VRIJDAG 26 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 spel vrijwel in handen, gehad, als er plm. 15 minuten zijn gespeeld herneemt Kin- hcim door haar rechtsbinnen weer de lei ding. Kinhcim blijft aanvallen. Als eens de V.I.O.S.-doclman is uitgeloopen, heeft de midvoor van Kinheim niet de minste moeite om 2—4 te maken. Weer ontstaat een corner. Deze wordt goed door Kin heim genomen. De Y.I.O.S.-doelman werkt den bal voor de voeten van een Kinheim speler, die ineens inschiet (25), waar mede einde komt. GoudaAlphen 93. Was de eerste wedstrijd wel het aanzien waard, deze laatste ontmoeting werd een tamelijik eenzijdige vertooning en wel nie mand zal bij den aanvang een dergelijke nederlaag van Alphen hebben verwacht. Als scheidsrechter Vaessens laat begin nen, neemt Alphen het spel dadelijk in handen en heeft Oosterman in de eerste minuut het Gouda-doel gevonden. Alphen blijft nog ecnigen tijd aanvallen, doch de Gouda-verdediging kan nog tijdig ingrijpen. Aan de andere zijde weet van Leeuwen een hard schot van de Goudgche midvoor goed le verwerken. De Gouwenaars beginnen er geleidelijk beter in te komen, waardoor het spel moor gelijk op gaat. Toch is het Gouda, dat weldra op gemakkelijke wijze gelijk maakt (11). Ook Alphen laat zich niet onbetuigd en neemt door Ram weer de leiding (1—2). Als Gouda weer een aan val onderneemt, werkt van Leeuwen den bal niet voldoende weg, waarop een Gouda- speler maar voor het intrappen heeft (22) Van Leeuwen laat zich dan uit zijn doel lokkon en kalm rolt de bal in de Alphen- touwen (3—2). Nadat Gouda het spel nog eenigen tijd in handen heeft, volgt een doorbraak van Alphen. die Ram op keurige wijze benut (33). Even voor rust weet Gouda door haar linksbinnen de leiding te hernemen (43). Na de rust bleek het met de Rijnbewo ners afgeloopen; zij brachten er totaal niets van terecht. Gouda bleef sterker en wist achtereenvolgens de score tot 93 op te voeren. Eenige minuten voor het einde kwam Alphen nog even sterk in den aan val, doch de Gouda-verdediging, somwijlen geholpen door staanders en bovenlat, wist stand te houden, zoodat hot einde onge wijzigd aanbrak. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE BODEGRAVEN. Hemelvaartsdag werd te Bodegraven een aanvang gemaakt met de jaarlijksche ne derlaagwedstrijden, waarvoor de beide vol gende ontmoetingen werden gespeeld: Bodegraven I—Utrecht I 62. Beide ploegen telden een drietal inval lers, hetgeen voor de gasten blijkbaar een groote'r handicap was, dan voor de thuis club, bij welke laatste de invallers allen zonder uitzondering een uitstekenden wed strijd hebben gespeeld. Het begin was sen sationeel. .Vanaf den aftrap ondorneemt Boaegraven een aanval, geleid door den linkervleugel, de linksbuiten zendt een schot in, de vallende doelman der gasten grijpt mis en Bodegraven I heeft in de eerste minuut de leiding (10): De Utrech- ten&rcft verplaatsen het spel even en bij een aanval der gasten redt Groeneveld op het laatste nippertje, als hij de bal uit den uitersten hock van het verlaten doel wegtrapt. Een schot van don rechtbimien van Bodegraven gaat rakelings naast, doch na ongeveer 15 minuten spelen is het de invaller-linksbinnen, die uit een schitte rende voorzet van den invaller-rechtsbuiten het leder ineens en onhoudbaar in de tou wen knalt (20). Nadat een tweetal cor ners tegen Bodegraven geen succes heb ben opgeleverd, is het dezelfde linksbinnen van Bodegraven, die een voorzet van den linksbuiten benut cn Bodegraven leidt met 30. De thuisclub begint, zich met den be haalden voorsprong veilig voelend, de za ken wat kalmer op te vatten, terwijl