VRIJDAG 26 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. T4 AUTOBANDEN VERBRAND. Bergsohe hoek heeft gistermorgen op origineele wijze een ontzaggelijken stroom vreemdelingen getrokken. Een inwoner van Bergsche hoek had een opslagplaats gemaakt voor duizenden autobanden, af komstig van den brand die eonige maanden geleden bij de firma de Vries te Rotter dam heeft gewoed. Deze bandon heeft hij gistermorgen ter vernietiging doen aansto ken. De rubber verwekte eehte-r zoo een geweldige rookmassa, dat honderden uit Rotterdam en omliggende gemeenten naar Bergsche hoek trokken. Het bussenverkeer werd hierdoor zeer vertraagd. Spoedig arriveerde de brandweer van Hilligersberg en Terbregge, zelfs is de in den vorigen week ingebruik genomen auto- spuit van Schiebroek gekomen. De hilari teit in Bergsche hoek was' zeer groot. De eafó's maakten intussehen goedo zaken. „HANDEL IN ECHTGENOOTEN". Belangrijke arrestaties in den Haag. Internationaal com plot ontdekt. Woensdagmiddag is op het Hollandscbe Spoorstation te 's-Gravenha>ge, bij aan komst van den Parijsohen trein, een min derjarig Franseh meisjo aangehouden, dat in gezelschap was van een Italiaan. Hierbij behoorde nog oen Italiaan alsmede een Ne derlander. De reis van het Franscho meisje geschiedde met minder goede bedoelingen. Het „Handelsblad'' geeft hierover nog de volgende bijzonderheden: Het is de Haagsche politie en inzonder heid de afdeeling Vreemdelingendienst na maandenlang onderzoek gelukt, de hand le leggen op een aantal individuen, dat er zijn werk van maakte, buitenlandsche vrouwen naar ons land te lokken door haar een hu welijk in het vooruitzicht te stellen, om ze nog eonigen tijd op ergerlijke wijze te exploiteeren. Woensdagmiddag, na aankomst van don Parijschen ochtendtrein, zijn als resultaat van het speuren aan het Hollandscbe Spoorstation te 's-Gravenhage gearres teerd, twee Italianen, een Fransdh meisje en een Nederlander. Het was de Haagsche politie reeds zeer geruimen tijd bekend, dat er in ons land een omvangrijk complot bestond, dat er zijn werk van maakte een handel in blanke slavinnen te drijven. In verschillende Euro- peesohe landen, o.a. in Frankrijk, Duitsch- land, Engeland en België wist men her haalde malen jonge meisjes en vrouwen te verlokken, om naar Nederland te gaan, waar zij in het huwelijk zouden kunnen tre den met welgestelde Nederlanders. Speciaal maakten hiervan twee Italianen hun werk, waarvan de 'één geheeten Marcello Blan- cato; hij was woonachtig in Parijs in de Rue Pigalle 65, maar hij had ook een domi cilie in Scheveningen, n.l. in een woning aan den Hartenhoekweg. Met een com pagnon, eveneens een Italiaan, die mede is geairresteerd, zocht Blanoato zijn ver- sohillende slachtoffers. Om een huwelijk aan te gaan, is even wel een man noodig, en, om geen argwaan te wekken, brachten de „heeren" de vrou wen dan ook in aanraking met een Neder lander, die den wensch uitte te willen trou wen. Al spoedig kwam een huwelijk tot stand, maar de vreugde daarvan zouden de vrouwen, die op deze wijze de Nederland- aohe nationalteit hadden verkregen, en dus niet uitgewezen konden worden, niet lang beleven. Kort na het huwelijk bleken de echtgenooten er al genoeg van te hebben en verdwenen zij van het tooneel. Na lan gen tijd vroegen de vrouwen dan op advies van hem, die ze naar Nederland had laten komen, echtscheiding aan, welke altijd werd uitgesproken. Hoeveel echtscheidin gen op deze wijze zijn uitgesproken, wordt op het oogenblik nog nagegaan Maar het aantal dat er thans is, heeft de tien reeds belangrijk overschreden. Was de echtscheiding eenmaal uitgespro ken, dan waren de vrouwengeheel in de macht van de beide Italianen en de Ne derlanders die voor de bruidegoms fungeer den en van den Nederlandschen handlan