ZATERDAG 27 MEI 1933 DE LHDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Een niet te ontwarren knoop, die doorgehakt moet worden. Frankrijks houding stelt teleur. Met behoedzaamheid worden de besprekingen te Genève voortgezet. Wapenstilstand tusschen de gele Chineezen en de schele Japanners. Gordiaanse he knoop. Het probleem der ontwapening zit in een hope loos verwarden knoop. Aan alle kanten zijn de gedelegeerden te Genève bezig er aan te trekken en te plukken, met het resultaat, dat de knoop hoe langer hoe vaster komt te zitten. Er zijn momenten, waarop er eenige toeschietelijkheid in de verwarde massa schijnt te bespeuren en dan juicht de hee- le wereld, om vlak daarna met een teleur gesteld gezicht te moeten toezien, hoe al les vaster zit dan ooit. Oogenschijnlijik zou men zeggen, was er nimmer een tijd zóó gunstig voor ontwa pening. De verplichting om te ontwapenen heb ben de mogendheden zelf vastgelegd in 't vredestractaat van Versaillesde volke ren snakken er naar, omdat er geen geld is om de dure legeruitrustingen te beta len; Duitsohland is ontwapend; Amerika doet een dringend beroep op de delega ties; Hitier heeft zijn vredeswil betuigd op een wijze, welke de gematigde Briining hem niet had kunnen verbeterenmen heeft het eene pact na het andere geslo ten, waarin men elkaar heilig beloofd heeft, geen oorlog te voeren. En tooh De Gordiaansche knoop is onontwar baar, als zij niet ineens wordt doorge hakt. Teleurstelling. Verleden week leek het zoo aardig te vlotten, na de rede va.ii rijkskanselier Hitler. Göring vloog naar Italië en het doel van zijn bezoek aan Mussolini bleek te zijn het bekende vier-mogendheden-pact, het plan van Mus solini om de vier groote mogendheden in Europa elkaar te laten beloven, dat zij* den vrede in Europa zouden handhaven. Göring vloog terug en bracht als een vre- des-duif de groene olijftak van een heuge lijk bericht met zich mee. Het vredes- pact van Mussolini zou worden ondertee kend. De zon brak door over de aarde, nu zou alles opklarenMen juiohte echter te vroeg, want het is nog niet zoover, dat het Mussolini-pact reeds wordt ondertee- kend. De onderhandelingen zijn slechts wat harder opgeschoten, dan men had durven verhopen. Frankrijk kan zich nog niet heelemaal vereenigen met den inhoud van het pact en verlangt wijzigingen. Wij weten niet wat het Mussolini-pact precies inhoudt, omdat het nimmer is ge publiceerd, maar wij weten wel, dat het een groote stap vooruit zou zijn op den moeizamen weg naar een duurzamen vre de en daarom was in elk geval de tijding, dat de onderteekening van dit pact zoo nabij was, een zeer verheugende tijding. Niet zonder reden echter, hebben wij vorige week Zaterdag ons weekoverzicht beëindigd met een vraagteeken, een vraag- teeken achter de bereidwilligheid van Frankrijk om eindelijk eens genoegen te nemen met de geboden waarborgen zijner veiligheid. De dezer dagen te Genève gehouden rede van Paid Boncour was één groote rechtvaardiging van dit vraagteeken. Ondanks de toezeggingen van Norman Davis, den vertegenwoordiger van Ameri ka, die verklaarde, dat de V. S. bereid waren tot het sluiten van een consultatief pact, bleek Frankrijk nog niet tevreden Amerika wal bij een ev. conflict afstand doen van zijn recht op neutraliteit, wil dus landen, die sanctiemaatregelen toe passen, daarin niet hinderen, ofschoon hem dat financieel nadeel kan berokke nen. Amerika wil zelfs met de in den Vol kenbondsraad vertegenwoordigde staten deelnemen aan beraadslagingen ter bera ming van de beste middelen om den vre de te handhaven bij een dreigenden oor log, en om den vrede te herstellen wan neer de oorlog reeds is uitgebroken, maar Amerika wenscht zich bij de keuze der middelen