GASFORNUIZEN TUINARTIKELEN VRIJDAG 19 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De meest gevaarlijke tijd voor het afvriezen der vroege aardappelen is thans voorbij. „Verrassingen" zijn echter nimmer buitengesloten. Het gewas laat zich goed aanzien, beter als in het algemeen met de jonge peen. Deze heeft veel van het zeer droge weer geleden en ook de vorst deed hieraan nog wel eenig kwaad. Het product staat te dun. De bloembollen- oogst zal ongetwijfeld zeer tegen vallen. Dit jaar heeft het z.g. „vuur" veel kwaad gedaan en wanneer eenige warme dagen komen zullen de gewassen die hiervan net itieest te lijden hebben, spoedig afsterven. De betalingen per 1 Mei zijn, behoudens enkele uitzonderingen, goed verloopen. Het viel in het algemeen gesproken, nog al mee. Thans heeft het' saneeringsplan en do uit voering hiervan de meeste belangstelling! Posterijen. Zooals bekend zou giste renavond een vergadering gehouden worden van besturen van verschillende vereenigin- gen en eenige vooraanstaande personen ter bespreking van eventueele verslechteringen die mogelijk bij de posterijen zouden wor den ingevoerd en waar, hoewel niet offi cieel, sprake van was. Het bestuur van de Kamer van Koophandel „Rijnland" kon echter na ingewonnen advies en gehouden correspondentie met het bestuur der peste rijen mededeelen, dat voor een opheffen van het hulpkantoor op heden nog geen vrees behoefde te bestaan. Waar dit een der voornaamste punten was waarvoor de actie zou gevoerd worden, werd besloten de aangekondigde vergadering thans niet te laten doorgaan. Niet uitgesloten is het, dat binnenkort alsnog een bespreking zal plaats hebben met den voorzitter en secre taris van „Rijnland", Inspecteur der Poste rijen en enkele personen uit Katwijk a. d. Rijn. Voorloopig is men echter gerust go- steld. LISSE. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Woensdagavond om 7.30 uur. L Verzoek va,j de Ned. en R. K. Bonden van Hotel-, Koifiehuis- en Restauranthouders en Sly- tors, om het sluitingsuur der café s in deze gemeente gedurende den zomertijd te be palen op 12 uur 's nachts. 2. Verzoek vaa den heer Kingma, om eervol ontslag aj3 hoofd der openbare school voor uitgebreid en gewoon lager onderwijs met ingang van 1 September 1933. 3. Voorstel tot het vcr- leenen van eervol ontslag aan den heer \V. van Ingen als boventallig onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager on derwijs. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs der gemeente. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, om met de gemeente Hillegora eeno regeling aan te gaan omtrent toela ting van leerlingen dezer gemeente tot de openbare school voor uitgebreid lager on derwijs dier gemeente. 6. Verkoop van een perceel bouwterrein -langs de Kerkstraat aan den heer Alb. Moolenaar, alhier. 7. Voorstel tot het geven van straatnamen aan aan te leggen straten. Voorgesteld wordt, om de straat vanaf de Tulpenstraat den naam to geven van „Crocusstraat" en de doorbraak vanaf de Kanaalstraat in ver binding met de Hyacinthenstraat te noe men „Gladiolenstraat". 8. Wijziging van de bestaande rekening-courant-overoenkomet door de gemeente gesloten met de Coöpe ratieve Boerenleenbank, alhier. 9. Vaststel ling van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1932. 10. Reke ning en verantwoording door de Gezond heidscommissie, zetelende te Katwijk. 11. Gewijzigd besluit tot de heffing van op centen op de Gemeentefondsbelasting in do gemeente Lisse. 