DINSDAG 9 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGEVAL OP DEN WEG ROERMOND-ECHT. WOONWAGEN DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. ELF PERSONEN ER ONDER EN GEWOND. Gisteravond ongeveer kwart voor ne gen reed op den weg Echt-Roermond, ter hoogte van het kasteel Hattem een woonwagen, waarin 11 personen gezeten waren. Op dat moment werd de woon wagen, welke getrokken werd door een paard, ingehaald door een autobus, be stuurd door zekeren J. Smeets te Lin nen. Vermoedelijk door het slechte achter licht zag de bestuurder den woonwagen te laat. Hij traehtte nog uit te wijken, doch mede door de gladheid van den weg kon hij een aanrijding niet meer voorkomen en met een snelheid van on geveer 40 K.M. reed de bus op den woonwagen van achteren in. De woon wagen werd van den weg geslingerd en kwam totaal vernield in een sloot aan den kant van den weg terecht. De in zittenden, behalve eenige oudere per sonen waren eenige kinderen in den wagen, moesten van onder de overblijf selen van den woonwagen vandaan wor den gehaald. Twee kinderen, beide jon gens van ongeveer tien jaar oud, waren er het ergst aan toe en moesten met ernstige wonden per auto naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond wor den overgebracht, waar zij ter verple ging werden opgenomen. De woonwagen bewoners bleken te zijn zekere familie Jager uit Geleen. Een vrouw had eenige wonden in het gelaat bekomen, terwijl de andere acht slachtoffers er met lichte verwondingen, meerendeels builen, lichte kneuzingen en schrammen afkwamen. De chauffeur van de autobus was on middellijk met een andere auto doorge reden naar Roermond, om daar de po litie van het gebeurde in kennis te stel len. Deze ging op onderzoek uit, terwijl geneeskundige hulp eveneens spoedig ter plaatse was. In de autobus had al leen de bestuurder gezeten. De bus werd zwaar gehavend. De chauffeur Smeets was op weg van Linnen naar Roermond om daar arbeiders te h.alen om deze naar hun werk te brengen. Naar wij nader vernamen heeft een jongen een been gebroken, terwijl de tweede gewonde knaap een schedelfrac tuur heeft opgeloopen. Volgens de ver klaring van den chauffeur reed de woon wagen geheel rechts van den weg, doch hij had den woonwagen eerst op het laatste moment ontdekt in verband met het feit, dat deze wagen geen groot achterlicht had. Voorop hing een gewo ne stallantaarn. De politie van Roermond heeft pro cesverbaal opgemaakt en stelt een na der onderzoek in. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Man en vrouw met gebroken been opgenomen. Nabij Terheijden heeft een botsing plaats gehad tusschen een motorrijwiel uit Breda, waarop de heer J. en zijn echtge- noote gezeten waren en een Fransche luxe-auto, die uit de richting Moerdijk kwam. Doordat de auto een bocht in den weg verkeerd nam, reden beide voertui gen op elkaar. De heer J. en zijn vrouw werden van den motor geslingerd en bei den met een gebroken been opgenomen. De Fransche auto werd in beslag genomen terwijl do ohauffeur in verzekerde bewa ring werd gesteld. Het parket uit Breda stelde een onderzoek in, AUTO OVER BRUGLEUNING BLIJVEN HANGEN. HET GIETIJZEREN HEK WEGGERITST. De vier inzittenden kwamen er goed af. De heer H. kwam met zijn luxe-auto, waarin gezeten waren de heer v. Sch. uit «Bosch en de heer de R. met zijn doch tertje uit Waalwijk, met groote vaart uit de richting Waalwijk. Bijna aan de brug o\er het kanaal in de Baardwijksche overlaat gekomen, wilde hij een andere auto passeeren en gaf daartoe vol gas. Hoogstwaarschijnlijk heeft H. door de groote snelheid, de macht over zijn stuur verloren, want toen hij de brug wilde op rijden, slipte de auto en reed tegen het gietijzeren hek, dat langs de betonnen brug loopt. Een 8-tal palen, met