1 R.K. Athletiek- en Sportvereniging „ROOD-WIT". g „STICK" uit Leiden en „HAC" uit Den Haag HAAGWEG". I ZATERDAG 13 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 VOETBAL L V. 0. B. DE MISSIE-FINALE TE DELFT. Evenals twee jaren geleden wordt mor gen de missie-finale gespeeld tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de Bis dommen Haarlem en Den Bosch. Deze wedstrijd vindt plaats op het D. H. L.- terrein te Delft. Nadat het Haarlemsche diocees in 1932 reeds in Dordrecht het tooneel was ge weest van den strijd om de hoogste eer in het missie-tournooi, nl. in den voorwed strijd, gaat het vertegenwoordigend elftal morgen een poging wagen om het eindre sultaat te behalen. Over het doel van dezen wedstrijd be hoeven we niet verder uit te weiden. Mis sie en sport zijn de laatste jaren zulke onafscheidbare vrienden geworden, dat onze lezers er reeds vertrouwd mee zijn. Over de voorwed strijd en van dit missie- tournooi nog het volgende: Door loting werd vastgesteld dat het Haarlemsche elftal tegen Breda zou spe len, terwijl Limburg tegenover de ploeg van den aartsdiocesanen bond in het veld zou komen. De Bossche bond lootte vrij voor de eerste rondel Op Zondag 1 Mei werd na een wel wat overhaaste organisatie in Gaanderen, Oost-Gelderland, Utreohtr—Limburg ge- epeeld! De Limburgers waren vrij onvolle dig naar de Geldersohe dreven gekomen en boetten dit met een 62 nederlaag. Vijf dagen later, op Hemelvaartsdag, stonden op het sportpark te Dordrecht de elftallen van Haarlem en Breda tegenover elkaar. Ofschoon Breda onmiddellijk na den aan vang de leiding nam, moest het voor het meer geroutineerde spel der Haarlemmers zwichten. De Haarlemsche ploeg won ge decideerd met 61. In 1933 werd eerst de tusschenronde ge speeld. Hei Bossche elftal, dat nu in het veld moest, lootte tegen Utrecht. Haarlem wat ditmaal zoo gelukkig vrij te loten. Mill was het plaatsje, dat de organisa tie van dezen missiewedstrijd aandurfde. En met succes! Zondag, 12 Februari, slaagde de opzet uitstekend. Na vinnigen strijd sleepte de Bossohe ploeg een 21 overwinning uit het vuur en stelde zich zoo in de finale! De wedstrijd vangt te 2 uur aan, terwijl vermoedelijk de volgende elftallen in het veld zullen komen: Haarlem W. Alsemgeest (D. H. L.) J. Strieder M. Gigengack (Leonidas) (Geel-Wit) It. Kamer R. v. Lingen A. Slok <T. Y. B. B.) (Excelsior) (D. E. M.) C. Lint G. Kemperman C. Alsemgeest (G. D. A.) (Graaf Willem) (D. H. L.) A. v. d. Sande K. v. d. Lans (Leonidas) (Graaf Willem) J. v. d. Linden J. van Beek (Kol ping) (Union) Goo8sens J. v. Dorst Mauritz (Zwaluw) (Brabantia) (RKTVV) Somers F. v. Eekeren Filippini (RKTVV) (MULO) (Kolping) Job. v. Laarhoven v. Bree (MULO) (Kolping) A. Ooien (MULO)) Den Bosch Vóór den wedstrijd, te 12 uur zal een wedstrijd gespeeld worden tusschen twee elftallen, samengesteld uit spelers, spe lend in D. H. V. B.-verband, van de distric ten Rotterdam en Den Haag. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Missie-wedstrijd Delft: Haar lemDen Bosch (terrein D. H. L.). Om het kampioenschap: Wil- helminnValkenburg. Ie kla 8 se A: KNVCaesar; Vol hardingR KONSMarsanaWH. Ie kla a8e B: SpartaanDONK. 2e klasse O: Lenig en Snel P. F. O. (zonder publiek). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereniging „D. 0. S." Het programma voor DOS is morgen als volgt: DOS I gaat naar Rotterdam om daar in het strijdperk te treden tegen Ac- tivitas I. Een club die zijn partij kan staan en momenteel nog houdster is van den Bisschopbeker. Niettemin zal DOS hen op z'n minst partij geven, en als er flink wordt gespeeld geven we hen nog kans genoeg. Vertrek 12 uur Noord'hoek, Supporters die de reis willen meemaken gelieven zioh spoedig op te geven. DOS II ontvangt om half drie Alphen- sche Boys I. Dit is voor onze reserven geen onbekende, in kracht verschillen ze niet veel, zoodat het een spannende wedstrijd zal worden. Daarvoor om 1 uur speelt DOS III te gen Alph. Boys II, ook deze wedstrijd be looft spannend te worden. R. K. Sportvereniging „St. Bernardus". A. s. Zondag is voor het eerste elftal andermaal vastgesteld de wedstrijd voor den Leidsche Courant-beker. Dus onze jongens zullen ook nu een bezoek moeten gaan brengen aan Meerburg, alwaar de kamp, welke een spannende karakter zal dragen, zal plaats hebben te 2.30 uur. Wij vertrouwen clan ook, dat een zeer groot getal supporters getuigen zullen zijn van dezen spannenden wedstrijd, daar Meer burg ook haar uitersten best zal doen om dezen eersten wedstrijd in een over winning te doen beëindigen. Intusschen hopen wij op een fairen wedstrijd, en ook tevens op een goeden uitslag. H II 111 11II 111 IIII UI IIII11 Uil III MUI 11 lllllll) IIUIIIII llll III III1111NII111 llllll 11111 111 LUI 11 lilllll 111111II lllllll Mil IIIIIIIIIMII III llllIIIIIIMI lllll ENTREE 0.25 De Wedstrijd vangt kant om 2T30 en wordt gespeeld tusschen d^^lOCKEY-CLUBS ENTREE 0.25 m U denkt toch aan de Rood-Wit Lustrum Wandeling op Zondag 21 Mei a.s. g [II UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Leidsche Courant-Beker. EerBte ronde. Het wedstrijd-programma voor a.«. Zon dag luidt: Meerburg ISt. Bernardus I 2.30 uur, P. F. Angevaare. S.M.S. ILeidon II 3 uur, Joh. Meijer. Adolf Kolping I Lisse II 2.30 uur, C. v.d. Geer. Foreholte I—S.N.A. I 2.30 uur, G. E. Bakker. De vereenigingen wordeu verzocht de uit slagen te vermelden aan den secretaris van het District. Aan alle vereenigingen zijn de entree bewijzen toegezonden; ook de overige moe ten Maandag weer terug gestuurd worden. Het bestuur verwacht van de secretaris sen, dat zij ook hierin medewerken. District Junioren-elftallen. Aja. Zondag is de eerste proefwedstrijd op het S.M.C.-terrein te Warmond, daar deze vereeniging verzocht heeft of het A- en B-elftal den openingswedstrijd wil spe len voor de nederlaag-wedstrijden, uitge schreven door S.M.C. Wij willen er nog eens dringend op wijzen, dat de gekozen spelers en reserven op tijd aanwezig zijn, opdat precies te 12.30 uur kan begonnen worden, daar er dien middag nog meer wedstrijden zijn. De elftallen die tegen el kaar spelen zijn als volgt: A-elftal speelt in de kleur van S.M.O.: W. Raaphorst (R.W.D.) F. Zandbergen Th. Stikvoort (Meerburg) (R.W.D.) Jac. Groenewoud H. Tijssen Th. de Ridder (S.J.O.) (Meerburg) (S.J.O.) N. Voordouw B. Disseldorp J. Duivenvoorde (Meerburg) (S.N.A.) (N.V.C.) J. Akerboom W. Slootbeek (R.W.D.) (Lisse) Reserve P. v. d. Lans (Lisse) en Ant. v. Kampen (S.J.C.). P. Ham J. v. d. Hoeven (V.V.L.) (R.W.D.) F. Overdijk L. v. Dam P. v. Nierop (Leiden) (SJ.C.) (R.W.D.) J. v. Rossem W. Regeer C. v. Grieken (A.S.C.) (Leiden) (S.M.C.) A. Langelaan A. Waaier (Lisse) (S.N.A.) T. v Leeuwen (A.S.O.) R. K. Sportver. „Teylingen". Hadden wij voor a.s. Zondag het beker- tournooi vastgesteld met de vereenigingen S.J.C.Lisse en TeylingenBI. Zwart, dit program is vanwege de te spelen compe titiewedstrijden uitgesteld moeten worden tot Lisse