MAANDAG 15 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT i WEEDE BLAD PAG. 7 P.S.V.GO AHEAD 2—1. Deze belangrijke wedstrijd voor het verloop der kampioenscompetitie is na spannenden strijd door Philips gewonnen. Het is een wedstrijd geworden met veel gemiste kansen, waarin vooral de voor hoedespelers voor doel dikwijls raar ston den te schutteren. De ploeg, die ten slotte het meest schotvaardig bleek, heeft ge wonnen, ofschoon bij wat meer geluk aan de andere zijde gelijk spel even waar schijnlijk zou zijn geweest. Bij P. S. V. speelde de achterhoede weer een soliede partij en de aanvallen van Go Ahead, die het spel dikwijls veel te •kort hielden, strandden voortdurend op Van Run, die een pracht partij speelde. Boumans heeft niet veel moeilijk werk gehad, ofschoon er dikwijls gevaarlijke situaties voor zijn doel ontstonden. Over den wedstrijd het volgende: Beide ploegen stellen zich volledig op. De scheidsrechter Grootmeyer, die het spel meermalen te veel ophield en te laat beslissingen nam, hield de teugels goed strak, hetgeen vooral tegen het einde wel eens noodig was. De toss werd gewonnen door Go Ahead Er staat hoegenaamd geen wind, terwijl ook de zon van geen invloed is op het «pel. Reeds dadelijk na den aanvang komt het Go Ahead-doel in gevaar, wanneer een misverstand tusschen de beide backs ontstaan. Het terrein wordt echter op het laatste nippertje gezuiverd. Go Ahead komt meer in de meerder heid, maar, daar de afwerking van de aanvallen wel iets te wenschen dTeigt er weinig gevaar van deze zij de. Visser komt hierna alleen voor het doel te staan, maar zijn keihard schot gaat voor het doel langs zonder dat een der voorhoedespelers den bal kan berei ken. Een prachtschot van Brilleman be landde buiten bereik van Boumans tegen 'de paal, terwijl even daarna een ver schot van Strien rakelings langs doel gaat. Bei de aanvallen toonen zich weinig produc tief, ofschoon legio kansen komen. Wan neer de Vries eenmaal - goed doordrijft denkt men dat Go Ahead de score zal openen de bal gaat juist naast. Ongeveer 25 minuten na den aanvang, nadat Go Ahead eenmaal voor open doel heeft ge-* mist, maakt de linksback van Go Ahead hands. De penalty wordt door Van den Broek slecht genomen. Hij schiet tegen den keeper, die de bal over den lat werkt. Uit den corner, die hieruit volgt, komt de bal bij Paulissen. Deze zet voor en met een prachtigen omhaal scoort Hunting onhoudbaar. Hunting raakt hier na geblesseerd. Hij valt uit, maar komt spoedig weer terug. P.S.V., aangemoedigd door het eerste succes komt geregeld in den aanval. Voor het doel zijn de beide spelers echter improductief, terwijl de Go Ahead-achterhoede alle aanvallen onder breekt. Voor de rust komt er geen veran dering meer in den stand. Na half time volgt er reeds dadelijk een corner voor P. S. V. Deze wordt achter gezet. Een aanval van Go Ahead wordt onderbroken door hands bij twee Go Ahead-spelers. Een prachtkans voor P. S. V. gaat verloren, wanneer keeper Hallo op het laatste nippertje voor de voeten van tot schieten ontneemt. Dan volgt plotse- tot schieten onteemt. Dan volgt plotse ling een snelle aanval over de «linkervleu gel van Go Ahead. De Vries neemt den bal mee en schiet laag voor doel. De bal komt bij den vrijstaanden Th. de Kreek en deze heeft weinig moeite langs den uit- geloopen doelman te doelpunten (11). De spanning komt er nu eerst goed in, maar het spel wordt er, vooral van Go Ahead wordt nogal ruw gespeeld, niet mooier op. Enkele corners volgen op het Go Ahead, die alle niets opleveren. De achterhoede van Go Ahead houdt goed stand en weet menigmaal doelpunten te voorkomen. De druk wordt echter te zwaar en als Visser den bal goed krijgt toegespeeld van Van den Broek, scoort deze onhoudbaar. Er zijn hierna nog ongeveer 10 minuten te spelen en met de overwinning in zicht legt P.S.V, zich op verdedigen toe. Hoe Go Ahead verder ook zwoegt, om gelijk te maken, komt er geen verandering in den stand, zoodat P.S.V. een .verdiende overwinning in de kampioensronde heeft behaald. A. F. C.