12. Comptabiliteit. 13. Ver zoek van het Bestuur der Woningvereeni- ging „Volksbelang" om de huurprijzen van het bouwblok van 36 woningen dier Ver- eeniging te mogen verlagen van 4.70 tot ƒ4.per woning per week. 14. Voorschot ten aan de Woningvereeniging „Volksbe lang" voor den aankoop van grond en de stichting van arbeiderswoningen. 15. Rond vraag. Geboren: Cornelis, z. van A. van Pij pen en J. Bloemendal. Jan, z. van J. Braam en J. Verhoog. Wilhelmina, d. van J. Braam en J. Verhoog. Theodora Margaretha, d. van G. Vermeij en J. van Heusden. Petrus Cornelis, z. van C. van Stein en C. M. van der Ing. Cornelis Ma ria, z. van J. J. Noordermeer en G. van Dijk. Ondertrouwd: M. A. van den Berg 26 j. te Noordwijkerhout en H. H. Bon 23 j. te Liese. Th. Janssen 27 j. en A. van Hoven 25 j., beiden te Lisse. Getrouwd: C. van Velzen en W. M. Kerkvliet, beiden te Lisse. Overleden: Jannetje Star 47 j., echt- genoote van C. Balkenende. Gevestigd: A. J. H. N. Blaauw uit Noordwijkerhout. H. Hendrikse uit Lei den. E. C. Kwartel uit Leiden. G. J. M Vreeburg uit Oss. S. T. Boerema uit Vel- sen. A. van der Heijden uit Haarlem mermeer. A. C. J. A. van Lieshout uit Amsterdam. Vertrokken: H. C. Bouma naar Sehiebroek. C. A. M. Verduyn naar Am sterdam. C. W. Kouwelaar naar Hille- gom. F. Meijer naar Noordwijk. H. Visser naar Alphen a. d. Rijn. A. J. de Bruin naar Haarlem. J. Mastenbroek naar Haarlemmermeer. C. van Diest naar Diepenveen. E. Buurman naar Amstei- dam. E. M. Mulder naar Rotterdam. RIJNSBURG. Tuinbouw. De werkzaamheden bepa len zich voornamelijk tot die in de bloem bollen bedrijven, dat onderdeden zijn van de tuinbouwbedrijven. Geen tuinier is er of hij heeft een gemengd bedrijf, met aas hoofdzaak de bloem- of (en) bloembollen- kweekerij. In de bloemkweekerijen ging het le laatste dagen vrij goed; de prijzen wa ren door het koude weer zeer goed en de handel vlug. Een gehouden veiling van te veld staande bloembollen liep naar wensch. De gemaakte prijzen vielen mee. Het ge was staat in het algemeen maar matig. RIJNZATERWOUDE. EEN LIER TEGEN 'T HOOFD GEKREGEN. Bij het neerlaten van een ophaalbrug. Bij het neerlaten van de ophaalbrug over de Leidschevaart alhier had een zeer ern stig ongeluk plaats. De bedienaar van deze brug, L. D. Roodenburg, wordt dikwijls ge holpen door jongens uit de buurt der brug. Daar deze brug nog al zwaar opgaat, is er door het waterschap „Rijnland" een lier aan gemaakt, waarmede de brug opge draaid wordt. Na-dat een schip de brug gepasseerd was heeft een zoon van den heer N. Esveldt alhier blijkbaar de lier losgemaakt om de brug te laten zakken. Hij kreeg door de slinger van de lier een zoodanige klap tegen het hoofd, dat hij bewusteloos ineen zakte. De direct ont boden geneesheer, dr. Stapcnsea van Lei- muiden, constateerde hersenschudding. Ondertrouwd: H. H. Reumerman jm. 25 j. en P. D. Boogaards jd. 28 j. Getrouwd: J. Oostveeu jm. 29 j. en F. A. Bielefeld ;«L 31 j. WARMOND. Oranje-Commissie. In Hotel „de Stad Rome" had oen algemeene vergadering plaats van de Oranje-Commissie dezer ge meente, welke vergadering stond onder voorzitterschap van den heer H. L. van Delft. Nadat deze de aanwezigen een har telijk welkom had toegeroepen, sprak hij een woord van dank tot het vertrokken lid. den heer D. Janssen, Hoofd der O. L. School en tot den heer A. Zekveld, die wegens per soonlijken reden ontslag als lid der Com missie had genomen. Hierna verzocht spre ker den secretaris de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen, welke