ger, Albertus Dikkers, die in Den Haag aan de Mijdrechtstraat woonachtig is. De rol, welke Dikkers in dit lugubere be drijf spoelde, begon bij het 'werven van bruidegoms, mannen, die zioh bereid ver klaarden een huwelijk met een buitenland sche vrouw aan te gaan. Zij kregen hier voor doorgaans een beloon mg van twee driehonderd gulden. Nadat de echtschei ding was uitgesproken konden zij natuur lijk weer voor een andere trouwlustige bui tenlandsche vrouw dienen. Het complot schijnt intussehen, is het blad wel ingelicht, uitgekomen te zijn door het feit, dat de aandacht van de politie getrokken werd door advertenties in de groote dagbladen, waarin kennis werd ge geven van kostelooze echtscheidingsproce dures, waarin verscheidene malen den naam van denzelfden man voorkwam. Het onderzoek der politie, dat zich over verschillende onzer grooto steden uitstrek te, werd uiteraard bijzonder bemoeilijkt, ■omdat men op deze, reeds eenige malen gescheiden zijnde mannen geen vat had. In tussehen had de politie blijkbaar zooveel bezwarend materiaal bij elkaar, dat, toen haar bekend was, dat de beide Italianen met Dikkers en een 19-jarig Franseh meis je, zijn jongste slachtoffer, in Den Haag zouden aankomen, zij tot arrestatie van het drietal is overgegaan, terwijl voorloopig het Fransche meisje zich aan de hoede der politie heeft moeten toevertrouwen. Het vermoeden ligt voor de hand, dat, na deze arrestatie van de belangrijkste ie- den van het complot nog wel meer arresta ties zullen volgen. Reeds zit een der z.g. bruidegoms achter slot en grendel, evenwel voor een andere zaak. Men zal zich n.l. herinneren, dat de vo rige week twee inbrekers werden ontdekt in een schoenenmagazijn aan de Spui straat. Beide inbrekers werden toen gear resteerd. Op een van hen rustte toen reeds de verdenking, een van de bruigoms van het complot te zijn. Hoewel men hem daar voor niet heeft kunnen arresteeren, is hij nu op andere' wijze tegen de lamp geloo- pen. NA DEN ROOFOVERVAL TE WATERINGEN. Dader te 's Gravenhage gearresteerd. Naar wij vernemen is Woensdagmiddag te Den Haag gearresteerd de omstreeks 30-jarige J. A., die verdacht wordt schul dig te zijn aan den roofoverval, Zondagmor gen gepleegd op den 83-jarigen L. Chrispijn te Wateringen. Deze A., die vroeger in het Westland woonachtig was, moet ook in de omgeving van Wateringen goed bekend geweest zijn. De man is na verhoor voorloopig in be waring gesteld. AANGETEEKENDE ZENDING GESTOLEN. Door iemand met denzelfden naam Naar het „Limburgsoh Dagblad'' ver neemt, is aan het postkantoor te Heerlen een aangeteekende zending uit Duitschland, waarin ziich voor 6000 aan Marken bevond, in verkeerde handen terecht gekomen. Er is hier sprake van devieeznsmokkel, waar van iemand die denzelfden naam als de gedupeerde draagt op de hoogte is geweest. Dezo hoeft het ontvangbewijs afgeteekend en het' stuk in ontvangst genomen. Toen degene, aan wien het stuk geadresseerd was, aan het loket verscheen, kwam het be drog uit. Voor de diamanten bruiloft. Men schrijft uit Vlijmen, d.d. 23 Mei aan de ,,'s Hert. Ot.': Vandaag zouden de echtelieden Willem van Engelen en Cabharina de Vries de dia manten bruiloft vieren. Terwijl gisteravond de buurjongens en -meisjes druk in de weer waren om een prachtige eerepoort te plaat sen en een versiering met mast, guirlandes en vlaggen aan te brengen, kreeg W. van Engelen een beroerte. Aanstonds werden dokter en pastoor gewaarschuwd. De laat ste H. Sacramenten werden toegediend. Heden is de man nog niet bij kennis geko men; men vreest het ergste. De feestelijkheden zijn natuurlijk afge last. RECHTZAKEN MOORD TE ZENDEREN. Verdachte veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen G. R., 33 jaar, machinevormer, geboren te Heer- de en thans zonder