"MAANDAG 15 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HET KATHOLICISME IN ZUID- AFRIKA. Alvorens naar Europa te vertrekken, heeft Mgr. Gijlswijk, de Apostolische De- legaat van de Kaapkolonie, in een bijeen komst, die te 'zijner eer werd gegeven, een redevoering gehouden, waarin hij een uiteenzetting gaf van den toestand der katholieke kerk in Zuid-Afrika. Het aantal katholieken is in de laatste tien jaar met 205.000 vermeerderd, en het aantal priesters is gestegen van 360 tot 560. In dezelfde periode zijn er 350 nieuwe missiestaties gesticht; er werden 40 ker ken gebouwd voor Europeanen. ONGESCHOEIDE KARMELIETEN. Op het laatst gehouden provinciaal ka pittel van de Ongeschoeide Karmelieten (58 Mei) werd tot Prior van het klooster te Geleen (L.) gekozen Pater Hubertus Keulers: tot Supprior aldaar Pater Ro- maeus Leucen; tot directeur van het St. Thereriacollege aldaar Pater Firminus Hoofs. Tot Rector van het klooster te Was- pik-Boven (N.-B.) werd Pater Honorius Gelissen herkozen. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Gemeenteraad. De Raad houdt een openbare vergadering op Donderdagmid dag to 1.45 uur. Agenda1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Stichting van een uri noir in de Kuipersteeg. 4. Orediet voor ver lenging van het dienstverband met de nachtwakers. 5. Verzoek Bond van Café houders om verlenging van het sluitingsuur voor de café's. 6. Verstrekking van kleeding en schoeisel aan de werkloozen. 7. Reor ganisatie van het Gasbedrijf. 8. Dekking van het tekort op de begrooting 1933. 9. Mededeelingen. Tentoonstelling Speeltuinwerk. Gis teravond is in Hotel Bistermans de twee- daagsche tentoonstelling van speeltuinwerk der speeltuinvereenigingen „Patrimonium" en „Goed Wonen" geopend. Daar is heel wat moois te zien en ook veel, waaraan met ijver en liefde is gewerkt door jongens en meisjes in onsohoolsche clubs. Op groote tafels en stands zijn de voor werpen uitgestald van „Patrimonium" en „Goed Wonen" en ook metaal, plastiek en raffia werk der zuster vereeniging Ooster kwartier te Haarlem ter opluistering inge zonden. Bij de officieel© opening was de belang stelling groot* waaronder Burgemeester Pont, raadsleden, onderwijzer®, onderwijze ressen, vertegenwoordigers der Zusterver- eenigingen. De heer J. Osehatz opende de bijeen komst namens „Goed Wonen" en „Patri monium". Hierna hield de heer Selman, voorzit ter der Ned. Unie van Speel tuinvereenigin- igen een propaganda-rede. Burgemeester Pont hie]d vervolgens de openingsrede. Spr. is zeer erkentelijk, dat men dit verzoek tot hem richtte, daar deze arbeid zijn volle sympathie heeft. De hou ding van het bestuur van „Goed Wonen" i9 alleszins prijzenswaardig; er is slechts éénmaal geadresseerd om een terrein en er wordt nu afgewaoht, hetgeen spr. be schouwt als een bewijs van vertrouwen m het gemeentebestuur. Op de begrooting voor 1933 is geld uitgetrokken voor opknap pen van het Patrimonium-terrein, hetgeen naar hij vertrouwt, spoedig in orde zal zijn. Waar in onze gemeente zooveel publieke belangstelling bestaat voor het werk is het gemeentebestuur overtuigd, dat deze cul- turecle arbeid zoo mogelijk moet worden gesteund en „Goed Wonen" kan op dien srteun rekenen, al kan spr. niets definitiefs toezeggen inzake een terrein. De finan- tieele toestand der gemeente gebiedt de grootst mogelijke zuinigheid: op de b e- grooting voor 193-4 kan nu reeds een