TWEEDE BLAD PAG,' KON". NEDERL. VOETBALBOND. OVERZICHT. Er is plotseling in de kampioenscom petitie weer de noodig spanning geko men, nu Feijenoord zich herstelde en een 40 zege boekte op de Stormvogels, terwijl Go Ahead teleurstelde door in Eindhoven van P. S. V. te verliezen. Er zijn nu drie clubs met vier punten: dat belooft nog wat. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Go Ahead 3 2 1 93 4 Feijenoord 3 2 1 65 4 Stormvogels 3 2 1 46 4 P. S. V. 3 1—2 5—6 2 Velocitas 2 2 15 0 In de promotiecompetitie hielden de Westelijke tweede klassers zich uitste kend. H.F.C. won na spannenden strijd met 21 van Zeeburgia, zoodat de Good Old weer de beste kansen heeft op het eerste klasse-schap. Do stand is: H. F. C. Zeeburgia Blauw Wit 4—1 1 1—2 1 0—2 In Afdeelinig II kon West Frisia het tegen H.V.V. niet bolwerken. Met 10 bleef de Groote Haagsohe in de meer derheid. De Enkhuizenaren protesteer den na afloop tegen het niet-toekennen van een doelpunt. Bij een West Frisia- aanval zou n.l. de bal eens het doel vlak gepasseerd zijn geweest. Scheidsrechter Boekman kende echter, mede op advies der neutrale grensrechters, geen doel punt toe, zoodat West Frisia weinig kans op goed resultaat zal hebben. De stand is nu: H. V. V. West Frisia Excelsior 1—0 2 1 3—1 2 1 0—3 1 Hengelo 1 1 32 2 Rob. et Vel. 1 1 11 1 S C. H. 2—113—41 In het Zuiden zal Middelburg wel eer ste klasser blijven. Op overtuigende wij ze werd gisteren weer van Hero gewon nen. De Zeeuwen hebben nu. reeds drie overwinningen geboekt, waarvan twee in uitwedstrijden en daarbij den sterksten concurrent V.V.V., welke club gisteren weer won, reeds geslagen. De stand is nu: Middelburg 3 3 124 6 V. V. V. 3 2—1 6—3 4 Juliana 3 1 2 59 2 Hero 3 3 3—10 Wat er verder overbleef? Alphen verloor met 41 van A.F.C., A.S.C. met 63 van Transvalia, Alphen II won met 41 den promotiewedstrijd tegen V.I.O.S. II en de Bodegraven-re- serven sloegen Alphia II met 32. De uitslagen. Kampioenschap v. Nederland. FeijenoordStormvogels 40; P.S.V. Go Ahead 21. AFDEELING I. Prom. 2e klasseH. F. C.Zeebur gia 2—1. 2e klasse B: A.F.C.Alphen 41. niet alleen af. Prins faalde herhaaldelijk. De snelle en zeer open spelende voorhoede der IJmuidenaren kon het niet tot een be hoorlijk schot brengen. Doelman De Waard ging bij twee doelpunten niet geheel Vrij uit, overigens heeft hij het niet al te moei lijke werk goed verriohit. Scheidsrechter Mutters liet zeer forack spel toe en toen dat later leidde tot ruw spel had hij groote moeite om de gemoede ren van de spelers zoo te kalmeeren, ck'. de wedstrijd zonder ernstige incidenteu I kon worden beëindigd. ;iH Ongeveer 25000 menschen waren in het S Sparta-stadion aanwezig om de beide we> telijke kampioens-elftallen te zien SReleu. 1 Een zeer enthousiast begin bracht er di- reet de spanning in. De Rotterdammers I kregen vrij spoedig een hoekschop te ae men. Barendregt miste voor open doel op geringen afstand een prachtkans om de score te openen. Stormvogels ontwikkelde daarop een snel spel dat goed open werd gehouden. Door opstuwend werk van de middenlinie van de Rotterdammers werd ff' haar middenlinie in staat gesteld talrijke S aanvallen te ondernemen, doch de liech- K te achterhoede van de IJmuidenaren bleek zeer sterk. Een mooi schot van Van Heel vloog juist over den lat. Na 11 minuten i- volgt een goede pass van Barendregt naar jf Hendriks, die dicht bij de outlijn knap K voorzette. Duynhouwer kopte uitstekend B' langs De Waard (10).. Een snel open spel K van de IJmuidenaren deed hen weer ge- i vaarlijk worden. Juist had Hendriks weer