vaste woonplaats, doch gedetineerd. De rechtbank te Almelo had dezen ver dachte wegens don bekenden moord op Anna P. te Zenderen, gemeente Borne, veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf met verdere ter beschikking stelling van de regeering. De veroordeelde berustte in die uit spraak, doch de Officier van Justiie tee- kende appèl aan. Men zal zich herinneren, dat verdachte op 8 October j.l. zich toegang had ver schaft tot een woning door twee vrouwen bewoond, met de bedoeling om te stelen. Toen hij onraad bemerkte nam hij de vlucht, doch een der vrouwen versperde hem den uitweg en hij heeft haar toen eerst met het heft van een mes op het hoofd geslagen en daarna met een mes in de borst gestoken. Aan de gevolgen daar van is de getroffene spoedig overleden. Het Hof heeft het vonnis van de recht bank vernietigd en overweegt ten aanzien van de straf, dat het met de Rechtbank wèl van oordeel is, dat bij verdachte tij dens het begaan va.n het feit eenige zie kelijke storing van zijn geestvermogens bestond, doch dat verdachte een voor zijn medemnsehen hoogst gevaarlijk en on maatschappelijk persoon is, wiens verwij dering uit de maatschappij voor geruimen tijd dringend noodzakelijk is; dat dit naar het oordeel van het Hof niet voldoende is te bereiken door verdachte ter beschik king van do regeering te stellen. Waar op het hier bewezen verklaarde misdrijf door de wet een straf is gesteld van ten hoogste 12 jaar, was het Hof van meening, dat die maximumstraf niet be hoeft te worden opgelegd, en veroordeelde den verdachte tot een gevangenisstraf van acht jaar met ter beschikking stel ling van de regeering om ook na afloop van zijn straftijd van harentwege te wor den verpleegd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. Schneider, koopman en expediteur, V e u r. Cur. mr. J. H. Willems, Den Haag. K. Eilander, Aalsmeer. Our. mr. C. Blankevoort, Haarlem. rijden kan bij uitzon dering geen kwaad VEILIG rijden is echter altijd goed en dus beter! UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. Door B. en W. is benoemd tot eerste ambtenaar ter secretarie dezer gemeente de heer L. A. N. van Domme len, thans in gelijke functie werkzaam te Zoeterwoudo. KATWIJK. Voetbal. Bij oen gisteren gehóuden voetbalwedstrijd tusschcn Quick-Boys I en Stormvogels I te LJmuiden behaalde Quick- Boys na een zeer mooien wedstrijd op eigen terrein alhier een overwinning van 21. Er was buitengewoon voel belangstelling. LISSE. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer J. Nieuwenhoven, alhier, vergunning verleend tot het verbouwen van het perceel plaat selijk gemerkt Heereweg no. 145, kadestraal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 2230. Geboren: Herman, z. v. J. Nieuwen- huis en P. van Zonneveld. Anneke Louise, d. v. J. ten Hagen en N. de Graaf. Theodorus, z. v. H. Warmerdam en A. de Vos. Wilhelmus, z. v. H. Warmerdam en A. de Vos. Elisabeth, d. v. T. G. Kersbergen en N. Bijkerk. Ondertrouwd: Dirk Wildeman, 27 jaar, te Lisse met Maria Cornelit den But ter, 25 jaar, te Haarlemmermeer. Hen drik van de Weerd. 25 jaar. te Haarlem mermeer met Petronella van Egmond, 25 jaar, te Lisse. Getrouwd: P. J. Cöp met J. H. van Dongen, beiden te Lisse. Overleden: Wilhelmus Adrianus Koning-s, 84 jaar. Henricus Zijp, 65 jaar, echtg. van D. Smit. Gevestigd: P. Sneeker uit Rotter dam; J. J. Schols uit Bennebroek. Vertrokken: A. W. E. van der Lin den naar Heemstede. N00RDWIJKERH0UT. Coöperatieve Boerenleenbank. In ho tel „Duinrust" vergaderde de Coöperatie ve Boerenleenbank, alhier. De nieuwe voorzitter, de heer J. v. d. Berg Wzn., open de de vergadering met de volgende rede: Ik heet u allen welkom op deze verga dering. LT dit woord Van welkom toe te spreken is voor mij een aangename taak daar