VRIJDAG 26 MEI 193i> DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 Nieuwe wettelijke regeling van het vrachtauto- vervoer Dat de ongedacht snelle toeneming van het vervoer per auto betere ordening van dit vervoer steeds dringender gewensent maakt, lijdt geen twijiel. De Regeeriag heeft thans bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de wet openbare vervoermiddelen beoogen- de nadere regeling van het openbaar per sonen- en goederenvervoer. Naar het voor beeld \an hetgeen sedert 1926 voor het personenvervoer geldt, wordt ook voor het openhaar goederenvervoer een vergunnings stelsel voorgedragen. Ten aanzien van bei de soorten vervoer wordt beproefd zekere uitwassen tegen te gaan of te voorkomen van de zoogenaamde „wilde" diensten, die vergunde of daarmede gelijk te stellen ver voerdiensten een te weinig gebreidelde con currentie kunnen aandoen. Volgens do wet openbare vervoermidde len wordt voor het in werking brengen van een openbaar middel tot vervoer van perso nen of goederen geen voorafgaande ver gunning van Ged. Staten gevorderd, be halve in de gevallen, dat vervoer van per sonen zal geschieden met autobussen. De bedoeling van het wetsontwerp is eveneens uit te zonderen openbaargoedereu- vervoer per vrachtauto. De om standigheden hebben dit wenschclijk ge maakt. De vrijgelaten ontwikkeling heeft geleid tot wilde concurrentie, die tempe ring behoeft. Alleen zal voor een vracht- autodienst binnen de gemeente grens geen vergunning noodig zijn. Al vindt do reiziger per autobus niet hetzelfde gerief als in een goed ingericht tramrijtuig, omgekeerd heeft, wat snelheid en doordringen in do bebouwde kom be treft, de bus menigmaal| een voorsprong, althans op de eigenlijke plattelandstram. Ettelijke tramwegondernemingen zijn er dan ook op bedacht hare personéndiensten aan te vullen met of te vervangen door busdiensten. Komen evenwijdige busdiens ten echter in andere handen, dan wordt te kort gedaan aan de bedoeling der wet, die wil voorkomen, dat door onjuiste of te ruime voorziening met vervoermiddelen de belangen der duurzame voorziening worden geschaad. Dit met de bedoeling strijdige euvel van versnippering valt eveneens waar te nemen ten aanzien van bussen naast stoptreinen der spoorwegen. Wil men, dat het met „coördinatie" op vorvoergebied inderdaad ernst zal zijn, dan behoort de wetgever hot euvel tegen te gaan door sa menvoeging en samenwerking van openbare vervoermiddelen nader te bevorderen. Hot ontwerp stelt het beginsel, dat aanvragen van ondernemetB van spoorwegdiensten (ook tramwegdiensben) om vergunning voor aanvullende of vervangende busdiensten worden ingewilligd behoudens de mogelijk heid, dat overwegende redenen van ver- vocr-eeonomischen aard zich hiertegen ver zetten. De in het wild groeiende overmaat van vervoermiddelen is voor een aanmerkelijk deel toe to schrijven aan de bedrijvigheid van hen, die als beunhazen en snorders plegen te worden aangeduid. Ware aankoop van rij- of voertuigen op afbetaling of uit faillissement niet mogelijk, dan zou hot euvel waarschijnlijk veel geringer zijn. Ver voerders in dozen trant, vooral dio per vrachtauto, verschijnen en verdwijnen als eendagsvliegen. Gaat een ten onder, aan stonds staat een ander klaar om het ook ©ene te