DONDERDAG 20 APRIL 1S33 DE LFIOSCHE COURANT TWFEDE BLAD PAG. fi BLITEüLAND DUITSCHLAND HITLER'S VERJAARDAG. Feest in 't geheele Rijk. De 44ste verjaardag van Rijkskanselier Hitler is neden in 't geheele Rijk Herdacht mot een luister als eertijds de keizerslijke ver jaardagen. Begonnen werd vanmorgen met een pa rade voor het Pruisische Ministerie van Binnenlandsche Zaken, die een groote men- scnenmenigte trok. Ook te München trok reeds vroeg militaire muziek <ioor de stra ten. ilet officieclo Nat.-Social. Partij Corres pondentie orgaan deelt mede, dat sedert dagen m de Rijkskanselarij manden vol met felicitatie-brieven, telegrammen, en paket- teii met geschenken liggen. Op den vooravond van den verjaardag van Hitier zijn in tal van steden groote fakkeloptochten gehouden, o.a. in Ham burg, in Dusseldorf, waar oen vuurwerk werd afgestoken, in Essen en het heele Ruhrgebied, in Leipzig, etc. Redevoeringen werden afgestoken, er werd muziek ge maakt en gevlagd. De inzamelingen voor het stichten van een Hi tl er-fonds bij gelegenheid van den verjaardag van den rijkskanselier hebben to Berlijn een resultaat opgeleverd, dat de verwachtingen verre overtrof. In totaal is tot nog toe een bedrag van rond 90.000 mark aan baar geld ontvangen, terwijl de waarde van de bijdragen in natura meer dan 70.000 mark bedragen. OPTREDEN TEGEN COMMUNISTEN. Wapens en springstoffen in beslag genomen. In het district Era us tad t is een groote razzia gehouden tegen communisten, waar bij ruim 100 woningen werden doorzocht. 200 personen werden om te beginnen gear resteerd. Bij deze razzia is volgens een of ficieel rapport een uitgebreid organisatie plan der communistische partij ontdekt. De communist Neumann was de instructeur. Betrouwbare, dicht bij elkaar wonende per sonen werden bijeengebracht in groepen van 5, welke door bijzondere signalen snel konden worden geconcentreerd en die be paalde taken hadden. De leider heeft go- durende ecnigen tijd zijn woning door ge wapende lieden doen bewaken. Op een mul- tiplicator, die in beslag werd genomen, werd een communistische krant vervaar digd, welke vooral onder werkeloozen werd verdeeld. Van Fraustadt naar Glogau en Guhrau bestond voor bevelen en berichten een regelmatige koerierdienst. Op 22 Ja nuari is bij Wiesenthal in het district Frau stadt, aan de Poolsche grens een interna tionale grensbijeenkomst gehouden, waar spionnage werd gepleegd. In Fraustadt en Schlichtingsheim zijn zwarte lijsten gevon den, waarop vooral de leiders der N.S.D.A. P. stonden aangeteekend, welke bewaakt en onsohadelijk gemaakt moesten worden. Onder de fabrieks-en de landarbeiders werd een massastaking voorbereid. Onge veer 50 wapenen, en 150 schoten munitie, springstoffen, een multiplicator en militai re uitrustingstukken zijn in beslag geno men. Dc leidende communisten zijn gear resteerd. Het is echter niet gelukt den in structeur Neumann te vangen „NATIONALE VERHEFFING" ALS RECLAME. Verbodsmaatregelen te verwachten. Van goed ingelichte zijde wordt meege deeld, dat de rijksregeering voornemens is om te verbieden, dat de nationale verhef fing van Duibschland in zekere handels- en nidus triekringen voor commercieele doel einden wordt misbruikt. De onzinnigste dingen, welke niets met nationale verhef fing te maken hebben, worden in den han del gebracht. Zoo bestaat er een „Spiel der nationale Erhebung", een potloodenfa- briek heeft potlooden gemaakt, waarop het Horst-Wessellied is vermeld. Voorts be staan er „Haken-Kreuz-Eistueten". Ai dezen onzin zal de regeering niet dulden en tegengaan. S. A.-mannen door communisten mishandeld. In den afgeloopen nacht zijn te Hüls bij Recklinghausen drie leden der S.A. door communisten overvallen. De S.A.