gemengde berichten uit de radiowereld kerknieuws Da tytócfieSfoofie cs si de beker van koningin elizabeth MAANDAG 15 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE EDE. Een doode, talrijke gewonden. Gisteravond had op den Rijksweg tus- «schen Ede en de Klomp een ernstig onge luk plaats. Een auto, komende uit Ede, wilde, in de richting de Klomp rijdende, met gToote snelheid een andere auto in halen en passeeren. De bestuurder raakte daarbij het stuur kwijt, waardoor de auto begon te slingeren. Na eerst geheel links van den weg bijna ki een sloot te zijn gereden, slingerde de wagen dwars over den weg en reed daar bij 2 personen omver, die naast hun fiet- ten stonden te praten. De auto vloog nu rechts van den weg over een sloot. En der 2 personen, de 24-jarige B. Fluit, wonende te Ederveen, kostwinner van zijn moeder die weduwe is, werd deer lijk verminkt uit de sloot opgehaald. Zijn lijk werd naar de begraafplaats te Ede overgebracht. De andere aangeredene kwam er, door dat hij opzij was gesprongen, met een lich te beenwonde af. De vijf inzittenden konden slechts door bet dak uit de auto bevrijd worden ze waren allen verwond, waarvan een twee tal vrij ernstig. De bestuurder, de 39-ja- rige M. Fortuin uit Amsterdam, reed zon der rijbewijs onder toezicht van den 21-ja- rigen heer L. Gans. De 67-jarige heer J. Fortuin bekwam tevens een heupwond, evenals zijn echtgenoote inwendige, kneu zingen. Zij werden per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd. Verder bevond zich tog mevr. FortuinDe Vries in de auto. Oe overigen zijn per eigen gelegenheid naar Amsterdam teruggekeerd. Tegen M. F. is proces-verbaal opge maakt. VROUW DOODGEREDEN. Op het trottoir door tractor gegrepen. Een ernstig ongeluk is Zaterdagmiddag in de Weesperstraat op den hoek van de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam ge beurd. Een driewielige traetor kwam van bet J. D. Meerplein en zou de Wees perstraat inrijden. Op de Nieuwe Heeren- racht kwam van den kant van den Am- stel een wielrijdster, die in de richting van het Hortusplantsoen reed. Op den hoek van de Nieuwe Heeren gracht en WeesperstraaCt ontmoetten zij elkaar. De wielrijdster hield in, weifelde en zette doen plotseling door. Teneinde op het laatste oogenblik een aanrijding te voorkomen haalde de be stuurder van den tractor eerst naar rechts en daarna weer links uit. Hij kwam daar bij op het trottoir in de Weesperstraat en reed een daar loopende vrouw van ach teren aan. Deze vrouw werd zoodanig ge wond, dat zij enkele minuten later den geest gaf. Zij werd overgebracht naar het Israëlietisoh ziekenhuis. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tragisch ongeluk. Op den Rijksweg tegenover het café- rest. „De Witte Bergen" te Laren is Za terdagmiddag te ruim twee uur de 42-ja- rige, in Duisburg wonende Hollander J. de Waal door den bliksem getroffen en bijna op slag gedood. De ongelukkige was werk loos en was bij zijn familie in de Haar lemmermeer gelogeerd. Per fiets zou hij terug gaan naar Duitschland; hij was in gezelschap van zijn neer. den Duitscher Karl Lank. Op het rijwielpad t.o. „De Witte Bergen" werden zij door een don derbui overvallen. Ook de Duitscher werd van zijn .fiets geslagen, na eenige oogenblikken kwam hij weer bij bewustzijn en klaagde over doofheid. Dr. Holtmann uit Laren, die speodig ter plaatse was, constateerde, dat Lank verder geen nadeelige gevolgen had. Het lijk van De W. werd naar het St. Jans Ziekenhiiis te Laren vervoerd. motorrijder in den bocht gevallen. Tijdens de motorwedstrijden te Hilversum. Gistermiddag heeft bij de te Hilversum gehouden grasbaan-motorwedstrijden, de nieuweling