probeeren. De uitkomst 16 groote 6ohado aan dc duurzame vervoervoorzie- ning, daar dergelijke ondernemingen, die zich niet vrij achten van de vereischtc zorg voor personeel, materieel en afschrijvingen, aanhoudend de bedreiging van deze soort concurrentie blijven gevoelen. Jegens autobusdiensten gaat het even zoo. Menige plattelandsdienst zou niet kun nen bestaan zonder het drukken vervoer van den marktdag. Uitsluitend op dien dag verschijnt echter de snorder: hij weet aan den vergunden dienst de reizigers te ont futselen door kort vóór de aan dienstrege ling gebonden buseen te rijden. Bekeuring tracht hij te ontgaan door veranderingen in de route om liet karakter van geregel- den dienst volgens artikel 16 der wet open bare vervoermiddelen uit te sluiten. Dat met de bona fid© busdiensten ook spoor- en tramdiensten onder dit euvel lijdon, i» bekend. Met de belangen der vorvoervoorziening wordt ook de billijkheid gediend, als de webgever tegen het ouvel ingaat. Voorge steld wordt straf te bedreigen tegen den- gene, die, zonder houder van een vergun ning voor bus- of vrachtautodienet te zijn, met een motorrijtuig togen eenigerlei ver goeding vervoer verricht of doet verrich ten, ten behoeve waarvan reeds zulk een vergunning of een spoor- of tramwegcon cessie van kracht is. Beoogd wordt ten bate van de duurzame vervoervoorzicning de met goedvinden der overheid werkende en aan hare vergunning of concessie ge bonden onderneming te beschermen tegen den vrijbuiter, dio wel de lusten begeert, doch de lasten volgaarne aan andoren overlaat. De woorden „doet verrichten" kunnen het bezigen van stroomannen tegengaan. Uitgezonderd wordt hot goval, dat een geheel rij- of voortuig is verhuurd. Tegen gebruik van autobussen voor vervoer van arbeiders naar en van een fabriek, voor schoolreizen e.d. kan uit algemeen vervoer- oogpunt geen bezwaar worden gemaakt. Evenmin beoogt de bepaling ritten met „touringcars" tc belommeren. Het ontwerp verstaat onder openbare middelen tot vervoeren van personen de rijtuigen of vaartuigen, bestemd om dage lijks of met tusschenpoozcn gedurende het geheele of oen deel van hot jaar tus-sohca bepaalde gemeenten als eindpunten de per sonen, die zich daarvoor aanmelden, te vervoeren. Alzoo i» nu vastgesteld, dat voortaan niet alleen dagolijksche diensten, maar ook die mot tussohenpoozen en oven eens seizoendienst worden beschouwd als vergunningibohocvende diensten. Ook wordt voorzooveel nog noodig buiten twijfol ge steld, dat, zooalang maar bepaalde ge meenten als eind.punt.on dienen, verande ringen in den weg niet ontslaan van den ve ï'gunni nga plióht. Ten slotte regelt liet ontwerp voor wel ke vrachtdiensten de eischen van vergun ning zullen geldon, n.l. de motorrijtuigen bestemd om dagelijks of met tussohenpoo zen gedurende hot geheele of een deel van hot jaar tuasohen bepaalde gemeenten als eindpunten do goederen of levende dieren, die daartoe worden aangebracht of gehaaid, te vervoeren. Wegens het veevervocr per vrachtauto dient vervoor van lovende die ren naar de wet begrepen te zijn onder vervoer van goederen. Voor bestaande vradhtautodieneten tal een termijn van 6 maanden worden gesteld, gedurende welken rijden zonder vorgun- ning toegestaan wordt. WIELRENNEN INTERNATIONALE WIELER WEDSTRIJDEN TE GOUDA. Gisteren werden te Gouda internatio- al wielerwedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen luiden: Sprintwedstrijden voor Profs: 1. J. v. d. Heuvel, de laatste 200 M. in 12 2/5 sec.; 2. P. v. Kempen, laatste 200 M. in 13 sec.; 3. C. Wals. Achtervolging voor profs: 1. P. v. d. Horst. Na 13 ronden, 1 ronde ingeloopen. 