-man Popp uit Hüls kreeg verscheidene hevige slagen met een bijl op het hoofd en zakte ernstig gewond in elkaar. Een andere S.A.-man werd met stokken mishandeld. Dc politic, die terstond een onderzoek instelde, kon reeds drie der daders arres teeren. Naar uit Koningsbergen wordt gemeld, is de moord op den S.A.-leider Otto Reinke thans opgehelderd, daar de communist, Tol- leit heeft bekend den moord te hebben ge pleegd. REORGANISATIE DER DUITSCH- NATIONALE PARTIJ. Naar nat.-soc. model. Het bestuur der D.-nationale partij heeft naar het W. B. meldt een reeks organisato rische maatregelen getroffen, welke ten doel hebben de partij meer activiteit te ge ven. Dc leider van de landelijke, districts- cn plaatselijke groepen worden voortaan niet'n eer gekozen, maar benoemd en wel door Hen leider der naast-hoogere instan tie. De leiders regelen hun vertegenwoor diging zelf. De lands-, districts- en plaatse lijkc leiders kunnen ten alle tijde van hun functie worden ontheven. Dc leiders zullen voortaan heeten: partij- leider. ..Aktionsführer, „Landesführer" j.Kreisführer" en „Ortsgruppenführer". Do besturen der l~ndelüke districts en lokale groepen worden omgezet in „Bei- riite'. welke zullen beraadslagen, waarna f de leider beslist. 1 Goering te Milaan. Goering is met zijn 3-motorig Junkers- toestei op het militaire vliegveld te Milaan aangekomen. De minister Heeft gedurende de geheele tocht het vliegtuig persoonlijk bestuurd. Van avond woont Goering een voorstelling bij in dc „Scala". Men ver wacht dat Goering morgen tegen den üud- dag zal verder vliegen naar Berlijn. AMERIKA VERMAT DEN GOUDEN STANDAARD. Daling van d?n dollarkoers verwacht. nation alen handel tot op 10 pet. zou dalen. Men is er echter vast van overtuigd, dat dit slechts een verschijn sel van voorbijgaanden aard is, daar Ame rika 8 credietpolitiek en in het bijzonder zijn geld- en begroofcingspolitiek de beste waarborgen geven voor de inwendige ge zondheid van den Amerikaanschen dollar. Het embargo is onmiddellijk in werking getreden. De president heeft voorts verklaard, dat de dollar niet gestabiliseerd zal worden voor den terugkeer van Engeland tot den gouden standaard. Do gouduitvoer zal ver boden worden, behalve voorzoover reeds is toegestaan. Staatssecretaris Woodin zeide in- een verklaring over het uitvoerverbod van goud, dat de Vereenigde Staten thans ook officieel den gouden standaard hebben ver laten, hetgeen niet-officieel reeds 6 maan den geleden geschied was. Waar altijd een sterke strooming ten gunste van inflatie was geweest, juicht men in Amerika de maatregelen toe. President Roosevelt zal thans machtiging vragen om ook zilver in betaling te mogen ontvangen ter aflossing van schulden van buitenlandsche mogendheden tot een be drag van 100 millioen dollar. Pierpont Morgan verklaarde dat de maatregelen van Roosevelt zijn volle in stemming hadden. Het was te voorzien, zoo zeide hij, dat de pogingen om den hoogen koers van den dollar te handhaven op een peil dat in strijd was met de gedeprecieer- de buitenlandsche valuta tot deflatio zou moeten leiden en een ongunstige invloed zou hebben op de Amerikaansche prijzen, loonen en werkgelegenheid. De thans genomen maatregelen zijn de beste om deze gevolgen te bestrijden en de oorzaken weg te nemen. Het plotselinge besluit van Amerika ora den gouden standaard los te laten, heeft in financieele kringen te Parijs en te Lou den groot opzien en groote ontstemming gebaard. OLIFANTEN BELEMMEREN TREIN VERKEER Een trein van Bulawayo naar Gwelo heeft, naar Reuter vertelt, onderweg moeten stop pen voor een kudde olifanten, die de spoorlijn overstak. Uit de verte zag de machinist de kolossen reeds