ZATERDAG 13 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMAKKEN VAN HET REIZEN PER TREIN. Restauratie-rijtuigen van 15 Mei af ook toegankelijk voor reizigers derde klasse. Res- taurant-bar-rijtuigen en der de klasse slaaprijtuigen. Ter completeering van het reeds gepu bliceerde betreffende den loop der Restau- rant-Bar-rijtuigen en de toelating der rei zigers voorzien van plaatsbewijzen derde klasse tot die rijtuigen en tot de restaura tie-rijtuigen in het algemeen, brengt de Cie Internationale des Wagons-Lits et des Grands Express Européens ter kennis, dat vanaf 15 Mei a.s. de reizigers derde klasse toegang hebben tot het restauratie-rijtuig op de tijden, dat daarin de gemeenschap pelijke maaltijden geserveerd worden. Tot de „bar" van de restaurant-bar-rijtuigen, die in de treinen 343/348, 93/344 tusschen Amsterdam en Maastricht loopen, hebben de reizigers derde klasse op het heele par cours toegang, mits zij aldaar een con sumptie gebruiken. Sedert korten tijd zijn de restaurant-bar-rijtuigen in vele landen van Europa, o.a. Frankrijk, Roemenië, Po len, Tsjecho-Slowakije, enz. ingevoerd en genieten zij steeds de belangstelling van het publiek, dat deze nieuwigheid blijk baar zeer apprecieert. Verwacht mag wor den dat deze wijze van exploitatie ook bij het Nederlandsche publiek in den smaak zal vallen, te meer daar daarin een tarief geldt, dat lager is dan het tarief der ge wone restauratie-rijtuigen. De Bar van het rijtuig beslaat een oppervlakte, groot plm. 15 M2. Naast de Bar bevindt zich de restaurant-afdeelingv waarin uitsluitend la carte gerechten geserveerd worden. De z.g. table d'hóte bestaat daarin niet. In de Bar zijn geen 'zitplaatsen. De reizigers gebruiken hun consumpties aan de bar en worden door den z.g. barman bediend. Den aanstaanden zomerdienst loopen er geen doorgaande rijtuigen derde klasse in verbinding met het Bar-rijtuig, zoodat de reizigers derde klasse onderweg, bij het stoppen van den trein op een station, in het Bar-rijtuig moeten overstappen. Ver wacht mog worden, dat in de toekomst doorgaande rijtuigen derde klasse zullen worden ingezet, hetgeen vanzelfsprekend aan de belangstelling voor het Bar-rijtuig ten goede zal komen. Wat betreft den loop der slaaprijtuigen lste, 2de en 3de klasse, die vanaf 1 Novem ber* 1932 in de nachtposttreinen tusschen Amsterdam en Groningen loopen, za-1 op 15 Mei a.s. het slaaprijtuig uitsluitend in de richting Groningen loopen. De loop van Groningen naar Amsterdam, waarvoor on voldoende belangstelling heeft bestaaij, wordt alsdan opgeheven. In plaats daarvan zaïl vanaf 15 Mei a.s. een slaaprijtuig eerste tweede en derde klasse loopen in den naohtposttrein van Amsterdam naar Maastricht. Dit rijtuig loopt uitsluitend in ■de richting Maastricht. SUPERFOSFAATFABRIEK TE AMSTERDAM STOPGEZET. Afzetmogelijkheid verminderd. Naar wij verneemn is de fabriek te Am sterdam der Amsterdam ache Superfosfaat- fabriek dezer dagen stopgezet. Dit is thans van het concern Am&terdam- sche Superfosfaat-fabriekVereenigde Che mische Fabrieken de derde kunstmestfa- briek waarin het bedrijf is gestaakt. Be halve te Amsterdam ®wordt n.l. ook in de kunstmestfabriek te Zwijndreoht en Gro ningen niet meer gewerkt. De kunstmest fabriek te Groningen is facultatief geslo ten, die te Zwijndrecht definitief. De zwa vel zuurfabrieken zijn echter in bedrijf. Door dit jongste besluit wordt thane alleen nog in de fabrieken te Rotterdam en te Pernis kunstmest gefabriceerd. De oorzaak van dezen gang va-n zaken imoet