ZATERDAG 27 MEI 1933 DE LEIDSCHE C0URAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Mei 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. iHoog8te barometerst.: 765.0 te Janmayen. (Laagste barometerst.: 752.0 te Riga. Verwachting tot den avond van 28 Mei: Matige tot zwakke Westelijke tot Noor delijke wind, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen. Waarschijnlijk en kele regenbuien. Wei nig verandering in temperatuur. Door het afnemen van de depressie in het Oosten en de hooge drukking in het Zuid-Weeten wordt de toestand eenigs- zins onzeker, maar een koude Noordelijke bovenwind houdt aan en na het aftrekken van een kleine depressie in het Kanaal, die daar êenige regen geeft, zal de kans op regen ook hier weer toenemen. Ook in Duitschland is het veel koeler gewor den, in het Zuiden viel veel regen. Scan dinavië heeft koel weer met weinig regen. West-Frankrijk zal regen krijgen van de depressie uit het Kanaal, terwijl in de Golf van Lyon weer een Noord-Wester storm waait. De algemeen© vooruitzichtwü zijn nog weinig veranderd. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 113.7 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Zaterdagnamiddag 9.35 uur tot Zondagmorgen 4.18 uur; van Zondagnam. 9.37 uur tot Maandagmorgen 4.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Zondag 28 Mei voorm. 5.53 ♦uur en nam. 6.13 uur; Maandag 29 Mei, voorm. 6.30 en nam. 6.56 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 118.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7" uur: (3.7.5 gr. C. BUITENL. BERICHTEN VEERPONT IN TURKIJE GEZONKEN. 33 Personen omgekomen. Een veerpont, die omstreeks 50 Turken vervoerde over de Kilkit bij Tokat, is ge zonken. Drie en dertig personen zijn ver dronken, terwijl nog verscheiden worden vermist. ANTI-CHINEESCHE BOYCOT IN MEXICO. Veroorzaakt onlusten. Als gevolg van den ant-i-Ohineeschen boycot in Villa Al'bana (staat Chihuahua in Mexico) hebben een aantal onlusten plaats gehad, waarbij drie' Chineesche in woners van die stad moeten zijn gelyncht. Ook in de stad Chihuahua hebben anti- Ohineesohe relletjes plaats gehad. Mexica nen, die met knuppels gewapend waren, hebben Chineesche groentehandelaren be let naar de markt te gaan, terwijl voor Chi neesche winkels posten werden geplaatst. De politie van Juarez is gerequireerd, om aan de botsingen tusscben Mexicanen en Chineezen een einde te maken. WELKOM VREEMDELING. Anti-Duitsche betooging bij de Lloyd-Pier in New York. Toen Donderdag de Duitsche vertegen woordigers voor de wereldtentoonstelling in Chicago met het Lloydstoomsohip „Co lumbus" aan de Lloyd-pier te New York ar riveerden, werden zij opgewacht door een duizendtal personen, die roode vlaggen droegen en „Weg met Hitier" schreeuwden. Onder geleide van de politie werden de twee Duitsche vertegenwoordigers veilig weggebracht. De menigte werd uiteenge dreven, waarbij 15 demonstranten en 4 agenten werden gewond. In totaal werden 13 personen gearresteerd. PER ROEIBOOT NAAR DE JAMBOREE TE BOEDAPEST. Avontuur van twee Finsche padvinders. Twee Finsche padvinders ondernemen een avontuurlijken tocht naar de Interna tionale Padvinders Jamboree, die dezen zomer in Boedapest wordt gehouden. Zij maken hun reis in een gewone roeiboot en zijn er reeds in geslaagd om de Finsche Golf over te rooien naar Reval (Estland). Vandaarzetten zij hun tocht voort naar Riga, Danzig en \ervolgene door verschil lende rivieren en kanalen naar Boedapest. AANSLAG OP TELEGRAAFKABELS IN STIERMARKEN. Gisteren werd in Stiermarken een dyna- miet-aanslag gepleegd op drie telegraaf kabels, welke dienen voor buitenlandse he verbindingen en die gelegen zijn op een eilandje in de Murr, in de nabijheid van het plaatsje Bruck aan genoemde rivier. De verbinding met Karinthië en Italië, alsmede gedeeltelijk met Oostenrijk, is ver broken. De daders konden tot op heden nog niet worden gearresteerd. KERKNIEUWS Mgr. van Dinter. Mgr. W. A. van Dinter, Magister-gene raal van de Orde van het H. Kruis, zal binnenkort naar Amerika vertrekken tot het bezoeken van de missiestaties der Orde in de Vereenigde Staten. LETTEREN EN KUNST WILLEM C. BROUWER, f De