tekort van 150.000 worden geconstateerd, wat voor een rela tief kleine gemeente als Hillegoon een bui tengewoon ernstig feit is, gezien de groote eenzijdigheid van het hoofdmiddel van be staan. Het speeltuinwerk heeft zijn be staansrecht hier duidelijk bewezen: vroeger stond „Patrimonium" nu niet direct in een geur van heiligheid, terwijl het thans de rustigste buurtschap is der gemeente. De Burgemeester waarschuwt tegen split sing, waaraan Holland zoo ongemeen rijp is. ITet ontstaan van confessioneel© en neu trale vereenigingen op dit gebied zou nood lottig zijn en den dood beteekenen van het geheel, omdat de Overheid dan on machtig zou zijn te steunen. Met grooten nadruk wordt gewezen op den eisch van absolute weglating van propaganda voor welke richting ook. Met de beste wensehen voor het welslagen van dit instituut en dor tentoonstelling, verklaarde de Burgemees ter onder applau-s de tentoonstelling ge opend. De belangstelling is groot geweest en ve len zullen door dit bezoek voorstander van het nuttige werk der Speeltuinvereenigin gen geworden zijn: Kerkeveiling. De bloembollenveiling, Zaterdag ten bate der Ned. Herv. kerk op don Armentuin aan den Stationsweg alhier gehouden, bracht 1444 op, d.i. 200 méér dan vorig jaar. Een mooi verschijnsel in dezen tijdl Kerkelijke gezindten. Volgens mede- deeling van hot Centraal Bureau voor de Statistiek bestond de bevolking dezer ge meente in 1930 (Volkstelling) uit: Ned. Herv. 2673, Waalsch Herv. 1, Remonstran ten 10, Ohr. Gereformeerden 162, Doopsge zinden 79, Evang. Luth. 24, Hersteld Luth. 3, Ger. kerken 860, R. K. 6114, andere ge zindten 92, geen gezindte 794. Arbeidsbeurs. De arbeidsbeurs ver meldt, dat bij haar als werkzoekenden staan ingeschreven 532 personen d.i. 28 méér dan do vorige week. Geboren: Ferdinand Emanuel, z. van L. G. v. d. Steen en M. Roos. Maria, d. van A. van Zundert en J. M. Hoogkamer. Gerrit, z. van J. Wilhelmus en E. H. Sohijns Johanna Maria, z. van J. G. Damen en S. van Rijn. Wouter Gerhardus, z. van D. Noppen en C. D. van Rijswijk. Cor nelia, d. van J. Colijn en E. Koegher. Ondertrouwd: M. P. Arensman® en A. Th. G. Sohniedewind. Getrouwd: J. Warmerdam en M. Weijers. C. T. J. Herijgers en C. A. Wal kers. Gevestigd: O. M. Balm, Stationsweg 130. E. van de Beid, Stationsweg 224. J O. M Broek met vrouw, Stationsweg 193. F. van Dam met gezin, Vinkenlaan 2. P. J. J. van Deursen met gezin, Vinkenlaan 12. H. Duwel, Meerdorpstr. 21. J. J. He-ssink, Leidschestraat 25. A. N. Kops met gezin, Oosteinderlaan 40. J. E. Ot- terloo, Weeresteinstraat 51. M. J. Reist- man met dr., Leidschestraat 60. A. O. C. Rusman, Mariastr. la. Vertrokken: H. G. M. Koek naar Haarlem. J. de Nijs naar Den Haag. P. M. Luk naar Heemstede. C. van der Werff, Rozenprieel 18. P. Veldhui® naar Haarlemmermeer. 0. A. Walkers naar Zundert. M. C. Eterman naar Leiden. J. A. W. Kessels naar Nijmegen. J. H. Mulder met gezin naar Rotterdam. A. E. Behrens naar Alphen a. d. Rijn. P. Scheepmaker naar Noordwijkerhout. J. N. Kramer naar Weespercarspel. M. M. Alleman naar Wormerveer. I. de Graaf met gezin naar Noordwijkerhout. S. Hillebrand-Kruger met gezin naar Am sterdam. J. Kallmann naar Amster dam. A. Kortekaas naar Leiden. P. J. de Graaf naar Leiden. W. M. Zonne veld naar Leiden. W. F. de Haas naar Haarlem. C. Pijpers naar Heemstede. P. Spitters naar Haarlem. H00GMADE. Besmettelijke ziekten. Ten huize van H. Th. E. is