ijzeren tusschenverbindingen, werd finaal afgere den en stortte met geweldig geraas van de 4 a 5 Meter hooge brug in het kanaal, meldt de „N. Tilb. Courant." Een der ijzeren verbindingsstukken drong door de ruit van het portier en ver brijzeld^ de ruit. De heer H. kreeg echter met groote tegenwoordigheid van geest zijn wagen tot stilstand, toen deze reeds met het rechterwiel boven het kanaal stond. Vreeselijk geschrokken, konden de inzittenden zich uit de auto werken. De heer H. alsmede de heer v. Sch. en het dochtertje van den heer de R., hadden geen letsel bekomen, doch de heer de R. had verwondingen bekomen aan de rech terhand en klaagde over heviee pijnen in den rechterarm. Direct schoten bewoners der in de' nabijheid staande woningen toe en met vereende krachten werd de zwaar gehavende auto boven het kanaal weg ge sleept en lang den weg geplaatst. Na on derzoek bleek, dat de auto aan den rech terkant geheel was ingedrukt de ruiten waren verbrijzeld evenals de spatborden, de treeplank en de bumper. Hoewel de materieele schade zeer groot is, mag men in dit geval nog van geluk spreken. Was de auto nog enkelo centimeters verder gereden, dan was zij in het kanaal gestort en was de ramp niet te overzien ge weest. De schade aan de brug is begrijpe lijk ook zeer groot, doch de heer H. bood onmiddellijk aan, alle. kosten te vergoe den, die uit dit ongeval zullen voort vloeien. ERNSTIGE MOTOR-ONGELUKKEN. Zondagmorgen vroeg kwam de motor rijder J. W. M. Daaldcrop, wonende te Til burg met zijn motor, terwijl hij reed in de richting Eindhoven in de kom van het dorp Oirschot, in botsing met een muur. Tex- ploatse in de Nieuwstraat is een huis, dat cenigszins vooruit steekt en is de doorgang daar smaller dan elders. Op onverklaarbare wijze reed D. met zijn motor in volle vaart tegen den muur op, en bleef zwaar gewond op den weg liggen. Een paar vrienden, oveneens op een motor, riepen direct gees telijke en geneeskundige hulp in. Dr. Loba-ch gelastte overbrenging naar het R. K. Gasthuis. Men vreest voor het leven vaji den ge wonde. Drie gewonden. Den heer O., wonende aan de Duitsche Poort te Maastricht is Zaterdagavond een ernstig motorongeval overkomen. Bij heb belangstellend aohterop rijden van den renner F., die het 24-uren-record zonder ganigrnaking poogde te verbeteren, heeft de heer O. met zijn motorrijwiel op den Heerderweg een tweetal personen aange reden, die den weg wilden oversteken. O. werd van zijn motorrijwiel geslingerd en bekwam zoodanige ernstige wonden en een schedelbreuk, dat hij in zorgwekkenden toestand moest worden opgenomen in het Ziekenhuis Calvoriënberg. De beide aangeredenen waren er even eens ernstig aan toe, doch konden naar hunne woningen worden overgebracht. Dx. Knippenberg verleende de eerste genees kundige hulp. AUTO TEGEN EEN BOOM. Wielrijdster aangereden. Op den Tilburgschen weg, nabij den Driesprong onder Dorst, hoeft een auto ongeval plaats gehad. Do heer H. uit Breda kwam, met zijn vrouw en mevr. E. met een auto van de golfclub onder Mo lenschot. Na een auto gepasseerd te heb ben, is de wagen van den heer II. gaau slingeren, waarbij hij met een tamelijk groote vaart tegen een boom langs den weg reed, waar juist mej. v. G. uit Bre da por rijwiel voorbijkwam. Zij werd aan gereden en brak een dijbeen. Het meisje is naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda vervoerd. De heer II. bekwam snijwondon aan hoofd en armenmevr. H. liep oen lichte hersenschudding op; mevr. E. bekwam wonden aan het gelaat. AANVARING OP DE SCHELDE. Tusschen Zweedsch stoomschip en Harwichboot. Zondagmorgen omstreeks vier uur heeft op de reede van Vlissingen een aanvaring plaats gehad tusschen de naar Antwerpen varende Harwich-boot „Malines" cn het 945 ton