J. L. Stuivenberg, uit Rotter dam, 'n zeer ernstig ongeluk plaats gehad. In de 2e ronde van den wedstrijd, kwam hij, nadat hij deü tweeden bocht had gepas seerd, te vallen, waarop hij eenige salto's maakte en roerloos bleef liggen. Tijdens den val was zijn valhoed in de lucht ge vlogen, zocdat bij onderzoek bleek, dat het slachtoffer een hersensohudding en zware schaafwonden had opgeloopen. In hoogst zorgelijken toestand is hij naar het zieken huis vervoerd, waar hij na langen tijd nog niet tot het bewustzijn wa/s teruggekeerd. lijk gevonden. Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur is aan den rand van de gemeente Zwolle in een sloot het lijk gevonden van den 40-jari- gen melkventer A. S. uit Dieze, zijn rijwiel stond dicht bij de plaats van het ongeluk Per brancard is het lijk door de politie ver voerd. G. was gehuwd, doch had geen kin deren. tragisch incident bij voetbal wedstrijd. Na den voetbalwedstrijd H.F.C.Zee- burgia te Haarlem zakte de vader van den Amsterdamschen speler Van Leeuwen op de overdekte tribune plotseling ineen. Het bleek, dat hij aan een hartverlamming was overleden. Het lijk is naar het St. Elisabethgasthuis te Haarlem overge bracht. de onbewaakte overweg. Betreffende het ongeluk op den onbe- waakten overweg tusschen Hengelo en Enschede wordt nader gemeld: Het slachtoffer is niet zooals gemeld de melkventer, doch de landbouwer W. Lansink, uit de buurtschap Driene. Hij passeerde dezen overweg met een driewie- ligen wagen, waarop twee melkbussen ge plaatst waren en werd gegrepen door den sneltrein EnschedeZwolle. Eerst op 420 meter van de plaats des onheils kwam de trein tot stilstand. De 32-jarige L., die gehuwd en vader van twee kinderen is, was toen reeds overleden. Nadat men het lijk per trein naar het station te Hengelo vervoerd had, werd het aldaar door de politie in beslag genomen voor het onder zoek. Daar het uitzicht ter plaatse zeer goed is en treinen uit beide richtingen op zeer grooten afstand reeds zichtbaar zijn kan men gerust aannemen, dat de land bouwer, die hier geregeld passeerde, niet voldoende heeft uitgekeken met het reeds genoemde gevolg. CAFé AFGEBRAND. Gisteravond te half zeven brak een felle brand uit in het café Fox HoLsterbosok te Foxhol, gem. Hoogezand. In korten tijd stond het geheele gebouw in lichter laaie. De brandweer, die na twintie minuten ar riveerde, kon niets meer redden, zoodat het perceel geheel is uitgebrand. De oorzaak van den brand is het te fel stoken van een kookkachel. DE KERMISVIERING TE GRONINGEN. Vechtpartijen. Gisternacht, omstreeks half twee, heeft in de Helkingestraat te Groningen een vechtpartij plaats gehad tusschen twee personen, die een bezoek hadden gebracht aan de kermis. Zij maakten gebruik van messen, met het noodlottig gevolg, dat een hunner in het Acodemisch Ziekenhuis moest worden opgenomen. De vechtersbazen ver keerden onder invloed van sterken drank. De man, die verdacht wordt den messteek te hebben toegebracht, werd gearresteerd. Om drie uur kreeg de 28-jarige violist M. op de Groote Markt onverwachts van een onbekende een hevigen slag in het gezicht. Ook deze moest naar het Acade misch Ziekenhuis worden overgebracht. H.K. VER. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEjf TE LEIDEN PLAATSINGSMJREAU BOERHAAVESTftM^O. Geopend elke Dpndirdig- 4360 middag van 2 Itot Y^our. Uitsluitend schriftelijkel/anvragen. Adres-. R.K. Ver. v. Kr Stille Rijn 7, Tel. 3420 aanslag op zijn echtgenoote. Door een werklooze. Gisteravond heeft de 48-jarige werk looze J. Br., wonende in de Jekerstraat te Maastricht een aanslag gepleegd op zijn vrouw, door uit een met scherp geladen revolver verschillende schoten op haar te lossen. De schoten troffen echter geen doel. Doordat een der zoons zijn vader het wapen uit de hand sloeg is verder onheil voorkomen. Br., die sinds een half jaar in onmin leefde met zijn echtgenoote, had gedu rende den laatsten tijd zijn intrek geno men bij zijn moedor. Verschillende malen had hij zich bij de politie beklaagd, dat hij, sinds hij werkloos was, thuis niet meer de waardeering vond van voorheen. De dader is eenige uren, na den aanslag ten huize van een zijner dochters, die in de zelfde straat woont, door de politie gear resteerd. hoe een smokkelauto de grens passeerde. Zaterdagmorgen ongeveer 6 uur heeft aan den grenspost Rammelbeek tusschen Denekamp en Nordhorn een smokkelauto kans gezien de Duitsche douane op sluwe wijze te verschalken. De berijder van een personenauto, ko mende uit Nederland, meldde zich, naar de „Crtmeldt, bij de douane aan en had niets te declareeren; de wagen werd door zocht, papieren waren in orde, waarop toestemming tot doorrijden werd gegeven. Een oogenblik later kwam de wagen te rug. De bestuurder informeerde bij den Duitschen grenspost naar zijn papieren, aangezien hij deze vermiste. Men zocht overal, doch er werd niets gevonden, waarop de bestuurder zeide, dat hij zon der papieren niet in Duitschland wilde blijven en naar Nederland terug moest. Dit laatste kwam de douane wel vreemd voor, aangezien de bestuurder ze toch even te voren nog op Duitsch gebied had ge toond. Daar men echter geen kwaad ver moedde, werd de versperring opgeheven en toestemming tot terugrijden gegeven. De bestuurder zette zijn auto in beweging doch bleef onder den afluitboot staan. Plotseling naderde uit Nederland in volle vaart een vrachtauto en passeerde de grens in de richting van Nordhorn, ter wijl op hetzelfde oogenblik de personen auto naar Nederland wegreed. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat de douane geen kans had handelend op te treden. Oogen- blikkelijk werd de politie in Nordhorn ge waarschuwd, doch deze slechts 4 K.M. verdere gelegen plaats had de vraohtauto reeds gepasseerd. Met racemotoren begon men een achtevolging in de richting van Lingen, terwijl aan alle naburige plaatsen aanhouding verzocht werd. In Lingen beeft men nog op den wagen geschoten, doch zonder resultaat. De auto is later vóór Munster W. aangehouden. De wagen was beladen met koffieverdere bijzonderheden ontbreken. Het is thans bekend, dat voor 6 weken dezelfde truc is uitgehaald, waarbij een personenauto onopgemerkt de grens is ge passeerd. meer dan 300 kuikens vermoord Bij den landbouwer M. v. d. H. te Ba- kei werden gisternacht door een hond niet minder dan 330 kuikens doodgebe ten. Programma's van Dinsdag 16 Mei. H uiten, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 4.006.10 H.IJRLO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door hot Con Brio Trio. In de pauze Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Pianorecital door Jh. v. Emden. In de pauze Gramofoonplaten. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 Vóór-avondconcert door het K.R.O.- sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. Te 6 uur A. R. Harmsen over „Oud-onderofficieren". 7.15 „Het eeuwfeest der St. Vincentius- vereeniging'* door mr. A. L M. J. baron van Wijnbergen. 7.40 Gramofoonplaten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Concert door het K.R.O.-orkest o.l.v. Otto Julius Kühn, gastdirigent. Te 8.40 Vaz Dias,waarna hoorspel „Een tegenval ler in folio". Te 9.30 hoorspel „Een zwakke wil". Te 10.30 Vaz Dias. 10.35 Opvoering als verkorte operette van „The Mikado'". 11.25 Gramofoonplaten. Hilversum. 206 M. AVRO-uitzending. 