ZATERDAG 27 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 Slechts 70 cents Nutricia - Zoetermeer Drama te Zaandijk. Op den Lagedijk te Zaandijk is in den vooravond een jongeman uit Zaandam in arrest gesteld, die in zenuwaohtigen toe stand zijn vader met een revolver bedreig de. De vader leeft reeds geruimen tijd ge scheiden van zijn echtgenoote. Heden kreeg hij bezoek van zijn zoon, die er zijn vader op wees, dat zijn vrouw te weinig steun ontving voor haar en de kinderen. Bij de woordenwisseling, die daarop ontstond, zette de vader zijn zoon de deur uit. Hier bij geraakte de jongen tussohen deur en deurstijl beklemd. In drift moet hij een re volver getrokken hebben en een schot heb ben gelost. De kogel ging echter door den vloer, doordat de vader de hand van den jongen greep en het wapen neerdrukte. De jongeman, die geheel overstuur was, verklaarde bij zijn verhoor niet de bedoe ling te hebben gehad zijn vader te doo- den. Toen de eerste kogel was afgegaan, moet hij herhaaldelijk in zijn angst geroe pen hebben„Denk er om, er gebeurt een ongeluk!" Het wapen is in beslag geno men. jjTel." HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Nog vier aanhoudingen. De Haagsche correspondent van het „Hbld." meldt: De politie te 's-Gravenhage heeft het onderzoek in de zaak van het Woensdag ontmaskerde complot betreffende een" in ternationalen handel in blanke slavinnen, waarvan het hoofdbedrijf te Den Haag werd uitgeoefend, met groote voortvarend heid voortgezet. Nadat men Woensdag de hand had ge legd op de voornaamste drie leden van het complot, is men er thans toe overgegaan vier damesleden te arresteeren. De aanhou ding geschiedde in twee verschillende wo ningen te Scheveninigen. Drie van de vrou wen waren naar Nederland gekomen om hier een huwelijk aan te gaan, dat dan in de lijn van de bedoeling der „heeren" wel spoedig gevolgd zou worden door een scheiding. De vierde vrouw is op dit oogen- blik „getrouwd". Het is niet onmogelijk, dat nog meer ar restaties zullen volgen. INBRAAK TE HILVERSUM. Woensdagavond is op twee plaatsen te Hilversum op brutale wijze ingebroken. Om kwart voor elf kwam in een perceel aan de Sterrelaan de dader door de geopende tuindeuren de achterkamer binnen en ont vreemdde uit de aldaar staande kast een geldkistje, inhoudende ongeveer 150 en een spaarbankboekje. Toen de inbreker het huis verliet werd hij door de bewo ners, die met gesloten tussehendeuren in het aangrenzende vertrek zaten te kaarten, gehoord. Hij wist echter spoedig in de duis ternis te verdwijnen evenals de dader, die een uur later met behulp van een ladder door een openstaand raam in de slaapka mer klom van een perceel aan de Eiken laan. De bewoners, die in een vertrek be neden zaten, hoorden hem loopen. Zich ont dekt ziende verdween de man langs denzelf den weg als hij gekomen was. Hij heeft niets mede kunnen nemen. „Hbld." WAPENSMOKKEL TE ENSCHEDE. 