mooi een ver op hem gespeelde bal voor- gezet en De Waal door uitloopen gered of de rechtervleugel der IJmuidenaren brak door, passeerde Van Dijk en Groeneveid kreeg een ex tra-kans vlak voor Van Male. S>. Slechts een zwak schot volgde en Van Male kon ten koste van een hoekschop redden, «L die achter werd geplaatst. Dit spel met beide partijen afwisselend in den aanval, boeide in hoofdzaak door B het geweldige tempo. Een tijdlang gebeurde er weinig bijzonders. Na ruim een half uur spelen was een voorzet van Hendriks weer B noodlotting voor de IJmuidenaren. Zijn r fraai voor doel geplaatste bal werd door Haak onhoudbaar in eigen doel gekopt (2—^0). De IJmuidenaren kregen dadelijk hierna kans op een tegenpunt door goed j werk van don rechtervleugel, maar de even 1 tevoren voor Van Roode in het veld geko- 1 men invaller Van Pel miste hopeloos. Feyenoord was daarop Weer sterk aanval- lend. Van Dijke nam een vrije schop geholpen door een slechte opstelling van 1 de verdediging, welke De Waard het uit- j zicht belemmerde, joeg Van Dijke den bal J enorm hard langs De Waard (30). Met dezen stand kwam ook zonder verdere ver- meldenswaardige feiten, de rust.s Na de hervatting kreeg Stormvogels eenig voordeel van den wind. Het begin is voor de IJmuidenaren. Al sp>oedig krijgt Sohoorl een kans. Een harde schuiver volg- de, die Van Malen vallende uit zijn doel.^H hield. Feyenoord's eerste aanval was echter ^B weer raak. Groenendijk plaatste ver naar.j^B Hendriks, die zeer scherp voorzette. De Waard sloeg de bal wel uit zijn doel, doch voor de voeten van Barendregt, die aan Groenendijk overgaf, die slechts voor het intrappen had en dat ook deed (40). Da- v delijk hierop kregen de IJmuidenaren een v» kans na een voorzet van rechts, toen Van ^B Male uitloopend, de bal oppikte, maar on- voldoende wegwerkte, zoodat Schoorl vrij BB kon schieten, maar de doelman greep de bal voor de tweede maal en werkte thans ;^B beter weg. Duynhouwer, die last van zijn^B knie kreeg, liet zich vervangen door Lins-^B sen. Na een kwartier kreeg Van Heel weer 8B last van zijn enkel en moest hij het veld worden afgedragen. Hij werd vervangen door Smit. Het spel was intusschen ruw geworden. Stormvogels' harde spel werd gt door Feyenoord met gelijken munt betaald en het mooie was van den wedstrijd af. Sn Langzamerhand kwamen de Rotterdam- :^B mers weer in vorm. Van Heel werd lang ^B niet kwaad vervangen. Hendriks slaagde erin, nadat Groendijk door fel doorzetten Bj het den doelman, lastig had gemaakt, een ^B vijfde doelpunt te maken, doch Groenendijk lag in hinderlijke buitenspelpositie en i|L scheidsrechter Mutters kende het doelpunt niet toe. Herhaaldelijk moest thans do BE scheidsrechter vrije schoppen uitdeelen. In fe' het laatste kwartier gebeurt er niet veel BB bijzonders meer en wordt er door geen van IK: beide partijen meer gedoelpunt. MAANDAG 15 MEI 1933 I. V. C. B. De uitslagen. M i s s i e-F i n a 1 e. HaarlemDen Bosch 31. Voorr. Zuid. Kampioensohap. WilhelminaValkenburg 22. Prom. 2e klasse: V.V.A.—V.V.Y. 34. lste klasse A: VolhardingR.K.O.N.S. 11 gest. 1ste klasse C: D.E.V.