2. K. v. Nek. Na 15 ronden 50 M. ingeloo pen. 3. Hoevens. 4. Jean Schorn. Kopperachtervolging met aflossing: 1. J. Visser en Schenk 5 M. voorsprong. 2. G. Heslinga en W. Miatena. Wedstrijd amateurs over 5 K.M.: P. Bicsheuvel 14 pnt.; A. de Jong 4 pnt.; Th. Peek 16 pnt. Int. koppelwedstrijd voor profs en onaf- hankelijken. (Wegens regen 10 min. geneu traliseerd): 1. 0. Wals en P. v. d. Horst 13 pnt.; 2. G. Hessliüga en W. Matena 11 pnt.; 3. P. Ozmella en J. Schorn op 1 ronde 22 pnt.; 4. P. v. Kempen en KI. v. Nek 1 ronde 6 pnt. Hoevens en Metz een kwartier voor Ihet einde door aanrijding gevallen. Alge- legde afstand 79 M. 25 UUR'S KOPPELWEDSTRIJD DEN HAAG. De Directie der N.V. Tot Expl. van Sportparken, die zooals bekend, de wie lerbanen te Rijswijk en Rotterdam ex ploiteert, deelt ons mede, dat er van Za terdag op Zondag, 22 op 23 Juli op de Rijswijksche Baan voor den eersten keer een 25 uur's koppelwedstrijd volgens Zes- daagsche reglement zal worden verreden. Deze wedstrijd begint Zaterdag 's avonds om 10 uur en eindigt Zondagavond om 11 uur. Neutralisatie vau dezen wedstrijd is, precies als bij een Zesdaagsche van Zondagochtend 6 uur tot 's middags 1 uur echter met dien verstande, dat steeds ©en der renners van een koppel in de baan moet blijven. Voor het begin van deze 25 uur's wed strijd, waarvoor het startschot dus om klokslag 10 uur zal worden gelost, wordt nog een stayerwedstrijd achter motoren verreden. Het publiek kan deze 25 uur's wedstrijd volgen in drie etappes nl. Zaterdagnacht, Zondag-middag en Zondagavond, waarbij Zondagmiddag de prijzen populair gehou den zullen worden Verder© bijzonderheden over dezen wedstrijd, welke met eerste klas bezetting van Zesdagon renners zal worden gestart, volgen binnenkort. WEDSTRIJDEN TE GINNEKEN. Op Tweeden Pinksterdag (5 Juni) zal op de wielerbaan te Ginneken een wedstrijd worden gehouden, waaraan zeer sterke ren ners zullen deelnemen. Voor den Sprint wedstrijd staan ingeschreven dc Ameri kaan Matteini, Falok Hansen (Denemar ken), Richter (Duitschland), Scherens (Bel gië), Stoffen© (Duitschland), Kaers (België), De Bruyoker, Degraeve en Hamerlinok (al len België), Moeskops, Pijnenburg, van Oers cn v. d. Heuvel (allen Nederland). In een ploegachtervolging BelgiëNeder land zullen de Belgen Ronsse, Louyet, Gharlier, Deneef en Dervaes de Hollanders v. d. Reyt, Maas, S-laats, Reyndera en Wagtmans ontmoeten. Een achtervolgingsrace over maximum 5 K.M. vindt plaats tusschen Braspenning en den Oostenrijker Max Bulla. Aan de sprintwedstrijd voor amateurs nemen deel van Eginond, Thomas, Merkens. Tenslotte het hoofdnummer, een 50 K.M. koppelwed strijd met niet minder dan 12 der sterkste koppels. Leidsche Ren- en Toer-Ver. „Swift". Gitsermorgen konden de „Swift'Meden weer eens toonen wat of ze in de sprint wedstrijden presteerden. Er werd n.l. een wedstrijd gereden over 500 Meter, waarin zoowel A- als B-klassers