DINSDAG 9 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Emmabloem. De jaarlijksche Emma- kloem-collecte zal a.s. Woensdag alhier Worden gehouden. Als gewoonlijk zal aan deze collecte wederom een verloting wor den verbonden met fraaie prijzen. Een groot aantal jongedames heeft zich bereid verklaard, de bloempjes en loten aan den man te brengen. Het geheel staat onder leiding van Mevrouw Payens, geassisteerd door de beide huisbezoeksters, de Eerw. Zuster Leonardine en Zuster Ter Horst en de dames J. Sbruick en C. A. H. Lycklama en voorts met de gewaardeerde medewer king van de dames Echtgenooten der Ge- neesheeren. De zuivere opbrengst komt uit sluitend ten goede aan de tuberculose-be- strijding in eigen gemeente. Ten einde aan te toonen. hoezeer de hoop van het comité gevestigd is op de re sultaten van deze collecte, noemen wij eenige cijfers uit het mooie werk der Tu- berculose-bestrijding en der zuigelingenbe scherming. In 193-2 waren ingeschreven voor huis bezoek 119 gezinnen met 146 patiënten. Het aantal huisbezoeken bedroeg 2812. Uitge zonden werden naar sanatoria en kinder hospita 1. man, 3 vrouwen en 10 kinderen. Het aantal woningverbeteringen was 9, ter wijl aan 9 gezinnen toeslag op de huis huur werd verstrekt, om deze gezinnen in een betere woning te kunnen huisvesten. In de Lighal werden verpleegd met vol ledige voeding 30 patiënten met 4044 ver- pleegdagen. 0,p het consultatiebureau voor zuigelin gen werden overgeschreven van 1931 67 zuigelingen, terwijl 108 zuigelingen nieuw werden ingeschreven. Het aantal consulten was 1195; het aan tal huisbezoeken 369. Geen wonder, dat wij deze collecte gaarne in de algemeene be langstelling aanbevelen. Helaas zijn er tee kenen van een toenemend aantal gevallen van tuberculose in de laatste maanden, zoo dat uitbreiding van dezen hoogst belangrij ken arbeid voor de volksgezondheid niet is uitgesloten. E. H. B. 0. Bij het gehouden eind examen der vereeniging E. H. B. O. onder leiding der doktoren Boonacker, Versluys en Ten Hoopen zijn geslaagd de heeren J. v. d. Linden, L. Schoonderibeek, H. Vledder en H. J. Warmerdam. Publieke Telefooncellen. Door het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie is aan B. en W. verzocht in deze gemeente een 2-tal publieke telefooncellen te mogen platasen. Dit verzoek is" ingewil ligd; één der cellen zal geplaatst worden nabij het politie-bureau, de ander in het noordelijk deel der gemeente nabij Patri monium. Het is een toe te juichen maat regel en faciliteit. Verdwijnend oud-Hillegom. Weer zal een stukje oud-Hillegom verdwijnen, n.l. de boerderij Loosterweg I en Margrieten laan. Een modern woonhuis zal er voor in de plaats komen. We vinden het heelemaal niet erg; het was wel een stukje „oud" maar geenszins een stukje „mooi" Hille- gom. Rotterd. Bank. Het gebouw der Rot- terdamsche Bankvereeniging aan de Wee- resteinstraat zal een belangrijke verbou wing en uitbreiding ondergaan. Er komt ook een brand- en inbraakvrije loketten- kluis. Het is geen luxe, daar dit het meest primitieve gebouw op bankgebied jaren is geweest. KATWIJK. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente morgen avond ten 7.30 uur. Punten van behande ling: 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Voorstel tot benoeming van leden van de Commissin van Toezicht op de be waarscholen. 3. Voorstel tot het benoemen van cam missies voor het nazien der reke ningen dienst 1932. 4. Voorstel tot het in erfpacht uitgeven van grond. 