is uitgespeeld, daar de Boud geon uitstel kon geven. Tooh is het nog gelukt om een vereeni ging op Sporthof te krijgen en wel T.Y.B.B. I welke om 2.30 uur den strijd aanbindt met Teylingen I. Een medaille is voor de zen wedstrijd beschikbaar gesteld. Dit be looft zeker een mooie strijd te worden, zoo dat het de moeite waard is om een' wan deling naar Sporthof te maken. Teylingen 2 gaat zijn Laatsten competi tiewedstrijd spelen tegen R.W.D. I om 12 uur op het Leiden-terrein. Vertrek is be paald per fiets om 11 uur vanaf K.S.A. Teylingen 3 speelt een medaille-wedstrijd te Noordwijkerhout op het N.V.C.-terrein om 1 uur. N.V.C. 4 is voor ons derde een onbekende tegenstander, doch wij zijn er van overtuigd, dat het 3de elftal wel pa-nij zal geven. Vertrek is bepaald om 12 uur per fiets vanaf K.S.A. Onze Junioren spelen om 12.30 uur op Sporthof tegen Foreholte-Junioren. Voor dezen wedstrijd heeft de Junioren-commis sie een medaille beschikbaar gesteld. Athletiek. In deze week zijn er voor den athletiekdag op 21 Mei weer en kele inschrijvingen binnengekomen o.a. Urbino uit Rijswijk, welke met 8 deelne mers uitkomt. Ook komen er nog enkelen uit den D. U. A. C. welke uitkomen voor onze wedstrijden dooh buiten mededinging voor de prijzen. Het aantal leden, dat zich thans heeft opgegeven bedraagt reeds 56, zoodat het, wanneer het weer medewerkt, een buiten gewone sportdag belooft te worden. Onze athleet 0. P. v. Lierop zal trachten het record te slaan over het nummer 400 Meter. Wij wenschen hem in deze veel suc ces toe. R. K. Athletiek en Sportver. „Rood-Wit". Athletiek. Vanaf Vrijdag 19 Mei beginnen wederom de athiletiektraining op het veld, onder leiding van den heer G. v, Oerle en vangen des avonds om 7 uur aan tot donker. In verband met de vele wedstrijden, welke in dit seizoen zijn uitgeschreven, en met het oog op den Lustrum Athletiekdag doet de T.C. van de afd. athletiek een be roep op de leden om geregeld en ernstig aan de training deel te nemen. Alleen dan is het succes verzekerd. Gymnastiek. Vanaf Vrijdag 19 Mei beginnen voor alle junioren die den leeftijd van 12 jaar en jonger zijn, de gym nastieklessen onder leiding van den heer G. van Oerle. De lessen vangen des avonds om kwart voor zes aan tot kwart voor zeven en wor den gehouden in het Gymnastieklokaal aan het Pieterskerkhof. Hockey. Zondag zal voor deze af- deeling dan de lang verwachte dag zijn. Zondag zal ze den eersten wedstrijd spelen. Wat de uitslag zal zijn weten wij niet en aan een voorspelling mogen wij ons niet wagen, maar als er flink wordt aangepakt dan gelooven wij wel dat zij geen slecht fi guur zullen maken. Hieronder laten wij de opstelling volgen: T. van Bergen Henegouwen. A. v. Dongen P. Keesom J. Kunsz J. Soholtz P. v. Zijp A. Dado, G. Molkenboer, G. v. Alfen P. v. Dongen J. v. Eisen. Aanvoerder: G. Molkenboer. Reserve: J. Molkenboer, J. Plouvier. Algemeen. Maandag afrekenen lo ten bij den secretaris aan huis van des avonds kwart over achten tot negen uur. Dinsdag ledenvergadering Hocbey-afdee- ling in de aula der R. K. H.B.S. aanvang kwart over acht. Donderdag Bestuursvergadering om half negen in Biesiots Lunchroom. Rood-Wit Lustrum-Wandeldag. Hedenavond om 6 uur is dus de inschrij ving voor deze marecb gesloten en kan zich niemand meer aanmelden bij de be kende adressen: Burchsteeg 7 of Cobet- straat 85. Toch bestaat er voor laatkomers nog ge legenheid om zich te laten inschrijven. Een der leden van de Techn.