VALKENBURG (L.) ZATERDAG 27 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND DE GEZAMENLIJKE GEBEDSACTIE DOOR DEN DI-OCESANEN R. K. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Op initiatief van de afdeeling Haarlem is het Dagelijksch Bestuur van den Dioce- sanen R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem er toe overgegaan een algemeencn Biddag uit te schrijven op 31 Mei a.s., om door een eendrachtig gebed God om uit komst te smeeken in deze sombere tijden. Daartoe zal voor de afdeeling Leiden op Maandag, Dinsdag en Woensdag 29. 30 en 31 Mei a.s. telkens des morgens te 9 uur in de kapel van het St. Elisabethszieken- Jruis een plechtige H. Mis door den Gees telijk Adviseur worden opgedragen en zal ihet Allerheiligste die dagen tot half 12 ter aanbidding zijn uitgesteld, waarna het Tan tum ergo gezongen en de zegen gegeven aal worden. Op 31 Mei ten half twaalf plechtige sluiting. Gezien de groote kracht van het geza menlijk gebed vertrouwt het bestuur op de volle medewerking aller leden. Ieder, die zich bij deze gebedsactie wil aansluiten, zal op genoemde dagen gedurende een half uur een bezoek brengen bij he H. Saerament en daarbij behalve de gebeden naar eigen keuze minstens éénmaal een Miserere en een Salve Regina bidden. Een briefje, waarop deze gebeden, zal op elke plaats in de kapel liggen. De bezoeksters kunnen deze briefjes gebruiken, maar wor den verzocht ze op de plaats terug te leg gen. De bedoeling is, dat de Eerewacht van een of meer personen om het half uur wordt afgewisseld, zoodat den geheelen duur der aanbidding het smeekgebed der leden en van hen, die zich daarbij aanslui ten, tot God opstijgt. Aan de leden van het Wachtuur bij het H. Sacrament zullen daartoe de gewone mededeelingen worden thuis gezonden. DE GEBEDSACTIE VAN DEN HAAR- LEMSCHE DIOC. VROUWENBOND OP 29, 30 en 31 MEI. Geboren uit den nood der tijden! Iimmers nood leert bidden! De Kerk kent dan ook vele van zulke speciale boete- en biddagen, waarvan in de huidige liturgie nog voort leven de Marcusbiddag en de Kruisdagen. De Marcusbiddag, zoo genoemd, omdat hij samenvalt met het feest van den Evan gelist St. Marcus op 25 April. Toen in Ro me een pestepidemie uitbrak, wist Paus Gregorius de Groote (pl.m. 600) dezen bid dag, die in het vergeetboek geraakt was, in eere te herstellen. Op de Kruisdagen bidt de geheele Ka tholieke Christenheid als één groote ge meenschap om uitkomst in alle geestelijke en tijdelijke nooden, bijzonder om zegen over de vruchten der aarde. En onder deze laatste valt alles, wat de Schepping, d.w.z. menschelijke arbeid hoofdarbeid en han denarbeid aan goederen voortbrengt. De gewassen van bosch en veld dus, maar ook de industrieele producten. Het boetekarak ter van deze biddagen, rondom de blanke vreugde van den Paaschtijd en de uitbun digheid der herleefde natuur, moet vooral in de bloeiperiode van deze liturgische plechtigheid wel sterk zijn opgevallen. De geloovigen kwamen dan bijeen in 'n bepaalde kerk, en vandaar trok men in processie met het kruis voorop naar een andere kerk, waar de H. Mis werd opge dragen. Onderweg zong met boetgezangen en litanieën, op welke het volk met „Ky- rië elëison" antwoordde. In enkele streken leven deze biddagen nog met groote Godsvrucht onder de bevol king voort. In Nederland is het vooral in het land van Cuyk, dat deze processies worden ge houden. In de laatste jaren wordt getracht in de parochie van St. Antonius Abt te Delfsha- ven aan de Kruisdagen hun waarde te her geven. Daar komen op die dagen de arbei ders in hun werkpak en met him broodzak je en drinkbusje bij zich, 's morgens vroeg in de kerk