MAANDAG 22 MEI 1933 DE LEID5CHE COURANT 17LKUE, DLAIJ TAG. 9 LAWN TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. NEDERLA*'" ^OOR DUITSCHLAND UITGESCHAKELD. Het dubbelspel, dat Zaterdagmiddag op de banen van Blau Weiss in Berlin-Grüne- wald werd gespeeld is door de Duitschers von Cramm en Nourney in vier sets gewon nen van onze landgenooten Timmer en Koopman. De cijfers waren 63, 6I, 16 en 36 in het voordeel van de Duitschers Hiermede is de stand 30 geworden voor Duitschland, zoodat Nederland den strijd definitief heeft verloren. Duitschland komt in de derde ronde tegen Japan. Ongeveer 3000 a 4000 toeschouwers woonden bij prachtig weer den wedstrijd bij. Aanwezig waren o. m. de Rijkssport- oommissaris von Tschammer und Osten, Hertog Friederich von Mecklenburg, de Rijksminister van Financiën, en de Rijks minister van Binnenlandsche Zaken, resp. Graaf von SchwerinKrosigk en dr. Frick en nog vele andere autoriteiten. De wedstrijd is niet een ontmoeting ge worden, die nog lang in onze herinnering zal blijven. Daarvoor werden aan beide zijden te veel fouten gemaakt, daarvoor speelden de klasse Timmer en von Cramm met partners, die nog niet op Europeesche tennishoogte staan. Aan Duitsche zijde speelde Nourney nerveus, angstig zelfs en daardoor miste hij vaak eenvoudige bal len. Aan Hollandsohe zijde speelde Koop man te defensief, te afwachtend om ge vaarlijk te zijn. Alleen t'oen Timmer in den derden en vierden set alles op alles zette, punt na punt inzamelde, toen werd Koopman meegesleept, al bereikte zijn spel nimmer een hoog peil. Von Cramm begon met te serveeren, welk spel hij ver loor. Koopman verloor eveneens zijn ser vice-game, zoodat de stand 11 was. On danks het feit. dat Nourney bij zijn ser vice vele double-faults maakte, kon von Cramm door meestelijk spel de schaal doen doorslaan naar Duitsche zijde en de eerste set kwam aan Duitschdand met 63. In den tweeden set begon Holland goed, doch na de eerste game gewonnen te hebben misten Timmer en vooral Koopman te veel om tegen het Duitsche dubbel succes te kunnen hebben en met 61 wonnen de Duitschers ook den tweeden set. Met de zen grooten achterstand leek de wedstrijd en dus de geheele ontmoeting reeds verlo ren, doch in den derden set zette Timmer alles op alles. Nourney begon met servee ren, direct verscherpte Timmer het tempo de game was voor Holland, snel ging het nu< 2—0 30 en door prachtig Spel van Timmer, waarbij ook Koopman nu een iets beteren vorm toonde, werd het 61 voor Nederland. Zonder te pauzeeren werd aan den vier den set begonnen. Afwisselend kwamen de beide partijen in het voordeel, het werd 1o voor Nederland, 1—1 2—1 voor Duitsch land 2—2, 3—2 voor Nederland, zelfs voor Nederland 42 door prachtig spel van Timmer. Taai hielde de Duitschers vast,, zij maakten gelijk, onder groote spanning met het 55 6—5 voor Duitschland, door slecht spel van Nourney weer 66, 76 voor Duitschland en in de 14e game maak te von Cramm met een prachtigen smash bal den set uit. daarmede den wedstrijd en de geheele ontmoeting. Tot slot van den middag vond nog een partij plaats tusschen Janecke en S. Menzl die door Janecke met 61 64 61 ge wonnen werd. De beide laatste enkelspelen werden resp. door von Cramm en Timmer gewon nen, zoodat Duitschland in de volgende ronde is gekomen door een 41 overwin ning. Von Cramm behaalde een geirakke'ijke overwinning op Leembruggen. De Neder lander bood weinig tegenstand, alleen in de tweede set gaf hij Von Cramm handen vol werk, overigens scoorde de Duitscher rustig punt op punt. Het resultaat werd 63 62 63 voor von Cramm. Ongeveer 3500 toeschouwers waren op de banen van Blau Weiss aanwezig, waar onder de Bijkssportcommissaris von Tschammer und Osten en dr. Meissner. Timmer