—Gennep 31. lste klasse G: SpartaanDonk 10. R. K. Sportvereeniging „Teylingen". Het weer was in den vroegen morgen yan dien aard, dat het Sporthof blank stond, waarom besloten werd om de wed strijden af te lasten. Tot verbazing was T.Y.B.B. toch gekomen daar blijkbaar het telegram niet was aangekomen! Intusschen werden de Teyhngers bijeen gehaald, zoo- «afc de wedstrijd toch is gespeeld. Door het mooie weer na de regen was het terrein zoo snel gedroogd, dat het werkelijk goed bespeelbaar was. Onder leiding van den heer P. v. d. Lans werd circa kwart voor 3 uur afgetrapt. TYBB wist al spoedig een doelpunt te maken 1—0. Geruimen tijd daarna maakte Teyiingén gelijk 11. Voor de rust voegde de Teylingers nog 1 doelpunt er aan toe, zoodat de rust aanbrak met 21. Na de thee een gelijk opgaande strijd met afwisselende aanvallen, waarbij de Haarlemmers den stand op gelijken voet brachten 22. Nu is het Teylingen weer, dat er 32 van maakt. Tot kort voor het einde maakte TYBB gelijk 33. Als scheidsrechter v. d. Lans einde blaast zijn de punten broederlijk gedeeld. De leiding was tot beider genoegen. Teylingen II—R.W.D. I ging niet door wegens afkeuring van het terrein. Teylingen 3N.V.O. 5 kunnen wij geen uitslag noteeren, daar de aanvoerder dit liever aan zich zelf houdt. In 't vervolg bericht, hoor! De Junioren-wedstrijd vond evenmin doorgang. R. K. Sportver. „N.V.C." Het vastgesteld programma werd ter elf der ure nog gewijzigd. Niettemin vonden er op het N.V.C.-veld drie wedstrijden plaats. On 12 uur speelde NVC Il-Jun. tegen DKL I. Onze j.unioren wisten in een spam- nenden wedstrijd met 10 te winnen. Om 1 uur speelde NVC 4 tegen Teylingen 3 om 'n medaille. De Sassenheimers wisten met 32 te winnen, en namen de „plak", die zij volkomen verdiend hebben, mee. Om 3 uur speelde NVO I den eersten ne derlaagwedstrijd tegen Vogelenzang I. Over dezen wedstrijd valt weinig te zeggen. Onze jongens vatten het veel te gemakkelijk op, terwijl de Vogelenzangers een enthousiast spel te zien gaven. Zij brachten NVC dan ook oen dikke nederlaag toe, en wonnen met 62. Dat moet veel beter, want dat kunnen jullie! De wedstrijd DOS IINVC II vond geen doorgang. R. K. Sportver. „S.N.A." De gisteren gespeelde wedstrijden zijn voor SNA een succes geworden. SNA 1 trok naar Voorhout om daar den strijd aan te binden tegen Foreholte, om den Leidsohe Courant-beker en wist na hard werken een gelijk spel te behalen, waardoor zij zich in de demifinale plaatste. De SNA-veteranen deden het nog beter en wisten in 'n aardigen wedstrijd met 21 van BSV te Bleiswijk te winnen, waardoor zij in het bezit kwamen van een mooie me daille. De oudjes schijnen het voetballen nog niet verleerd te zijn. „Meerburg" I„St. Bernardus" I 4—10. In een spannend gespeelde wedstrijd, waarin de wind een flink woordje mee sprak, wist .,St. Bernardus" den eersten bekerwedstrijd met sprekende cijfers te winnen van de naburen Meerburg. I en wel met 410. Over dezen wedstrijd het volgende: Als door beide partijen het spel op flinke wijze wordt aangepakt, is het St. Bernardus welke het eerste succes heeft (01). Spoedig daarna weet Meerburg den gelijkmaker te scoren (11). St. Bernardus laat zich niet onbetuigd en weet voor de rust den stand op te voeren tot 37. Meer burg scoorde nog twee maal. Na de rust is het de thuisclub, welke op zeer pittige wijze het St. Bernardus-doel komt bestor men, het spel is dan nog geen drie minuten oud of zij wisten den stand te verhoogen op 47. Maar nu was het St. Bernardus, welke in het offensief kwam. Voor het ein de was dc score verhoogd tot 410. Dit is een goed begin van deze bekerwedstrijden. De -leiding van scheidsrechter Angevaare was uitstekend. Dc junioren, welke bezoek hadden van RWD-junioren (gecombineerd 1 cn 2), moes ten zioh tevreden stellen met een nederlaag van 16. Vermeld zij nog, dat het spel hetwelk vertoond werd door deze beide elftallen serieus waa, maar de onzen waren niet opgewassen tegen de bohcndige spelers van „Rood-Wit" R. K. Sportvereeniging „S. M. C.w. Leidsche Courant-Beker. S.M.C. I