groote Zwecdsche stoomschip „Ja maica"' met stukgoed en ijzer onderweg van Antwerpen naar Rotterdam. Dit s-clnp werd aan bakboord bij het tweede luik ge troffen cn zonk bijna onmiddellijk, zoodat de 17 opvarenden slechts alleen enkelo za ken van zioh zelf konden redden. Zij zijn door de afhaalboot van het Belgische loodswezen opgepikt en te Vlissingen aan wal gezet. Zij kondon over de oorzaak van de aanvaring niet veel medodeelen en zijn naar Rotterdam vertrokken. Van het ge zonken schip steken alleen de beide mas ten iets boven water uit. De „Jamaica" was een schip van 36 jaar oud. De Harwichboot bekwam slechts lich te averij en kon de reis naar Antwerpen voortzetten. Het verloren schip behoorde aan de reedcrij Swen Salem te Stockholm. OUDE MAN DOOD OP BED GEVONDEN Zondagavond omstreeks 11 uur geraak te de 78-jarige J. J. te Groningen in het Eemskanaal aldaar. De man werd bijtijds uit het water opgehaald en per brancard naar het hoofdbureau van politie gebracht, vanwaar zijn zoon hem naar huis bracht. Een paar uur later vervoegde de zoon zich aan het hoofdbureau van politie met dc mededecling, dat zijn vader dood te bed leg. Door den politiedokter werd de dood geconstateerd, terwijl tevens bleek, dat de man een ernstige wonde aan het hoofd had, welke hij toen 'hij het politiebureau verliet niet had. Gistererf werd de justitie met het feit in kennis gesteld en in afwachting van het nader onderzoek is de kamer waar het lijk ligt, verzegeld. Naar de ,,Msbd." verneemt, heeft de po litie en recherche te Groningen ingestel de onderzoek naar de oorzaak van het sterven van den 78-jarigcn J. uit de Pa pengang aldjaar, die na een val in het Eemskanaal, met een bloedende hoofd wonde dood in zijn woning werd gevonden uitgewezen, dat niet aan een misdrijf be hoeft te worden gedacht. ONDER EEN PAARD GEKOMEN. Gistermorgen sloeg het paard van een wagen van de expediteurs gebrs. de Haas, te Veenendaal, op hol. Nabij het station lien het paard tegen den loopjongen H. v. Dijk, op die op dat moment ter plaatse met de fiets passeerde. De jongen werd met ernstige hoofdwonden opgenomen en later naar de ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Programma's voor Woensdag 10 Mei. Huizen, 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. S.159.30 Graniofoonpl. 10.30 Morgondiensl o. 1. v. ds. J. Verkuy!. 11.00 Orgelspel. 12.15 Graniofoonpl. 12.302.00 Kwintet-concert o. 1. v. P. v. d. Hurk en Graniofoonpl. 2.30 Graniofoonpl. 3.30 Concert. Mevr. M. Grebe de Lange (sopraan) en het Amsterd. lustrum. En semble (viool, cello, piano). 5.00 Kindoruur. 6.00 Kinderkoor o. 1. v. Lui6e Lauenroth. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Bclastingpraatje. 8.00 Goref. Evang. Zangkoor Wijk II te Utrecht o. 1. v. A. II. Willemse. 9.00 Dr. H. F. J. Westerveld: Autarkie. 9.30 Concert. H. v. d. Vegt (viool), H. v. d. Ven (alt-viool), P. Voenstra (hoorn) en nir. P. 11. M. Hoogcnbergb (piano). 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. VAR A-Uitzending. 8.00 Orgelspel C. Stoyn. 8.30 Grajnofoonpl. 9.00 VARA-Klciuorkest o. 1. v. H. de Groot. 9.30 Gramofoonpl. 9.40 Vervolg orkestconcert. 10.00 Morgenwijding V PR O. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.C. Rijken (declamatie), VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot en Graniofoonpl. 12.00 „Dc Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins en Gramofoonpl. 2.00 Zenderverzorging. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kinderuuirtje. 5.30 „De Flicrctluitors", o. 1. v. J. v. d. Horst en Gramofoonpl. 6.30 RVU: Mevr. dr. J. C. Proost-Thodcn van Velzen: Dc leegheid van het heelal. 7.00 Causerie vanwege het. NVV. J.15 Concert door L. v. Cocvcrden (viool) en J. Broolthousc McCarthy (piano) cn Gramofoonpl. 