DONDERDAG 20 APRIL 193o DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP VOORNE AUTO MET ZEVEN PERSONEN TE WATER, WAARVAN VIJF OM HET LEVEN ZIJN GEKOMEN. Grootmoeder met drie klein kinderen en een vriendinnetje verdronken. Gistermiddag tegen vier uur heeft 011 der uü gcinet^wï xvieuweauooin een ern stig oa0e.uK plaats genad. Aabij ae ±j/.e- ren i>ru0 is een auto, ^eg van xxui.Jca.ujo naar xiotLeruaiu, te v\ai,er geraa&t. van ae zeven ïnzittenaen wisten twee tijdig uit ae auto te s^nngen; ae vtji anuere passa giers zijn veittrun^en. JJe auto was aiAumstig uit Rotterdam en was gisteren naar -Kocitanje gegaan oiu vauuaar een dame en vier meisjes, wel se laatstgenoemden eeiuge dagen met vacau- tie in Kocsanje hadden aoorgeoracnt, ie haien. i^e chauffeur, die den weg waarschijn lijk niet te goed kende, kwam uit een zij weg van Uuclennoorn naar het Voornscüe Kanaal. V ermoedeiijk reed hij voor het ne men van den bocht te snel en is bij bei remmen in den bocht het achterste ge deelte van den wagen doorgeschoven. Hier door kwam de auto, een groote wagen, op den zes- a zeven Meter breeden berm en reed achteruit het Voornsche Kanaal in. De chauüeur en zijn broertj-e, dat naast hem zat, konden uit den wagen springen en kwamen met een nat pak vrij. De auto verdween nagenoeg geheel on der water. De chauffeur ging onmiddellijk hulp haien en spoedig waren tal van hel pers ter plaatse. Intuschen was bode Huisman, die een dienst tuschen Hellevoetsiuit en Rotter dam onderhoudt, met zijn vrachtauto, ook op de plaats van het ongeluk aangekomen. Men s.aagde erin een staaldraad aan d3 in het water liggende auto te bevestigen. Deze draad werd aan de vrachtauto vast gemaakt, waarna men trachtte, den veron gelukten wagen omhoog te trekken. De staaldraad brak echter af. lnrusschen was men met een roeibootje bij den wagen gekomen, doch men kon de vijf personen, die in de auto zaten, nog niet bereiken. Met touwen slaagde men erin den wagen zoover op te trekken, dat de vóor- wielen op de berm stonden. Toen de wagen zoover was opgehaald, heeft men met haken de inzittenden uit de auto gehaald. Onmiddellijk werd bij de slachtoffers, die een vrouw, de groot moeder van de kinderen, en vier meisjes van omstreeks tien tot dertien jaar bleken te zijn, kunstmatige ademhaling toegepast. Dr. \V. J. Slis uit Nieuwenhooru verleen de geneeskundige assistentie. Het mocht echter niet gelukken bij een der vijf dren kelingen de levensgeesten weer op te wek ken. De vijf lijken werden voorloopig naar het lijkenhuisje te Nieuwenhoorn overge bracht. Kort na het ongeval verscheen het parket uit Rotterdam, dat door de plaatselijke po litie was gewaarschuwd, ter plaatse. NADERE BIJZONDERHEDEN. Het ernstige auto-ongeluk heeft op hot eiland Voorne groote consternatie verwekt. De echtgenoote van den brugwachtei Sjouw, die nabij de IJzeren Brug over het Voornsche Kanaal woont, schijnt de eenige te zijn geweest, die bet ongeval heeft ge zien. Plotseling zag zij een auto op den dijk verschijnen en een zwaai over den berm maken. Voordat zij goed begreep wat er gebeurde, reed het voertuig het Voorn sche Kanaal in. De chauffeur wist vlug uit den wagen te komen, evenals zijn broertje. Het zijn de twintigjarige H. Saly en de 14-jarige P. J. Saly, beiden uit Rotterdam. De hulpverlecning. De chauffeur begon, toen hij buiten ge vaar was, hard om hulp te roepen, waar op als eersten de brugwachter Sjouw, de machinist Hijmans van het stoomgemaa. en een caféhouder, die aan de overzijde van het Kanaal woont, toesnelden. Met na ken trachtten zij den kap van de auto, een groote Opel-wagen, opcu te halen, om de overige passagiers te redden. De wagen uig echter te diep er staat hier in het Ka naal