daar entegen de gasten cr een schepje opgooien, waardoor do strijd thans een meer gclijk- opgaand karakter krijgt, met Utrecht iets meer in den aanval. Toch duurt het nog vrij lang, voor dat de gasten met een schot van korten afstand cn naar onze meening niet geheel vrij van buitenspel, De Zeeuw weten te passeeren (31). Aangemoedigd door dit succes komen de gasten terug en met een fraai doelpunt weten zij nogmaals do achterstand te verkleinen (32). Kort daarop is het rusten. Na de hervatting gaat het spel even ge lijk op, doch als de linksbinnen van Bode graven bijna op dc achterlijn de bal nog te pakken weet te krijgen en den ver bluften doelman van Utrecht passeert (4— 2), is het. woord weer aan Bodegraven, dat taj van keurige aanvallen onderneemt., uit een waarvan de middenvoor op keurige wijze doelpunt (52). Het pleit voor Utrecht, dat zij ondanks dezen achterstand tooh moedig blijft volhouden en menige ge- vaarlijko aanval wordt ook door de gaBten ondernomen, waarbij De Zeeuw eenige ma len een bijna zeker schijnend doelpunt weet te voorkomen. Doch ook Bodegraven laat zich niet onbetuigd en als do roodzwarten kort daarna door hun linksbuiten de score op 62 hebben gebracht, kondigt spoedig daarop scheidsrechter Den Boon, die uit stekend leidde, het einde aan en heeft Bo degraven eon verdiende zege behaald. Deze ontmoeting verschilde wel veel van do eer ste der verleden jaar gehouden nederlaag- wedstrijden. Ook toen bekampten Utrecht 1 en Bodegraven I elkaar, doch toen ble- von de gasten met niet minder dan 122 de baas, van welke nederlaag het Bodegra ven-team dus dezen middag wel op keurige •wijze revanche heeft genomen. Bodegraven II—Utrecht II 2—3. De Bodegravenreserves verschenen met tal van invallers cn van de ploeg als ge heel werd dan ook weinig succes verwacht. Toch zou dit onvolledige team reeds spoe dig de leiding nemen, toen de rechtsbinnen een voorzet van den rechtsbuiten op keuri ge wijze benutte (10). In een verder ge- lijkopgaarjden strijd wist de thuisclub dezo voorsprong voor rust te behouden, terwijl na de hervatting de middenvoor zelfs met een fraai schot de voorsprong tot 20 ver grootte. Dit werd de gasten te bar en het gelukte him spoedig de achterstand te ver kleinen (21). De Utrechtenaren komen steeds meer in den aanval en kort- voor het einde weten de gasten tweemaal ach tereen te profiteeren van onvoldoende weg werken van den invaller-rechtsback van Bodegraven en daardoor met 32 te zege vieren. FRANKRIJK—WALES 1—1. In het Parijsche Stadion Golombes vond gisteren ten aansehouwe van 30.000 men- schen de landenwedstrijd FrankrijkWales plaats. De gasten speelden niet in vorm cn schenen meer voor him genoegen naar Pa rijs gekomen do zijn, dan voor de sport. In de eerste helft werd er niet gedoelpunt. Na de rust namen de gasten door Griffith de leiding (01) Rio maakte voor Frank rijk den gelijkmaker. DTOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Leidsche Courant-Beker. De uitslag van den gisteren gespeolden wedstrijd luidt: V.V.L. IS.J.C. II 92. De vereeniging St. Bernard us verzocht om a.s. Zondag uitstel te verleenen, daar deze vereeniging een openingswedstrijd speelt op het nieuwe terrein te Bodegraven, zoodat de in het voorloopig programma vastgestelde wedstrijd Lisse [ISt. Ber- nardus I niet doorgaat. Verder kunnen er voor a.s. Zondag geen wedstrijden worden vastgesteld. C. J. v. LEEUWEN, secr.