133 brownings en 3400 patronen gevonden. Het was de politie te Enschede ter oore gekomen, dat naar het station Hengelo eenige zeer zware koffers waren vervoerd door verdachte personen en dat deze kof fers daarop per auto naar Enschede waren gebracht. De politie te Enschede stelde een onderzoek in en ontdekte in een garage in een Belgische auto 133 brownings en 3400 scherpe patronen. Vier personen, een Belg en drie Nederlanders, werden in een hotel aangehouden. Ze zijn later weer in vrij heid gesteld. De revolvers, de patronen en de auto zijn in beslag genomen. UIT DE RIJNSTREEK LEIDSCHENDAM MUZIEKCONCOURS OP HEMELVAARTSDAG Ondanks het regenachtig weer een succesvolle dag. Het groote nationale muziekconcours op 25 Mei en 3 Juni alhier, uitgeschreven door de R.K. Harmonievereeniging „St. Cecilia", al hier, ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan, werd op Hemelvaartsdag ingezet met de ontvangst om 12 uur in het Patronaatsgebouw aan de Damlaan van het bestuur van den Bond, de juryleden en de bestuursleden van de deelnemende vereenigingen met hun direc teuren. De burgemeester opende deze bijeen komst met den christel. groet en sprak daar bij de navolgende rede uit: Zeereerw. heeren, dames en heeren! Namens de jubileerende vereeniging „St. Cecilia" en mede namens het uitvoerend co mité heet ik u allen hartelijk welkom, in de eerste plaats, u leden van het eere-Comité en ik dank u niet alleen voor uw steun, doch ook dat gij zoo bereidwillig waart om in het eere-comité zitting te nemen. Niet minder welkom heet ik u, leden van het hoofdbe stuur en de directeuren en de leden van de bij den Katholieken Bond aangesloten vereeni gingen. U verdient niet minder dank door, niettegenstaande de moeilijke tijdsomstan digheden, hier aanwezig te willen zijn en te willen' deelnemen aan het concours, hetgeen zeer zeker van u offers zal hebben gevraagd. Welkom heet ik ook de heeren juryleden en verdere genoodigden. U allen wensch ik hier een prettig verblijf toe. Moge het concours met uw medewerking slagen, dan ben ik er van overtuigd, dat het voor u dagen zullen zijn van prettig muzikaal genot. Ik mag echter niet vergeten de vele plaat selijke vereenigingen, die ons uitvoerend co mité steunden door het schenken van kran sen en medailles, evenmin als de Patronaats commissie, die ons in het afstaan der zalen van het Patronaat een grooten dienst bewees; aan hen allen ook onzen bijzonderen dank. Leden van den Bond! De dagen van 't con cours zijn dagen van groot gewicht voor den Bond; immers vele onzer afdeelingen komen samen om in eerlijken en ridderlijken strijd elkander te bekampen. Jammer, dat er nog afdeelingen zijn die liever aan een ander con cours deelnemen en de zorgen voor den op bouw van den Bond aan anderen overlaten. Echter de Bond groeit, doch ook hier zijn nog niet alle katholieke muziekverenigingen aan gesloten. Bondsleden, aan u den plicht om die achter blijvers aan te sporen zich aan te sluiten, helpt gij toch mede om uw Bond grooter te maken. Gij viert vandaag uw eerste lustrum. Hadden wij bij de oprichting van den Bond 25 vereenigingen, thans is dit getal gegroeid tot 40 vereenigingen. Hiervoor dank aan de oprichters en de verdere uitbouwers, hulde aan de mannen, die zich hiervoor hebben gegeven, Maar nu dan ook vooruit, eensgezind en met liefde voor de zaak, vertrouwend op elkan der. Wij hebben geen laksche menschen noo- dig, maar mannen en jongens met moed, die gaarne iets over hebben voor anderen en die willen medewerken om hun vereeniging en vanzelf hun bond groot te maken; want ver geet niet, dat ook een muziekvereeniging een niet te missen onderdeel van het openbaar ka tholiek leven is. Denkt aan het woord van on zen bisschop, gesproken op den jongst gehou den Katholieken Dag, dat men ook in sport, dus ook in de muziek, katholiek georganiseerd moet zijn. Bondsleden! Moge