BOERENVAKBOND L. T. B. DINSDAG 16 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG 2 -r BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT na-ar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Mei 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te-De Bildt. Hoogste barometerst.770.6 te Ingö. Laagste barometerst.: 753.6 te Danzig. Verwachting tot den avond van 17 Mei: Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. De depressie in het Oosten neemt in beteekenis af, de hooge drukking ver plaatst zich Oostwaarts en de depressie op den Oceaan Noord-Oostwaarts. In Duitsch land en Polen viel nog vrij veel regen, te Danzig 20 m.m. op de Britsche Eilanden begint het iets zachter te worden en valt in Ierland regen van de nieuwe depressie, in Frankrijk is het bijna overal windstil en stijgt de temperatuur 's middags tot tegen de 20 graden Celsius, in Duitschland en Scandinavië is het nog guur. Waar schijnlijk zal in de volgende dagen ook in onze omgeving de temperatuur gaan stij gen, maar de eerste nacht lean nog zeer koud zijn. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 11.3 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: Van Dinsdagnamiddag 9.19 uur tot Woensdagmorgen 4.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Woensdag 17 Mei voorm. 9.56 uur en nam. 10.36 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 14 gr. 0. om 7 uur en 15 gr. C. om 12 uur. Zweminrichting „De Zijl", 7 uur 14 gr. 12 uur 14.5 gr. C. UITVOERING STEUNMAATREGELEN. CREDIETVERLEENING AAN BLOEM ENKW EEK ERS. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid is inge steld een centrale commissie van advies voor de uitvoering van de credietver- leening ten behoeve van bloemenkwee- kers te Aalsmeer en Haarlemmermeer. Daarin zijn benoemd tot lid tevens voorzitter ir. C. Koeman, rijkstuinbouw- consulent te Aalsmeer; tot loden J. C. M. Mensing, secr. van den Aalsmeer- sohen Tuinbouwbond te Aalsmeer, W. M. v. d. Zwaard, kassier der Coop. Tuin- bouwbank te Aalsmeer, B. Ouwerkerk, webhouder van Haarlemmermeer, A. O. de Boer, landbouwer te Kudelstaart, Aalsmeer, ir. J. G. W. Ignatius, dir. v. d. Rijkstuinboiiwwinterschool te Naald wijk, tijd. gedetacheerd bij het Dep. van Economische Zaken en Arbeid. STEUN AAN RIET- EN GRIEND- CULTUUR. Bij beschikking van den minister van 'Econ. Zaken en Arbeid is ingesteld een centrale commissie voor de uitvoering van de steunmaatregelen ten behoeve van de riet- en griendcultuur Hoofd 1933. Daarin zijn benoemd tot lid tevens voorzitter Jac. G. v. Oord, te Werken dam; tot leden dr. ir. C. K. v. Daalen, rijkslandbouwconsulent te Utrecht, G. Griffioen, te Windesheim, J. P. v. Voorst van Beest te Utrecht, I. S. van Wagen berg Festen te Vlijmen, As. de Ruiter te Wolvega, P. C. Kalis Azn. te Slie- drecht. CREDTET VERLEENING AAN BOOMKWEEKERS. Bij beschikking van den minister van Econ. Zaken en Arbeid is ingesteld een centrale commissie voor de uitvoering van de credietverleening ten behoeve van boomkweekers. Daarin zijn benoemd tot lid, tevens voorzitter: ir. C. Pk. Moerlands, rijkstuinbouwconsulent te [Boskoop, tot lid tevens plaatsverv. voor zitter K. I. B. A. De Coster te 's-Gra venhage, tot leden G. Boer Pzn., lid der firma J. Boer Wzn en Zn., Boskoop, A. v. d. Bom, te Oudenbosch, P. A. Colijn, 'burgemeester van Boskoop, H. Gorter te 's-Graveland, H. G. Mathot te Boskoop, C. v. Veen Gzn., te Boskoop, ir. J. G. W. Ignatius, dir. rijkstuinbouwwinter- sehool Naaldwijk, tijd. gedetacheerd Dep. Econ. Zaken en Landbouw. GARANTIEVERLEENING AAN PLUIMVEEHOUDER IJ. De minister van Econ. Zaken en Ar beid heeft benoemd tot regeeringscom- missari8 voor de garantie ver leening 1933 De