niet van te voren te binden. Al gemeen is men van meening, dat dit de meest vérgaande ooncessie is, welke op het oogenblik van de V. S. is te verwach ten. Frankrijk wil echter meer. Het wil een garantie-pact, waarbij de mogendheden zich zullen verbinden om Frankrijk bij een eventueelen aanval actief te helpen. Bovendien kwam Boncour met het oude plan te voorschijn, om de aanvalswapenen ter beschikking te stellen van den Volken bond, waarbij de clou is, dat de landen, die deze wapenen ter beschikking stellen, ze zoolang mogen houden, totdat de Volken bond ze noodig heeft! Een fraaie ontwape ning. En in plaats van bet Ontwapenings- plan-Macdonald, waarop deze zoo ge zwoegd heeft om den grootsten gemeenen deeler te vinden van aller wenschen, te aanvaarden, zooals Amerika doet en Duitschland en zoovele andere landen, is Frankrijk bereid om er over te praten. Deze houding is diep teleurstellend en Frankrijk staat thans voor de geheele we reld ten toon als degene, die de Ontwa peningsconferentie saboteert. De Gor diaansche knoop is nog lang niet ont ward en zeker niet vóór 12 Juni a.s., wan neer de Economische "Wereldconferentie te Londen bijeen komt. Wel zijn e>r teekenen, die wijzen op een toegeven van Frankrijk, omdat het ziet, dat het zich al te zeer geïsoleerd heeft. En daaraan is het dan ook te danken, dat men de besprekingen maar weer in uiter ste behoedzaamheid voortzet. Verzoening in China. De toestanden kunnen zich soms tegen ieders ver waoh ting wijzigen. Dat zien we in China. Terwijl iedereen verwachtte, dat de Ja- pansche legers de steden Tientsin en Pe king zouden bezetten en niets er op wees, dat een verzoening nabij was, komt plot seling het bericht, dat de Chineezen en de Japanners een wapenstilstand hebben gesloten. Weliswaar liepen er al dagen lang ge ruchten van onderhandelingen tusschen de Japanners en de Chineezen en duurde het wel merkwaardig lang, voordat de Ja- pansche troepen, die maar steeds in volle opmarsch waren, de bedreigde steden be reikten, maar wie geloofde er in ernst aan een bijlegging van het conflict? Wij hebben nu reeds jarenlang ervaring van de methode der Japanners. lederen keer doen zij vredelievend en worden dan weer tel kens „gedwongen" om een nieuw offensief in to zetten. En nu plotseling een wapen stilstand Es ist zu scliön um wahr zu sein. Wij zullen ook hier niet te vroeg moe- en juichen, want de wapenstilstand is wel mondeling beklonken, maar nog jiiet on derteekend. En bovendien, al wordt de wapenstilstand onderteekend, dan betee- kent dat nog geen vredesverdrag. Een wa penstilstand is slechts een tijdelijke op- sohorting der vijandelijkheden, die aan een werkelijken vrede vooraf kan gaan, maar ook wel eens een strijdmiddel kan zijn, om tijd te wjnnen. Wat is de bedoe ling van Japanners en Chineezen? Zien de Chineezen het hopelooze in van een verdediging van Peking en Tientsin en zijn de Japanners toch wat ongerust over de ontwikkeling van het conflict met Rusland over den Oosterspoorweg? Wij weten het niet, kunnen moeilijk in de Oostersohe zielen kijken van de schele Japanners en de gele Chineezen. Wij zul len de verdere ontwikkeling der gebeurte nissen moeten afwachten. SPORT VOETBAL ROTTERDAM—HAARLEM. Zondag a.s. zal te Pijnacker de wed strijd plaats vinden tusschen de verte genwoordigende .elftallen v Haailem en Rotterdam. De wedstrijd wordt ge speeld op het terrein van Oliveo en be gint om 3 uur. Het Rotterdamsche elftal moest in verband met de verkiezing van K. J. Strieder voor het R. K. Ned. Elftal en doordat Excelsior te Schiedam mogelijk Zondag a.s. voor de promotiecompetitie moet spelen, belangrijk gewijzigd wor den. Het is nu als volgt samengesteld: C. Venrooy (Spartaan) W. Pols