—ALPHEN 4—1. In Amsterdam moest Alphen met een drietal invallers den strijd aanbinden tegen een geheel compleet A.F.C., dat voor dezen wedstrijd haar bekenden mid voor Lungen uit Engeland in de ge lederen had laten plaats nemen. A.F.C. kiest het voordeel van wind en zon, de bezoekers brengen den bal aan het rol len. A.F.C. neemt het leder dadelijk over en verschijnt voor de Alphen-veste, waar van Leeuwen door snol uitloopen erger voorkomt. De thuisclub blijft eenigen tijd het beste van het spel ba- houden, doch door het slechte schot ha- rer voorhoede blijven doelpunten voor- loopig uit. Alphen komt er geleidelijk beter in en onderneemt enkele goede aanvallen, waarbij vooral de linksbuiten- invaller, de jeugdige Mulder, door zijn keurige voorzetten bijzonder opvalt. De A.F.C.-verdediging houdt in deze pe riode stand en verplaatst het spel weer naar de overzijde, waar het leder bij Lungen belandt, die na een snelle ren onhoudbaar doelpunt (10). Direct daar na krijgt Binnenkamp een kans, doch het harde schot dat hij inzendt, kan keeper Dorlas op 't nippertje nog kee- ren. Als daarna de A.F.C.-voorhoede er snel tussohenuit gaat geeft Lungen een afgemeten pass aan zijn rechtsbinnen, Hesseling weifelt en het is 20. In de tweede helft komt Alphen, thans gesteund door den wind, weldra in den aanval, doch do aanvallen brengen niet het gewenschte resultaat. De doorbraken van A.F.C., geleid door Lungen, blijken niet zonder gevaar. Bij een dezer aan- bedaart spoed/cjfmet ien Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist vallen plaatst de linksbuiten handig naar den midvoor, die van Leeuwen geen schijn van kans geeft (30). Al phen komt nu heftig in den aanval, doch het samenspel is in de voorhoede zoek totdat Binnenkamp onverwaoht met een schitterend schot keeper Dorlas het nakijken geeft (31). Gedurende eenigen tijd is het dezelfde speler, die voortdurend in de A.F.C.-achterhoede verwarring sticht, doch de geringe steun zijner medespelers is oorzaak, dat doel punten uitblijven. Even voor het einde weet de linksbuiten van A.F.C. nogmaals het net te vinden en het einde komt met 41. ALPHEN 11—V.I.O.S. II 4-1. De kansen voor de Alphen-reserven beginnen te stijgen, nu zij er ook in ge slaagd zijn V.I.O.S. te kloppen. De over winning van de thuisclub was verdiend, hoewel de uitslag niet geheel de juiste verhouding heeft weergegeven. Het spel der Hagenaars stond over het geheel iets hooger, maar in hun voorhoede ont brak het veelal aan goede schutters. De wedstrijd was meer spannend dan mooi. Onder leiding van scheidsrechter Kop. penol wordt aangevangen. Direct loopt de thuisclub hard van stapel, doch de eerste aanvallen brengen niet het ge wenschte resultaat. Een aanval der Ha genaars loopt uit op een corner, die on benut blijft. Aan de andere zijde ver knoeit de rechtsbuiten der thuisclub een kans door over te schieten. Als er een kwartier is gespeeld, neemt Alphen, uit een rechtschen voorzet door Tuinenburg de leidifig (10). Intusschen blijken de aanvallen van V.I.O.S. niet geheel zon der gevaar, zoodat de verdediging der thuisclub meermalen