ruim drie Meter water zoodat do auto eerst opgetrokken moest worden, voordat men na een half uur ongeveer de vrouw en vier kinderen, die in den wa gen zaten, kon bevrijden. Het waren me vrouw Kuipers uit Rotterdam, die tijde.ijk in Rockanje woonde en drie kleinkinderen met een vriendinnetje. Een der kinderen is een meisje van de familie Duinsiee uit Rotterdam, twee meisjes zijn Bekker ge naamd, eveneens uit Rotterdam, terwijl de naam van het vierde kind tot dusver nog niet bekend is. De gemeente-veldwachter van Nieuwen hoorn, de heer H. Helmstrijd, was de eei- ste politie-beambte, die op de plaats vau het ongeval verscheen. Hij waarschuwde onmiddellijk de Rijksveldwacht en de in de nabijheid wonende dokters. Vijf kwartier lang werd bij de slachtoffers kunstmatige ademhaling toegepast, doch, zooals gemeld, zonder resultaat. Behalve dokter Slis uit Nieuwenhoorn, waren ook H. Kerbert au Hellevoetsluis en dokter A. Touw uit Nieuw-Iielvoet hierbij behulpzaam. De Officier van Justitie uit Rotterdam, mr. Hoeffelman, die toevallig te Ouden hoorn vertoefde, kwam onmiddellijk, toen hij door. de Rijkspolitie van het gebeurde op de hoogte was gesteld, naar Nieuwen hoorn. De lijken der slachtoffers, die voorloopig in het lijkenhuisje te Nieuwenhoorn zijn ongeborgen, zouden waarschijnlijk heden ochtend door de politie worden vrijgegeven en naar Rotterdam worden overgebracht De auto is, nadat deze op het droge was gebracht,, door de politie in beslag geno men en voorloopig in een schuur opgebor gen. Hedenochtend werd inspecteur Moerman van de Verkeerspolitie te Rot terdam te Nieuwenhoorn verwacht om het voertuig te onderzoeken. De chauffeur en zijn broertje werden in een in de nabijheid gelegen café voor zoo ver noodig van droge kleeren voorzien. De chauffeur was door het gebeurde erg van streek en kon ternauwernood een verklaring afleggen. Beiden zijn in den loop van den avond per auto naar Rotterdam overge bracht. Uit de omgéving van dé plaats van het gebeurde, die op ongeveer een half uur afstand van Nieuwenhoorn is gelegen, kwamen honderden personen, om het red dingswerk, dat helaas zoo weinig resultaat mocht opleveren, gade te slaan. Velen wa ren zoo onder den indruk, dat zij tijdens het op het droge brengen der slachtoffers moesten vertrekken. De slachtoffers. Het ongeluk geschiedde te tien minu ten voor drie. Den chauffeur heeft later verklaard, dat hem het uitzicht op den dijk werd belem merd door het brugwachtershuis;e, wes halve hij het noodig oordeelde den bocht zoo wijd mogelijk te nemen. Hij en zijn naast hem gezeten broertje konden zich gemakkelijk uit den wagen werken en in GEMENGDE BERICHTEN AUTO VAN DEN DIJK GESTORT. Bestuurder zwaar gewond. De heer D. Buysse, benzinehandelaar le Middelharnis, had het -ongeluk nabij Goe- reehaven, doordat de vooras van zijn auto brak. met dezen wagen, die geiaden was met vaten benzine, van den dijk te stor ten. De heer B. kreeg een aantal vaten o-p het lichaam. Met een beenbreuk, een soho delfra-ctuur en vermoedelijk met een ge kneusde borstkas, is hij met 'n motorboot je naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De auto werd vrijwel geheel vernield. OP VRACHTAUTO GEKLOMMEN. Knaapje overreden en gedood. Gistermiddag is te Wageningen het an derhalf-jarige zoontje van J. P. Breekveid, dat, zonder dat de chauffeur het bemerkte, op de treeplank van een stilstaande vracht auto was geklommen bij het aanzetten van de auto eraf gevallen en door-een der wie len overreden. Het kind was op slag dood. SCHIP IN 1JSELMEER GEZONKEN. Opvarenden gered. Gistermiddag omstreeks vijf uur is ten gevolge van het defect geraken van den motor en mede door den hevigen wind in het Hoornsche Hop gezonken een