CENTRALE RAAD R.K. VOLKSBOND DINSDAG 2 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD rAii. e DE LYDWINAFEESTEN. (V ervolg). Nog enkel© opmerkingen o.a. over de werkloozenzorg werden gemaakt, welke door den voorzitter en door den secreta ris, den heer Angenent werden beantwoord. De voorzitter ried aan niet al te hard te schreeuwen over de werkloozenzorg. Het wil toch wel wat zeggen, dat in ons land door deze regeling geen enkel mensch honger lijdt. Als er klachten zijn over spe ciale gevallen, wende men zich tot de be voegde lichamen, de districtscommissies. De werkzaamheden van den Bond betref fen voor 5/6 de werkloozen, die het ook het meeste noodig hebben. Ook de Stormers-beweging werd bespro ken. De voorzitter achtte dit een storm in een glas water. Het Hoofdbestuur heeft deze beweging eerst aangezien, maar het H.B. is tot het inzicht gekomen, dat het met deze beweging misloopt. Heb verslag van den secretaris werd goedgekeurd. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd in huishoudelijke zit ting besloten, dat inplaats van den heer Steinmetz, met wien het contact bewaard blijft (niet-gesalarieerd), geen gesalari eerd bestuurder zal worden benoemd. Het Centr. Bestuur kreeg evenwel machtiging ©m zoo noodig t.z.t. over te gaan tot de benoeming van een nieuwen gesalarieer de. In behandeling kwam daarna het finan cieel verslag. De rekening 1932 sloot in in komsten en uitgaven op 42.731.59. De ba lans was in evenwicht op 23.271.63. Het verslag werd na enkele opmerkin gen goedgekeurd. De cohnnissie van kasna- zioners rapporteerde gunstig. Vervolgens kwam in behandeling de be grooting, sluitende in ontvangst en uitga ven op 41.430. Er waren enkele voorstellen ingekomen om over te gaan tot contributie-verlaging. Hoogmade vroeg een reductie van 50% voor de leden van de vakafdeeling „St. Deus Dedit". Vogelenzang vroeg een contributie-ver laging voor de Bollenstreek. Leidschendam stelde een algemeene contributieverlaging voor tot 1.per lid per jaar. Het Hoofdbestuur adviseerde afwijzend. Met de huidige inkomsten kan het C.B. er „net-an" komen. Daarbij komt nog, dat de afdeelingen, die v(» laging wenschen, er praktisch niet beter door zouden worden, omadt dit voor hen niet meer dan enkele guldens per week kan beteekenen. Wat Vogelenzang vraagt is bovendien onmogelijk. Voor bepaalde groepen van af deelingen kan, met uitzondering van de overige geen verlaging worden gegeven. 'Nog bedenkelijker is dat wat Hoogmade heeft gedaan om de leden van een bepaal de 'vakorganisatie een reductie te geven. Hoogmade zal dit zeker moeten herzien. Het Centraal Bestuur kan dan ook, om wille der organisatie zelf, dit' voorstel niet aannemen. De voorstellen werden verworpen. De begrooting werd z.h,st. goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Vervolgens had plaats de verkiezing van vijf leden in het Centraal Bestuur we gens periodieke aftreding van de heeren: Oh. v. d. Bilt, H. Kuiper, J. Smit, P. A. Smits en Ferd. Spit. Deze heeren stellen zich herkiesbaar. Naast de aftredende hoeren zijn door de afdeelingen nog can- didaat gesteld: de heer Jac. Steyn uit Den Haag door do afdeehng Den Haag en Fr. fèchets uit Vlissingen door de afdeeling Vlissingen. De aftredenden werden herkozen. Voorstellen van het Centraal Bestuur. Het Centraal Bestuur stelt voor om een diocesane afdeeling op te richten, welke zich ten doel zal stellen om de organen •werkend op coöperatief terrein en onzen bond, tot