won overtuigend van Kuhlmann met 62 61 62. Kuhlmann speelde ge reserveerd, kwam op het veld als een ge slagen speler. Onze landgenoot scoorde zoals hij wilde en was zeker een klasse be ter dan zijn tegenstander. Het zou eento nig worden om het verloop van den strijd, welke eigenlijk geen strijd was, te schilde ren. Timmer was er goed in en zijn tegen stander werd geheel overspeeld. Ju'st door de resultaten van ïeden is duidelijk gebleken, hoe ongelukkig de lo ting voor ons land is geweest. De moreele steun van een overwinning van Timmer op Kuhlmann had ons op den eersten dag be ter te pas gekomen. Intusschen is de strijd thans met 41 verloren gegaan en komt Duitschland in de derde ronde tegen Ja pan en wel op 9, 10 en 11 Juni te Berlijn, na afloop van de Internationale Fransche kampioenschappen. ZWITSERLAND—ZUID-AFRIKA 1—4. Te Bazel werd de wedstrijd Zwitserland Zuid-Afrika gespeeld. De Zuid-Afrikanen wonnen met 4L JAPAN—IERLAND 5—0. De beide laatste enkelspelen te Dublin werden door Japan gewonnen. Satoh (Japan) sloeg Roegers (Ierland) 6—1, 6—3 6—1. Nunoi (Japan) sloeg Mac Guire (Ier land) 4—6 3—6 6—4 6—3 6—3. Eindstand 50 voor Japan, die in de derde ronde tegen te Belijn tegen Duitsch land uitkomt. ITALIË—OOSTENRIJK 4—1. In den te Genua gespeelden wedstrijd tusschen bovengenoemde landen won Ita lië met 41 van Oostenrijk. DE STAND IN DE EUROPEESCHE ZÓNE. De stand in de Europeesche zóne is nu zoo, dat in de derde ronde uitkomen: GriekenlandTsjecho Slowakije, Engeland Italië; DuitschlandJapan, Australië Zuid-Afrika. VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. De spanning in de kampioenscompetitie is gisteren niet weinig toegenomen, nu zoo wel Go Ahead als PSV erin geslaagd zijn hun uitwedstrijden te winnen. De Deventer Roodgelen hebben daarmee kraniig werk geleverd en welverdiend de leiding genomen, terwijl PSV ook nog voor de noodige verrassingen zal kunnen zorgen. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Go Ahead 4 3 1 11—4 6 Feyenoord 3 2 1 65 4 P. S. V. 4 2 2 9—7 4 Stormvogels 4 2 2 58 4 Velocitas 4 3 29 0 Ook de spanning in de diverse promotie- oompetities is gisteren versterkt. In Afdeeling I n.l. leed Blauw Wit de wel verwachte nederlaag tegen Zeeburgia, waardoor de kans der Zeebra's op behoud wel verkeken is. De stand toch is: H. F. C. Zeeburgia BI. Wit 2 5—1 1 1 3—3 2 1—5 In Afdeeling I zorgde Excelsior voor de verrassing door H.V.V. in Rotterdam met de korfbalcijfers 7—4 te kloppen. Nu de helft der wedstrijden is gespeeld, staan de drie clubs precies gelijk. Dat belooft wat! West-Frisia 2 1 1 31 2 Excelsior 2 1 1 77 2 H. V. V. 2 1 15-72 In het Oosten is Hengelo op den goeden weg. Robur et Velocitas schijnt voor deze Twentenaren wel plaats te moeten maken. Hengelo 2 2 96 4 S. C. H. 2 11 3—4 1 Robur 2 11 5—7 1 In het Zuiden leverden de promotiewed strijden ook twee verrassingen op. Middel burg verloor n.l. met 41 van Juliana, maar V.V.V. liet de kans om met de Zeeu wen gelijk te komen voorbijgaan en liet zich.op eigen terrein door Hero de beide punten ontnemen. Middelburg 4 3 1 138 6 V. V. V. 4 2 2 7—5 4 Juliana 4 2 2 910 4 Hero 4 1 3 5—11 2 Friesland houdt zich tot nu toe kranig. Met twee overwinningen hebben de eerste klassers de leiding. Dat wijst op behoud. Friesland 2 2 71 4 F. V. C. 2 11 1—4 1 Muntendam 2 11 03 1 De uitslagen. Om het landskampioenschap: VelocitasPSV 14; StormvogelsGo Ahead 12. AFDEELING I. Promotie 2e klasse: Zeeburgia Blauw Wit 21. Promotie 3e kla sseDECHollan- dia 41; BaarnUW 37. AFDEELING II. Promotie 2e klasse: Excelsior HVV 7—4. 2e klasse B: FortunaOvermaas 44. Promotie 3e klasse: St. Hooger Scheven. 40; VOCde Hollandiaan 34. 3e klasse B: TransvaliaNaaldwijk 6—0; Coal—GSV 6—3. 