startten. R. Riethoven en C. Paats hebben zeker hun uiterste best gedaan, want als B-klas sers wisten zij zich als le en 2e te plaatsen met 7 en 9 punten, evenals J. v. d. Tuin, wat voor hem ook een mooie prestatie is geweest. Als 4e volgde E. Sla/dek met 10 p.; 5e A. Ouwehand met 11 p.; 6e J. Riet hoven 12 p.; 7e N. Gros 13 p.; J. Riethoven Ansz. 8e met 14 p.; Th. de Roode, die in de laatste rit had opgegeven werd 9e ge plaatst. DAMMEN Damclub „Lelden". Bode va-beker-wedstrijden. De volgende partijen zijn gespeeld om den Bodeva-beker: S. v. d. ReekP. Ligtvoet 20 M. OptendreesJ. Laven 11 T. D. v. d. BoschC. v. Zuilen regh 02 J. DreefN. Wassenaar 20 P. v. d. StelA. G. de Jeu 02 C. OolpaP. v. Mastrigt afgebr. T. BonteG. v. Zwieten regl. 20 Na de 5de ronde is de stand tot hoden: gesp. gew. rem. verl.pnt-. A. G. de Jeu 5 4 0 1 8 J. Laven 5 3 2 0 8 M. Optendrees 5 3 2 0 8 S. v. d. Reek 5 3 0 2 6 J. Dreef 5 2 2 1 6 P. v. d. Stel 5 2 2 1 6 T. Bonte 5 2 1 2 5 C. Colpa 4 1 1 5 P. v. Mastrigt 4 2 1 1 5 P. Ligtvoet 5 2 0 3 4 N. Wassenaar 5 1 2 2 4 G. v. Zwieten 5 1 1 3 3 C. v. Zuilen 5 1 1 3 3 T. D. y. d. Bosch 5 1 0 4 2 R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn". De voortgezette borden-wedstrijden lui den: B. v. Rood en0. Klein 20 C. Kleinv. Bakkum 20 B. BeltBonte 1l A. TerhaarStipdonk 20 A. Jansnev. d. Veer 02 B. v. RoodeG. Jansen 20 T. H. D. BouzieSlootjes 20 v. d. BlomP. Geerlings 11 W. LovinckH. Brands 20 H. BrandsSlootjes 02 T. H. D. Bousie—C. Klein 02 A. JansenB. Belt 20 B. v. Roodev. d. Veer afgebr. H. v. d. Blom—v. Bakel 20 GYMNASTIEK TURNKRING LEIDEN EN 0MSTR. Op de Woensdag gehouden laatste Gymn. Comp. le graad, en Veteranen- wedstrijd van den Turnkring L. en O., waarbij als jury fungeerden de heeren Hendriks en de Wilde, Utrecht, de heer Brand, den Haag en de heer Metz, Lei den, werden o.s. prijzen toegekend: Dames kampioene W. Dieben „Brun- hilde" 76 p. le prijs B. Plu, id. 70 p. le pr. P. Dieben id. 70 p. Heeren kampioen IJ. v. Duyn „Hercu les" 105 p. le prijs D. v. Duyn id. 86% p. 2e prijs G. Haasnoot id. 75% p. In den wedstrijd voor veteranen werd de heer Renee le met 68% p. 2o prijs behaalde de heer J. Nievaart met 67 punt. De Regeeringswisselprijs voor dames kwam in handen Van „Brun'hilde" die voor heeren in handen van „Hercules". 2e graad dames voor vereenigingen le prijs „Concordia" 114% p. 2e prijs „Brunhilde" 103 p. 2e graad heeren: le prijB „Excelsior" 215 'punten. Met een toepasselijk woord reikte de heer Metz de prijzen uit, welke beston den uit medailles en kunstvoorwerpen. Hij dankte Jury, Techn. Comm. en Tel- commissie voor haar omvangrijk werk en sloot aldus deze geanimeerde Com petitie. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De resultaten der Duindigtcourses van gisteren waren: Eerste Aanmoedigingsprijs: Draverij 4e klasse, afstand 1750 Meter: .1. Vera Brook (eig. M. P. W. van Renswoud). 2. Uly sses (eig. K. Kor ver). Cherubinprijs: vlakkehaanren, afstand 1050 Meter: 1. Elass (eig. A. Rietkerk). 2. Fadkeltrager (eig. R. J. J. Hiemstra). Oaesarprijs, afstand 2030 Meter, eerste klasse: 1. Saffier (eig. B. Kramer). 2. Ca lumet Aster (eig. G. Ensing). Ca raio npr ijs, afstand 2050 Mtcr, 3e on 4e prijsklasse: 1. Vitality (eig. R. F. Sor- mani). 