t*' JE LEIDSLnc. COURANT DEr OE BLAD PAG. 10 Zekerheid is een allereerst® vereisclte ais her om een belangrijk voedingsmiddel gaatl Zekerheil voer het gebruik der allerbeste grondstoffenI Zekerheid vooride groitst mogelijke voedingswaarde! Zekerheid voor absolute zindelijkheid bi de bereiding! Zekerheid van dit alles kunt ge krijgen door de Blue SBand fabrieken te bezoeken, die steeds voor iedereen ter bezichtiging openstaan! BLUE BAND kost slechts enkele centen per pakje meer dan andere, goed- koopere soorten. BLUE BAND geeft U echter in elk opzicht de voor U noodzakelijke zekerheio. We*** U eet! VERSCH GEKARND derburen minder dan te Antwerpen.. Van een Belgische meerderheid kon niet ge sproken worden, want na het overheer- schende Nederlandséh begin ging het spel gelijk op. Toch is de eindstand 12 een juiste weergave van het spel. „La Libre Belgique" (Brussel) schrijft: Het was een spannende wedstrijd met goede spelmomenten en fraaie indi- vidueele prestaties. In het geheel waren de elftallen van gelijke kracht. In moei lijke momenten behield de Belgische ver dediging echter de bovenhand op den Ne- derlandschen aanval. Logischerwijze mag men dus stellen, dat beide elftallen de overwinning verdienden. „La Dépendance Beige" (Brus sel): Ditmaal was het geluk aan onze zij de. En ofschoon de Nederlanders in het veld meestal superieur waren, hebben wij gewonnen met 21. Wij zouden hoogstens een gelijk spel verdiend hebben. Dit on- venvachte succes hebben wij te danken aan Braet en Hoydonckx. De gastheeren begingen de groote fout hun spel te con- oentreeren op Adam. LAWN-TENNJS OM DEN DAVIS-CUP. NEDERLAND—POLEN 3—?. WIELRENNEN 18 MEI OPENING STADIONBAAN. Internationaal programma sprint en motorgangmaking. Ook tandems dit seizoen. Het Amsterdamsche wielerseizoen zal, naar de Stadion-directie mededeelt op Donderdagavond 18 Mei worden ingezet, met als hoofdnummer op het programma een internationale wedstrijd met motor gangmaking waarvoor inmiddels reeds de navolgende stakers en gangmakers zijn geëngageerdMoelier (kampioen van Duitsohland) achter Carman; Toto Grassin achter Ville; de nieuwe Duitsche stayer Metzo achter den ex-stayer Sald'ow; De Graaf achter Kaeser; Schlebaum achter Passier Jr. en Leddy achter Sohadebrodt. Voor dezen openingsavond is verder nog een internationale amateursprintwed- strijd aangekondigd, waarvan de namen der deelnemers binnenkort kunnen wor den gepubliceerd. Wel staat reeds vast, dat ook de Olympische kampioen Van Egmond in dezen wedstrijd zal uitkomen. Teneinde ook het rijden van tandem-wed strijden in dit seizoen weer op het pro gramma te brengen, heeft de Stadion-di rectie 12 nieuwe tandems laten maken. Aan afwisseling zal in het komende sei zoen dus geen gebrek zijn, want ook de tripiets komen dit jaar weer in de baan. MET 4 0 °/o AlLERFUNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE DINSDAG 9 MEI 1933 BLIKSEM INGESLAGEN. Boerderij afgebrand. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur is de bliksem ingeslagen in dc boerderij van T. ten Hoeve te Fort bij Zuidwolde. De reeds bejaarde bewoners wisten zich in allerijl te redden en het vee in veilig heid te brengen. Huis en inboedel, beide verzekerd, ging in vlammen op. De bliksem sloeg verder op de telefoon leiding, waardoor de verbinding met om liggende plaatsen gcruimen tijd verbroken was. 1 BRAND TE OSS. Gisteravond brak brand uit in de kapi tale landbouwerswoning van M. Timmers in den wijk De Witte Hoef te Oss. De ge- rneentebrandweer was spoedig ter plaatse, doch wegens gebrek aan water kon zij niets uitrichten. De woning brandde ge heel af. Dc veestapel kon gered worden, landbouwwerktuigen en inboedel werden een prooi der vlammen. Daar de windrich ting gunstig was bestond er geen gevaar voor uitbreiding van den brand. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. Verzekering dekt dc schade. De oorzaak van den brand is onbekend. JUWELIER BESTOLEN. De buren zagen alles Een diefstal, waarbij een hoeveelheid gouden ringen en horloges is gestolen, werd Zondag in den vroegen morgen ge pleegd in dc juwelierszaak van den heer J. van Wittene, aan de Kipstraat 20a te Rotterdam. Niet minder dan 84 gladde gouden ringen, 75 monogramringen en 12 gouden horloges, in totaal een verkoop waarde van 3000.vertegenwoordigen de, werden gestolen. Op brutale wijze is men bij dezen dief stal te werk gegaan, vertelt de „Tel.". Driemaal is de dief teruggekomen om zijn slag te slaan en tot driemaal toe wist hij door een groot gat, dat hij in de étalage- ruit geslagen had, de schilden met rin gen en horloges buit to maken. Opmerke lijk is het, dat doze inbraak door eenige buren is gezien, doch dat blijkbaar nie mand den moed had iets te doen, zoodat de dief rustig zijn gang kon gaan. De buurman, die de heele toedracht van dezen diefstal zag, heeft den juwelier later meegedeeld, dat hij omstreeks zes uur was gewekt door een harden slag. Toen hij ging kijken, zag hij een betrek kelijk kleinen man wegloopen en in een steegje verdwijnen. De buurman had niet den durf gehad om op de een of andere wijze den diefstal te voorkomen. Hij wachtte rustig op de dingen, die verder zouden gebeuren. Zoo zag hij na korten tijd, toen dr ruit. was vernield, dat de man uit het steegjo terugkeerde, op de vensterbank van dc juwelierszaak klom en op deze wijze door het gat in do ruit een scihild met gouden ringen wegnaini. Na dat hij daarmedo weer in het steegje was geloopen, keerde hij later nog eens terug om een tweede schild met monogramringen uit de uitstalkast Ie stelen. Ook daarmede verdween hij in het steegje om enkele mi nuten later nog weer eens zijn slag te slaan. Toen de dief hetzelfde spelletje her haald had, kwam hij zelfs nog eenmaal terug. Dezeu keer om eenigo gouden rin gen, die hij onderweg had verloren op te zoeken. De dief verdween toen voorgoed. Men hoorde in het steegje het geronk van een motorrijwiel, waarmede de in breker en zijn vermoedelijke handlanger op de vlucht zijn eegaan. Eerst toen durf de de buurman, die achter zijn raam het geheele geval had gezien, uit zijn schuil hoek te komen en de politie te waar schuwen. Hoewel de poli*ie onmiddellijk een onderzoek instelde, is het haar nog niet mogen gelukken, den dader of daders te arresteeren. De echtgenootc van den juwelier, met wie wij gistermorgen even een gesprek hadden, was begrijpelijk zeer onder den indruk van het gebeurde. Zij vertelde, dat haar man niet tegen diefstal verzekerd was. Wij slapen achter den winkel, zeide de ontstelde vrouw, en hebben i's van het heele geval gehoord. Eerst toen de politie kwam om ons te waarschuwen, za gen wij, wat er gebeurd was. Gelukkig hebben de dieven niet bij de onderste schilden in de étalage kunnen komen. Daar lagen zeer kostbare sieraden. Had den zij