3e klasse DCulembongDOSB 23. Promotie 4e klasse: Hillegom Rijswijk 32. Promotie res 3e k lasse: Schevenin- gen 2VIOS 2 31; H. v. Holland 2Al phen 2 43; VOC 2Xerxes 3 14. Ees. 3e klasse C: GSV 2—Bodegraven 2 2—4. AFDEELING IIL Prom. 2e klasse: Robur et Velocitas Hengelo 46. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: JulianaMiddelburg 4—1; VVVHero 1—2.- AFDEELING V. 1ste klasse: VeendamFrisia 36. Prom. 2e klasse: FrieslandFVC 4—L STORMVOGELS—GO AHEAD 1-2. Go Ahead wint door meer uithoudings vermogen. Het is Go Ahead gistermiddag te IJmui- den ge.ukt met 21 van de Stormvogels te winnen en daarmede de leiding te her nemen in de kampioenscompetitie. Deze overwinning werd in de tweede helft be vochten. In de eerste helft hadden de Stormvogels een 10 voorsprong verkre gen, een stand, die wel verdiend mocht worden genoemd, immers in 't veld waren de gastheeren iets sterker geweest Stormvogels had acht hoekschoppen mo gen nemen tegen Go Ahead 1 terwijl ook hun spel een fractie beter was dan dat van de Deventer, club. In de tweede helft bleek spoedig, dat de warme weersomstandigheden hun in vloed op enkele spelers niet gemist hadden. Vooral Stormvogels kon het tempo der eerste helft niet meer voeren en juist hier door kwamen de Rood Gelen in de meer derheid. Zij schenen over een grootere physieke reserve te bezitten. Rood Geel kwam in de meerderheid, terwijl de Storm- vogelsmiddenlinie en de achterhoede ver moeid waren. Overigens deed de IJmuider voorhoede menige poging om een punt te forceeren en juist in deze periode werd het duidelijk, dat de partij, die het eerst een doelpunt zou scoren, ook de eindoverwin ning zou behalen. Hetgeen bewaarheid werd, waarbij Go Ahead de gelukkige was. Het begin was voor Stormvogels, dat in een snel tempo van wal stak. Halle werd direct aan de tand gevoeld, een schot van ESooden belandde op gelukkige wijze in Halle's handen, terwijl een keihard schot van Groeneveld op magnifieke wijze door den Deventerkeeper uit zijn doel werd ge houden. Inmiddels kon Stormvogels binnen tien minuten reeds 4 hoekschoppen neir. Langzamerhand werkte Go Ahead zich los, doch Buiting, de rechtsbuiten was zwak met zijn voorzetten, terwijl Go Ahead's linkervleugel de sterkste juist tegen over de sterkste helft der IJmuider verde diging stond, waarbij Haak steeds reso luut wegwerkte en Feijen door tactisch spel reuuing bracht. De laatste moest even het veld verlaten, daar hij weer last van zijn knie kreeg. Stormvogels kwam langza merhand weer in de meeiderheid. waarbij de voorhoede, o.i. het sterkste deel van het elftal, menigmaal keurige combinatie staaltjes liet zien. Er werd echter erbarme lijk slecht geschoten, waarbij vooral Schorel en Groeneveld eenige gemakkelijke kansen misten. Inmiddels was de Go Ahead verdediging nogal vrijgevig met hoekschoppen, doch geen van deze corners, meerendeels goed voor doel geplaatst, kon worden benut. Zoo verliep het eerste half uur. Go Ahead speelde rustiger, Stormvogels deed er nog een schepje op. Na werkelijk fraai com binatiespel op den 'rechtervleugel wist Schorel den bal mooi vrij te krijgen, hij passeerde nu van der Steen, die naar hem was geloopen en met een prachtig diago naal schot langs den uitloopenden Ha 11c verdween het leder onhoudbaar in het net 1—0. Er waren toen 32 minuten gespeeld. Go Ahead was in den resteerenden tijd voor de rust het meest in den aanval, maar de rechtsbuiten was zwak, waardoor de ge heele linie aan kracht inboette. Een schot van Groeneveld, vrij voor doel staand, ging naast. De rust kwam met 10 voorsprong der Stormvogels. Stormvogels zette na de pauze den aan val in, maar Go Ahead nam den aanval over. En na 3 minuten was de stand reeds gelijk. Brilleman kreeg het leder