VRIJDAG 26 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEEN REDEN OM TE JUICHEN. CIJFERS, DIE EEN LES BEVATTEN. Wij, katholieke Nederlanders, zijn een wonderlijk volk. Wij kunnen het vandaag over verschillende zaken met elkaar aan den stok hebben, om morgen arm in arm te juichen over een behaald succes. Dan doen we net alsof er geen vuiltje meer aan de lucht is. Dan vieren we feest en we zetten, op z'n Hollandsch, de bloemetjes buiten. Zoo ongeveer verging het ons in de laatste jaron, bij de verbazende voortzet ting van onzen invloed op sociaal, econo misch en poiitiek terrein. Waar wij zoo vele jaren verstoken waren geweest van onze rechtmatige vrijheid, daar was het vanzelfsprekend, dat we met sprongen vooruit zouden gaan. En dio groote voor uitgang heeft ons wel wat overmoedig gemaakt, zoo zelfs, dat men dikwijls over het hoofd ziet, dat wij, als Katholieken, slechts 1/3 der Nederlandsch© bevolking zijn. Daarmede willen we natuurlijk niet beweren, dat gerechtvaardigd e verlangens of eischen van onze zijde door de andere kant genegeerd mogen wor den. En dat wij nog al eens genegeerd worden, valt ook niet te ontkennen. Dooh de zaak, waarop wij de aandacht willen vestigen, is de uitslag van de ver kiezing der nieuwe Tweede Kamer. Na tuurlijk heeft bijkans iedereen aan het cij feren geweest over winsten en verliezen bij de diverse partijen en partijtjes. En menigeen, die in het labyrinth der zetel- verdeeling geen weg weet, heeft zich on- gewtijfeld afgevraagd, hoe wij konden verliezen. De Katholieke Staatspartij ging toch 35.000 stemmen vooruit 1 Zoo was het inderdaad. Maar een dui delijker beeld krijgt men bij het wat na der bezien der percentages. De katholieke partij kreeg namelijk 27.88 pet., terwijl dit bij do verkiezing van 1929 bedroeg 29.64 pet. Onze 28 Kamerzetels van nu en de 30 zetels van de vorige Kamer geven dus een zuiver beeld van het aantal katholieke stemmen. Welnu, dit zuivere beeld geeft geen re den tot juichen. Want het zegt ons in dui delijke taal, dat we achteruitgaan. Laten we ons in deze geen illusies ma-ken, doch openlijk deze les der cijfers constateeren en.... er onze conclusies uit trekken. Wij, Katholieken, hebben toch in het algemeen de groote gezinnen. Dus feite lijk moesten we vooruit, meer" dan de an deren. En we minderendus hapert or iets. Toen wij in ons land vrij werden, nu taohtig jaar geleden, maakten wij 38 pet. van ons volk uit. En n-u zijn we gedaald tot 30 pet. Dus zijn we in dalende lijndat deugt niet. Zeker, bij deze verkiezing was de katho lieke partij de gebeten hond. Bovendien waren er nog de dissidente partijtjes, die circa 75.000 stemmen veroverden, ondanks het ernstig vermaan der Kerkelijke Over heid. Ten opzichte hiervan zij het ons ver gund op te merken, wat het Kamerlid Max van Poll voor de verkiezing schreef en dat toch wel een ernstige overweging waard is. Hij stelde n.l. de vraag of men een huis, waar iets aan mankeert, terstönd maar verlaten moet als je de fout ontdekt. Na tuurlijk niet. Dat doet een nadenkend mensch niet. Maar men zal juist de fout opzoeken en deze herstellen Zoo ook zou het een onherstelbare dwaasheid zijn, om op de puinhoopen der katholieke partij een nieuw bouwwerk te plaatsen. En dit weegt des te zwaarder, naarmate wij in de jaren na Dr. Sohaep- man getoond hebben, verantwoordelijk heid te kunnen en te durven dragen. Voor ons katholieke volk zijn de cijfers der verkiezing een les, waar het thans gaat vóór of tegen Christus. Mochten daarom ook allen begrijpen, dat in het huis, waarvan de stoere Sohaepman de bogen spande en de lijnen trok, ook plaats is voor allen. Daartoe wer- ke men van b e i d e zijden aan het nood zakelijke