bijeen, die flink bezet wordt. In processie gaat het door het kerkgebouw. De Schola zingt de aanroepingen uit de Litanie en de aanwezigen herhalen ze ge heel. Onder de H. Mis ontvangen zeer ve len de H. Communie. Dan gaan allen aan den arbeid, voor welken zij zoo schoon God hebben gebe den, dat hij vruchtbaar moge wezen, zoo wel voor zich en hun gezin, als voor de ge heele wereldgemeenschap. Ook in het Duitsche Rijnland trekt nog jaarlijks heel de bevolking, zingend, in pro cessie door de velden en bosschen en over de bergen. Soms is daarbij boven op den berg een altaar geplaatst en wordt te mid den van Gods prachtige Schepping het won der der verlossing hernieuwd. Is dat geen mooi stuk Christelijk leven"? De Vrouwenbond handelt dus in den geest der Kerk, door hare leden tot spe ciale biddagen aan te moedigen. Deze ge bedsacties zijn een stap in de richting, die voert naar herleving der liturgische bidda gen, waar, niet alleen leden van een be paalde organisatie, maar waar heel de strij dende en triompheerende Kerk haar smeek beden zendt tot den algoeden Hemelvader. Retraite te Noordwijkerhout van 11 tot 14 Juli as. voor gehuwde vrouwen. Kosten 6.50. Leden van het retraitefonds hebben 1.50 reductie. Gelegenheid om zich op te geven uiter lijk tot 15 Juni a.s. bij de dames-bestuurs leden van het retraitefonds. IMTERPAROCHIEELE DE ROEP VAN ONZEN TIJD. De sterke man, die met de vuist op ta fel slaat, en een geweldig vuurwerk weet af te steken met zijn mond, een woorde lijk vuurwerk dus, schijnt tegenwoordig een gezochte type te zijn. Het is echter de vraag, of daarmede een goed resultaat kan worden verkregen. Want een groot spektakel maken is zoo'n kunst niet; met vuisten slaan is meer 'uiting van drift, dan van gezond verstand. Als er dan ook in onzen tijd een roep gaat om wat men noemt „een sterke man'', dan moeten toch die roepende vragers wel bedenken, dat kracht niet altijd, ja heel zelden, een uiting is van wijsheid. En vaak komt men met die kracht-typen be drogen uit Neen, wij moeten niet schreeuwen om één sterken man, maar wij moeten onzen tijd verstaan en onze tijd vraagt: sterke m e n s c he n. We hebben noodig menschen met ka rakters, mannen en vrouwen met durven de en heilige liede, jonge menschen met geestdrift voor de goed zaak Om de zulken roept on ze tij d. Hier in ons land hebben we een tijd perk afgesloten, waarin het bijkans ieder een gelukte omhoog te stijgen op de maat schappelijke ladder. Maar hield onze ka tholieke overtuiging daarmede gelijken tred 1 Was er in ons land een dusdanige levenspractijk, dat anderen ons zagen op stijgen in bewust ohristend-om 1 Waren wij, Katholieken, stukken beter dan de rest om ons heen 1 Dat zijn vragen om eens goed over na te denken. En een beschamend klein per centage van onze katholieke landgenooten zal daarop bevestigend kunnen antwoor den. Niet de massa- zal de wereld regee- ren, maar wel een Christendom met ster ke, karaktervolle belijders SEVERUS. DISTRICTS-LEIDERSDAG 1933. Het programma voor dezen dag is als volgt: 8 u. Gezongen H. Mis met Alg. H. Com munie. Door de deelnemers wordt gezon gen de Missa de Arugelis. 9 15 Gemeenschappelijk Ontbijt. 1C.30 Eerste bijeenkomst. Inleiders Cen traal Praeses over „Kernvorming". Daarna gedach ten w i s s eling. 12.15 Middagmaal.^ 14 u. Tweede bijeenkomst. Causerie over het Retraitewerk door een der paters. Ge- dachtenwisseling. 14.45. „Ons werk in de Vereeniging, Dis trict en Nationaal Verband". Inleider se cretaris J. Sluyter. 