gezocht w-orden in de gedaalde afzet mogelijkheid. „TeL" JHR. W. E. BOSCH VAN OUD-AMELISWEERD. Ridder Groot Kruis in de Orde van den H. Gregorius. Den heer Jhr. W. E. Bosch van Oud- Am elisweerd te Utrecht is op eigen ver zoek met ingang van 1 September a.s. door het Hoogwaardig Episcopaat op de meest eervolle wijze ontslag verleend aLs Secre taris van het Bestuur der St. Radboud- Stichting en als lid der Commissie van Be heer der goederen en fondsen van de St. Radboud-Stiohting, onder dankbetuiging voor de zeer vele en gewichtige diensten in beide functiën aan het Katholiek Hooger Onderwijs in Nederland bewezen. Door Z. H. Exc. den Aartsbisschop is hem namens het Hoogwaardig Episcopaat me degedeeld, dat de H, Vader zijn uitmun tende verdiensten wensdht te eeren, door hem de hoogst zelden verleende onderschei ding toe te kennen van Ridder Groot Kruis in de Orde van den H. Gregorius den Grooten. GEEN STILSTAND IN K.L.M.-BEDRIJF In verband met de aangekondigde ont slagneming tegen 1 Juli a.s. van 27 piloten der K. L. M. en de nadere mededeeling, dat 8 piloten hun dienstverband met de maat schappij niet hebben opgezegd, hebben wij bij den directeur der K. L. M. den heer Plesman, geïnformeerd of de K. L. M., wan neer er geen verandering in de situatie komt, het vliegbedrijf op 1 Juli a.s. zal stilzetten. De heer Plesman verklaarde ons woorde lijk het volgende: „Wij hebben den plicht het bedrijf der K. L. M., menschel ijker wijs gesproken, te laten doorgaan; dit zal ook gebeuren!" De K. L. M. denkt er dus niet aan de vliegdienstcn na 1 Juli te staken. Zij zal, mogelijk 'op bescheiden schaal of op an dere wijze, het bedrijf voortgang doen vin- den. ZAANDAM IN NOOD. Andere bezuinigingsvoorstellen. Het lid van den Zaandamschen gemeen teraad, de heer J. J. de Vries (R.K.) heeft in verband met de Dinsdag te houden raadsvergadering, waarin de bezuinigings voorstellen van B. en W. worden behande-d de volgende aiwijkende voorstellen bij den gemeenteraad ingediend: le. de loonkorting voor het gemeenteper- soneel te bepalen op 3 pCt. voor de salaris sen beneden 2500 (na aftrek voor gehuw den en kostwinners van 1000 voor levens onderhoud) en van 5 pCt. boven 2500. 2e. het aantal vacantiedagen van 18 te rug te brengen op 12 dagen per jaar en den vacantiebijslag te bepalen op 15.per jaar, plus 2.voor ieder kind beneden 17 jaar, tot een maximum van vijf kinde ren. En dezen vacantietoeslag alleen te ver- leenen aan gehuwden en kostwinners met een jaarinkomen van 2500.en naar be neden. B. en W. stellen voor ingevolge de ver langens van Ged. Staten over de geheele linie 3 pCt. loonsverlaging toe te passen met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1933 en ten aanzien van de vacantiebijsla- gen deze voor alle ambtenaren en werk lieden geheel te laten vervallen. DE WERKLOOSHEID. Gegevens van het Departement van Binneniandsche Zaken inzake Werkioozenzorg. Aantal ingeschreven werkloozen bij de organen der arbeids-bemiddeling in 1933 op re8p. 28/1. 