van Jan Halle, de Deventer midvoor gaf naar den vrij staanden Theo de Kreek, die onhoud baar van korten afstand inschoot 11. Keeper de Waard deed geen moeite om het schot te houden. Stormvogels antwoordde met eenige vin nige aanval.en. Vooral de rechtervleugel was actief. Goed samenspel tusschen van der Steen en Groeneveld deed een gevaar lijk moment voor Leo Halle ontstaan, toen Groeneveld in moeilijke positie inschoot, waarbij het leder via de handen van Halle tegen den lat ging en daarna voor de voeten van Schorel terecht kwam. die in den grond trapte. Wederom werden eenige hoekschoppen op het Go Ahead-doel geno men. Van Rooden en Feyen geraakten te gelijkertijd geblesseerd. De eerste werd vervangen door Haak Jr., terwijl Feijen weer mee kon spelen, doch zichtbaar hin der had van zijn knie. Het tempo verslapte plotseling, Storm vogels vooral scheen te veel van haar krachten gevergd te hebben. Met het ge volg, dat Rood Geel langzamerhand in de meerderheid kwam. Buiting geraakte ge wond en ook hij werd vervangen, n.l. door Martin. Deze vervanging was een verbete ring, niet het minst door het feit, dat er een frissche speler op de buitenplaats stond. Het overwicht werd sterker en de Rood Gele voorhoede was steeds in den aanval, waarbij de steun van J. Halle bij zonder opviel. Bij een gevaarlijken aanval op het IJmuider doel sloeg keeper de Waard den hoogen bal uit zijn doel en vlak voor de voeten van Brilleman. Een doelworsteling tusschen beiden ontstond waarbij de Deventer midvoor kans zag het leder in doe! te werken, tot groote vreugde van de talrijke Oostelijke supporters, die aanwezig waren. (12). Er waren toen 36 minuten gespeeld. Go Ahead bleef ook in den resteerenden tijd ZWEEFVLIEGEN DE ZWEEFVLIEGSPORT IN NEDERLAND. DE DUIZENDSTE VLUCHT OP DE MAALDRIFT VOLBRACHT. 't Is nu enkele maanden geleden, dat het zweefvliegkamp aan de Maaldrift on der de gemeente Wassenaar, het kamp, waar de Leidsche en Haagsche Zweefvlieg- clubs geregeld oefenen, officieel werd ge opend. Behalve het feit, dat genoemde clubs dien middag in het bezit werden gesteld van een eigon kamp, was er aan dezen of- ficieelen middag niet veel goeds te bespeu ren, hetgeen de pers in haar relaas over de opening ook heeft doen uitkomen, 't Moet echter gezegd, dat die opening inderhaast in elkaar gezet was en dat het ongetwijfeld beter ware geweest, indien zij enkele we ken later ware geschied. Allerminst hebben wij toen echter hot zweefvliegen als zoodanig veroordeeld en dat zouden we ook niet hebben kunnen doen. De resultaten, die we thans, bij een neiuw bezoek aan het kamp, hebben mogen aanschouwen, zijn daarvan een sprekend bewijs. In vergelijking met het buitenland, voor al Duitschland, staat de zweefvliegsport in ons land nog in de kinderschoenen. Is hier al eens 'n enkele maal meer dan een uur gezweefd, dan was dit nog te danken aan een sterken opwind langs de duinen, Echter zijn de tijden van vijf tot tien uur, zooals in Duitschland en dan boven vlak terrein nog niet voorgekomen. Men moet dan gebruik maken van tem peratuursverschillen in de atmosfeer, zoo als er zijn onder cumuluswolken, voor on weersbuien en boven zeer geaccidenteerd terrein. Om op de goede hoogte te komen, kan men dan gebruik maken van starten door middel van vliegtuigen met motor, dus dat men eerst ges.eept wordt, of door optrekken door middel van een lier. Wat de laatste methode betreft, worden sinds enkele weken proeven genomen door de Amsterdamsche Zweefvliegclub op Schiphol en daar is 'men er nu reeds in ge slaagd een hoogte te bereiken van 170 M. Ofschoon de Leidsche en Haagsche Zweefvliegclubs sedert drie maanden oefe nen, zullen ook door haar proeven op dit gebied worden ondernomen. De aanvraag om