Leiden II 31. De malsche Meiregen, die in den ochtend zoo overvloedig gevallen was, had ons ter rein glibberig en zwaar gemaakt, zoodat van mooi spel bijna geen sprake kon zijn. Ondanks dat kunnen wij zeggen, dat beide elftallen er alles op gezet hebben om tot een overwinning te komen. Na een matig begin van onze jongens, die het windvoordeel gekozen hadden en werden teruggedrongen, met daartegen over het snelle spel der Leidenaars, gaven wij S.M.C. maar weinig kans. Langzaam maar zeker ontkwamen onze spelers aan den drang die Leiden op ons doel uitoefen de. Zij kwamen meer ingespeeld en gaven een op en neergaande partij te zien. Na 35 minuten spelen wisten zij uit een schermut seling voor het Leiden-doel aan S.M.C. de leiding te geven. (10). Onmiddellijk hier op ondernam Leiden »eenigc felle aanvallen, maar de rust ging onveranderd in. Na de thee was het weer Leiden, die, nu geholpen door de stijve bries, die van doel tot doel woei, herhaaldelijk zijn aanvallen opzette. Na 10 min. zag het zijn spel be kroond door een schitterend doelpunt, (l1). Nog meer benauwende oogenblikken volgden er voor het S.M.O.-doel, maar de verdediging wist van geen wijken. Onze jongens kregen na dit benauwde kwartier tje wa-t meer overwicht. Leidens keeper kreeg hierbij vee] te verwerken, wat hij op schitterende wijze deed. En toch bezorgde onze voorhoede hem na 25 min. spelen weer het nakijken (21). Maar Leiden gaf het niet op en wij re kenden al weer op den gelijkmaker, toen onze voorhoede ons opeens vergastte met op fraaie wijze, uit een der ondernomen aanvallen, nogmaals te doelpunten (31). Er waren toen nog 10 min. te spelen. Tot de laatste minuut bleef er spanning, door de pogingen die Leiden aanwendde om den achterstand nog in te halen. Het is een zwaar bevochten zege voor onze jongens geworden. Om 12.30 uur speelde A. en B. Junioren- districtselftallen. Hier deed eveneens het gladde veld zich gelden. Doordat de spe lers niet aan elkander gewend waren, bleef het- spelpeil beneden verwachting. Na de rust ging dat beter. Het B.-elftal wist met 31 zich de meerdere te toonen. Daarna speelden onze Junioren hun eer ste nederlaagwedstrijd S.M.C. IIFore holte II, die onze Benjamins wisten te win nen met 61. Goed zoo jongens, een mooi begin. R. K. Sportvereeniging „Foreholte". Gisteren is door de Foreholte-elftallen weer verdienstelijk gewerkt Het derde elf tal ging naar Lisse en kwam met een 43 overwinning thuis. Er begint in dit elftal ook spel te komen. Foreholte I-Jun. maakte een vergeefsche reis naar Sassenheim. Het Teylingen-ter- rein werd afgekeurd wegens den velen regen, die 5s morgens was gevallen. Foreholte II Jun. verloor in Warmond tegen S.M.C. II Jun. Een tegenvaller voor onze Benjamins. We zijn beter gewend van jullie. Het thuisprogramma werd vlot en vol ledig afgewerkt. Ons terrein was zoo als altijd in goede conditie. Om 12 uur werd begonnen met een vriendschappelijke ont- NOORD-NEDERL A ND N OORD-DUITSCHLAND 2—1. DE DERDE OVERWINNING UIT ACHTTIEN WEDSTRIJDEN. Voor ongeveer 7000 toeschouwers had gisteren te Leeuwarden de semi-interna- tionale voetbalwedstrijd plaats tusschen Nocrd-Nederla.nd en Noord-Duitschland. Yoor het eerst na acht jaar is het den Ne derlanders mogen gelukken een verdien de overwinning te behalen. Er is door de Noord-Nederlanders met een geweldig enthousiasme gespeeld. In techniek en bal-behandeling waren de Duitsclie gas ten ontegenzeggelijk beter, maar het groo te verschil zat bij de beide voorhoeden. In de Nederlandsche aanvalslinie werd bijna elke aanval mei een best schot