zon der op- of aanmerkingen en onder dank zegging werd vastgesteld. Hierna kwam aan de orde de bespreking van eventueel te houden feesten bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uit voerige discussie. De voorzitter deelde me de, dat de Burgemeester hem had mede gedeeld tegen dezer herdenking op de tra- ditioneele wijze in het minst geen bezwaar te hebben, zoodat na eenige bespreking be sloten werd dit jaar wederom twee dagen feest te vieren en deze feesten te doen plaats vinden op 6 en 7 September a.s. Aanstonds werd overgegaan tot instelling van eenige sub-commissies, die de voorbe reidende werkzaamheden op zich zullen ne- ZOETERMEER. Meerpolder. De stemgerechtigde in gelanden van den Zoetermeerschen Meer polder onder Zoetermeer en Stompwijk ver gaderden dezer dagen in café Van Well. De rekening over 1932 werd aangeboden. Ontvangen werd ƒ9695.25; uitgegeven 89.16.16; alzoo een batig slot van 779.09. De begrooting voor 1933 werd vast gesteld in ontvang en uitgaaf 12.123.77. Machtiging werd verleend tot het doen van de vereischte af- en overschrijvingen op de begrootingskosten en tot onderhand- sche aanbesteding en uitvoering van wer ken in eigen beheer Bij acclamatie werden benoemd tot le den der Commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar over te leggen rekening, de heeren J. van Haastert, G. L. de Groot en A. C. van Vliet; tot plaatsvervangende leden de heeren G. van Staalduinen, A. van Wijk en J. J. van Sohie. Besloten werd den Middelweg met ber men en slooten kosteloos aan de gemeen te Zoetermeer in eigendom over te dra gen. Geboren: Arie, z. van F. J. van Wie- ringen en M. Verkerk. Gehuwd: P. Grootendorst 34 j. en C. I. Visser 38 j. ZOETERMEER—ZEGWAART. Sportterrein. Door de voortvarendheid van den heer C. Veelenturf zijn onze ge meenten een sportterrein rijker geworden, hetwelk aan de moderne eischen voldoet. Het is gelegen in den Palensteinschen Pol der achter café „De Jonge Prins", en voor zien van prachtige kleedgelegenheden met wasohgelegenheid. Zaterdag, 20 Mei 1933, des avonds 7 uur, wordt het sportterrein „de Jonge Prins" officieel geopend. Medewerking wordt ver leend door de plaatselijke Harmoniever- eeniging „Kunst en Vriendschap", de plaat selijke gymnastiekvereeniging „Pro Patria" en de plaatselijke voetbalvereeniging „D. S.O." Van 7.15 tot 9.15 voetbalwedstrijd D.S.O. I (kampioen le klasse L.V.B., gepro moveerd naar 4e klasse K.N.V.B.) en D.H. C.-oombinatie uit Delft. Tijdens de rust de monstratie van de gymnastiekvereeniging „Pro Patria" en opgeluisterd door de Har- monie-vereeniging. De ingang van het ter rein in café „De Jonge Prins". FAILLISSEMENTEN Opgeheven: K. Lotte, L e i d e n. J. F. W. Veldwisch, Pijn acker. P. G. F. Mineur, Leiden. N. Doelman, veehouder, A1 p h e n a. d. R ij n. H vanaf f. 65.00 HET HAARDEI* JAN DE NIE K. RAPENBURG 10 HEERE Tel. 25 4900 te volgen van Paus en Bisschoppen en de liefde en rechtvaardigheid te beoefenen. Kapelaan Koopman sprak tenslotte een kort doch kernachtig slotwoord. Hierna werd door de aanwezigen het „Roomsche Blijdschap" gezongen. Tijdens de pauze bracht een zangkoortje onder leiding van den heer N. Verkleij een drietal nummertjes ten gehoore. Deze geanimeerde bijeenkomst werd daarna door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze gesloten. Geboren: Wijntje, d. v. Jacobus Mos- tert en Maria Margaretha Kwakernaak. Anna Catharina, d. v. Adrinus Huijgens en Johnna de Wijs. Bernardus, z. v. Theo- dorus