5. Voorstel in zake exploitatie van het kampeerterrein. 6. Voorstellen tot verkoop van grond. 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring van land, enz. 8. Voorstel tot het financieren van de uitgaven in verband met den bouw eener Kwakel'brug. 9. Voorstel töt aankoop van grond, uitmakende „de Zwarteweg". 10. Voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de doortrekking van den Zuid-Boulevard. 11. Voorstel tot het pach ten van een strandgedeelt-e in verband met de verlenging van den Zuid-Boulevard. 12. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet ten behoeve van vernieuwing van een afrit naar het strand. 13. Voorstel tot het verlengen van de steunregeling voor werk loon arbeiders. 14. Voorstellen tot wijzi ging begrooting van de gemeente dienst 1932 en 1933 en van het grondbedrijf dienst 1933. 15. Voorstel bot vaststelling der re kening van de Gezondheidscommissie over 1932. 16. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de zeebaden en het straud. 17. Voorstel inzake afsluiting van de Gast huissteeg. 18. Voorstel tot het uitbetalen van drie maanden salaris aan de weduwe van den overleden agent van politie G. A. Schaap. 19. Rondvraag. SASSENHEIM. aanrijding. Gisteravond had op de (Hoofdstraat een aanrijding plaats tusschen een auto on een melkwagen van de melk fabriek „Hollandia" alhier. De oorzaak ie te wijten aan het plotseling omhalen van de auto, welke bestuurd werd door een dame. Een der wieion van den melkwagen word geraakt en vier volle melkbussen rol den over den weg. Ongeveer 25 liter melk gin verloren en een wiel werd verbrijzeld. Verzekering dekt de schade. Diefstal. In de afgeloopen week is ten nadeele van zekeren H. alhier een splinter nieuwe fiets, welke hij even onbeheerd had laten staan, ontvreemd. N00RDWIJK. St. Joseph-Gezellen. Hoewel beschei den, is het Beschermfeest van St. Joseph door onze Gezellen op een spontane wijze herdacht, allereerst door een algemeene H. Communie in de H. Mis van 7 uur en des avonds in een feestelijke bijeenkomst in de groote zaal van het Juvenaatsgebouw, waarbij vele oudere eveneens hun belang stelling toonden» De vice-praes68 kap. Heemskerk, opendo deze bijeenkomst met de Kolpingsgroet, waarna het hem een groot genoegen deed, zoovelen op dezen avond te mogen welkom heeten en deed dit wel in het bijzonder tot den Raad van Bestuur en de ouders der Gezellen. Het beschermfeest van St. Jo seph hetwelk dezen dag in de Kerk wordt herdacht, heeft voor onze gezellen toch wel een bijzondere beteekenis, daar wij ons allen gesteld hebben onder de hoede van dezen grooten patroon-heilige. Hoewel deze avond bescheiden was opgezet, hoopte Z.Eerw. dat dit toch naar aller genoegen zou zijn. Eén punt der agenda stemde Z.Eerw. vreugdevol en wel de installatie van nieuwe leden, want steeds mocht de Gezellen-vereeniging bogen ap een flinke vooruitgang. De afdeeling telt thans 133 leden. Na het uitspreken van de plechtige ver klaring, installeerde do vice-praeses een 12-tal nieuwe leden, waarvan hij verwacht te dat allen goede gezellenleden in de toekomst zouden zijn. Hierna werd overgegaan tot de vertoo ning der film „Hoe ik mijn kind gedood heb" van Pierre l'Ermite, een zeer prach tig en leerzaam filmwerk. Vervolgens een Pathé-revue en de komische 2-acter „Maak je niet bezorgd". Een en ander vormde een recht genoeglijke avohd voor Gezellen en genoodigden. RIJNZATERWOUDE. Protestvergadering. Op Maandag avond werd alhier dn Café de Boer een pro testvergadering gehouden ter zake