11.00 RVU. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr., m. m.v. A. Felleman, cello. 11.00 RVU Mej. G. Smit: Bouwsteenen van het huiselijk geluk. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.Lv. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Radio-Kinderzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Halfuurtje voor kleinere kindoren. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 RVU. Meta Reidel: Hoe moeten wij zingen? 7.00 Gramofoonplaten. 7.30 A. van Nijnanten: West-Zwitser land. 8.00 Vaz Dias. 8 05 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 9.15 Radiotooneel. 10.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m. v. E. Veen, piano. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit Hotel Coomans te Rot terdam: Damesorkest o.l.v. Shirman. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en beriohten, 11.0511.20 Ivookpraatje. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Sherpherd's Bush Paviljoenorkest o.l.v. H. Freyer. 2.20- 2.40 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.45 R'. Tapponier's orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van Brahms. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 BBC-Theaterorkest o.l.v. R. Robin son, m.m.v. Tom A. Gentry met muziek van R. Hill. 10.25 Voordracht. 10.30 Dansmuziek (gramofoonpl.) 10.5012.20 Lew Stone en de Monseig neur "Band. „Radio Paris, 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door het Krettly-orke6t. L25 Zangrecital door M. Marino. I.55 Vervolg orkest concert 7.40 Concert door het Krettly-orkest. 8.20 Cabaret-programma o.l.v. P. Weill. 9.05 Radiotooneel 10.36 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit het Bellovue- Strandhotel. 3.205.20 C. Rydahl's orkest m.m.v. M. Pfeiffer, piano. 8.35 Opera „Cosi fan tutte" in 2 actos van Mozart. Dirigent: F. Mahler. II.1512.50 Dansmuziek o.l.v. Jens War- ny. Lsngenberg, 473 N. 7.30 Gramofoonplaten. 11.50 dito. 12.20 Concert ol..v. Merten. 1.20 Concert o.l.v. Wolf. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Concert (prisca-kwartet, alt en piano). 7.20 „Stunde der Nation"': Concert door het Thomanerkoor o.l.v. Straubo. 8.25 „Die Mainacht", hoorspel mot mu ziek van Kaufmann. 9.00—9.35 Kamorconcert (piano, cello en twee violen). 9.35 „Station D in Eismeer", spel van Braun. Regie: Rieth. Rome, 441 M. 9.05 Concert m.m.v. M. Balbis, viool; G. Arnaldi, piano. 10.20 Radiotooneel. 10.50 Zang door Maria Senea. Brussel, 338 e n 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorko8t o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 dito. 8.20 Vlaamsche muziek door het 'Rtodio- Symphonieorkest m.m.v. solisten o.l.v. Meu- lemans. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Omroopkleinorkest o.l.v. Leemans. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroopkleinorkest o.l.v. Leemans. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 10.30 Gramofoonplaten. Zee s en, 1635 M. 8.20 Hoorspel „Die Hochzeitroiso", naar den roman van De Coster door K. Hermann 9.30 Militaire muziek uit Oldenburg o.l.v. Jung. 10 20 en 11.05 Berichten. II.20—12.20 Avobdconccr uit Hamburg o.l.v. H. Platen. Gemeentelijk Radi°-Distributiebedrijf te Leiden. Dinsdag, 16 Mei (3e Programma). 8.014.50 Langenberg. 14.50—15.20 North Rog. 15.2017.20 Kalundborg. 17.20—20.00 Daventry. 