EEN DUBBEL STUK PRIMA HUISHOUDZEEP CADEAU!!! ZATERDAG 13 MEI 1933 DE LEIDSCHE CQURAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT na-ar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Mei 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.7?7.0 te Yardö. LaagsLo barometerst.: 760.0 te Riga. Verwachting tot den avond van 13 Mei: Zwakke wind meest uit Zuidelijke rich tingen. Half tob zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Iets wanner. De veranderingen in da luohtdrukvendee ling zijn zeer gering. Zoowel de depressie in het Oosten als die in het Westen is sta tionnair. De hooge druk in het Noorden neemt in be teekenis toe, die in het. Zuiden af, waardoor het strookvormig gebied van lageren luchtdruk, dat de beide depressies verbindt, breeder wordt. In dit gebied heer- sohen overal zwakke winden en bewolkt weer met lichte regen. Zware regens vielen in Münehen en Weenen en verder in Stockholm. In het centrum van het vlakke gebied van hoogen luchtdruk over Frank rijk heerscht windstil en betrokken weer. Do bovenlucht temperaturen boven Duitsohland blijven laag. Het is te ver wachten, dat de Westelijke depressie ge leidelijk veld zal wannen en zachter weer zal brengen, aanvankelijk echter nog zon der neerslag van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 13.— gr. O. i-1 LICHT OP VOOR FIETSERS Van Zaterdagnamiddag 8.14 uur tot Zondagmorgen 3.37 uur; van Zondagna middag 8.16 uur tot Maandagmorgen 4.25 HOOG WATER. Te Katwijk: Zondag 14 Mei voorin. 5.38 uur en nam. 6.03 uur; Maandag 15 Mei vjn. 7.45 uur en nam. 8.11 uur. TER-AAR. Centrale Veiling. Over het algemeen was de handel goed te noemen, Peulen wa ren wel zoo stijf aan den prijs als Woens dag, aardbeien gingen ook vlugger weg, Bloemkool kon stabiel blijden, goede par tijen Spinazie vonden aftrek en Sla kon maar weer matige prijs ontvangen. Sla f 0.401.70, Spinazie per kilo 1 4 cent, Postelein 712 oent, Peulen per pond 3245 cent, Snijboonen per 10 Kilo f6.20—8.10, Stek f 4.20—4.90, Aardbeieen 820 cent, Bloemkool 329 oent, Peen 9 14 oent, Prij f 0.900.50, Komkommer» 9 11 oent, Doppers per pond 2735 oent, Ra barber f 1.501.90, Raapstelen f 0.50, Ra dijs f 1.30, Selderij f 1.702.10, Andijvie per kiet 53 ct., Perziken per stuk 14 oent, Ci- nerariaês 20 oent per stuk. Wie het gevaar bemintDonder dagavond kwam de landbouwer K. met zijn luxe auto aangereden en daarachter reed een fietser, die er alles op zette om de auto bij te houden, maar plotseling blijft de auto stil staan, de fietsrijder kan blijk baar niet remmen en met een flinke gang rijdt hij tegen een oementen daan op. Won der boven wonder had de jongen geen letsel bekomen, alleen zijn broek wao danig ge scheurd en zijn rijwiel waa in een condi tie om direct op een hoop oud ijzer gegooid te worden. Zou dit nu nog geen goede leer zijn voor verschillende personen die het telkens maar weer wagen om achter een auto te rijden? Het ia toch zoo gevaarlijk! Gezellen komt op! Zondag zal dan de dag zijn aangebroken waarop het sluitinga- feest van het winterseizoen der Gezellen- vereeniging gevierd wordt. Des morgens oui 7 uur is er een H. Mis tot intentie van de Gezellen, waaronder gezamenlijke EL Communie, waarna ontbijt en prij«uitdee- ling in het R. K. Vereenigingegebouw. La ten alle "leden present zijn, zoowel in de II. Mis als bij de gezamenlijke bijeenkomst. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 18 Mei, des namid dags 6 uur (nieuw tijd). Agenda: 1. Ingeko men stukken en mededeelingen. 2. Voorstel tot opheffing van de openbare lagere school te Noorden.-3. Voorstel inzake extra hulp aan werkloozen evenals het vorig jaar. Hedec bij in an II. 1.50 ALPHEN AAN DEN RIJN Posterijen. De directeur van het P. T. T.- kantoor alhier deelt mede, dat een middag buslichting |6 ingevoerd, aansluiting gevende op den trein van 16,33 riohling Utrecht. De tijdstippen van buslichting zijn als volgt: Em- malaan 14.50, Ruyterstraat 14.55, Hoorn 15.OQ, Gnephoek 15.10, Heul 15.15, Leerhoeve 15.20, v. Mandersloostraat 15.25, Hortensiastr. 13.30, Raadhuisstraat 15.35, Pr. Hendrikstraat 15.40. Poging tot inbraak. Door mr. v. H. werd aangifte gedaan bij de politie, dat het slot en de deur van zijn garage werden vernield en opengebroken. Bovendien werden eenige rui ten vernield. Er wordt evenwel niets vermist. Inbraak in fabriekskantoor. In den afge- loopen nacht werd ingebroken ten kantore van de fa. Boot aan de Wilhelminastraat. Qp het kantoor werd alles nagesnuffeld en over hoop gehaald. Met de sleutels, welke men vond, werd de brandkast opengemaakt. Een bedrag van plro. 15 gulden, benevens eenige zegels en sigaren worden vermist. Ook de sleutels der brandkast werden medegenomen. AangeredenIn Wijk Hoorn werd een dochtertje van v. L., dat plotseling den weg overliep, gisteren aangereden door den auto bestuurder mr. v. H. Het kind, dat verschil lende verwondingen opliep, werd door dr. W. heelkundig behandeld. Wandelaars. In verband met de op He melvaartsdag vanwege de Sportvereeniging D. O.S. alhier te houden 30 K.M.-afstandmarsch zal Donderdagavond een trainingsmarsch plaats vinden naar Bodegraven, vertrek plaats heeft 's avonds te 7 BODEGRAVEN R.K. Vrouwenbond. Op initiatief van het bestuur van den R.K. Vrouwenbond, afd. Bo degraven zal de volgende week een bazar ge houden worden ten bate van de R.K. kerk. De bazar, welke gehouden wordt op 14, 15 en 16 Mei in de bovenzaal van het Parochiehuis, en waartoe een ieder vrijen toegang heeft, zal morgen na de Hoogmis worden geopend door den geestel. adviseur dezer vereeniging, o.l. pastoor A, W. J. Lühn, Des middags is de bazar geopend van half vier tot 7 uur en van na het Lof tot 10 uur. Maandag van 1922 uur; Dinsdag van 9 12.30 en 15.3022 uur. Des avonds hebben kinderen zonder geleide geen toegang. Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat allen een kijkje zullen komen nemen. HAZERSWOUDE (H.R.) Personalia. Gisteren behaalde de jonge- juffr. M. Heemskerk 'n diploma als coupeuse costumière op de R.K. Naaischool der Zusters v. h. Allerh. Hart v. Jezus te Hazerswoude ("t Zwaantje). Z0ETERW0UDE. Geboren: Beraardus, z. v. A. Huls bos en J. P. Westhuis. Gerarda Beatrix Maria, d. v. P. H. J. E. Beereboom en A. M. Slootweg. Gijsbertus Steven, z. v. M. Ossevoort en M. A. M. Sijtsma. Hendri- kus Wilhelmus, z. v. P. C. v. Velzen en A. Turk. Ondertrouwd: Hendrik v. Rijn, 23 j., van Hazerswoude en Anna v. Vliet, 23 j., van Zoeterwoude. Getrouwd: J. Fleuren en M. J. Vlas veld. G. Engberts en