Boerenbond L. T. B. hield heden morgen een vergadering in het gebouw „St. Bavo" te Haarlem. De voorzitter, de heer A. Verkley, open de de bijeenkomst met de volgende toe- Openingswoord. Voor de tweede maal in dit jaar, is het mij een genoegen, de algemeene vergade ring vair den Boerenvakbond van den L. T. B. te mogen openen, met een woord van welkom aan de afgevaardigden onzer afdeelingen en kringen. Het zij mij vergund, van deze gelegen heid gebruik te maken, een woord van ge- lukwensch te spreken tot onzen algemeen voorzitter, den Hoogedelgestrengen heer G. W. Kampschoër. bij zijne herverkiezing als lid van onze volksvertegenwoordiging. Spontaan hebben de kiezers hem weder om afgevaardigd naar de Tweede Kamer, in de overtuiging, dat de belangen van land- ©n tuinbouw aldus in veilige handen zijn, zooals de ondervinding ons heeft ge leerd. Tevens een woord van gelukwensch aan den Hoogedelgestrengen heer Jac. Groen, vice-voorzitter van den L. T. B. en tevens voorzitter van de vakgroep tuinders, die door de kiezers van Noord-Holland op het schild is geheven, om hun belangen in de volksvertegenwoordiging te behartigen. Wij weten, wat wij aan hen hebben. Dat de belangen van -ons Nederlandsch volk bii hen veilig zijn, en dat zij alles in het werk zullen stellen, om voor onze algemeen Ka tholieke belangen en den land- en tuin bouw in het bijzonder te bereiken, wat er te bereiken is. Onze Diocesane Land- en Tuinbouwbond kan tevreden zijn, nu hij aldus zijn belan gen verzekerd weet in het Parlement. Moge ons land- en tuinbouwvolk begrij pen, dat ook zij nu temeer een plicht heb ben: de organisatie, welke voor hunne be langen opkomt, door hun lidmaatschap te steunen. Mijne Heeren, de malaise is nog niet ge weken. Wederom staan voorstellen op de agenda, welke, mochten zij wet worden, diep ingrijpen in de vrijheid en onafhanke lijkheid onzer bedrijven. Van verschillende kant wordt ons be drijfssteun aangeboden, doch onvermijde lijk worden wij met dien steun gebonden aan diverse maatregelen. Ik denk hierbij aan bietensteun, tarwe- steun, crisis-varkenswet, crisis-zuivelwet, consumptiemelkregeling enz. Nu wederom de eerste besprekingen omtrent verplichte of onverplichte inkrimping van den vee stapel. Laat allen in kalmte en overleg Uw oor deel gaan over dit onderwerp en moge spoedig den tijd aanbreken, dat wij, van al die banden verlost, wederom in vrijheid ons bedrijf kunnen uitoefenen. Want al die s teun wetten, zij kunnen slechts ten deele baten en de knellende banden gaan steeds meer pijn doen. De Secretaris, ir. W. J. M. Dekker, bracht het jaarverslag uit. De werkzaamheden concentreerden zich ibijna geheel op den bui tengewonen noodtoestand in de landbouw bedrijven. Belangrijke crisiswetten kwamen tot stand. Daarnaast werden acties gevoerd om trent de volgende punten: De verdeeling van de ingehouden gel den bij het afgeven van uitvoer-consen- ten op schapen vleesch naar Frankrijk aan de schapenhouders. Het verkrijgen van een brouwgebod voor inlandschen gerst. Het verkrijgen van steun aan de kar- wijteelt. Het brengen van de consumptie-melk onder de Crisis-Zuivelwet. De mogelijkheid, om in plaats van kool- gewassen, tarwe te telen. De mogelijkheid, om in plaats van kool gewassen, bieten te telen» Het verkrijgen van een verplicht meng- gebod van inlandschen wol in wolproduc ten. De actie voot de noodlijdende hypo- theekboeren. Acties, die niet zoozeer in verband staan met de crisis: De verhouding tusschen L. T. B. en se- lectiemesterij voor varkens te Hoorn. Commissie van Toezicht Legwedstrijd Beemster. Opmaken van voordrachten voor de Provinciale Regelings-Commissies voor de Rundveefokkerij in Noord- en Zuid- Holland, de Provinciale Regelings-Com- missie voor de Varkenshouderij in Zuid- Holland en de Provinciale Regelingscom missie voor de Paardenfokkerij in Noord- Holland. De beweiding van den Wieringermeer- polder. De glijdende huurschaal. De melkfederatie in Zuid-Holland. Afschaffing Hooglheemraadschapslas- ten. De P. E. N. en P. W. N.