Antonius de Groot en Cornelia van Egmond. Willem, z. v. Albert Joseph Reuincrmann en Maartje van Lienden. Jantje, d. v. Arent ter Bork en Dina Hun neman. Henricus Petrus Maria, z. v. Cornelis Mattheus van Haastrecht en Mar garetha Wilhelmina Janmaat. Teunis, z. v. Jacob Griffioen en Cornelia van der Vis. Overleden: Hendrik Willem Kop. wedr. van Elizabeth van der Spelt, oud 72 jaren. Cornelia Morgenrood, oud 16 maanden. Gehuwd: Antoon van der Neut, oud 35 jaren en Neeltje Fredrika Wilhelmina Jeannette Verburg, oud 22 jaren. Dirk Lekx, oud 24 jaren en Klasina Hogervorst, oud 24 jaren. Bastiaan van der Lee, oud 24 jaren en Klazina Pols, oud 23 jaren. V ertrokken: Agnes H. de Heij, Echtgen. van H. G. van Hees, naar Leiden, Trompstraat 36; Nicolaas van Zwieten, naar Hazerswoude, Rijndijk A 259; Christina M. Verlaan, naar Ter Aar C 97; Johannes D. Hoogervorst en gefcin, naar 's-Gravenhage, Zuiderparklaan; Johannes Hogervorst en gezin, naar Bodegraven, Zuidzijde; Arie- jaantje van der Zwan. naar Amstredam, H. Trompstraat 6; Maarten Verboan en gez., naar Vlaardinger-Ambacht, Oostveensche weg 26; Antje G. Roos, naar Ter Aar C 257 Martina J. van der Linden, naar Soest, Vredehof weg 35; Maria Kroonen, naar Soest, Vredehofweg 35; Pieter Pols, naar Voorburg, Voorstraat 24; Margje van der Linden, naar Leiden, Plantsoen 17; Mar garetha J. Blom, Wed. van C. Domburg en gezin, naar Leiden, Heerenstraat 35; Adrianus F. Schuurman, naar Nieuwkoop, Dorpstraat A 253; Pieter van Rijsdam, naar Zwammerdam, p/a Hoogendoorn, Rijksstraatweg; Hendrik G. van Muijen, naar Pijnacker, Oostlaan 5; Johanna Har- ting, naar Hoogland, Hooglandsche weg E 166; Cornelia Tijsterman, naar Nieuw koop, Zuideinde 13; Johanna van Varik, naar Ter Aar, p/a Wed. Tensen; Annigje C. van Vliet, naar Kockengen, Kerkweg 40. Ingekomen: Engeline J. van Varik, Gnephoek 67, van Oegstgeest; Jande Graaf Noordeinde 90, van Driebergen-R'ijsenburg; RACHl^l2 LAGE PRIJZEN 1549 men en in overleg zullen treden met de houders der diverse vermakelijkheden en de besturen der beide muziekkorpsen, ten einde aan die feest weer den grootst mo gelijken luister bij te zetten. In de boven genoemde vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren W. Ouburg, het nieuwe Hoofd der O. L. School, en den heer J. Uit den Boogaard. Hierna was het woord aan den penningmeester tot het uit brengen van het financieel verslag. Het bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van 136.85, een prettig begin vooi de komende feesten. De rekening en be scheiden werden nagezien door de heeren de Vogel en Heemskerk en aangezien alles in volkomen orde werd bevonden, werd de penningmeester gedéchargeerd voor zijn gevoerd beheer, terwijl hem hiervoor dank werd gebraoht. Aldus is het traditioneel feest in Warmond weer in eere hersteld, zeer zeker tot voldoening van de inwo ners. Alleen missen wij nog de alom be kende en gewaardeerde harddraverij, maar wie weet, wellicht prijkt deze bij uitstek geapprecieerde sport over enkele weken weer op het programma. Pogingen in dezen geest worden tenminste reeds aangewend. Wij wenschen deze heeren goed succes. Jubileum. Op 15 Augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. van Egmond alhier werd benoemd tot dirigent van het R. K. Zangkoor van de R. K. kerk St. Mathias, alhier. De heer van Egmond heeft zijn opleiding genoten bij den be kenden muziekleeraar C. A. Bonten, des tijds te Leiden, thans wonende te Nijme gen. Wij zullen nog wel gelegenheid