-penn. R. K. S. V. „N. V. C." Op hel laatste oogenblik waren er voor gisteren nog 'n drietal wedstrijden vastgesteld. N. V. C. I toog naar Warmond en wist tegen Lisse II 'n schitterende 50 overwinning te behalen. Voorwaar 'n mooi succes Op het NVC-terrein speelde NVC Jun. en NVC II jun. tegen elkaar. De einduit slag werd 21 voor NVC I Jun. Hierna speelden twee veteranen-elftal len NVÓ vet. en Dc Meer vet. tegen elkander. Het was een vermakelijke strijd tot groot vermaak van het publiek. De Meerbewoners wonnen tenslotte met 41, nadat de NVC'ers met 10 hadden voor gestaan. Er waren nog goede krachten on der de veteranen! R. K. S. V. „TEYLINGEN". Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Meijer Teylingen IIForenholte binnen de lij nen. Als Teylingen aftrapt, wordt de bal overgenomen doch het backs tel van Teyl. keert den aanval. Eenige aanvallen van Teylingen leveren niets op. Het laat zich duidelijk aanzien dat de zenuwen parten spelen. Als het spel een half uur oud is, breekt Teyl. gevaarlijk door. waarbij een der spelers van Foreholte hands maakt even buiten het beruchte gebied. De vrije schop wordt genomen en een der Foreh. spelers kopt den bal in eigen doel. We- derzijdsche aanvallen volgen en wanneer ©en der Foreholte-spelers, Tetteroo in zijn oude kwaal vervalt met zijn knie moet hij het veld verlaten. Na deze stagnatie geraakte een der Teylingenspelers gebles seerd, waardoor een kwartier moest wor den gestaakt, welk kwartier tenslotte werd benut als rust. Na de thee zitten beide elftallen er ge ducht op, het verband in het Teylingen- elftal is totaal zoek en zoo maakt Fore holte op keurige wijze 11. Het, gebeurt holte op keurige wijze 11. Het duurt niet lang of nummer twee ligt achter kee per Homan (2l). Verschillende aanval len van beide kanten leveren geen resul taat op. Een aanval van Foreholte wordt Teyl, noodlottig, wanneer een der backs bij een hard sohot hands maakt. De scheidsrechter geeft penalty, deze wordt keurig ingezet (31). Nu speelt Teylingen een verloren wedstrijd en spoedig breekt het einde aan. A.s. Zondag de ontmoeting tegen Foreholte te Voorhout. De wedstrijd Teylingen Jn.Forenhol te Jun. eindigde onbeslist. De uitslag was 0—0. De Teylingen Veteranen versloegen de S. J. C. Veteranen met 71. In do eerste minuten weten de Teijlin- gers reeds de leiding te nemen door toe doen van den linksbinnen. De Noordwij- kers zetten geweldig op doch de achter hoede van Teijlingen is subliem en keert alle gevaar. Wanneer Teyl. in den aanval is werkt de recht/binnen Jac. Haver zich door alles heen en het is 21. Spoedig hierop is het de kalme tactische midden voor, die er 31 van maakt. Teylingen gooit er nog een schepje op, en wanneer de rechtsbuiten H. Bader een voorzet geeft, weet de linksbinnen Borg- greve daar dankbaar gebruik van te ma ken (41). Wanneer Vugts keurig kopt, ^opt de keeper uit en grijpt achter den tal (51). Kort voor de rust, weet de rechtsbinnen Jac. Haver nog een doelpunt te maken (61). Na de theo is heb spoe dig weer Jac. Haver die er 71 van maakt;. Nu wordt het toch te bar. zcxlat de Noordwijkers de tanden op elkaar zet ten, hol wordt 72. Kort hierop een pe nalty, doch deze wordt kalm naar den kee per gerold. Hoe langer hoe meer raken de Teylingers uitgespeeld en Noordwijk hcudt vast tot het einde toe, wat ook wordt beloond, daar zij de stand opvoe ren tot 47. Aldus komt heb einde. R. K. S. V. „V. V. L." V. V. L. I heeft gisteren weer eens laten zien, dat zij er wezen mag. Met niet min der dan 92 werden de S. J. C.