-tarieven. Verlaging tarieven van markt-, keur- en sla ch th uiskosten. Verlaging smidskosten. De gevolgen van het optreden van de ziekte van Aujezki. Het stichten van een Lagere Landbouw school. Het centraliseeren van de keuringen der gewassen in een hand. Het houden van landbouwhuish oud cursussen. De actie tegen het houden van gecom bineerde ledenvergaderingen. Het bepalen van het standpunt tegen over het rapport-Wibbens, betreffende het verplichtend stellon van de stierenkeu ring. Het destructie-vra&gstuk. Het oprichten van Kringen. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn vele bemoeiingen. Naar aanleiding van dit jaarverslag werden beproken de verkiezingen voor het Heemraadschap Delfland en de ta rieven van de smeden. Aangedrongen werd op een samenspreking met het hoofdbestuur van de Smedenpatroons. Aan de orde was daarna verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren J. C. Paardekooper, te Honselersdijk en Jos. Sjerps, te Hem. Bij enkele candidaatstelling werden deze heeren herkozen. Yan de afdeeling Middelharnïs was een voorstel ingekomen om de vergaderingen van den Bond te splitsen in vergaderingen voor akkerbouwers en voor veeboeren. De aanleiding tot dit voorstel was de grief, dat op de vergaderingen van den Boerenvakbond te weinig aandacht wordt geschonken aan den landbouw. De voorzitter ontraadde dit voorstel. Op de eene vergadering wordt de meeste aandacht besteed aan de melk-kwesties, op de andere vergadering is het bieten en tarwe al wat de klok slaat. Het voorstel werd niet aangenomen. De afdeeling Bodegraven drong aan op de stichting van een Jongen Boerenstand. De secretaris bepleitte om de jonge boeren als adspirant-leden tot den L.T.B. te trekken. Dan ontstaat langzamerhand de R.-K. Jonge Boerenstand. Een aparte vereeniging is niet toegestaan door den Dioc. Jeugdraad. De voorzitter zeide, dat er aan ge werkt wordt een Jonge Boeren-vergade- ring mogelijk te maken. Het voorstel van de afdeeling Bever wijk om een stenografisch verslag der ver gaderingen wierp veel stof tot bespre king op. Het H. B. was deertegen wegens de hooge kosten. Het voorstel werd bij zitten en opstaan verworpen. De kring Hoorn wenseht, dat de leden van Kerk- en Armbesturen en ook de huur ders van Kerk- en Armenland verplicht zullen worden lid van de standsorganisa tie te zijn. Het feit, dat velen geen lid zijn, werd scherp gelaakt. De kring Hoorn wilde aan den Bis schop verzoeken, dat bij de voordracht voor Kerk- en Armmeesters het lidmaat schap verplichtend wordt gesteld. Nog meerderen stelden verzoeken aan Mgr. in gelijken geest voor. (De vergadering duurt voort). ten behoeve van de kippen- en eenden- houderij ir. J. G. Tukker, rijkspluimvee- teeltconsulent te Beekbergen. Voorts is ingesteld een commissie van advies voor de uitvoering dier regeling waarin be noemd zijn tot lid tevens voorzitter, ir. J. G. Tukker voornoemd en tot leden J. Breukers, dir. Coop. Roermondsche Eiermijn, G. Klomp, dir. Geld. Eiervei- ling te Arnhem, B. H. Vos, dir. Ooste lijke Pluimveecoop. te Enschede, K. Ent hoven, Benebroek, J. W. Kmdde, De venter en A. Reitsma, Groningen. GARANTIEVERLEENING VOOR FRUIT- EN WARMOEZERIJ- GEWASSEN. beschikking van den minister van Ecón. Zaken en Arbeid is ingesteld een commissie van advies voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoe ve van verbouwers van