-Comm. zal n.l. morgen (Zondagmiddag) van 25 uur aan wezig zijn op het R. K. Sportpark „Haag- weg"' om nog inschrijvingen op te nemen. Maar dat is dan ook onherroepelijk de laatste gelegenheid. R.-K. S. V. „S. N. A." Zondag is het voor onze jongens weer een drukke dag. Het eerste elftal trekt naar Voorhout om daar Foreholte I te be kampen voor den „Leidsche Courant"-be- ker. Wat de uitslag zal wezen zullen wij maar afwachten. De veteranen trekken naar B leis wijk om daar te 2 uur B. S. V. te bekampen. Door het bestuur van die vereeniging is een medaille beschikbaar gesteld, dus spelers, doet je best. De opstelling luidt als volgt: C. v. d. Zijden J. A. V. LeeuwenJ. Jansons J. v. Leeuwen, A. v. Leeuwen A. Lelieveld C. Vogelaar M. v. Rijn N. v. Bemmelen S. Belt J. v. d. Helm R.-K. S. V. „N. V. C." Voor N. V. C. I staat momenteel nog geen* wedstrijd vast. Waarschijnlijk echter komt Concordia I op bezoek. Dat kan dan 'n mooie partij worden, daar de Hille- gommers èen klas hooger spelen. Aanvang 3 uur. N.V.C. II gaat naar D. O. S. II. Dit is een zeer sterke ploeg. We vermoeden dan ook een nederlaag voor onze reserven, hoewel de Veenders ze dan niet moeten onderschatten. N.V.C. III is vrij. N.V.C. IV speelt een medaille-wed strijd tegen Teylingen III. We hopen, dat er volgende week een medaille meer in de kast hangt! Aanpakken dus! Aanvang 1.15 uur. N, V. 0. I jun. heeft rust, terwijl N.V.C. II-jun. om 12 uur tegen D. K. L. I speelt. Werkloozen worden er aan herinnerd, dat zij dan alleen toegang hebben voor den halven prijs, als zij hun werkloozen- kaarten vertoonen. R.-K. S. V. „V. V. L." Werd eenige weken geleden het plan bekend gemaakt om met een fietsclub naar de Missie Finale te Delft te gaan, thans zijn we er nog eenige dagen van verwijderd. Tet plan is in één woord schit terend geslaagd, niet minder dan een Veertigtal hebben zich hiervoor opgege ven, terwijl er natuurlijk weer „laatko mers" waren, die zich aanmeldden, nadat de kaarten reeds besteld waren. Wanneer zij nog meewillen, zeer gaarne, maar wij staan niet voor een plaatsbewijs in. Aan degenen die zich opgegeven hebben en waar kaarten beschikbaar voor zijn, wordt verzocht zich stipt aan de aanwijzingen van den leider te houden, opdat de heen zoowel als de terugreis zonder mankeeren verloopt. Als tijdstip van vertrek is aan gewezen 12 uur. Wanneer allen op tijd zijn kan er rustig gefietst worden en haasten is dan overbodig. Als het weer nu ook nog meewerkt dan zijn wij niet alleen van een aangename doch ook nuttige middag verzekerd. Laat het wachtwoord zijn: „Allen op tijd." Ofschoon de Bondssecretaris ve-Tzoeht had a.s. Zondag geen wedstrijden te orga- niseeren was voor V.V.L. I toch een wed strijd voor de „Leidsche Courant"-beker vastgesteld. Deze gaat vanzelfsprekend niet door, daar de le elftallers naar Delft gaan. Het 2e jun.-elftal zal Zondag alleen maar in het veld komen. Om halfeen spe len zij tegen Leiden II-jun. op het Leiden- terrein. R. K. Sportvereeniging „S. M. C." Wij staan aan den vooravond van onze serie- en nederlaagwedstrijden voor onze senioren en junioren. Door de milde bij drage van Warmond's ingezetenen zijn wij in staat gesteld, hiervoor een aantal prij zen beschikbaar te stellen, waarvoor onze oprechte dank. Zoo zal dan Zondag op ons terrein een voorproef te zien zijn van een gezelligen sportkamp, waarmede de ju nioren hun nederlaagwedstrijden openen. De senioren openen hun seriewedstrijden 21 Mei. Zondag krijgen