met steenen geladen motorschip, genaamd „Mentor'", metende 100 ton en komende van Hasselt met bestemming iiaar Hoorn. De bemanning van hot scheepje, bestaande uit schipper M. van Berchem en zijn knecht G. v. d. Heuvel, wist zich in veiligheid te stellen, doordat zij door een Volendammer visschersvaartuig werden opgepikt. Te Vo- lendam zijn zij van droge kleeren voorzien. Zij hadden slechts eeöige goederen kunnen redden, doch voor deprest is alles met het schip in de diepte verdwenen. „Tel." BRANDEN. Magazijn van landbouwwerk tuigen uitgebrand. Dinsdagavond is door onbekende oor zaak een felle brand üitgebroken in het magazijn van de firing ^rits Kemper, han del in landbouwwerktuigen, smeerolie en drijfriemen te Winschoten. Door den krach- tigen wind aangewakkerd, greep het vuur snel om zich heen. D^ Brandweer was niet tegen de vlammenzeé^opgewassen. Het ge- heele magazijn brandde -dan ook uit. De belendende woonhuizen fiepen geen schade op. Doordat in het magazijn een'benzine depot gevestigd was, heeft een aantal ben- zine-ontplofflingen plaats, gehad, die echter niet van ernstigen aard waren. De brand weer is den geheelen avond met de nablus- sching bezig geweest. Bo.erderijbrarrd te Boschhuizen. Door'onbekende oorzaak braVin hét ge hucht Boschhuizen nabij Ven ray brand uit in de Boerderij van den heer J. Janssen. een naast de plaats van het ongeluk ge meerd roeibootje stappen. De chauffeur. H. Saly, was tevens eige naar van de auto, welke hij twee weken geleden van zijn famijip had gekregen, om er in den a.s. zomer eïjjjilooi mee te zoeken. De man was reeds ri™a jaar werkloos. De slachtoffers zijlij?'De 58-jarige mevr. Th. Kuipers geb. Hiftjrtehal. wonende te Rockanje en haar drié^ kleindochtertjes de negenjarige Doortje gékker, de elfjarige Alida Bekker, wonejige Wolphaertstraat 69 en de tienjarige JöB&nna Duynstee, Sta tionssingel 17 en het Vriendinnetje te 10- jarige Maria Hengst, wanende in het Noor den van Rotterdam. De kinderen hadden met de Paaschdagen bij- de familie Kuipers te Rockanje gelogeerd,'jen waren er ook met den wagen van Saly heen gebracht. Mevr Kuipers was met de kipderen op weg naar Rotterdam, om later weer naar Rockanje terug te gaan. UIT DE RADIO-WERELD Programma voor Vrijdag 21 April Huizen. 1875 M. Algemeen programma verzorgd door den K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys o.l.v Piet Lustenhouwer. In de pauze gramofoonpl. 2.00 Orgelconcert door Evert Haak in de St. Dominicuskerk te Amsterdam. 3.00 Piano-recital door Jeanne Hertog, afge wisseld met gramofoonpl. 4.03 Causerie over reizen en werken in Ned. O.-Indië. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Max Gerisch over kleederdrachten cn volkstypen in Duitschland. 5.15 Voor-avondconcert door het KRO-sextet In de le pauze te 5.45 Anton v. Duinkerken over de a.s. Ned. boekenweek. In de 2de pauze „Uit het land van Hitler's jeugd" door Leo Speet. 7.10 Ambachts- en Nijverheidskunst door ir. Kal ff. 7.45 Concert door het KRO.-orkest. ïn de le pauze te 8.15 „Het Gelukje", hoorspel. Te 8.40 Vaz Dias. In de 2de pauze te 9.00 „Grootvaders viool" hoorspel. 9.30 Mozart-programma, verzorgd door de Nederlandsche Mozart-gemeente. In de pauze „De tooneeldirecteur", blijspel met muziek. 10.45 Gramofoonpl. Te 11.00 uur Vaz Dias. H i l v e r s u m. 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Gramofoonpl. llalO P. J. Kers: Onze Keuken. 11.40 Declamatie R. Numan. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte. 2.00 Floris Feld: „Het Japansch-Chinee^ch conflict". 2.304.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonpl. 4.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Vervolg concert. 7.00 Causerie over de Sovjet-Unie door dr. F. M. Wibaut. 