P. Zandvliet. Overleden: Arend van der Does, 21 jaar, z. v. J. J. van der Does en H. Sonne- veld. Johannes Teunis Lekkerkerker, oud 44 j., echtg. van T. Paul. Antoinetta Geertruida Nicolina de Vroomen, 39 j., echtgenoote van W. van der Poel. Nico- laas van den Akker, 86 j., wedr. van P. Heemskerk. ZOETERWOUDE (H. R.) Moeder-cursus. Vanwege het Wit-Gele Kruis zal een moedercursus worden gegeven in het Patronaat door zuster Hoskara, Prov. Enquétrice van het W. G. K. Aanvankelijk was de avond vaatgesteld op Dinsdagavond, doch door omstandigheden moest deze worden verzet en wordt de cursus geopend a.s. Vrijdag 19 Mei, des avonds te 8 uur. Hoewel er voldoende deelname verzekerd is, toch kunnen nog enkele dames boven de 20 jaar zich voor deelname opgeven bij raej. Clarijs. STADSNIEUWS R K. HUISVESTINGS-COMITé KATH KINDERUITZENDING Bovengenoemde vereemg<ng houdt zitting in het St Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht op Woensdag 17 Mei, 's avonds te half 9. Alsdan kunnen kinderen worden opgege ven, die voor de uitzending naar de R.K. Va- csnliekolome in aanmerking komen. LUSTRUMVIERING „S. AUGUSTINUS". In antwoord op de telegrammen van aan hankelijkheid en hulde, door de R. K. 8lu- dentenvereeniging „Sanctus Augustinus" ter gelegenheid van haar achtste lustrum viering op Zaterdag 7 Mei verzonden aan Z. H. den Paus en H, M. de Koningin, wor den de volgende antwoord'telegrammen ontvangen. Van Z. H, deij Paus: Citta Vatoano, Paternellement sensible hommages Gon- féderation Catholique Etudiants Universi- té Leiden St. Augustin, Sa Sainteté remer- cie et bénit Président Molkenboer et pré sents Assemblee. w.g. Cardinal PAÖELLI. Van H. M. de Koningin: Het Loo, H. M. de Koningin draagt mij op Uwe vereeniging welgemeenden dank te betui gen voor gevoelens van aanhankelijkheid uitgedrukt in telegram van heden ter ge legenheid 8e lustrum. w.g. Adjudant van dienst, DE JONGE v. d. HALEN. DE NATUUR IN EN OM LEIDEN Van 2427 Mei a.s. zal in de orangerie van den Hortus Botanicus alhier een tentoonstel- I ling worden gehouden: „De natuur in en om Leiden". Deze tentoonstelling zal omvatten een rijke verzameling planten en bloemen en bovendien de duinstreek, het moerasland, de geologie der omgeving van Leiden, aquaria, de Leid- sche Hout, de Leidsche plantsoenen, enz. Wij zullen op deze tentoonstelling nog na der terugkomen. MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX Geslaagd zijn voor het eindexamen 5-jarige cursus van de school van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix de volgende leerlingen: J. Abspoel, G. Annokkee, A. G, Assié, A P. Bangraa, Rotterdam, G. J. Blek- kink, J. H. Blöte, A. Crama, H. Droge, Woer den, L. v. Duuren, C. H. Engelsman, Noord- wijk, J. v, Gijzel, Alphen a. d. Rijn, J. Has- selbach, Th. J Klein, J W. Kobus, Schevenin- gen, A. Koelewijn, Rotterdam, Ch. S, v. d, Kwast, H. J. v Leeuwen, J. Mioch, Den Haag, J. Mugge, A. B. Mijnheer, Meppel, A. Ouds hoorn, L. Oudshoorn, C. Ouwehand, Den Haag, W. v. Rijn, Den Haag, J. Scheepstra, Heerenveen, H. J. Sloos, E, Ch. Stol, A. Stra- ver, J. P. Teyn, P. Uitendaal, W. Vallentgoed, J. M. Verbeek .Oegstgeest, G. J. Verwey, W. Vreeken, H. Veylbrief, A. C. Vrolijk, F. W. de Leeuw, den Haag, W. L. Zeilstra, Den