het de eerste gelegenheid is om mij rechtstreeks tot u te wenden en mijn dank te betuigen voor liet bewijs van vertrou wen in mij gesteld door mijn verkiezing tot bestuurslid der bank. Het is met aarzeling geweest, dat i'k die benoeming heb aangenomen, daar ik van meening was, dat ander personen deze functie gemakkelijker zouden kunnen be- kleeden dan ik. Ik behoef niet uit te wij den over de moeilijkheden die de meeste van ons ondervinden in het best-uren van hun bedrijf en dat de slechte uitkomsten dier bedrijven zoo veel zorg baren, dat het geen benijdenswaardige taak is om met zooveel eigen zorg ook nog de zor gen van anderen te leeren kennen en te moeten verminderen. Ik heb echter ge meend niet te moeten weigeren en hoop dat het mij gegeven moge zijn onder Gods onmisbaren zegen nog vele jaren werkzaam te zijn om naa-st eigen zaken ook de belangen der Bank en hare ledên te helpen bëvorderen. Dan rest mij nog een woord van welge- meenden dank aan mijn medebestuursle den voor de keurig opgezette en welge slaagde samenzweering die zij gepleegd hebben om mij in de eerste bestuursver gadering te benoemen tot voorzitter. Mijne heeren, wanneer wij terugzien op de werkzaamheden der Bank in het af- geloopen jaar, dan kunnen wij met de re sultaten daarvan tevreden zijn, immers het winstsaldo was aanmerkelijk hoog er dan dat van de voorgaande jaren. Het is echter duidelijk merkbaar, dat verschil lende leden genoodzaakt geworden zijn een gedeelte hunner spaargelden op te ne men was het totale bedrag der spaar gelden bij het sluiten van het boekjaar 1931 bijna ƒ636000, bij het einde van het boekjaar 1932 bedroeg het bijna 510000, alzoo een vermindering van ongeveer ƒ125000. Met het oog op dit feit heeft het be stuur gemeend spaarzaam te moeten zijn met 't verstrekken van nieuwe voorschot ten. zoodat slechts een bedrag van even ƒ23.000 hiervoor werd verstrekt, terwijl het bedrag der aflossingen van voorschot ten ruim 54000 bedroeg. Enkele leden kwamen met bet verzoek dit jaar verschoond te mogen blijven van aflossing. Het bestuur heeft zich hierop gewend tot de Centrale Bank met de vraag of dit mogelijk was, waarop geant woord werd, dat dit in geen geval mocht worden toegestaan. In tegenstelling met verschillende boe renleenbanken in onze onmiddellijke om geving heeft het bestuur gemeend voor alsnog de rente van voorschotten zoowel als credieten in rekening-courant niet te verhoogen en te houden op vier en een jialf proeent. Met den wensch, dat spoedig de tijd moge aanbreken, dat ieder onzer weer zijn bedrijf moge zien groeien en bloeien besluit ik deze korte inleiding. Een luid aplaus van de goed bezochte vergadering bewees, dat de aanwezigen instemden met het gesprokene. Hierna werden de notulen voorgele zen en onveranderd vastgesteld. Tot lid van den Raad van Toezicht werd wegens bedanken van den heer P. C. v. Basse gekozen de heer J. Rem merswaal te Zilk. Tot lid van het bestuur wegens perio dieke aftreding van den 'heer C. J. Rang- rok werd herkozen de heer G. J. Ruigrok. Hierna bracht de commissie voor 'het nazien der rekening bij monde van den 'heer W. Guldemon verslag uit hierom trent. Alle bescheiden waren bij den kassier in orde bevonden. Vervolgens werd de rekening en balans over 1932 goedgekeurd. De rondvraag leverde niets bijzonders op waarna de vergadering door den voor zitter werd gesloten. Vergadering comité ouden van dagen. In café het Wapen van Noordwijkerhout vergaderde het comité voor de autotocht van de ouden van dagen. Medegedeeld werd dat nog niet genoeg ajito's beschikbaar gesteld zijn voor de tooht en nog niet voldoende geld. Dezer dagen zal bij do winkeliers een bezoek gebracht, worden om levensmidde len en versnaperingen. Eenige jonge dames zullen trachten en tree-kaartjes