BERT B Uw Slager MAANDAG 22 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ongeval met doodelijken afloop. In de Bestevaerstraat te Amsterdam beeft gistermiddag een ongeluk met doo- delijken afloop plaats gehad. Een jongeman van 17 jaar, wonende op den Hoofdweg, was met zijn zusters en een meisje gaan wandelen. Bij de woning van het meisje in de Bestevaerstraat gekomen, bleek, dat de ouders van het meisje niet thuis waren. De jongeman heeft toen bij de naastwonende buren gescheld om over het dak in de wo ning te komen. Toen hij wat lang wegbleef, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de jongeman aan de achterzijde van het perceel dood op de steenen binnenplaats lag. Hij moet van het dak afgevallen zijn en zoo den dood gevonden hebben. BOSCHBRAND. Gistermiddag omstreeks half drie heeft in de Doornwertker bosschen tusschen don Richtersweg en den Ouden Oosterhoeksche- weg een ernstige boschbrand gewoed. De boschbrandweer uit Oosterbeek was spoe dig ter plaatse met de autospuit. Deze spuit kon echter geen dienst doen, daar er geen water in de buurt aanwezig was. De brand weer, geholpen door eenige burgers, slaag de erin den brand te beperken. Ongeveer 4 H.A. hakhout werd verbrand. Tegen kwart over drie was men den brand mees ter. RELLETJE TE VLISSINGEN. Door een soldaat, die niet groette. Te Vlissingen ontstond Vrijdagavond een relletje, toen een adelborst van de „Gelderland'"' een soldaat van de kustar- tillerie aanhield, omdat deze het militair saluut niet bracht. De soldaat werd naar de kazerne overgebracht en dit veroor zaakte een volksoploop, die de politie aan leiding gaf tot optreden, waarbij een on willige is aangehouden en eveneens naar het politiebureau werd overgebracht. Hier bij liep een agent een klap in zijn gezicht op, meldt de „Msbd." ONVOORZICHTIGE BUITENMAN. Neergeslagen en beroofd. Vrijdagavond is een Barendrechtsche melkboer met het geld, dat hij bij de ver koop van een hit ontvangen had, „goeden sier" gaan maken op de Schiedamsche Dijk te Rotterdam. Tegen sluitingstijd der café's is hij in gezelschap van een vrouw eerst naar een pand aan den Terwenak- ker gegaan, waar men hen niet wilde bin nenlaten en vervolgens naar de Bleeker- steeg. In deze steeg is de melkboer plot seling van achteren aangevallen en met een zwaar voorwerp tegen den grond ge slagen. Toen hij tot bewustzijn kwam ontdekte hij dat zijn portemonnaie, waarin zich nog een bedrag van 70.bevond, verdwenen Voor de BETER liteit TELEF. 1792. BRUTALE INBRAAK TE LIJNDE! Bij kassier van de Boerenleenbank. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is ingebroken in de woning en het kantoor van den heer H. J. Post aan den Spaarnwouderweg te Lijnden. De dieven zijn nog al vakkundig te werk gegaan. Door gaten te boren in de raamkozijnen was het hun mogelijk de pennen te verwij deren, die op dé ramen zaten. Daarna konden ze door inklimming naar binnen gaan. Daar kamers en kantoor afzonder lijk waren gesloten moesten op deze wijze twee ramen bewerkt worden. Daar de heer Post kassier is van de Boerenleenbank, zal het wel om de kas te doen zijn geweest, doch deze is zóó zorgvuldig opgeborgen in een zeer solide brandkast, dat de inbrekers geen anderen buit machtig zijn geworden dan.... een tweetal belastingplaatjes, trots dat alles nauwkeurig is afgezocht. Vrijwel zeker is dat de dieven in hun werk gestoord zijn, daar een der kinde ren omstreeks 3 uur op de slaapkamer heeft geloopen en toen wat gerucht bene den heeft gehoord. Dit is nu reeds de derde maal, dat de heer Post op deze wijze in betrekkelijk korten