CO OBJIIT Steenstraat ÉgR Uw huis voor Fijne U> O'VlS 1 49 S V^schwai-en, warme VRIJDAG 19 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HET BERICHT OVER DE AANGESPOELDE FLESCH. Groote onrust op Urk. ITet radiobericht, dat er op Urk een flesch was aangespoeld met een briefje waarop hulp werd gevraagd voor de be manning van de U. K. 165, welke in nood zou verkeeren, veroorzaakte Dinsdagavond op het eiland groote onrust. Velen ver stonden het nummer niet, zoodat in een oogenblik de straten van het anders des avonds zoo rustige dorp gevuld waren met angstige vrouwen. Ongeveer 200 visschcrs vertoeven op de Noordzee, zoodat ieder een het ergste vreesde. Den geheelen nacht bleef het rumoerig, meldt de „Tel." Eerst toen officieel be kend werd, dat de burgemeester overal geinforineerd had en er geen enkel Urker vaartuig werd vermist, keerde de rust te rug. De schipper wiens naam in het be doelde briefje genoemd wordt, vertoefde toevallig op Urk. Dc man is terecht zeer verontwaardigd, evenals trouwens- de ge- heele Urker bevolking. RUITEN INGEGOOID. Gisteravond omstreeks negen uur hebben een 20-tal mannen met steenen een zestal ruiten ingegooid van perceel Prinsengracht 469. Zij zijn daarop aan den haal gegaan. In dat huis woont de heer A. de Jode, zich noemende Alb. van Waterland. Bij hem ie gevestigd het secretariaat van een der fas cistische vereenigingen te A'dam. Vermoe delijk hebben dus politieke tegenstanders dit vernielingswerk verricht. NIEUWE UITGAVEN. Veilig Bieden bij Contract Bridge. Door S. H. van Groningen De fa. G. B. van Goor Zonen's Uitgevers- Maatschappij te Den Haag deed bovenge noemd boekje het licht zien. Het bevat een serie beschouwingen over den logischen bouw van het Contract Bridge door S. H. van Groningen, 'n Goede handleiding voor wie kennis wil maken met dit spel of voor hen, die het wel kennen, om zioh verder te bekwamen. De ziekte van Weil en het zwem men. Door dr. P. H. van Thiel, Leiden. Bij de N.V. Leidsche Uitgevers Maat schappij te Leiden is van de hand van dr. P. H. van Thiel, conservator aan het La boratorium voor Tropische Hygiëne, een brochure verschenen van een actueel on derwerp: De ziekte van Weil en het zwem- Nu het zwemseizoen aangebroken is, zal menigeen belangstellend zijn iets over dit onderwerp te hooren. Welnu, dr. van Thiel geeft in zijn boek je: eenige beschouwingen over de ziekte van Weil, de kennis omtrent de oorzaak, aanwijzing ter herkenning der ziekte en aanduiding der middelen ter voorkoming der ziekte. We nemen uit dit boekje de volgende Wil men dus maatregelen nemen om zoo min mogelijk kans te loopen bij het zwemmen de ziekte van Weil op te doen, dan noem ik achtereenvolgens: lo. Zorg er voor bij het zwemmen in water van zweminrichtingen, waarin de aanwezigheid of nabijheid van gatten niet volkomen uitgesloten kan worden, zoo min mogelijk water naar binnen te krijgen. Ook stroomend water van geheel tegen ratten afgesloten zweminrichtingen kan spirochaeten bevatten. Deze zijn afkom stig van in de omgeving der inrichting nestelende ratten en worden met den stroom meegevoerd. Ga niet buiten de zweminrichting zwemmen om de ziekte te ontloopen; dit helpt niets, daar dit andere water evenzeer besmet kan zijn. 2o. Na het zwemmen afspoelen met lei dingwater, goed afdrogen; vóór het nemen van een zonnebad droog zwempak aan trekken. Men werke er verder toe mede, dab UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 20 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. In de pauze gramofoonmuziek en berichten v. d. Ned. Postduivenhoudersbond. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Vroolijko operette cocktail (gramo- foon). 