handelend moet op- treden en voorloopig doelpunten weet te voorkomen. Na eenigen tijd echter moet van 't Wout voor een schot van den ^[aagschen midvoor zwichten (11). Het spel golft eenigen tijd op en neer, waar bij aan weerszijden eenige kansen wor den verknoeid. Toch is het de thuisclub, die door haar linksbuiten nogmaals het net weet te vinden (21). Na de thee is het spel nauwelijks een minuut oud of Alphen weet door Tuinen burg weer het net te vinden (31). De thuisclub blijft sterker en meermalen ontstaat voor de bezoekers groot gevaar. Bij een scrimmage voor het V.I.O.S.-doel maakt George aan alle onzekerheid een einde en de stand is 41. De linksbui ten der thuisclub wordt buiten gevecht gesteld. Jansen komt het elftal comple- teeren. De Hagenaars trachten alsnog den achterstand te verkleinen en zij ko men eeniglpn tijd in den aanval. Het geluk schijnt niet aan hun zijde, zoodat doelpunten uitblijven. Ook Alphen kan het net niet meer vinden,' waardoor het einde ongewijzigd aanbreekt. BODEGRAVEN II—ALPHIA II 3—2. Ook de voorlaatste wedstrijd van Bo degraven II is in een overwinning ge ëindigd, waardoor de roodzwarten met 10 winstpunten zelfs Alphia op de rang lijst achter zich hebben gelaten. Ook al mochten straks soms de reglementaire 2 winstpunten voor het staken bij Alphen 11 nog in mindering worden gebracht, dan nog hebben de Bodegravenreserven het in eigen hand, de laatste plaats aan anderen over te laten. De harde van doel tot doel staande wind maakte in deze ontmoeting goed voetbal vrijwel onmogelijk en het moet gezegd, dat de gasten zich beter wis ten aan te passen, dan Bodesrraven, dat voor rust tegen wind spelend, het spel veel te hoog hield, waardoor de gasten dan ook het meest aanvallend waren. Het eerste kwartier ging het spel vrij gelijk op en neer en Oostveen miste eenige moeilijke scoringskansen. Dan komen de gasten opzetten en eenige cor ners worden hun deel, welke echter alle zonder resultaat blijven. Na ongeveer 20 minuten spelen nemen de gasten met een schot van grooten afstand, waarbij de bal juist onder de doellat door in de touwen verdwijnt, de leiding (01). Al phia blijft het meest aanvallend, doch de verdediging van Bodegraven weet van geen wijken. Na de rust heeft Bodegraven het windvoordeel, wat niet wegneemt, dat de gasten zich tegen wind veel beter weren dan de thuisclub voor de rust. Bij een aanval der roodzwarten is de mid denvoor juist een tikje eerder bij den bal dan de uitloopende doelman en scoort in het verlaten doel (1l). Bode graven is nu sterker en weldra is het dezelfde speler, die met een diagonaal schot, waarbij het leder via de paal in de touwen suist, zijn club de leiding geeft (21). Een doelpunt van den mid- half van Bodegraven wordt wegens bui tenspel geannuleerd, waarna de gasten enkele snelle aanvallen ondernemen, met goed ojoen spel, evenwel zonder succes. De Bodegraven-voorhoede profiteert be ter van de haar geboden kansen en als eerst de linksbuiten een goed aangege ven bal vlak voor doe! nog hoog over schiet, is het weer de middenvoor, die bij een wedloop met den doelman der gasten juist bijtijds de bal bemachtigt en wederom via den staander het leder in het verlaten doel deponeert (31). Beide partijen spelen dan weer al te forsch, waartegen scheidsrechter Steenbergen terstond optreedt. .Als de Bodegraven- achterhoede wegens vermeend buiten spel staan blijft, verkleint Alphia we derom via den staander haar achter stand (32). ITALIë-ENGELAND 1—1. In het volkomen uitverkochte Stadion aanschouwden ongeveer 50.000 menschen den met spanning verwachten