een 4-tal gevallen van febris typhoïda geconstateerd. Den laatsten tijd zijn periodiek gevallen van deze ziekt© voorgekomen. Reeds vroeger zijn in deze plaats vele gevallen van typhus voorgekomen, doch, evenals toen, blijkt het nu ook moeilijk den besmettingshaard te vinden. Van de zijde van het Gemeentebestuur wordt al het mo gelijke gedaan om in deze klaarheid te brengen. Geruchten doen de ronde, als zou de oorzaak der ziekte gelegen zijn in het ge bruik van slootwater. Een en ander moet echter onder groot voorbehoud worden aangenomen. Ook hier blijkt weer eens overduidelijk, dat Jan publiek den stand van zaken beter denkt te kennen dan de ter zake kundigen. Men doet goed den behandelenden ge neesheer het volle vertrouwen te schenken en stipt de raadgevingen van hem op te volgen. Eerst dkn kan met succes gespro ken worden van bestrijding van een ziekte, welke ten onrechte door het onwetend pu bliek als onuitroeibaar wordt beschouwd. KATWIJK. Kampeerterrein. Door de gezamen lijke Middenstands vereenigingen in de gemeente zal een schrijven gezonden woe den aan Ged. Staten van Zuid-Holland, waarin gevraagd wordt het raadsbesluit betreffende het kampeerterrein niet goed te keuren. De Middenstandsvereenigingen zijn voornamelijk hiertegen gekant, dat het door dit besluit de winkeliers niet toegestaan wordt 'het kampeer terrein voor de levering aan kampeerders te be zoeken en het voor de volle 100 pet. aan de kampbewaarder wordt toegestaan de kampeerders van het benoodigde te voor zien. Werkloosheid. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau staan op heden ingeschre ven 554 personen tegen 58S bij de vorige opgave. Onder deze 554 personen komen voor 15 opperlieden, 42 kuipers, 6 binnen schippers, 6 stokers, 97 visschers, 139 losse arbeiders, 13 metselaars, 122 landarbei ders, 9 varensgezellen, 13 timmerlieden, 3 Loodgieters, 66 grondwerkers, 2 stukadoors 4 bloemisten, 4 fabrieksarbeiders. Ge plaatst 5 personen: 3 losse en 2 landarbei ders. Geboren Jacob, zoon van C. Jon ker en H. Varkevisser Willem Adriaan, zoon van J. van der Velde en G. Verweij Hommo Eltjo Jan, zoon van J. de Rui ter Zijlker en G. K. M. Vos Jacob, zoon van H. de Bruin en W. van Duivenvoor de Nicolaas, zoon van C. van der Meij en J. Noort Arend, zoon van O. de Best en M. Plokker. Ondertrouwd Pieter van der Plas en N. van Duijn Jan Kroon en M. HusW. Schaap en C. Kloos. Getrouwd Willem Ivralt en A. Schaap G. Imthorn en C. G, Sijpestein S. van Weeghel en H. Spierenburg. Overleden Johannes Jacobus Gor dijn echtgenoot van L. Pronk. NOORDWIJKERHOUT. Krankzinnigenverpleging. Geslaagd voor het overgangsexamen Krankzinnigen gesticht „Sancba Maria" van het 2e naar het 3e studiejaar voor het Staatsdiploma krankzinnigenverpleging: M. H. J. Hou- ben, A. M. Leurs, M. T, van Munster, A. E. Rae>s; voor overgang van het le naar het 2e studiejaar: O. H. Ammerlaan, A. Draaijers, P. Duivenvoorden, G. O. Fre- riks, R. N. Goedhart, M. C. Heemskerk, M. C. Keune, A. M. Lamers, E. H. N. Olde- kotte, N. H. Roeien, M. Schaeper, J. Ver- heij, A. M. de Vries, M. de Waal en M. A. Waasdorp. LISSE. K. J. M. V. Gisteravond hield de K.J.M.V. hare feestelijke sluiting van het winterseizoen in het Patronaatsgebouw. Hierbij waren uitgenoodigd de ouders, do nateurs en verdere belangstellenden. De voorzitter, de heer W. Onderwater, opende met woorden van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot den oud-moderator, den- zeereerw. heer H. Agterof, secr. van het Bisdom, Pater Buschman en Dr. F. G. M. Haase. In korte trokken gaf de voorzitter een beeld van het afgeloopen seizoen, waaruit blijkt, dat de Vereeniging in ledental toeneemt. Hierna had de wijding plaats van de clubvlag, vervaardigd door den heer J. P. Bemelman. De wijding geschiedde door den zeereerw. heer H W. Agterof. Hierna was het woord aan kapelaan Kuipers, Moderator der K.J.M.V. Spr. gaf de beteekenis aan van de vlag. Wij hebben voor ons het veile bruisende leven, waar in we onze idealen kunnen verwezenlijken. Alle jongemannen van den leeftijd van 17 tot 25 jaren moeten zich aansluiten bij de organisaties. Dit is de uitdrukkelijke wenseh van onzen Bisschop. Laten wij het voorbeeld volgen van onzen Patroon, den H. Tarcisius, dan zal zeer zeker de goede geest in onze Ver. nog sterker tot uiting komen. Laten wij in de toekomst er ook voor zorgen, dat alle leden zich aanslui ten bij de Maria-Congregatie. Verheugd is spr. dezen avond den op richter in ons midden te hebben en wij twijfelen er niet aan, of de oprichter is trotsch op den bloei dezer Ver. Eén dave rend applaus beloonde den spreker voor zijn geestdriftige toespraak, welke hij be sloot met „Omnia instaurare in Christo. Al es herstellen in Christus". Hierna werd door allen spontaan het Vereenigingslied gezóngen met begelei ding van „The Musicmakers", die dezen avond op de hun bekende wijze het mu zikale gedeelte verzorgden. Vervolgens gaf de secretaris, de heer M. Buschman, een mooi gestyleerd verslag over het afgeloopen winterseizoen. Het aantal leden bedraagt thans 49. De zeereerw. heer Agterof kwam, alvo rens woorden van gelukwensch uit te spre ken, het excuus aanbieden van den Pas toor die wegens ziekte verhinderd was. Spr moest namens den Pastoor de geluk- wenschen overbrengen aan de K.J.M.V. en voorts aan alle belangstellenden. Met een daverend applaus werd dit begroet. Z.Eerw. hoopt dat op de voorbede van den H. Tar cisius allen mogen voortstrijden voor de groei en bloei dezer Ver. Hierna werd gepauzeerd waaronder ver loting van prachtige bloemstukken. Vervolgens was het woord aan de Too- neelvereeniging der K J.M.V.. welke voor het voetlicht bracht „Een Studentenstreek'' blijspel in 2 bedrijven van H v. Hoek Jr. Dit stuk, rijk aan humor en onder kundige regie van den heer J. Floor, werd zeer goed gespeeld; de grime van W. v. d. Pijl uit Leiden droeg hiertoe veel bij. Het applaus na ieder bedrijf beweesv dat de spelers het publiek ten zeerste voldaan hadden. Aan het einde werd dank gebracht aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen dezer zeer goed geslaagde sluiting van het winterseizoen, 0EGSTGEEST. DE ZWEMVEREENIGING „POELMEER" Zaterdag geopend. Toen wij Zaterdag „de Poelmeer" betra den ter bijwoning der plechtige opening was de weersgesteldheid evenmin gunstig, als toen wij haar Woensdag voor de eerste maal bezochten. Gelukkig echter kwam er spoedig verandering en nauwelijks waren de verschillende sprekers aan het woord, of een weldadig zonnetje bescheen onze mooie inrichting en zette met haar gouden stra len luister bij deze plechtigheid. Te twee uur was het R. K. Harmonie gezelschap „Triumph" gearriveerd, dat on der leiding van haar directeur, den heer Jac. Kroon, bij de opening muzikale mede werking verleende. Al naar gelang het openingsuur naderde, stroomden de bezoekers binnen. Onder