de dagen van het con cours door geen enkele wanklank gestoord worden, helpt gij allen mede om den naam van den Katholieken Bond hoog te houden, dan, mijnheer de voorzitter, kunt gij verzekerd zijn van het succes van het concours; dan zal en moet het slagen en dan zal dit concours ter viering van uw eerste lustrum een schoone bladzijde vormen in de geschiedenis van den Katholieken Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen in Zuid-Holland. De voorz. van den Katholieken Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, de heer A. C. A Deerenberg uit Schoonhoven feliciteert de ju bileerende veieeniging en brengt haar hulde voor den moed in deze tijden een concours te durven organiseeren. Hij feliciteert burgemees ter Keijzer en brengt hem dank voor alles, wat hij voor den Bond gedaan heeft en nog steeds doet. Hij heet ook de juryleden welkom en hoopt, dat zij hun zeer zware taak prettig zul len volbrengen. Hij spoort alle aangesloten vereenigingen aan tot medewerking; wij, aldus de voorz., komen vandaag hier om gezamelijk den Bond groot te maken en mocht u geen groot cijfer behalen en mocht de uitslag u te genvallen, laat u dit niet ontmoedigen, doch houdt vol en zeer zeker zult u een volgend jaar succes behalen. Om 12.30 uur werd de stoet voor het Patro naat opgesteld en trok men onder de vroolijke tonen van de R.K. Harmonie „Perosi" uit Lei den naar het concours-terrein, waar alles tip top in orde was en voor een goede regeling was zorg gedragen, zoodat het uitvoerend co mité eer had van hun werk en hiervoor zeer zeker een woord van dank toekomt. Jammer was het, dat het weer niet mee werkte, wat aan de belangstelling zeker een grooten afbreuk heeft gedaan. Om 1 uur werd een aanvang gemaakt met het concours. Het is ondoenlijk hier de prestaties van de diverse vereenigingen te vermelden, terwijl een ieder kan begrijpen en de aanwezigen dit zullen moeten erkennen, dat in de verschillende af deelingen keurige en schitterende nummers werden ten gehoore gebracht, zoodat het voor allen een middag van werkelijk muzi kaal genot is geworden. Als eerste verscheen voor de jury: St. Ba- vo Harmonie, Noordwijkerhout, 4e afdeeling, dir. A. J. Baatsen, welke met 278 punten een 2den prijs behaalde. 2. 4e afdeeling Harmonie: St. Gregorius, Kwintsheul, dir. J. J. van Oos ten Jr.. 255 p., 2den prijs. 3. 3e afdeeling Fan fare: St. Jans Fanfare, Zoeterwoude, dir. P. J. v. d. Berg, 265 p., 2e pr. 4. 3e afd. Harmonie: St. Ambrosius, Sassenheim, dir. G. Dik, 285 p., 2e pr. 5. 2e afdeeling Harmonie: „Perosi", Leiden, dir. J. Noordanus, 294 p. 2e pr. 6. le afd. Fanfare: Kunst na Arbeid", Houten, 277 p., 2e pr. 7. le afd. Fanfare: Excelsior, Noord- wijk, dir. Corn, de Haan, 327 p., le pr. 8. le afd. Fanfare: Crescendo, Assendelft, dir. G. J. C. Landsman, 328 p. Ie pr. 9. le afd. Harmonie Adolf Kolping, Lisse. dir. Ger. Dik, 318 p., Ie pr. 10. le afd. Harmonie: De Phoenix, Wate ringen, dir. C. C. J. Vrijhoef, 331 p., le pr. 11. 2e afd. Harmonie: St. Raphael, Den Haag, dir. H. G. S. Buurman, 331 p., le pr. 12. le afd. Harmonie: St. Cecilia, Voorburg, dir. Joh. Bonte, 338 p., le pr. 13. le afd. Fanfare: Ju liana, Stompwijk, dir. B. van Veen, 329 pun. ten, le pr. Bij den marschwedstrijd werden eveneens keurige prestaties geleverd. St. Bavo, Noordwijkerhout, behaalde met 96 p. een le pr. St. Gregorius, Kwintsheul. 90 p.