herstel der een-heid Wij roomsche menschen, wij- juichen zoo gauw. Maar de ernstige feiten mogen we niet vergeten. We minderen in ors land en toch, we moesten feitelijk winnen. De harde les der cijfers zij tevens een aansporing. Nog is het niet te laatnog leeft in duizenden het geloof der vaderen. Actie, katholieke actie, samen weking van priesters en leeken, zie daar onze plicht om te behouden en te herwinnen. Het beroep van onzen Bisschop zij in deze niet tevergeefs S. M. LETTEREN EN KUNST L'ILLUSTR AZI ONE VATICANA. Aan velen onzer lezers zal het reeds bekend zijn, dat sedert Januari van dit jaar in Rome ook een Ncderlandsche vertaling wordt verzorgd van dit tijd schrift, dat nu in 6 talen over de be schaafde wereld wordt verspreid. Het laatste nummer geeft evenals elk nummer op den omslag oen prachtige plaat in koperdiepdruk. Behalve 108 foto's en 2 platen buiten den tekst zorgen de 17 groote en kleine artikelen nog niet te rekenen de zeer interessante Vaticaansche Kalender, die een weekoverzicht geeft voor een bon te afwisseling. We lezen er over Miohelangelo, over de 5 jaren gevangenschap van een bis schop in Rusland, over Thibet en zien den plechtigen Pauszegen „Urbi et Orbi" in beeld. De foto's van den dag toonen duidelijk aan, iets dat onder de katho lieken wel wat meer bekendheid ver- d'ent, wat een belangrijk centrum het Vaticaan voor de geheele wereld is. Dc Raad dezer gemeente kwam Dinsdag avond in openbare vergadering bijeen. Af wezig was de heer van Reisen. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Van de afd. Voorhout der R. K. Volks bond was een verzoek ingekomen om aan de werkloozen niet kostwinners in deze gemeente, die van de gemeente geen steun ontvangen en dus geheel zonder inkomsten zijn, ook een klein steunbedrag uit te kee- ren, in dier voege dat de gemeente voor deze werkloozen de contributie betaalt die zij verschuldigd zijn aan hun bond De voorzitter doelt mede, dat B. en W. zich hierover tot de regeering hebben ge. wend, hot steundepartement heeft echter medegedeeld dat aan dit verzoek niet mocht worden voldaan. De heer Voet vindt het vreemd dat deze vorm van steunverleening in de eene ge meente wel toegestaan wordt en hier niet. Voor adressanten rest thans niets anders als zich rechtstreeks tot het steundeparte ment te wenden. Belastingverhooging. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om de opcenten op de ge meentefondsbelasting voor het jaar 1933/34 te verhoogen van 80 op 100. Door de in specteur der directe belastingen was dc op brengst dezer belasting geraamd op 14.400 Dezer dagen heeft genoemde inspecteur echter een nadere raming toen toekomen van 10.000.een nadeelig verschil dus van 4400.De steun aan werkloozen was geraamd op 13.000.tegen een rijks subsidie van 9000.—; thans is echter reeds uitgekeerd -ruim 16.000.— zoodat het totaal der steunuitkeering dit jaar wel 30.000.zal beloopen. waarvan 8 a 9000 ten laste der gemeente zullen komen. Door verhooging der opcenten zal men een ver sterking der midde.en krijgen van onge veer 2000. De heer Spierenburg verklaarde dat hij niet zal ingaan op een ongemotiveerd op timistisch interview, destijds door den voorzitter gegeven; hij vind het echter be treurenswaardig dat B. en W. als eenig middel verhooging der inkomstenbelasting aangrijpen, zonder blijkbaar aan verlaging der uitgaven voldoende aandacht te schen ken. Verhooging der belasting is een ader lating op een uitgeput patiënt. De motie destijds gericht tot gedeputeerde staten om tot verlaging der salarissen van het gemeente-personeel te komen, is blijkbaar in den Haag in de prullemand terecht gc- komen. De heer v. d. Voet is het met den heer Spierenburg eens; hef