5.00 KRO-boys o. 1. v. Piet Lustenhou wer. Te 5.15 Esperanto-nieuws. Te 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 „Sociale toestanden in de koloniën" door pater P. Knops. 7.35 Gramofoonpl. 7.45 Sportpraatje van de R. K. F. 8.00 Populair concert door het KRO-or- kest o. 1. v. Marinus van 't Woud, m. m. v. het Ned. Dubbel Mannenkwartet „Neerlan- dia" en The 4 Serenaders. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. V AR.A-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven R. Numan (declamatie), J. Jong (orgel), E. Busch (zang) en Gramofoonpl. 12.00 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. 12.30 Orgelspel J. Jong. 1.00 Vervolg orkestconcert. I.30 Optreden van J. Pressor en A. Rab. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie door dr. D. H. Wieringa. 3.10 A'damsch Salon-orkest o. 1. v. Kie kens en Gramofoonpl. 4.30 Causerie door K. Toornstra. 4.50 Do Notenkrakers o. 1. v. D. Wins en Gramofoonpl. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.00 Viool-reoital H. Wiggelaar, aan den vleugel: J. Brookhouse MacGarthy. 6.30 Causerie S. S. Lantinga. 7.00 Kinderkoor „De Roodborstjes" o. L v. L. Hulscher. 7.30 Toespraak A. de Vries. 7.45 Gramofoonpl. 7.55 VARA-Varia en SOS-Berioh(en. 8.00 De Flierefluiters o. 1. v. H. Eisler. 8.15 Causerie P. Tiggers. 8.25 Vervolg concert. 8.40 Fientje de la Mar zingt, aan den vleugel: Han Beuker. 9.00 Declamatie A. Bouwmeester, 9.20 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.00 Vervolg zang en piano. 10.20 Vaz Dias. 10.30 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. II.00 Gramofoonpl. Da ven try, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.05 Commodore Grand-orkest o. 1. v. Mus cant. 2.05 Gramofoonpl. 3.05 Harry Roy en zijn Band. 3.50 Zigeuner-orkest o. 1. v. W. Hyden m. m. v. L. Marjane (sopraan). 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 7.50 Fred Martley's Novelty kwintet m. m. v. Cavan O'Connor (tenor). 8.20 „White Coons", revue van W. 0. Pepper, uitgevoerd o. 1. v. H. S. Pepper. 9.20 Berichten, lezing. 10.05 Operette-concert m. m. v. solisten en orkest o. 1. v. Alfred Reynolds. 11.00 Voordracht. 11.0512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. ..Radio-Paris**. 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.20 Concert d. h. Omroeporkest. 6.50 en 7.40 Dito. 8.20 Gabaret-programma o. 1. v. Garco. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg. 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.503.20 Gramofoonpl. 3.505.50 L. Preil's orkest. 8.20 Moderne Zweedsohe muziek o. 1. v. Reesen. 9.00 Zuiid-Jutlandsch Programma. 10.40 Omroeporkest o. 1. v. E. Reeson. 11.2012.35 Dansmuziek uit Rest. „Lod- berg". Langen berg, 473 M. 7.30 Gramofoonpl. 8.23 Dito. I.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.50 Concert o. 1. v. Wolf. 6.35 Gramofoonpl. 8.25 Gevarieerd programma uit München. Muzik. leiding: Klosz. II.0512.20 Concert o. 1. v. Erich Klosz. Rome, 441 M. 9.05 Symphonie-concert o. 1. v. de Sabata. Brussel 508 en 338 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 9.00 Cmroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot m. m. v. vocale soliste. 10.30 Dansmuziek uit St. Sauveur. 11.50 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.35 en 8.20 Gramofoonpl. 8.35 Radio-tooneel. 9.00 Omroepkleinorkets o. 1. v. Leemans. 10.05 Gramofoonpl. 10.30 Dito. 10.50 Max Alexys en zijn orkest. Zee sen, 1635 M. 8.20 Radio-Oa-baret „Die Brennessel", 8.50 „Kasernenhofblüten". 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Zie Langenberg. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Zaterdag 20 Mei (3e Programma). 812.20 Langenberg. 12.2018.50 Daventry. 