7.20 Concert door E. Busch (zang) en J. Jong (orgel). 8.00 Kerkdienst uit de N. P. B. te Amster dam: Dr. J. C. A. Fetter. Gem. Koor o.l.v. A. H. Fierie. 10.00 Gramofoonpl. 11.00 Orgelspel door C. Steyn. 11.30 Gramofoonpl. D a v e n t r y. 1554 M. 9.35 Morgenwijding, 9.5Ö Tijdsein en berichten. IOCS'10.20 Lezing. 10.35 „The Day of Peace", relay uit Yperen (België). 11.30 Orgelconcert A. Goldsbrough. Door den wind aangewakkerd, stond de boerderij weldra in lichterlaaie, zoodat aan blusschen niet meer te denken viel. De ge- heele boerderij, alsmede schuur, stalling, inboedel, een koe en negen varkens kwa men in de vlammen om. Een en ander was laag verzekerd. Boschbrand te Heythuizen. Onder de gemeente Heythuizen brak gis termiddag brand uit in de bosschen nabij den weg van de bouwhoeve ,.De Spik". Het vuur nam, door den wind aangewakkerd, spoedig een ernstig aanzien aan en ook de bosschen van het landgoed De Bedelaar, toebehoorende aan den heer Dubois, dreig den door het vuur aangetast te worden, waardoor ook genoemd landgoed gevaar liep. Met man en macht werd gewerkt om 12.05 BBC.-Dansorkest o.l.v. H. Hall. I.05 Haydn Heard en zijn orkest. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. J. Anderson (bariton). 4.35 Kinderuut. 5.20 Berichten. 5.50 Pianoduetten van Schubert. 6.10, 6.25 en 6.50 Lezing. 7.20 BBC.-orkest o.l.v. J. Clifford. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 „The Ringer" van E. Wallace. Regie: Val Gielgud. 10.10 Voordracht. 10.1511.20 Dansmuziek door Geraldo's Tangoband en de Savoy Hotel Orpheans. „Radio-Paris". 1724 M. 7.05 Gramofoonpl. II.50 Dito. 5.50 Dito. 6.40 Dito. 8.05 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.2012.35 Concert uit het Bellevue- Strandhotel I.203.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl m. m.v. V. Jensen (viool) en V. Fischer (piano). 7.20 Feestuitzending v. d. Arbeiders-Liefda- digheidsvereeniging. 8.50 Radio-tooneel. 9.50 Concert d. h. Omroeporkest o.l.v. F. Mahler. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Lodberg" La ogen berg. 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonpl. II.20 Freiburger Orkestvereeniging o.l.v. Pfaff. 12.20 Weragorkest. 1.50 Gramofoonpl. 3.50 Koorconcert. 7.25 Omroeporkest o.l.v. Merten. 8.20 Vroolijk programma. 9.5011.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 442 M. 8.05 Feestavond. Brus-sel 338 en 508 M. 338 M.: 11,20 Gramofoonpl. 12.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 4.20 Omroeporkest o.l.v. André. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Willem-de-Zwijger-herdenking. 9.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 1.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. 12.30 Gramofoonpl. 4.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Kumps, 5.35 Zangvoordracht. 5.55 Omroepkleinorkest o.il.v. Leemans. 7.20 Radio-Svmphonieorkest o.l.v. J. Kumps m.m.v. solisten. 8.20 Omroeporkest m.m.v. sopr. o.l.v. André. 9.30 Gramofoonplaten. Zee sen, 1635 M. 6.20 Richthofen-herdenking. 7.20 Concert door het Omroeporkest van Frankfurt o.l.v. Merten, 8.40 Causerie, 9 00 Haydnconcert (strijktrio). 9.20 en 10 05 Berichten. 