wij als volgt te zien spelen: 12.30 uur A-districtself talB dis- tritselftaJ Junioren, ter opening der ne derlaagwedstrijden der junioren; 1.45 uur SMC II Jun.Foreholte II Jun. Om 3 uur een grooten wedstrijd voor senioren om den Leidsche Courant-beker, dan staat SMC I tegenover Leiden II in het veld. Dit zal een mooien strijd wor den, vooral wanneer beide elftallen en thousiast tegenover elkaar staan. De donateurs van SMC hebben voor dezen wedstrijd geen vrijen toegang, dus alleen tegen betaling van entree. Als laatste wedstrijd krijgen wij SMC Jun. ILisse Jun I. Wij verlangen van al onze leden voor deze en volgende v strijden, dat zij hun beste krachten zul len geven; van al onze donateurs, kantle- leden en supporters, dat zij zich zullen onthouden van uitlatingen die in strijd zijn met den sportieven geest, opdat alle medewerken, dat deze en volgende wed strijden zonder eenige wanklank mogen eindigen. R. K. S. V. „Adolf Kolping." Het is wel aardig gekoerst van den D. H. V. B. dat op de tusschen Zondagen de gelegenheid opengesteld wordt tot het spelen van de wedstrijden voor den Leid sche Courant-beker, waaraan Adolf Kol ping ook deelneemt. Nu a.s. Zondag ont vangt Kolping op eigen terrein Lisse II voor den beker. Ongetwijfeld zal dit een mooie en niet minder spannonde wedstrijd worden waarbij Kolping alle zeilen zal moeten bijzetten om eenig resultaat te behalen, want we meenen, dat Lisse in 'n hoogere klasse speelt. Enfin het is eens noodig dat Kolping los komt, er staan nog belangrijke matchen voor de deur, en we weten dat zij toch kunnen voetballen. Daarom jongens zet je beste beentje voor dan valt er voor de supporters tevens veel te genieten, want die zullen Zondag f.inken getale opkomen. Het 3e elftal krijgt om 12 uur „Den Hoef" I op bezoek voor de competitie. Deze wedstrijd kan gewonnen worden, en aan de volledigheid hebben wij niet te twijfelen. Er wordt immers thuis ge speeld, dan ontbreekt meestal niemand. R.-K. S. V. „Leiden". Leiden II speelt morgen haar eerste wedstrijd voor den „Leidsche Courant"- beker tegen S. M. C. I in Warmond. Kam pioenen doet je uiterste best en zorgt voor een overwinning. Aanvang 3 uur. Vertrek 2.15 uur per fiets van Haarlem mervaart. Leiden 2 jun. spelen om half één een vriendschappelijke wedstijd. tegen V. V, L. 2 op 't Sportpark. De juniorenspelers, die gekozen zijn voor de districtselftallen, zorgen er voor op tijd aanwezig te zijn. R. K. Sportvereniging „Foreholte". Voor morgen zijn voor alle elftallen wedstrijden vastgesteld. Foreholte III speelt te Lisse om 12.30 uur tegen het 4e elftal van dien naam. De beide Junioren elftallen gaan ook op reis. Foreholte I Jun. zijn de gast van Teijlingen I Jun. Dit is een medaille-wedstrijd. In voor gaande wedstrijden werden tegen deze Sassenheimers goede resultaten geboekt, maar nu in eigen home, kunnen onze jon gens op geduchten tegenstand rekenen. Aanvang 12 uur. Foreholte II Jun. kampt om half twee te Warmond tegen SMO II Jun. Voor jul lie hetzelfde compliment, aanpakken jon gens 1 Het thuisprogramma vermeld twee wed strijden. Om 12 uur komen Foreholte II in het veld tegen Concordia III. Dan om half drie Foreholte I tegen SNA I. Deze wedstrijd moet vooral bijgewoond worden door een talrijk puibliek. Het betreft hier een ontmoeting voor den Leidsche Cou rant-beker. De winnaar hiervan plaatst zich in de demi-finale. Foreholte moet dan ook beslist winnen, want een gelijk spel is voor SNA gewonnen, als de