die ook gestolen, dan zouden wij vandaag naar „den Steun" hebben kun nen gaan. Dan waren .wij totaal geruï neerd. Wij begrijpen niet waarom de buur man toch geen alarm heeft gemaakt en ons niet gewaarschuwd. Hij vertelde, dat hij bang was voor een kogel, aangezien hij vermoedde, dat de dief een revolver bij zich zou dragen. Ik lieb hem gezegd, dat hij desnoods dan maar een stoel uit het raam had moeten gooien. Dat. stuk meubilair had ik hem graag teruggegeven. Had hij maar iets gedaan om den diefstal te voorkomen. Maar niets van dat alles. Rustig heeft hij toegekeken, verder niets. BRUTALE INRAAK TE OSS. Brandkast geforceerd. Toen Zondagavond de dienstbode van de familie L. to Oss thuis kwam en de deur met een sleutel wilde openen, bleek, haar, dat deze van binnen met de knippen gesloten was. Zij liep naar de achterdeur en bemerkte tot haar schrik, dat twee mannen ijlings uit het huis wegvluchtten. Bij een vluchtig onderzoek bleek, dat het geheele huis aan een grondig onder zoek was ondorworpen. De brandkast was geforceerd. Een bedrag van driehonderd gulden was verdwenen. De marechaussee stelde direct een on derzoek in. De. familie L. was den gehee- len avond afwezig geweest. MISDRIJF? Te Utrecht is in den nacht van Zondag op Maandag de 37-jarige koetsier G. uit de Kolfstraat aldaar op nog niet geheel opgehelderde wijze in den Vaartsche Rijn ter hoogte van de Roerstraat te water ge raakt en verdronken. Wel staal, vast, dat kort van te voren er tussehen dezen G. en enkele mannen een ruzie is ontstaan, waarbij men elkaar duchtig Ie lijf is gegaan. G. behoort tot de snorders, die in de laatste tijden in de stad rondrijden om vrachtjes te krijgen. Door de zorgen der politie is het lijk uit het water gehaald en overgebracht naar het pojitiebureau aan de Tolsteeg- brug. Het iijk vertoonde aan het hoofd eenige kneuzingen. Do politic stel t een onderzoek in, of hiér aan een ongeluk dan wel 'een misdrijf moet worden gedacht. Gistermiddag zijn reeds eenige personen, die kort vóór de verdrinking met G. in aanraking zijn ge weest, op hei politiebureau in verhoor ge nomen. DE ANONIEME BR IEFSCH R IJVER IJ. Het tweede bedrijf begonnen. Kort geleden kwam uit Winterswijk een bericht over anonieme kaarten, welke in die gemeente waren ontvangen en waar mede bedoeld werd te bewijzen, dat ds. R te Winterswijk, die op dat oogenblik zijn straf voor bcleediging op dergelijke wijze geuit onderging, de schrijver niet kon zijn. Behalve dat het al te dénken gaf, dat één persoon i. c. de verdediger van d« 75 kaarten tegelijk ontving, was reeds bij do behandeling voor het Hof te Aimu m door de deskundigen verklaard, dat „na maak" der anonieme kaarten tengevolge van de ruime verspreiding niet was uitgeslo ten. Bovendien zijn de „echte'' anonieme kaarten steeds te Amersfoort gepost, ter wijl bovenbedoelde collectie voor Winters wijk te Ui recht ter post bezorgd was. Doch buitengewoon merkwaardig is, zoo meldt ncn thans uit Winterswijk, dat Zaterdag j)„ den dag na het in vrijheid stellen van ds. R. te Amersfoort weer tal rijke anonieme kaarten zijn gepost, afkom stig van den oud-verpleegde van Zand bergen, „echte" kaarten dus. De inhoud van sommige is zóó beleedigend en laag bij den grond, dat eenige der geadresseerden meer dan voldoende, redenen hebben tot het indienen van een klacht. Bovendien zijn cr reeds eerder opnieuw drie klach ten wegens