-m<mschcn tevens bezitter van den Leids&he Courant beker, naar huis gestuurd. Zoodoende komt zij in de volgende ronde uit Legen N. V. C. I. Te circa half drie blaast scheidsrechter Heuzen beide elftallen binnen de lijnen. Ofschoon het weer zich niet erg mooi aan Het zien was toch een vrij talrijk publiek aanwezig. Na den aftrap is VVL het eerst in den aanval maar tot doelpunten kunnen zij het nog niet brengen. SJC raakt in- tusschen eenigszins ingespeeld en onder nemen nu ook eenige tegenaanvallen. Uit een ervan weten zij de leiding te nemen. VVL ziet dat het zoo niet gaat en doen er een schepje op. Zij dwingen SJC een corner af, de linksbuiten geeft keurig voor en het middentrio zorgt voor de rest 1—1. SJC gaat het nu weer probeeren doch komen niet verder dan het hechte baokstel. Steeds weer zet de VVL half- linie de voorhoede aan het werk en nog voor de rust weten zij heb SJC-doel te doorboren, zoodat met 21 in het voor deel van VVL gedraaid wordt. Na de rust lost een der gasten een ver schot, de achterspelers begrijpen elkaar niet en de stand is 22. Dooh hier mede is het met de gasten gedaan. Zij ra ken uitgespeeld, zoodat de wedstrijd een eenzijdig beeld geeft. In dien tijd weten de VVL'ers de stand tot 92 in hun voordeel op te voeren. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld en was in goede handen van den heer Heu zen. VVL II moest naar de AVV-serie. Daar zouden ze moeten spelen tegen PFC II. Dit elftal was echter zoo onvriendelijk om zonder bericht weg te blijven. In het veld liep Oleveo III wiens te genstander eveneens niet opgekomen was. Dies werd besloten om maar vriend schappelijk een wedstrijd te spelen. In een aardig partijtje moesten de VVL-re- serven mei 21 hun meerdere ei keuren. Daar PFC II niet opkwam heeft VVL II voorloopig den 2en prijs gewonnen. Ondanks dit is het toch een goede dag geweest voor VVL. D. 0. S. I—CELER 1 1—2. In een op hoog peil staanden wedstrijd moesf DOS de overwinning aan de Rot terdammers laten, die dan ook volgens him spel hen zeker toekwam. DOS speelde t-erst tegen wind, en al spoedig is het van beide kanten te zien, dat er om de over winning flink zal gestreden worden De koning wordt al direct op de proef ge steld, dcch hij geeft niet thuis. Ook de DOS-voorhoede valt vinnig aan, de rechtsbuiten schiet in het zijnet, wat de linksbuiten herhaald. Een paar corners op het Celer-doel worden niet be nut. Onverwacht neemt Celer de leiding na een vliegensvlugge aanval (01). Dan belegert Celer even het DOS-doel, doen de achterhoede werkt wat ze kan. terwijl de Koning alles weet te keeren. Bij DOS wil het niet vlotten temeer daar de C'er- achterhoede in prachtvorm is, en hen alle kans tot schieten ontneemt. In het mid denveld wordt intusschen van beide kan ten prachtig kopwerk geleverd. Toch heeft Celer weer succe-s als bij een scrim mage voor het DOS-doel, de Celer mid voor van dicht bij inschiet (02). De eer ste he^t is dan bijna verstreken, als DOS weer eens ten aanval trekt, de bal wordt tegen de lat geschoten, doch L. van Es schiet den terugspringenden bal onhoud baar 'n (l2). De tweede helft kenmerEte zich in vlug spel van beide kanten. Beide doelen ver keerden beurtelings in gevaar, doch de Koning zcowel als zijn collega laten zich niet passeeren. Wel zond Bosman den ge lijkmaker in, doch wegens buitenspel werd dit doelpunt niet toegekend. Wegens het enihouiaste spel kwamen er een paar botsingen voor, doch deze hadden geen ernstige gevolgen. Doo-dat DOS II had gewonnen was et puntenaantal gelijk, na 2 maal 7.5 minuut verlenging, wat evenmin een beslissing bracht, benutte Celer alle 3 penalty'c, waartegenover de Celer-keeper de eerste van D OS. S. stopte. Celer had dus de mooie plaquette verdiend. In den wedstrijd DOS IICeler II wa ren de D'OS-reserven beslist sterker. Voor de rust brachten ze den stand op 4 Maar daarna kon geen der partijen het meer tot doelpunten brengen. In