fruit- en war- moezerijgewassen. In die commissie zijn benoemd tot lid tevens voorz. F. V. Val- star, te Naaldwijk, tot leden Tj. Egb. Weitering, Zuidhorn, P. Slot A.Pzn. te Broek op Langendijk, W. M. Driessen, Venlo, J. Barendse, Poeldijk, 0. Wage naar Kzn., Alkmaar, H. J. Kruidenier Jzn., Rotterdam, H. G. Ruhe, Amster dam, Joh. Mol, Dordrecht, A. Schermer, Hoog-Karspel, W. de Groot,. Beverwijk, P. de Jong, Roelofarendsveen, J. Wage naar Gzn., Pancras, T. Borst, Veur, ir. J. G. Hazeloop, rijkstuinbouwconsulent, Alkmaar, ir. A. W. v. d. Plaese, rijks tuinbouwconsulent, Goes, ir. J. W. Rie- mens, rijkstuinbouwconsulent te Naald wijk, H. J. Sohmits, account, bij het bu reau Controle der generale thesaurie van het Dep. van Financiën te 's-Graven- hage. Tot secretaris is benoemd ir. J. G. Ignatius, dir. rijkstuin'bouwwinter- sohool te Naaldwijk, tijd. gedetacheerd bij het Dep. van Ec. Zaken en Arbeid. DE KABINETSCRISIS. De Roo'msch Katholieke Tweede Kamer fractie heeft hedenvoormiddag in het Tweede Kamergebouw opnieuw een ver gadering gehouden in verband met de ka binetscrisis. Verlaging pachtprijzen van landerijen van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin heeft aan haar pach ters te Uddel (gem. Apeldoorn) bericht dat zij, gezien de ongunstige tijdsomstandig heden, heeft besloten de prijzen harer lan derijen aldaar met 50 procent te verlagen. De Rotterdamsche Lloyd Rapide. De Rotterdamsche Lloyd Rapide in aansluiting met het mailschip „Baloeran", wordt Woensdag 17 Mei om 8.28 uur te Den Haag (Holl. Spr. station) verwacht. Vanwege de zware bezetting is de trein in twee deelen gesplitst. Het tweede deel zal ongeveer 10 minuten later arriveeren. NED. AFGEVAARDIGDEN NAAR INT. AR BE IDS CONFERENTIE. Prof. Aalberse voorzitter. Bij Kon. besluit zijn tot leden in de af vaardiging van Nederland naar de Inter nationale Arbeidsconferentie, welke op 8 Juni a.s. te Genève is bijeengeroepen, be noemd a. tot afgevaardigde der Nled, regee ring, tevens voorzitter der afvaardiging, prof. mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer, voorzitter van den Hoo- gen Raad van Arbeid; tot afgevaardigde der Ned. regeering, mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer; b. tot afgevaardigde, vertegenwoordi gende de Ned. werkgevers, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, secretaris van de afd. „Nederland" der Int. Organisatie van Industrieele Werkgevers, alg. secretaris van het Verbond van Ned. werkgevers; c. tot afgevaardigde, vertegenwoordi gende de Ned. arbeiders, E. Kupers, voor zitter van het N. V. V., lid van de Tweede Kamer d. tot technische raadslieden van de regeeringsafgevaardigdenD. J. Burger, inspecteur van den Arbeid dr. E. Mores- co, oud-vice-president van den Baad van Ned.-Indiëmej. mr. G. J. Stemberg, re ferendaris bij het Dep. van Econ. Zaken en Arbeid, tevens secretaris der afvaardi ging; ir. R. A. Verwey, directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling e. tot techn. raadslieden van den afgev. v. de werkgeversmr, E. H. Bisschop Boe- Ie, secretaris van de directie van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Lim- burgsche Steenkolenmijnen, genaamd Oranje-Nassaumijnen, te Heerlen; B. P. Evelin, chef van de Sociaal-Econ. afdee ling van de N.V. Philips' Gloeilampenfa brieken te Eindhoven f. tot technische raadslieden van den afgevaardigde voor de arbeiders: H. Ame- link, secretaris van het Chr. Nat. Vakver bond, lid van de Tweede KamerH. B. Berghuys, alg.-secretaris van de Ned. Vak centrale; P. J. S. Serrarens, bestuurslid van het R.