8.00 Causerie door E. Kupers. 8.20 „Leven in dezen tijd", tekst van Kastner, muziek van F. Nick. M. m. v. VARA-Tooneel, VAR A-Orkest, gem. koor, P. Collins (cabaretier) cn Ficntje dc la Mar. Leiding: H. de Groot. Regie: W. v C&ppellen. 10.20 Vaz Dkiif. 10.30 Orgelspel J. Jong. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 9.35 M orgon w ij d i ng. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.0510.20 Lezing. 11.20 Orgelspel Q. Mac Lean. 12.05 Western Studio-orkest o. 1. v. Fr. Thomas. 12.50 Gramofoonpl. 1.45 Voor de soholcn. 2.50 Stcd. orkest Bournemouth o. 1. v. M. Biro'u en Haydn Wood. M. m. v. A, Brosa (viool). 4.05 Orgelspel door R. Foort. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Brahms' Sonates voor piano en cla rinet. 6.10 Gezondheidspraatje. 6.25 en 6.50 Lozingen. 7.20 Hal Swain en zijn Band. 8.05 Nina Mae Me Kinney (Noger-Zan- gres in haar repertoire. 8.20 Berichten cn lezing. 9.00 BBC-Theater-orkost o. 1. v. St. Ro binson m. m. v. G. Voilé (sopraan). 10.10 Voordracht. 10.15—11.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. Radio Paris, 1724 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.35 Concert d. h. Omrooporkeat. 11.50 Orgelconcert. 12.23 Vervolg orkostconecrt, 6.40 Gramofoonpl. 7.20 Uit Boedapest: Conoort door d« Liszt-verecn. o. 1. v. F. Reiner. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Conoert uit Re>sL „Wivex". 2.20 Gramofoonpl. 2.501.50 Ouirooporkosl o. 1. v. L. Gröu- dahl. 7.20 „S&mson", oratorium \oor solisten, koor, piano en orkest van G. Fr. llündol. Leiding: Niels Anderson. 10.10—11.50 Dansmuziek uit Rest. „RiU" o. 1. v. Otto Linglon. Langen berg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Populair concert o. 1. v. Morton, ra. m. v. bariton. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf, m. m. v. so praan. 1.50 Gramofoonpl. 3.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 5.35 Gramofoonpl. 6.20 Rijks zending uit Heilsberg: Orkest, koor cn tenor o. 1. v. Kcid'.cr. 7.50 „Dio Jugend ruft", epel van Vollmcj. Regio: Richt. 9.15—11.20 Concert o. 1. v. Eyaoldt. Rome, 441 M. 8.05 „Germaniia", oi>era van Franchetti. Koorl.: Gasolari. Orkost.l.: Santarclli, lu de pauze: Oauserie. Na afloop: Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.: 11.20 Dansmuziek. 12.30 Gramofoonpl. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. Waljwit. 5.20 Gramofoonpl. 5.50 Dito. 7.20 Dito. 7.55 „Vrcomdo machten" van Olav Si- griden. 8.20 Concert o. 1. v. A. Fellornan. 58 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Dansmuziek. 4.20 en 5.35 Gramofoonpl. 5.50 Kamermuziek door Sextet. 7.20 „De Mascotte", operottc van Audraiu Leiding: K. Walpot. 9.30 Dansmuziek uit St. Sauveur, Brus sel. Z o e s c n, 1635 M. 7.20 „Lachende Wissenschaft", vroolijk uurtje m. ni. v. solisten, koor cn orkest. 8.20 Gerd. Fricke leest uit Timmermans „Pallieter". 8.50 Vroolijke Avond uit Miinahcn. 9.40 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Concert uit Königsborg. Gemeentelijk Radio-Distributiebodrijf te Leiden. Woensdag (3o Programma). 813.35 Langonberg. 13.3514.2Q North Regional. 11.20—16.20 Daventry. 16.20afloop: Brussel (VI.) RECHERCHEUR TE NIJMEGEN WEGENS CORRUPTIE ONTSLAGEN. Tegen een der rechercheurs van het po- litie-corps tc Nijmegen waren reels eeni- gen tijd geleden klachten ingebracht over wangedrag. Naar wij vernemen, is deze rechercheur v. II. thans ontslagen. De commissaris van politie cn het hoofd van dc rccherohe genieten nog steeds ziekenverlof en zullen zich eerst daags aan oen keuring onderworpen. Wij vernamen nog, dat de burgemeester reorganisatie van het corjxs overweegt in verband met veranderde tijdsomstandig heden. Geruchten, dat er sprake zou zijn. van eenigerlei