18.5020.20 Londen Reg. 20.20afloop Daventry. Telefoon 485 I C#Squ netten en Salades ratten zoo min mogelijk verleid worden in de zweminrichtingen te nestelen. In de kleedkamers of er buiten dus geen etens resten achterlaten, waardoor de ratten gelokt worden Aan de eene zijde is de kans om de ziekte te krijgen gering en aan de andere zijde valt er bij ernstige gevallen (deze zijn in de minderheid!) door spoedig, in de allereerste dagen van de ziekte, ingrij pen van den medicus veel te voorkomen. Daarom moet een zwemmer of zwemster weten, dat bij plotseling ziek worden, waarbij de temperatuur flink oploopt, met „pijn in de ledematen" (vaak vooral inde kuitspieren), zoodat men aan een influen za denkt, terstond de dokter geroepen moet worden! Een gewaarschuwd mensch geldt voor twee! Kennis maakt macht! Dit geldt niet alleen ten opzichte van het voorkomen, doch ook van het kennen van de beginsymptomen van de ziekte. VERDUISTERING BIJ EEN COÖPERATIE. Voor do Haarlemschc Rechtbank stond Donderdagmorgen terecht een 65-jarigo administrateur van een Coöperatie te Haarlem, die zich gedurende 20 jaar ten nadeele van deze vcreeniging had schul dig gemaakt aan verduistering van onge veer ƒ24.000. Hij werd in zijn woning ge arresteerd en bekende door een systeem van overboekingen de knoeierijen te heb ben volgehouden. De Coöperatie was niet tegen fraude verzekerd. Reeds eerder stond de zaak op de rol, maar zij werd uitgesteld wegens afwezig heid van een der hoofdgetuigen. De accountant die de fraude had ont dekt, legde vorklaringen af en zeide, dat bij do eerste volledige controle de zaak reeds was uitgekomen. Vrienden ver klaarden, dat verd. zeer eenvoudig leefde. Als men geld aan hem vroeg, durfde hij niet weigeren. President: Het was goed riemen snij den van een andermans leer. Een getuige k décharge verklaarde, dat verd. een zeer onevenwichtig mensch is. Hij zou ongetwijfeld bij de laatste verkie zingen de 54ste partij hebben kunnen stichten. Het reclasseeringrapport luidde gunstig en de heer Overmeer verklaarde, verd. bij een voorwaardelijke veroordeeling te zul len steunen. De officier van justitie gewaagde van een zeer ernstig feit, maar overwoog, dat de controle zeer onvoldoende was en nam leeftijd en gezinsomstandigheden van ver dachte in aanmerking. Spr. eisohte 1 jaar voorw. gevangenistraf met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. L. G. van Dam, dankte de officier van dezen clemnten eisch. Op formeele gronden vroeg pleiter echter de niet ontvankelijk verklaring van den officier. Uitspraak 1 Juni. i GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Oude doove vrouw doodgereden. Op den onbewaakten overweg bij de Oostlaan te Dieren is gistermiddag te on geveer kwart over drie de 80-jarige wedu we A. H. ter Horst door een goederentrein gegrepen en vermorzeld. De vrouw was stokdoof en heeft dus geen signalen ge hoord. D00DELIJK MIJNONGELUK. Tusschen deur en wagen bekneld geraakt. Op de cokesfabriek van staatsmijn „Mau- rits" te Heerlen is gistermiddag de arbei der A. Ongenae, terwijl hij bezig was een afsluitdeur van een der retorten dicht te maken, tusschen deze deur en den pa»- seerenden deurwagen bekneld geraakt, ten gevolge waarvan hij is overleden. De ge troffene was 30 jaar oud en vader van drie kinderen. ERNSTIG MOTORFIETSONGELUK. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg MoerdijkLage Zwaluwe de 67-jarige mo torrijder Exler, apotheker te Rotterdam, tegen een op den weg staanden manufactu- renwa.gen gebotst, en over den kop gesla gen. De heer Exler is met een hersenschud ding en een dubbele beenbreuk per auto door de Marechaussee naar een der Rot- terdamsche ziekenhuizen overgebracht. KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond ia het 6-jarig jongetje H. Batenburg uit de Rosestraat te Rotterdam in de Oranjeboomstraat door een tram ge grepen toen hij plotseling den rijweg over stak. Hij is aan de bekomen verwondin gen overleden. Den bestuurder treft geen schuld. FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 33) „Die schoen kan je zelf aantrekken", constateerde Fanshaw bedaard en verliet dc kamer. Gould, volstrekt niet belee- digd, riep hem na aan zijn belofte te den ken om naar Susan Tollhurst te gaan. Het was ook inderdaad Fanshaw's voornemen dc oude vrouw op te zoeken. Hij bracht dit ietwat-vernederende be zoek niet zonder tegenzin en het was ook .dierminst uit sympathie voor den losban- digen Ricky met zijn onberaden avontu ren, dat hij aan het dringend verlangen van den jongeman voldeed. Hij had ech ter het gevoel, dat hij aan de eer van zijn geslacht verplicht was den handschoen op te nemen voor zijn neef, nu deze zijns in ziens valseh beschuldigd werd. Maar vóór hij naar Susan's huisje ging, wilde hij eerst naar „Het Vergulde Hort" om juf frouw Maynard aan den tand te voelen. Do welgedane, spraakzame dame, hoogc- lijk vereerd door het zeldzame feit, dat do heer van de Hall haar nederige wo ning met een bezoek vereerde, overlaadde hem met strijkages en dreigde hem te ver stikken in den bruisenden stroom van haar radde mededeelzaamheid. Maar door een paar handig gestelde vragen slaagde de BOTSING TUSSCHEN TRACTOR EN TRAM. Twee volgwagens uit de rails. Gisterenmorgen heeft op den Utrecht- echen weg onder de Bilt, volgens het „U. D." een aanrijding plaats gevonden tus schen oen uit Utrecht komende tram en een door een tractor getrokken vrachtauto (vlccschkoelwagcn), afkomstig uit Borculo, welke reed in de richting Utrecht. Bij het naderen van de tram is de bestuurder van den tractor naar links uitgeweken, omdat hij vreesde met zijn breeden wagen niet rechts in de bocht te kunnen paseeeren. Hij kwam dus te rijden midden op den straat weg, en juist bij het doorgaan van de bocht naderde uit de richting Utrecht een andere auto, die volgens de verklaring van den chauffeur van den tractor, hem niet vol doende ruimte liet, om te passeeren. Hij moest, om een aanrijding te voorkomen, sterk naar rechts uithalen, en raakte daar bij den motorwagen van de tram, waarlangs hij schuurde, om vervolgens tegen den eer sten volgwagen op te botsen. Deze werd door den sohok uit de rails gezet, evenals de tweede volgwagen. Ook de tractor be liep belangrijke schade, o.m. werd de vooras verbogen. De tram had drie kwartier vertraging. WEER EEN ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. Twee dames krijgen een modderbad. Woensdagmiddag was men bezig met het gieten van teer tusschen de steenen van den oprit, nabij de viaduct aan de Schie- kado Westzijde te Rotterdam. Daarbij ge bruikte men een teerkacheltje op wielen. Bij he verrijden van dit kacheltje reed men over een riooldeksel. Tengevolge van Qet schokken van het wagentje viel wat vuur uit de kachel in het riool. Hierin hadden zich gassen opgehoopt, welke daardoor tot ontploffing kwamen. Het ongeveer 40 kilo gram wegende riooldeksel werd over een afstand van vijf meter weggeslingerd en ging rakelinigs langs twee wandelaarsters. Uit het riool vloog een golf modder om hoog, die over de beide dames is heen ge spat. Voorbijgangers hebben de zeer ver schrikte dames zooveel mogelijk schoonge veegd. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Elf varkens omgekomen. Gistermiddag is de pasgebouwde land- bouwschuur van den heer Holstege te Mar- kelo tot den grond toe afgebrand. Elf varkens kwamen hierbij in de vlam men om. Gereedschappenwagens en land bouwmachines gingen verloren. De brand is ontstaan, doordat kinderen met vuur speelden. Een en ander was laag verzekerd. INBRAAK IN EEN GEMEENTEHUIS. 