voor den liefdadigheids voet balwedstrijd ton bate van het comité te verkoopen. Er zijn 140 ouden van dagen, dus er is heel wat noodig om de oudjes een pra-chtigen dag te bezorgen. Auto-ongeval. Woensdagavond reed een vrachtauto uit IJmuiden beladen met netten, en eigendom van de N.V. J. van Beelen vanaf de Zilk over den Heerenweg alhier naar de richting Noordwijkerhout, Tijdens het passeoren van een autobus in 'een bocht, sloeg de vrachtauto, be stuurd door A. W. te IJmuiden over den kop. De cabine werd geheel vernield. De netten lagen over den weg verspreid. De chauffeur en enkele inzittenden bekwamen niet ernstige verwondingen. De auto is met een kraanwagen naar IJmuiden gesleept. De gemeente-politie was spoedig ter plaatse en maakte proces verbaal op. Roekeloos rijden is do oor zaak. N00RDWIJK. Personalia. Door Burgemeester en Wet houders is benoemd tot adjunct Commies 2e klas ter Secretaris de heer F. de Goede te Vlaardingen. OUDEWETERING. Coöperatieve Boerenleenbank. Dins dag is de leven vergadering der Coöpera tieve Boerenleenbank te Oudewetering ge houden. Tot in de uiterste hoeken was de zaal van den heer Klein vol met belang stellende leden. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer K. Duyser, was tevens voor zitter dezer vergadering en toonde zich, zoals bij het einde der vergadering door een der leden was gezegd, zeer bekwaam voor deze functie. De kassier werd als secretaris benoemd. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter in welgekozen woorden de beide overledenen, die aan de Bank in 1932 zijn ontvallen. De notulen werden zonder bemerking goedgekeurd en vastgesteld. In het jaarverslag werd herdacht het lid van den Raad van Toezicht, n,u wijlen de heer G. Boot, die een der oprichters van de Bank zijnde, gedurende de 32 jaar van het bestaan der vereeniging, een bestuurs functie heeft waargenomen. Geheel vrij van alle persoonlijke kwesties gaf de over ledene steeds advies en stem, zooals hel der verstand en geweten zulks voor schreven. Een zwaar verlies heeft de Bank met dit heengaan getroffen. Uit verslag, rekening en balans stippen wij het volgende aan. Per 31 December bedroeg het ledental 287. In omloop zijn 1135 spaarbankboekjes met een gezamenlijk saldo van 803.465.02 De spaargelden waren in 1932 nog iets ge stegen. Aan voorschotten was geplaatst 4S9.380.09, verdeeld over 228 posten. 190 rekeninghouders hebben per 31 De cember een vordering schuld aan de Bank van resp. ƒ282.557.47 en ƒ585.585.06. De Centrale Bank had een vordering van resp. 112.533.63. Aan rente is ontvangen van voorschot ten ƒ20.871.19, in rekening-courant 23.081.86, coupons 1207.53 en 2406.67 aan provisie en diversen. Aan rente is uitgegeven, aan spaargel den 30.526.73, in rekening-courant 6362.49, afschrijvingen 2700.10 en aan diversen 7.441.76. De omzet der Bank is in het afg-eloo- pen jaar minder geworden. Dit is tenge volge van het kleiner worden der verhan delde bedragen. De cijfers der balans zijn dan ook niet gedaald, nog een kleine stijging, van ruim 20.000. De bedrijfswinst heeft over 1932 bedra gen 6.637.64. De rekening meubilair wordt wederom afgeschreven tot 1.en het restant ad ƒ6117.34 zal als reserve worden bijgeschreven. Bij de verkiezing zijn met algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur, de heer H. P. Klein te Oudewetering en tot lid van den Raad van Toezicht, de heer C. Straathof Jzn. te Nieuwe Wete ring. In de vacature ontstaan tengevolge van het overlijden van wijlen den heer G. Boot, is No. 1 der voordracht gekozen, de heer J. van Dam te Leimuiden, die zijn benoeming niet direct heeft geaccepteerd, maar de eventueele aanvaarding dezer functie heeft aangehouden. De heer A. Remelts te Leimuiden is met groote meerderheid tot lid der financieele