bezoeken de club. Donateurs betalen a.s. Zondag entree. Men blijve daarom niet weg en kom toch naar het Foreholte-terrein. Le den, na de Hoogmis, contributie-betalen in het Parochiehuis*. KON. NEDERL. VOETBALEND. OVERZICHT. Voor de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland worden morgen ge speeld FeijenoordStormvogels en PSV— Go-A head. Feijenoord heeft tot nu toe teleurge steld, want naast de 40 nederlaag op Go-Ahead 'werd slechts met 10 van Ve- locitas gewonnen. Dat de Rotterdammers nu in den strijd om den eeretitel een voorname plaats zul len spelen, lijkt ons uitgesloten, al doet de elftal-commissie thans al haar best de ploeg sterker te maken. Daarom zal het elftal, dat morgen tegen de Stormvogels in het veld zal komen, er vermoedelijk als volgt van rechts naar links uitzien: Doel: van Male; achter: Bul en van Dijke; midden: J. Paauwe, van Heel en Van Ooyen; vóór: Hendriks, Barendregt, Groenendijk, Duinhouwer en Burg. Of Van Heel Zondag geheel fit zal zijn, is nog niet te zeggen. Men hoopt eohter, dat hij tijdig van zijn blessuur hersteld zal zijn, waartoe alles in het werk wordt ge steld. Het valt natuurlijk moeilijk te voorzeg gen hoe het resultaat van dezen wedstrijd zal worden. Wijzigingen in een elftal zijn niet altijd verbeteringen. Bovendien lijkt ons de IJmuider ploeg niet zoo sterk, dat zij voetstoots met de overwinning zal gaan strijken. Een gelijk spel is niet uitge sloten. Go-Ahead heeft het ©ogenschijnlijk in Eindhoven niet zoo heel lastig. De resulta ten van P. S. V. zijn daar, om dit te be wijzen en wijl de Deventenaren op het oogenblik in goeden vorm zijn, lijkt ons een kleine nederlaag der Eindhovenaren het meest voor de hand liggend. De promotie-degradatie competitie is thans in alle afdeelingen in vollen gang, behalve in het Noorden waar in verband met den wedstrijd Noord NederlandN. Duit-sehland niet gespeeld wordt. H. F. 0. ontvangt thuis Zeeburgia. Bei de ploegen hebben een zwaar seizoen ach ter den rug. Toch gelooven we, dat H. F. C. in eigen huis de beste kansen maakt. Van H. V. V.West Frisia valt moeilijk iets te zeggen. De Enkhuizer club heeft in den wedstrijd tegen Excelsior bewezen niet veel voor degradatie te gevoelen, zoodat de Groote Haagsche het niet go- makkelijk zal hebben. In de derde afdeeling gaat de strijd tusschen SCH en Robur et Velocitas. De Apeldoorners spelen hiermede hun ©er- sten degradatiewedstrijd. We kennen de sterkte van SCH niet, maar *t zal hun niet meevallen zioh de eerste klassers van het lijf te houden. In het Zuiden gaat Middelburg thans op bezoek bij Hero, welke ontmoeting een nieuwe nederlaag voor de Bredanaars be looft te worden. Veel krachtsverschil zal er tusschen T. V. V. en Juliana niet bestaan. Toch geven we den Venlonaars de beste kansen. Voor de rest: enkele late competitie wedstrijden en promotie-degradatiewed strijden in de lagere klassen. Alphen II—Vios II. Morgen speelt Alphen II haar tweeden pqpmotiewedstrijd tegen Vios II, het elftal dat haar plaats in de reserve 2de klas ver dedigen moet. Vios II speelde ook reecis eenmaal n.l. togen Hoek van Holland in den Haag, he"t werd een gelijk spel 2—2. Oogenschijnlijk heeft Alphen II een goede kans op de overwinning. Laat zij ook deze kans weten te benutten. Alphen II komt uit in de volgende op stelling; A. van 't Wout Domburg de Leeuw Verkerk v. d. Leek Mulder Vrisekoop Tuinenburg v. Leeuwen de Greef Mulder

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14