„ le pr.; Perosi, Leiden, 90 p., le pr.; Excel sior, Noordwijk, 105 p., le pr.; Crescendo. As sendelft, 96 p., Ie pr.; De Phoenix, Waterin gen. 86 p., 2e pr., „St, Cecilia, Voorburg 111 p., le pr. Ds avonds te 8.30 uur werd door het Fan farecorps St. Juliana uit Stompwijk een schit terend concert gegeven, dat jammer genoeg wegens het slechte weer niet zooveel belang stelling trok, wat het toch zeker ten volle ver diende; het gepresteerde was er echter niet te minder om en „Juliana" verdient hiervoor zeker een woord van lof en dank. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat deze lste dag in alle opzichten is geslaagd, én or ganisatie èn het gepresteerde, enz., alles was af en dit zal zeker het zijne bijdragen tot groei en bloei van St. Cecilia en van den Bond. St. Cecilia, bestuurders, u kunt trots zijn op dezen eersten dag. Personalia. Naar men ons mededeelt, is de heer de Regt, gem.-opzichter van Stomp wijkVeur, geslaagd voor het diploma bouw kundig opzichter van den Bond van Ned. architecten. WASSENAAR. Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. M. A. van der Meulen en A. C. Jansen. Eva, d. v. W. N. J. van Ditmar en W. E. van Petobsky. Maria Elizabeth Hendrica, d. v. P. W. M. v. d. Klaauw en J. P. Hoog- straaten. Cornells Johannes Quirinus, z. v. J. L. Voorman en M. L. J. Kohier. Louis Jean Richard, z. v. J. Mulder en C. R. Bo- san. Ondertrouwd: J. van Aken en J. van Klaveren. Gehuwd: J. de Lange en Jkvr. J. T. E. von Weiier. V. P. M. Andreoli en M. J. Kuscheck. Overleden: Geertruida van Wouw, oud 62 j. echtgen. van W. van Egmond. Gerrit IJsb. Engwirda, 33 j. ongeh. Gevestigd: R. Kruse, uit D'Ind. .Rijksstraatweg 795; E. Jansen geb. Schick, uit Den Haag, Prmsenweg 11; A. M. Al kemade, uit Den Haag, Langstraat 11; F. M. v. d. Haak, uit Noordwijk. Bronckhorst- laan 20; A. G. Bakker, uit Warmond, Zij- deweg 22a; J. Boon en vr., uit Ginneken en Ba vel, Buurtweg 175; H. J. G. van Millin- gen, uit Den Haag, Pr. Fred.laan 4; L. van den Arend, uit Den Haag, van Z. v. N.- straat 188; W. Korpershoek, uit Rotterdam Wittenburgerweg 32; M. G. G. Wezenberg uit Grendingen, Kl. Persijnlaan 1; D. L. de Leeuw, uit Rotterdam, L. Kerkdam 93; M. A. Verhaag, uit Den Haag, Lange Kerk dam 113; N. van Tilburg, uit IJsselstein^ Deylerweg 175; A. J. van Strien, uit Leiden Kl. Hoefijzerlaan 1; J. M. H. Sehopping, uit Lerasterland, Schouwweg 78; T. L. Straat hof, uit Zoeterwoude, Langstraat 103; Wed. P. van der Graaf, geb. van den Ende, uit Den Haag. Schouwweg 81; M. Roes, uit Den Haag, Pr Fred.laan 14; J. W. van der Sande en gez.. uit Soerabaya, Duin- voetlaan 5; D. Nagtegaal, uit Voorschoten, Papeweg 19; J. J. H. van Meeteren, uit den Haag, Gorinehem, Konijnenlaan 42; H. Fuhrmann, uit Den Haag, Beukenhorst laan 10; F. J. Nachtweij. uit Den Haag, We- teringiaan 5; A. Koch, uit Den Haag, We teringlaan 6; B. H. Bnmken, uit Olden burg, Backerhagenlaan 70; J. Schrama, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 269; A. Boers, uit Biggekerke, Gr. Hoefijzerlaan 9; M. Müller, uit Hazerswoude, Hoogeweg 3; C. H. van Haastrecht, uit Zoeterwoude, Mo lenstraat 4; J. Burk, uit Rotterdam, Oran jelaan 18; M. Baetens, uit Rotterdam, Oran jelaan 18; G. J. Janssen, uit Amsterdam, Rijksstraatweg 479: J W. Maas uit Texel, Schouwweg 1; D. A. Kerste, uit Den Haag, Gr. Haesbr. weg 33; F. S. A. Masselink, uit Den Haag, Laan v. Koot 4; A. H. J. Lenten, uit