20.00afloop Brussel (Fr.) KWALITEITEN V DE EERSTE SOCIALE WEEK IN ALGIERS. De Sociale Week van Algiers, de eerste die ooit in Afrika werd gehouden, is schit terend geslaagd. Uit alle streken van Al- j giers, Tunis en Marokko waren de deelne mers opgekomen. De algemeene Vergade ringen werden bijgewoond door meer dan 2000 Katholieken- De Aartsbisschop van Algiers, de Bis schoppen van Constantina en Oran als mede de Apostolische Vicaris van Marok ko hebben alle bijeenkomsten met hun te genwoordigheid vereerd. Een Mohammedaansche advocaat, die door de Witte Paters bekeerd is, hield een inleiding over de middelen, die zouden kunnen worden aangewend om de scherpe tegenstellingen tusschen de verschillende rassen te helpen verminderen. Fr. Marshall hield een toespraak over het christelijk huwelijk en over het Mo hammedaansche familielezen. FEU!1 FTON. Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 29) Aan tafel lieten ze het onderwerp ver der rusten, met het oog op William's voortdurende aanwezigheid en onmiddel lijk toen de maaltijd was afgeloopen ging Lionel uit, om zijn voorgenomen bezoek aan „De Olmen" te brengen. Richard vond het allesbehalve pleizierig den avond in eenzaamheid te moeten doorbrengen, maar hij slaagde er niet in zijn neef te overreden thuis te blijven. Het was een koude avond en diep in den kraag van zijn jas gedoken, stapte de jonker naar het landhuis van dr. Daw son. Onderweg werden zijn gedachten be zig gehouden door de vraag hoe hij, zon der dat een van de ouderen het hoorde, Julia zoo langs den neus weg naar haar armband kon vragen. Maar de fortuin was hem gunstig, »vant toen hij het poorthek van de villa inging, sprongen twee kleine gedaanten, in croote jassen gehuld en met speelgoedpistooltjes in de •hand, op hem toe. „Je geld of je leven!", klonk Julius' heldere jongens stem. „Als je niet opdokt, ga je 'r an", voegde 7xüi& er vriendelijk bij. „Hallo, julie rakkersantwoordde het slachtoffer van den overval opgewekt. „Ik dacht, dat detective spelen het laatste stokparardje was? En nu zijn jullie opeens struikroovers van het gevaarlijkste slag 1 Spaar mijn levendan krijgen jullie al lebei Sixpence „Goed", stemde Julius toe en hij nam een shilling in ontvangst om die met zijn medeplichtige te deelen. „We zullen uw leven sparen...." „Waarom liggen jullie niet in de bed informeerde de jonker, terwij hij met zijn beide belagers naar den ingang van het huis wandelde. „We liggen in bed", deelde Julia mede, tenminste juffrouw Baxter verkeert, in de veronderstelling, dat we dat doen. Maar toen ze beneden was, hebben we ons weer aangekleed en zijn naar buiten ge gaan om te rooven." „Nu, jullie hebt je van een aanzienlijke buit meester gemaakt, dus jullie moesten nu maar weer naar bed gaan", adviseerde Lionel. Het drietal had inmiddels de voordeur bereikt en ze stonden in het licht dat uit de vensters van de hall naar buiten scheen. Toen hij het meisje een hand gaf, maakte de jonker van de gele genheid gebruik om even langs haar pols te voelen. „Wel", riep hij, kwasi-ver- baasd, „waar is de armband, die ik voor je meegebracht had „Dat kuiken", lichtte Julius sierlijk ïn. „heeft hem aan juffrouw Baxter gegeven." „Omdat ik zooveel van haar houd", ver dedigde het kleine meisje zich. „U vindt het toch niet erg, hè?", wendde ze zich met een vleiend stemmetje tot Fanshaw. „Neen, ik vind het heelemaal niet erg", stelde de jongeman haar werktuigelijk ge rust. Hij dacht aan den turkoois, dien hij in het huisje van den vermoorden koster had gevonden. Wat had die ontdekking te beteekenen. En als in antwoord op zijn onuitgespro ken vraag ging de deur open en Anita verscheen op den drempel. XI. Liefde. Daar Lionel niet gebeld had, was hij hoogst verbaasd door het plotseling ver schijnen van de gouvernante. De tweelin gen deelden zijn verwondering niet; die begrepen best, dat hun afwezigheid ont dekt was en juffrouw Baxter hen nu kwam zoeken. „Wel. jullie ondeugende kinderen", riep