Bestuur der M.C.L.O.. waarvan heb secretariaat gevestigd is Boommarkt 11, geeft dan ook gaarne alle inlichtingen om trent een en ander.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7