25/2, 25/3 en 29/4: Geheel werkloozen 403.507 383.855, 346.210 303.797. Gedeeltelijk werkloozen 24.332, 23.387, 21.411, 19.429. Aantal personen geplaatst bij een werk verschaffing 47.603, 53.671, 57.201, 50.265. Aantal, personen gesteund ingevolge een steunregeling 139.795, 165.945, 155.441, 143.203. Aantal gemeenten dat gegevens verstrek te 1074, 1074, 1068, 997. Aantal inwoners 7.928.529, 7.928.529, 7.902.289, 7.658,456. Van 79 gemeenten met 277.109 inwoners waren op 29 April 1933 nog geen gegevens binnengekomen. De aandacht zij er op gevestigd, dat het cijfer van het aantal gedeeltelijk werkloo zen niet in alle opzichten een juist beeld van de werkgelegenheid geeft. ALG. VEREEN. VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR. Het saneeringsplan. Aan het verslag in het „Weekblad5' van de vergadering van het Hoofdbestuur der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur, ia het volgende ontleend: De mededeeling van de advies-commis sie inzake de door de 'Rtegeering te nemen maatregelen tot saneering van en steun aan het bloembollenbedrijf heeft de verga dering aanleiding gegeven tot het uitspre- preken van enkele wenschen. Aan de com missie zal te kennen worden gegeven dat de ontworpen regeling niet aan het doel kan beantwoorden indien de opruiming van overschotten plaats heeft zonder dat erfc- dieten worden beschikbaar gesteld, waar uit de aankoop tegen de vastgestelde mini mumprijzen verzekerd is. De voorgenomen registratie van de voor raden hyacinthen, tulpen en narcissen die thans te velde staan werd overbodig ge acht, wanneer de afgifte van teeltbewijzen gebonden werd aan in den nazomer en herfst voor vernietiging ingeleverde hoe veelheden bollen en voor de berekening van de verkleining van de totaal beplante oppervlakte de verhouding werd bepaald die er bestaat tusschen een hoeveelheid plantgoed en leverbaar en de grondopper- vlakte die «ij in beslag neemt. Een bekend making dat dit stelsel zou worden gevolgd moet zeer gewenscht worden geoordeeld om den binnenlandschen handel weer op gang te brengen. Besloten werd deze wenschen aan de commissie-Slingenberg over te brengen. De voorzitter van de voorloopige Com missie van advies ter voorbereiding van eventueel te treffen maatregelen tot steun en saneering van het bloembollenbedrijf deelt aan het „Weekblad" mede dat het in zijn voornemen ligt aan den Minister voor te stellen het verstrekken van teelt- bewijzen aan erkende bloembollenkweekers afhankelijk te stellen van de inlevering van in Nederland geteelde bloembollen (zoowel leverbaar als plantgoed in nader vast te stellen verhouding) in de navolgen de percentages van het thans beplante op pervlak Hyacinthen 35%. Vroege Tulpen 20%. Darwin- en andere late tulpen 35%. Narcissen 50%. Het definitieve percentage zal worden vastgesteld als de uitkomsten van den oogst en den handel bekend zijn. Door deze bepalingen worden dus de teeltbewijzen uitsluitend verkregen door inlevering van bloembollen. Ter verkrijging van zoo juist mogelijke gegevens zal met de uitkomsten der ge- gistratie bij de bepaling der percentages rekening worden gehouden. De mededeeling in het eerste communi qué, dat door de regeering maatregelen zullen worden genomen, waardoor voorko men wordt dat de prijs voor het binnenland buiten verhouding tot dien van het buiten land zoude oploopen, heeft de bedoeling van misbruiken te voorkomen. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Schrijven van Minister Verschuur aan de gemeentebesturen over het saneeringsplan. Naar wij vernemen heeft de Minister van Economische Zaken en Arbeid een schrij ven gericht tot de gemeentebesturen, waar in Zijne Excellentie te kennen geeft, dat het in zijn voornemen ligt op grond van de Landbouwcrisiswet 1933 aan Hare Ma jesteit de Koningin maatregelen voor te dra-gen ter saneering van het bloembollen bedrijf. Ter voorbereiding van de uitvoe ring dier maatregelen a-pht Z.Exc. het noodzakelijk de beschikking te krij'gen over verschillende gegevens betreffende de met hyacinthen, tulpen en narcissen boteelde oppervlakte enz. Daartoe zullen den ge meentebesturen zoo spoedig mogelijk lijs ten worden toegezonden van kweekers van hyacinthen, tulpen en narcissen, woonach tig in de gemeente, en ook van die kwee kers, die niet woonachtig zijn in de ge meenten, maar in een andere gemeente be- teelde gronden bezitten, waarop bovenge noemde bollen groeien. Tenslotte verzoekt de Minister spoedig een opgave te verstrek ken van het aantal kweekers. CONTINGENTEERINGEN. De contingenteering van porcelein en aardwerk. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft de bedragen en hoeveelheden, bedoeld in artikel 6. lid 2, van het Kon. be sluit van 27 Januari tot regeling van dei invoer van porselein, fijn sanitair aarde werk en muur- en wandtegels, waarvoor alsnog toewijzingen zullen worden ver strekt, vastgesteld voor: a. porselein op 25 pet. van bet bedrag, waarop de aanvragers overeenkomstig de bij gemeld besluit gestelde regelen ten hoogste aanspraak kunnen maken; b. fijn aardewerk op 20 pet. van dit be drag; c. sanitair aardewerk op 25 pet. van de volgens bovengenoemde regelen bepaalde hoeveelheid; d. muur-en wandtegels op 25 pet. van het overeenkomstig bovengenoemde regelen be rekende bedrag. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft de hoeveelheid, bedoeld in ar tikel 6, lid 2 van het Kon. besluit van 27 Januari tot regeling van den invoer van rij wiel buiten- en binnenbanden, waarvoor alsnog toewijzing zal worden verstrekt, vastgesteld voor: a. binnenbanden op 15 pet. van de hoe veelheid, waarop de aanvragers overeen komstig de bij gemeld besluit gestelde re gelen ten hoogste aanspraak kunnen ma ken; b. buitenbanden op 20 pet. van die hoe veelheid. INVOERRECHTEN OP REUZEL IN DU ITSCHLAND. Verhoogd van 50 tot 75 M. per centenaar. In de Reiohsanzeiger van 12 Mei wordt een verordening gepubliceerd volgens wel ke de invoerrechten op reuzel met ingang van 16 Mei as. van M. 50 tot M. 75 per centenaar worden verhoogd. Van bevoegde zijde wordt deze maatregel gemotiveerd met het feit, dat bij het bestaande tarief van M. 50 nog een omvangrijke invoer uit ■het buitenland mogelijk is. De invoer van reuzel is in April tegenover April van het vorige jaar op minder dan de helft ge daald, maar tegenover de eerste dagen van Maart is de import toegenomen. Ge durende de eerste 10 dagen van Maart be droeg de reuzel-import 8422 centenaar, ter wijl in de Laatste 10 dagen van April de invoer 22.969 centenaar heeft bedragen. Door deze ontwikkeling vreest men, dat de regeling der Duitsohe vetverzorging weer in gevaar zou komen. In de tweede plaats motiveert men de tariefverhooging met de verklaring, dat door de vermindering van den reuzel-invoer een, equivalent gevormd moet worden voor den bestaanden invoer, welke nieuw is geregeld door de overeen komst met Nederland. Regeling van den uitvoer naar Duitschland. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft, gelet op artikel 7 van het Kon. besluit van 5 April tot regeling van den uitvoer naar Duitschland en gezien zijn beschikking van 8 Mei tot regeling van den uitvoer van roode, witte en savoyekool naar Duitschland deze beschikking gewij zigd in dien zin, dat, te rekenen van 8 Mei, het daarin vastgestelde minimum van 50 cent per certificaat komt te vervallen. LOONSVERLAGING IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. De fabrikanten wenschen de C.A.0. niet te verlengen. Het Verbond van Vereenigingen van Si garenfabrikanten in Nederland en de Ned. R. K. Vereeniging van