DINSDAG 2 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD rAu. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Arm verbrijzeld. Toen tapelaan Schmetz uit Eupen zich op den weg bevond tusschen Herbesthal en Eupen, werd zijn auto door een vracht auto voorbij gereden. Deze auto reed zóó dicht langs den personenenwagen, dat de linkerarm van den kapelaan die buiten het raam hing, versplinterd werd. Kapelaan S. werd onverwijld naar het ziekenhuis gebracht, waar de arm aan stonds werd geamputeerd. UIT DE RAILS GELOOPEN. Gistermorgen omstreeks halftwaalf zijn te Bozum (Fr.) van den trein, die te ruim 11 uur uit Leeuwarden vertrekt, enkele wagons uit de rails geloopen. De locomo tief en de voorste wagon bleven er in. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan doordat een wissel te vroeg werd omge haald. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade is gering. De spoorwagen is echter tamelijk ernstig 'beschadigd. De sneltrein die om half twaalf uit Sneek vertrekt en in Bozum met bovenvermelden trein moet kruisen, kon niet passeeren. Onmiddellijk zijn toen in Sneek autobussen gerequireerd, waar mede de passagiers in Bozum zijn afge haald en naar Leeuwarden vervoerd, om daardor vertraging in de andere aanslui tingen te voorkomen. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Eenige kinderen te Nieuw Weerdinge, die op weg van school naar huis waren, stoeiden op den weg en bemerkten niet, dat uit de richting Emmen de luxe-auto van den heer E. naderde. Potseling week een der kinderen, de 8-arige B. W. naar links en werd door de auto aangereden. De kleine kreeg een hersenschudding en een bloeduitstorting in de hersenen. De toestand is vrijwel hopeloos. VERDRONKEN. Zondagmiddag omstreeks 3 uur werd een oude man, J. de G., in het ziekenhuis van de Broeders van St. Johannes de Deo te 's-Bosch vermist. Toen hij des avonds om ll*uur nog niet terug gekomen was, werd aangifte gedaan bij de politie. Gistermorgen is zijn lijk uit de-Buite^i- dieze opgehaald. Gisternacht, omstreeks half twee, is de slager G. E. toen hij in Nijmegen aan den Lentschen oever van de Waal van de pont wilde stappen, te water geraakt. Hij kwam onder de pónt terecht en is vei- dronken. Te Nieuw Weerdingen is het vierja rig kind van den woonschipbewoner R. Hilbers spelenderwijze over boord gevallen en verdronken. JUFFROUW DOOR ONBEKENDE AANGERAND. Zaterdagavond} is een 27-jarige juffrouw in de Steven Hoogendijkstraat te Rotter dam door een onbekend gebleven man aan gerand. Zij wandelde onder het viaduct toen een man die van den anderen kant kwam haar plotseling bij de keel greep ei zoo hard kneep dat schreeuwen onmogelijk was. Gelukkig kwamen een paar late wan delaars op dat moment aan en bij hun komst nam de onbekende de vlucht. De juffrouw is naar het politiebureau aan de Nassaukade gegaan, waar zij aan gifte van het geval heeft gedaan. Het bleek dat zij aan weerszijden van den hals groote blauwe plekken gekregen had. Vermoede lijk is het den aanrander niet om het hand tas ch je van de juffrouw te doen geweest. Hij heeft daar tenminste geen aandacht aan geschonken. Er is een vaag signalement van hem be kend. De man droeg een grijze overjas en een grijzen slappen hoed. Hij was ongeveer 1.80 meter lang. NOODLOTTIGE TWIST. Eén doode en één levensgevaalijk gewonde. In de gemeente Berkstein bij Kerkrado kregen H. en S., huurlieden en goede vrienden, twist over een kleinigheid. H. trok plotseling een mes en bracht daar mede zijn tegenstander vier levensgevaar lijke steken toe. Op het hulpgeroep van S. snelde diens