J. Ecveld (Spartaan) (Celer) A v. d. Geer P. Haanappel G. Luypen (Spartaan) (Leonidas) (Spartaan) 1 Ohx. Nieuwenhoven A. Mentink (Oliveo) (Spartaan) L v. d. Huls J. v. d. Geer (Leoiiidas) (Spartaan) De rechtsbinnen zal nog nader "worden aangewezen. Haarlem brengt het volgende elftal in het veld: Heemskerk (Geel-Wit) Heesakkers Van Es (Onze Gez (TYBB) Rotteveel P. Nijssen Vinken (TYBB) (Santpoort) (HBO) Toledo Ruygrok Put (HBO) (HBO) (TYB3) Gerrits Kalden bach (Santpoort) (Santpoort) R. K. S. V. „V. V. L." De nederlaagwedstrijden worden mor gen voortgezet. Na eenige weken van stilstand xal VVL I de gastheer zijn van Lodewijk I uti Rotterdam. Deze club komt uit in de le klas van den D.H.V.B, zoodat zij het de V.V.L.-menschen knap lastig zal maken. Doch te oordeelen naar de laatste wedstrijden, vreezen we niets. Er zal hard gewerkt moeten wor den om de Lodewijk-menschen van het lijf te houdenwe vertrouwen dus dat dit dan ook gedaan wordt. Aanvang van den wedstrijd 2.30 uur. Om half een spelen de V.V.L.-reser- ven tegen S.J.C. III eveneens voor de nederlaag. S.J.O. is voor hen geen on bekende, zoodat zij weten wat hen te wachten staat. Reserven doet je best en tracht een zoo goed mogelijk resultaat te behalen en blijft sportief. De V.V.L. I Jun. gaan naar de serie- wedstrijden van A.V.V. te Leidsohen- dain. Daar zullen zij het le Jun. elftal van Aeolus ontmoeten. Als de geruchten waarheid bevatten is dit een der sterk ste elftallen uit Rotterdam. V.V.L. Jun. doet niet onder voor je Rotterdamsche collega's en laat hen de kracht voelen van een Jun. elftal uit het Leidsche District. Aan het publiek wordt bekend go- maakt dat Zondag weder de gewone tarieven gelden. Afd. Athletiek. Aan de leden wordt bekend gemaakt dat Maandagavond om 8 uur de eerste training plaats heeft onder deskundige leiding. Nieuwe leden kunnen zich opgeven Zondag a.s. op het terrein bij een der bestuursleden en ook op de trainingsavonden. R. K. S. V* „N. V. C." Voor morgen zijn weer belangrijke wed strijden vastgesteld. NVO I krijgt bezoek van DOS I. Reeds meermalen hebben on ze jongens de kampioenen waardig partij gegeven. We zijn er dan ook van overtuigd dat het wederom een spannende wedstrijd zal worden. Aanvang 3 uur. Om 1 uur ontvangt NVO II Liase UI. Ook in dezen wedstrijd zal het aan span ning niet ontbreken! We houden het op een NVC-zege. NVC ni gaat naar DOS TV in Roelof- arendsveen. Als ieder zich volkomen geeft kan ook hier een behoorlijk resultaat be reikt worden. Onze junioren gaan op tournooi te Noordwijk. Ze komen uit tegen SJC I- Jun. Dat zal een zware partij worden! We zullen den uitslag maar rustig afwachten. In tusschen wensohe we onze kampioenen veel succes! R. K. S. V. „D. 0. S." DOS I gaat morgen naar Noordwij ker- hout om daar voor de nederlaagwedstrij den uit te komen tegen NVC I. Beide clubs zijn geen onbekenden voor elkaar, we hopen op een aangename wedstrijd. Aanvang 2.30 uur. DOS IV moet volgens het Off. Orgaan naar Leiden om RWD II te ontmoetten. Deze wedstrijd is echter reeds gespeeld, zoodat de mogelijkheid van niet doorgaan groot is. Is dit echter niet het geval dan allen present. Aanvang 2.30 uur. Voor de minst-krachtige DOS combina tie komt NVC TTI op bezoek op het D08- terrein. Laat dit een gemoedelijk partij tje worden. Aanvang 2 uur. R. K. S. V. „S. N. A.". Zondag a.s. speelt SNA I voor de se riewedstrijden van AW te Leidsohendam tegen Aeolus I uit Rotterdam. Aan een voorspelling omtrent den uit slag van dezen wedstrijd zullen wij ons niet wagen, daar Aeolus een nog onbe kende tegenstander is. Wij rekenen in ieder geval op een eerlijken en fairen wedstrijd. Tevens worden de leden eraan herin nerd dat Maandag a.s. de algemeene ver gadering