commissie gekozen. Van de rondvraag is een geanimeerd gebruik gemaakt, waarna sluiting der ver gadering volgde. uiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimu 1 WAT GEBEURT 1 ER MORGEN? rillllll „,,T llllllü 27 MEI. vieren in het bisdom 's-Hertogenibosch, de volgende zeereerw. heeren hun 40-jarig priesterjubileum: W. Hoefnagels, geboor tig te Eersel, pastoor te Katwijk en Klein-Linden. A. van den Broek, geboortig te Nieuwkuik, pastoor te Haaren bij Oisfcer- wijk. E. J. M. Janssens de Horien, gehoor, tig uit Tilburg, pastoor te Dussen. M. P. P. Rath, geboortig uit Veghel, deken en pas toor te Helmond. J. M. Rovers, geboortig uit Aarle-Rixtel, pastoor te Groesbeek. O. A. A. Sohellekens, geboortig te Tilburg, rector der eerw. Zusters Augnstinessen te St. Oedenrode en J. C. M. Wouters, ge boortig te Tilburg, rector dor Fraters te 's-Hertogenbosoh. (Papenhulst). komt de Hooge Raad van Arbeid bijeen o.m. ter behandeling van het rapport der oommissie inzake de mogelijkheid van in voering eener 40-urige werkweek. heeft voor de Haagsche Rechtbank de behandeling in hooger beroep plaats van de zaak tegen den verdachte van B., die voor de rechtbank word vrijgesproken van moord op den agent Baas, gepleegd op 20 September van het vorig jaar, op de brug nabij de Heerengracht te 's-Gravenhage, VOORHOUT. Raadsvergadering. De Raad de-zer gemeente is in .openbare vergadering bij eengeroepen op Zaterdag 27 Mei a.s., des namiddags 2 uur. De agenda vermeldt als eenig punt: Voorstel van B. en W. tot heffing van. 100 opcenten op de Gemeentefondsbelas- ting dienst 1933/34. Over dit voorstel staakten de stemmen in de openbare vergadering van 23 dezer. WARMOND. School met den bijbel. Door het. be stuur van de School met den Bijbel alhier is benoemd tot onderwijzer aan die school de 'heer J. van den Linden te Vlaardingen. Waterkamp. D© Vereeniging ter be vordering van de watersport onder de jon geren in Nederland houdt dit jaar aan de Kagerplassen wederom een waterkamp en wel voor de meisjes van 2-6 Juli tot 4 Augustus en voor de jongens van 5 Augus tus tot en met 14 Augustus. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Van gebaande- en ongebaande wegen. De Kerkstraat heeft onlangs weer een nieuw teerdek gekregen Ze maakt nu wer kelijk een goede indruk, temeer doordat de betegeling der trottoirs aan beide kanten is klaar gekomen. Halen we een gezichts indruk van de Kerkstraat van eenige jaren terug op, dan valt de voortschrijdende ver betering des te sterker op. Een werkverschaffing als hier toege past is zal ongetwijfeld ieders instemming vinden. Al® de contanten het toelaten zou de aandacht van B. en W. misschien ook eens met succes kunnen vallen op de praehisto- rische keien, die de „hoofdverkeersader" van ons dorp op twee plaatsen ontsieren en die vast en zeker reeds menage autobe stuurder een onparlementaire ontboezeming ihebben afgedwongen. Personalia. Mej. A. M. Nout slaagde te Leiden voor het examen van apothekers assistente. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake hypotheek en borgstel ling. Antwoord: Uw vriend Kees heeft on gelijk wat de hypotheek betreft, doch ge lijk inza,ke de borgstelling. Wanneer bij verkoop van het onroerend goed de le hypotheek er niet uit komt, houdt de hypotheekhouder zijn recht op betaling van het restant, doch hij is voor dat deel niet bevoorrecht en staat dan ge lijk met iederen anderen gewonen schuld- eischer. De verplichting van den borg gaat bij overlijden ever zijn erfgenamen. Wat van cecUts luimt.. gaat vóór, dat zegt de wet. Maar als gij van rechts komt, maak dan een verstandig ge bruik van Uw recht. Wanneer de man van links niet remt, komen er ongelukken. Ondanks Sr de wetsbepaling

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14