bekende pottenbakker overleden. Op Vredelust te Leiderdorp is Willem C Brouwer overleden. Zijn gezondneid liet reeds langen tijd te wensciien over en thans is vour hem op 55-jarigeu leertijd het einde gexomen. Brouwer, zoon van een hoofdonderwijzer, zou aanvankelijk schilder worden, maar de opkomende kunstnijverheid trok hem aan. Hij begon zich op de pottenbakkerij toe te leggen, eerst in Gouda, later, van 1901 af, in het door Hem gestichte bedrijf te Lei derdorp, waarvan hij tot het einde toe de leider geweest is. Zijn potten, kannen, schotels, kommen en vazen zijn zeer eenvoudig; het is dege lijk werk zondeJr veel verfijning. „Hetgeen Brouwers bijzondere beteekenis was bij zijn eerste optreden, schreef dr. H. E. van Gelder, was het ambachtelijk karakter van zijn geheel op eigen handwerk berustenden arbeid eenerzijds en anderzijds het geheel verlaten van het belijnd ornamenteeie van Colenbrander en het met teekenmg versie rende van andere ceramisten, die maar bij uitzondering pogingen deden in de door Brouwer opzettelijk en met groote virtuosi teit ingeslagen richting". Brouwer experimenteerde veel met ma terialen en bewerking en breidde het ge bied van zijn scheppenden arbeid meer en meer uit. Hij maakte grootere siervazen van meer monumentaal karakter, dierfigu ren voor tuinplastiek, bouwbeeldhouwwerk aan tal van huizen, kerken en scholen. Dit werk is over het geheele land verspreid. Noemen we slechts zijn versieringen voor het Vredespaleis, het Koppelstokmonu- ment in Brielle, de Van Karnebeekban',: le Den Haag, het beeld aan de Mare te Rot terdam, enz. enz. Brouwer is in alles op de eerste plaats ambachtsman gebleven, die altijd weer gaarne voor de draaischijf stond. Aldus ver wierf hij zich groote verdiensten voor de Nederlandsche kunstnijverheid. Hij is daar voor bij het 25-jarig bestaan van „Vrede lust" gehuldigd. In het stedelijk museum „de Lakenhal" te Leiden is sedert eenige jaren een ver trek speciaal voor Brouwer's aardewerk bestemd. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF De dienstbode J. F- V., uit P ij n a c k e r, die terecht stond wegens verduistering van ver schillende geldsbedragen tot een totaal be drag van 80, bekende, dat zij hét geld dat zij van haar patroon had ontvangen, teneinde daarmede verschillende rekeningen te voldoen, ten eigen bate had aangewend. Voorts kwam een Delftsch winkelier verklaren, door deze verdachte, die op naam van een zijner cliënten telefonisch bestellingen deed, te zijn opgelicht. Het O. M. wilde, gezien een gunstig reclas- seeringsrapport, het ditmaal nog eens met de ontrouwe dienstbode aanzien en verzocht een voorwaardelijke straf van drie maanden met ondertoezichtstelling. De politierechter wees dienovereenkomstig vonnis. De niet-verschenen F. K. heeft naar een L e i d s c h politieagent verklaarde, zijn broer, die wegens een overtreding naar een posthuis werd overgebracht, vergezeld. Aldaar aange komen, eischte hij, dat men den arrestant zou loslaten. Ter ondersteuning van dit verzoek wierp hij een steen door de ruiten. De politie rechter veroordeelde K. bij verstek tot f 10 subs. 5 dagen. De gebroeders P. en H. van D. uit Noord wij k e r h o u tvan wie alleen de eerste was verschenen, hadden zich wegens diefstal te verantwoorden De rijksveldwachter verklaar de beiden in den nacht van 7 April te hebben aangetroffen in het bezit van ongeveer 500 nar cissen, welke zij bekenden te hebben gestolen uit den tuin van zekeren K. ter plaatse. De verschenen verdachte bekende het feit. Als reden gaf hij op dat hij vorigen dag 500 narcissen voor een kwartje had gekocht en nu weer een koopje wilde halen, doch het was hem niet gelukt iemand te vinden dio hem tegen dien prijs wilde leveren. De politierechter vond het een zonderlinge reden om nu maar in het holle van den nacht te gaan stelen. Overeenkomstig den eisch werden de gebroe ders Van D- veroordeeld ieder tot een geld boete van 25 subs. 10 dagen. De visscher K. Haasnoot, uit K a t w ij k, liep op 17 April 's avonds laat op den weg, toen hij een paar mannen tegenkwam die eeij rijwiel aan de hand hadden. Volgens H. ver keerden beiden onder drankinvloed, vandaar dat zij