beleediging te Utrecht inge diend tegen ds. R., zoodat de justitie met frisschen moed opnieuw aan deze" onsma kelijke zaak kan beginnen. Een geadresseerde, die zich ook door den inhoud der ontvangen kaart beleedi'gd voelt, zal een klacht indienen tegen den vroeger en tuinman van ds. R. te Hoogland Deze geadresseerde heeft namelijk dien tuinman, zekeren Z. betrapt bij het pos ten van anonieme kaarten, ook reeds vóór ds. R. zijn straf onderging. Dat de kaarten afkomstig zijn van een goed ingewijde in deze zaak moge o.a. blijken uit het feit, .dat een der geadres seerden, die belangrijk bewijsmateriaal aanbracht in verband met een gewijzigd huisnummer, thans zijn huisnummer op de adreszijde geheel doorprikt zag, zoodat wijziging onmogelijk is. Gisteravond werd ons nog gemeld, dat het provinciaal kerkbestuur van Gelder land ds. R. uit zijn ambt heeft ontzet. „Vad." SPORT VOETBAL DE WEDSTRIJD NEDERLAND- BELGIE. Wat de pers zegt. De Hollandsche pers is vrijwel unaniem van meening, dat het Zondag een teleur stellende vei tooning in heb Stadion is ge werden. De Belgische pers heeft nogal uiteen- loopende meeningen. Ds „Tel." bevat hier omtrent de volgende uittreksels: tiet ..H a n d«e Is b 1 a d 5>a n A n t w e r- pen" schrijft o. a.: Het Nederlandsche elftal is ons gedeeltelijk tegengevallen, al zijn de Belgen daarvan de schuld. Want een elftal speelt net zoo goed als de te genstanders dat toelaten. En de Nederlan ders zijn door de onzen verrast, zoodanig zelfs, dat zij er soms de groote principes van liet mederne voetbal door vergaten en den bal in de lucht speelden. Toch wist de verdediging voortreffelijk te werken. Van der Meulen heeft vele ballen gehou den, die andere keepers zouden hebben laten passeeren. De Nederlandsche voor hoede was een goed geheel. Adam speelde voor de rust te jfel voor de galerij. Hij bracht aardige trucjes te voorschijn en nog mooiere manoeuvres. Maar dat bracht geen aarde aan den dijk. Na de rust toen hij weer voor zijn team ging spelen, ver hoogde hij de waarde van de Ned. pleeg met tientallen procenten. Van heel de Ne derlandsche voorhoede was Wel wel de beste. „La Métro pole" (Antwerpen) schrijft o. m.: De Belgen s^ee'den als ech te Roode Duivels en waren vast besloten de nederlaag van Deurne goed te m: ken. Hun tegensta n'es i' 'en aan over vloed van vertrouwen. Het liep hun min der goed mee Jan te Deurne en buiten dien wou hun spel niet vlotten. De Neder landers rekenden veel te veel op Adam. De andere aanvallers verwaarloosden daardoor meerdere ge' 'cnheden om zeif door te breken. Hun spel bleef beneden de verv Phtingen. „L e Matin Beige" (Brussel)Het spel was niet van de bovenste plank. De verdedigingen toonden zich sterker dan de aanvallers, en het Belgische aehtertrio in het bijzonder, bleek zeer homogeen. Bij de Nederlanders was de verdediging min der betrouwbaar dan in vorige wedstrij den. Van der Meulen begin o.m. twee fou ten, die twee doelpunten kostten. „L e Matin" (Antwerpen): Het was gisteren een wedstrijd van Braet. Met hem in het doel te Antwerpen zou ook daar Nederland de nederlaag geleden hebben- In elk geval was hij beter dan Van der Meulen. De Oranjejongens begonnen schitterend, dank zij vooral het spel van Adam. Dit amuseerde het publiek, maar ten slotte pasten de Belgen hun spel hiex-- bij aan. De overwinning der Belgen is ver diend en zonder een paar aarzelingen van