UW ADRES VUOR PARFUM IS Fiigw surin b*r Co. UIT DE OMGEVING WILT U IETS WETEN? de leidsche courant DERDE BLAD PAü. 10 FASCIST DOOR EEN ONBEKENDE GESLAGEN. Door de politie te Amsterdam is gis teravond omstreeks negen uur op den stoep van perceel Heerengracbt 605, waar gevestigd is het Museum Willet Hotthuysen, een man, gekleed als fas cist, bewusteloos gevonden. Toen men hem weer eenigszins had bijgebracht, vertelde hij. dat hij met een gummistok op het hoofd was geslagen. De genees kundige dienst heeft hem naar het Wil- helmina Gasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Een onderzoek naar den persoon, die dezen man mis handeld heeft, heeft tot op dit oogenblik nog geen resultaat opgeleverd. RELLETJES TE AMSTERDAM. Gisteravond arriveerde aan het Cen traal station te Amsterdam een delega tie van communisten, die naar -Rusland geweest was. Door een 300-tal partijge- nooten werd deze delegatie opgewacht met het zingen van de Internationale. Toen voor de tweede maal dit lied aan geheven werd, gelastte de politie het zingen te staken. Hieraan werd geen ge volg gegeven, waarop uoor de politie be volen werd zich te verspreiden. Er kwam toen verzet, waarbij een poging gedaan werd een agent van zijn paard te trek ken. Als gevolg van dit optreden werd de menigte met den gummistok ver spreid. Het bleek later, dat een politie- paard met een mes was gestoken. Ver dere ongeregeldheden kwamen niet meer voor. BRUTALE POGING TOT BEROOVING. De daders op de vlucht. Op den weg naar Boxmeer nabij de ge meente Sint-Anthonius ie de molenaar D. uit Boxmeer, die 's avonds verschillende klanten had bezooht en per rijwiel om streeks twaalf uur huiswaarts keerde, door aanranders aangevallen. Op een donker gedeelte van den weg werd de molenaar, aldue meldt de „Tel.'', plotseling door twee indiviuen, die zich verdekt hadden opgesteld, besprongen en van de fiets gesleurd. De aanranders gre- ]>en den man, die zioh hevig verzette, ste- vig vast en doorzochten zijn zakken, met het doel zijn beurs te stelen. Op dit mo ment naderden toevallig twee wande laars, die op het luide hulpgeroep van den molenaar ijlings te hulp snelden. Toen de aanranders dit merkten lieten zij hun slachtoffer los. Zij kozen het hazenpad en verdwenen in de duisternis. De dieven hadden geen kans gezien het geld van den molenaar te bemachtigen. Men tracht te de vluohtelingen nog te achtervolgen, doch spoedig moest deze poging opgege ven worden. Onmiddellijk werd dc politie gewaarschuwd, waarna met een speurhond de geheele omgeving werd afgezocht. Men slaagde er tot op heden echter niet in de daders te arresteeren. De molenaar, die hevig ontsteld was, bleek geen letsel te hcbbeD bekomen. GEKLEURDE SPREEUWEN. Een vogelkundig vraagstuk, waarbij o a de fruitteelt groot be'aug heeft, is de kwestie waar de spreeuwen vandaan ko men, die in den pluktijd *aak zoo schade lijk zijn ir. kersenboomgaarden. Een ge deelte dezer vogels is ongetwijfeld uitge broed in de streek, waar zij de schade doen, maar anderen zijn van elders aange vlogen. Zelfs jonge, nog maar kort te vo ren uitgevlogen spreeuwen, verplaatsen zich in Juni reeds over groote afstan den. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen tracht nu iets meer te weten te komen over de trekbewegingen dezer vogels. In verband daarmede zijn thans te Wagenigen eenige honderden jonge spreeuwen kort voordat zij uit het nest vlogen aan linker- of rechter zijde zwart gekleurd. De kleur is op zoodanige wijze op de veeren aangebracht, dat de vogels daarvan niet den minsten hinder onder vinden. Deze jonge spreeuwen, die aan één zijde hun natuurlijk kleur (grijs) ver- toonen en aan den anderen kant zwart zijn, vallen onder hun soortgenooten na tuurlijk sterk op. De zwarte kleur blijft zichtbaar totdat de eerste rui intreedt, dat is tot September. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen verzoekt allen, die daartoe in de gelegenheid zijn, waarnemingen te doen over het voorkomen van deze een- dig gekleurde spreeuwen en daarvan me de deeling te doen met opgaven van plaats datum en aantal. LISSE. Liefdadigheidspredicatie. Gisteren hield de zeereerw. heer prof. Androlie in de parochiekerk van de H. Agatha onder alle H. Missen een liefdadigheidspredicatie ten bate van de Vereeniging „Hulp in de Huis houding" onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond. De hierna gehouden open- schaalcollecte bracht de mooie som van 363.80 op! LEIMUIDEN. Werkzoekenden. Zaterdag stonden bij het orgaan der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven 22 landar beiders, 1 transporarbeider en 1 bouw vakarbeider. RIJNZATERWOUDE. Werkzoekenden Zaterdag stonden bi' het orgaan der arbeidsbemh'clpling als werkzoekenden ingeschreven 3 landarbei ders en 1 bouwvakarbeider. HILLEG0M. Brand. Aan den kennemerbeekweg is een netschellt verbrand. De brandweer was. spoedig aanwezig, doch het riet was niei te behouden. De oorzaak is nog niet oe kend. Arbeidsbeurs. Als werkzoekenden staan thans 471 personen ingesohreven, vo rige week één meer. Geboren: Petrus, z. van W. Weijers en E. A. van Rooyen. Johannes Corne lis Kleis. z. van K. de Jong en M. van Dijk. Geesje, d van J. Vledder en D. de Jong. Anna Maria, d. van G. L. Pijn- acker en P. H. Saarloos. Nelly, d. van H. van der Jagt en J. Mijnders. Josepni- na Francisca Jacoba, d .van G. van Saa- sen en H. J. Zwaanveld. Catharina Cor nelia, d. van dezelfde ouders. Maria Geertriuda, d. van P. J. A. Heeres en G M. C. Prins. Theodora Maria Seraphina, d. van A. van de Water en R. S. de Block Henricus Franeiscus Joseph, z. van H 0. Verhoeven en M. W. P. Kuipers. Cor nells Henricus Johannes, z. van W. P. Nij man en C. C. Rusman. Petronella Ma ria, d. van G. Hoogerwerf en C. M. Beuk Ondertrouwd: P. J. Hagen en J. J P. van Riek. H. S. Weijers en J. M Brouwer. M. Dubbes en D. Pijper. Getrouwd: M. P. Arensman en A. P. G. Schniedewind. Overleden: P Vis m. 84 j. A. Does m. 60 j. P. Braakman m. 73 j. Gevestigd: C. T. Beukers. Hoofdstr 40. A. M. Klinkenberg. Haarlemmerslr. 12. C. W. Kouwclaar, Mariastraat 20. M. C. P van Maris, Haven 86. F. M. J Mensink, Mariastr. 20. J. A. Prins met gezin, Leidschestraat 124. C. H. E. Ver haak, Hoofdstr. 65. Th. Vlot met gezin. Leidschestraat 166. J. van der Werf met VT., Loosterweg II 54. P. van Zijp, Maria straat 30. J. P. Strobbe, Meerstr. 75. Vertrokken: A. Th. Arensman- Sohniedewind naar Haarlemmermeer. J. M. Schreurs naar Haarlemmermeer. L. W. Steensma naar Goes. G. Kramer Schoonhoven naar Weesperkarspel. H. Mijnders met vr. naar Witbambank Enge land. D. H. wekte allen op, om de kerk veelvul dig te bezoeken, vooral tijdens het H. Mis offer. Daarvan gaan vele zegeningen uit, welke ten goede komen zoowel in geeste lijk als in stoffelijk opzicht aan de paro chianen. Met een plechtig Te Deum werd de dag besloten. Santos. De collecte met het Santos- bloempje op Hemelvaartsdag gehoudon, heeft ruim 471 opgebracht. Nieuwe weg. Met man en macht wordt er de laatste weken gewerkt, om de Storm van s Gravesandeweg, welke de verbinding vormt tusschen den Katwijkschen weg en den Schouwweg en die naar het oude dorp voert, geheel gereed te krijgen. In den aan vang van dit jaar kwam reeds de fundee ring gereed en is de beplanting op de ber men aangebracht. Thans komt er op bet deel, dat tusschen de bosschen ligt een deklaag, van klinkers en op het overig deel een asphalt-be ton de klaag. Vóór Pinkste ren hoopt men den weg gereed te hebben. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor de Martha-Stichting. De door de Martha-Stichting de vorige week gehouden verkoopdag ten bate van haar ziekenbarak bedraagt bruto pl.m. 1500. Aanrijding. Langs den Steekterweg werd Zaterdagmiddag de motorrijder A Gr. aangereden door een hem achterop ko mende luxe auto uit den Haag bestuurd door E. L. De heer Gr. die op den grond werd geslingerd, bekwam een diepe hoofd wonde en moest door dr. Sohreuder van Zwammerdam worden behandeld. De auto werd belangrijk beschadigd, terwijl het motorrijwiel ook eenige schade bekwam De oorzaak moet waarschijnlijk worden toegeschreven aan het feit, dat de bestuur der niet heeft bemerkt aat de heer Gr. van rechte naar links den weg wilde overste ken, waartoe hij ook een teeken had gege- GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Aanwezig alie leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorz. doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten, waarbij de verordening regelende de heffing van bruggeld in de gemeente koninklijk goed gekeurd teruggezonden wordt. De voorz. zegt, dat de verordening maar voor een jaar goedgekeurd wordt. 2. Schrijven van den burgemeester van Noordwijkerhout inzake electriciteits- voorziening. De voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is, in de toekomst bij af sluiting van contracten met de gemeente Leiden inzake levering van gas of electri- citeit eensgezind op te treden. De Raad besluit, overtuigd van het be- lam.g van een dergelijk bureau, als lid toe te treden. 3. Schrijven van deii directeur van het St. Bavo Gesticht te Noordwijkerhout, waarin medegedeeld wordt, dat de voor rekening der gemeente Leimuiden ver pleegde patiënt. Arnoldus va.n Zwieten op 11 Mei 1933 is overleden. 4. Schrijven van de heeren K. A. Wes- selius en J. de Prie. schilders te Leimui den. De heeren zouden gaarne een bil lijker verdeeling in de werkzaamheden bij de gemeente zien. De voorz. zegt, dat het vorig jaar niet als basis mag worden genomen. Bij de begrooting 1932 werd niet op een zoo groote toeneming der werk loosheid gerekend. Onderhoudswerken zijn niet uitgevoerd om de post Ondersteuning aan werkloo- zen maar voldoende te kunnen opvoeren. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. 5. Schrijven van den heer C. P. van don Broek, waarin deze mededeelt, zijn BREESTRAAT 108 LEIOEN KATWIJK. Nog steeds beter. Aan het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling staan momenteel ingeschreven 524 personen. Vo rige week was dit cijfer 546. Bij die 524 per sonen zijn: 11 Opperlieden, 136 losse arbei ders, 124 landarbeiders, 87 vissohers, 28 kuipers, 57 grondwerkers, 7 scheepmakers, 7 binnenschippers, 7 varensgezellen, 5 ta- briekstarbeiders, 3 bloemisten, 2 tuinlie den. Geboren: Anries, z. van A. Gouw en A. M. Schols. Gerard Hendrik, z. van A. Schouten en C. W. de Groot. Cornelis, z. van G. van Rossum en VV. van Leeuwen. Antje, d van A. van Duivenvoorde en T. Vlieland. Neeltje, d. van G. van den Perk en P. Bakker. Gerrit, z. vaai G. Kuit en K. van der Plaa. Joannes, z. van J. Versteeg en S. de Hooi. Klasina, d. van J. van der Plas en H. van de Oever. Adriaan, z. van P. van Duivenvoorde en J. van Duivenvoorde. Ondertrouwd: J. Ranselaar en J. Kromhout. F. de Vries en A. de Lugt. Getrouwd: J. van de Bent en A. Meijvogel. P. van der Plas en N. van Duijn. J. Kroom en M. Hus. Overleden: M. van Duin 59 j., echt- genoote van H. van Duivenvoorde. Trijn tje Spandeman 51 j. Cornelis, 5 j., z. van A. W. van Mill en D. van der Bosch. H. Ouwehand 57 j., gehuwd met K. Ouwehand. Albertus Sanders 76 j., gehuwd met J. Richardson. WASSENAAR. „De Goede Herder". Zondag was het 10 jaar geleden, dat de parochie van „De Goede Herder" werd gesticht. Aanvanke lijk werd de kerk ingericht in de voorma lige boerderij op „De Driesprong". Negen lange jaren heeft men zioh in die arme kerk moeten behelpen, doch thans ie de parochie een schoon kerkgebouw rijk, waar in de parochianen het eerste lustrum hun ner parochie mochten her denken. De plech tigheid zelve is eenvoudig, maar desniette genstaande indrukwekkend verloopen. Nadat nagenoeg de geheele parochie ter H. Tafel was genaderd, droeg des morgens