de slechte toestand van den Heeren weg door den Vierambaohtspolder naar Alphen a. d. Rijn en de Tol te Leimuidon. Als hoofdscho tel in dit protest stond wel de Heeren weg. De leiding van deze vergadering was in goede handen en beruste bij den heer 0. van Tol alhier. Spr. begon met te zeg gen, dat het geen aangename taak was om hier eenige woorden te spreken. Over den Heerenweg en de tol is al zooveel te doen geweest, maar alles heeft tot niets geleid. De één zegt dit, de andere dat, maar tot daden komt het niet. Daarom hebben wij gemeend om een advertentie te plaatsen in de Rijnbode om zoodoende menschen bij elkaar te krijgen en dan een en ander te bespreken. Deze advertentie heeft er Woensdag j.l. ingestaan en hiermede mec- nen wij oen stap in de goede_ richting ge daan te hebben, dit is tenminste althans iets. Daar dergelijke dingen natuurlijk geld kosten, er zullen nog moerdere kosten ko men, requesten en convocatiebiljetten enz., meenen wij, dat de belanghebbenden, d.e voor deze actie iets voelen, niet achter zul len blijven met hun bijdrage in dc kosten. Ik stol voor dat iedere belanghebbende heir aanwezig voorloopig 0.25 bijdraagt, dan kunnen we naderhand verder zien. De aanwezigen, ongeveer 20 personen, betaal den op enkele na 0.25. De heer de Kroos merkte op, dat er zi. eerst iets anders had moeten gebeuren n-1. de K.N.A.C. ea. de A.N.W.B. met deze protestvergadering in kennis te stellen. Van verschillende zijde werd beweerd, dat dit niets uithaalde. Die heeren doen niets. Door verschillende spre kers wordt vervolgens het een en ander in het midden gebracht. Ten slotte wordt voorgesteld om een voorloopig bestuur te benoemen die deze zaak ter harte zal ne men. Met de grootste moeite wordt daarna een voorloopig bestuur geformeerd van drie man, bestaande uit de heeren C. van Toi, Jac. Biemond te Kaag (Abbenes) en B Roodenburg. Daarna werd besloten om convooatiebiljetten te laten drukken ter verspreiding om alle automobilisten en wegebruikers zooveel mogelijk op te wek ken om mee te doen aan deze actie en op Vrijdag 19 Mei ter vergadering alhier- te komen. De heer Boxhoven van Woubrug- ge merkt op, dat er zooveel mogelijk kop stukken naar den Haag moeten gezonden worden. Mannen waar invloed van uitgaat en die zich met geen kluitve in het riet la ten sturen. Hierna deelt de heer .van Tol mede, dat zij aa-n het eind van dit gedeelte, wat be treft do Heerenweg, gekomen waren. Wat de tol betreft zou spr. gaarne wat van wil len zeggen tot hen die voornemens waren een abonnement te nemen. Doch spr. wil de dit doen in geheime vergadering, aan gezien de tolbaas hier ook aanwezig is. Spr. verzocht den heer de Boer om een an dere zaal. Het aanwezig zijn vau de tolbaas werkte blijkbaar op de heeren als de be kende roode lap op do.... Dat door deze maatregel aanwezigen die hun kwartje be taald hadden de dupe werden en het ver dere gedeelte van deze zeer gewichtige ge heime' bespreking niet bij konden wonen liet den heeren blijkbaar koud. Dat men strijd voor wegverbetering en opheffing der tol of althans verlaging van tolrecht, is aanneembaar, doch laat men het dan doen met open vizier en niet in geheime verga deringen. Dat kan geen doel bereiken. Wij wenschen het voorloopige bestuur met hun ingezette actie intus-schen veel succes. Dat de Heerenweg noodzakelijk verbetering behoeft zal ieder die hem be rijdt volkomen beamen. Echter dient te worden opgemerkt, dat de verordening op de tolheffing vanaf 1 April bij Koninklijk Besluit weer