16.15 Thee. 16.30. Kort Lof. Huis toe. SLOTAVOND STUDIECLUB. Het was zoo plotseling volop zomer ge worden, dat maakt het verklaarbaar, dat het Studieclub-bestuur Dinsdagavond 1.1. niet die belangsteling mocht ondervinden op de sluitingsavond van haar wintersei zoen, die zij gewoon is, die zij verwa-cht had en vooral die deze bijeenkomst ten volle verdiend had. Verklaarbaar, maar toch jammer. Want voor het kleine gehoor was het toch een buitengewoon fijne avond. De Voordrachtskunstenaar .Theo de Witte uit Den Haag gaf een verklaring van zijn. Maria-spel en droeg groote frag menten er uit voor. Veel mooie gedach ten door den schrijver in zijn spel gelegd, spraken nu tot de leden zooveel sterker en door een enkel verklaarbaar woord en door de juiste tekst uitbeeldende voor dracht. De club voorzitter sprak bij zijn openigswoord over het cultureele deel van het Kolpingsprogram. Een echt stuk cul tureel vorming werd hier gegeven. Het ongelukkige samentreffen van plot- seling-volop-zomer met sluitings-winter- seizoen ditmaal moge voor het culbe- stuur geen aanleiding zijn zulke fijne cul tureele avonden niet meer voor de leden in te richten. HET FEEST DER RETRAITECLUB. 't Was een fijne morgen voor de leden der retraiteclub, toen zij j.l. Zondag in Lodewijkskerk en Gezellenhuis bijeenkwa men. Na de H. Mis, die tot intentie der leden werd opgedragen, naderden allen ter H. Tafel. Met bet zingen voor en na de dankzegging werd de kerkelijke en goed geslaagde godsdienstige viering besloten. Hét ontbijt verliep in de beste stem ming. Onze vice-praeses, een afgevaardig de van den Raad van Bestuur en de Se nior waren tevens aanwezig. Zooals ge bruikelijk sprak na het ontbijt de vice- praeses een opwekend woord, waarin hij dank bracht aan het bestuur, inzonderheid aan den onversaagden penningmeester, aan de leden der club en ten slotte aan de gezellen misdienaars. Spr. was dankbaar voor het mooie werk van de grootste on- deradfeeling en wijdde uit over de betee- kenis van retraite- en recoilectiewerk, dat zeer zeker van onzen tijd is en zoo buiten gewoon past in de paedagogische lijn van het Kolpingswerk. Met eenige zeer prac- tische wenken voor de toekomst besloot de Praeses zijn actueel woord. Vroolijkheid werd hierna verwekt met een loterij, waarvoor mooie prijzen waren verzameld. Terstond daarop werd de jaarvergade ring gehouden. Na een kort openingswoord werden de jaarverslagen uitgebracht door secretaris en penningmeester, die béiden een woord van dank kregen voor him ar beid. Het algemeen statuut werd gelezen en daarna had de bestuursverkiezing plaats. J. de Water werd herkozen en in de plaats van W. Develing werd gekozen comm. N, Bredeveld. Van de rondvraag werd alleen gebruik gemaakt door den vice-voorzitter, die dank bracht aan prae ses v. d. Ven voor het vele, dat zijneerw. doet voor de Betraiteclub. Voorts beklem toonde hij nog eens de waarde van samen werking, van persoonlijke propaganda en van geregeld bezoek der recollecties. Ten slotte gaf hij als zijn meening, dat nog te velen van onze katholieke jongeren te weinig durven. Meer durf, meer doorzet ten en dan vol goeden moed vooruit. God zal ons dan zegenen Met een dankwoord en Gezellengroet werd het feest gesloten. Moge het resultaat zijn een volle re- tratie en volle recollectie-oefeningen KEGELCLUB „DE POEDELAARS". 1e Lustrum-uitstapje Zondag 21 Mei '33, 'n Weertje!.... 