naast hun rijwiel liepen in plaats van 't te berijden. Ondanks dezen voorzorgsmaatregel schijnt een van de mannen toch met de fiets tegen H. te zijn opgebotst en deze gaf deswege zijn ongenoegen te kennen door een steen op te nemen en daarmee een van hen, zekeren V., een klap op het gezicht toe te dienen, welke nogal schijnt te zijn aangekomen, althans de mishandelde getuige vorderde f 6 voor dok tersbehandeling, 6 voor het reinigen van be bloede kleeren f 5 voor loonderving en 1 voor reparatie van een hoed. Verd., die de fei ten toegaf en ook de civiele vordering niet be twistte, zeide erg boos te zijn geweest. De po litierechter wees de civiele vordering toe en veroordeelde H tot f 15 subs. 10 d. wegens mishandeling. De los werkman A. N., uit A 1 p h e n, was op Zondag 23 April naar de R.K. kerk te Bos koop gegaan, doch gedroeg zich in het bede huis zoodanig dat hem door een ordebewaker verzocht werd het kerkgebouw te verlaten. Dit was voor den tempelganger aanleiding den man. die hem buiten gevolgd was een slag met de vuist toe te dienen, voor welk feit hij heden door een politierechter tot een geldboete van 25 subs 10 dagen werd veroordeeld. WEEKAGENDA R.K VFREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND AFD LEIDEN W Secr Leliestraat 7. zondag. Het Bondsgebouw geopend van af 7.00 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau vooi de leden van de afd. Leiden en Omstre ken. 's avonds van 6.308 uur Bondsge- bouw. Steenschuur 15. Dinsdag. Jaarvergadering Plaatselijk Comité van Herwonnen Levenskracht om 8 uur in het Bondsgebouw. Woensdag, Ledenvergadering Coöpera tie „Eendracht" 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Geni. Zangver- eenigjng „Pulchrr Studio" 8 uur Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencoimmssie 78 uur. Ziekenkas 7 uur Zondag 4 Juni ïsten Pinksterdag het Bondsgebouw den geheelen dag gesloten. Maandag 5 Juni, 2den Pinksterdag het gebouw geopend 's avonds te 7 uur, dien avond geen Rechtskundig bureau. Woensdag 7 Juni Bestuursraadvergade ring 8 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- G EZELLEN-VER EEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich aU lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor do rielerust van H. Straat hof. De Geliuwdq Gezellön worden ver zocht de H. Mis bij te wonen en ook te Communiceeren. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur en van 7 uur tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur Zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren C. de Goede en O. Bik. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Na het prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegel club Hout of Fout. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Bestuursvergadering tooneel- club „Adolf Kolping". Woensdag 8,15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer." Nieuwe leden zijn zeer welkom. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag. 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer", allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor' de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". lederen Zondag van 1 tot 3 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor do leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Nu het jaar feest der retraiteclub weer bij het verle den© behoort nu gaan wij weer uilzien naar onze Kerstretraite. Die nog niet aan het sparen zijn, beginnen nu en die reeds bezig waren met sparen en waar het een beetje is verflauwd maken het vaste voor nemen van nu af geregeld te sparen. En als we allen medewerken ook nieuwe leden te winnen dan kan onze retraite reeds met het Stichtingsfeest van onze vereeni- ging reeds voltallig zijn. Studieclub St. Pe trus Canisius voor de groote jaariijksohe excursie naar Amsterdam kan men zieh opgeven bij P. de Keiung. De excursie heeft plaats Zondag 18 Juni. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag Van 12 uur Leesbibliotheek. 12.30 voetballen 3.45 handballen. 