Sigarenfabrikanten hebben aan de werknemersorganisaties doen weten, dat zij het collectief contract, dat 31 Mei a.s. afloopt, onder de thans gel dende voorwaarden, niet wenschen te ver lengen. Zij verklaarden zich volgens het „Hgz." bereid 'n nieuw contract aan te gaan mits accoord wordt gegaan met een loonsverla ging van 7 pet. voor de sigarenmakers en voor het voet personeel, als sorteerders, plakkers ea. van 12 pet. Tevens wenschen zij dit jaar de vacantie, die op 6 dagen is bepaald, in te trekken. De werknemersorganisaties, te weten de R. K., Nederlandsche en Ohr. Tabaksbewer kersbonden en de Federatie van Sigaren makers gaan met deze voorstellen niet ac coord. Haar hoofdbestuurders zullen a.s. Maandag met de vertegenwoordigers der fabrikantenorganisaties confereeren ter be spreking van de gestelde voorwaarden. DE ZOMERTIJD BEGINT. DENKT ZONDAGAVOND OM DE KLOK Wij maken er onze lezers andermaal op attent, dat de zomertijd aanvangt 15 Mei a.s De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam op den dag, waarop de zomer tijd aanvangt, 2 uur in den voormiddag aanwijst, het wordt geacht te zijn 3 uur in dien voormiddag. De overgang dit j-aar naar den zomer tijd geschiedt dus in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei, 2 uur. Er wordt dan een uur minder geslapen, dat echter in October, bij den aanvang van den win tertijd kan worden ingehaald OOK INDIë'S GULDEN WORDT GEHANDHAAFD. Studie-commissie afgewezen. Aneta bericht: De volledige tekst van het antwoord der regeering op de schrifte lijke vraag van den heer H. H. Kan of de regeering bereid is een commissie in te stellen ter bestudeering van de consequen ties van een eventueele devalorisatie van den Indischen gulden, luidt als volgt: „De regeering heeft overwegend be zwaar tegen verwezenlijking van het door den heer Kan geopperde denkbeeld. Voor haar bestaat geen twijtel aan de noodza kelijkheid alle krachten in te spannen voor handhaving van de huidige goudwaarde van den Indischen geulden, gelijk ook de Nederlandsche regeering stellig voorne mens is de pariteit van den Nederland- 8chen gulden te handhaven, weshalve zij niet bereid is medewerking te verleenen aan eenigen stap. welke omtrent hare vast staande overtuiging twijfel zou kunnen doen rijzen". ROGGEINVENTARISATIE IN N00RD- H0LAND EN ZUID-HOLLAND. De Tarwe-Organisaties in Noord-Holland en Zuid-Holland maken bekend, dat zij voor ieder dezer provincies gesticht heb ben een Gewestelijke Rogge-Stichting. Als zoodanig deelen zij mede, dat door de Regeering een steunmaatregel voor rogge in uitzicht is gesteld, voor zoover deze rogge groeit op grond welke na 1905 isontgonnen. Inpolderingen of droogmakerijen gel den niet als ontginning. Alleen die landbouwers komen in aan merking, wier bedrijf geheel of overwe gend bestaat uit, sedert 1905 ontgonnen .gronden en die kunnen aantoonen, dat zij daarvan regelmatig rogge hebben ver kocht. Landbouwers, die meenen in aanmer king te kunnen komen, dienen voor 17 Mei 1933 een inventarisatieformulier van de Rogge-Stichting te hebben ingevuld. Het formulier is verkrijgbaar bij de Di rectie, Anna Paulowna-str. 20, Den Haag, en bij de secretarissen der districten van de Tarwe-Organisaties. Zuid-Holland; J. Buth Dzn., 147a, Herkingen; A. Joppe, Kaatsbaan 14, Briel- leA. W, Viskil, Klaaswaal; M. D. Noord zij, Hillevliet 20, Rotterdam; Mr. A. de Jong, Groenmarkt 11, Dordrecht; L. Fijan, Bleiswijk. Noor d-H o 11 andN. Raap, Veer- burg, Anna PaulownaA. Jansen Azn., Noordervaart, StompetorenB. Evërsen, Hornweg