Amsterdam, Hoogeweg 12; K. Kooij, uit Soekaboemi, Santhorstlaan 66; D. J. v. d. Wilk, uit Den Haag, Papegaai- laan 1A. Scholten, uit Zutphen, Z. v. N. straat 19; J. H. Kolk, uit Den Haag, Sant- horstlaan 83. Vertrokken: R. Ettl, naar Den Haag, P. Potterstraat 192; W. Quist, naar Den Haag, Vrijstaathof 48; H. Hulsebosch, naar den Haag, Z.O. Buitensingel 138; H. J. T. Hessing, naar Den Haag, van Speijk- straat 68; M. J. Anrioli-Küscheck, natir Voorburg, Van Egmondstraat 61; L. A. Pluijgers, naar Leiden, Witte Singel 97; J. C. van Velzen, naar Leimuidne, Dorp straat 113; K. Oostra, naar Den Haag, Gr. Hertoginnelaan 53; IJ de Vries naar Har- lingen, Ambachtschoolstraat 2; P. C. Koek, naar Zeist, Internaat Ds. Wunderink; J. F. Helmers, naar Amsterdam, Valeriusstraat 40; C. A. G. Detering, naar Den Haag, J. v. TAebeekstraat 21; A. C. H. van der Éijk, naar Den Haag, J. Israëlslaan 9; W. J. Popping, naar Den Haag. 't Hoenstraat 27; M. Luke, naar Bloemendaal, Huize Duin- rust, Overveen; A. J. Knol. naar Rotter dam, Voorschoterlaan 109; P. van Lochem, naar Den Haag, J. Israëlslaan 59: S. M. A. van Es. naar Katwijk aan Zee, Badstraat 10; G. Heidekamp. naar Den Haag, Spaar- nestraat 161; K. Gerneth, naar Den Haag, Gevers Deijnootweg 128; E. Schulte-Sutum. naar Tilburg Willem II straat 70; C. G. Wijntjes naar Sassenheim, Molenstraat 2; G. Bloem, naar Voorhout, Nijverheids school. SASSENHEIM. Geboren: Hendricus Leonardus, z. van T. J. Schrama en M. E. van Schie. Hans, z. van G. den Hartog en E. A. M. Jansen. Arentje, d. van N. van Reeuw ijk cn W. de Kok. Ondertrouwd: H. J. Plomp 29 j. en M. A. Kroes 33 j. Gevestigd: H. G. A. Krol van Voorst, Twello. D. Kersten van 's-Gravenhage. A. M. Douma van Assen. W. J. C. Meijer vaai 's-Gravenhage. V ertrokken: Wed. W. Boersma-Ver- hoeven en gezin naar Leiden. E. A. Hoek stra naar 's-Gravenhage. S. C. van Zon neveld naar Noordwijk. J. Goddijn naar Oegstgeest. P. v. d. Hengst en gezin naar Amsterdam. I. Kis naar Hilver sum. C. G. Voorn naar Voorhout. VOORSCHOTEN. Ingekomeni'J. Bnrndt, Veurscheweg 108, van Doetinchem; H. J. Spil, Leidsche weg 104, van WeststellingwerfA. B. Wie- senfe'.d en gezin. Donklaan 40. van Leiden; H. P. Th. de Vries en gezin, Wijngaarden- laan 3a, van 's-Gravenhage; G. A. M. van der Kallen en gozin. Hofstraat 15, van 's-Hertogenbosch; O. W. Claus, Leidsche- weg 71, van Utrecht; A. J. van Mourik en gezin, Donklaan 55, van Voorburg; Jhr. A. J. Gevers Leuven, Wijngaardenlaan 36, van Voorburg; C. Oostervcer, Papelaan 208, van Leiden; H. Verkijk, Donklaan 18, van 's-Gravenhage; L. J. Klootwijk, Leidsche- weg 177, van Zwijndrecht. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den Raad der gemeen- 1 te op Woensdag 24 Mei, des v.m. half eif ure. Afwezig met kennisgeving de heeren A. J. de Jong en L. Noordam, verder alle leden tegenwoordig. Voorzitter is de bur gemeester, de heer J. van der Meulen, die de vergadering opent met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die onveranderd worden goedge keurd en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken w.o. Missive van Ged. Sta ten houdende goedkeuring begrooting 1933; Missive van Ged. Staten houdende goed keuring van raadsbesluiten; Schrijven van den Minister van O., K. en W., dat het voor schot van O. L. O. voor 1933 is bepaald op 6270, en dat over 1931 een bedrag van 166.26 te veel door de