besloten. De Duitsche aanval daarentegen was wel snel, rnaar liep geregeld in den buitenspel- val, en schoot in het geheel niet. Voor de rust. toen de- Duitschers den wind mee hadden, ging het spel gelijk op en werd door beide partijen eenmaal gedoelpunt, maar in de tweede helft was Noord-Ne derland positief sterker en Bonsema be zorgde het een 21 overwinning. De Noord-Nederlandsche ploeg stelde zich als volgt op: Doel: Roossies. AchterhoedeHeideveld (Velocitas), Pienter (Be Quick)). Middenlinie: Woltjer Jr. (Veendam), Woltjer Sr. (Veendam), Huizeling (Veloci tas). Voorhoede: Meuleman (Vel.), Bonsema (Vel.), van der Velde (Velocitas), Blom (Sneek), Scheepstra (Friesland). In de Nederlandsche achterhoede heeft Rocssies zijn doel goed verdedigd, De beide backs kunnen op een uitstekenden wedstrijd terugzien met Pienter als de beste. In de middenlinie heeft Woltjer Jr. eenigszins tel°urgesteld on hierdoor de taak van Heideveld verzwaard. Zijn oudere broeder was bij de spilplaa-ts uit stekend, maar ce beste speler was onge twijfeld Huizeling, maar na de thee vorm de hij met Blom een zeer nuttige linker vleugel. Bij de D'iitsrhers dient in de allereer ste plaats de doelverdediger te worden ge- genoemd, die op zeer moedige wijze zijn doel heeft verdedigd. Ook de rechtsback Striirck was van uitstekende hoedanig heid üp middeoünie wist het verband in de ploegen vel aardig te bewaren, maar heeft geen groeien indruk achtergelaten. Hoe goed de balbehandeling der Duit- i sche vooihoede ook was, het combinatie spel weid veel te lajig doorgevoerd en DE LEIDSCHE COURANT moeting tusschen Foreholte II en Concor dia III. De onzen zegevierden met 30 over de Hillegommer8. Hierna kwamen Foreholte in het veld tegen S.N.A. uit Stompwijk. De eerste en tailers hebben, na een zeer goeden wed strijd, het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Over den wedstrijd het volgende: Om even half drie brengt S.N.A. den bal aan het rollen. Foreholte neemt al gauw het offensief over. Gesteund door den sterken wind gaat het steeds op het S.N.A.-doel af. Bij een hooge omhaal van den Foreholte- linksbinnen verdwijnt de bal in het net. (10). Telkens zitten de onzen voor de S.N.A.-veste. maar doelpunten blijven voor- loopig uit. Na ongeveer 30 minuten scoort Foreholte uit een penalty. (2—0). S.N.A. for ceert daarop eenige stevige tegenaanval len. maar de rust breekt onveranderd aan. Na de thee krijgen de gasten het voor deel van den sterken wind en binnen vijf minuten hebben zij succes (21). We be ginnen te denken aan een S.N.A.-overwicht Foreholte. niet. ontmoedigd, komt er beter in. Geruimen tijd zijn ze zelfs in de meer derheid. Doelpunten moeten er komen, maar telkens stuit de Foreholte-voorhoede op de goede S.N.A.-verdediging. Door rake lings naast of te hoog te schieten wordt menige kans om zeep gebracht. De S.N.A.- keeper heeft zeker ook doelpunten in deze periode voorkomen Als nog vijf minuten van het einde verwijderd is, breekt S.N.A. door en scoort den gelijkmaker (2- 2). Fo reholte zet nog eens flink op in resteerende minuten. Niets helpt meer. A7s scheids rechter Bakker einde fluit heeft S.N.A. zich door dit gelijke spel in de demi-finale geplaatst voor de Leidsche Courant-beker. Foreholte heeft in dezen wedstrijd ge toond, al was het geluk niet aan haar züde. tot een hoogere klasse te behooren. Vol moed kunnen ze over het eoede spel van gisteren, de promotie-wedstrijden voort zetten. D.O.S. II—Alph. Boys I 3—5. Voor een vriendschappelijken wedstrijd waren Alf. Boys bij de D.O.S.