Desmedt zou de score liooger zijn geweest. „Gazette van Antwerpe n.": Of schoon Nederland Van Heel niet in het veld kon brengen en ditmaal Adam van de partij was, toch presteerden onze Noor Hebda wint van Hughan. D'e laatste partij van de Davisbeker- ontmoeting NederlandPolen, die tus sehen Hughan en Hebda ging, is in een gemakkelijke overwinning voor den Pool geëindigd. Geen oogenblik werd de Poolsche spe ler ernstig bedreigd. Hughan probeerde door vaak op te loopen zich kansen te- scheppen. Maar Hebda bleek te beschik ken over een, ondanks den verraderlijken wind, zuiver gespeelden lob. Na 04 achter te zijn geraakt in den eersten set haalde Hughan drie games. Daarna maakte de Pool de set uit: 36. Na- 02 in den tweeden set won Hug han zijn service. Fel was de strijd om de vierde game en toen deze in het. voordeel van Hebda was beslist kwam de reactie bij Hughan, die zich de set zonder veel tegenstand liet ontglippen '16. In den derden set kwam de Hollander weer 02 achter. Om beurten wonnen de spelers hun service tot 35. Daarna was het Hughan's beurt om te serveeren, maar nu wachtte de Pool niet langer: met een love-game besloot hij den set, daarmede de match winnende met 63, 61, 63. Nederland won zoodoende den wed strijd tegen Polen met 32. DuitschlandNederland. SCHIETEN. LEIDSCHE BURGERWACHT. De uitslagen der schiet, en schemiwedstrijden. De uitslag van de gehouden schiet- en scherm wedstrijden tot sluiting der winter- oefeningen 1932—1933 met buks en K. S. O.-geweer luidt als volgt: Kampioen O. F. Kooreman met 286 pun ten (300). Afd. A: le prijs Jaspers, 191 pimten (max. 200); 2e prijs D. Bergman, 190 pnt. Afd. B.: le prijs C. Capaan, 175 punten (max. 200); 2e prijs v. Es 163 punten. Afd. C.: le prijs D. Oudshoorn, 172 pnt (max. 200); 2e pr. Knaap 168 pnt. Afd. D.: Ie prijs Beurze, 193 punten (max. 200); 2e prijs van Vliet, 184 punten; 3e prijs H. Boot, 179 punten. Volgorde afd. Schermen: 1. Brussee, 2. Segaar; 3. Eikerbout; 4. De Graaf; 5. Brugmans; 6. Scheffer; 7. Wolters. POSTDUIVEN Leidsche Combinatie van Postduiven- liefhebbers. De wedstrijd DuïtschlandNederland voor de tweede ronde voor den Davisbe- ker zal vrijwel zeker van 19 tot 21 Mei a.s. op de banen van Blau Weiss te Berlijn worden gespeeld. Het Duitsche team is reeds samengesteld en bestaat uit von Cranim, Nourney, Janecke en Ku'hlmann. Von Cram en Nourney zullen in het en kelspel uitkomen, terwijl von CramJa necke het dubbel spelen. BELGIE—OOSTENRIJK 1—2. Het dubbelspel had het volgende resul taat: De Borman en Lacroix (België) slaan Kienzl en Bovorowsky (Oostenrijk) met 6-4, 6—3. 6—1. De stand is thans 21 voor Oostenrijk. DENEMARKEN—IERLAND 1—2. Het dubbelspel werd gisteren te Ko penhagen door de Teren gewonnen, zocdat de stand thans is 21 voor Ierland. Ro gers en Mac Guire (Teriand) sloegen Ul- rich en Henriksen (Denemarken) met 46 6—1, 8—6 en 6—3. ZWEM M EN tri: .NATIONAAL ZWEMFEEST TE KLEEF. Successen v<X>r Amsterdamsche dames. De Clever Schwimmverein organiseerde een internationaal zwemfeest in de ge meentelijke overdekte zweminrichting. Aan deze wedstrijden werd ook door een aantal Amsterdamsche zwemvereenigingen deelgenomen, nl. de H. D. Z., Dolfijn en A. Z. Dt belangstelling voor de wedstrijden was zeer groot. De Amsterdamsche dames boekten zoowel op de persoonlijke zwem- nummers als bij het waterpolo goede suc cessen. De resultaten waren als volgt: 4 x 100 m. schoolslag estafette voor da mes: 1. Essen '06 in 6.28.6. 