zeventien-jarige broer toe zonder zich te bedenken trok hij een re volver en doodde H. met een schot in het hart. De dader is gearresteerd. Do toe stand van S. is hopeloos. GEVECHT MET DE POLITIE. Aanvaller levensgevaarlijk gewond. Zondagavond werd in een café te Uden- hout de orde verstoord dooi* twee perso nen uit Tilburg. Toen de gemeente-veld wachter hen tot kalmte aanmaande, viel het tweetal hem aan en ontrukte hem den gummistok. De veldwachter trok daarop zijn sabel en trof één hunner, J. C., zoo danig op het hoofd, dat hij zwaar gewond neerstortte. In levensgevaarlijken toestand is het slachtoffer in het ziekenhuis te Til burg opgenomen. De andere is in arrest gesteld. RUMOERIGE 1-MEI-DAG TE HAARLEM. Den geheelen dag is het gisteren te Haarlem zeer rumoerig geweest doordat groote groepen communisten ondanks het door den burgemeester uitgevaardigde de monstratieverbod, toch optochten door de binnenstad hielden, hetgeen herhaaldelijk tot botsingen met de politie aanleiding gaf. Omstreeks half drie trokken ongeveer 200 personen onder het zingen van de „Internationale" door de Groote Hout straat. Toen aan het bevel van de politie om uiteen te gaan, niet spoedig werd vol daan, is een aantal schoten in de lucht gelost, waarna de straat met gummistok en sabel werd schoongeveegd. Ook daar na moest in de Groote Houstraat nog her haaldelijk tegen betoogers worden opge treden. Bij een charge in de Koningstraat kreeg het communistische raadslid Over steegen eenige klappen met den blanken sabel. Door het stadhuis binnen te vluch ten wist hij aan de politie te ontkomen. Des avonds trachtten een greopje opge schoten jongens door het roepen van „Oranje Boven" de orde te verstoren voor gebouw „Olympia" waar het Revolutio nair 1 Mei-Comité een zeer druk bezoch te vergadering hield. Om incidenten te voorkomen heeft de politie hen verspreid. Ook in andere dee- len van de stad moest eenige malen te gen betoogers- worden opgetreden. Vooral op de Groote Markt was het tot laat in den avond rumoerig. Bij de verschillende charges zijn enkele personen licht gewond. Arrestaties had den niet plaats. ANTI- DUITSCHE ACTIE TE AMSTERDAM. Protest tegen het optreden van een Duitsche muziekkapel. Gisteravond heeft een aantal Joodschc bezoekers van de „Nieuwe Karseboom" aan het Rembrandtplein te Amsterdam, geprotesteerd tegen het optreden eener Beiersche muziekkapel, welke met ingang van heden voor het komende seizoen in genoemd café was geëngageerd. Het pro test stond in verband met het feit, dat het daar ter stede bekend was geworden, dat de Duitschers te Hamburg zouden zijn opgetreden, getooid met het Haken kruis en met een groot swastica in hun midden. De directie van de „Nieuwe Karse boom" heeft naar aanleiding van de pro testen besloten het contract met de Duit sche musici onmiddellijk te verbreken. De Duitschers zullen morgen naar Munchen terugkeeren. De actie tegen de Beiersche kapel ver oorzaakte in de omgeving van de „Nieuwe Karseboom" eenige opschudding. Sproete Inkomen vroeg in het voorjaar, koop? tldig een pot Sprutol. Bi\£fle Drogisten 4392 BOTSINGEN TÜSSCHEN FASCISTEN EN JODEN TE 'S-GRAVENHAGE. Molestaties en mishandelingen. Een aantal personen gearresteerd. Zaterdagmiddag en -avond hebben te Den Haag eenige botsingen plaats gehad tusschen fascisten en joden. Zaterdagmiddag is door een tweetal re chercheurs op het Buitenhof aangehouden een 32-jarige werkmban der H. T. M., die een der rechercheurs een klap op den rechterslaap had gegeven. Bij een relletje op het Spui tusschen joden en him vijan delijk gezinde personen, had de