Leituuiden bracht DOS het weer tot overwinningen, het werd 31 en 40 voor do DOS elftallen. DOS IVSMC III kon geen doorgang vinden, daar SMC had bericht niet te ko men, de scheidsrechter was echter wel present. De DH.VB heeft dus weer wat op te knappen. R. K. S. V. „Foreholte". Voor Hemelvaartsdag kan Foreholte tevreden zijn. Immers de belangrijkste wedstrijdeD eindigden in ons voordeel. De Jun. I bewerkten in Sassenheim tegen Teylingën I Jun. een puntlooh gelijk spel 00. De medaille kwam daardoor in het bezit van Foreholte. De promotie-ontmoe ting Teylingen IIForeholte I had tot re sultaat 13. Na een slechte eerste helft en een 10 achterstand, handhaafden zich de Voorhouters in de tweede helft volkomen en toonde zich de meerderen. Aan weerskanten moest een invaller ge plaatst worden door opgeloopen blessu res. De thuiswedstrijden werd vriendschap pelijk gespeeld. Foreholte III verloor met 13 van Lis se IV. Dit is o.i. tegengevallen. Maar denk er om den volgenden keer beter. Forehol te II kwam met een 20 zege uit den strijd tegen Kolping Boys II. Deze wed strijd weid ook vriendschappelijk gespeeld Een goedo oefening voor a.s. Zondag. R. K. Athl. en Sportvereeniging „Rood-Wit". In een matig gespcelden wedstrijd moest ons eerste haar meerderheid met 30 in Vogelenzang erkennen. Met rust leidden de gasten met 10, welke voor sprong zij na de rust nog vergrooten, een tegenpuntje voor hun harde werken had den onze jongens wel verdiend. Ook de reserves moesten een veer laten tegen B'auw Zwart III en verloren met 1-0. De vastgestelde Juniorcnwedstrïjden vonden geen doorgang en werden vastge steld op a.s. Zondag. Junioren reserveert dus dezen dag! ATHLETIEK NED. RECORD 10 MAAL 100 M. ESTAFETTE VERBETERD. Op de Sintelbaan aan het Olympïaplein te Amsterdam vonden gistermiddag atle tiekwedstrijden plaats, georganiseerd door den A. A. B. ten bate van Trainings- en Massagefonds. De belangstelling was in verband niet de slechte weersomstandigheden niet bij zonder groot. Ondanks dit all.es zijn er toch goede prestaties geleverd en moest zelfs een Ned. record er aan gelooven. De 100 M. invitatie werd natuurlijk door C-hr. Berger van A. V. 1923 gewonnen in den voor deze slechte weersomstandighe den zeer goeden tijd van 10.6 sec. Zijn clubgenoot Houtman, een nog jong athleet maakte eveneens een mooien tijd en wel van 10.8 sec. Trouwens de door de deel nemers aan dit nummer gemaakte tijden, zoowel in de series als in de inale waren alle zeer goed. De meesten waren lid van de A. V. 1923 die dus over een goed sprin ters-team beschikt, hetgeen ook tot Uiting werd gebracht in de 10 maal 100 M. esta fette. Ook de 200 M. nam Berger op gemak kelijke wijze zonder strijd voor zijn reke ning. Bij het hoogspringen ontdekten we een nieuwen ster. Hierbij deed zich tevens de eigenaardigheid voor, dat een B-klasser een betere prestatie maakte dan een A- klasser. Dé A. A. C.-er Brasser sprong met het grootste gemak 1.80 M. We gelooven zeer zeker, dat hij binnen korten tijd het Ned. record op zijn naam zal brengen. Naarmate het slotnummer in aantocht was. werd het weer al slechter en slechter e-n in stroomenden regen stelden de ploe gen zich op voor de 10 maal 100 M. esta fette. Hier zou de A. V. 1923, die zooals reeds gezegd over een goed stel sprinters beschikt, een aanval doen op het Ned. record dat. pp naam stond van Vlug en Le nig uit Den Haag met 1 min. 52 sec. On danks den stroomenden regen, waardoor de baan natuurlijk in niet al te beste con ditie was, slaagde de A. V. 1923 er in met de loopers Veltman, Bergfelt. Sierhuis, Zwolsman, Oostermcyer, van Beveren, Houtman. Mesman Schultz, Benz en Ber ger het Ned. record met 1.2 sec. te verbe teren en te brengen op 1 min 50.8 sec. 30 K.M.