wedstrijd ItaliëEngeland, Zaterdagmiddag te Rome gespeeld. De uitslag is in overeenstemming met het vertoonde spel, hoewel de Engelschen iets in de meerderheid waren. Onmiddellijk na het aanvangssignaal gin gen de Engelschen tot den aanval over. Na vijf minuten echter stormt de Italiaan Fer rari op het Engeleohe doel toe, om Italië de leiding te geven (10). De Italianen blijven dan nog eenigen tijd in de meerder heid en verzuimen eenige mooie kansen, doordat zij te haastig spelen. Daarna ne men de Engelschen langzamerhand de lei ding over. Daarbij valt hun goede techniek en rustig opbouwend werk öp. Bij een En gelschen aanval treuzelt de Italiaanscho verdediging, met het gevolg, dat de En- gelsche links-buiten dc gelegenheid krijgt, in te schieten (11). Gedurende dc rest van de eerste speelhelft blijven de Engel schen vooral door hun opbrengen en kop pen in de meerderheid, hoewel de Italia nen bij hun doorbraken gevaarlijkor zijn. Na de rust is het spel verdeeld, beide elftallen lijken min of meer vermoeid. Het spel golft heen en weer. Terwijl de Italia nen wat meer doelkansen krijgen, zijn de Engelschen in het veld iets in de meerder heid. Bij een Engelsoho doorbraak schiet Hunt juist naast. Onmiddellijk missen de Italianen een prachtkans. Spoed ie daarua fluit scheidsrechter Bauwens einde. De Italianen waren zeer snel. maar sche nen niet op hun best te zijn. De midden voor Schiavo was uitstekend, maar kreeg weinig steun, vooral van den rechter vleu gel. Bij de Engelschen was de links-buiten Bastin de beste man, terwijl ook Richard son een zeer goede prestatie leverde. Gibbs in het doel sneelde niet overtuigend. De Engelsche verdediging was minder dan de Italiaansche. De half-linie speelde zeer goed samen, zoowel onderling als met de voorhoede Scheidsrechter Bauwens leid.Ie uitstekend. De Italiaansche bladen oonstateeren, dat het met een hegemonie van Enceland in Europa uit is. Dat heeft de wedstrijd te gen Oostenrijk reeds bewezen en het ge lijke spel tegen Italië spreekt duidelijke' taal. Bovendien verklaren sommige bladen, dat het punt van Engeland in buitenspel positie werd gemaakt. Met dezen uitslag mag Engeland tevreden zijn, schrijven weer eenige andere kranten, waaronder de L>t- toriale, het orgaan van het Italiannsch Olympisch Comité. Leïdsche Pol. Sportver. Mogenoohtend te 10 uur speelt de L.P.S. V. II tegen C.G.W. (Chr. georganiseerde werkloozen). ATHLFTIEK R. K. Ath. en Gym. Ver. „De Bataven". Onder neerplassende regen spoedde zich een 00-tal Bataven en genoodigden naar de Haagweg-lterk voor het bijwonen der II. Mis welke werd opgedragen ter gele genheid ^an het 2-jarig bestaan dor ver- eeniging door den eerw. adviseuh, kapelaan Bangert. De kerk leent zich buitengewoon om ern intieme, godsdienstige stemming te krijgen, welke het hoogtepunt bereikte, foen een 20-tal Bataven in hun helder clubcos luvm ter H. Tafel naderde. Na de H. Mis ging het groote gezel schap naar het clublokaal op het sport tenen om aan te zitten aan een algemeen ontbijt. Koewei het nog hard regende, bleek al ras, dat de regen de goed" stemming iri der de led >n niet ken ver '.ringen. Voo' men goed en wel gezeten wis scwilde het Bata\on lied ceeds uit bO jon0» skelen. De vooi itter, wetende, dat Lij de jon gens niet kon laten wachten als er zooveel lekkers, voor hen staat, begon dan direct met gebed en de leden konden aanvallen. Onder liet ontbijt werden de gasten op buitengewone wijze welkom geheeten door den heer Jac Janson, voorzitter van de vereeniging, waarna direct de eerw. ad viseur gelegenheid kreeg om