Haag, M. v. Zeyl. P. Barendse, A. Boot,1 Lisse, B. Bootsma, W. v, d. Bijl, Alphen a. d. Rijn, A. Heynis, Hazerswoude, C. A. Janmaat, Alphen a. d. Rijn, W de Jong Bodegraven, A. Moer kerk, A. v. Riet, G. C. Waasdorp, Sassenheim. N.B. Waar geen plaatsnaam wordt vermeld is deze Leiden. EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BRIGADE Na een studietijd van ongeveer drie kwart jaar was thans de daad aan de vierde heeren- groep der Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade, om te toonen, hoe zij de lessen onder leiding van dr» E. Renaud hadden weten te volgen en gezien het succes der afgenomen examens on der leiding van dr. H. J. M. Boonacker kan het niet anders dan het E.H.B.O.-werk hier te Leiden ten goede komen. Geslaagd zijn de heeren: G, C. Bleys, P. J. Boom, C. v. Duyn, F. Driessen, J. v. d. Fluit, J. v. Gent. J. Grünbaum, F. H. M. v. Remundt, C. Vendrig, M. H. Wijling, A. Korenhoff, H. G. de Lange, G. A. v. Maare, J, S. v. d. Meer, G. J. v. d. Ploeg, H". v. Vliet, J. Vooys en J. H. v. Staveren. Afgewezen werd één candidaat, terwijl één niet opkwam. Bij monde van den groepsleider, de heer G. J. v. d Ploeg werd dr F. Renaud hartelijk toegesproken en hem een prachtige vaas met bloemen ten geschenke gegeven. De Eerste Leidsche E.H.B.O, komt dus op nieuw versterkt naar voren. Rest ons nog te vermelden, dat heeren die opnieuw de lessen willen volgen, zich ten spoedigste moeten melden bij den secretaris, den heer E. Steenhuisen, Witte Rozenstraat 53, alhier. Meeyp.tarTwvuieetrsuuvbxzea aodrdw aordrd Wij herinneren ook op deze plaats aan den eersten hockeywedstrijd in R.K. verband, die morgen op het Sportpark „Haagweg" wordt gespeeld, Men zie voor bijzonderheden de ad vertentie en het sportnieuws in dit blad. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 5075. „'t Wolhuis", Lei den, Mare 62, winkel in wollen en baby artikelen. W ij z i g i n g. 932. Jan Kanbier, Leidon, Haarlemmerstraat 198200, meubelhandel. Wijz. hand elan. in: fa. Gebr. Kanbier. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den Notaris B. H. Stumpel: Huis met tuin Heerenstraat 128. In bod f 6900.kooper de heer B. J. Huur man q.q. voor ƒ7450.Huis Oude Vest 65, Koddesteeg la niet gegund. Ten overstaan rail den Notaris A. J. O. van der Heyden: Huis met tuin Maredijk 54, uit de hand verkocht. Kookdemonstratie. A.s». Donderdagavond zal in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal vanwege de N V. Imenexco een tweede kookdemonstratie worden gehouden op de Kiippersbusch gas fornuizen, in samen werking met de Licht fabrieken en de Federatie van Erkende Ga* installateurs alhier. Aanbesteding Rijnland. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land hebben op 10 Mei j.l. ondershands aanbesteed het maken van deu onderbouw voor het ten W. van Gouda te stichten Diese gemaal aan de te graven verbinding tusschen IJsej en Gouwe. Aan 17 daar voor geschikte aannemers was een uitnoo- diging voor inschrijving gezonden. Het werk is gegund aan de N.V. Zuid- Nederlandsche Betonijzerbouw te 's-Herto- gonbosch voor de som van 199 900, te vermeerderen met 3000.wanneer de in het bestek voorziene hulpdamwand moet worden geplaatst, welke plaatsing noodig is, wanneer de aannemer er niet in slaagt