man zich ondanks een waarschuwing van dien re chercheur, die zich als zoodanig had ge legitimeerd, met het geval bemoeid. Voorts zijn op het Buitenhof door de po litie aangehouden en naar het bureau Prinsestraat gebracht een 20-jarige kan toorbediende, wonende aldaar en een 40- jarige bewoonster van de Piet Heinstraat. De kantoorbediende, die eekleed was in de uniform der nat. socialisten met het Haikenkreuz-embkeem, werd door laatst genoemde, die jodin is, lastig gevallen, waarbij zij trachtte het embleem van zijn mouw te rukken. De kantoorbediende weerde haar af, waarbij zij een klap in het gelaat kreeg. Omstreeks half vier Zaterdagmiddag hadden zich voor het Fascistenhuis aan den Bezuidenhoutscheweg pl.m. 300 per sonen verzameld, die eischten, dat een uit dit gebouw uitgestoken zwarte vlag, waar op een Hakenkreuz was afgebeeld, zou worden ingehaald. De menigte is door de politie verwijderd en verspreid. Een bewoner van den Sportlaan en van de Theresiastraat verklaarden op den Be- zuidenhoudscheweg van een Israëliet een klap in het gelaat te hebben gekregen. Om 4 uur ontstond op den Bezuiden houtscheweg bij de Rijnstraat een volks oploop, waarbij een. aantal fascisten werd gemole-steeerd. De politie verspreidde; de menigte, wier houding^zooda-nig was, dat van sabel en gummistok moest worden ge bruik gemaakt. Tegen half negen des avonds werd de vlag van het Fascisten huis binnengehaald. Later op den avond, omstreeks halftien, ontstond wederom een volksoploop voor het Fascistenhuis aan den Bezuidenhoutscheweg, welke door de ter plaatse met toezicht belaste politie agenten werd verspreid. Bij een relletje tusschen fascisten en jo den is Zaterdagavond omstreeks half twaalf in de Spuistraat door joden mis handeld een 22-jarige daar ter stede wo nende kantoorbediende. Met een hersen schudding en wonden aan het gelaat werd hij door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis Zuidwal vervoerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag bracht een bewoner van de Riouwstraat ter kennis van de politie, dat hij op de N. Parklaan was staande gehouden en uitge scholden door een 4-tal studenten, die eveneens tegen zijn auto opreden. In ver band hiermde werden door de politie aan gehouden en naar het bureau Gevers Deynootweg gebracht twee 26-jarige stu denten, beiden wonende te Delft, een 26- jarige ingenieur, wonende te Amsterdam en een 30-jarige inwoner van Rotterdam. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 3 Mei. Huizen, 1875 M. N CR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. 1. v. Da. J. L. v. d. Wolf. 11.00 Zang door Mevr. R. Dys-Ochel (alt) A. d. vleugel: WW. Doortmont. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Trio v. d. Horst m. m. v. T. G. v. d. Haar (viool). 2.00 Landbouwuurtje. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Concert. F. Eldert Bakker (viool), Mevr. E. G. v. d. Brink-Prakken (fluit). J. de Nobel (cello) en Mej. W. van Leeuwen (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Orgelconcert door 0. van Drieën- huizen. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Gramofoonplaten. 7.45 Causerie door A. Stapelkamp. 8.00 Evangelisatie-Samenkomst in de Kerkzaal der Bapt. Gemeente te Haarlem Spreker: Ds. J. v. d. Schors en De. B. Planting m. m. v. het Kerkkoor o. L van J. Timmer. 9.30 Vaz Dias. Hierna Gramofoonplaten 9.45 Amsterdamsch Salonorkest o. 1. van D. H. Ph. Kiekens. 