tot zijn jon gens te spreken. Het woord werd daarna gevoerd door den beer Hermans namens de R. K. Sport- centrale, door den heer Gussenhoven na mens de sport prop. club, door den heer Schrijvers werd een propagandarede ge houden. Verder werd gesproken door den heer P. T erhoef Jr. namen Rood-Wit, door den heer W. Visser namens R. K. S. V. Leiden, door den heer J. Witte als oud voorzitter van W. V. S. Deze speeches gaven een fijnen tint aan het algemeen ontbijt en maakte de jon gens zoo enthousiast, dat werkelijk hoo- ren en zien verging. Als daarbij opgemerkt wordt dat bet intusschen droog geworden was, valt het te begrijpen, dat allen wilden dat de uitgaansdag door moest gaan. hoe wel het beduur dit gedeelte van de feest viering al afgelast had. Nadat een groepsfoto genomen was (die morgen in de „Leidsche Courant" wordt gepubliceerd"), zijn dan de Bataven op stap gegaan naar de duinen van Katwijk. Het behoeft niet gezegd te worden, dat de jongens zich geamuseerd hebben 1 Van groot tot klein, alles ravotte en speelde od balde. Werkelijk het is een succesdag ge- wee.-t. Het bestuur kan tevreden zijn met zoc n jaarfeestviering. Nu wachten tot Zondag 28 Mei, dan Ï9 er een groote feestavond in Concordia. Leidsche Politie Sport Vereeniging. Het bestuur van' bovenvermelde vereeni ging maakt bekend, dat de inschrijving voor de deelname aan den 40 lKm. wan deltocht te houden op Zaterdag. 10 Juni a.s. des namiddags te 2.30 uur tot uiter lijk 1 Juni a.s. is opengesteld. Inschrijvingen kunnen worden gedaan bij den heer J. B. Straathof, Javastraat 42a te Leiden. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Georgetti wint weer. Op de Rijswijksche wielerbaan hadden gistermiddag wielerwedstrijden plaats, die sleohts weinig toeschouwers vermoohten re trekken. Achter motoren toonde do Italiaan Gior- getti zich een klasse sterker dan de overi gen. Hij won dan ook alle ritten. Metzo gaf goed partij en eindigdo telken.- als oervollo tweede. Blekemolen werd derde. Hij wisselde goede met slechte momenten af. Benoit had niet veel in de melk to brokkelen. Tenslotte Lorié, die even voor den aan vang voor Schlebaum moest invallen. Door het meer dan hersenloos rijden van zijn gangmaker Bustraan valt cr geen oor deel over Lorié te vellen. Bustraan had totaal geen begrip van gangmaken en reed bovendien hoogst gevaarlijk, hetgeen hem nog 5.boete kostte. B. Leeno won zoowel den sprint als do afvalrace. De uitslagen: Wedstrijd achter motoren over 30, 30 en 40 km. 1. Giorgetti 3 punten, 2. Metze 0 pun ten, 3. Blekemolen 10 punten, 4. Benoit 11 punten, 5. Lorié 15 punten. Spruit voor amateurs en onafhankelij- kon, 30 deelnemers: 1. B. Leene 14 4 sec.. 2. Verheijen half wiel, 3. P. Leene, 4. Pel ser. Afvalrace voor amateurs en onafhanke lijke»: 30 deelnemers: 1. B. Leene, 2. Brongcr, 3. Nolten, 4. Verheijen. ROTTERDAMSCHE WIELERBAAN. Groote Internationale Stayerwedstrijden op a.s. Zondag. Reeds op den 21sten Mei worden op de Rotterdamsche Wielerbaan de derdo wedstrijden van dit seizoen verreden. Verleden Zondag moest de werkelijk zeer goed bezette koprelwedstrijden wegers den regen worden afgelaseht en er staan nu voor a.s. Zondag 2' Mei we derom groote Intern. Stayerwedstrijden op het programma. Als hoofdnummer komt do Duitsche kampioen en ex-wereldkampioen E. Möl- ler aan den start, db adelaar van Pa rijs, zooals het publiek, waarbij hij zeer bemin dis, hem daar noemt om zijn uitermate snelle spurts en zijn vlug op komen. Möller bezit, buiten zijn beken de goede stayerscapnciteiten, ook groote routine op de houten banen, zóodat