de verschillende autoriteiten merkten we op weth. Romijn en den Secretaris Mr. Dr. v. Strijen uit Leiden, het College van Burg. en Weth. van Oegstgeest, Secretaris Reits- ma, den heer Rietveld, den architect A. F. Kraan, den aannemer Mulder, vele raads leden, Burg. Ketelaar van Warmond, Be sturen van zwemvereenigingen uit naburige gemeenten enz. De voorzitter, Dr. Borgerhoff Mulder, dankte voor de groote belangstelling, hoopte dat nog spoedig de zon mocht door komen en riep allen hartelijk welkom toe. Hij gaf daarna een historisch overzicht van Poelmeer en begon daartoe met de her innering aan de vestiging alhier van de Batavieren en bracht dit feit in verband met de eerste betreding van Poelmeer door eenige inwoners van de gemeente waarop de oprichting volgde. De tweede periode ving aan met de ver bouwing in 1926. Hij huldigde daarbij den heer H. A. van Ingen Schenau Sr., die vanaf de oprichting een groot werkzaam aandeel op zich heeft genomen. (Applaus). Aan de huur 5.per jaar) is het 'R*ijk nooit tekort gekomen, zeide spr. (gelach). Met de steun van de gemeente en de ge plaatste obligaties is de verbouwing toen volbracht. Hij herdacht daarna de perso neel-veranderingen w.o. het vertrek van v. d. Wakker en v. Mierlo. Van de Marine vertegenwoordiger, Controleur v. d. Blom en de Chef-Badmeester Leget en het an dere personeel hoopte hij trouwe plichts betrachting te verwachten. Bij de derde periode zijn wij heden aan gevangen nu de geheele inrichting is ver bouwd en is alzoo gewaarborgd. Spreker bracht dank voor de groote medewerking van autoriteiten w.o. die van den Gemeen teraad, het Dag. Bestuur van Oegstgeest, inzonderheid van Burgemeester van Gerre- vinek, vervolgens de Inspectie voor Volks gezondheid en de heeren Reitsma en Riet veld, resp. secretaris en gemeente-opzich ter. Hij dajikte Burgemeester Ketelaar van Warmond voor de tot stand gekomen vreedzame buurschap. Daarna dankte spr. den architect, den heer Kraan en den aan nemer, den heer Mulder en ook de Harmo nie „Triumph"' voor haar medewerking bij deze opening. Den heer Schenau Jr. dankt hij voor zijn buitengewone ijver tijdens den bouw betoond en wenscht hem toe dat hij nog vele jaren den groei en bloei mag be leven. Burgemeester van Gerrevinck dankte voor de uitnoodiging en sprak zijn blijd schap uit over de steeds groeiende belang stelling en herinnerde aan de overwonnen moeilijkheden o.a. met het Gemeentebe stuur van Leiden, het Ministerie van De fensie, de uitvoering van den bouw, waar bij gelegenheid moest gemaakt worden voor aparte dames en Heerenbaden en wel bij zonder de rattenplaag. Dit laatste is nu geheel overwonnen en wij mogen ons be roemen op een ook in dit opzicht perfecte inrichting. Hij wenschte voorts het be stuur van harte geluk. Namens het Gemeentebestuur van Lei den sprak Mr. Romijn, die met den Secre taris Mr. v. Strijenf als afgevaardigden aan wezig waren en bracht met toepasselijke woorden hartelijken gelukwensch over. Burgemeester Ketelaar bracht namens Warmond gelukwenschen over. Namens de L.Z.O. sprak Mr. Goudsmit, onder aanbieding van een bloemstuk. De heer Kruyt wenschte het bestuur geluk onder aanbieding van een dubbel stel rek stokken met ringen namens de leden van Poe'meer; de heer Staveren Jr. sprak na mens de Leidscke Zwemclub „de Zijl" en overhandigde ook een bloemstuk. Dr. Bor gerhoff dankte dan de sprekers en ver zocht Mevr. v. Gerrevinck