voor een jaar is goedgekeurd. Geboren: Anthonia Maria, d. van J. Wolvers en C. A. van Ha-estregt. ter-aar. Minder werkloosheid. Dezer dagen stonden bij het Correspondentschap dor Arbeidsbemiddeling ingeschreven als ge deeltelijk of geheel werkloos 95 personen, wat oen vermindering beteekent van 48, per 81 Maart j.l. Van bovenstaande werkloozen worden 32 ondersteund door de Gemeente, terwijl 17 zijn te werk gesteld aan do wegverbete ring te Laaigeroar. Geboren: Waltrudes, z. van P. Slof- Nieuwenhuizen. Johannes Gerard us, z. van D. C. van Kinte-Hogervorst. Gevestigd: C. Ubink van Leimui don. J G. Hijman van Alpbon a. d. Rijn. P. J. Hartveld van Voorhout. R. A. A. J. Mulders van Alphen. P. do Graaf van Alphen. M. C. Kroft van Huijbergen. Vertrokken: A. C. Ubink naar Ha- zerswoude. C. M. Ubink naar Nieuw koop. A. C. Lek naar Uithoorn. A. Vork naar Aar lander veen. G. J. Verbij naaa- Alphen a. d. Rijn. WARMOND. Volksbond. Onder zeer groote belang stelling had dn Hotel de Stad Rome een algemeene vergadering plaats van do af deeling Warmond van den Ned. R. IC Volksbond, welke vergadering stond on der leiding vau den heer Derriks. Sinds de vorige bijeenkomst, aldus de voorzitter zijn bij het bestuur de navolgende stuk ken binnengekomen: Een schrijven van de familie Barnhoorn, waarbij deze aan het bestuur dank brengt voor de hulp en steun van de vereeniging ontvangen ge durende de negen jaren waarin de heer Barnhoorn ziek is geweest» Een verslag in boekvorm van de verschenen studiedagen. Een schrijven van het hoofdbestuur waar bij de leden worden aangespoord om deel te nemen aan den Diocesanen Katholie kendag welke op 21 Mei a.s. gehouden wordt te Delft. Krachtig spoorde de voor zitter de leden aan aan dezen dag deel te nemen om daar getuigenis to kunnen ai- leggen van de eensgezindheid van on» ka tholieke volk. Financieel zal zeer zelcer het deelnemen aan dit feest geen bezwaar kunnen zij-n daar slechts tegen een vergoe ding van 0.25 naar Delft kan worden gegaan. Daar de penningmeester door huis houdelijke omstandigheden verhinderd was ter vergadering te komen, werd het door hem uit te brengen financieel venslag uit gesteld tot een volgende bijeenkomst. Hier na word door den heer Groen in 't Woud verslag uitgebracht met betrekking tot het ondersteuningsfonds, terwijl de heer 0. Zevenhoven een overzicht- gaf van den stand van zaken met betrekking tot het St. Nïcolaas-ComitéDe aftredende leden van dit Ooonité, dc heeren Kuypers en Terpstra, werden met algemeene stemmen herkozen en verklaarden hun benoeming -gaarne te aanvaarden, waarvoor zij een woord van dank van den voorzitter in ont vangst hadden te noenen. Na de paarae gaf de voorzitter een uiteenzetting van het voorloopig plan voor de viering van het Encycliokfecst, welk feest oen mooie en groote uiting moet worden, aldus de voor zitter, van het katholieke leven, niet al leen voor onze bondsleden maar voor de geheel e parochie. Hij wekte een ieder op door vlaggen en deelname aan. do optoch ten aan deze feestviering luister bij te zet ten, waarbij hij allen aanspoorden dien dag zeker tot de H Tafel te naderen. Do jon geren verzocht «preker dringend om hun hulp te willen verleenen bij het versieren en in orde brengen va<n het meetingster rein Laten wij onze gasten toonen, aldus spreker, dat Warmond de oer voor de plaats van viering waardig is De gebrui kelijke rondvraag bracht slechts eenige zaken van huishoudolijken aard naar voren en nadat dc voorzitter de loden nog eens krachtig