gemeente is ont vangen. Missive van den Min. van Binn. Zaken, dat de steunregeling tot 3 Juni is vastgesteld. Van de Keuringsdienst voor waren de begrooting over 1933, waarbij het te betalen bedrag voor deze gemeente is gesteld op 491.19, tevens verslag van de werkzaamheden verricht in de laatste maanden. Dankbetuiging van de Burger wacht voor verleende subsidie, en verslag over het jaar 1932. Van B. en W. van Kou dekerk de rekening van ontv. en uitgaven der Koudekerksche brug over 1932, waarbij het aandeel in het te betalen bedrag voor deze gemeente is gesteld op 1486.21. Pro ces-verbaal van kasopname bij den Ge meente-ontvanger. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Hieroo komt aan de orde: Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de balans en verlies- en winstrekening van de Bouwvereeniging „Volksbelang". Tn betrekking tot do wo ningen in de Torenstraat blijkt, dat do rekening van Volksbelang sluit met een na- deelig slot van 1364.93, waarvan door de •gemeentekas een bedrag van 430 zal moe ten worden bijgedragen, en het resteerend tekort door het Rijk zal worden vergoed. Tn zake do rekening van de woningen in de Zonneveldstraat kan een bedrag van ƒ786.96 bij reserve worden gevoegd. Na eenigo inlichtingen door den voorzitter wordt tot goedkeuring van de rekening be- siloten. Dn ingekomen rekening der Vereeniging tot Werkverschaffing sluit met een nadee- lig slot van f 636.75. a an arbeidsloon werd uitgekeerd f 1034.70. Door de gemeente zal een bedrag van f 500 volgens gedane toezegging aan de vereeniging worden gegeven. Op voorstel van B. en W. werd tot goedkeuring besloten. De arbeidsbemiddeling. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ver ordening voor het agentschap der arbeids bemiddeling. Aangezien de gemeente is aangesloten bij het correspondentschap voor arbeidsbemiddeling, is volgens wette lijk voorschrift noodig een agent te be noemen, waartoe wordt aangewezen de se cretaris der gemeente, de heer B. den Bra ver. Voor het dorp wordt tot sub-agent daartoe aangewezen de heer G. W. .Jocham. die reeds geruimen tijd met deze werk zaamheden was belast. B. en W. stellen voor een instructie voor den agent vast te stellen, waarbij o.a. wordt bepaald, dat aan de secretarie aan den Rijndijk gelegenheid zal worden gegeven voor wat deze zaak betreft van des v.m. 911.30 en van 24 uur. Voor het dorp des v.m. van 99.30 ten huize van den heer Jochem. De vergoeding voor den agent wordt vastgesteld op 50 per jaar, en voor den houder van den mel- dingspost der arbeidsbemiddeling op het dorp, op voorstel van B. en W. gebracht op 100 per jaar, ingaande 1 Jan. 1933. Door het Rijk zal in de kosten 40 pet. wor den bijgedragen. Naar aanleiding van ecu verzoek aan den Kerkcraad der Ned. Herv. Kerk om te mogen huren de woning die verhuurd is geweest aan het hoofd der openbare school, doet do voorzitter- eenige modedeelingen. In een gehouden conferen tie met den voorzitter van den Kerkc raad der Ned. Herv. kerk is erop gewe zen, dat B. en W. niet de vrije beschikking hebben over de woning, om reden dat, als binnenkort oen hoofd voor de openbare school zou moeten worden benoemd, de woning dan gereserveerd moet blijven. Daar echter de loop van zaken moet worden af gewacht, en B. en W. pas na 1 Juli hiervoor nadere gegevens zullen hebben, zou de wo ning tot 1 October a.s. kunnen worden be trokken. In zake