11.0011.30 Gramofoonplaten. H i 1 v e r s u m, 296 M. VAR A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. z 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: „De Notenkraktrs", o. 1. v. D. Wins, Dr. P. Klinkenberg (lezing), „De Fliereflui ters" o. 1. v. J. v. d. Horst en het VARA- tooneel o. 1. v. W. van Cappe-llen. 12.00 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. 12.45 Orgelspel J. Jong. I.151.45 Vervolg concert 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Amsterdamsche Salonorkest o. 1. v. D. Kiekens. 6.30 Radio Volksuniversiteit Holland: Mevr. Dr. J. C. ProostThoden spreekt over „De Leegheid van het Heelal". 7.00 Lezing: J. Oudegeest. 7.15 Brahmsconcert m. m. van het Vrouwenkoor „Vox Jubilans" o. 1. van F. Uyttenboogaard, P. v. d. Heuvel en H. Kreté (hoorn), E. LijsenFontsoh harp en L. Mulderv. d. Weerdt (piano). 8.00 Herhaling SOS-beri'chten. 8.02 „'s Avonds na negen uur", hoorspel van W. Hollander. M. m. v. het VARA- tooneel o. 1. v. W. van Cappelen. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.30 Vaz Dias. 10.45 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. II.1512.00 „De Flierefluiters" o. 1. v. J. v. d. Horst. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05—10.20 Lezing. 11.20 Orgelconcert door Q.„ Maclean. 12.05 Western Studio Orkest o. 1. van F. Thomas. 12.50 Gramofoonplaten. 1.45 Voor de scholen. 2.50 Bournemouth Sted. Orkest o. 1. v. D. Godfrey m. m. van M. Cavondish Bentinck (piano). 4.05 Orgelspel Reg. Foort. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Tijdsein en berichten. 5.50 Brahms' piano-sonates door F. Merrick. 6.10 Causerie. 6.25 en 5.0 Lezingen. 7.20 BBC-orkest o. 1. v. L. Woodgato, 8.20 Tijdsein en berichten. 8.30 Lezing. f 8.40 Lezing. 8.55 Concert. Melsa (viool) en F. Mann- heimer (piano). 9.30 Derde acte van „Die WalkuroV. Leiding: R. Hoger. 10.4011.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn orkest. „R a d i o - P a r i s", 1724 m. 7.05 Gramofoonplaten. 11.35 Concert d. h. Omroeporkest. 11.50 Orgelooncert. 12.25 Vervolg orkestconcert. 6.40 Gramofoonplaten. 8.05 Kamermuziek door Bolisten on strijkkwartet. Kalundborj, 1153 M. 11.201.2Ó Concert uit Rest. „Wivex". 2.20 Gramofoonplaten. 2.50—4.50 Concert. 7.20 Concert door werkloozo musici o. 1. v. Walter Meyer-Radon M. m. van so listen. 9.05 Gramofoonplaten. 9.45 Spaansche muziek o. 1. v. E. Rce- sen. 10.3011.05 Dansmuziek. 11.05 Voorstelling uit oen theater. Langenbcrg, 473 M. 6.25 Morgenwijding. 6.35 Gramofoonplaten. 10.45 Concert v. d. scholen. 11.20 Uit Stuttgart: Concert o. 1. van Görlioh, m. m. v. zangsoliste. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt, m. m. L. Hoek (sopraan) en E. Grape (piano). 3.50 Kamermuziek door Els Miischen- born (piano), Fl. Haniscli (viool), W. Rütschlo (cello), S. Lindenberg (mezzo sopraan) en T. Breuer (fluit). 6.20 Uit Stuttgart: „Stundc der Nation" „Die Schwabischo Alp". Regie: Stockin- ger. Muzik. leiding: Görlioh. 7.25 „Die wundersamo Liebesgeschichte der schonen Magclone", radiotooneel. 8.30 Concert d. h. Omroeporkest m. ra. v. solisten. 9.55—11.20 Concert o. 1. v. Wolf. Rome. 441 M. 8.05 Uitzending uit een theater. Brussel, 338 en 508 M. 508 meter: 11.20 Concert o. L v. Felleman. 12.30 Symphonieconcert. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 5.35 Zangrecital. 5.50 Gramofoonplaten. 6.05 Cellorecital. 7.20 „La Passion", van Dupuis. 338 meter: 11.20 Symphonieooncert. 12.30 Concert- 4.20 Symphonieconcert. 5.20 en 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Concert. 9.30 Gramofoonplaten. Zetten, 1635 M. 7.20 Concert. 8.30 Radio-tooncel. 10.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Woensdag, 3 Mei. (3e Programma)). 8.00—13.50 Langenberg. 