-reserven te gast. De Boys hadden een invaller en DGS drie. Het werd niettemin een uiterst vlugge wedstrijd en de Boys wonnen ver diend. Het eigenaardige van dezen wed strijd was wel, dat er van de acht goals zeven tegen wind werden gescoord. Voor de rust speelden de Boys tegen wind en scoorden 5 maal tegen DOS 1 maal. In de tweede helft verkleinde DOS den actherstand met nos 2 goals terwijl de Boys er geen kans meer toe zagen. Einde 3—5. D.O.S. 3 won van Alph. Boys 2 met 3.0, wat de juiste verhouding weergaf; overi gens gaven de Boys-reserven kranig partij. D.O.S. I toog naar Rotterdam om daar den Sportdag van Aetivitas mede te vie ren en tevens de kracht van Aetivitas I te meten. De wedstrijd verliep uiterst span nend. Ruststand 20 voor Aetivitas, eind stand 22. Om de beslissing moesten 3 penalty's worden genomen. De eerste nam Joop voor zijn rekening, Bosman zorgde voor no. 2, doch de dorde keerde dc lat. Nu begon Ae tivitas, de eerste stopte de Koning, ter wijl uë 2e werd overgeschoten. Toen was het pleit beslecht en D.O.S. ontving een fraaie plaquette in lijst, als aandenken aan dezen wedstrijd. hiermee had men bij de Nederlandsche achterhoede geen succes. Het begin is een wederzijdse!) verkennen, maar al spoedig zette de Nederlandsche voorhoede eenige goede aanvallen op. In tegenstelling met den linkervleugel, roerde men zich rechts uitstekend en de Duitsche doel- ver.lediger wcidl bij enkele voorzetten van Meuleman flink aan den tand ge voeld. Bij een feilen uitval der Duit schers komt Frick alleen voor Roossms te staan, maar deze geeft niet thuis. Door dat Woltjer Sr. zijn vlenugel te veel los laat, dreigt van deze zijde nog wel eens gevaar. Het is Pienter, die reddend optreedt. Het is jammer, dat het met Scheepstra niet wilde vlotten en het eerste succes komt van de Nederlandsche rechter vleu gel, als Bonsema door de Duitsche verde diging manoeuvreert en met een fraai schot doelpunt. De gasten komen na dit doelpunt wel iets meer opzetten, maar het samenspel wordt te ver doorgevoerd. Een tweetal Duitschers werd geblesseerd en tot aan de rast spelen de Roodhemden met 10 man verder, hetgeen echter voor hun geen beletsel is, om gelijk te maken, als Fricke van een tweetal fouten in de Nederlandsche achterheode profiteert. Mat 11 wordt gedraaid. In de tweede helft spelen de Duitschers weer met 11 man. Zij beginnen nu met eenige goed open gehouden aanvallen, maar zien. niettegen staande kans, eenige gemakkelijke kansen te missen. Langzaam maar zeker wordt Noord-Nederland echter sterker en de Duitsche verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Dickhof krijgt meerdere schotballen en schoten te verwerken, het geen hem uitstekend afgaat, maar het is Bonsema, die met een lage bal Noord-Ned. weer de leiding geeft. De Withemden hebben nu den smaak te pakken en gaan geregeld op het^ Duit- sche doel af. Frick weet de Duitschers door goede positie het spel geleidelijk te verplaatsen, maar de voorhoede is niet tegen de Nederlandsche achterhoede op gewassen. Dieckhof krijgt meerdere kei harde schoten van Meuleman op zijn doel. Hij geeft echter geregeld niet thuis en de tegen het laatste weer in den aanval zijn de Nederlanders, krijgen geen kans meer. een verdiend 3de doelpunt aan de score toe te voegen. Het einde komt ten slotte met een verdiende 21 overwinning voor Nederland. De stand is nu: J gesp.gew-gel.verl.v.i. pnt. N.-Duitechland 18 14 1 3 60—22 20 Ï-J.-Nederland 18 3 1 14 23—60 7 In het Oosten verspeelde Robur et Yelocitas een kostbaar puntje aan de tweede klasser S.C.H. Als het waar is, dat deze club zwakker is dan Hengelo, dan ziet het er voor de Apeldoornsche club ook niet te best uit. De cijfers zijn: AFDEELING IL Prom. 2e klasse: H.V.V.West Frisia 1—0. 