10.2011.20 Concert o.l.v. H. Simon. uitbreiding te voorkomen, waarin men ten slotte slaagde. Pas tegen den avond was men het vuur geheel meester. Ongeveer 25 H.A. bosch en heide gingen in de vlam men verloren. BRUTALE INDRINGER. Terwijl de alleenwonende landbouwer v. d. B. te Vcghel gedurende eenige oogen- blikken aan de voordeur van zijn woning met een straatkoopman in gesprek was, heeft een onbekende indringer kans ge zien om uit een op de tafel in do woonka mer liggende geldbeurs van den landbou wer een bedrag aan bankpapier, groot on geveer 400, tc stelen. FEU!' l.ETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 8) „Woont Richard Gould dus met Lionel Fanshaw samen op de Hall „Ja. Ze zijn neven en ze werden samen opgevoed, totdat Richard we sliep en zijn avonturiersbestaan begon. Jaren daarna kwam hij plotseling weer opduiken en toen heeft Lionel hem bii zich genomen. Richard beschouwt de Hall nu als zijn tehuis en komt er na iederen nieuwen zwerftocht weer terug." Dit was slechts één van de vele ge sprekken over dit brandende vraagstuk, want hoe minachtend juffrouw Pamela zich ook uitliet over wat ze als „boosaar dige dorpsoraaties" kwalificeerde, ze was er benauwend goed van op de hoogte en het geval Thom°s-P'->«'P-Bi',h'"'d scheen haar bovenmate te interesseeren. An«ta zag Ro«e Orr in de kerk en ze begreep niet,' wat haar beide bewonde raars zoo in vuur en vlam zette; ze vond haar een on^oozele. geaffecteerde was sen pon. oT%z;"hti" en zonder spoor van fijneren sm?-°k gekleed en met een paar irtdrukkinglooze oogen, die een totaal gebrek aan hersens verrieden. Haar grootste verlangen, zoals Anita, door han dle ondervragen, uit haar eigen mond vernam, was, een „dame" te worden, dus I dat maakte het zeer waarschijnlijk, dat Gould ten slotte de gelukkige zou zijn, omdat hij een „heer" was, iemand van goede afkomst en met beschaafde manie ren. Maar hij had geen geld en geen be trekking en evenmin het verlangen om iets behoorlijks in de wereld uit te voeren, zoodat Rose te verstaan gaf, dat de schaal nog wel ten gunste van Thomas, als de beste partij, zou kunnen door slaan. „En hij is- een knappe jongen, juffrouw, dat valt niet tc ontkennen, en als de oude Tollhurst sterft, wordt Thomas koster en bovendien erft hij de spaarduitjes van zijn neef." „Maar ik dacht, dat de oude Tollhurst niets van hem moest hebben „Daar moet u niets van gelooven, juf frouw. Het bloed kruipt, waar het niet gaan kan. En toch", voegde Rose er aan toe, terwijl ze pleinzend naar een ring aan haar vinger staarde, dien Gould haar had gegeven, „weet ik niet, of ik wel graag de vrouw zou zijn van iemand, wiens ambt het meebrengt, dat hij ook de dooden moet begraven. Als de oude Tollhurst sterft en ik denk niet, dat hij het nog lang zal maken moet Thomas met de spaarduitjes naar Amerika gaan om daar een vermogen voor mij te verdienen." „Ben je dan van plan om met Thomas te trouwen „Dat kan ik niet zeggen, juffrouw", klonk het onzeker. ..Meneer Gould is een héér. ziet u. en „Mijn beste kind," viel Anita haar heftig in de rede. „neem zoo gauw mogelijk een be'luit met wien van de twee Je trouwen wilt. anders gebeuren er nog ongelukken." Maar Rose giebelde en wierp haar leeg, ijdel hoofdje achterover, terwijl ze, trots 1 als een pauw in haar opgedirkte kleeren, wegstopte. Ze vond bét lang geen onplei- zierige gedachte, dat twee knappe jon gens waarvan één 'n deftige meneer om haar streden. Gedurende Gould's af wezigheid speelde zo haar Spel met Tho mas, maar het beslissende woord sprak ze niet. want ze had nog niet kunnen be sluiten definitief van den neef van den landheer af te zien. Thomas was danig ontstemd over deze behandeling en op een. keer, dat hij Anita in den tuin ontmoette, begon hij er met haar over, want door haar zonnige vrien delijkheid had ze ook de harten van het personeel gewonnen. De weken, dat zij- in Hurton was, was de Hall gesloten geweest, daar Fanshaw en zijn neef beiden afwezig waren. Anita vond het heel "geschikt, dat Gould een ti'dlang weg was. Rose kon. in zijn afwe zigheid tot een besluit-komen, had ze over wogen. Maar, zooals de jonge tuinman haar bedrukt vertelde, de kleine heks tartte hem, moediede hem de eene maal aan om hem direct daarop