tijd bezoek heeft gehad, doch nim mer hebben de dieven hoegenaamd suc- cus gehad. De politie stelt een onderzoek in. ELKEN DAG EEN FIETS GESTOLEN? De politie te Haarlem heeft den 30-ja- rigen meubelmaker v. O. aangehouden wegens diefstal van rijwielen. Bij een huiszoeking vond zij n.l eenige rijwielen van verdachte herkomst, die in beslag zijn genomen. Eveneens arresteerde men den 34-jarigen chauffeur J., verdacht van dief stal of heling van fietsen en de politie meent hiermede een tweetal rijwieldieven te hebben gesnapt, die gedurende het laatste half jaar te zamen of in vereeni- ging met anderen minstens iederen dag één rijwiel stalen. De recherche ontdekte onlangs, dat particulieren dikwijls tweede- handsch fietsen kochten, die vermoedelijk van diefstal afkomstig moesten zijn naar haar uiterlijk te oordeelen en naar den prijs die er voor werd gevraagd. Een na der onderzoek naar de verkoopers bracht haar op het spoor van genoemde arres tanten, die in het Huis van Bewaring zijn opgesloten. «Tel." VRAAGT PRIJSCOURANT UIT DE OMGEVING alkemade. Woningbouwvereeniging. In de laatst gehouden ledenvergadering van genoemde vereeniging is het oude bestuur afgetreden en is een nieuw bestuur gekozen. De be stuursfuncties zijn de volgende: voorzitter de heer W. A. van Harteveld, 2e voorzit ter, de heer dr. v. d. Bijl, secretaris-penning meester de heer J. Penning de Vries. Ove rige bestuursleden de heeren C. Bontje, S. Strijk, J. Verweij en J. Clemens. Naar wij vernemen zijn de huurders uitgenoodigd een regeling te treffen omtrent him huur achterstand, terwijl voorts de bewoners zijn opgewekt geworden aan hun verplich tingen tot geregelde huurbetaling te vol doen. Geboren: Adeibertus Maria, z. van L. P. J. M. van Akkeren en G. M. C. Nef- kens. Hendrik, z. van D. Los en A. Voor dewind. Johanna Maria Hanrica, d. van L. J. Olijerhoek en P. J. M. Deters. The- resia Maria, Liduina, d. van 0. Kouwenbo- ven en M. M. van den Broek. Gerardus Johannes, z. van M. Hoogenboom en J. C. Castelijn. Catharina Maria, d. van J. L. Zoet en G. J. de Hollander. Ondertrouwd: Chr. A. de Haas 42 j. en A. C. van der Voort 37 j. Getrouwd: Th. Tersteeg 28 j. en J. M. Verlaan 30 j. Overleden: E. Jansen 6 j., dochter van J. W. Janse nen E. Deters. katwijk. Werkloosheid. Een gelukkige achter uitgang is te bespeuren, n.l. een achteruit gang van het aantal werkloozen. De laat ste weken ie dit cijfer dalende. Ook deze week nog, n.l. van 552 op 546 die ingeschre ven waren aan het bureau der arbeidsbe middeling. Onder die 546 waren: 15 opper lieden, 16 timmerlieden, 41 kuipers, 141 los se arbeiders, 129 landarbeiders, 11 varens gezellen, 7 scheepmakers, 7 binnenschip pers, 80 visisohers, 10 metselaars, 66 grond werkers, 3 bloemisten, 4 fabrieksarbeiders. Geboren: Maarten, z. van 0. v. Duijn en A. v. d. Oever. Hendrika Arendje, d. van J. v. Rijn en A. Guijt. Jacobus, z. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 23 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-or- kest. In de pauze gramofoon. 2.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.00 „De Gondeliers", verkorte operette (Gramofoon). 3.40 Gramofoon. 4.00 Orgelconcert, door Alphons Dreissen op Standaart Cinema-orgel. In de pauze gramofoon. 7.15 Mej. dra. P. Sluyter over „IJsland". 7.35 Gramofoon. 7.45 Verbondskwartiert^e. 8.00 „Elias", oratorium van Felix Men- delssohn-Bartholdy, uit te voeren door de R. K. Oratorium-vereeniging van Nijmegea en de Arnhemsche orkestvereeniging. Te 9.15 en 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoon. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. A. v. d. Laan (piano), Gr. Haentjes (zang), m. m. v. E. Veen (piano). 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Knipcursus. 4.00 Vioolrecital Boris Lensky. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor de kinderen door mevr. A. van Dijk. 5.30 Jeugdihalfuur VPRO. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 RVU. Th. Ligthart: Liberia, voor beeld van te vroeg verleende zelfstandig heid. 7.00 Gramofonnpl. 7.30 J. G. P. Sabel: Noorwegen. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert P. Palla, m. m. v. Henk Viskil (tenor) en Jan Se venstern (saxo foon). 9.00 „De gestolen Documenten", hoor spel van P. van 't Veer. Regie: Kommer Kleyn. 9.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Zang door de AVRO-girls en Bob Scholte. 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Vervolg Kovacs Lajos. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonpl. Daveotry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Kookpraatje. 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Shepherd's Bush Paviljoenorkest o. 1. van H. Fryer. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Lezing. 4.45 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Brahms' sonates voor cello en piano. 7.15 Italiaansche conversatie. 7.45 Radio-Militair-orkest o. 1. v. B. Wal ton CDonnell, m. m. v. G. Ferrari (tenor). 8.50 Lezing en berichten. 9.40 2de en 3e acte van Puocini's „La Bo hème" o. 1. v. J. Barbirolli. In de pauze: Voordracht, 10.5012.20 Dansmuziek door Lew Stone en de Monseigneur Band. .,R a d I o-P a r 1 1724 M. 8.05 Gramafoonpl. 12.20 Concert d. h. Krettly-orkest. 1.25 Concert. I.55 Vervolg orkestconcert. 7.40 Dito. 8.20 Cabaret-programma. 9.05 Radiotooneel. Kaluodborf, 1153 M. 12.202.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.205.20 C. Rydahl's orkest. 8.20 Radio-tooneel met muziek. Leiding: Fritz Mahler. 10.20 Deensche liederen met pianobegelei ding. 10.55 Volksdansen d. h. Omroeporkest o. L v. Mabler. II.2512.50 Dansmuziek o. 1. v. Teddy Petersen. Langenberg, 473 M. 7.30 en 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Concert o. 1. v. Wolf. 2.50 Gramofoonpl. 4.50 Concert o. L v. Kloss. 8.25 Sted. Orkest van Münster o. 1. Wolf m. m. v. bas. Rome, 441 M. 9.05 „Sinberia", opera van Giordano. Or- kestleiding: Santarelli. Koorleiding: Ca- solari. Brussel 508 en 338 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. r. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Gevarieord programma. 10.30 GramofoonpL 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans. 6.35 Orgelconcert. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 8.55 „Rerum Novarum"-uitzending. 9.20 Symphonieconcert o. L v. Meulo- mans. 10.30 GramofoonpL Z e e s e 1635 M. 7.20 Stunde der Nation. „Das grüne Ban- 8.20 Concert uit Hamburg, m. m. v. orkest en solisten o. 1. v. A. Seeker. 9.20 Actueele uitzending. 9.30 Volksliederenconcert door solisten, koor en orkest o. 1. v. E. Prade. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert uit Hamburg o. 1. v. O. E. von Sosen. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Dinsdag 23 Mei. (3e Programma) 8.0013.35 Langenberg. 13.3517.20 Kalundborg. 17.20—19.20 Warschau. 