meer samenwerking te brengen terwijl daardoor tevens de ooöperatieve gedachte sterker zal worden gepropageerd. Goedgekeurd. Het Centraal Bestuur stelt voor: Artikel 9 sub 1 aldus te interpreteeren dat in bijzondere, door het Centraal Be stuur te beoordeelen gevallen, afdeelingen gelegenheid kunnen krijgen voor een be paald aantal jaren de bevoegdheid tot het nemen van besluiten als in dit artikel be doeld, over te dragen aan de bestuurs raadsvergadering bedoeld in artikel 9 sub. 2. Dit heeft alleen betrekking op de drie groote steden. Goedgekeurd. De afdeeling Beverwijk stelt voor: De Centrale Raad drage het Centraal Bestuur op, het daarheen te willen leiden, dat in den vervolge alle officeele stukken afkomstig van de Regeering en betrek king hebbende op onze Arbeidersbewe ging, aan do afdeelingsbesturen worden KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Priesters van het H. Hart. De Hoogeerw. Pater Generaal en zijn (RJaad te Rome heeft per ingang van 6 Mei a.s. benoemd tot Provinciaal-Overste van de Ned. Provincie dezer Congregatie pater H. Finke, rector van de Missie-procuur Walenburgerweg 9, Rotterdam; tot consul- tores zijn aangesteld: de paters K. Her mans, provisor rectoraat Heerderweg, Maastricht; W .Govaart, aftredend provin ciaal; P. v. Hommerich, rector Noviciaat, Asten; H. Nieland, overste, Keizersgracht 19, Amsterdam. toegezonden per afzonderlijk schrijven en niet meer zal worden volstaan met publi catie in het „Verbondsblad". Na een toezegging van den secretarie van het R. K. Werkliedenverbond in die richting werkzaam te zullen zijn, werd het voorstel ingetrokken. De afdeeling Den Haag stelt voor: De Centrale Raad besluit dat in de ge meente Den Haag, en verder waar plaatse lijk mogelijk, niet meer dan één afdeeling van den Volksbond gévestigd zal zijn. Het Centraal Bestuur aanvaardde de strekking van dit voorstel. De statuten van den Bond zeggen in artikel 3 dat het C.B. in overleg met de betrokken een der gelijke zaak kan regelen. Het .C.B. is dan ook bereid om in overleg met de betrok ken afdeelingen deze aangelegenheid tot een goede oplossing te brengen. De vergadering keurde dit goed. De heer J. A. Schutte, secretaris van het B. K. Werkliedenverbond, bracht zijn gelukwenschen uit bij het jubileum van den Bond. De toestand is moeilijk. Het gebrek aan beleving der Christelijke beginselen is hiervan de oorzaak. De Kath. Arbeiders beweging wacht een grootsohe taak Is in het verleden niet te veel nagestreefd het recht? Recht zoeken in zich niet ver keerd brengt met zich een zekere ver killing. De groote factor, de Liefde, is mis schien iets in 't gedrang gekomen. Als we het woord liefdadigheid gaan sohuwen, dan blijkt daaruit dat wij de glans van het christendom verwaarloozen. Spr. spoorde aan de onderlinge liefde te betrachten. Het moet weer worden, wat van de eerste Christenen gezegd werd: „ziet, hoe zij el kander liefhebben". Miskennlg van het Priester schap. Rector Bots voerde hierna het woord. Spr. prees den goeden geest op deze bij eenkomst. Deze goede geest is wel noodig. Deze tijden zullen vragen, dat wij de geest drift die het geheim is geweest van al len die de Kerk herstelden terugvinden, waar deze hier en daar verloren is gegaan. Daarom doet het in tijden als deze des te droeviger aan, als ook in onze eigen rij en de miskenning van het ware in goede doorsijpelt. Spr. wil op één punt wijzen, al moge het dan een oratio pro domo schijnen. Spr. be