heb ben op dit jubileum nader terug te ko men. Werkloosheid. Volgens mededeeling van den oorrespondent der Arbeidsbemid deling bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen in deze gemeente 57. ZEGWAART. Autc-ongeluk. Op den Bleiswijkschen- weg had gistermiddag een auto-ongeluk plaats. De heer C. uit den Haag wilde een voor hem rijdend voertuig passeeren. Bij het uithalen kwam hij op den berm van den weg terecht en raakte de macht over het stuur kwijt. Met groote snelheid botste de auto tegen een paal van het electri- sohe net, waardoor deze in drieën brak. De auto werd dusdanig beschadigd, dat zij weggesleept moest worejen. Wagen in de sloot. \yoensdagmiddag reed de brandstoffcnhandelaar V. alhier als bestuurder van een vrachtauto over den Zegwaartschcnweg. Onverwachts kwam een oude heer uit Benthuizen voor de auto. Om deze mis te rijden, gooide hij het stuur om en kwam in de sloot terecht. Met veel moeite werd het voertuig op den weg ge braoht. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Dubbel jubileum. Bij het uitgeversbe drijf der fa. Samson herdachten gisteren een tweetal personen hun 25-jarig jubileum. De heer C. Stapper was dien dag een kwart eeuw werkzaam geweest als controleur van de uitgaande drukwerken. Om 12 uur werd de jubilaris op de af- deeling papierwaren in tegenwoordigheid zijner- chefs en personeel dezer afdeeling, toegesproken door den heer J. B. Samson, die hem in welgekozen woorden compli menteerde onder aanbieding van de ge bruikelijke enveloppe met inhoud, bene vens een ruststoel. Voorts werd hem uit gereikt een getuigschrift van het Departe ment van Handel en Nijverheid. Namens het personeel werd de heer Stapper toegesproken door den heer J. Pil- kes, die hem een dressoir met looper, be nevens een servies aanbood. De heer van Dongen herdacht zijn 25- jarig jubileum als boekbinder. Ook hij werd door een der firmanten, den heer J. B. Samson waardeerend toegesproken, on der aanbieding van dezelfde stoffelijke blijken van waardeering. Namens het personeel werd het woord gevoerd door den heer J. de Rijnsburger, die hem een dressoir schondk. Beide jubilarissen bracht het overige deel van den dag door in huiselijken kring, waar hun nog vele blijken van belangstel ling werden toegezonden. Van de trap gevallen. Gisterenmid dag is' Mej. de H. in de Hooftstraat op de trap uitgegleden en naar beneden gevallen, waardoor zij een been brak. Per zieken auto van de garage Vreeswijk werd de pa tiënt naar het St. Elisabeth-Gasthuis te Leiden overgebracht. De baby welke zij op de arm droeg, bleef ongedeerd. Gevaarlijk voor kinderen. Een doch tertje van Mej. V., dat achterop het rijwiel van haar moeder had plaats genomen, kwam met haar voet tussehen de spaken van het wiel. Het kind verwondde zich zoodanig, dat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. Encycliekfeest Volksbond. Nadat Zon dag het jaariijksche Encyeliekfeest door den R. K. Volksbond met een algemeene H. Communie der leden was ingezet, had gisteravond in de St. Josephzaal een groote propaganda-vergadering plaats. Deze drukbezochte bijeenkomst werd door den voorzitter met een opwekkend woord geopend. Hierna verkreeg het woord de heer A. v. d. Werf, uit Utrecht, die in welgekozen woorden de beteekenis der Pauselijke Encyclieken uiteenzette. Als tweede spreker trad op Kapelaan H. L. Sondaal. die in zijn rede met nadruk op de plicht wees voor allen, om de roepstem Emma S. Mulder, Hooftstraat 24, van 's-Gravenhage; Neeltje Schuilenburg, Gnephoek 82. van Woubrugge; Angela E. Behrens, v. Mandersloostr. 