had aangespoord om te sparen voor het retraitefond» werd do zeer geani meerde bijeenkomst gesloten, nadat nog een collecte gehouden was ten bate der vereeniging „Hulp in Nood", welke collecte een bedrag opbracht van 26.35. Belastingen. Tot Commies Dienatge- leider in deze gemeente is in plaats van den heer P. van Doorn benoemd de heer H. Boer, thans als zoodanig in betrekking te De Poppe. Vrijwillige Brandweer. Door Burge meester en Wethouders zijn als leden mn de vrijwillige brandweer alhier benoemd de heeren J. Weyers, A. Beugeled ijk Nzn. en J. Elzink. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Pastoor Blom. Nadat Vrijdagmorgen Pastoor Van Dijk onder groote belangstel ling van de zijde der parochie Nieuwkoop verlaten had, is des namiddags de nieuw benoemde herder, Pastoor Blom uit Oud- Bijerland, alhier gearriveerd. De Burge meester met dé leden van het kerk- en armbestuur waren per auto Z.Eerw. tot aan de grens der parochie tegemoet gegaan, waarna gereden word tot het spoorstation en vandaar tot de pastorie. Aan do huizen van de parochianen was overal de vlag uit gestoken met pauselijken wimpel. Willem de Zwijgeravond. Vrijdag avond werd in de Christelijke school een Willem te Zwijger-avond gehouden, waar voor groote belangstelling was. De organi satie was uitgegaan van do Christelijke Meisjesvereeniging „Martha" on de Chris telijke Jongelings vereeniging „Gedenk Uwen Schepper", terwijl het openings woord gesproken weed door Ds. J. van Wijngaarden. Het programma werd rijk afgewisseld door muziek, zang en voor drachten. WA7 ANDERE BLADEN SCURUVhN DE SLEUUTEL-P06ITIE DER KATHOLIEKEN. ^tMivinmiimitmntiiiiMiiiiiimiiiiimiiiiiiitt WAT GEBEURT f ER MORGEN? 1 Hoo het nieuwe Kabinet er uit zal zien, kunnen we nog niet zoggen. Maar d&t is wel zeker, dat dr. Galijn niet za-1 slagen in de vorming van een parlementair Kabinet zonder de Katholieken. De Utrechtsche Courant maakt in dezen zin eenige juiste opmerkingen: „Hoe het nieuwe kabinet-Col ijn ge steld, dat liet tot ©tand komt eruit zal zien, valt nog met geenerlei stelligheid te gissen. Do mogelijkheid bestaat, dat het gevormd wordt uit- alle vijf de genoemde groepen. De mogelijkheid bestaat even eens, dat het tot stand komt uit twee par tijen van rechts en twee van link-s. De der- do mogelijkheid is, dab de drie partijen van rechts met ééne van links het nieuwe ministerie vormen. En de vierdo is, dat de drie partijen van reohts alleen het bestuur op zich nemen. Een mogelijkheid is uitgesloten: dat het nieuwe kabinet zonder medewerking van de katholieken tot stand komt. Aan dr. Col ijn toch ie opgedragen een parlemen tair kabinet te vormen, dw.z. een, dat bij zijn optreden reeds over oen meerdenheid in de Kaïner beschikt. Welnu, ook al zou de hoer Col ijn be halve zijne partij (14 Kamerleden) èn de Chr. Historische (10) èn de liberale (7) èn do vrijzinnig-democraten (6) achter zich krijgen, dan baddc 'hij op verre na den steun nog niet van de helft- der Kamer. Heeft hij daarentegen de Katholieke fractie aan zijne zijde, dan beschikt hg reed-s over 42 stemmen (28 R.K., 14 A.R.), en kan hij ofwel oen der linksohe, ofwel beide linksche, ofwel de derde rechtscho fractie desnoods missen. Vandaar dat men zeggen kan, dat bij de to voeren besprekingen de sleutel-pooitie in handen van do Kath. Staatspartij ligt. Waaruit opnieuw blijkt-, ven welke door slaande beteekenis het bestaan van een groote, ééne, onvcrbrokkelde R.K. partij ia in ons staatkundig leven. KERKNIEUWS AFSCHEIDSFEEST VAN 70 MISSIE ZUSTERS TE STEYL. Tn het Moederhuis der Missiezusters „Dienaressen van den H. Geest" te Steyl, was het Zondag 7 Mei feest. 