weer af te stooten, en weigerde hardnekkig haar keus te doen „Ziet u, juffrouw", verklaarde Thomas, „ik heb gehoord, dat u zóö" vriendelijk bent geweest een ernstig woordje met Rose te spreken; daarom ben ik zoo vrij u nog eens met de zaak lastig te vallen. Ze maakt me eenvoudig razend met dat kat- en-muissj^elik heb geen kalmen a-ard, weet u, en als zij zoo voortgaat en meneer Gould komt terug, dan weet ik niet, wat er gebeuren kan." „Zoo mag je niet spreken. Thomas", waarschuwde Anita scherp', „dat is gevaar lijk." „Gevaarlijk? Het zal gevaarlijk worden voor meneer Gould, wanneer hij mijn Rose niet met rust laat", dreigde de jonge man norsch. „Waarom kan ze niet met met mij trouwen Ik ben van haar eigen stand en ze hoeft niet te hengelen naar dien naar dat ik zal in uw tegen- woorditrheid maar niet zeggen, wat ik van hem denk, want d*»t is niet geschikt voor de ooren van een dame." Anita keek naar het verstoorde, knappe gezicht én liet toen even haar oogen rus ten on Thomas' athletengestolte. Ze wist niet. hoe Richard Gould er uit zag. maar hij zou over een flinke dosis lichaams kracht moeten beschikken om het tegen Thomas vol te houden, als het tot een vechtpartij kwam Terwijl ze naar hem keek, bedacht ze. dat Rose Carr toch wel er? veeleischend was en Richard Gould buitengewone attracties moest bezitten, j dat het meisje nog een moment aarzelde om dezen blonden Hercules het jawoord te ceven. Thomas, die zich eenige minuten in grimmig zwiigen met het verpotten van géraniums had bezig gehouden, begon weer te spreken. „Als. het alleen dat baan tie van dood graver is. wat ze tegen me heeft", zei hij. zijn voorhoofd afwi^schend. ..nu, daar ben ik niet aangetrouwd ik hoef ceen koster te worden na den dood van den oude er zijn nos wel meer Tollhurst's. die voor den beker kunnen zorgen. Tk kan wel als kracht-menseh in een circus of een specia liteiten-theater komen; dat is me al eens aancreboden." „Ik geloof niet, dat een dergelijke omge ving goed zou zijn voor Rose", meende Anita. „Waarom zou ie je niet. als de oude man gestorven is, met het qreld. dat je dan erft, in Amerika gaan vestigen? Dat was een idee van haar zelf en het lijkt me toe, dat ze in dat geval wel geneigd zou zijn meneer Gouhl te laten schieten cn met je mee te paan." De uitdrukking van Thomas' gezicht werd nog donkerder. „Dat kan Rose ge makkelijk zeggen, maar ze weet net zoo goed als i!r, dat de oude Tollhurst mü niet kan luchtén of zien en liever zijn geld in de Theems zou gooien, dan het mij na te laten." „Maar hij heeft me zelf verteld, dat jij hem zou opvoltren als koster en bewaarder van den beker", bracht Anita in het mid den. „Dat is een familie-traditie, juffrouw en daar heeft de oude Tollhurst niets over te zeggen. Hij heeft zelf geen zoon en na zijn dood kom ik aan de beurt. Maar hij I zal me nooit zijn geld nalaten, nooit. Het moet overigens een aardig sommetje zijn. Met zijn salaris, waarvan hij haast niets heeft uitgegeven en de onhrencst van die oude meubels en snuisterijen, is het vast wel duizend pond als het tenminste niet meer is. Ik wou. dit ik het had, dan zou ik me geen minuut bedenken om naar Ame rika te gaan, juffrouw. M»ar u hoeft niet tc denken, dat ik het ooit in handen zal krijgen. Die duiten paan naar nicht Su san. zoo zeker als iets." En hij schudde mistroostig het blonde hoofd. „Laat Rose dan loopen. Laat haar met Richard Gould trouwen, als ze met alle treweld wil", luidde An'fcn's verstandige rand. ..Het is toch tc ?ok om los te loo- ren, d°t een croete. flinke kerel zooals jij zijn leven laat bederven door de nukken en grillen van zoo'n domme gans, die zelf niet weet, wat ze wil." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9