13.50_14.50 Londen Regional. 14.50—16.20 Daventry. 16.20—20.00 Brussel (VI.). 20.00—afloop Daventry. FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 18) „Als je Tollhurst nog meer* opium geeft, zal ik het aan den geestelijke en aan dr. Dawson vertellen", waarschuwde Fansluiw op strengen toon. „Je weet, dat ze hebben gezegd: dat, als hij niet uit scheidt met dat opiumrooken, de beker niet langer onder zijn berusting mag blij ven, omdat het onverantwoordelijk zou zijn zoo'n kostbaar stuk aan de hoede van een suffen, slaperigen opiumschuiver too te vertrouwen. Daarbij vind ik het schan delijk een ouden man zich aan het ge bruik van dat ellendige goed te laten wen nen." Gould lachte schamper en zonder een woord te zeggen verdween hij weer in het huisje. De zaak was deze, dat Richard den ouden man kort na zijn laatste thuis komst had verteld, dat hij op zijn reizen meermalen in opiumkitten was geweest en dat opium in China als een probaat mid del tegen rheumatick werd beschouwd. Hij had er wat van meegebracht, had hij er bij gevoegd en de oude man, die dikwijls heftig gekweld werd door rheumatische gemoedsbeweging ten prooi was. pijnen, had Richard gesmeekt hem wat van dat geneesmiddel, dat volgens Gould's verhalen onfeilbaar was, te ge ven. Richard, die wel wist, dat het, nu Thomas zijn medeminnaar was, geen kwaad kon de genegenheid van den ouden Tollhurst te winnen, gaf hem wat van dat „zwarte goedje" en de pijnstillende wer king was inderdaad verrassend geweest. Richard scheen een vrij grooten voorraad te bezitten eeen wonder overigens bij iemand met zulke fantastische rclaties als hij want telkens als de oude man één van zijn rheumatiek-aanvallen had, of vreesde er één te zullen krijgen, kon hij hem van een nieuwe dosis voorzien. Tollhurst's verslaafdheid was niet on bekend gebleven: noch hijzelf noch Ri chard maakten er trouwens een geheim van. Zoowel dr. Dawson als de dorpsgees telijke en de dokter van het plaatsje wa ren fel verontwaardigd geweest, toen ze er van "hadden gehoord. De. dokter had de beide zondaars duchtig onderhanden ge nomen en hen op hot gevaar gewezen, waaraan de oude man zich blootstelde de geestelijke had hem gedreigd, dat, als hij niet ophield met zijn misbruik, de be ker naar een veiliger bewaarplaats dan het hol van een opiumschuiver zou wor den overgebracht. Beiden hadden ze be terschap beloofd Richard zou den ouden man geen opium meer geven en Tollhurst er niet meer om vragen, maar er was van die belofte natuurlijk bitter weinig terecht gekomennu de grijsaard eenmaal do gevaarlijk-verdoovende werking van het giftige „zwarte goedje', zooals hij het noemde, had leeren kennen. En Richard had er met het oog op de vurig-begeerde spaarpenningen en de kans om op die manier met Rose te kunnen trouwen, te veel belang bij de vriendschap en dank baarheid van den ouden man te verliezen, dan dat hij diens dringende verzoeken om steeds nieuwe lafenis zou hebben durven weigeren. De oude Tollhurst gaf den jonker een feilen, boosaardigen blik, toen Richard weer naar binnen was gegaan. „Ik geef den beker toch niet uit han den", klonk het norsch, „hij is al twee honderd-vijftig jaar in mijn familie." „Als je doorgaat met dat opiumschui ven, zal hij er niet langer meer blijven", antwoordde Lionel op kouden loon. ..Zelfs al ben je bij je volle verstand, dan is hij al niet bijzonder veilig in dit oude krot, laat staan als je in een opiumroes verkeert. Denk er dus goed aan, Toll hurst, als je er niet mee ophoudt, wordt do beker aan Thomas in bewaring gege ven." Met deze woorden ging de