F 350, Sloterdijk; J. C. Beets, Hoofdweg 615, Hoofddorp; O. J. W. v. Andel, Leimuiderdijk 476, Nieuw-Vennep. Fédération Internationale des Associations des directeurs et d'éditeurs de journaux. In de heden te 's-Gravenhage gehouden internationale bijeenkomst van vertegen woordigers van vereenigingen van direc teuren en uitgevers van dagbladen is be sloten tot oprichting van een internatio nale federatie van die vereenigingen. Verr schillende vereenigingen traden onmiddel lijk tot deze federatie toe. terwijl vereeni gingen, die verhinderd waren hier aanwe zig te zijn: bij voorbaat hun instemming met de oprichting betuigden. Als voorzitter werd gekozen de voorzit ter der Zwitsersche vereeniging, de heer E. Ritmann, terwijl als vice-voorzitter werd gekozen de voorzitter van de vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers, de heer J. W. Henny. De 'vergadering behandelde verschillen de belangrijke kwesties, de belangen van directeuren en uitgevers rakende. Aan de Koningin en den minister van buitenlandsohe zaken werden telegrammen van hulde gezonden. Centrale Commissie van Nederl. Dans!eeraren-organisaties. Naar aanleiding van de genomen Rq- geeringsmaatregelen van bestuur inzake het dansen, is door de bestaande vijf er kende Nederl. Dansleerarenorganisaties opgericht de z,g. „Centrale Commissie v. Nederl, Dansleeraren Organisaties". Deze Commissie betoat uit 5 leden (uit elke organisatie één) en besloot in hare een dezer dagen te Amsterdam gehouden vergadering a. den Minister van Binneniandsche Zaken van hare oprichting officieel in kennis te stellen, en Zijne Excellentie in vraagstukken, bovengenoemde maatrege len van bestuur betreffende, van voorlich ting te dienen, indien zulks noodig mocht worden geoordeeld. b. de gemeentebesturen van advies te dienen, indien door den betrokken burge meester inlichtingen mochteD worden ge wenscht ten opzichte van de kwestie, wie moet worden beschouwd als „een geschikt geacht dansleeraar". c. Algemeene normen voor alle dans- organisaties vast te stellen, onder welke omstandigheden iemand als een geschikt dansleeraar moet worden aangemerkt en maatregelen te nemen, om een ieder, die aan deze nonnen niet voldoet, uit de or ganisaties te weren en de uitoefening van het vak te beletten, en onmogelijk te maken. VALKENBURG (L.) Hotel JANSSE^d (fHIL# Dr. Herman) Bonds- hotel. Telef. 65 -I^Centr. verw. Alle comf. Schitterende taijjT Gr. garage. Eig.- luxe touringcar. V. enlaseiz. fl. 3.75seiz. fl. 4.25, clubs reductie. 1 4718 RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. In de verdachtenbank nam plaats de brandstoffenhandelaar W. W. Jzn uit K'o u d e k e r k a. d. R ij n, wien tenlaste was gelegd diefstal van een foxterrier. Verdachte was met zijn auto te Rijnsater- woude geweest en had daar een bovenge noemde hond, welke onbeheerd aan den weg werd aangetroffen in zijn auto mede genomen naar huis. De eigenaar is later te weten gekomen dat verdachte de hond in zijn bezit had. Bij onderzoek bleek, dat verdachte dezen hond in het Asyl te Lei derdorp had ondergebracht en later werd de hond door de politie in beslag geno men. De Officier van Justitie requireert, dat verdachte zal worden veroordeeld tofe een geldboete van 75.subsidiair 75 dagen hechtenisè De Politierechter onmiddellijk vonnis wijzende veroordeelde de verdachte W. tot 60.subsidiair 30 dagen hech tenis. Terzake van beleediging van de Gemeen teveldwachter M A. v d. B. der gemeente Noo rdwijkerhout stond terecht 'de 22-jange P. Adr. O. uit Lisse. >e.