2. Vita Lieda (eig. H. va-n Za- linge). Caiigulsprijs, ren vlakke baan paarden 3 jaar en ouder, afstand 1800 Meter: 1. Prospect (eig. A. Rietkerk). 2. Paddy'B Darling (eig. A. M. van Oss). Derde Heerrijdereprijs, Handicap 1ste klasse, open voor paarden, welke het eigendom zijn van leden der Nederland- sche Heerrijdersclub: 1. Diamant Bleu (eig. C. F. Ockhorst). 2. Trotteur (eig. H. van Zalinge). De jaarlijksche kampioenschappen wor den dit jaar te Duindigt op Zondag 23 Juli gehouden- SCHAATSENRIJDEN CONGRES I. E. V. Te Praag werd gisteren het 18e Congres van den Internationalen Schaatsenrijders Bond (Internationale Eislauf Vereinigung) geopend. 0.m. werd besloten dat de schaat- sensport weer za-1 deelnemen aan de a.s. Olympische Spelen van Berlijn, mits de regeling voor de hardrijders en de schoon- rijders in handen zal zijn van de I. E. V. Als gedelegeerden der I. E. V. naar het Olympisch Congres te Weenen werden de Oostenrijkers Pfeiffer en Edthofer aange wezen. Nederland trok zijn voorstel in, waarin stond, dat de reiskosten der landen ge deeltelijk zouden worden betaald. Dr. von Gyoerdy van Hongarije werd tot eerelid benoemd. Bovendien werd nog besloteu het bestuur met vier zetels uit te breiden. De besprekingen in de middagzittin^ wa ren hoofdzakelijk gewijd aan technische kwesties. Een voorstel om voor de deel nemers aan de wereld- en Europeesclie kampioenschappen een minimum-leeftijd voor te schrijven werd verworpen. Aan de Euiropeesche kampioenschappen mogen in de toekomst slechts leden van Europeesche vereenigingen of bonden deelnemen. De wedstrijden bij de Olympische Spelen zul len niet meer met massastart plaats vinden, dooh zooals vroeger uitsluitend in series van ieder 2 rijders. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Het 3e klasse kampioenschap. Het programma van de voor wedstrijden om het 3e kl. kampioenschap L.B.B. bij don heer Vcltman luidt: Hedenavond: 7.30 uur B. BrandtM. Sie- rat; 8.30 uur: J. PaauwD. Nieuwenburg; 9.30 uur: Ph. VerstraatenF. H.; 10.30 uur: J. ChrispijnJ. N. Maandag 6.30 uur: Th. de RooA. J. Of- fenberg res.; 7.30 uur: P. MeyersM. Zwaan; 8.30 uur: H. de RooJ. Slimmers; 9.30 uur: H. RietbergenR. Kantebeen; 10.30 uur: A. L. ItersonLagermau. CRICKET NEDER LANDS CHE CRICKETBOND. Uitslagen gisteren: Eerste klasse. V. R. A.—H. C. C. I verregend. Haarlem—V. O. C. Draw. V. O. C. 163 voor 8, Haarlem 13 voor 3. Overga ngsklasse. Rood en Wit IIH. B. S. gewonnen door H. B. S. met 4 runs op 1ste innings (Nog 4 wickets in handen). Rood en Wit II 173. H. B. S. 177 voor 6. Hercules—V. V. V. II Draw. Hercules 165. V. V. V. 44 voor 2 (wegens regen ge staakt). Kampong IIO. V. H. gewonnen door C. V. H. met 46 runs op de 1ste innings. Kampong 100 C. V. H. 146. AJAX II—L. C. C. I. Gisteren werd op het Ajaxterreïn bo vengenoemden wedstrijd gespeeld, die be doeld was als oefening van de Leidsche spelers voor de komende wedstrijden. In do eerste innings kwam de onge- ocfendheid der L. C. C.'ers al spoedig aan heb lioht. Voor het schamele totaal van 39 runs, hadden de elf batsmen allen hun beurt gehad. P. van Ommen hadden met de bal groot succes, zijn cijfers: 813, zeggen genoeg; de twee andere wiokets nam Boezeman, die 26 runs op zich ge scoord zag. Alleen A. de Vrind (18) kwam