de huurprijs, die op 400 per jaar was gesteld voor de voormalige hoofdonderwijzer, had de Kerkeraad ook eenig bezwaar, en verzocht verlaging van het gestelde bedrag. Na gehouden bespre king, waaraan verschillende leden deelna men, wordt op voorstel van B. en W. be sloten bedoelde woning voorloopig tot I October aan den Kerkeraad der Ned. Herv. kerk te verhuren, in afwachting of een lan ger termijn mogelijk is in verband met een te benoemen hoofd der Openbare school. Do huur der woning va-st te stellen op 15 pet. van het salaris, dat door het hoofd der Herv. school zal worden genoten. De verordening regelende de eisoben van be noembaarheid en de bezoldiging van de ge meente-veldwachters, wordt op voorstel van B. en W. gewijzigd, overeenkomstig een in gekomen schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken. De leeftijdsgrens, die op 35 jaar was gesteld, zou met enkele jaren mogen worden overschreden, en de vergoeding voor een rijwiel voor politie diensten van 50 op 30 per jaar worden gebracht, terwijl bij ziekte en ongeval na dere fomiuleering noodig werd geacht. Bij de gehouden bespreking bleek, dat de raad zich met de voorgestelde wijzigingen wel kon vereenigen, alleen wat de vergooding voor een rijwiel betreft hadden enkele le den bezwaar tegen vermindering van het genoten bedrag. Een voorstel van den hoer Scheel om de vergoeding voor het rij- wiel op 50 te houden, gesteund door don heer Jac. de Kort, wordt in stemming ge bracht, en verworpen met 6 tegen 3 stem men. Wegens opheffing van de betrekkingen van onderwijzer en onderwijzeres aan o'e Openbare Lagere school, daar deze met 1 Juli a.s. zal overgaan in een eenmansschool, stellen B. en W. voor tegen genoemde da tum eervol ontslag te verleenen aan den heer G. van Heven Oort als onderwijzer, en aan mej. A. H. Mollema, als onderwijze res, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Inzake het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot ƒ59.500 wordt op voorstel van B. en W. be sloten tot eenigo aanvulling in dier voege, dat rente en aflossing uit de gewone dienst zal worden bestreden, en ook de kapitaal- dienst zoo noodig kan worden aangespro ken voor dit doel. Goedgevonden wordt wijziging der be grooting dienst 1932. Bij do rondvraag informeert dc hoer Scheel of door B. en W. reeds een voorstel kan worden gedaan in zako het passeeren van voertuigen op den openbaren weg, waarop de voorzitter zegt. dat nadere in formaties zullen worden ingewonnen. De heer Jac. dc Kort vestigt de aandacht van B. en W. op do onhoudbare toestand van slooten bij den ingang der gemeente in het Oosteindc. Hiervan zal nota worden geno men en een onderzoek ingesteld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 27. Hij wilde zijn ontdekking aan Struis- je vertellen, maar toen hij zich omdraai de, stond daar alleen de kip. Zijn haren rezen van verbazing recht overeind. Wat nou, riep hij wit van schrik, Struisje, zijn mijn oogen nu opeens niet goed meer, of ben je werkelijk zoo klein geworden? 28. Maar Profje wantrouwde toch eer der zijn oogen en wilde zich weer op zijn lastdier zetten. Hij deed een poging om zich schrijlings op Struis je te zetten, wel ke jammerlijk mislukte. De verschrikte kin liep hard onder Profjes beentjes vandaan en Profje viel op zijn dik buikje in het zand voor de boerderij.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15