doelt het stelselmatig neerhalen van den priester in ons katholieke volk. Dat is een voos teeken. Het priesterschap is niet een persoonlijk bezit, maar een wezens-element van de Kerk, die, aldus spr., „gij zijt en ik". We zien het verschijnsel, dat langs ver schillende wegen zóó gesproken wordt over dragers van het Priesterschap, alsof de Priester niet deugt. Hun daden en bedoe lingen worden miskend. Zelfs de geloofsaf val van velen wordt him verweten. Men kan dit zelfde zeggen van Christus, die uitgestooten werd door zijn volk. Men kan het leven van den Priester niet af meten naar de resultaten. Het is het lot van de Kerk altijd men* schelij'k te moeten blijven. Het begon in den Kerstnacht, toen God mensch werd. Christus leeft voort in de Kerk in een menschelijke gestalte. Er zal altijd een klove blijven tussohen ideaal en werke lijkheid. Nooit zal bereikt worden het ideaal van St. Paulus over de Kerk, dat zij is „zonder vlek of rimpel". Vandaar altijd hervorming, verbetering. De Paus roept ons thans bot verdieping. We leven in een tijd van vervlakking. We zijn allen menschen van de actie geworden. Het is bij ons allen, dat wij te weinig con tact hebben met Christus' wil en Chris tus' liefde-plannen. Ook in dezen tijd draagt de Kerk Christus' schoonheid „in leemen vaten''. Maar het blijkt een dwaling, het vertrou wen in den priester te knauwen; daarmee knauwt men Den-gene, die zij vertegen woordigen. Het is altijd de kracht der Kerk ge weest, dat zij kinderen vond, die de ge zagdragers van Christus erkenden. Het Priesterschap is vergroeid met de Kerk. Men moet de Kerk nemen zooals zij is met haar fouten. Spr. wees op de offers van liefde door een Catharina van Siena, een Coleta van Cobrie, een Lydwina van Schiedam, ge bracht voor den nood der Kerk. Dat noem de spr. anticlericalis-me van de beste soort. Die offergeest, die verdieping van ons geestelijk leven zal hersteld moeten wor den in dezen tijd. Die geest hebben wij noodig om de mensohen, die zoeken, weer te brengen tot de eenheid. (Langdurig ap plaus). Na beantwoording van de schriftelijke rondvraag, werd hierna de Centrale 'Raad te ruim 6 uur met gebed gesloten. Oud-Directeur A Geurts f. Om half vier gisterenmiddag is in het St. Antoniusklooster te Ble^'ck ontsla pen de zeereerw. heer A. Geurts, oud- professor en directeur vin Kolduo. Antonius Habertus Ge-irts we'd gebo- xen te Swo.gen 2 November 1565. Na zijn priesterwijding studeerde hij eerst aan de Universiteit van Amster dam van 1889 bot 1891. en vervolgens te Leiden van 1891 tot 1893. In September van laatstgenoemd jaar werd hij benoemd tot professor te Rol- duc waar hij 2 April 1914 Mgr. Schrijnen als Directeur opvolgde. Om gezondheids redenen zag hij zich verplicht ontslag te vragen, hetwelk hem eervol werd verleend op 1 Januari 1920, waarna hij zich te Bredick vestigde. „Msb." PLECHTIGE SLUITING. DE LAATSTE NOVENE-DAG. Zondag, de laatste da-g van de viering van St. Lydwina's eeuwfeest, heeft de kroon gezet op het werk, dat door Schie dam tot Lydwina's meerdere eer en glo rie is verriaht. In alle kerken van Schiedam werd een pontificale H. Mis gecelebreerd en Lydwi na's kerk mocht den Bisschop van Haar lem, Zijne Hoogwaardige Excellentie, Mgr. J. D. J. Aengenent, als haar gast beschou wen. Aan het altaar werd Zijne Excellen tie geassisteerd door Zijne Doorluchtige Hoogw. Mgr. H. J. M. Tas kin, president van het Groot-Seminarie Warmond, als presbyter assi-sbens; de