-K. Werkliedenverbond "an de Eerste Kamer. DE STICHTING DER ST. VINCENTIUSVEREENIGING. Het eeuwfeest in Nederland, gevierd te 's-Gravenhage. Naar aanleiding der herdenking van de stichting der St. Vincenti us vereeniging voor 100 jaren te Parijs, welke aldaar van 19 tot 22 Mei zal plaats hebben, zullen ook in Nederland verschillende feestelijke bij eenkomsten gehouden worden. Voor het bisdom Haarlem geschiedt deze op 25 Mei te 's-Gravenhage, waar door Zijn Hoogwaardige Excellentie Mgr. J. D. Aengenent, een Pontificale Hoogmis in de parochiekerk van den H. Jacobus zal worden opgedragen. In den namiddag zal om 2.30 uur een vergadering worden ge houden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, waar als feestredenaar zal spreken de Z.E. heer H. de Greeve S.J. en waaronder eenige muzieknummers ten gehoore worden gebracht. Ook in de an dere steden, waar een Bisschopszetel ge vestigd is, zullen dergelijke herdenkingen plaat-s vinden. „Res." MASSA-ONTSLAG OP DE MIJNEN. Productie moet worden ingekrompen. Naar de „Limburger Koerier" verneemt zal op 15 Mei op verschillende mijnen een groot aanbal arbeiders worden ontslagen. Op de Oranje Nassau-mijnen, vier in getal, zullen 200 tot 250 mijnwerkers ontslagen worden. Ook op de „Laura" en de „Julia" wordt een groot aanbal mijnwerkers ontsia- gen. Op de „Willem Sophie" zullen geen ontslagen plaats hebben. De reden is, naar het blad verneemt, te zoeken in het steeds slechter worden van de afzetmogelijkheden, speciaal van huis brandkolen. De voorraden daarvan zijn zoo sterk gestegen, dat niet langer kan worden voortgegaan met dezelfde hoeveelheden te blijven produceeren. Wij vernemen nog, dat op de Domaniale Mijn aan 55 arbeiders ontslag wordt ver leend. Aan de Staatsmijnen wordt even eens ontelag aan een aantal mijnwerkers verleend, maar dit getal is niet belangrijk hooger dan het gewone maandelijksche ont slag dat hier plaats vindt. In verband met de moeilijkheden inzake den huisbrand zijn hier honderd arbeiders van de „Wilhelmi- na" naar de „Emma" overgebracht. VISCH-UITV0ER NAAR FRANKRIJK. Nederlandsch contigent voor het tweede kalenderkwartaal uitgeput. Er zij op gewezen, dat het Fransche drie- maandelijksohe invoer-contingent voor ver- sche en door bevriezing of koeling gecon serveerde zeevisch, voor zoover afkomstig uit Nederland, uitgeput is. Dit houdt dus in, dat tot 1 Juli e.k. géén Nederlandsche zeevisch meer naar Frankrijk kan worden uitgevoerd. UITVOER NAAR FRANKRIJK. Invoerbelasting voor verschillende artikelen. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Pa rijs bij den invoer van onderstaande arti kelen in Frankrijk voortaan de daarbij vermelde invoerbelasting zal worden ge heven: Sla-chtpaarden fr. 100 per stuk, schapen fr. 50 per KG. levend gewicht, lammeren (tot een gewicht van 10 K.V.) fr. 5 per stuk, levend gevogelte fr. 100 per 100 K.V., versch schapen-, varkens- en rund- vlusch fr. 100 per 100 K.G., geslacht ge vogelte, niet getruffeerd, fr. 200 per 100 K.G., geslacht gevogelte, wel getruffeerd, fr. 300 per 100 K.G., vleeschconserven fr. 200 per 100 K.G. i Doze belasting zal gelijktijdig met de Gemeentelijke Aankondigingen Bediening iSchrijversbrug op Hemelvaartsdag. Burgemeester ek^Vethouders van Leiden brengen ter kenMs van belanghebbenden, dat de Schrijverslrug op Hemelvaartsdag, 25 Mei a.s., zal wo|den bediend des namid dags van 6 tot 8 uur. Afsluiting rijverkeer Vischbrug. Burgemeester an Wethouders van Leiden brengen ter algemeei* kennis, dat het rij verkeer over de lischlrug, in verband met het verrichten vin «rstellingen aan die brug, vanaf DomSprdA 18 Mei a.s. tijde lijk is afgesloten. 