in de dubbele cijfers. Ajax II deed hierna met het bat beter werk. Vooral J. Brouwer was goed op dreef, en zijn 45 runs legden den grondslag voor het totaal van 135. A. v. Es bowlde 761 cn A. de Vrind 243. L. C. C. werd hierna nog eens inge stuurd en moest, om niet met innings te verliezen minstens 97 runs maken. Hier in slaagden Melsch c.s. ternauwernood. Het totaal werd 99, waarvan A. de Vrind een forschen 44 en A. van Esoh 30. Bowling cijfers: P. van Ommen 743; Boeseman 235; L. Westen 121. Zoo won Ajax II dewen wedstrijd dus met 96 runs op de eerste innings. Rest ons nog te vermelden, dat Ajax II versterkt was door het meespelen van mr. van Breen, terwijl L. C. C. den steun missen moest van A. v. d. Poel en A. van Schie, voor wie de gebrs. Van Elzen in vielen. LUCHTVAART SPAANSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Twee dooden. Op het militaire vliegveld bij Se'villa is Don derdagmorgen een legervliegtuig neergestort. Beide inzittenden werden gedood. Een der verongelukten trachtte nog met een parachute naar beneden te springen, doch het valscherm opende niet, zoodat de man te pletter viel. ZWEEFVLIEGTUIG NEERGESTORT 2 dooden, 1 gewonde. Gisteren is op het vliegvéld te Wiesbaden het dertiende internationale automobiel-todr- nooi gehouden, dat echter voortijdig moest worden afgebroken, daar een der sportvlieg- tuigen, die zweefvluchten maakten tijdens den start, boven het terrein van geringe hoogte neerstortte en totaal vernield werd. Van de drie inzittenden werden twee op slag gedood, de derde ernsitg gewond. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gered. Nabij de Hofbrug geraakte een kind van de fam. E. te water. Daar het kind vanaf den wal niet meer was te bereiken, sprong een voorbijganger te water, die het ge noegen mocht smaken het kind te redden. Leger des Heils. Door het Leger des Heils werd hier gisteren op het terrein van de Chr. H. B. S. een groote kampdag gehouden met medewerking van de korpsen Haarlem, Lei den en de afd. hier ter plaatse. Het geheel stond onder leiding van majoor Bruins. BODEGRAVEN E.S.T.O. Zondag a.s. zal de officieele in gebruikname plaats hebben van het nieuwe sportterrein door de R.K. Sporb'ereeniging ,.E. S.T.O." Bij deze gelegenheid zullen er drie af- deelingen: voetbal, gymnastiek en athletiek defileeren en iedere afdeeling zal een gedeelte van het zeer" gevarieerd programma verzorgen. De dag welke voor E.S.T.O. in Jiet bijzonder maar ook voor Roorasch Bodegraven en Zwara- merdam een gedenkwaardige is, wordt begon nen met een H. Mis voor de vereeniging en ge zamenlijke H- Communie van alle leden. Te 2 uur neemt het officieele gedeelte een aanvang, waarna verdere afwikkeling van het program ma volgt, hetwelk onder meer vermeldt: voor athletiekwerdstrijden in estafetteloop op 4 x 100 M. voor heeren en junioren, tevens een 1500 M. loop. Hieraan wordt deelgenomen door de sportvereeniging „D.O.N.K." van Gouda. Door de damesgymnast.ver. „Sport en Spel" wordt medewerking verleent, terwijl de afdee ling voetbal een wedstrijd speelt tegen de voetbalvereen. „St. Bernardus" van Hazers- woude. E.S.T.O. verwacht een groote toeloop van sportliefhebbers en belangstellenden. BOSKOOP Opening van den sorlimentsiuin. Woensdagmiddag heeft de opening