eenigste resultaat dat men door belastingverhooging krijgt is, dat het laatste beetje levensmoed dat de menschen nog bezitten er uitgepompt wordt, terwijl de salarissen van het ge meente- en overheidspersoneel blijkbaar heilige huisjes zijn waaraan niet geraakt mag worden.. De voorzitter antwoordt dat hij op de kwestie van het interview niet wenscht in te gaan, daar dit een persoonlijke zaak was. De motie door den Raad ingediend is aan Gedeputeerde Staten gezonden,'na dien hebben B. en W. er niets meer Van vernomen. De heer Spierenburg is door .dit ant woord niet voldaan, door B. en W. is naar zijn meening niets geen moeite gedaan om GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT iets naders van de motie te vernemen. De voorzitter ontkent dit ten sterkste. De heer Voet deelt nog mede, dat a s de zaak niet zoo droevig was, hij zich zeer prettig zou gevoelen. Door den heer Spie renburg en door hom is reeds veel eerder de aandacht er op gevestigd dat men do uitgaven moest verlagen, zij werden toen echter uitgelachen. De crisis heerscht nu reeds anderhalf jaar, doch aan de salaris sen van het overheidspersoneel mag niet getornd worden. Indien wij hier dan ten slotte rijksbemoeiing zouden krijgen, heeft de Raad dat aan zich zc f te danken. Hij is er van overtuigd dat indien de Raad een motie om salarisverhooging aan Gcdep. Staten had gezonden er zeker roeds ant woord was ontvangen, al zal de voorzitter dit wol als een insinuatie opvatten. De heer .Spierenburg wil er bij Gedeputeerde Staten nog eens op aandringen, hun mee ning omtrent de motie te laten hooren en hen van den toestand der gemeente-finan- ciën op de hoogte brengen. De heer v. d. Laan is van meening, dat B. en W. geen verwijt kan treffen omdat zij. de belasting verhoogen willen; door de Ispecteur is de opbrengst 4400.— lager geraamd als de eerste maal en in dit te kort moet voorzien worden. De gemeenfe- financiën moeten in orde blijven en nie mand kan beweren dat er hier roekeloos met geld omgesprongen wordt; zelfs al zou de motie door Gcdep. Staten goedgekeurd worden, dan zou men nog niet uit de moei lijkheden zijn. er zullen m de toekomst nog wel andere offers van de gemeente ge vraagd moeten worden. ITet is hem dan ook een raadsel hoe of sommige leden kunnen adviseeren tegen het voorstel van B. en W te stemmen. Hierna wil de heer Voet het woord nog voeren, dit wordt hejn echter door den voorzitter, onder protest van den heer Voet, niet toegestaan. Bij de stemming die hierna volgde over het voorstel van B. en W. staakten de stemmen 55. Tegen wa ren de heeren de Groot, v. d. Voet, Jansze, Spierenburg en Witteman. Van verschillende pachters van gemeen te-eigendommen zijn verzoeken ingekomen om de pachtsommen dit jaar met 50% te verlagen, daarbij wijzende op het voorbeeld gegeven door het Armbestuur en de Dia conie der Ned. Herv. Kerk. B. en W. mee- nen, dat de bedrijfsuitkomsten inderdaad een verlaging der pacht wettigen. Zij wen- schen echter geen verlaging voor te stellen van 50% doch een verlaging ge'ijk die welke door de Kamer van Crisis Pachtza ken ten vorige jare zijn vastgesteld. De heer v. d. Geer vindt het nog wat vroeg om nu reeds pachtverlaging toe te staan, daar de bedrijfsuitkomsten nu toch nog niet bekend zijn. De voorzitter deelt mede dat de pach ters voor 14 Juni bekend moet zijn wat zij moeten betalen, daar zij zich anders recht streeks tot -de Kamer van Crisis Pachtza ken moeten wenden. Do heer Voet vindt de voorgestelde ver laging niet voldoende. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 8 tegen 1 stem. Tegen de heer Voet. Bij de rondvraag vraagt de heer Spieren burg of B. en W. er hun aandacht aan wil len schenken dat het bollcnpellen in deze gemeente zooveel mogelijk door werkloozen zal worden gedaan. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond te 7.30 uur. Voorzitter: burgemeester Van Wijnbergen. Aanwezig: alle leden. Verzoek van de Ned. en R. Iv. Bonden van Hotel-, Koffiehuis- en Restauranthou ders en Slijters, om het sluitingsuur der café's in deze gemeente gedurende den zo mertijd te bepalen op 12 uur 's nachts Do Raad bes-loot volgens het afwijzend prae- advies van B. en W. Verzoek van den heer Kingma, om eervol ontslag als hoofd der openbare school voor uitgebreid en gewoon lager onderwijs met ingang van 1 September 1933. Ingewil ligd, Het voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan den heer W. van Ingen a's boventallig onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs, werd van do agenda afgevoerd. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Kerkstraat aan den heer Alb. Moo lenaar, alhier. Goedgekeurd. Voorstel tot het geven van straatnamen aan 'aan te leggen straten. Voorgesteld wordt, om de straat vanaf de Tulpenstra.it den naam të geven van „Crocusstraat" en de doorbraak vanaf de Kanaalstraat in ver binding met de Hyacinthenstraat te noo men „Gladiolenstraat". De heer Segcrs hield een pleidooi voor de namen Iris-straat en Leliestraat; de heer A. H. Schrania voelde warm voor een Hoppoelstraat. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot opheffing van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs der ge meente. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, om met de gemeente Hillegom eene regeling aan te gaan omtrent toela ting van leerlingen dezer gemeente tot de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs dier gemeente. Ter bespreking van beide punten ging de Raad langdurig in geheime zitting, waar bij de Inspecteur van het L. O., de heer Baak uit Leiden, aan de Raadsleden in lichtingen verstrekte. Na heropening der openbare vergadering, las de voorzitter een schrijven voor van de ouder-commissie, waarin verzocht werd de Openbare UI.o.-school te handhaven. De voorzitter merkte op, dat B. en W de belangen van goed onderwijs don door slag hebben gegeven bij hun besluit; B. eu W. blijven bij hun voorstel. De heer Verduyn vond het jammer, dat de Oudercommissie niet over de inlichtin- GEMEENTERAAD VAN LISSE gen kan beschikken die de Raadsleden go- kregen hebben. Het voorstel van B. en W is in het belang van het openbaar onder wijs zoowel te Lisse als te Hillegom. De heer Langeveld had het juister gevon den als er meer voeling was gehouden met d£. Oudercommissie. De voorzitter deelde mede, dat de voor zitter en de secretaris der oudercommissie met B. en W. hebben geconfereerd. Een goede verstandhouding met deze commis sie stelt spr. zeer op prijs. B. en W. zijn echter overtuigd, dat voor de kinderen niets beters te bereiken is, dan was voor gesteld. Beide voorstellen werden daarna z. h. st. aangenomen. Wijziging van de bestaande rekening courant-overeenkomst door de gemeente gesloten met de Coöperatieve Boerenleen bank, alhier. Goedgekeurd. Vaststelling van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1932. Goedgekeurd. Rekening en verantwoording door de Ge zondheidscommissie, zeielende te Katwijk Vastgesteld. Gewijzigd besluit tot de heffing van opoenten op de Oemccntefondsbelasting in de gemeente Lisse. Dc voorzitter licht »o toe. dat de insnecteur verklaard heeft, dat de laatste raming wel secuur is en eerder mee dan tegen zal vallen. B. en W. zullen echter ten deze moeten overwegen, hoe op de nieuwe begrooting ontvangsten en uitgaven met elkaar in overeenstemming te brengen. Dc lieer Verduyn constateert dat de fi- nancieele positie der