2e klasse A: UnitasD.C.L. 22. 2e klasse B: V.O.C.V.I.O.S. 34. Prom. 3e klasse: The Rising Hope Steeds Hooger 10; HollandiaanVrien denschaar 30. 3e klasse B: A.S.C.Transvalia 36; Maas't Noorden 24. Prom. 4e klasse: RijswijkHillegom 2—1. Prom. Res. 3e klasse: Scheveningen -- Hoek van Holland II 35; Alp'hen II VJ.O.S. II 4—1. Res. 3e klasse C: Bodegraven IIAl phia II 32. AFDEELING III. Prom. 2e klasse: S.C.H.Robur et Ve locitas 11. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: HeroMiddelburg 24V.V.V.Juliana 21. FEYENOORD—STORMVOGELS 4-0. In een zeer geestdriftig gespeelden wed strijd, welke na de rust zelfs wat al te on stuimig werd, zoodat er verschillende on gerechtigheden gebeurden, die het spel verruwden en sterk in kwaliteit deden ver mindereu, ook al omdat meerdere spelers zich moesten laten vervangen, is het aan het beter voetballende Feyenoord gelukt het snelle Storm vogels-team een zware ne derlaag toe te brengen. Aan het tempo of ferden de IJmuider-spelers nauwkeurigheid op, dat was dan ook wel de voornaamste reden, dat ze geen enkel doelpunt konden scoren. Natuurlijk heeft de hechte verde diging van Feyenoord daartoe ook zeer bijgedragen. Het uitstekende spel, dat Feyenoord het grootste deel van den speel tijd vertoonde, dankten de Rotterdammers voornamelijk aan Van Heel, die op de spil- plaats prachtig werk verrichtte. Toen zijn enkel weer geblesseerd raakte, zakte heb Feyenoord-spel af, hoewel de invaller Smit het aardig op de spilplaat-s deed. Door het keurig aangeven van Van Heel en het zwoegen van J. Paauwe, kreeg de voor hoede van Feyenoord veel te doen. De pas ses van Groenendijk naar de vleugelspelex s waren zeer goed. Koster was in de verde diging der gasten te langzaam en hoe goed Haak ook speelde, hij kon dit drukke werk A.S.C.—TRANSVALIA 3—6. Ondanks dat de bezoekers 't voordeel van den wind hebben, zijn de aanvallen van A.S.C. zeer gevaarlijk, en menig schot krijgt de Transvalia-keeper te verwerken, die echter zijn doel handig verdedigt. Een K kopbal was hem echter bijna noodlottig. KR De steeds maar wijzigende voorhoede van M A.S.C. combineeren niet onverdienstelijk, Sm en eindelijk heeft Brakel succes (10). mÊ Spoedig maakt de linksbuiten van Trans- valia via den bovenlat onhoudbaar voor Hj v. Breem gelijk (11). De spil der bezoekers speelt een ernstige partij en als hij op eeng® moment goed doorgeeft is de stand 1 A.S.C. wordt over de geheele linie sterker, maar do goede voorzetten van den links- buiten worden niet geaccepteerd. Na een vrijen schop weet de rechtsbuiten handig door te glippen en, als de keeper uitloopt, je kalm in 't doel te plaatsen (22). Nog voor f de ru®t maakt Transvalia met een kopbal mooi 23. Hg Na de rust ie het spel nogal verdeeld. - Josson staat goed te verdedigen en de „nieuwe" de Jong als midhalf speelt goed. B Toch weten de gasten na een snéllen uit* $5 val door hun midvoor de leiding te ver- grooten (24). Een corner voor A.S.0. brengt opnieuw de spanning als Tissing keurig inkopt (34). Elk oogenblik denken K wij den gelijkmaker te zien scoren, maar dan treft A.S.C. het noodlot, dat bij een doorbraak van Transvalia de scheidsrech- ter een doelpunt toekent, dat volgens veler meening niet „zat" (35). Even voor 't einde maakt de midvoor wederom een ju- weeltje van een doelpunt (36). Met een 1 wat te groote nederlaag heeft een aardig I spelen A.S.C. goed partij gegeven.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6