door het door knippen van een lint de inrichting offi cieel te openen. Zij bood daarbij haar ge lukwenschen aan. Vervolgens werd de eevewijn rondge diend en werd de inrichting, waarvan we Donderdag reeds een beschrijving gaven, bezichtigd.' Niettegenstaande de water temperatuur slechts 14 graden wees. werd door eenige zwem-enthousiasten toch een bad genomen Tijdens de bezichtiging spraken wij nog verschillende aanwezigen, die allen evenals wij, ten hoogste voldaan waren over de perfecte inrichting. In dankbare stemming voor de vereeni ging „Poelmeer" toog men huiswaarts, in de hoop op een spoedig intreden van betere weersgesteldheid. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De omzet gaat nog steeds in dalende richting. Gevolg van de lage prijzen, die over bijna de geheele maand April werden betaald. De omzet aan de veilingvereeniging „Flora" was over de maand April 89704.57 tegen een bedrag van 138256.13 in dezelfde maand van 1932 of thans 48551.56 minder. Een belangrijk bedrag dus. Mogelijk dan de maand Mei een eenigszins beter cijfer zal laten zien. Tengevolge van het koele weer zijn de prijzen de laatste dagen aanzien lijk beter geworden. SASSENHEIM. Aanrijding. Zaterdagmiddag kwam een motorrijder uit de richting Leiden, die de Teylingerlaan op wilde rijden, in bot sing met een motorrijder uit de richting Haarlem. Beiden kwamen te vallen en de eerstgenoemde moest onder dokters behan deling, daar hij eenige vleesohwonden had opgeloopen aan het gelaat. Dr. Hueber verleende de eerste hulp. De motoren liepen eenige schade op. Goed afgeloopen. 'Bij het snijden van seringen had zekere P. K. alhier het onge luk zich in de pols te snijden, daar zijn me® uitgleed. Daar hij een slagader had geraakt, snelde hij naar de roode kruis post aan den Warmonderdam, waa-r hem het eerste verband werd gelegd. Later is hij door dr. Hueber opnieuw behandeld, daar men vreesde voor geheele uitbloeding. B. C. „Dommerïng". De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Sas- senheim worden hedenavond, morgenavond, Woensdag en Vrijdag voortgezet. Wel zel den zal er een onderlinge strijd op het groene laken feller gestreden zijn als deze kampioenschapswedstrijden. Niet minder dan 5 personen staan aan den kop met al len 1 verliespunt nd. J. Diedricks, G. Zand bergen, N. Heemskerk, J. v. Reisen en G. v. Diest. Diedriohs verloor in een sensationeel© DE AVONTUREN VAN ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU I WAT GEBEURT I ER MORGEN? heeft te Bodegraven de feestelijke her denking plaats van het 75-jarig bestaan der Christelijke Scholen aldaar, welke vie ring zal bestaan des morgens in een school feest voor de kinderen en des avonds in een vergadering, waarop de heer P. Maas kant een historisch overzicht zal geven; heeft te Weenen een Brahms-herdenking plaats ter gelegenheid van den honderdsten sterfdag van den toondichter; en drie volgende dagen hebben te Wies- baden Willem-van-Oranje-herdenkingsfees- ten plaats. kamp met 1 carambole van Zandbergen, ondanks een schitterende in vlug tempo gemaakte serie van 34. Heemskerk won van B. Schreuder met 2 caramboles. Na een achterstand van ruim 40 ingeloopen te zijn. Zandbergen is gelijk van Diest in de run ning. Zal een dezer veteranen de eindspurt winnen? De spanning duurt voort. Aan be langstelling zal het deze week dan ook niet mankeeren. W0UBRUGGE. De rjoleeringsplannen. In een der za len