Hoo-geerw. heeren B. Sohoap O.P., Provinciaal der Predik- heeren en Hubert Meuffels C.M., Provin ciaal der Patere Lazaristen als troondia- ken, en Prof. Dr. Titus Brandsma, Rector Magnificus van de R. K. Universiteit te Nijmegen en den Zeereerw. heer L. Paulus- sen als diakens. De overige functies wer den vervuld door studenten van het Groot seminarie. H.H. HK. Exc. Mgr. MacDonald, de aartsbisschop van Edinburgh en Mgr. Meyers, hulpbisschop van Londen, alsmede de vicaris-generaal van Berlijn en de Hoogw. heer Stöcker, prelaat van de adbij Berne, luisterde de plechtigheid met hun tegenwoordigheid op. Tot bijwoning van deze H. Mis waren de leden van het nationaal Comité uitge- noodigd. Onder de aanwezigen bevonden zioh dan ook de hoogeerw. heer H. P. H. Jansen, eere-kanunnik van het Kathedraal Kapit tel te Haarlem; Z. Exc. Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck; Z. Exc. Mr. Dr. L. N. Deckers; Prof. Mr. P. Aalberse, voorzit ter van den Partijraad der R. K. Staats partij; Z. Exc. Mr. E. O. J. M. Baron van Hövell tot Westerflier, Baljuw van de Sou- vereine Orde van Malta; H. Stulemeyer, burgemeester van Schiedam; L. J. Stol wijk, als vertegenwoordiger der B. K. Journalistenvereeniging; de Zeereerw. heer rector J. Th. van Galen, centr.-praesee der St. Josephgezellen in Nederland; O. J. G. Struycken, voorzitter van den Ned. R. K. Middenstandsbond Henri Kuypers, na mens de Ver. van R. K. Dagblad-Di recteuren; Eerw. Moeder Marguérite van Gilse, algemeen overste van de vrouwen van Nazareth; Mej. v. d. Kallen, secreta resse van het Centraal-Bestuur van de Graal; Mej. A. R. Kleinpool voor de Fede ratie van R. K. Vrouwenbonden in Neder land; de Zeereerw. heer W. Nolet, pastoor te Amsterdam; de Zeereerw. Pater B. Kruitwagen O.F.M. te Rotterdam; H. G. de Boer, voorzitter der St. Willibrordus-Fede ratie; A. C. de Bruyn, voorz. van het R. K. Werkliedenverbond; Prof. Massignon van het „Collége de France" te Parijs, een intiem vriend van St. Lydwina's levensbe schrijver Huysmans, enz. TOESPRAAK MGR. AENGENENT. Na het Evangelie beklom Mgr. Aenge nent den kansel om zioh in een toespraak tot de geloovigen te richten. Twee gedachten, aldus de Bisschop, legt de kerk ons vandaag in den mond. Ten eerste moeten wij God vragen, evenals Lydwina de gelukzaligheid te mogen ver werven. Het is een heel eenvoudige ge dachte doch zij vormt het geheel© levens program van iederen mensch. De mensch toch is niet geschapen voor deze wereld; zijn bestemming ligt niet op aarde, doch in de eeuwigheid. Maar waarom staat die gedachte ons niet iederen dag, ieder uur, ;a ieder oogenblik voor den geest? Wat zou ons leven dan veel gelukkiger zijn! Wat zouden we dan veel- vuldiger van ons bezit mededeelen aan de behoeftigen! Als er een waarheid is, die Lydwina ons heeft geleerd, dan is het wel deze, dat alle smart en lijden op aarde niets te beteekenen heeft in vergelijking met het eeuwig geluk van het hiernamaals. De tweede gedachte welke de Kerk ons vandaag in den mond legt is, dat wij ons twee eigenschappen eigen maken: een groo te liefde tot God en een groote liefde tot de evennaasten; twee eigenschappen, die ook Lydwina zioh heeft eigen gemaakt. Welk een heerlijk voorbeeld voor ons in de tijden waarin wij leven. Wat zouden ook wij veel geduldiger zijn, wanneer wij zoo'n groote liefde tot God bezaten, uit hot lij den geput. Eenige jaren geleden was er rijkdom en overvloed in de wereld; het heeft de menschen echter niet