19.20afloop Luxemburg. van D. Kuit en W. Dijkhuizen. Willem Cornelis, z. van C. Guijten en A. v. Duin. Cornells, z. van C. Haasnoot en W. van Dijk. Albertus, z. van A. van der Meij en C. C. Minnee. Ondertrouwd: A. van Rhijn en A. Messemaker. J. van den Oever en J. Groen. M. van Rhijn en A. Haasnoot. A. Haasnoot en A. W. van Duijvenbode. Getrouwd: A. van Duijvenbode en A. Verdoes. T. Schaap en K. Erhardt. M. van Duijn en G. van Beelen. Overleden: C. Driebergen 76 j., we duwnaar van E. Zwaan. Maarten van Duin, 5 d., z. van C. van Duin en A. van den Oever. GEMENGDE BERICHTEN knaapje door auto overreden Aan de gevolgen overleden. Gisteravond omstreeks zes uur had op den Rijkswég EeohRoermond onder de gemeente Maasbracht een doodelijk onge luk plaats. Het 7-jarig zoontje van den heer J. H. Smeets stak aldaar plotseling spelenderwijs den weg over. Het werd door een juist passeerende luxe auto, bestuurd door den heer M. Geytenbeek uit Amster dam, gegrepen en overreden. De kleine werd naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht, waar hij kort na aankomst ie overleden. DOOR MOTORRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen omstreeks half tien werd een tot nu toe onbekende voetganger op de Ceintuurbaan bij de Amsteldijk te Am sterdam door een motorrijder overreden. De man werd zeer ernstig gewond en stierf na enkele oogen-blikken. Het lijk is naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Waarschijnlijk treft den bestuurder geen schuld daar de voetganger plotseling den rijweg overstak. De identiteit van het slachtoffer is nog onbekend. De politie stelt een onder zoek in. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de Mathenesserlaan te Rotterdam de 59-jarige J. van Beurden door den 24-jari- ge motorrijder J. M. uit Rotterdam, weike zeer snel reed, aangereden. In ernstigen toestand ie hij naar het St. Franciscus Gasthuis overgebracht, waar hij Zondag morgen is overleden. DAME OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag heeft te Hilversum op de Groest een tragisch ongeluk plaats ge had, dat aan een bejaarde dame het le ven heeft gekost. De 64-jarige mevrouw A. M. Kliek uit de Orohideestraat te Hilversum, wandel de met haar dochter op de Groest en zij ■wilden nabij de Spoorstraat oversteken. Aangezien het op een der spitsuren was omstreeks half een was het druk op den weg. Alhoewel haar dochter bleef staan, stak mevr. K. den weg over. Zij werd door een uit de richting Stationsstraat komenden auto gegrepen en een der wielen ging haar over den buik. De bestuurder tracht te nog naar links uit te wijken, doch kon ondanks zijn kalme vaart, een aanrijding niet vermijden. De oude dame was terstond bewuste loos en de direct arriveerende dar. Strarn- rood moest ernstige inwendige kneuzingen oonstateeren. Met een ziekenauto is de dame naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar me dische^ hulp vruchteloos bleek. Te ongeveer half vier is bet slachtoffer overleden. Den autobestuurder treft in 't geheel geen schuld. MEISJE OP FIETS DOOR AUTO OVERREDEN. Gistermorgen om halfelf reed te Nijme gen de 14-jarige Kousenmaker met zijn rijwiel op de Klein Stalschelaan. Achter op de fiets zat zijn elfjarig zusje. Op een gegeven oogenblik passeerde een auto. Of de bestuurder daarvan niet voldoende heeft uitgeweken dan wel, of de wielrijder de macht over het stuur verloor, is niet met zekerheid komen va6t te staan, doch tijdens het passé eren werd het rijwiel door den auto gegrepen. Het meisje werd zwaar gewond. Haar werd een arm nagenoeg afgereden, terwijl zij bovendien door brekend glas van den auto ernstig aan het hoofd werd gekwetst. In zorgwekkendeai toestand is het arme kind naar het Can isius ziekenhuis ver voerd. Gisteravond was het levensgevaar nog niet geweken. Haar broertje dat ook op den weg ge slingerd werd, kwam er met enkele schaaf wonden af. „De Ort." FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 