400 uit de brandkast gestolen. Gisternacht hebben inbrekers een be zoek gebracht aan het gemeentehuis te Gassel (N.-Br,). Toen het personeel gister morgen het gemeentehuis binnenkwam, werd de inbraak ontdekt. De ongenoode gasten zijn vermoedelijk op een balcon geklommen, hebben een ruit ingedrukt en daarna een deur opengemaakt- Op deze wijze kwamen zij in het vertek, waar de brandkast stond, die zij hebben openge broken en het daar aanwezige geld ter waarde van ongeveer 400 medegenomen. Direct na ontdekking van het misdrijf werd de marechaussee te Grave gewaar schuwd, die een onderzoek met behulp van een politiehond instelde. Gistermid dag was men er echter nog niet in ge slaagd de daders te ontdekken. Men ver moedt dat hier personen aan het werk ge weest zijn,' die goed met den toestand ter plaatse op de hoogte waren. „Hbld." De IJsheiligen. In Oostelijk Groningen heeft het in den nacht van Woensdag op Donderdag zóó gevroren, dat tegen 10 uur des morgens nog ijs op het slootwater langs de landerijen was waar te nemen. jonker er vrij spoedig in, dien stroom af te dammen en gewaar te worden, wat hij weten wilde, namelijk, dat juffrouw Bax ter omstreeks kwart voor tienen de her berg had verlaten. Ten overvloede ver nam hij, dat zijn neef Gould was heenge gaan tusschen het oogenblik, dat de kolo nel de gelagkamer had verlaten voor het gesprek met zijn dochter en het vertrek van het meisje uit „Het Vergulde Hert." Zijn hoop, dat de mededeelingen van de waardin het doen-en-laten van het meisje tusschen kwart voor tienen en half elf, bevredigend zou verklaren, was niet verwezenlijkt en terwijl hij langs de kron kelende dorpsweggetjes naar Susan Toll- hurst's woning liep, liet geen seconde de kwellende vraag hem los: „waar is Anita in die fatale drie kwartier geweest? Wat heeft ze in dien tijd uitgevoerd Hij bereikt Susan's witgepleisterd huis je aau den straatweg. Hij wist, dat hem een stormachtig halfuurtje te wachten* stond, de geldzuchtige, oude vrouw, van nature een ongemakkei k product, was tot het uiterste gebracht, doordat de spaarpenningen van den ouden Tollhurst, waarop ze haar leven lang gevlast had, haar ontgingen. Op hetzelfde oogenblik, dat hij voor de deur stond, ging - deze al open, nog vóór hij gelegenheid had gehad te kloppen. De bewoonster had blijkbaar op den uitkijk gestaan, maar ze had toch niets van zijn voorgenomen bezoek kun nen weten, dacht de jonker. De reden van haar aanwezigheid ach ter de straatdeur zou hem evenwel direct duidelijk worden. „Bent u hot, meneer?" riep de oude vrouw, die met haar forsche gestalte den ingang blokkeerde, onthutst. „Ik dacht, dat het die kleine heks was. Ze is naar de post om een antwoord te versturen op een brief uit Londen, waarvan ze me niet wil de vertellen, wie hem geschreven had." Fanshaw nam geen notitie van deze mededeeling. Hij was niet hier gekomen om confidenties over Rose Carris parti culiere correspondentie te vernemen. „Ja, ik wil u graag even spreken, juf frouw Tollhurst", zei hij koel. Susan schudde bedenkelijk het hoofd, maar liet hem toch binnen in de kleine, al leen bij plechtige gelegenheden gebruikte „goede kamer", die haar trots en haar glorie was. „O,. ik begrijp het al", stak ze van wal, „meneer komt zeker eens praten over dien neef van hem, die dien moord...." „Dien heeft hij niet begaan", viel de jonker haar op een autoritairen toon, dien hij zelf aansloeg, in do rede. „Dat weet u net. zoo goed als ik." „Dat weet ik heelemaal niet", hernam Susan plompverloren, haar dik grof ge zicht paars van woede. „En u evenmin meneer. Meneer Gould wilde met die el lendige meid, met Rose, trouwen en het geld