nader ge bracht tot God. Dat wil Hij nu anders. En nu hebben wij een heerlijk voorbeeld aan Lydwina, oan ons meer en meer tot Hem te wenden. Maar ook brandde Lydwina van liefde tot de armen'. Zij was zelf arm, doch met vreugde deelde zij van haar armoede me de aan hen die nog minder hadden. We mogen zeggen dat het een beschik king van de Voorzienigheid ie, dat juist in dezen tijd Lydwina's eeuwfeest wordt ge vierd. Juist nu moeten wij worden aan gemoedigd om te geven aan de armen on der ons Lydwina's feest is een lichtende gebeurtenis in dezen somberen tijd. Moge het ons er aan herinneren, dat wij alleen geschapen zijn voor het leven hiernamaals. Moge dit eeuwfeest ons van de gedachte doordringen, dat leven slechts een bede tocht is naar een eeuwigheid van mate loos geluk. Moge Lydwina's feest ons vor deren in liefde tot God en tot de even naasten, opdat wij eenmaal met haar de eeuwige glorie mogen deelen. Het was een indrukwekkend moment, toen de Bissohop in naam van onzen H. Va der Pius XI den Pauselijken Zegen over de talrijke geloovigen, die het kerkgebouw vulden, uitsprak. Ook de andere parochie-kerken hadden een kerkvorst te gast, den Aartsbisschop Z. H. Excellentie Mgr. J. H. G. Jansen, Z. 3EL Excellentie Mgr. A. F. Diepen, Z. IL Exc. Mgr. Th. v. Roosmalen, apostolisch- vicaris van Suriname. Reeds lang voordat de klokken beier den, om het begin van het plechtig slui- fcingslof aan te kondigen, wachtten talloo- zen voor de deuren van het kerkgebouw tot deze open gingen. Dit pleohtig lof werd gecelebreerd door Mgr. Aengenent, met as sistentie van pastoor Th. Vis van de H. Hart-parochie en pastoor W. Nolet uit Am sterdam. Aan pater Borromaeus de Greeve was de taak opgelegd, om op den laatsten avond van de novene het woord tot de geloovi gen te richten. Tot tekst had hij gekozen: „Wie na Mij komen wil, hij verloocheno zichzelf, neme zijn kruis op en volge Mij". Tot besluit van de novene werd onder het Lof door Haarlems Kerkvorst het Te Deum aangeheven: een plechtig besluit, om dank te brengen aan God voor het wel slagen van dit eeuwfeest, dat Lydwina alle eer gaf in de rei van Gods lieve Heiligen. „Tijd". SPORT VOETBAL NEDERLAND—BELGIE. Weer extra-tribunes. Naar wij vernemen zullen voor den lan den wed strijd NederlandBelgië op Zon dag 7 Mei twee extra tribunes worden opgesteld, en wel op een gedeelte van de wielerbaan voor de Marathon- en voor de Eere-tribune. Door deze maatregelen zul len aan de zijde van de Marathon-tribune 2000 en aan de zijde van de eere-tribune ruim 700 extra plaatsen worden verkre gen. In totaal zullen meer dan 32.000 toe schouwers dezen wedstrijd bijwonen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat absoluut geen toegangsbewijzen meer voor dezen wedstrijd te verkrijgen zijn, alle plaatsen in het Stadion zijn uitverkocht. ZEILEN OM HET J0LLEN-KAMPI0ENSCHAP. Slechts zes deelnemers. Naar wij vernemen hebben zes zeilers ingesohreven voor de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland 12-voets- jollen, welke op 13 en 14 Mei a.s. op de Kagerplassen worden gehouden. De volgende deelnemers zullen uitko men; J. J. v. d. Hoogenhuys, Nieuw Loos- dreoht; Jan Maas, Hilversum; Bob Maas, Hilversum; E. G. van der Stadt, Zaan dam; D. M. J. Kagchelland, Rotterdam; Jacq. Barzilay Jzn„ Rotterdam. TOERISME ZWITSCHERSCH BEZOEK AAN ONS LAND. Een 400-tal Zwitsers, die per extra-trein van de Zwitsersche bondsspoorwegen een rondreis door ons land maken, zijn