200 m. schoolslag voor dames seniores: 1. Verbeek (HDZ A'dam) 3.19.2. 100 m. vrije slag dames seniores: 1. 1. Ketelaar (HD'Z) 1.15.2; 2 en 3 Trossing en de Dood (HDS) beide in 1.21.2. Waterpolo: HDZ—Duisburger Damen S. C. 50 (rust 20). 100 m. vrije slag voor üieeren1. Luehr (Bocholt) 1.11.8. Zweedsohe estafette (100220 en 100 m.) 1. Viersen '06 in 5.58.4. 4 x 100 m. vrije slag estafette voor hee- ren: 1. Poseidon (Keulen) 4.33.9; 2. A.Z. 4.41. 100 m. vrije slag ©eniores: 1. Esser (Gut Naas-Iserlohn) 1 min. 5 sec. Waterpolo: Dolfijn (Amstedam)Po seidon (Keulen) 27 (rust 23). De vlucht VilvoordenLeiden, afstand 137 km. moet aangemerkt worden als ee zeer zware vlucht, waarop de postduiven liefhebbers geen staat konden maken daar er vele vogels naar voren kwamen, welke men niet verwachtte. In concours waren 295 duiven, welke op tijd (8 uur) gelost werden met Zuid- tot Zuid-Westen wind. Zij hebben zware regenbuien onder weg gekregen. In deze vlucht nam de Vriendenclub de leiding en wel S. N. v Leeuwen de 1ste duif, L. de Romeijn 2 en 16, A. C. van Dorp 3 en 4, M. G. Vinke- stein 5 en 9, A. Molenaar 6, J. P. Fazel 7, 35 en 46, C. van Rooden 8 en 11, J. Bra-x- hoven 10, 17, 37 en 47, F. de Haas 12, 27 en 58, G. A. L. v. d. Reijden 13, 39, 49 en 55, J. J. Laman 14 en 45, A. N. Erades 15, 32 en 42, J. Flipo 18, 28 en 38, L. Gijsman 19, P. van Egmond 20, A. van Polanen 21, 24 en 48, G. P. Onvlée 22, 34, 40 en 41, W. Gijsman 23 en 44, A. Flipo 25 en 56, H. Vogelenzang 26, J. W. van Duuren 29, 50, 53, 57 en 59, J. P hilippo 30, W. Kap aan 31, Ohr. v. d. Pluijm 33 en 36, J. J. Mulder 43, H. Tegelaar 51, R. de Graaf 52 en H. Wallaard 54. De eerste duif werd geconstateerd om 9 uur 41 min. 20 sec. de 59e prijswinner om 10 uur 52 min. en 32 sec. Men ziet wel wat een ongeregelde vlucht punten aftrek 1.017. De prijzen werden go- wonnen door de Vriendenclub 21, de Reis duif 19, de Trekvogels 12 en de Bonte Duif 7 stuks. Allen liefhebbers van Leiden, aangeslo ten bij een vereeniging en bij den A. N. B. van P., wordt medegedeeld, dat het a.s. Vrijdag 12 Mei van 78.30 uur inkorven is in het Combinatiegebouw voor groep West. De daarop volgende vlucht is op denzelfden tijd inkorven ook voor de Za terdagvliegers(indien deze nog meedoen) voor NoyonLeiden 303.300 km. Dit is de bewuste 3 Octobervlucht. Reeds zijn er zeer mooie eereprijzen bij den penning meester Lage Rijndijk 96 binnengekomen en belooft het een zeer mooie Leidsche 3 Octobervlucht te worden, wanneer er nog wat eereprijzen binnenkomen. Gevlogen zal worden op Hokcoördinaat, hetgeen de heeren Gaikema en de Haas zullen uitre kenen. „Gevleugelden Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Vil voorden (België) afstand 135.653 km. De duiven werden in vrijheid gesteld te 8 uur voorin, met Z.Z.W. wind bewolkten lucht. De eerste duif bereikte het hok te 9 uur 28 min. 53 sec. en bereikte een snelheid van 1528.50 meter per minuut; de laatste vogel werd geconstateerd te 10 uur en maakte een snelheid van 922.51 meter per minuut. De uitslag was: 1, 5 K. Scheffer; 2, 9, 16 C. Versteeg Jr.; 3, 4. 14, 18 J. P. Bredero- de; 6, 10, 13 K. I. Waasdorp; 7. C. Groe- neveld8, IS, 19 en 20 J. H. GroetteveBfl 11. A. l'Ami12. P. F. Oosterveer, 15. Jj L. de Groot.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10