corruptie in het Nijmeegsch politiecorps, kunnen pert inent worden te gengesproken, De geheelo corruptie blijft beperkt tot den thans ontslagen recher cheur. »Tijd." FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). £4) „Dat heb je wel. Je hebt alles, dat je tot nu toe verdiend hebt, aan je vader ge geven en je moet toch wat zakgeld heb ben. Ik wilde, dat je je vader maar mee hierheen gebracht hadhij zal wel den ken, dat we ontzettend ongastvrij zijn. Bovendien, mijn kind", en er kwam even een ondeugende schittering in haar oogen, „ben ik erg nieuwsgierig om kennis te ma ken met kolonel Baxter, en Ze va veeg abrupt, want de deur van do slaapkamer vloog opeens open en Almer, het jonge factotum van de villa, kwam met een doodsbleek gezicht, starre oogen en verwarde haren de kamer binnenstuiven. Juffrouw Pamela, die er onwrikbare fat soensbegrippen op na hield, gaf een gille tje, trok de deken omhoog tot aan haar hals ze zat recht op in bed en vroec, overstelpt door verontwaardiging, hoe Ai mer het in zijn hoofd kreeg om op deze schaamteloozc manier de slaapkamer van een dame binnen te dringen. Maar de jon gen had blijbaar vreeselijk nieuws mede tc deelen, want juffrouw Pamela's ontzetting maakte niet den minsten indruk op hem, en Anita, die onmiddellijk bedacht, dat haar onberekenbare vader den nacht in „Het Vergulde Hert" had doorgebracht, wachtte met stokkenden adem en trillen de lippen op wat. er komen zou. Zou h ij iets gedaan hebben, dat schande en jam mer over haar bracht „Er het vannacht stamelde Almer, niet in staat den zin af te ma ken. „Wat is er vannacht?" droeg Anita, terwijl ze den jongen bij de schouders pakte en hem in haar opwinding heen en weer schudde. „De oude Tollhurst. „H^eft hij weer opium gerookt 7" vroeg nu juffrouw Pamela op haar beurt. „Hij is dood." „Dood riepen de beide dames als uit één mond. „Vermoord. Geworgd. En de beker is verdwenen." „Is de oude Tollhurst vermoord en de beker gestolen?" hijgde juffrouw Pamela. „Ja, juffrouw", antwoordde Almer. aan stalten maken om heen tc gaan, omdat hij zag, dat de oude dame opgewonden als ze was door de ontstellende tijding, wilde opstaan. „Toen meneer Grot ton tegen acht uur bij de kerk kwam, zag hij, dat de deur nog gesloten was en van den ouden Toll hurst was nergens een spoor te bekennen. De geestelijke begreep er niet vanhij kwam hierheen en vroeg aan meneer Dawson of ik even mocht gaan kijken, waar de oude man bleef, omdat hij zoo gauw niemand anders bij de hand had. Meneer hier vond bet natuurlijk goed. Ik ging naar het huisje en vond den ouden Tollhurst op zijn bed, een zakdoek stijf om zijn keel en zijn gezicht heclemaal zwart. Ik holde terug om dadelijk aan menepr Gretton te zeggen, wat ik gezien had. Hij stond voor de kerk met een paar menschen, die inmiddels waren ge komen om dc dienst bij te wonen. Meneer Dawson cn jongenheer Julius waren daar ook. Ze gingen niet zijn allen naar het huisje en meneer stuurde mij hierin om u te vertellen, wat er gebeurd is. Juist toen' ik naar binnen wilde gaan, kwam jongen heer Julius aanrennen en zei, dat do be ker ook verdwenen was...." Almer wilde er nog wat bijvoegen, maar juffrouw Pamela viel hem gejaagd in de rede ,Ik weet nu genoeg, Almer ga nu maar, dan kan ik opstaan." En zoodra het factotum dc deur achter zich had diclit- gedaan, veerde ze uit bed, zóó kwiek, als of ze zeventien en niet zeventig was. Juffrouw Pamela begon haastig toilet te maken en Anita ging naar beneden om de kinderen te zoeken. Ze moest be letten, dat deze ondernemende rakkers hun nieuwsgierigheid op de plaats van het misdrijf gingen bevredigen. Haar her sens werkten koortsachtig, terwijl ze de trap afliepin namelooze beklemming vroeg ze zioh af, of haar vader iets met de