35) xm. Wat Anita wist. Gedurende enkele minuten, die hem eeuwen toeschenen stond Fanshaw zelf diep ontroerd, naast Anita's stoel en keek op het schreiende meisje neer. De plotse linge bekentenis had hem geheel uit zijn evenwicht gebracht, en hij wist geen woor den te vinden om uit de spreken wat er in hém omging. Ondertusschen lag Anita, haar zakdoek voor het gezicht gedrukt, nog steeds in haar stoel te snikken. Hij begreep welk een zelfstrijd het haar moest hebben gekost om, wetende, dat hij van haar hield, naar de Hall te komen om hem dit vreeselijke te vertellen. Een heele poos bleef het stil, een stil te, die slechts werd verbroken door het snikken van het meisje, en toen vermande de jonker zich. Zijn intuitie zei hem, dat er achter haar daad een motief moest ste ken, dat eer in haar voordeel dan in baar nadeel pleitte.... medelijden of liefde. „Liefstezei hij, zijn hand zacht op haar schouder leggend, „droog je tranen en vertel me alles." Anita keek hem met haar donkere oogen vol tranen verbaasd aan. „Kan je me zóó noemen, na wat ik bekend heb?" hijgde ze Haar heele lichaam trilde van ontroering. „Het zou een armzalig soort liefde zijn, die niet onder alle omstandigheden in de geliefde bleef gelooven", stelde Lionel haar met een glimlach vol warmte ge rust. „O, maar als u alles weet, kunt u al leen nog maar verachting voor me voelen", hield het meisje vol. „Hoe kom je daarbij? Je verdere ver klaringen kunnen het volmaakte vertrou wen, dat ik nu in je stel, onmogelijk ver zwakken, of verandering brengen in onze wederzijdsche gevoelens." „Maar ik heb den beker gestolen", ant woordde ze mat. „Daar zul je dan ongetwijfeld een goede reden voor hebben gehad", verklaarde de jongeman opgewekt. „Vertel me maar al les." „U denkt toch niet, dat ik den ouden Tollhurst vermoord heb?" vroeg Anita, wier verbazing over zijn houding steeds grooter werd. Géén van de mannen, die ze tot nu toe ha-d leeren kennen, zou een meisje in haar omstandigheden zoo nobel en liefdevol tegemoet zijn gekomen, dacht ze. De verondersteling alleen deed Lionel lachen. „Neen, natuurlijk denk ik dat niet. Ik ben overtuigd, dat je vader ach ter al deze ellende zit." „Mijn vader?" Een kreet van schrik kwam over haar lippen. „Wat weet u van hem „Ik heb heel wat over hem gehoord van mijn neef Ricky, 'en daaruit concludeer ik, dat er verband moet bestaan tusschen de misdaad en zijn aanwezigheid in Hur- ton. Het is wel héél toevallig, dat de oude Tollhurst vermoord is en den beker gesto len juist in den nacht, dat je vader in „Het Vergulden Hert" logeerde. „Ik kan begrijpen, dat u tot deze con clusie komt. Maar toch is mijn vader on schuldig aan het misdrijf." „Dat zou kloppen met juffrouw May- nard's verklaring, dat hij na tienen de her berg niet meer verlaten kan hebben." De jonker staarde enkele oogenblikken van nadenken voor zich uit. „En toch kan ik de gedachte niet van mij afzetten, dat jij, met de beste bedoelingen natuurlijk, ver wikkeld bent in de duistere practijken van den kolonel. Het spijt me erg", voegde hij er op milden, haast verontschuldigenden toon aan toe, „dat ik dergelijke termen in verband met je vader moet gebruiken. Maar dat is helaas niet anders mogedijk." Anita knikte begrijpend en er was een wereld van jammer in den blik, waarmee ze hem aankeek. „Toch vergist u zich, als u denkt, dat ik betrokken ben in ondernemingen van mijn vader, die het daglicht niet kunnen verdragen", zei ze na een moment van stilte. „Maar waarom heb je dan beker dan weggenomen?" vroeg Lionel. En voort gaande: „er mogen geen