96, van Hille- gom; Maartje Verkerk, wed. van W. van der Velden, Bruggestraat 14, van Boskoop; Maria J. H. Bosland, Kortsteekterweg, van Rijnzaterwoude; Johannes G. Boere, Hoorn 93, van Ha/erswoude; Petronella C. Haa- gen, Echtgen. van J. G. Boere, Hoorn 03, van Hazerswoude; Adriana A. Bo9re, Hoorn 113, van Hazerswoude; Bastiaan Rietkerk, Noorder Nassaustr. 12, van Wa teringen; Helena Visser, Westkanaalweg 15, van Lisse; Johanna E. Wetter, Echtgen. van J. Hoogeveen, Dorpstraat 96, van Nieuwveen. BODEGRAVEN. De heer Bn. Batelaan bedankt als Raadslid. Door den heer Bn. Batelaan (A.R.) werd, zonden opgaaf van reden, aan den Raad der Gemeente bericht gezonden, voor het lidmaatschap van den Raad te moeten be danken. Bazar. De totale zuivere opbrengst- van de door den R. K. Vrouwenbond ge houden bazar ten bate der R. K. kerk be draagt 600.—. Wij zijn het bestuur ten zeerste dank baar voor het verrichte werk, hetwelk in alle opzichten geslaagd mag heeten, en wel in 't bijzonder de presidente, Mej. de Ko ning. Aanrijding. Donderdagmiddag had in de Burgstraat een aanrijding plaats, door dat een groote vrachtauto tegen een al daar geparkeerd luxe autotje reed. De vele materieele schade die hierdoor ontstond, zal onderling geregeld worden. Fiets gestolen! Woensdagavond werd voor het huis van den heer V., caféhouder in de Noordstraat, een fiets gestolen. Aan gifte bij de politie volgde. Direct zijn de chef van politie in samenwerking met den F.!ijksveldwachter er op uit gegaan en het mocht hen gelukken, de daders van dezen diefstal reeds Donderdagmiddag te pak ken te krijgen. Het zijn twee minderjarige personen uit Woerden. Zij hebben een vol ledige -bekentenis afgelegd, terwijl ook de fiets wederom teruggevonden is. Op last van den Burgemeester, zijn de heeren aan hun ouders te Woerden teruggebracht, ter wijl proces-verbaal is opgemaakt. Inlichtingen verzocht. De Burgemees ter van Bodegraven verzoekt dringend de genen die inlichtingen kunnen verschaffen omtrent het vernielen van de autoband op 9 Mei j.l. tijdens de N.O.S.-vergadering op de Nieuwe Markt, zich te vervoegen aan het Politiebureau of bij de Rijkspolitie. N.C.C.B. Op 17 Mei werd van de N.C.C.B. afd. Bodegraven examen afgeno- ^iiiiiimiiiimniiiimiimiiimimiiimiiimiiu 1 WAT GEBEURT 1 ER MORGEIN? 20 MEI l,ll,,P- heeft te Parijs een herdenkingsplech tigheid plaats vanwege het feit, dat het alsdan honderd jaar geleden is, dat door den Parijsohen advocaat en Sorbonne- professor Frédéric Ozanam de St. Vin- centius-vereeniging werd gesticht, op welken dag Z. Ern. Kardinaal Verdier zal pontificeeren, terwijl voorts bijeen komsten enz. zijn bestaat de hoofdstad van Meckelen- burg-Strelitz, Neustrelitz, tweehonderd jaar. en volgende dagen organiseer de Mo torclub „Zuid-Holland" in samenwerking met de Féd. Motocycliste beige en de Motor-Union van Luxemburg voor de veertiende maal den jaarlijkschen Du- monceau-bekerrit, in welken rit tevens wordt verredeD de Handelstrophy en de bekers van de R.A.I., K.N.A.C., „Terry", M.C.Z.H., Oranje Hotel, Breda, R. S. Stokvis, van Vilsteren, Motor Service „Studebaker" en Rochefort. wordt in het Jaarbeursgebouw te Utrecht de jaarvergadering gehouden van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw. heeft te Nijmegen de officieele ope ning plaats van de kunsttentoonstelling, welke de vereeniging „Limburgia" aldaar organiseert, welke expositie tot 11 Juni