'n Stemming!.... Onbewolkt. In tegenstelling met vorige jaren, toen dit historisch vervoermiddel niet voldoen de aantrekkingskracht bleek te bezitten, reisden we nu eerst per trein via de St. Ba-vo-stad en Groot Mokum naar het vriendelijke Bussum, waar alles ons als 't ware toeriep. Even 'n kop koffie en de „Führer" be gonnen hun verantwoordelijke taak, daar bij gesteund door vóór en tijdens de reis verzameld kaartenmateriaal. Door een heerlijk park, bloemen, strui ken, hoornen, water, hoogten en laagten door den tuinarchitect tot een lusthof saamgevormd bereikten we „De Gooisohe Boer". Wie nog bij dezen naam aan een ydilli- sche, rustige, landelijke aanleg mocht den ken omringd door hei en boschages, wordt echter bij het aanschouwen dezer pleister plaats op een gevaarlijk druk verkeers punt, allerwreedst in zijn schoone droo- men gestoord. Toen begon onze speurtocht eerst goed, door heerlijke bosschen dwaalden „De Poedelaars" voort, todat een geschik te open vlakte omringd door struikgewas en bosschen, beschenen door een warm zon netje hen tot.... voetballen noodde! Een beschrijving van hetgeen den arge- loozen Gooibezoeker daar te aanschouwen kreeg wil niet uit den pen van schrijver dezes. De uitslag 55 geeft de - krachtsver houding vrijwel weer. Het opstellen van een der keepers dient echter den.... tol- commissie onder de aandacht gebracht worden, Vooruit ging het weer langs bosschen, heidevelden villa's, tuinen en uit de kelen van „De Poedelaars" (resp. gezellen, geh. gezellen, buitengew. beg.-buiteng. lid i) klonken spontaan, forsch en eensgezind de Gezellenliederen door de blije zonnerijke natuur. Ondanks alle concurrentie bleek „De Gooische Boer" wederom de meeste aan trekkingskracht op de dwalenden uit te oefenen. Een heerlijke rust, een smakelijk eten en alle vermoeienis was vergeten, vol goe den moed weer op stapneen niet op stapvia het Zuiderzee1) strand, het mooiste gedeelte van het Gooi, Baarn, het Koninklijke buitenverblijf, Hilversum, waar DudokJs schepping ons imponeerde en waardeerende bewondering afdwong, en de K. R. O., N. C. R. V. en V. A. R. A.- studio's onze aandacht vroegen, naar het station Bussum-Naardengereden. De Nederlandsohe Spoorwegen verzorgde op keurige wijze ons vervoer van Bussum naar Amsterdam, waar het traditioneele slot van het uitstapje plaats gehad heeft. De tijd hiervoor was uiterst ruim be rekend. „Fleissig" behoefde zelf niet „fleiszig" te bedienen. Maar een „run" al was het dan ook „langs" de beurs was noodig om tijdig aan de zorgen van de N. S. W. (geen nieuwe voetbalvlub oi politie ke partijtoe te vertrouwen die ons snel huistoe bracht. 't "Was af i POEDELAAR. JllllllllilllllllllllllllflllllMllllllllll!illllllllll£ I WAT GEBEURT 1 I ER MORGEN? heeft te Rome de Zaligverklaring plaats van den eerbiedwaardigen Labouret. heeft te Bad Neuenahr in Duitschland de plechtige herdenking plaats van het feit dat het dit jaar 75 jaar geleden is, dat dit herstellingsoord door Prinses Augusta, de latere Keizerin van Duitschland, werd opgericht, bij welke gelegenheid een borst- bee.d zal worden onthuld van den heer Fe lix Rutten, die gedurende Lange jaren lei der der badinrichtingen van Neuenahr is geweest, terwijl van 1 tot 3 Juni a.s. een cursus voor geneesheeren zal worden ge houden. is het één jaar geleden, dat het laatste sluitgat De Vlieter op den afsluitdijk naar Friesland over het Usselmeer werd ge sloten. 29 MEI heeft te Hiilst door Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda, de plech tige inwijding plaats van de St. Willibror- duskerk, welke geheel is gerestaureerd en zich sedert eenige jaren weer in handen der Katholieken bevindt. gaan de studenten van het Groot-Semi narie te Warmond ter bedevaart naar Schiedam, ter gelegenheid van het vijfde eeuwfeest van den sterfdag der H. Li- duina. geeft de kerkelijke hoogleeraar, prof. dr. Knappert, in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, te Leiden een af scheidscollege. heeft te Berlijn een conferentie plaats met de vertegenwoordigers der