plaats gehad van den sortimentstuin van de vereeni ging voor Boskoopsche culturen (Pomologi- sche Vereeniging). De voorz., de heer D. Veerman Jr., heette het Gemeentebestuur, de Bond van Planten- handelaren en overige genoodigden van harte welkom en sprak zijn voldoening uit voor den steun en medewerking van het Gemeentebe- tuur en kweekers, die de vereeniging in staat heeft gesteld, om te komen tot het resultaat, hetwelk thans bereikt is, en beschouwd moet worden als een groot belang voor de kweekers, daar deze tuin zal worden benul als studie- tuin, om de juiste benaming en andere eigen schappen vast te stellen van het product, dat op de wereldmarkt zal worden gepresenteerd. De heer Moerlands wenscht de vereeniging geluk met het behaalde resultaat. Veel moeite en zorgen zijn besteed om dit stuk terrein te veranderen in een sortimentstuin, waar, in de toekomst, veel uit te leeren zal zijn. Niet alleen voor de kweekers zelf, doch ook voor de kwee kersknechts, is deze tuin van zooveel gut, daar zij de liefde voor het vak zal opvoeren. Burgemeester Colijn dankt voor de waardee- rende woorden tot het Gemeentebestuur ge richt. Men zal wel eens gedacht hebben, dat de gemeente wat karig is geweest met haar subsidie. Maar men moet niet vergeten dat alles gedaan is, en nog zal worden gedaan, om de welvaart in Boskoop te bevorderen, door middel van het gemeenebestuur. De heer heer Dijkhuis, als vertegenwoordi ger van den Bond van Plantenhandelaren, sloot zich aan bij de vorige sprekers 'en wenschte de vereeniging eveneens geluk met de tot standkoming van dit werk. De heer Veerman dankte de sprekers voor hun woorden, en de belangstelling van de ge noodigden en verzocht de aanwezigen een rondgang te "maken, waaraan gaarne gevolg werd gegeven. Ook wij waren in de gelegen heid de waarlijk .mooie en waardevolle aan leg te bezichtigen. Een woord van hulde van deze plaats mag niet onthouden worden en wij wenscnen even eens de vereeniging geluk, met de hoop, dat dezen aanleg in de toekomst mede zal werken tot welvaart van de gemeente Boskoop, welke in deze omstandigheden alles in het werk moet stellen om het hoofd boven water te houden. ZOETERWOUDE Sint Jans Fanfare. Gisteren behaalde de St. Jans Fanfare, onder leiding van den heer P. J. v. d Berg, in de derde afdeeling de tweede prijs. Onze Fanfare heeft na het groote succes van het vorig jaar weer een mooie vooruitgang ge- maakt, vooral als men het jeugdig bestaan in aanmerking neemt. Nu het corps 2% jaar bestaat, worden door het bestuur reeds plannen gemaakt tot het or- ganiseeren van een concours bij bet 5-jarig be- Hierbij wordt gerekend op een nog grooter medewerking van de burgerij en vooral op de aanmelding van nieuwe leerlingen, die na een ijverige studie als flinke werkende leden aan de grootmaking van de Fanfare zullen bijdra gen. Bij de thuiskomst maakte de Fanfare een muzikale omgang, die veel belangstelling mocht hebben. Dat hopt goed a$l Maar aan anderan kaar gaat Kat mis. De linkerdeur van een auto (aan da rijwegzijde) moest eigenlijk nooH geopend worden. Maar als het soms niet anders kan, kijk dan eerst door een kier of er geen verkeer nadert. Pas daarnè mag de deur geheel wor- ylir den geopend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11