mechanische starts te mogen gebruiken is reeds naar het Departement van Water staat. Op den Tweeden Pinksterdag of anders den eersten Zaterdag of Zondag met guns- tigen wind zullen de heeren Roos, Rijntjes en de Lange trachten door zulk een start voldoende hoogte te krijgen om hun B-bre vet te vliegen. De heer L. A. de Lange, president van den Raad van Beheer van het Gemeen schappelijk Zweefvhegfonds Den Haag- Leiden. tevens voorzitter van de Leidsche Zweefvliegclub. heeft ons gistermorgen toen wij op uitnoodiging een bezoek aan het kamp brachten, over bovenstaande een en ander medegedeeld, terwijl do leden leerlingen reeds met de voorbereidende werkzaamheden begonnen waren voor do nieuwe vluchten. Hier worden de leden, die nog nmw»»» gevlogen hebben, alleen in het toestel ge zet, voorzien van de noodige aanwijzingen van den bekwamen instructeur den heer Roos, vervolgens vastgebonden en door middel van een gummikabel weggeschoten als een katapult. Er werd ons getoond, dat de instructeur, die op deu grond blijft, door meer of minder gauw „los" commati- deeren of meer of minder trekkers, het in zijn macht heeft den leerling niet los to laten komen of meer of minder hoog to laten gaan. Ook de heer de Lange maakte voor ons een vlucht, waarin hij liet zien, hoe men door fijn ontwikkeld vlieggevoel precies de minimum snelheid uit een vliegtuig kan halen en daardoor zoolang mogelijk in de lucht kan blijven. Even te weinig snelheid en het toestel is onbestuurbaar en duikt ter aarde. Een zeer goeden indruk van hetgeen hier bereikt wordt kregen we uit vluchten van leerlingen, die vóór 11 Februari nog nimmer op een zweefvliegtuig hadden ge zeten en nu op den Tweeden Pinksterdag hun A-brevet al mogen vliegen. Een dier gelukkigen is de Leidcnaar B. Bonnet. Hierna brachten we nog een bezoek aan de hangar, waar enkele leden bezig waren met een door het fonds gekocht zweef vliegtuig, type Kassei 12. Het technisch gedeelte van deze sport staat onder leiding van den heer Chef d'Hotel, die zooals men ons verzekerde, hier onmisbaar is. Is er iets gebroken of moet er iets vernieuwd worden, dadelijk neemt de heer Chef d'Ho tel dit ter hand en hij ontziet zich niet avond aan avond terug te komen om toch vooral te zorgen, dat Zaterdag weer go- vlogen kan worden. Ook de leden geven blijk van groote sportiviteit, vooral de Haagsche. Avond aan avond komen zij uit Den Haag gefietst, om den heer Chef d'Hotel zooveel mogelijk behulpzaam te zijn. Behalve deze Kassei, waarvan de open gemaakte vleugel een aardig gezicht op het ribverband gaf, heeft men nog een andere Kassei in Leiden op stapel staan, die door enkele Leidsche leden particulier gekocht is en weldra ook vliegklaar zal staan. Inderdaad, uit een en ander blijkt, dat er animo genoeg onder de jongelui zit en dat men groote plannen heeftindien men maar over de noodige financiën kan beschikken. En daarvoor zijn leden, veel meer leden noodig. Vooral het aantal der Leidsche club moet nog veel grooter wor den. In dit verband werd ons gevraagd mede te deelen, dat het secretariaat der Leidsche Zweefvliegclub veranderd is en nu gevestigd: Hoogo Rijndijk 10, Leidon. In het gezellig zitje bij het Clubhuis, welwillend gedurende de zomermaanden af gestaan door de Hockeyclub „Do Kievi ten". hebben we nog wat nageboomd over een en ander. Dc heer de Lange toonde zich daarbij de onuitputtelijke optimist, die enthousiast was over de vele vluchten, welke hier gemaakt worden. Sinds 11 Fe bruari reeds duizendhet gaat snel naar de tweeduizend! Moge dat optimisme beloond worden door een hartelijk toege- wenscht succes! het beste van het spel behouden, vooral daar de IJmuider ploeg bleek te zijn uit gespeeld. Wel brachten van der Steen en Groeneveld