1 1 A. VAN DïJSANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, 16 Mei 1933. Gemeentelijke Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen te Leiden. Ouders of voogden, die hun kinderen of pupillen wenschen geplaatst te zien als kweekeling (vereischte leeftijd: vóór 1 Augustus 14 jaar) ffelieveri hen daarvoor aan te geven mond/ ng gp {Vrijdag 19 Mei, Dinsdag 23 Mei of v ijclag 26 Mei, 's avonds tusschen 6.30 en S uur, Oude Vest 35 (trouwboekje meebr< ngen 5.v*£*) of schrif telijk vóór 15 Juni. Zonder toelatingsaksmen kuofien tot de tweede klasse der &hool woa&en toegela ten diegenen, welke met gtfnstig gevolg drie klassen eener Middelbare school door- loopen of in het bezit zijnAan een U.L.O.- dipioma; tot de derde klasse de bezitters van het einddiploma eener H.B.S., met vijf- of zesjarigen cursus of van een Gymna sium. De Directeur, H. VAN SLOOTEN Jr. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- vereeniging, 89 uur, St. Vincen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Re ijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Kr. was daar met toestemming van den wethouder. verschuldigde invoerrechten aan de Fran sche douane moeten worden voldaan. Zij geldt niet voor het Saargebied. OPENING DER FORD-FABRIEK TE AMSTERDAM. Een uitgelezen gezelschap verzamelde zich gistermiddag in de groote show-room van de nieuwe Ford-automobielenfabriekea aan de Hembrug onder den rook van Am sterdam. Onder deze zeer velen werden opgemerkt de Commissaris der Koningin van Noord- Holland, Jhr. dr. A. Röell, B. en W. van Amsterdam, leden van den gemeenteraad, van de Kamer van Koophandel, directeu ren van diensten en bedrijven der gemeen te, vertegenwoordigers van leger en vloot, hoofdingenieurs en ingenieurs van den Rijks- en den Provincialen Waterstaat, di recteuren en leiders van industrieele on dernemingen, bestuursleden van vereeni- gingen op velerlei gebied uit het geheele land. De heer G. J. J. Both, directeur der fa briek heette de genoodigden welkom en gaf het woord aan den heer Gottfried H. Grone, voorzitter van de Kamer van Koop handel, die wees op de groote beteekenis van de vestiging dezer fabrieken in Am sterdam. Anderen sloten zich bij deze gelukwen- schen aan. Ten slotte werd de inrichting bezichtigd. EEN BR0CÜURE VAN DUIJS? De „Tijd" deelde dezer dagen omtrent Kamerlid Duijs het volgende mede: „Nog tijdens de verkiezingen heeft hij een broohure voorbereid, welke spoedig het licht zal zien. Zonder prof. Goudriaan le noemen of al® voorbeeld t-e nemen, werkt bij daarin met diens hoofdgedachten de al gemeene grieven uit, die de S.D.A.P. te genwoordig onherbergzaam maken voor de naar meer evenwicht strevende gematig- den. Met name de quaestie gezag en vrij heid wordt er grondig in behandeld tegen de leiders en propagandisten, welke haar voor de partij lieten misbruiken. Zoodra de brochure versohenen is, zal over de diepgaande meeningsverschillen, die do S.D.A.P. bewegen, de storm los blazenI" De „Vooruit" teekent hierbij aan: „Naar aanleiding hiervan valt mede te deelen, dat Duijs besloten heeft de door- hem geschreven brochure niet te publicco- 't ren, nadat hij zich er van vergewist had,, dat de door hem aangeraakte problemen reeds in partijbestuur en partijraad aan de orde waren" BOYCOT VAN DUITSCHE ARTIKELEN. Besluit van S.D.A.P. en N.V.V. „Het Volk" meldt: De algemeene raad uit S.D.A.P. en N.V.V. heeft besloten, een boycot van Duit®ohe artikelen af te kon digen. Onder alle verbruikers zal een in tensieve propaganda worden gevoerd. Amsterdam wil vacantiebijslag afschaffen. B en W. van Amsterdam heeft beslo ten om na 1 Januari 1931 de toekenning van vacantiebi'slagen aan het gemeente- personeel te beëindigen, waardoor een jaarlijksche uitgave van rond een half millioen gulden zou worden bespaard.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2