zal worden gehouden. Gezien d© belangrijkheid van deze vergadering mag geen enkel lid op het appel ontbreken. I. V. C. B. R. K. Sportvereen. S. J. C. Morgen gaat het eerste elftal een vriendsohappelijken wedstrijd spelen te gen het sterke Volendam I*to Volendam. Het schilderachtige plaatsje met zijn wijd-broeken is zoowel voor onze spe lers als voor vele supporters bekend ge noeg van het laatste bezoek aldaar. De reis wordt nu echter niet gemaakt op het zilte nat, doch per touringcar, wel ke te kwart voor twaalf vanaf het Lin- denplein vertrekt. Nog enkele plaatsen zijn er voor supporters beschikbaar ad 1.25. Het derde elftal gaat op bezoek bij V. V. L. voor de Nederlaagwedstrijden, terwijl op het Sportpark een Voetbal- tournooi zal plaats hebben voor Patro naatsleden uit Noordwijk en omliggende plaateen. Wed strijd programma voor a.s. Zondag. Kampioenscompetitie. Valkenburg—Wilhelmina Promotie comp. 2e klasse: WALimvio; ExcelsiorDONK. le klasse A: KNV—Caesar; Vol- hardingWH. le klasse F: VVZ—Wilskracht. 2e klasse O: Spartaan IILisse (2 uur). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma v«Or a.s. Zondag. Promotie-degr.: Foreholte I— Teylingen II. R. K. S. V. „St. Bernardus". Aa. Zondag gaat het eerste elftal op bezoek te Bodegraven, om aldaar den eer sten wedstrijd te spelen tegen het eerste elftal van de aldaar onlangs opgerichte R. K. Voetbalvereeniging. „St. Bernardus" zal aldaar uitkomen in de volgende op stelling Th. J. Wesselingh C. Bahlmann J. Th. van Goozen B. v. d. Haas H. v. Teilingen H. Verdegaal Th. Verkley C. Verkley N. v. d. Zwaan M. Wortman J. van Goozen Het bestuur hoopt dan ook, dat zeer vele supporters de spelers zullen verge zellen, om aldaar hun elftal aan te moe digen. Het gezamenlijk vertrek is vast gesteld op 2 uur (zomertijd) per fiets. De aanvang van den wedstrijd is te 3.30 uur (Zomertijd). Ongeveer hetzelfde elftal heeft Zon dag het voorlcopig R. K. Ned. Elftal kranig partij gegeven, heteen wel pleit voor de sterkte der ploeg. De wedstrijd zal geleid worden door den bekenden I.V.C.B.-soheidsreohter den heer J. Döring. R. K. S. V. „Adolf Kolpjng". De eerste promotie-wedstrijd van Kol- ping op eigen terrein tegen N. A. S. I van Halfweg is op een verdiende nederlaag uitgeloopen voor Adolf Kolping. Het ge heele elftal, dat danig gehandicaptwas door haar linksback, lag er totaal uit. Tot overmaat van ramp werd neg een pe nalty gemist. Enfin Kolping niet den moed verliezen. Er is pas een wedstrijd verlo ren. mar dan ook in den vervolge aan pakken. Nu a.s. Zondag speelt ons 2e elftal een liefdadigheidswedstrijd te Aarlanderveen tegen Aarlanderveen I, ten bate voor Her wonnen Levenskracht. Deze'match zal met muziek opgeluisterd worden, en begrijpe lijkerwijze zal het niet aan belangstelling ontbreken. Wie wint er? De Junioren gaan naar Vrouwenakker om te spelen tegen een daar pas opge richte club. Ook hier zullen onze jongens wel weer zegevierend uit den strijd ko men. Het eerste elftal heeft in verband met afwezigheid van een aantal spelers, geen wedstriid Den ?en Pinksterdag gaan zij naar Teylingen IL R. K. Athl. en Snortvefeeniging „Rood-Wit". Voetbal Voor Zondag is de voet balwedstrijd RWD II—DOS IV voor de c v-ct~p^ni<L Vermoedelijk is bier een misverstand bij het bondsbestuur oorzaak, dat deze match is vastgesteld, want tweeden Kerstdag is deze wedstrijd al gespeeld en eindigd ein het voordeel 41 voor onze reservenI Wanneer deze wedstrijd niet afgelast wordt, verwachten wij, dat de Veenbewo- ners een vriendschappelijk partijtje komen spelen. Het eerste en derde juniorenelftal gaat naar Warmond om deel te nemen aan de nederlaagwedstrijden van S. M. C. Het derde vertrekt om kwart voor 12 en het eerste om