geheimen tus schen ons bestaan, Anita; ik zal van mijn kant ook openhartig tegen jou zijn." „Ik zal u alles vertellen", was het snel le antwoord. „Maar wat bedoelt u er mee dat u ook openhartig tegen mij zult zijn?" „Dat zal ik je uitleggen. Het betreft dien armband van Julia." Onwillekeurig liet Anita even de oogen rusten op hqt sieraad, dat ze nog altijd om den linkerpols drog. „Wat is daar- „Er ontbreekt een steen aan 1 een tur koois, kijk maar!" Hij haalde zijn portefeuille mt xjjn sak en nam er iets uit, in een stukje vloei papier verpakt. Hij vouwde dit open en d© blauwe, met goud bewerkten steen kwam voor den dag. „Oriep Anita onthutst, „waar hebt u dien gevonden?" „Onder de kast-, waarin de beker be waard werd de kast in het huisje van den Ouden Tollhurst." „En u dachtu wist „Ik dacht niet en ik wist ook niet, dat jij iets met de zaak uitstaande had, tot Julia me vertelde, dat ze den armband aan jou had gegeven. Tot dat oogenblik stond ik voor een ondoorgrondelijk raadsel, want ik begreep heel goed, dat een klein meisje den beker niet mecgenomn kon hebben. En toen ik nu bovendien nog van juffrouuw Maynard hoorde, dat ze je om kwart voor tienen had uitgelaten, terwijl juffrouw Maynard hoorde, dat ze je om half elf op „De Olmen" terugkwam, lag de oonclusie voor de hand, dab je op den avond van de misdaad naai het huisje moest zijn gegaan en daar don beker had weggenomenom een mij onbekende reden, dieFanshaw boog zich voor over, en legde zijn hand vertrouwelijk- overredend op de hare, „die je me nu gaat vertellen." Het meisje had ademloos naar zijn uit eenzetting geluisterd. „Dus u vermoedde, dat ik iets met de zaak te maken had?", vroeg ze, fluisterend bijna. „Niet met den moord", haastte de jon ker zich te zeggen. „Nog afgezien van an dere overwegingen ach te ik dat uitgeslo ten, omdat volgens de verklaring van den dokter de koster niet vóór elf uur gedood is, en jq was om half elf op „De Olmen" terug. J>ab geiooft niet, dat de moord is ge pleegd ter wille van den beker?" Er kwam een hoopvolle glans in Anita's oogen, toen ze dit vroeg. „Neen", klonk het beslist. „Van het moment af, dat ik ernstig ben gaan over denken, hoe de tragedie zioh kan hebben toegedragen, geloof ik dat al niet meer, ondanks het koppige volhouden van in specteur Arnold, dat dit wel het geval is. Wanneer de koster, zooals we gerust mo gen aannemen, in een opiumroes verkeer de, had iemand, die zich meester wilde maken van den beker, dezen gemakkelijk kunnen wegnomen, zonder dat hij zich aan den ouden man behoefde te vergrij pen. De persoon, die den armen kerel vermoordde, moet een andere reden hebben gehad om hem uit den weg to wil len ruimen. „Met deze theorie geeft u zelf te ken nen, dat mijn vader onschuldig is", riep Anita opgewonden. „Ik wil eerlijk toege ven, dat hij een begeerig oog op den bo- ker had laten vallen ik %eb ten minste dien indruk gekregen. Maar ik heb geen oogenblik van hem kunnen gelooven, dat hij tot zoo'n laffen moord in staat zou zijn hoe slecht hij in vele opzichten ook is. En niet alleen wat U zegt, bewijst zijn on schuld; die blijkt ook uit de verklaring van juffrouw Maynard, dat hij op den avond van den moord niet buiten de her berg is geweest." De jonker schudde het hoofd. Nu liep ze toch te hard van stapel, vond hij. „Ik ben niet zoo absoluut zeker van je va- der's onschuld als jij, liefste, hoewel ik moet erkennen, dat je hem met klemmen de argumenten verdedigt. Maar vóór ik een definitief oordeel uitspreek, moet ik alles omtrent hom weten." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5