crediteuren- landen, ter bespreking van de kwestie van, Duitschlands particuliere schulden. EEN ZEILWEDSTRIJD VAN AUSTRALIË NAAR ENGELAND. De zeilwedstrijden van heel de wereld zijn slechts kinderspel tegenover de groo te zeilwedstrijd die ieder jaar gehouden wordt van Australië naar het Engelsohe Kanaal. In alle zeemanskroegen van Euro pa zitten thans zeelieden, die met belang stelling der wedstrijd volgen en wedden schappen aangaan betreffende den uitslag Dit jaar hebben 18 zeilschepen aan dezen wedstrijd deelgenomen, waarvan er 14 de Finsche vlag voerden. Vele booten zijn bemand met jongelui, die op het schip hun opleiding ontvangen. Het Commando wordt evenwel altijd gevoerd door een kapitein, die reeds menigen storm ach ter den rug heeft en voor geen klein ge rucht vervaard is. De Finsche viermaster „Herzogin Ceci- lie" was reeds viermaal kampioen. De wedstrijd wordt gewonnen door het schip dat de reis in den kortst mogelijken tijd aflegt; hiervoor behoeft het nog niet het eerst van alle schepen het Engelsche ka naal te bereiken. Binnen enkele dagen zal de eerste der deelnemers weder te Falmouth binnenloopen. Het vorige jaar had de overwinnaar de reis in 103 dagen volbracht. Daar de meeste deelnemers geen radio-installatie aan boord hebben krijgt men alleen inlichtingen omtrent hun positie door voorbijvarende stoom schepen. Dit jaar geeft men de meeste kans aan de „Parma" die onder comman do staat van een zeer merkwaardig man, namelijk Kapitein Reuben de Cloux; hij is een Zweedsoh-sprekend bewoner der Aalandseilanden en van Belgische af- konlst. De lading van zijn schip bestaat hoofdzakelijk uit Australische tarwe. HET TEKORT BIJ DE CANADEESCHE HANDELSVLOOT. Het nadeelig saldo der Canadeesohe handelsvloot over het jaar 1932 bedraagt ruim 5.940.000 dollar, waarvan 4.197.000 dollar ten laste komt van de „Canadian Go vernment Merchant Marine" en 1.293.300 dollar voor de „Oanadian National West Indies Steamships". Het zuivere exploitatie verlies bedraagt voor de eerste onderne ming 326.000 dollar en voor de tweede maatschappij 283.000. De rest van het na deelig saldo komt voor uit belastingen, rente en afschrijving op materiaal. Uit het jaarverslag dat door een parlementaire commissie is onderzocht, blijkt verder, dat het tekort nog aanmerkelijk grooter zou zijn geweest, wanneer niet, afgezien van de bezuiniging der uitgaven en loonsverlagin gen die in het afgeloopen jaar werden doorgevoerd, de dienst niet belangrijk was ingekrompen ten gevolge van het vermin derde passagiers en goederenvervoer. Hotel JANSSEN Villa Herman) Bonds- hotel. Telef. 65 C8ïtr. verw. Alle comf. Schitterende tuin. GrI garage. Eig. luxe touringcar. V. en naseizlfl. 3.75seiz. fl. 4.25, clubs reductie. 4718 KALENDER DER WEEK OCTAAF VAN HEMELVAART. ZONDAG 28 Mei. Zondag onder het oc taaf van Hemelvaart. Mis: Exaudi. 2e ge bed v. d. H. Augustinus, Bisschop en Be lijder; 3e v. h, octaaf van Hemelvaart. Kleur: Wit. Ghristus is van ons heengegaan, maar ons hart is steeds bij Hem, spreekt tot Hem, zoekt Hem voortdurend. Zal Hij Zijn aanschijn van ons afwenden? (Introitus). Neen. Hij, Die van Zijn heiligen troon in den hemel over volkeren heerscht, vergeet ons niet. Voortdurend bidt Hij voor ons en Hij zal ons niet als wezen achterlaten. Zijn Geest zal Hij ons zenden. (Alleluja vers; Evangelie; Communio). Laten wij, gesterkt door Gods genade, welke het On bevlekt Offer ons moge verleenen (Stilge- bed) ons voorbereiden op den komst van den Goddelijken Trooster, door trouw en oprecht God te dienen (Gebed), door een aanhoudend gebed en beoefening der naas tenliefde. (Epistel). MAANDAG 29 Mei. Mis v. d. H. Maria