70 uitverkorenen mochten neerknielen aan den voet van het H. Altaar om het Missiokruis te ontvangen. Het „Gaat en onderwijst alle volkeren", vóó 11)00 jaren door Christus tot- Zijne Apostelen gespro ken, vond levendige weerklank in hun harten en vervulde hun met heiligen moed en met nieuwe liefde voor ham hoog© roe ping. Ook de ouders en. bloedverwanten bij de 'feestviering tepenwoordig door stroomde blijde geestdrift voor hot grooto Missiewerk. Na de kerkelijke plechtigheid verzamel den Zusters en genoodigden zich in de eenvoudig versierde aula. Declamaties spra kon van hot verlangen der Missionarissen naar de redding der hcidonzielon. Jube lende gezangen gaven weer, de vreugde en dank, die de harten vervulde op dit blijde on toch ook ernstig afscheidsuur. Vlammende taal van spreekkoren ge tuigde van de moed en vastberadenheid waarmoe de zustere hun nieuwen wog zou den betreden. Zooals boven gezegd rullen 70 Missie zusters weldra naar de verschillende Mis sies vertrekken. Mogen zij onder Gods ze gen voor vele arme heidenen worden, wat de feestredenaar van den dag de zoer- ocrw. pater P. TI. Fischer hen noemde, do oorzaak der blijdschap, waarmoe die hel denzielen vervuld zullen worden in ons heilig Geloof, dat zij hnn gaan brengen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POEL AU BRAS (thuis r.) paos. 6 Mei te Gibral tar. POELAU ROTTBTAH (Ihumr.) vertr. 7 Mei van Sa'bang. JOH AN V A N OLDENB ARNEVELT (uitr.) pass. 5 Mei Perim. TABIAN (t-huisr.) vertr. 8 Mei van Gro- vesend naar Amsterdam. TAJANDOEN, Havre-Liverpool, pass. 7 Mei Lizard. TALISSE (uitr.) vertr. 8 Mei van Bom bay. KON. H0LL. LL0YD. SALLAND arr. 7 Mei van Hamburg to Bremen. KON NEO ST00MB MIJ BODEGRAVEN (uitr.) vertr. 6 Mei van Talcahuano. ORESTES (uitr.) arr. 7 Mei te San Juan (P. R-). ORPHEUS, arr. 9 Mei van Danzig te Amsterdam. KON. PAKETV. MIJ. BANTAM arr. 4 Mei van Melbourne te Batavia. N. ZEELAND arr. 6 Mei van Singapore te Brisbane. N. HOLLAND arr. 5 Mei van Melbour ne te Batavia. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. STREEFKERK (uitr.) arr. 8 Mei te Ma dras. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. MEERKERK (uitr.) arr. 6 Mei te Ma nilla. ZUTDERKERK (Ibuisr.) arr. 8 Mei te Peuang. komt in het voormalig© Hoerenhuis het Duitecho arbeiderscongres bijeen, waaraan, behalve de vertegenwoordigers der nat.- soc. bedrijfsorganisaties, arbeiders- en be ambtenor ganisa ties, ook vertegenwoordi gers van bonden deelnemen, die bereid zijn tot- aansluiting bij de commissie tot be scherming van den Duitschon arbeider. heeft te Oudenbosch do viering plaats van het gouden kloosterjubileum van den eerwaarden broeder Damianus (in do we reld do heer A. van Gils). begeeft prof. dr. C. Bonne, hooglcemnr aan de Geneeskundige Hoogeschool te Ba tavia, zich voor wetenschappelijke doelein den naar Nederland. wordt- in het Palais des Beaux Arts to Brussel 'n verkeerstentoonstelling geopend, georganiseerd door het Belgische propa- gandacomité voor verkeersveiligheid met medewerking van Belgische en buit-enland- scho autoriteiten en lichamen, wolko ten toonstelling tot 21 Mei a.