tragedie uitstaande had. Hij had giste ren den beker in Tollhursl's handen ge zien, toen deze hem in de deur van zijn huisje aan het poetsen was en zijn begeer te om het kostbare voorwerp te bezitten was maar al te duidelijk geweest. Kolonel. Baxter op dit punt maakte zijn doch ter zich niet de minste illusies was er de man niet naar om voor iets terug te deinzen, als hij kans meende te zien geld of een waardevol stuk machtig te worden. Maar aan den anderen kant betwijfelde ze toch of haar vader, hoe slecht hij ook was, in .koelen bloede een ouden man zou vermoorden. Misschien in drift., wanneer de koster getracht had den schat, die aan zijn hoede was toevertrouwd, te ver dedigen. Maar wanneer Tollhurst in een diepen opium-slaap gedood was, dan wist ze zeker, dat. haar vader onschuldig moest zijn. Zóó laf en laaghartig was hij niet In de eetkamer vond ze dr. Dawscon in gezelschap van Lionel Fanshaw, die ook de vroege godsdienstoefening, welke thans door de plotselinge en algemecne verwar ring niet kon doorgaan, had willen bijwo nen. „Het is verschrikkelijk, juffrouw Bax ter", begon de heer des huizes bedrukt. „U hebt het natuurlijk al van Aliner ge hoord: de oude Tollhurst geworgd cn de beker verdwenen.... Het lijkt wel....' „Praat u er alstublieft niet verder over, meneer Dawson", viel de jonker hem in de rede, bezorgd naar Anita's bleek, ont steld gezicht kijkend. „Juffrouw Baxter is al heelemaal van streek. We moeten haar en juffrouw Pamela er zooveel mogelijk buiten houden." „Neen, dat is absoluut niet noodig; ik kan- er wel tegen", verklaarde Anita snel, „en juffrouw Pamela ook. Ze is zich op het oogenblik aan liet kierden. Maar de kinderen moeten uit de buurt van het huis je blijven." Meneer Dawson, geheel vervuld van do vreoselijke misdaad, die hem zoo wreed uit zijn rustig wereldje van studie en ge leerden arbeid had gerukt, keek ver strooid op. „Waar zijn ze cicnlüh? Wacht eens. nu herinner ik me, dat ik ze het graavcld zag oversteken, toen...." „Dan zijn ze naar het huiR gegaan", on derbrak de gouvernante hem verschrikt terwijl ze snel naar de derr liep. „11 moet ze dadelijk achterna! Ze mogen hot lijk niet zien. „Julius hééft hel al gezien", merkte do jonker droog op. „Hij is met zijn vaden inecgeloopcn, toen Almer kwam vertellen, dat de oude vermoord was." „Is het werkelijk moord?" vroeg Anita, terwijl ze ccn oogenblik bij de deur bleet' staan. „Wat kan liet anders zijn?" meende dr. Dawson. „Tollhurst is in zijn slaap ge worgd met een zakdoek. De beker is ver- „Ilctgcen bewijst, dat diefstal het mo tief van den moord is", vulde Fanshaw aan. Ik heb het huisje altijd een onveilige bewaarplaats gevonden, vooral nu de oi.do man zich den laatstcn tijd aan opium is te buiten geixaan. Ik voor mij ben over- tuigd, dat hij vannacht weer iu oen die- pen roes is geweest en in zijn verdooving geworgd werd door een of anderen land loops r, die wist, dat. de beker in dc eiken houten kast geborgen was." „Iedereen wist, dat hij zich daar bevond en toch is nooit te voren een poging ge daan om hem te stelen", bracht de ge leerde op pcinzcodcn,toon in het. midden. En daarop: „ea je even met me mee naar mijn kamer Lionel? Ik wilde een brief schrijven aan den inspecteur van po litie in Tarhaven missohien kun je me op enkele punten advies geven. Vcldwach ter Dorkins staat bij bet. huisje op post, maar liet is toch beter zijn chef er direct bij te halen." „Dan hoop ik maar, dat Dorkins de kinderen niet naar binnen heeft laten gaan', zei Anita. Ze verliet de kamer en spoedde zich door de laan, die zo den eersten avond van haar verblijf op „De Olmen" reeds met nieeneer Dawson en de kinderen was gegaan, m:tr het huisje van Tollhurst. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9