kwart voor 1 vanaf hotel Den Burcht. t- EUi' LE I ON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 39) Richard Gould ging den volgende mid dag uit, om vóór zijn vertek nog enkele dingen met Rose af te spreken en toen hij terug kwam, was hij in een nóg onmogelij ker humeur dan den vorigen dag. Zijn be zoeken aan Rose schenen altijd een bijzon der onaangenaam verloop te hebben, want nooit kwam hij in de opgewekte stemming van een gelukkigen minnaar uit het kleine huisje terug, en Fanshaw stelde zich de vraag, of Susan misschien toch gelijk had en Rose zoowel Gould als een anderen aanbidder aan het lijntje hield. Ricky verstrekte echter geen inlichtingen; hij laadde, met hulp van den koetsier, zijn bagage op het eenige bouwvallige huurrij- tuigje, dat het dorp rijk was en verliet Hurton Hall, dat zoovele jaren, zij het dan met langdurige tusschenpoozen, zijn te huis was geweest, om den trein van vijf uur naar Londen te halen. Lionel, die on danks alles wat hij tegen Richard had, een gevoel van weemoed niet kon onderdruk ken, nu de kameraad van zijn jeugd en jongelingsjaren voor altijd van hem weg ging, wilde hem naar het station in Isley brengen, om daar afscheid van hem te ne men. Maar Gould bedankte voor dit aan bod. Hij stak zijn neef de hand toe en zei op een bruusken toon, waarvan het duidelijk was, dat hij dienen moest om andere ge voelens te verbergen: „laten we elkaar maar hier vaarwel zeggen, ouwe jongen We hebben het, alles bij elkaar genomen, toch wel goed met elkaar kunnen vinden en je bent reusachtig geschikt tegen me ge weest. Maar het wordt langzamerhand tijd, dat ik wegga, om mijn brood te ver- dien-en. Adieu „Adieu Maar je adres „Misschien stuur ik het je en misschien ook ndet. Als ik naar Canada ga, zal ik het waarschijnlijk wel laten weten, maar zoo lang ik in Engeland ben, moet je maar geen moeite doen om me te schrijven. We hebben alles gezegd, wat er te zeggen valt en ik heb voor een hoop dingen te zorgen om een nieuw leven met Rose te kunnen beginnen, zooals je wel begrijpt. Nogmaals adieu, kerel. Het ga je goed En denk nog eens aan me Nog een haastige handruk, Richard stapte in en het rijtuig sukkelde weg. In huis teruggekeerd, pijnigde Fanshaw zijn hersens met de vraag, waarom zijn neef niet wilde, dat hij zijn adres zou weten, vóór hij in Canada was aangeko men. Het antwoord zou hij dien avond vernemen. Tenminste hij veronderstelde, dat, wat hij hoorde, de verklaring van Riekjes geheimzinnigheid was, ofschoon zijn geloof aan de onschuld van zijn neef hem deed twijfelen. Het was juffrouw Tuckle, die hem de mededeeling een wel zeer onverwachte en verbijsterende bracht. De kleine vrouw met de scherpe, zwarte'oogjes, liet haar meecter door bemiddeling van Wil liam den butler-huisknecht weten, dat ze hem dien avond, wanneer hij zich in de bibliotheek bevond, graag wilde spreken. Fanshaw, verbaasd over deze vormelijke, haast-pletfhtige aankondiging, gaf de boodschap mee terug, dat de huis houdster hem zijn koffie kon brengen. Toen hij om acht uur voor den haard zat te rooken, met een krant voor zich, die hem maar matig interesseerde, kwam juffrouw Tuckle voor de bijzondere gele genheid in haar Zondagsche japon, met het koffieblad binne. Ze zette het op de middentafel en liep toen terug naar de deur om zich te overtuigen, dat deze wel goed gesloten was. „Wat is er, juffrouw Tuckle?" infor meerde de jonker, zich afvragend, wat deze voorzorg te beteekenen had. „Het is over meneer Richard", ant woordde de huishoudster, met een schuin- schen blik op de aeur, terwijl ze haar eenieszins schril stemgeluid tot gefluister trachtte te dempen. Lionel ontstelde Een angstig voorge voel van naderend onheil bekroop hem. Wat had zijn