4.30 Ontspanningsbijeenkomst. Gele genheid tot sparen. Geen ontwikkelings club. 6 uur OntwikkélingSclub. Maandag, 8.15 uur St. Aloysiusgroep. Woensdag 7 uur Tarsiusgroep. Donderdag 8.15 Don Boscogroep. Zaterdag van 89 uur Leesbibliotheek. HET CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen, ontspanning voor jongens onder de 14 jaar 7.30 uur Ontspanning voor jongens bo ven de 14 jaar. Dinsdag 7.30 uur Groep. 8.15 uur Sportclub. Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur Postzegelsclub hoogste afd. 6.45 uur Zaagclub jongste afd. 7.15 uur Esperantoles. 7.45 uur Zaagclub hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag; 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. 4.30 uur Zangclub. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek, Om 1010.15 uur ontbijt, om 10.15 11.30 uur Ontspanning voor Afd. I. Om 6.uur Lof, waarna ontspanning voor alle afdeelingen, om 6.30 uur Bibliotheek. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeelmg. Woensdag 3i uur Zangles. Donderdag 6.30—7.3C uur Vlecht- en Cartonnagewerk hoogste afdeehng. 7.309.00 uur Slojd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af- deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeehng. 8 uur Ontspanning. R. K. HARMONIEKAPEL „PER0SI". Secr.: Marnixstraat 45. Maandag 8—10 uur Repetitie Tamboer en Pijpers. Woensdag 8—10.30 uur: Repetitie in het repetitielokaal, Pieterskerkgracht. Tevens aannemen van nieuwe leden. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zaterdag 3.30 uur cadetten en Muloolub. 89.30 uur contributie betalen en Zondag van 121 uur. Zondag half een tennisclub „All right"; 3 uur tennisclub „AU ready"; 5 uur cadet- tenciub. Na het Lof plm. 8 uur inwijdings- crusus. Géén zangclub. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89.30 uur handwerken, naaien, knippen en reidan sen. Dinsdag 4.155.30 KruiskinderenS 9.30 uur naaien, knippen en reidansen. Donderdag 5—6 uur Gym. Afd. A., 67 uur Gym. Graalleden; 8.159.15 uur Gym. Afd. B.; 810 uur mandoline; 89.30 uur huisvlijt, weven, reidansen, houtzagen, handwerken voor de kapel; Vrijdag 56 uur Gym. Afd. Kleinen; 6.30 8 uur naaien en knippen; 88.30 uur naaien, knippen en reidansen. GRAALWACHTEN. Deze week hebben alle Graalwachten op hun gewone avond club. Excelsior-Alleluja-V ooruit. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Griet- en Vriesekoopschen Polder. De Stemgerechtigde Ingelanden van den Griet- en Vriesekoopschen polder hielden in het café van den heer Sneeboer alhier him jaarvergadering. De heer J. L. Straat hof opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Daarna gaf hij het woord aan den secre taris, den heer J. W. de Ren, voor het le zen van de notulen van de vorige verga dering. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Aan de orde kwam toen de behandeling van de rekening dienst 1932. Op voorstel van de Commissie belast met het naaien van de rekening werd de rekening over 1932 vastgesteld als volgt: Inkomsten 8209.15; Uitgaven 6520.33; Batig slot alzoo 1688.82. Vervolgens wordt behandeld de begroo ting dienst 1933. Op verzoek van den heer Visser wordt eerst behandeld het punt be spreking dorpswater. Het bestuur stelt voor geen verandering in den toestand te brengen. Met de verbeteringen in den loop van het jaar aangebracht komt er niet meer zooveel water in den polder als voor heen. Bovendien kan men het dorps water niet laten vervuilen, zoodat doorstrooming gewenscht is. De heer Visser zou de bebouwde percee- len in de kom van het dorp zwaarder wil len belasten. Met alleen de stem van den heer Visser tegen wordt besloten geen wij ziging in den toestand te brengen. De heer Visser zegt dat hij om deze reden ook tegen de begrooting zal stem men. Hij verzoekt aanteekening van de motieven van zijn tegenstemmen op het proces-verbaal. De voorzitter zegt dat hij het verzoek zal inwilligen. De begrooting wordt daarna onveranderd vastgesteld in inkomsten en uitgaven op 10.059.21. De mededeeling van den secretaris dat de polderlasten door de aanneming van de begrooting wederom met 1.per H.A. zijn verlaagd, wordt met instemming be groet. De lasten zijn nu 11 per H.A. Het bestuur wordt weder gemachtigd tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting. Mede wordt het bestuur gemachtigd tot onderhandsche aanbesteding en uitvoering in eigen beheer van de op de begrooting gebrachte werken en leveranties. Besloten wordt nog om gedurende 1934 1 wederom aan de Kerkvoogdij der Ned. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren: Jans-sens, Nieuwzwaag, Poortman en Veldhuijzen. Maandag, 3 Octobervereeniging, ledenver gadering „Den Burcht", 8.30 uur. Dinsdag, Leidsche Zwemclub, ledenverga dering „Den Burcht", 830 uur. Dinsdag, Herwonnen Levenskracht, jaar vergadering Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag, De Leidsche Kunstkring „Voor Allen", ledenvergadering „De Har monie", 8 uur. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting St. Vinoentiusge- bouw, Hoogl. Kerkgraoht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van V r ij d a g 26 tot en met Zondag 28 Mei waargenomen door G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Herv. Gemeente te Leimuiden en subsidie te verleenen ad 50 in de kosten van on derhoud van de Kerklaan. Deze weg is voor een aantal ingelanden van groot be lang. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Geboren: Wilhelmus Emericus, z. v. W. J. de Hollander en Q. Loos. Overleden: Fredirik Klomp, oud 12 jaar. Gehuwd: C. A. Munsterman en P. K. van Diemen. W. van Dijk en Lijpje Zweegman. N0 0RDWIJJKERHOUT. Vergadering Hoogeveensche polder. - In de gehouden vergadering van stemge rechtigde ingelanden van den Hoogeveen- soben polder werd de rekening met een flink batig saldo vastgesteld. De begroo ting 1933 werd vastgesteld in inkomsten met 5387.uitgaven 3965. Aangenomen werd een voorstel tot het schieten e-ener vaarsloot waarvan de kosten 150.bedragen. Besloten werd na een langdurige bespreking, eén dam te maken van den polder naar de Leidsche vaart. De kosten hiervan bedragen eveneens 100. Bollenveiling. De bollenveiling ten bate van kerk en armen heeft in de St. Victor Parochie ruim 400.opgebracht. Verlof Kantoorhouder. Aan den Kan toorhouder van de posterijen alhier is voor 3 maanden verlof verleend. Een tijdelijk kantoorhouder is voor dezen termijn aan gesteld. Liefdadigheidswedstrijd. De R. K. Voetbalclub „Van Nispen" te Zilk zal ten bate van het comité voor de autotocht der ouden van dagen een voetbalwedstrijd hou den. Een mooi succes. De harmonie van het St. Bavo-Gesticht behaalde op het groot nationaal muziekconcours te Leidschendam, uitgeschreven door den bond van Katho lieke harmonie- en fanfarekorpsen in Zuid- Holland in de concertwedstrijd in de 4e afdeeling ©en 2e prijs met „Ouverture Le gere" van L. E. Rugers en met het vrije nummer „La Speranza", Fantasie van A. Boscelli met 278 punten, en in de niarsch- wedstrijd een le prijs met de marsoh: „Sa- lut a Louvergne" van Belleflamme met 96 punten. Voorwaar een mooi succes voor deze nog jonge vereeniging, die onder de goede lei ding van den Broeder-Directeur steeds vooruit gaat. VOORSCHOTEN. De kerk aan de Vink. De houten noodkerk, welke in Hoogmade in gebruik was tijdens den herbouw der kerk, zal aan de Vink worden geplaatst als hulpkerk van de Paters Montfortanen. ZILK. Gezellennieuws. Deze week is de Adspiranten-cursus begonnen. De bedoeling van dezen cursus is de Adspiranten in te leiden in het verband der St. Joseph-Gezel- len, hen in te leiden in den waren Kolpings- geest, om straks, wanneer zij als lid ge- installeerd zijn, als ware Kolpingsbroeders hun krachten aan de vereeniging te geven. Het bestuur der tooneelclub is als volgt samengesteld: W. Nederstigt, J. Neder- stigt, Fr. Kaptein en G. Hoeks. Het bestuur der zangclub: W. de Groot, J. Opdam, J. Ruigrok en C. Zuiderduin. UIT DE OMGEVING HAZERSW0UDE. Geboren: Neeltje, d. van J. Francken en W. Vork. Stephanus, z. van G. A. Cap- tein en C. J. Zwetsloot. Ondertrouwd: C. Vermeulen 28 j. en C. van Rijssel 22 j. Gehuwd: F. J. Hoogeveen en A. van der Haven. P. Oammeraat en M. van den Toorn. Overleden: G. Koetsier- wede. van G. Maaskant 74 j. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is in een openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 30 Mei, 's avonds 8.30 uur >n. t.). De agenda vermeldt een zestal punten ter be- 1 handeling.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2