-MARSCH „D. 0. S.". Aan de gisteren gehouden 30 K.M.-af- stand-marsch, uitgeschreven door de Chr. Sportvereeniging ,.D. O. S." te Alphen aan den Rijn, werd door pl.m. 3901 perso nen deelgenomen omvattende verschalen de vereenigingen van heir en de omgeving en tal van particuliere deelnemers. Om één uur werd vanaf „Ons Huis" in de Wil- helminastraat gestart, waarna het vol gende parcours werd genomen: Lage zij de naar Zwammerdam, terug langs de Rijksstraatweg tot het Goudsche Rijpad, waarlangs werd gemarcheerd naar Bos koop. Vervolgens naar Hazerswoude (Dorp), Gemeeneweg en verder langs de Hóoge Rijndijk terug naar „Ons Huis"'. De controleposten wairen Zwammerdam, ho tel Klaassen Boskop, waar tevns een half ugr werd gerust en de Gemeenteweg, Ha zerswoude. Het hoofdpeleton waarachter enkele groepen, arriveerde klokke zes in „Ons Huis". Successievelijk kwamen de overige deelnemers, de laatsten om half zeven, aan. Alle deelnemers op slechts één na, hebben de marsch volbracht, een brigade van de E. H. B. O. heeft den tocht medegemaakt om eventueele hulp te ver leenen. De deelnemers ontvingen een draagmedaille, terwijl aan den oudsten deelnemer, 61 jaar, S. v. Nooten te Lei den, een zilveren medaille werd uitge reikt. Ook den jongsten looper, den 10-ja- rigen C. van Houten, uit Lisse, werd een zilveren medaille overhandigd. Voorts werden nog verschillende medailles uit gereikt aan de vereenigingen welke met het grootste aantal deelnemers waren uit gekomen. De prijzen werden uitgereikt door den heer A. Groeneveld in „Ons Huis". Deze afstandsmarsch word door de deel nemers in de beste stemming volbracht, waartoe het gunstige niet te warme weer ongotwijêld heeft bijgedragen. Gymnastiekvereeniging „Jeanne d'Arc". Met groot succes is gisteren door elf dames en heeren deelgenomen aan den 30 K.M.-marsch te Alphen aan den Rijn. Niet alleen de persoonlijke prijzen werden meegenomen, maar ook werd beslag ge legd op den vereenigingsprijs. Dinsdagavond zijn de gymnastieklessen weer in het oude lokaal 3-Octoborstraat. MEDISCHE SPORTKEURING Sportvereenigingen zullen geen kam pioenschap willen behalen ten koste van den dood van oen harer leden! Laat daar om uw leden keuren door het Medisch Sportkeuringsbureau 1 KORFBAL NEDERLAND NIET NAAR STUTTGART. „Het BondsbestuuT van den N. K.. B. heeft', overeenkomstig het advies van de P. en P. C., met het oog op de interne belangen van den N. K. B., besloten, de voorgenomen demonstratie te Stuttgart niet te laten doorgaan." Aldus de vet gedrukte mededeeling in „Korfbal-revue", waarin de laatste be stuursbesluiten worden meegedeeld. Dat deze beslissing eerst na rijp beraad genomen is, spreekt vanzelf.' De P. en P. C. heeft hiermee zelf een arbeid te niet gedaan, waaraan de leden dezer commis sie speciaal de heeren Wilson te Bloe- mendaal en Stempels te Den Haag maan den lang een deel van hun tijd hebben gegeven. De medewerking was in alle op zichten voortreffelijk geweest, zoowel in Duibsehland als hier. Waar echter de N. K. B. vele Joden on der zijn leden telt, terwijl deze ook in de demonstreerende twaalftallen konden ge kozen worden, heeft het N. K. B.-bestuur gemeend, dat rust en tevredenheid in eigen huis gaat boven een projjaganda- toohtj hoe belangrijk ook, naar het buiten land. i 1 j MOTORSPORT T.T. RACES 1933. Medegedeèld wordt dit in den loop van deze week de navolgende buitenge wone inschrijvingen zijn binnengekomen: 250 c.M.3: H. 0. Tyrell Smith, Coven try (Grindlay Peerless). 