gemeente slecht ia; 2 jaar geleden werden er geen opcenten geheven, nu het maximum. De voorz. beaamde, dat het ontstellend bergaf gaat. Er moet zooveel mogelijk be zuinigd worden. Openbare werken is daar toe reeds aangespoord. Spr. hoopt ook op medewerking van het onderwijs. Het ge meentebestuur hoopt in het vervolg ver schoond te blijven van ercerlijke feiten a's deze. dat steuntrekkenden be paalde gezinsinkomsten niet opgeven. Hierdoor doen zij tekort aan hun medemenschen. Dergelijke ontdekkingen komen iedere week voor. Hoewel' er een behoorlijke straf op slaat, is deze blijkbaar niet voldoende. B. en W. zullen er wel meer toe overgaan, om deze overtreding te laten verbalisee ren, want dit komt niet te pas. Het voorstel werd goedgekeurd. Verzoek van het Bestuur dor Woningver- eeniging „Volksbelang" om do huurprij zen van het bouwblok van 36 woningen dier Voreeniging te mogen verlagen van 4.70 tot 4.per woning per week. De heer A. H. Sehrama verzocht om aan dit voorstel terugwerkende kracht te ver leenen. Toen dit voorstel bekend waa, heb ben namelijk verschillende bewoners aun den bode verklaard geen 70 ets. moer be schikbaar te hebben. De beer Segcrs verklaarde zich tegen terugwerkendo kracht. Daarmede zou men sanctionceren, dat huurders hun huur niet betalen. Degenen, die achterstallige huur hebben, b 1 ij v c n 4.70 botalen, tot hel achterstallige is aangevuld. Spr. wees er nog op, dat tegenover allo woningbouw voreenigingen in Nederland deze te Lisse con prachtfiguur slaat. Het voorstel werd goedgekeurd. Na oen korto rondvraag, waarbij ter sprako kwamen de bouwvalligo huizen aan den Brockweg en het teeron van don Ach terweg, ging de Raad wederom in geheinio zitting. KERKNIEUWS ZALIGVERKLARINGEN IN HET H. JAAR. Naar wij uit Vaticaansche kringen vernemen zal in de tweede hol ft van hot H. Jaar nog een nieuwo reeks Heilig verklaringen plaats hebben n.l. van de Zalige Bernadctte Soubirous; de Zalige Louise de Marillas, do medestichtcros van de Zusters van Liefde; de Zalige Joan Bosco, de Zalige Johanna Thourct, de stichteres van de Zusters van Liefde en dc Zalige Michaela van het II. Sa crament (vicomlesse de Jorbalan) de stichtster van de Dienstmaagden der Liefde. De navolgende Dienaren Gods zullen Zalig worden verklaard: Constando Fer- rini, Professor aan do Universiteit van Pa via; verschillende Minderbroeders, met hun Superior Grcgorius Grassi, die in 1S80 en 1904 in China den marteldood zijn gestorven, een groep van martelaren uit Argentinië, onder wie o.a. Roco Gon zalez dc Santa Cruz, Alfons Rodriguez en Joan del Castillo, die in 1628 den marteldood hebben ondergaan. Het vol gende jaar zullen nog meer zaligverkla ringen plaats hebben, van dienaren Goils wier processen thans nog aanhangig zijn. DE KARMELIETEN KEEREN TERUG NAAR ENGELAND. Naar men ons van welingelichte zijde mededeelt kan binnenkort verwacht wor den dat dc Karmelieteh naar Engeland zullen terugkeeren. Bijna 400 jaar zijn de Karmelieten in ballingschap geweest n.l. sinds het jaar 1538 toen Koning Hendrik VIII de „Witte Broeders" uit het land verdreef en hun kloosters liet verwoesten. Bisschop Agimo van Southwork, die zich reeds jarenlang beijvert voor den terugkeer dor Karmelieten in Engeland, heeft dit thans mogelijk gemaakt door hun de zielzorg van 2 paroohios in zijn bisdom toe to vertrouwen. Em. Pastoor Th. Wijtvliet f Na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden is Dinsdag in Hui ze Overdonk te Dongen overleden de zeer- eerw. heer Th. Wijtvliet, emeritus-pastoor van Aardenburg. De zeereerw heer Th. Wijtvliet werd 24 Juni 1850 te Klundert geboren en op 22 Mei 1875 priester gewijd. Op 25 Februari 1897 werd hij benoemd tot pastoor te Groe- de en op 10 Mei 1901 tot pastoor te Aarden- burg. Na vervolgens reetor te zijn geweest van het Sanatorium te Dongen, verkreeg pastoor Wijtvliet op 27 Aug. 1921 eervol ontslag. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren HOEVEEL KATHOLIEKEN ZIJN ER OP, DE WERELD? Blijkens de nieuwste statistiek, die opge steld is door een Hongaarseh priester, be draagt het aanuil katholieken der golieele wereld thans 363.764.793. Hoi officioelo „Catholic Directory" ver meldt 331.604.791 katholieken eu „Whita- kers Almanak1' schat hun aantal op 331.500.000. De nieuwste cijfers van den Ilongaar- schen statisticus zijn door Mgr. Jackman, de voormalige redacteur van het „Catholic Diroctory" gcpubi ceerd in de „lloly Rood Croniclo Zij luiden als volgt Latijnsche Ritus Andere Ritussen. Totaal Europa 200.271.033 5.900.811 206,171.817 Azië 7.455.631 1.109.310 8.564.047 Afrika 5.735.518 02.137 5.707.685 Amorika 120.829.00S 708.378 180,537.416 Australië 12.689.808 12.689.808 Totaal 355.931.118 7.730.015 303.701.793 Whitakcrs almanak heeft dc volgende eindcijfers: Europa 220.000.000 Azië 7.000.000 Afrika 2.000.000 Noord-Amerika 40.000 000 Zuid ij Amerika 61.000.000 Australië 1.500.000 Totaal 331.500.000 net „Catholic Directory'' geeft zooals hierboven reeds is vermeld, als algemeen totaal 334.664.701. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. HERMES arr. 24 Men van Malta te Alexandrië. JOHAN DE WITT (uitr.) vertr. 2-1 Mei van Suez. VAN RENSSELAER (thuisr.) pass. 24 Mei voorm. 11.30 Ouessant. KON. NED. ST00MB. MIJ. AMAZONE vertr. 24 Mei van Amster dam naar Kopenhagen. BERENICE arr. 24 Mei van Sicili te Amsterdam. ERATO vertr. 24 Mei van Amsterdam naar Aal borg. GANYMEDES vertr. 24 Mei van Am sterdam naar Hamburg. KON. HOLL LL0YD. FLAND1UA (uitr.) vertr. 21 Mei van Santos. HOHENSTEIN (uitr.) vertr. 23 Mei v. Bahia. WATERLAND (thuisr.) vertrok 24 Mei van Santos. ZEELAND IA vertr. 24 Mei van Amster dam naar ZuidijAmerika. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 23 Mei van Tamatavo naar Mauritius. N.-HOLLAND arr. 22 Mei van Singa pore te Batavia. X. ZEELAND vertr. 23 Mei van Syd ney naa.r Singapore. HOLLAND AMERIKA LIJN. BEEMSTERDI.TK, Boston naar Roller- dam vertr. 25 Mei van Lizard. DAMSTERDIJK Vanc.-Livcrpool arr. 24 Mei te Liverpool. LOCHKATRINE arr. 24 Mei van Van couver 1. v. Londen te Rotterdam. STATENDAM New York n. Rotterdam 26 Mei nam. 9 uur te Plymouth on 27 Mei nam. 1112 uur te Rotterdam verwacht; ontscheping passagiers 28 Mei voorm. te 8 uur. ROTTF.RDAMSCHE LL0YD. BLITAR (thuisr.) vertr. 23 Mei van Bc- lawan. IXDRAPOERA (thuisr.) vertr. 24 Mei van Colombo. KOTA TJAXDI arr. 21 Mei van Batavia 1. v. Londen te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN- ALCIXOUS Ja va-Amsterdam vertr. 24 Mei van Belawan. DIOMED, Japan-Rotterdam nrr. 23 Mei tc Singapore. PATROG'LUS, Dairen-Rottcrdam arr. 23 Mei te Yokohama. POLYDORUS Anisterdam-Java vertr. 23 Mei van Sabang. EMZETC0 LIJN. JONGE ELISABETH, Barcelona naar Rotterdam pass. 24 Mei Ouessant. JONGE JACOBUS vertr. 21 Mei van Rotterdam naar Marseille. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 25. De legster van de eieren kwam door het hek gestapt, en Struisje. die nooit kip pen had gezien, Ifrek het dier vol verba zing aan. Daarna sprong hij over het hek en zocht naar meer beesten van dat soort. De kip, die haar eieren bedreigd z ie, nam den professor van boven tot onderen op. 26. Deze, die het ei goed had bekeken, dacht er over, waar hij meer van dat srort had aangetroffen. Ileelo schalen vol, dacht hij, maar 11 7 Toen ging hem ecu licht op. Het n melkboer, dus zijn het kipi

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15