giste ren te Utrecht gearriveerd. Eenige leden van het comité van ontvangst, dat zioh gevormd had uit verschillende reisvereeni- gingen en reisbureau, waren de Zwitser sche gasten tegemoet gereisd tot Venlo. Te Utrecht heeft het gezelschap in ver schillende groepen een rondgang door de stad gemaakt. Zij vereenigden zich weer om half elf in den kloosterhof van de Dom kerk, waar zij luisterden naar de Zwitser sche liederen, die door den stadsbeiaar- dier, den heer J. Wagenaar, op het klok kenspel van den Dom ten gehoore werden gebracht. Daarna vereenigde men zioh aan een noenmaal in hotel „Noord-Brabant". Des middags maakte men een autotocht door het Oostelijk deel van de provincie. Tegen den avond vertrokken de Zwit sersche gasten per extra trein naar Am sterdam, waar zij om 18.39 uur aan het Centraal station arriveerden. POSTDUIVEN Leidsche Combinatie van Postduiven liefhebbers. Wedvlucht vanaf St. Kathalijne Waver (België) afstand 117 km. in concours 298 duiven welke een puntenaantal maken van 60. Om de 5 duiven prijs. Dit was het le buitenlandsche station en begon al di rect met niet op tijd te lossen, wegens het nevelachtige weder en de duiven alzoo geen zicht hadden. Volgens mededeeling werden deze eerst om 9.45 gelost inplaats van 8 uur. In deze vlucht nam de Reisduif de leiding en wel: A. Molenaar 1, 6, 7, 52 en 55; J. Flippo 2, 29 en 40; A. Braxhoven 3; W. Gijsman 4; H. Tegelaar 5; J. W. van Duuren 8, 14 en 33; G. A. L. v. d, Reijden 9, 16, 21, 25, 28, 31 en 43; J. J. Mulder 10; R. P. de Graaf 11; O. van Roode 12; Ohr. v. d. Pluijm 13, 17, 42 en 57; G. F. van Dorp 15; H. L. van Duijn 18; Adr. van Egmond 19 en 47; P. van Egmond 20; S. N. v. Leeu wen 22 en 53; A. v. d. Made 23, 26, 38, 48 en 59; L. de Romeijn 24, 34 en 50; J. P. Fazel 27; G. F. Tisseur 30; A. Flippo 32; J. J. Laman 33, 34. 45 en 54; A. N. Erades 37 en 49; F. de Haas 39 en 56, H. Voge lenzang 41; G. P. Onvlé 44 en 58; A. van Polanen 46; M. G. Vinkestein 51; H. Wal- laard 60. 1© duif aankomst 11—4047 60e prijs- wiiiner, om 121023. De prijswinning der vereenigingen is als volgt.: Reisduif 18 prijzen, Vriendenclub 20 iprijzen, Bonte duif 12 prijzen en Trekvogels 10 prijzen. A.s. Vrijdag inkorven voor Vilvoorden in het combinatie-gebouw Boerhaavestraat no. 13. UIT DE RIJNSTREEK DE WEG VAN GOUDA NAAR BODEGRAVEN Naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. ontvingen die vereenigingen van de Commissie van den straatweg GoudaBodegraven be richt, dat met de verbetering van een smal weggedeelte ter breedte van 4 meter een aan vang wordt gemaakt en dat binnen een maand de geheele weg op een breedte van 5 meter zal zijn gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Supportersvereniging „Alphen". In hotel „Centraal" hield Zaterdagavond de Supportersvereniging der A. V. V. „Al phen" de eerste jaarvergadering. De voor zitter de heer Zuidam, kon in zijn ope ningswoord mededeelen, dat de vereeni- ging, opgericht met 12 personen, thans 65 leden telt. Het bij de oprichting voorloo- pig gekozen bestuur werd thans definitief gekozen. Jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onveranderd goed gekeurd. Het batig saldo bedroeg 10.58. Een nieuw huishoudelijk reglement werd vastgesteld en aangenomen. Bij de rond vraag werd dank gebracht aan den voor zitter voor zijn vele werkzaamheden. Be sloten werd als slot Alphen II bij haar promotie-wedstrijd te Hoek van Holland te vergezellen. Uitvoering. Door de tooneclclub van de Maria-Vereeniging werd gisteravond in de St. Josephzaal een uitvoering gege ven ten bate van het R.