ze uit, toen ze het tweetal in het oog kreeg. „Waar hebt u ze gevonden, meneer Fanshaw Lionel lachte. „Ze spelen roovertje, juf frouw Baxter, en hielden mij bij het hek aan. Nu worden ze zeker aan den sterken arm der gerechtigheid overgeleverd?" „Is het niet verschrikkelijk?" zuchtte Anita, terwijl ze de roovers in de hall duwde. „Zulke dwaze dingen doen ze nu altijd. Ik begrijp niet, hoe ze aan die on mogelijk ideeën komenEn daarop tot den jonker: „Juffrouw Pamela en meneer Dawson zijn in den salon, meneer Fans haw." Lionel knikte en trok zijn overpas uit; onderwijl tuurde Julius met nadenkenden blik naar de shilling, die in de palm van zijn hand lag. „We hebben wel genoeg opgedaan voor vanavond, vind je ook niet?", wendde hij zich tot zijn mede- roover. „Ja", stemde Julia op een gemaakt-ru wen toon toe. „Laten we den buit deelen en naar bed gaan." Anita keek met een uitdrukking van komischen wanhoop op het gezicht naar Fanshaw, die het uitschaterde. Het meisje had tact genoeg om de kindoren geen standje te makenze begreep, dat ze hen best met een zoet lijntje naar hun kamer kon krijgen, door op hun vroolij- ken toon in te gaan. „Dat zou ik maar doen ook, als ik jul lie wasHoe eerder je onder de dekens ligt, hoe beter", vermaande ze kwasi-drei- gend. „De politie is jullie op het spoor de vlucht is het eenige. wat jullie van de gevangenis kan redden 1" Dat had succes de tweelingen hieven een soort Indianengehuil aan en spron gen de trap bij twee treden tegelijk op. De gouvernante volgde hen in kalmer tem po en rustte niet, voordat ze ze weer goed en wel in bed had. Ondertusschen ging Lionel, vermaakt door het grappige too- neeltje en vol bewondering voor de han dige manier, waarop Anita de opstandi ge tweelingen aanpakte, naar den salon. Juffrouw Pamela, die bij het vuur aan het breien was, en dr. Dawson, die aan tafel zat te lezen, zagen verrast op naar den onverwacht binnenkomende. „We hebben de bel niet gehoord", zei de oude dame, terwijl ze naar een gemak- kelijken stoel wees, want Lionel was een bijzondere gunsteling van haar. „Ik heb ook niet crebcld", legde de jon ker uit. „Juffrouw Baxter kwam juist aan de deur om Julius en Julia te zoeken." „Die vreeselijke kinderen", zei juffrouw Pamela op misprijzenden toon. „Almer kwam waarschuwen, dat ze waren opge staan en, op een idiote manier toegeta keld, buiten rondliepen." „Ze waren roovers", vertelde Fanshaw opgewekt, „ze hielden mij bij het hek -aan en persten me, onder bedreiging met den dood, een shilling af. Ik moet zeggen, dat juffrouw Baxter uitstekend met ze weet om tc springen." Juffrouw Pamela knikte instemmend. „Het is het flinkste, liefste meisje, dat ik ooit heb leeren kennen." De woorden gin gen vergezeld van een sluwen blik op den jongeman. „Ik ben het volmaakt met dit oordeel eens", mengde de geleerde zich in hot ge sprek, „maar ik zou toch wel willen, dat ze van die lievelingen gedaan kon krij gen zich met wat minder sensationeelo spelletjes te amuseeren. Sedert don moord op den ouden Tollhurst zijn ze door een soort detective- en misdadigerskoorts aangegrepen". „Dat zal wel weer overgaan", trootstte Lionel den ongerusten vader. „Het is be grijpelijk, dat dit drama een diepen indruk op hun kinderfantasie heeft gemaakt, maar zooals dat bij kinderen gaat, van daag of morgen wordt het door het een of ander in hun geest op den achtergrond gedrongen en spelen ze weer wat anders. Maar nu we het toch weer over den moerd hebben: ik ben vandaag bij inspecteur Ar nold geweest." „En had hij wat nieuws te vertellen?", informeerde juffrouw Pamela belangstel lend. I, Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9