om 9 uur Z. D. H. Mgr. Taskin, Protono- tarius apostolicus, een pontificale Hoogmis op, nadat Z. D. H. tevoren door de geeste lijkheid aan den ingang der kerk was afge haald. Bij het H. Misoffer werd Mgr. geas sisteerd door Pater Schotte als presbyuer- assistens, door Kapelaan Dr. Kat van hier en Pater Romein als diaken en sub-diaken en door Kapelaan Cars ten van de Goede Herder als ceremoniarius. De wisselende en vaste gezangen werden gezongen door een kinderkoor, dat zicb uit stekend van zijn taak kweet. Des avonds om 7 uur werd door Mgr. Taskin pontifica- liter een plechtig Lof geleid, waarbij geassi steerd werd door Kapelaan Heemskerk, Pater Romein en Kapelaan Carsten. Tijdens het Lof werd onder leiding van Kapelaan Dr. Kat op verdienstelijke wijze door de zangers van de drie kerkkoren van Wasse naar polyphonische muziek uitgevoerd. Mgr. Taskin hield een korte toespraak, waarin hij eraan herinnerde, dat tengevol ge ran de uitbreiding dezer wijk 10 jaren geleden alhier een parochie werd gesticht De eeredienet werd aanvankelijk beoefend in een stulp, maar sedert kort is door de liefde van de parochianen voor Onzen Lie ven Heer dit schoone kerkgebouw tot stand gekomen. Die liefde laat God niet onbe loond. Wat al weldaden Hij over de paro chie uitzendt, wil Z. D. H. thans niet op sommen. Wel wil hij erop wijzen, dat Hij hier woont in deze kerk, om aanbeden en verheerlijkt te worden. Zijn kerk moet dus ieders toevlucht zijn. Zij is steeds open. Z. ven. De schade zal waarschijnlijk onder ling worden geregeld. Diefstal. Ten nadeele van dern heer 0. E., kaascontroleur te Aarlanderveen, werd een vaatje kaassalpeter ontvreemd, waar van hij aangifte bij de politie deed. In een sloot terecht gekomen. Een zwerver, komende uit Grootsgast, verkee- rende onder den invloed van sterke drank, kwam langs den Lindebovenweg in een moddersloot terecht. De man ging kopje onder en zat van kop tot teen onder de modder. Een vrachtauto van de gemeente bedrijven werd gerequireerd om de man over te brengen naar het arrestantenlokaal in de Schoolstraat, waar hij zoo goed mo gelijk werd gereinigd. HAZERSW0UDE GROENENDIJK. Bestuurder door zijn eigen wagen over reden. Zondagmorgen reed de zoon van de landbouwster wed. Th. C. W. met de driewielerkar, welke geladen was met melkbussen, huiswaarts. Onderweg, onge veer op de helft van het rijpad, verloor hij de melkteems van de kar, waarna hij het paard even onbeheerd liet staan, om deze op te rapen Het paard was blijkbaar onge duldig, en liep verder, zoodat hij zijn pas moest versnellen om den wagen in te ha len. Vlak bij den wagen gekomen zijnde gleed hij echter uit met het gevolg, dat hij kwam te vallen, en wel zoo, dat de wa gen hem over het been reed. Hij traehte wederom overeind te komen, maar het bleek al spoedig, dat het beeji boven den knie was gebroken, zoodat spoedig de hulp werd ingeroepen van dr. VI., welke, na een noodverband te hebben gelegd, het nood zakelijk achtte, dat de patiënt werd over gebracht naar het St. Elizabethsgesticht te Leiden, waar hij wel eenigen tijd zal moeten verblijven, daar het been langs operatieven weg gezet moest worden. NIEUWVEEN. Geboren: Wilhelmina Petronella Ma ria, d. van C. J. J. Koeleman en P. M. Koster. Ondertrouwd: H. Verkerk en G. Ver duijn van Nieuwkoop. Gevestigd: A. E. Plasmeyer van Uithoorn. K. v. d. Veen en gez. van Groesbeek. C. J. Mulder en gez. van Al phen a. d. Rijn. F. Wieringa van Zeist. C. Ouwersloot en gez. van Alphen a. d. Rijn. H. M. Menge van Bloemendaal. Vertrokken: J, Schalkwijk naar Uithoorn. J. Kamp naar Amsterdam. WOERDEN. Botsing. Zaterdag is nabij Groepen- brug oen motor met zijspan, bestuurd door een agent van politie uit Rotterdam, tegen de leuning dezer brug gebotst. Waarschijn lijk heeft de bestuurder de bocht in te snelle vaart genomen. In het zijspan waren twee kinderen gezeten, waarvan er een ge wond werd aan het hoofd. Deze werd ter behandeling naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht. De motor werd geheel ver nield. Later op den dag konden allen per auto huiswaarts keeren. Sport. Naar we vernemen naderen de werkzaamheden aan het V.E.P.