om het overtollige water, dat onder polder- peil in het zand aanwezig is, met behulp van bronbemaling te verwijderen. BIOSCOPEN. Het voor-programma van deze week bevat o.m. een dol-komische klucht en als eerste hoofdflim een rolprent, die luistert naar den titel „Waterloo-bridge". In dien naam zit geen goede klank, maar heel bescheiden wordt erin de geschiedenis weergegeven van een meisje, dat kennis maakt met een jongenman van voorname familie Deze raakt verliefd op het meisje, tracht haar aan haar omgeving te onttrekken, maar zij voelt zich dat niet waar dig en hoewel zij zijn liefde beantwoordt, trekt zij zich terug om hem geen groote teleurstel ling te bieden, 't Is een sentiraenteele Engel- sche film» voor volwassenen wel toelaatbaar. In „Een droom van Ljefde" spelen Martha Eggerth en Herman Thimigg de hoofdrollen. Martha Eggerth is de prinses, die „voorbe stemd" is vooi den prins von Lüneburg. Na tuurlijk vindt zij het vervelend, temeer als zij kennis heeft gemaakt met „oberleutnant Brandl", die intusschen niemand anders blijkt te zijn dan de prins. De echte oberleutnant raakt daardoor in "n moeilijk parket, maar de prins weet aan alles een goed slot te verze keren. Wat we in deze film voornamelijk be wonderden: de heerlijke stem van Martha Eg gerth, die menigeen haar zal benijden. Casino. Het programma van Casino bevat ditmaal een film, die ons verplaatst naar een immo- reele omgeving, waardoor inhoud en uitbeel ding van dien aard worden, dat we ze niet kunnen aanbevelen. Tr ia non- Het programma van deze week is niet aan bevelenswaardig. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Oandidaats-examen rechten: de heer F. Horn, den Haag; Doctoraal-examen rechten: de heer 0. Croon, Rotterdam; Doctoraal-examen Indisch recht mejuf frouw A. M. S. Smits, den Haag. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijs begeerte op proefschrift,g getiteld: „Nederland en Vlaanderen" mej. C. C. ter Haar, geboren te Sneek. Geslaagd: candidaats-examen geschiedenis de heer L. van Gulik (Leiden); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren F. B. Lunsingh Scheurleer (Den Haag); J. M. Bieruma Oosting (Beesterzwaag)C. F. Diesch (Middelburg) en mej. M? Lycklaraa a Nijeholt (Rotterdam); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. Th. M. H. Hackstroh (Nijmegen) en de heeren C. H. Telders (Den Haag) en H. G. Bosch (Heerde G.). examen van apothekers-assistent mej. N. J, Verboon (Vlaardingen). SPORT Competitie R. K. Dambond. Voor de 1ste klasse R. K. D. B. werd de 3e wedstrijd gespeeld van Gezellig Samen zijn tegen O.D.B. II te Voorburg. De uitslag was als volgt: Gezellig SamenzijnO.D.B. II A. A. HaarBelt 20 M. v. d. Blomv. Wijk 0—.2 A. H. Jansenv. d. Meulen 20 Van RoodeA. Boxelaar 11 StipdonkWibier 20 O. Klein—A. Schijndel ll P. Velenturf—Nouweland 20 B. GoddijnB. v. Dirft 20 v. d. Veer—J. Sluiter 20 G. JansenJ. v. d. Krocht 11 Totaal 15—5 Bodeva wedstrijd „T.E.P.'' De uitslagen van de 2de ronde van den Bodeva-wedstrijd zijn als volgt: S. BruscheG. Blijleven 02 M. J. Moerkens—J. J. Bekker 0—2 J. v. d. KaayTh. Barten 20 A. G. de Jen—N. Wassenaar 20 P LigtvoetN. J. Baars 20 T. Bonte—N. Verver 0—2 E. v. Tongeren—J. H. Wegman 9—0 A. Saunier—K. Tol 0—2 W. Berefenger -J. v. Leeuwen afcebr. W. j. BurgD. Schouten afgebr. De uitslagen der afgebr. partijen uit de lste ronde is: VerverBekker 2 0; van Tongerenv. Leeuwen 0—2; Wassenaar- Saunier 11; BlijlevenBonte 0—2. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen te Leiden. Oudere of voogden, die hun kinderen of pupillen wensohen geplaatst te zien als kweekeling (vereischte leeltijd: vóór 1 Augustus 14 jaar) gelieven hen daarvoor aan te geven mondeling op' Vrijdag 19 Me'. Dinsdag 23 Mei of Vrij^afe 26 Mei, des avonds tussohen 6.30 en 8 Jur, Oude Vest 35 (trouwboekje meebrehgei| s.v.p.) of schriftelijk vóór 15 Juni. Zonder toelatingsexamen 'kunn^^tot de tweede klasse der* sokooi worden toegela ten diegenen, welkè met gunstjggevolg drie kla-ssen eener Middelbare^^hool doorloo- pen hebben of in het bezit zijn van een U.L.O.-djploma; tot de derde klaaae de bezitters van het einddiploma eener H. B, S., met vijf- of zesjarigen cursins of van een gymnasium. De Directeur, H. VAN SLOOTEN Jr. AGENDA De Zondagsdienst der huieartsen wordt waargenomen door de doktoren: Jasperse, Kortmann, Meijboom, en Renaud. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- gen holz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Mei a.s. waargeno men door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552. KINDERRUBRIEK. Wegens plaatsgebrek kunnen wij van daag de Kinderrubriek niet geven. Wij nemen er heden de volgende ru briek uit. WIE ZIJN JARIG? Van 14 tot en met 20 Mei. 15 Mei: Jan Ruigrok, Apothekersdijk. 16 Mei: Bertha Jeuster, Tulpenstraat 4. 16 Mei: Nico Riegstraaten, Kijfgr. 12. 16 Mei: Lien v. d. Boog, Frans van Mie risstraat 4, Leiden. 16 Mei: Jacques Weber, Langebrug 25a, Leiden. 16 Mei: Maria Fennes, Katwijk aan den **rjn, Wassenaarsoheweg 9, 17 Mei: Jacques v. Bergen Henegouwen, Aalmarkt 12, Leiden. 18 Mei: Wim van Wissen, Schoolstraat 19 Voorschoten. 19 Mei: Marie v. d. Bos, Korte Mare 4, Leiden. 19 Mei: Han van Atteveld( Rodenburger- atraat 7, Leiden. 19 Mei: Johan v. Teijlingen, Dorpsstraat D 51. 20 Mei: Benny de Koning, Rijnsburger- weg 80, Leiden. 20 Mei: George Schreuder, Breestraat 118 Leiden. 20 Mei: Marietje Pollman, Hoogstraat 3, Leiden. 20 Mei: Irene Bernard, W. Singel 47, Leiden. Ik feliciteer de jarigen! Wie zijn of haar naam in deze lijsten (van schoolgaande kinderen wel te ver staan wil opgenomen zien, schrijve mij minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Oom Wim. FILMNIEUWS. WIST U DAT: El Brendel bekend staat als „Rid der van de Naald". Dat hij deze reputatie kreeg door het zelfvervaardigen van zijn verkleedpakjes voor zijn cabaretnummers? Elissa Landi aan het tooneel ging om materiaal te vervaardigen voor de too- neelstukken, die zij heeft geschreven? James Dunn alle medespelenden uit zijn films hun handteekening laat zetten op de kaft van zijn rol? Regisseur Frank Borzage in de Utah zilvermijnen heeft gewerkt om geld te verdienen, om een theaterschool te kun nen bezoeken? Heather Angel onderwijzeres wilde worden? Warner Baxter het liefst jaagt op grof wild? Joan Bennett binnen-arckitectuur wilde studeeren? Clara Bow in zaken wilde gaan? Charles Farrell zeeman wilde woi- den? Minna Gombèll voor dokter wilde studeeren? LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2