a.s. zal duren. heeft te Berlijn de opening plaats van de groote Duitsche Landbouw-Tentoon- stclling, welke ieder jaar in een andere stad wordt gehouden, waarop 6000 ver schillende machines door 360 firma's zul len worden tentoongesteld. wordt in het Petit-Palais te Parijs een tentoonstelling geopend van grafisch werk van Dürer en Rembrandt. men voor het verkrijgen van het Medisch Diploma. Van de 24 cursisten slaagden er 18, dus wel een succes voor Dr. Beye, wel ke dezen cursus heeft gegeven. Geslaagd zijn de dames M. v. Ingen, B. Boer, M. Bergshoef, B. van Aelst, A. van Rijn, J. v Ingen, R. Groeneveld en de hee ren J. Domburg, H. Windhorst, G. Sterk, G. Versloot. R. v. d. Poorten, F. 'RSechers, A. B. Domburg, G. Dalhuysen, Joh. Schoo, J. Martens en G. Baas. Prins Willem-herdenking. Deze week hield de plaatselijke Commissie voor her denking van Prins Wil'.em van Oranje de slotvergadering en werd met genoegen ge constateerd dat de herdenking op 5 Mei j.l. zeer goed is geslaagd. De penningmees ter deed reeds rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. Nadat de reke ning wa? nagezien door enkele leden, welke tot goedkeuring adviseerden, ver leende de vergadering decharge aan den penningmeester. De voorzitter bracht hem dank voor de wijze waarop hij zijn taak had vervuld. Ook werd dank gebracht aan den secre taris, die de aan hem opgedragen werk zaamheden vlug en goed uitgevoerd heeft. Aan den voorzitter werden zeer waar- deerende woorden gewijd voor zijn zeer goede leiding. Met de meest mogelijke nauwkeurigheid was een begrooting op gesteld en aangenomen, waaraan kramp achtig is vastgehouden. Dank zij de post onvoorzien en een vrijwillige bijdrage van 25 gulden voor de schoolkinderen, bleek nog een zeer klein voordeelig saldo in de kas over te zijn, hetwelk aan de plaatse lijke crisiscommissie zal worden aangebo den. De secretaris zal een gedenkboek ma ken, dat na circulatie bij de commissie, aan het gemeentebestuur za-1 aangeboden worden voor de Oudheidkamer. Geboren: Wiliem, z. v. W. de Ko ning en M. J. Bosman. Dirk, z. v. C. Baas en F. F. C. Tronehet. Overleden: Joh. C. van Vliet, oud 3 jr. O nid e u t r o Uiw d: G. Slappendel, 25 jr. en N. van der Panne, 23 jr. Gevestigd: G. A. Blijleven, van Zut- phen; Joh. Molenaar en gezin, van Jaars veld; L. Kop, van Zegveld; J. F. Schint, van Gouda. Vertrokken: W. J. Kaptein, naar Hazerswoude; C. Vonk, naar Mijdrecht; N. Veerman, naar -Duitschland; T. Boelen, naar Zwammerdam; W. Olieroek, naar. Gouda; I. de Vlieger, naar Utrecht; R. Merkus, naar Wymbritseradeel; D. Diepe- ve-en en gezin, naar Waarder. NIEUWVEEN. Auto gekanteld. Een sigarenfabrikant uit Gouda zou Dinsdag j.l. zijn splinter nieuwe luxe wagen eens inrijden, doch was bij zijn eerste tocht al erg onfortuinlijk. Komende van Zevenhoven moest hij vlak over de Liemeerbrug alhier remmen voor een juist passeerende auto. Daar de chauf feur zijn nieuwe wagen nog niet zoo goed kende als de oude, trapte hij op de gas pedaal inplaats dat hij remde, met het noodlottig gevolg, dat de nieuweling de gras-helling afduikelde. De drie inzitten den kwamen er zonder het minste letsel af; de wagen zelf beliep veel schade aan kap en schermen, zoodat ze den gang naar den hersteller al wondervlug leert ken nen. NIEUWKOOP. Geboren Everdina, dochter van L. Roseboom en L. van Poelgeest. Ondertrouwd: J. Pietersen, oud 32 jaar wonende te Zevenhoven en C. J- W. Vroonhof, oud 24 jaa'

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14