zijn debuut in Rotterdam van buitengewoon belang belooft te worden. Möller heeft een zeer succesvol winterseizoen acht or den rug, waarin hij er in slnncde alle Innern. Stayers van wereldreputatie te slaan. Als tweede buitenlander heeft men met Maronnier uit Parus gecontracteerd, die dus dc Fransche kleuren zal verde digen. Maronnier is een specialist op de houten brn.n en zal zich derhalve vlug en goed thuisvoelen op de Rotterdam sche. Hij st"nt lekend nis oen groot tacticus en biizondpr goed renner, zoo dat het niet niteeoloten is. dat hii als overwinnaar uit dozen strijd te voor schijn zal treden. Ook vertegenwoordiaers van ons land heeft de Directie, zooals zii dit ook op de Riiswiiksohe Baan herhaalde mal^n gedaan heeft, met de jongere generatie gecontracteerd en wel met. den Rotter- damsehen matador Wildschut, die aeh- ter den ervaren Slesker zeker geen slechten wedstrnd zal rüden, temeer daar hij weet. dat van zijn succes aDes zal afhangen voor verdere contracten. Wildschut heeft zooals bekend is. vroe ger on de Rotterdamsche baan menige overwinninc gebcekt. Als vierde renner en ter completoc- ring van het stayersveld heeft men Storm genomen, die achter Wiersma zal starten. Storm kon eenige Zondagen ge leden op de Groningsclie baan, het baan record reeds bij zijn eerste rennen in dit seizoen verbeteren en zijn tegenstan ders op overtuigengde wijze verslaan. Storm heeft ook vroeger de Hollandsche kleuren men i gen keer met succes we ten te verdedigen en zal door zijn spe- ciaale training, die* hij reeds weken doorgevoerd heeft in dezen strijd zeker een goed figuur maken. Het bijprogramma wordt gevormd door interessante amateur sorintwedstrijden, waaraan alleen eerste klasse amateurs zullen deelnemen. BTT .TARTEN LETDSCHE BTLJART-BOND. Diverse kampioenschappen De deelnemers aan de diverse kampioen schappen zijn: j 4e klasse: B. Brandt, J. Gre-seie, N. v. d. Hoogt, W. Hanselaar, D. Nieuwenburg. P. N. TL Ouwerkerk, A. Piket en -T. de Ru. 3e klasse: J. Ohrispijn, F II. A. L. Iterson, R. Kantebeen, P. Meyers, .T. Paauw, J. N. H. Rietbergen, H. de Roo, M Sierat, J. Slimmers, Ph. Verstraatcn en M. Zwaan. 2e klasse: L. A. Iterson, W. F. K. en C. Schouten. Ie k 1 a as e: J Bruinninks, I. Mazurel, A. Speyer, B. Teegelaar cn G. M. Teégelaar en waarschijnlijk A. Verst raaten. Zij, die in voorwedstrijden 0.25 boven het vastgestelde gemidd. spelen, promovecren direct naar een hoogere afd. De. 3e klasse wordt in 2 afd. gesplitst. Gespeeld wordt 4e kl. bij den heer Verstraatcn ook do voor wedstrijden. De voorwedstrijden 3e kl. bij den heer Veltman, de eindstrijden 3e kl. Ie afd. bij den heer J. Bruinninks en andere afd. bij den heer Teegelaar. De le en 2c afd. zal nader worden bekend gemaakt. Dinsdagavond wordt begonnen met do voorwedstrijden 4e kL KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. O m d e n Ho llandbeker: Noord- Zuid 7 Stedenwcdstrijden: Den Haag —Antwerpen 5I; EnschedeAmsterdam 6—5. POSTDUIVEN P. V. „Het Oosten" (Leiden). Wodvluchl van-.f Mons (Bolgië), at- stand pl.au 200 K.M., gelost te 12 uur met Z.W. wind, later verandorlij'ko wind on onderweg minder goed woer, zoodat het concours traag is verloopon mot nogal veel nakomors. A. Stoeke lo, 25o; H. v. d. Vocht 2o, 5e, 27e; I. Montoba 3c, 9e, 23e, 2 te, 2Ce, 30e; Th. Houthoff 4e, 6o, 8e, 15e, 18o; J. Schipers 7o, 10e; C. Geel llo, 20o; II. E. Christiaanso 12e, 14©, 21e, 29e; N. Hoogvr orst 13e, 19e, 22e; W. Boy 10e, 17e; D. Cossee 28e. le vogel 2 uur 51 min. 32 sec, laatBto prijswinnaar 4 uur 17 min. 2 sec. In ooncours 91 vogels. Leidsche Postduivenclub. Wedvlucht vanaf Vilvoorde 137 km. Ion 8 uur. J. Rnkhorst 1, 2. 