-veld het einde. Het veld is geheel gelijkgemaakt en is nu in prima-conditie. Een schitterend wordende kleedgelegenheid is reeds ten halve verrezen. De opening zal waarschijn lijk plaats hebben op Tweeden Pinkster dag, waarop dan oen wedstrijd zal worden gespeeld tusschen twee 1ste klas Federatie elftallen. Na deze feestelijke opening ko men we ook te zijner tijd op het veld en deszelf® toebehooren terug. benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim aan te nemen. 6. Schrijven van den Minister van Fi nanciën, waarbij de uitkeering per inwo ner over het uitkeeringsjaar 19321933 wordt bepaald op 11127.41. Het te weinig uitgekeerde bedrag ad ƒ251.94, zal zoo spoedig mogelijk worden uitbetaald. 7. Schrijven van den Minister van Bin- nenl. Zaken waarbij de subsidie in de kos ten van steunverleening aan werkloozen over het tijdvak 16 Oct.31 Dec. 1932 wordt vastgesteld op 608.20. De subsidie bedraagt 25 pet. 8. Schrijven van den Minister van Bin nenlands che Zaken waarbij de steunrege ling wordt verlengd tot 27 Mei 1933. 9. Schrijven van Ged. Staten waarbij de wijziging van de begrooting 1933 goed gekeurd wordt. 10. Schrijven van Ged. Staten waarbij de bijdrage aan den Keuringsdienst van Waren te Leiden over 1933 wordt bepaald op ƒ214 35. 11. Schrijven van den Minister van O. K. en W. waarbij de vergoeding (voor schot) voor 1933 ingevolge art, 56 der L. O.-wet wordt bepaald op 3450. 12. Proces-verbaal van de op 28 April j.l. gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. 13. Rapport van het Centraal Burean te Den Haag naar aanleiding van deze kasopname. Het rapport zegt, dat er geen bijzondere opmerkingen zijn te maken. 14. Schrijven van den heer C. A. van Zwieten waarin deze wegens financieele omstandigheden om ontheffing van zijn hondenbelasting vraagt. B. en W. geven in overweging op deze gronden geen ontheffing van hondenbe lasting te verleenen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De steunregeling voor de land arbeiders ingetrokken. 15. Schrijven van de samenwerkende R.-K. en Chr. Landarbeiders bond en, be treffende de loon en in de gemeente Lei muiden. De voorzitter leest een schrijven van deze bonden voor aan heeren landbou wers. De burgemeester zegt, dat juist dit schrijven het college aanleiding gegeven heeft deze zaak in studie te nemen. Reeds land bestond het vermoeden, dat mem te Leimuiden meer met een loon strijd dan wel met crisiswerkloosheid te doen had. Overleg met het Ministerie van Bin- nenlandsohe Zaken heeft plaats gehad. De minister zal de verlenging van de steun regeling niet langer goedkeuren, voorzoo ver de landarbeiders betreft. Op voorstel vam B. en W. besluit de Raad de stounre- treling voor de landarbeiders in te trek ken. (Wij weten niet, of in de Raadsvergade ring over dit punt is gesproken. Wij ver onderstellen, dat dit wel is geschied. In ieder geval hopen we, dat nadien mede- deelingen over dit zoo belangrijke onder werp aan onze lezers zullen volgen. Red.). Op voorstel van B. en W. besluit de Raad aan het Prot. Bureau voor Sociale adviezen te Leiden een subsidie gedurende 1933 te verleenen ad 10. De secretarie heeft erg veel gemak van dit bureau. Dikwijls komen menschen met allerlei zaken de hulp van de ambtenaren inroepen. Aangezien niet altijd tijd bestaat om deze mensohen met deze dingen, die eigenlijk, met de secretarie niets te maken hebben, te helpen, worden ze dikwijls ge stuurd naar het bureau voor Soc. Advie zen te Leiden. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad lid te worden vam het Centraal Ar chief en Imlichtingen-bureau inzake Maat schappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Amsterdam. Het hondenbelastingkohier 1933 wordt vastgesteld op een bedrag ad 342. Van de geldeening oorspronkelijk groot f 3000 wordt uitgeloot obligatie No. 7. Los baar per 1 Juli a.s. Naar aanleiding van een schrijven Ged. Staten besluit de Raad tot het aan brengen van enkele administratieve wijzi gingen in de gemeenterekening dienst 1931. De voorzitter zegt, dat in vergelijging met andere jaren het aantal door Ged. Staten gemaakte opmerkingen maar zeer miniem is. Op voorstel van B. en W. worden nog een tweetal besluiten Model D. tot wijzi ging van de begrootingen 1932 en 1933 vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de Vraag: Welke is de kortste weg van Zoetermeer Zegwaart naar den Noorder Legmeerpolder Hoeveel K.M.? Antwoord: Zoetermeer Zegwaart, Benthuizen, Hazerswoude, Alphen a. d. Rijn, Leimuiden, Kudelstaart, Noorder Leg meerpolder. Afstand 40 K.M. Vraag: Betreffende autobus naar Bottrop. Antwoord: Wij weten u geen ant woord te geven. V raa g: Welke is de kortste weg per rijwiel van Leimuiden naar Bergen op Zoom? Hoeveel K.M.? Welke ponten of veren Antwoord: Leimuiden, Rijnsaterwou- de, Alphen a. d. Rijn, Boskoop, Waddinx- veen, Nieuwerkerk, Rotterdam, de Punt, Rijsoort, Zwijndrecht, per pontveer naar Dordrecht, Willemsdorp, overvaren naar Moerdijk, Zevenbergen, Sanddaardbuiten, Oudenbosch, Rozenda-al, Wouw, Bergen op Zoom. Afstand 88 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Sas- senheim over Gouda over Rotterdam? Hoeveel K.M.? Heb ik nog een wegenkaart noodig en waar kan ik die dan bekomen? Antwoord: De kortste weg is over Rotterdam en wel als volgt: Sassenheim, Leiden, Zoeterwoude, Zoetermeer-Zeg- waart, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam, de Punt, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschen Hoek, Terheyden, Breda. Afstand 95 K.M. Op dit traject heeft u geen wegenkaart noodig. Vraag: Welke is de kortste weg per fiete van Sassenheim naar Millingen? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Al- dphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist. Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongeu, Rhenen, Opheusden, Zetten, Andelst, Her veld, Slijk Ewijk, Oosterhout. X megeu Persingen, Ueubh, Zeeland, Miilingen. Vraag: a. Kunt u mij ook zeggen of rk. vereen. voor kraam verzorging voor alle gezindten te leioen plaatsiitgsétreau boerhaavestrIaA30' Geopend elka Dlimer^ag- 4360 middag van Ï2 Iot®fcur. Uitsluitend schriftelijk*'aanvragen. Adres: R.K. Ver. v. Kr., Stille Rijn 7, Tel. 3420 de wielerbaan te Gouda dezelfde is als die waar de zesdaagsche op gehouden is in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam? b. Tevens verzoek ik u op te geven hoe veel K.M. het is van Oud-Ade over Voor burg naar het voetbalterrein van Sparta te Rotterdam en welke plaatsen ik dan door kom. c. En hoeveel K.M. het van Oud-Ade is naar het voetbalterrein van Stormvogels en de te volgen weg. d. Ook zoudt u mij zeer verplichten als u de rest van het programma van de com petitie om het landskampioenschap nog eens gaf. Antwoord: a. Daar is wel sprake van geweest, maar we meenen, dat deze plan nen geen doorgang hebben gevonden. b. Oud Ade, Leiden, Voorschoten, Voor burg, Delft, üverschie, Rotterdam (Span gen). Afstand 50 K.M. c. Oud Ade, Rijp wetering, De Kaag, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede, Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, IJmuiden. Het terrein ligt aan de Napierstraat, een zijstraat van de Kenne- merlaan te IJmuiden. d. Het programma der nog te spelen wedstrijden luidt: 28 Mei: VelocitasFeyenoord, Stormvo gelsPSV 5 Juni: Go AheadStormvogels, PSV Velocitas; 11 Juni: FeyenoordGo Ahead, Velocitas Stormvogels 18 Juni: Stormvogels—Feyenoord, Go AheadPSV 25 Juni: FeyenoordVelocitas; 2 Juli: P.S.V.—Feijenoord.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10