onberekenbare neef nu weer uitgevoerd, dat juffrouw Tuckle met zulk een vertoon van ernst en gewichtigheid over hem kwam spreken „Wat is er met hem?" klonk het ge jaagd. „Ik ben blij, dat hij weg is", verklaarde juffrouw Tuckle veelbeteekenend. „Is dat alles, wat u mij mee te deelen hebt „Neen meneer, maar ik moet al mijn moed bij elkaar rapen om u te vertellen, wat ik weet en wat ik denk.... De hemel sta mij bij Het werd de goede ziel plotseling te machtig en in krampachtig snikken uit barstend, bracht ze haar schort naar de oogen. „Is het over Ricky?" „Ja meneer, het ia over meneer Ri chard", jammerde juffrouw Tuckle. „Ik kwam vanmiddag dat mensch, die Susan Tollhurst tegen, toen ik boodschappen deed in het dorp en ineens stuift ze op me af en schreeuwt me toe, dat we een moor denaar in huis hebben, die...." „Daar hooft u zioh niet zoo over op te winden, juffrouw Tuckle", viel Fanshaw haar kalmeerend in de rede. „Ik weet, dat Susan zich het- onmogelijke idee in het hoofd heeft gehaald, dat Richard iets met den dood van den ouden man en de verdwijning van den beker uit te staan eeft. Ik ben persoonlijk bij haar geweest om haar er op te wijzen, dat mijn neef om tien uur op zijn kamer was." „Dat heb ik haar ook gezegd", barstte de huishoudster uit. „Ik zei, dat ze zich schamen moest om zulke schandelijke leu gens te vertellen. En toen liet ze me staan en stevende weg zonder verder een woord." „Nu dat is dan maar goed, juffrouw Tuckle", meende de jonker. „Wat had ze ook nog kunnnen zeggen? Uw getuigenis en het mijne zijn immers voldoende bewijs, dat meneer Richard geheel buiten de mis daad staat." De oude vrouw frommelde zenuwachtig aan haar boezelaar en staarde naar den grond. „Bent u daar zoo zeker van, me neer fluisterde ze met trillende lipipen. Lionel schrok herig. „Wat bedoelt u in vredesnaam?", sta melde hij. „U hebt hem toch zelf naar bed zien gaan?" „Zieker meneer, maar ik zag hem ook weer beneden komen met zijn schoenen in de hand. „Wat?" De jonker sprong op. „Wilt u zeggen, dat Richard dien avond na tienen nog buiten is geweest?" „Ja meneer", was het besliste antwoord. „En daarom ben ik zoo blij, dat meneer Richard is weggegaan. Ik ben vast over tuigd, dat als hij gebleven wad, die akelige Susan op een of andere manier er achter zou zijn gekomen, dat hij dien avond nog op het pad is geweest. En dan zou zo hem het vuur aan de schenen hebben ge legd, gelooft u dat maar gerust, meneer „Juffrouw Grant", verzocht Fanshaw, in deze ernstige omstandigheden de huis houdster met haar werkelij-ken zelden gebruikten naam aansprekend, „vertelt n me alstublieft precies, wat u gezien hebt en hoe het kwam, dat u het zag." „Ik had dien avond erge kiespijn", be gon juffrouw Tuckle haar relaas „en toen u en meneer Richard naar boven waren gegaan, bleef ik in de keuken zitten mot mijn wang naar het vuur. U moet namelijk weten, dat mijn grootmoeder altijd zei, dat de warmte zoo goed is voor zenuwen in je mond en dat is ook zoo. Nu, ik zat dan bij het fornuis en niet lang na tie nen hoorde ik iemand op de trap. Op mijn kousen ik had mijn pantoffels uit gedaan om mijn voeten te warmen liep ik heel voorzichtig naar de hall om te kij ken, wie daar was en ik zag meneer Ri chard naar beneden komen met zijn schoe nen in de ééne hand en een kaars in de andere. Hij kon mij niet zien en toen hij in de hall kwam, luisterde hij even of u nog op was hier, bij de biblotheek. Hij merkte, dat u op den gewonen tijd naar bed was gegaan en sloop naar het kleine kamertje achter de eetkamer, waar hij al zijn rommel bewaarde." „Ja, Ricky's „museum", zooals v re hei altijd spottend noemden. Gaat u door, alstublieft." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13