3, 16, 30, 31. 33 en 39; H. de Nie 4, 6, 28 en 29; F. do Haas 5; TJdo 7, 9 en 18; A. Vossoltnnn 8; A. K. Krol 10, 21, 35 en 37; J. Vliegcnthart 11, 17 en 32; J. van Ebscheuten 12 en 13; F. do Zwart 14, 20 en 23; Jhr. Stoop 15, 27 en 40; C. Bosman 19 en 24; W. J. II. War- necko 22, 3-1 en 38.. P. Bosman 36; T. F. Vlieland 26; Bemclman 36. Aankomst le duif 93814 of 1484 mo tor por minuut; laatste duif 1035—24 of 877 meter per minuut. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Mons 192 K.M. Do duiven werden in vrijheid gesteld om 12 uur en bereikten als volgt hun hok ken: 1. P. G. Bprgers 2.60.54, 2. idem 2.54.30, 3. idem 3.03.35, 4. idem 3.21.7, 5. idem 3.22.42, 6. idem 3.53.44, 7. H. Mens 4.17.33, 8. H. Bauer 4.24.21, 9. B. do Wit 4.38.23, 10. Jac. Hogenes 5.06.17. LUCHTVAART VLIEGONGELUKKEN IN POLEN. Vier militaire vliegers omgekomen. Tc Demblinc bij KVarschau heeft Vrij dagochtend oen vliegtuig-ongeluk plaats govonden, waarbij drie Poolseho militaire vliegers om het leven zijn gekomen. Twee vliegtuigen van de luohtvaarschool van het Poolsche leger botsten tijdons een oefenvluoht tegen elkaar, stortten van aanzienlijke hoogte neer en werden geheel vernield. Van de vier inzittenden konden van drio slechts de deerlijk verminkte lijkon wor den gcboriren. De vierde militair kon door tijdig uit hot vliegtuig te springen, zich por parachute rcd<Jpfi. Op het militairfe vliegterrein van War schau is des middags nog een vliegtuig neergestort. De piloot, oen onderofficier, kwam om het leven. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubilea. Donderdag 18 Mei a,s. frullen onze plaatsgenooten C. Stapper en-H. v. Dongen 25 jaAr werkzaam zijn bij do N V. N. Samson, inrichting gemeente-administra tie alhier. Aanbesteding. Door B. cn W. werd Zaterdagmorgen in het secretariogobouw in het openbaar aanbesteed volgens bestek nr. 2 dienst 1933. het herstellen, vernieu wen cn onderhouden van verschillende Aan do gemeente tocbchoorende gobouwen, bruggen, enz. De uitslag was als volgt: Lood- en zinkwerk: A. C. don Braber f240; C. Koelewijn f 306, A. J. v. d. Linden f 320, W. Tromp f 353, J. J. Bonte f 300, v. Oostrom f307; Timmerwerk: W. v. d. Louw f 835, A. J. Bons f 000, N. v. Beuao- kom Jr. f837, Oebrs. v. Wijk f771, L. West- maas f925, C. M. Deerenberg f981, J. v. Wicringen f726; Smidvwerk: Wed. J. Oude;an« f 1099.50, J. Smit f 1010, Gobrs. R o zes tra ten f 1015.50, J. v. d. Volden f 1102, Qcbrs. Haverkamp f 1032.60, II. Botter f 1024, Th. A. Rozestraten f 1080; Metsel werk: A. J. J. v. Engelen f 670. J. B. Snel en A. P. Henry f 1050, H. Oudenes f675; Schilderwerk: II. Bauer v. Koeken 4a f1816, 4b f190, 4c f29.50; H. v. Essen 4a f1175, 4b f 170, 4e f15; Gebrs. Verhoeff 4a f 2000, 4b f 290, 1c f 24; W. v. Diost la f 1253, 4b f 320, 4e f 60 en in totaal f 1580; Stoffeer- derswerk: C. Verruijt f 185. Baerveldt f 195.90. J. Jongeneel f 176.40, allen aanne mers alhier. AARLANDERVEEN. B°erderij afgebrand. Zaterdagavond omstreeks half elf is alhier brand orft- staan op de boerderij bewoond door Her wijnen. De hooiberg en een groote Bchuur, waarin o.m. een auto was geborgen, werd een prooi dor vlammen. Mede door hulp van een der motorspuitcn kon het woon huis worden behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. BOSKOOP. Geboren Jacob zon van W. Wcer- heim cn M. M iste Grietje, dochter van J. N. van Tol en D. Goudriaan. Ondertrouwd: J. de Rijk en P. Vuijk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7