jonker heen; hij liep de laan uit, terwijl de oude door luide verwenschingen lucht gaf aan zijn gemoedsstemming. Toen hij naar de Hall terugwandelde, passeerde de landheer een open plek in het bosch en tusschen de boomen doorkij kend, zag hij den kolonel op een omge vallen boomstam zitten, terwijl Anita, op gewonden pratend, voor hem stond. Ze waren beiden zoo in bun gesprek ver diept, dat zij den voorbijganger niet op merkten en met tegenzin vervolgde Fans- haw zijn weg naar huis, want hij kreeg den indruk, dat het meisje aan een hevige Als Lionel had kunnen verstaan, wat er gesproken werd, zou het hem duidelijk zijn geworden, dat,zijn veronderstelling juist was. Anita voerde een heftigen strijd en nog wel met een tegenstander, die haar tergde en afmatte door zich niet te ver dedigen. Hij liet de lawine van haar stormachtige verwijlen kalm en onbewo gen over zich heen gaan. „Waarom bent u hier gekomen om schande over mij te brengen?" riep ze hartstochtelijk uit. „Schande is een sterke uitdrukking, kindlief ..Het is het eenig-juiste woord. Gaat u zelf maar eens na, hoe uw leven is." „Ik heb to veel ernstige dingen om over te denken, dan dat ik mij het hoofd kan breken over kleinigheden." „'Kleinigheden Wat u maar kleinighe den noemtprotesteerde Anita, heftig geschokt door zijn onverschilligheid. „Hoor eens, meisje", suste de kolonel op geduldigen toon, alsof hij tegen een klein kind sprak, „ik denk nooit over din gen, die geen direct nut hebben of voor deel aanbrengen. Ik moet zien aan den kost te komen en daarvoor heb ik al mijn intelligentie noodig." „Natuurlijk, want u komt aan den kost door bedrog en achterbaksche, gemeenc practijken." Anita's oogen schoten vuur en ze stampvoette. „O, als u eens wist, wat ik geleden heb. tot ik den moed vond mij van u los te maken en in deze veilige haven ben aan geland." „Het mag in Hurton misschien veilig zijn, maar stom-vervelend is het er ook', lachte de kolonel cynisch. „Waneer u er zoo over denkt, waarom komt u dan hier?" „Omdat ik geld moet hebben, als je het weten wilt." „Van m ij kunt u het niet krijgenik heb zelf niets." „Och kom', was het ironische bescheid, „daar geloof ik niets van. Je krijgt im mers je salaris en daarvan zul je oen be droefd klein beetje kunnen uitgeven in deze wereldstad 1" „Nu ja, ik heb een paar pond", gaf bet meisje toe, „maar ik denk er niet aan u ook maar een penny te geven." „Om een penny is het mij ook niet te doen", verklaarde hij opgewekt. „Ik heb heel wat meer noodig. Ik schijn je er aan te moeten herinneren, dat je mijn dochter bent." „Van dat feit ben ik helaas maar al to goed doordringen", barstto Anita uit. „Maar wat voor vader bent u voor mij ge weest?" „Ik hob voor jo gedaan, wat mij in mijn moeilijke omstandigheden mogelijk^ was. Na den dood van je moedor heb ik je zelfs naar een dure kostschool gestuurd." „Maar nooit een rooden duit betaald Dacht u, dat ik dat niet wist? Als juf frouw Genwin niet zoo goedhartig en vriendelijk geweest was, dan mag de he mel weten, wat er van irtij geworden was. Zij heeft mij eten en kleerpn, een bed en een goede opvoeding gegeven, zonder een penny er voor terug te krijgen. Haar ben ik alle*! verschuldigd. Ik hoop van harto haar alles nog eens te kunnen terug be talen." „Dat is een prijzenswaardig voorno men", klonk het goedkeurend. „Tk zou ook graag terug geven, wat ik gekregen heb, maar ik ben er tot boden nooit toe in de gelegenheid geweest. Builen mijn schuld natuurlijkDe wil was altijd aan wezig. maar het geld niet." (Wordt vorvolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9