van hotel Swama werd wederom een openbare vergadering gehouden met het doel de uitvoering van de rioleeringswerk- zaamheden te bespreken. Deze vergade ring stond onder leiding van den heer Chr van der Nagel en was druk bezocht door personen die belang hebben bij het plan. Na opening deelde de voorz. mede, dat enkele leden van de „Commissie van ze ven" een onderhoud hebben gehad met den Burgemeester en den heer Waarburg. Gedurende dit onderhoud is er een sigaar tje gerookt en prettig gediscussieerd, doch veel wijzer is de commissie hierdoor niet geworden. Wel heeft de commissie een ander werk- obj'ect aan het College van B. en W. voor gelegd, nl. beschoeiing van den Woubrug- sohen weg, doch dit plan is eenvoudig ter zijde gelegd met de opmerking dat de ge meente wel den weg moet onderhouden, maar niet de schoeiing. De voorz. heeft echter persoonlijk, zoo deelde deze mede, van den Burgemeester en een Raadslid vernomen, dat het riolee- ringsplan niet in zijn geheel zal worden uitgfevoerd doch is samengevoegd met an dere werkobjecten, o.a. verbetering van den weg te Hoogmade en de Baan. Alleen het gedeelte Baan zal van rioleering wor den voorzien, voor elk ander gedeelte van het plan is opnieuw een Raadsbesluit noo- dig. In de vt _adering van Burgemeester en Wethouders, zoo zeide spr., heeft Weth. Boot gezegd, dat hij bereid was in de kosten van rioleöring van de Baan bij te dragen, edoch, in de openbare vergade ring van den Raad heeft hij, toen hij be merkte dat het voorstel in den Raad trokken. Nadat de voorz. hierna het woord aan de vergadering had gegeven, volgde er een verwarde discussie en het bleek al ras dat het spreekwoord „zooveel hoofden, zooveel zinnen" nog opgeld deed. In soms scherpe bewoordingen werd de houding van Weth. Boot in den Raad door eenige aanwezigen gelaakt, anderen waarschuw den toch vooral niet te ver te gaan. De Raadsbesluiten kunnen wel worden be sproken, doch niet veranderd, de discus sies over den persoon van Weth. Boot wer den door deze. sprekers niet onderstreept. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat, nu het rioleeringsplan in zijn geheel voorloopig van de baan is, de protest-com missie kan worden ontbonden. De volgen de motie werd daarna opgesteld. De pro test-commissie inzake de rioleering: ge hoord de gedachten, in de protestvergade ring tot uiting gekomen; gehoord het be sluit van den Gemeenteraad om te komen tot uitvoering van het rioleeringsplan en de wijze waarop dit tot stand wordt ge bracht: spreekt haar sterke afkeuring hierover uit en besluit dit ter kennis van de Pers te brengen. Hierna werd de ver gadering gesloten. PR0FJE EN STRUISJE. 7. St ruis je zette er de pas in. Hoe eer der hoe liever maar uit deze omgeving weg. Daar kwam hij bij een druk verkeers punt. Profje woonde in een groote stad, waar veel gerij was, en de verkeersagenten hadden vaak handen vol werk, om alle voertuigen en menschen uit elkaar te hou den. Juist hief er een zijn hand op en liet verkeer voji Struisjes richting moest stop pen. 8. Maar Struisje dachte er niet aan t» stoppen. Hij had veel te veel haast. Met zijn lange pooten baande hij zich een weg tueschen de yachtenden en wilde verder snellen. Maar de agent liet dat zoo maar over zijn kant gaan. Hij stak zijn witbe- handschoende hand naar het vreemde wa gentje op twee pooten, en wilde Struisj© pakken.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10