-K. Crisis-comité. Als gewoonlijk hebben ook thans de aanwezigen van het mooie spel der ioo- noolisten weer genoten. De thuisblijvers hebben veel gemist. Er bestaat evenwel nog gelegenheid hedenavond dit verzuim goed te maken. Een mooie tooneelavond wacht u. BODEGRAVEN. Personalia. Tot kerkmeester is door Z.H.Exc. Mgr. Aengenent herbenoemd de heer A. de Vos en benoemd de heer H. L v. Bunningen. BOSKOOP. Herijk van maten en gewichten. B. en W. van Boskoop maken bekend, dat dit jaar voor herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het gym nastieklokaal der Openbare Lagere school op 8 Mei van 9%12 en van 1316 uur voor Burgem. Colijnstraat, Voorkade en Zuidkade. Op 9 Mei van 912 en van 1315% uur Dorpstraat, Zijde en Bootstraat. Op 10 Mei van 912 en van 1315% uur voor Reijerskoop, Nieuwstraat en vor der niet genoemde straten. Geboren: Oatharina Elisabeth, d. van P. H. Kooij en C. J. v. d. Willik. Getrouwd: N. v. Oort 26 j. en J, Troost 23 j. Overleden: Leendert de Koster 54 j. Johannes Huberta Colpa 76 j. HAZERSW0UDE. Vergadering van Oud-Landbouw-Cursis- ten. Dezer dagen werd ten huize van mej. wed. Verhaar een algemeene leden vergadering gehouden van de vereeniging van Oud-Landbouw-Cursisten. Na opening door den voorzitter met een woord van welkom aan de aanwezigen, werden door den secretaris de notulen voorgelezen, wel ke na een woord van dank van den voor zitter voor het uitgebreid verslag onver anderd werden goedgekeurd. Daarna werd door den heer A. Bos een inleiding ge geven over „de keuze en verzorging van het fokschaap". Spreker gaf een leerzame inleiding, er vooral op wijzende dat men, wil men tot gunstige fokresultaten komen, met zeer veel ambitie die tak van bedrijf moet behartigen. Verschillende productie- aanwijzingen werden door den inleider ge geven, oa. omtrent voeding, huisvesting en verzorging. Zeer uitvoerig werd daarna een en ander besproken, wat door den inleider met kennis van zaken op deskundige wijze werd beantwoord. Waarna de voorzitter hem dank zegde voor zijn zeer leerzame en nuttige lezing, en hoopte, dat de leden er zeer veel voordeel en vrudht van zullen genieten Daarna werd het onderwerp vast gesteld voor de eerstvolgende vergadering welke in Mei wordt gehouden, waarin de heer Menken een inleiding zal geven om trent het mesten van varkens. Nadat nog enkele huishoudelijke aangelegenheden waren besproken, werd deze goedbezoelite vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. NIEUWKOOP. Kerkmeester. De Bisschop van Haar lem heeft beneomd tot lid van het paro chiaal kerkbestuur in de plaats van den heer P. A. Th. van der Weyden, die we gens vertrek eervol ontslag vroeg en ver kreeg, diens zoon, den heer P. M. M. v. d. Weyden, burgemeester, alhier. FINANCIëN EN ECONOMIE N00RD-H0LLANDSCH LANDB0UW- CREDIET N.V. In de op 1 Mei 1933 gehouden Jaarlijk- 8che Algemeene Vergadering van Aan deelhouders werden de Balans en Winst en Verliesrekening per 31 December 1938 goedgekeurd. Het dividend over 1932 werd voor de proferente aandeelen bepaald op 6 pot. en voor de gewone aandeelen op 3 pet. In mindering hierop hebben de prefe rente aandeelhouders in November 1932 reeds 3 pet. ontvangen. De heer mr. W. 0. Bosman, die als Com missaris aan de beurt van aftreding waS| werd als zoodanig herkozen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6