hebben, dat de oud Tollhurst haar had vermaakt. Het was stom van hem, om te vertellen, dat hij een testament ten gunste van haar gemaakt had. Meneer Gould hoorde het. meneer, en heeft zijn kans waargenomen om hem te worgen en zoo aan het geld te komen." „Juist, ik heb gehoord, dat u dit praat je verspreidt", zei Lionel rustig, „en ik ben hier gekomen om u te zeggen, dat, als u niet tegenspreekt, wat u rond ver teld hebt, en verder inv mond houdt, me neer Gould een klacht bij de justitie te gen u zal indienen en daar heeft hij naar mijn meening gelijk in." „Waarom komt hij dan zelf niet hier om me dat te vertellen schreeuwde de woedende vrouw. „Maar u kunt zeggen, wat u wilt, ik verklaar u, dat hij een laf aard en een moordenaar is." „Luistert nu eens", hernam Fanshaw, die zijn kalmte bewaarde, daar dit de eeni ge manier was om met dit doldriftige vrouwmensch land te bezeilen, „de oude Tollhurst werd volgens de verklaring, die de dokter bij het inquest aflegde, om elf uur vermoord. Meneer Gould was om tien uur thuis en in bed, wat ik persoonlijk ge tuigen kan. Dus u ziet, dat hij onschuldig is." „Het is nogal duidelijk, dat u dit zegt", spotte Susan op bitteren toon, „de rijkelui helpen elkaar altijd." „Mijn huishoudster kan ook getuigen, dat het waar is, wat ik verklaar, juffrouw Tollhurstze zag meneer Gould om tien uur naar boven gaan." „Ik geloof er niets van", krijschte Su san. Ze wond zich hoe langer hoe hevieer op, nu ze zag, dat de kans groot was dat haar prooi haar zou ontsiappen. „Hij heeft mijn neef gedood en den beker gestolen." „Nu, als u na al wat ik u verteld heb, die lasterlijke bewering wilt blijven vol houden, moet het recht maar zijn beloop hebben," waarschuwde Fanshaw. „Het. recht!" schimpte de vrouw. „Ik heb mijn buik vol van alles, wat recht en wet heet, meneer. Dat mormel van een nicht van mij en die neef van u, zijn naar advocaat Trill in Tarhavcn gegaan en die zal zorgen, dat ze de duizend pond krij gen. Tk kan het testament helaas niet verscheuren en verbranden", schreeuwde Susan, terwijl ze haar groote, ruwe han den tot vuisten balde. „Maar ik kan ma ken, dat van meneer Gould's naam geen stuk heel blijft en dat zal ik doen ook. Wat Rose betreft, ze geeft niets om hem, en ik geloof er niets van, dat ze ooit itiet hem zal trouwen. Hij zal, als puntje bij paaltje komt, geen stuiver van het geld krijgen." „Dat is een leugen", klonk een brutale, doordringende stem en Rose Carr, knap als altijd, maar toch met een verdrietige, zorgelijke uitdrukking op het bleek© ge zicht, stapte de kamer in. „Rickv en ik trouwen, zoodra het geld uitbetaald is, en dat zal niet lang meer duren, tante Susan. Hebt u gehoord, wat voor gemeene din gen ze over Ricky gezegd heeft, meneer Fanshaw?" wendde Rose zich daarop plot- seling tot den jonker. „Ja", antwoordde hij kortaf, zich afvra® gend, waarom het meisje er zoo bleek en betrokken uitzag. „Voel je je wel goed. Rose?" vroeg hij. „Neen. meneer. Tante Susan treitert me het bloed uit mijn nagels dag en nacht. Ik heb hier gewoonweg geen leven, me neer Fanshaw." „Waarom ga je dan niet weg, Rose? Je hebt nu toch geld, niet?" „Omdat ik het oog op haar wil houden", barstte Susan uit. „Ze heeft het geld nog niet en ze kan nergens naar toe." „Ik kan naar mijn tante in Derbyshire gaan", verweerde Rose zich. „Daar ben ik immers al eerder geweest." „Neen, dat kun je niet", hield de oude vrouw schamper vol. „Je blijft hier. zoo lang als ik het begeer, omdat ik wil. dat ie. als je dan met alle geweld met Gould wilt trouwen, je fatsoenlijk gedraagt, tot het zoover is." ,.0!" riep Rose met seb-lde ruisten on felle, gloeiende oogen uit. Hoe durft u (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10