350 c.M.3: R. Milkoux, Emburg (F.N.); A. Colletti, Warsage (F.N.); S. Woods, Dublin (Norton); P. Hunt, Hoywood (Norton). 500 c.M.3: L. Demeuter, Luik (F.N.); J. Taoheny, 'Mellet (F.N.); S. Woods, Dublin (Norton); P. Hond, Heywood (Norton); T. K. Anderson, Londen (Im peria Python); C. T. C. C. Bosoh, Am sterdam (Norton). Tot nu toe kwamen reeds 43 inschrij vingen officieel binnen, waarvan niet minder dan 35 buitenlanders. LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Zooals reeds bericht dat het voorne men was, bracht de L. M. T. C. Woens dagavond een bezoek aan do Algemeene Motorclub ,,De Rijnstreek" te Alphen, om deze zustervereeniging persoonlijk geluk te wenschen met haar oprichting. Zij sloot zich aan bij den propaganda-tooht door Alphen, Bodegraven en omgeving. Na afloop van den rondrit kwamen do vereenigingen bijeen in Hotel „Rijnlust", waar de voorzitter van „De Rijnstreek" de L. M. T. C.'ers wplkom heette en zijn waardeering uitspaak over de medewer king. Vervolgens werden nog eenige in lichtingen gevraagd, waarop dc voorzit ter der L. M. T. CL allereerst antwoord de met een gelukwensoh aan de nieuwe vereeniging en daarop dé gevraagde in lichtingen verstrekte. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, terwijl de besturen aan elkaar werden voorge steld en zich nog even met elkander verstonden. Omstreeks 10 uur vertrokken dc Leidenaars weer naar hun clublokaal Mandenmakerssteeg 7 te Leiden, alwaar werd ontbonden. Gisteren, Hemelvaartsdag, werd de amusementsrit naar Hoek van Holland door de L. M. T. C. gereden. Te Hoek van Holland hield men zioh gcruimen tijd aangenaam bezig, waarna de tocht door het Westland huiswaarts voerde. De hoop is nu op gunstig weer, voor den voorgenomen Zeven Provinciëntocht van a.s. Zondag. Hieraan willen wij nog even toevoegen, dat ieder motorrijder en automobilist, ook niet lid zijnde, dezen tocht kan medemaken, ter kennismaking met de L. M. T. C. en haar wijze van toeren. Vanzelfsprekend zonder eenige verplichting zijherzijds. MOTORCLUB LEIDEN EN 0MSTR. Gistermorgen 8 uur startte een flink aantal leden van restaurant „Royal" Doe- zastraat voor een tourrit over den Af sluitdijk. Ondanks het niet erg mooie weer is de tocht bijna in z'n geheel ge reden, vanaf Royal de volgende plaatsen: Haarlem, Alkmaar, de Kooy, Afsluitdijk, Harliugen, Leeuwarden, Meppel, Zwolle, Apeldoorn, Amersfoort, Utreoht, Leiden. De stemming, die onder de leden heerschte was door den regen niet ver minderd. De tooht was pl.an. 450 K.M. lang en is een groot succes geweest. ALG. M0T0RCL. „DE RIJNSTREEK" ALPHEN. Door de sinds kort bestaande alge meene motorclub „De Rijnstreek" werd Woensdagavond de eerste propaganda- tocht gehouden. De belangstelling van de zijde der leden zoomede ook van het publiek was overal groot. Overal langs den weg bestond veel belangstelling, vooral op de hoeken van straten in de gemeente. De start had plaats op den Buitenweg; terwijl het navolgende par cours werd gevolgd: Buitenweg. Stations straat, Hazeveld, Julianantraat, Rijks straatweg naar Hazerswoude; terug langs Koudekerk naar de gemeente tot Bodegraven en terug tot hotel „Rijnlust". Hier had een nadere kennismaking en ontmoeting plaats met verschillende le den van de Leidsche Motor Toering Olub die dezen propaganda tocht hadden opge luisterd. Over en weer werden hier ver schillende toespraken gehouden, waarbij algemeen werd opgewekt zooveel moge lijk samen te werken wat beiden clubs zeker ten goede zal komen. ngetwij- feld kan „De Rijnstreek' en haar loden met genoegen op dezen eersten tocht te rugzien.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10