*, zal duren. viert de ex-kroonprins van Spanje, Al fonso, zijn 28cn verjaardag. komt de Centrale Raad van <le Hanzo in het Bisdom Haarlem bijeen'in „Amiei- tia", Westeinde, VGravonhago, te 10 uur. INGEZONDEN STUKKEN Winkelsluiting te Noordwijk. Mijnheer de Redacteur, Gaarno vraag ik gastvrijheid voor <1© plaatsing van bet volgende in uw veelge lezen blad. bij voorbaat- vriendelijk dank. In de .JLeidsche Oourant" ran I dezer komt bet verslag voor van ©en Hajuio- vergadering van Noordwijk-na-n-Zee. Af gezien van hot feit, dat het mij vreemd voorkom^ dat Noordwijk-Binnen en -Zee niet ©en geheel vormen in de II.-K. Mid denstandsorganisatie. staan in dit versing zeer merkwaardige dingen. Bij de rond vraag worden n.1. de uitzonderingen op do Winkelsluiting teT sprake gebracht-, In het Badseizoen geeft het gemeentebestuur meer vrijheid voor het openstellen van sommige winkel* dan anders. De vroede vaderen van Noordwijk geven daardoor blijk de belangen der gemeente te begrij pen; zij geven de faciliteiten aan de bei de Noordwijkcn. Dit is volkomen juist: eerstens omdat beide één gemeente vor men on tweedons omdat brido gedeelten wat hot seizoen betreft- vele belangen ge meen hebben. Dat- cr door Noordwijk-zte© pogingen in het werk gesteld willen wor den, om dat privilege alleen voor hot „Zongedeelte" tc behouden en het 't ande re gedeelte derzelfde gemeente af te ne men, getuigt, niet van gemor naohaps/m van do christelijke naastenliefde en vim de rechtvaardigheid, die in het, bijzonder een katholieke organisatie moet kenmer ken. Afgezien van - de zekerheid, dat die unfaire pogingen niet zullen gelukken, daar het gemeentebestuur van Noordwijk de belangen van «Ho gemeentenaren moet bevorderen en zeker ook bevordert, ge tuigen die pogingen ran eon bedenkelijke mentaliteit, van afgunst -jegens collega's en komt. het vormeende eigenbelang zeer duidelijk naar voren. De vrager, (jammer, dat zijn nan-m niet vermeld is?) heeft, persoonlijk naar het. mij voorkomt andore belangen of wordt er door een neringzicken collega voor-o-si ma nen. Het zou mij te ver voeren, alle na deden op te sommen, die de winkeliers va-n de 9tiriting»wet ondervinden, niet het minst in dozen abnormalen tijd, moar waa-r een gemeentebestuur als te Noord wijk rekening wil houden met do grooto belangen, die een groep winkeliers in do zomermaanden bij het, openhonden der winkels heeft, daa-r doet het. hoogst, pijn lijk a«,ny dat oen organisatie van Midden standers zou trachten, dit te Ix-letten. Wij zien deze zaak, die zoo doorzichtig is vol komen in en moeten getuigen, dat do vra ger zich in. hooge mate heeft, geblameerd en dat de organisatie op weg is hetzelfde te doen. Lont toch aan ieder do vrijheid die ge boden wordt.; deze is toch reeds ver van te uitgebreid. Wie sluiten wil, hij doe het, maar tracht® niet aan anderen het onmo gelijk te maken, een schamel stukje brood te verdienen. Hoogachtend, L. BAKKER, S i garen w i n kelie r (De geachte inzender vereist, zich, want hij meent, dat. er te Noordwijk twee kat.h. Mkldenst.-voreenigingon zijn. Er b er maar één, voor Binnen en Zoo tezamen. Red.). ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAX (thuiir.) pas». 8 Mei t© Perim. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. ALPHERAT (uitr.) paac. Mei For© Noronha. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS Japan-Rotterdam vertr. 7 Mei van Port. Said. DEUCALION, Japan-Rotterdam vertr. 5 Mei van Penang. DIOMED, Japan n. Rotterdam vertr. 8 Mei van Tientsin. PHRONTI8 vertr. 6 Mei van Liverpool naar Macimsor. EMZETC0 LIJN. JONGE JACOBUS vertr 6 Mei van Barcelona naar Gandia. JONGE JOHANNA arr. 5 Mei van Rot terdam te Loith-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7