nog eenige malen den bal fraai op, doch voor doel was men de kluts kwijt en. het schieten was erbarmelijk slecht. Het einde kwam met een verdiendo 21 zege van Go Ahead. VELOCITAS—P.S.V. 1—4. Technisch zuiverder spel der Brabanders. Ten aanschouwe van naar schatting 12.000 toeseüouweis heeft Velocitas het nieuwe Be Quick-stadion het oude is, zooals men weet, enkele weken geleden geaeei atgebrand ingewijd met een kaw- pioeiiscüapsmatoh tegen P.S.Vwe.ke voor de Groningers met een 14 nederlaag is geëindigd. De J^inlipsmenschen hebben de overwin ning door tecuniseh zuiverder spel en meer pruuuctivitcit bij de hun geboden kansen ongetwijleld verdiend, alhoewel niet kan worden ontkend, dat de cijfers de verhou ding wel wat geflatteerd weergeven. Wilskracht en enthousiasme deden den Groningers zoowei in het begin van de eerste als in hol begin van de tweede helit voortdurend sterker zijn. Onophoudelijk zaten Bonsema en de zijnen voor het P.S.V.-docl, dat op sublieme wijze werd verdedigd door Boumans. In de achterhoede der gasten schitterde Van Run, die enkele zeker schijnende doel punten heeft voorkomen. Was het ge.uk dus niet aan de zijde der Groningers, ook met het schieten waren zij erg onfortuinlijk. Aan den anderen kant hebben de P.S.V. voorwaartsen onder leiding van Van den Broek door fraai open aanvalsspel den we wat al te overmoedigen Velocitas-keeper Ko.thof, viermaal weten te passeeren. Twee doelpunten had hij, door in zijn doe! te blijven staan, zeker kunnen voorkomen. De halflinie der gasten speelde minstens een klasse beter dan die der Groningers welke laatsten het steunen der voorhoede absoluut verwaarloosden, Huizeling uitge zonderd. Ondanks het feit, dat Heideveld en Bonsema wegens blessures in den loop van den strijd moesten opgeven en dc invallers het op geen stukken na konden doen, ble ven de Groningers tot het einde toe ster ker, zonder dat zij evenwel eenig resultaat hadden. Velocitas begint to overrompelen niet fraai combinatiespel op zijn rechtervleugel: Bonsema—Meuleina, van wiens voorzetten v. d. Velde en Van Meel door hopeloos missen en slecht schieten geen gebruik maakten. Van Run en Lanegger houden moedig en succesvol stand. Langzamer hand herstelt P.S.V. zieh, komt meer in den aanval en na 17 minuten spelen geeft Kooyk uit een door Kolthof onvoldoende weggewerkten bal het Zuiden de leiding. Velocitas is blijkbaar te hard van stapel geloopen, want plotseling is het met het voortdurend overwicht gedaan. Uit een hoog voor doel geplaatsten bal door de Visser kopt v. d. Broek na een half uur nummer twee langs Kolthof. Aan den anderen kant heeft Boumans met schoten van v. d. Velde, van Meel e.a. niet al te veel moeite. Fraai opbrengen van Bonsema in samenwerking met Meulema heeft tot gevolg, dat eerstgenoemde 10 mi nuten voor den rust den achterstand ver kleint. Ook de tweede helft vangt aan met een overtuigend overwicht der Groningers, dat door het sub'ieme verdedigen van Van Run en Lanegger aan het met pech spelen de Velocitas cecn resultaten oplevert. Wanneer de Vel. back Knol bij een doel- scrimmage voor het Groningsche doel den ba! tegen het been Van Strien trapt stuit de bal via dat been in het verlaten doel (1-3). Velocitas speelt nu een verloren wed strijd, alhoewel zijn aanva'len talrijker blijven. Wel heeft Boumans werkelijk over geluk niet te klagen, de Groningers missen ten eenen male alle productiviteit om do tflriike hun geboden kansen in doelpunten om te zetten Wanneer dan weer door een fout van Kolthof v. d. Broek de stand op 4 1 heeft gebraeht is het oleH beslecht. Even voor het einde mist v. d. Velde nog een penalty, die was toegekend wegens free kiek van Van Run.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9