Magdalena de Pazzi, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. h. octaaf; 3e Concede (ter eere van Maria). Kleur: Wit De H. Maria Magdalena van de Floren- tijnsche familie de Pazzi, is door God bij zonder bevoorrecht met een buitengewone liefde tot God en den naaste. Na een won derbaar leven van liefde, boete en lijden stierf zij als Carmelites den 25en Mei 1607. DINSDAG 30 Mei. Mis van een dag on der het octaaf van Hemelvaart: Viri Gali lei. 2e gebed v. d. H. Felix, Paus en Marte laar; 3e Concede. Kleur: Wit. WOENSDAG 31 Mei. Mis v. d. H. Angela de Merici, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. h. octaaf; 3e v. d. H. Petronella, Maagd. Kleur: Wit. Angela was eene Italiaansohe, geboren uit vrome ouders te Denzano. Op jeugdigen leeftijd verloor zij hare ouders. Uit ver langen naar een strenger leven trachtte zij te vluchten naar een eenzame plaats, maar werd daarin verhinderd door haren oom. Toen ging zij thuis doen, wat zij niet kon in de eenzaamheid. Zij leidde een leven van boete door sommige spijzen niet te gebrui ken, veel te bidden, weinig en dan nog op den grond te slapen. Ook deed zij af stand van haar vaderlijk erfdeel, werd Ter tiaris v. d. H. Franci&cus en voegde bij de maagdelijke zuiverheid de evangelische ar moede. Zij is ook de stichteres van eene vereeniging van maagden, die zij stelde on der de bescherming v. d. H. Ursula (Ursu- linen). Angela stierf den 27en Januari 1540. Haar lichaam, dat dertien dagen on begraven bleef, was al die dagen lenig ge bleven alsof er nog leven in was. Na hare begrafenis hadden vele wonderen bij haar graf plaats. Paus Pius VII heeft haar den 24en Mei 1807 heilig verklaard. DONDERDAG 1 Juni. Octaafdag van 0. H. Hemelvaart. Mis: Viri Galileï (als op Hemelvaartsdag). Kleur: Wit. VRIJDAG 2 Juni. Mis v. d. vorigen Zon dag: Exaudi. 2e gebed v. d. H.H. Marcel- linu®, Petrus en Erasmus, Martelaren; 3e Concede (ter eere van Maria). Geen Credo. Alleen de Prefatie van Hemelvaart. De ge wone „Communicantes". Kleur: Wit. N.B. Wordt vanwege den eersten Vrijdag een H. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus gezongen dan neme men ook de Mis v. d. vorigen Zondag: Exaudi. Gloria. 2e gebed (bij uitstelling) v. h. Allerheiligst Sa- crament. Credo. Prefatie van Hemelvaart. Kleur: Wit. ZATERDAG 3 Juni. Vigiliedag voor het Hoogfeest van Pinksteren. Geboden Vasten en Onthoudingsdag. Op dezen dag wordt als een herinnering aan het H. Doopsel, dat in de eerste Chris tentijden op Pinkstervigilie evenals op Paaschzaterdag op plechtige wijze werd toegediend aan de doopleerlingen, doopwa ter gewijd. Geen Introitus. Geen Credo. Prefatie on het gebed „Communicantes" en het gebed „Hanc igitur" van Pinksteren. Als er geen doopwater gewijd wordt, dan de Introitus: Cum saiictificatus fuero. Kleur: Rood. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijksch Gloria en Credo. De Prefatie en het gebed „Communicantes" van Hemel vaart. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender, be halve MAANDAG. Mis v. d. Z.Z. Stephanus en Raymundus, Martelaren: Sancti tui. 2e ge bed v. d. H. Maria Magdalena de Pazzi 3e v. h. octaaf. Kleur: Rood. DINSDAG. Mis v. d. H. Ferdinandus, Koning, Belijder: Justus. 2e gebed v. h. octaaf; 3e v. d. H. Felix, Paus en Marte laar. Kleur: Wit. DONDERDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Her- culanus van Plagale, F*lix van Nicosia en Joannes Pelingotto, Belijders. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Humiliana, We duwe: Cognovi. 2e gebed v. d. H.H. Mar- cellinus, Petrus en Erasmus; 3e v. d. vori gen Zondag. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6