\.;\tit had op 2 April verdachte aangehouden, omdat deze zijn rijwiel bereed toen het niet voorzien was van een brandende lan taarn. Later is verdachte toch wederom zonder licht gaan rijden. Eenigen tijd daarna werd verdachte verbaliseerd door den verbalisant wegens het zonder licht rijden. Verdachte heeft toen den veld wachter minder hoffelijke woorden toege voegd, waardoor deze zich beleedigd acht te. De Officier van Justitie requireert, dat verdaohte zal worden veroordeeld tot een geldboete van 25.subsidiair 25 dagen hechtenis. Voor de Politierechter moest terecht staan Adr. v. d. G., uit R ij n s b u r g, wien tenlaste was geltgd, dat hij te Noord- w ij k - B i n n e n op den Gooweg was aangetroffen, terwijl hij een vrachtauto bestuurde en niet de bevoegdheid daartoe had. Verdaohte was bij een vonnis van den Leidschen Kantonrechter voor 1 jaar ont zegd om motorrijtuigen te besturen. Als getuige werd gehoord de verbalisant de majoor der Rijksveldwaoht, de heer Es- huis. De Officier van Justitie requireert, dat verdachte zal worden veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. De Poli tierechter onmiddellijk vonnis wijdende veroordeelde de verdachte tot een maand gevangen isstraf. Na het hooren van den caféhouder P. P. uit Katwijka. Zee eischte de Offi cier van Justitie tegen de niet versohenen P. A. D. een geldboete van 15.subsi diair 15 dagen hechtenis wegens huisvre debreuk. De Politierechter veroordeelde de verdachte tot dezelfde straf. De N o o r d w ij k e r L. A. Z. i as niet verschenen. Verdachte moest terecht staan terzake, dat hij zich z-onder toestemming van de Directeur der Noordwijksche Radio Centrale heeft aangesloten aan dat net. Als getuige werd de Directeur van bovenge noemde Centrale, de heer van Reizen ge hoord, die een en ander van zijn bevinding mededeelde. De officier van Justitie eisch te tegen verdachte een geldboete van 25 subsidiair 25 dagen hechtenis. Overeen komstig den eisch werd de verdaohte door den Politierechter veroordeeld. Terzake van mishandeling van v. d. V. uit K a t w ij k stond terecht A. VI. uit Wassenaar. Verdachte zou getuige v. d. V. op den Katwijkschen weg met een voor werp eenige slagen hebben toegediend, waardoor getuige zich onder geneeskun dige behandeling heeft moeten stellen. Verdachte gaf een lang relaas van een en ander wat de oorzaak van de mishandeling is geweest. Verdachte bekende getuige met een ketting waaraan een slot was beves tigd tegen getuige v. d. V. te hebben ge slingerd. De Officier van Justitie requireerde, dat hij zal. worden veroordeeld tot een geld boete van 25.subs. 25 dagen hechtenis. De Politierechter onmiddellijk vonnis wij zende veroordeelde de verdachte A. V. to(- een geldboete van 20.subs. 10 dagen hechtenis. Een 19-jarige winkelbediende, thans gedeti neerd, is door den Haagschen Politierechter terzake van oplichting, gepleegd te Leiden ten nadeele van den banketbakker van N. aan de Doezastraat. bij wien hij onder valschen naam gebakjes etc. kocht, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf en ter beschikking gesteld van de Regeering. Met het oog een nog door verdachte te ondergane straf van 3 maanden requireerde het O. M. terugbrenging van de opgelegde, straf tot een week zonder bijkomende straf KERKNIEUWS Z.H.Exc. de- Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Woensdag veen audiëntie verleenen. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVE~' ^EN!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10