op de rails en liet met alle kracht de stoomfluit gaan, doch de dieren namen hier van in het geheel geen notitie. De machinist was tenslotte genoodzaakt den trein tot stil stand te brengen en geduldig af te wachten tot de olifanten de spoorlijn verlaten hadden. Zonder zich om de aanwezigheid van den tiein te bekommeren stak de groote kudde langzaam de rails over, waarna het moderne verkeer zijn rechten herkreeg en de trein kon doorgaan. Snuifdoos van Frederik den Groote gestolen In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft, naar een V.-D.-bericht uit New-York meldt, een dief met een in papier gewikkel- den steen de ruit ingeworpen van een juwe lierszaak aan de Fith Avenue en uit de étalage een snuifdoos van Frederik den Groote weg genomen. De snuifdoos was voor een bedrag van s 10.000 dollar verzekerd. De werkelijke waar de van het kleinood is evenwel aanzienlijk hooger. De doos is bezet met groene jade, acht groote diamanten, 24 markiesdiamanten en 1866 kleine diamanten. Opmerkelijk is, dat de inbreker de overige sieraden in de winkelkast heeft laten liggen. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS LETTEREN EN KUNST EEN NIEUW WERK VAN PEROSI. Een compositie voor het Heilig Jaar. Naar wij vernemen werd er reeds sedert geruimen tijd onder de vrienden van Mr, Lorenzo Perosi over gesproken, dat deze bij gelegenheid van de plechtige viering van het H. Jaar, een nieuwe compositie zou hebben vervaardigd. Zooals men weet heeft de H. Vader ais Motto voor het H. Jaar gekozen: ,.Wij aanbidden U Christus en loven U, omdat Gij door Uw kruis de wereld verlost hebt". Perosi heeft dit mot to thans op muziek gezet. Het is een acht stemmige compositie waarop de groote meester nauwelijks een uur gewerkt heeft. Het begin van deze compositie is in Canon- vorm geschreven, langzamerhand schrijdt zij meerstemmig verder en we] in buiten gewoon origineele accoorden. Perosi zelf getuigde dat het een buitengewoon ge waagd stuk was. De groote meester heeft het nieuwe werk aan den H. Vader opge dragen: „Aan den roemrijk regeerenden Paus Pius XI: Adoramus Te Christe Motto voor acht stemmen van Lorenzo Pe rosi. Dezer dagen werd het handschrift aan den H. Vader overhandigd die buitenge woon enthousiast was over dit nieuwe voortbrengsel van Perosis genie voor de kerk. De Paus heeft onmiddellijk order ge geven dat de nieuwe compositie aan de overige werken van Perosi zal worden toe gevoegd die in de Vaticaansche Biblio theek zijn ondergebracht in een afdeeling die op verlangen van den H Vader zelf „La Perosiana" genoemd wordt. De Six- tijnsche kapel heeft met Paschen onder lei ding van den componist dit nieuwe werk ten gehoore gebracht en de eerste recen sies zijn buitengewoon gunstig. BINNENLAND EERSTE KAMER. Indische begrooting aanvaard. De Eerste Kamer heeft gisteren in ongewoon snel tempo de begrootingen van Suriname, Curasao en Nederlandsch Indië aangenomen, benevens eenige kleinere ontwerpen, waaronder dat to; voorziening in de invaliditeits- en ouderdomsverzekering der mijnwerkers. KATHOLIEKE ONDERWIJZERS BIJ DEN PAUS. Men seint uit Rome d.d. 19 April aan de „Msb.": Hedenmiddag ontving Z. H. de Paus de groep onderwijzers der Sint Canisiusfede- ratie, onder leiding van den heer Geuskens en onder geestelijke leiding van rector de Jong, in audiëntie. In de Sala Ducale, be geleid door Mgr. Eras, ging Z. H. de Paus de rijen langs om allen tot den handkus toe te laten, waarna Z. H. onder geest driftig gejuich plaats nam op den troon. In een tot de onderwijzers gerichte toe spraak heette de Paus allen bijzonder wel kom. Als Hollanders en heel bijzonder als onderwijzers. Z. H. was van nabij bekend met al hun zorgen en moeilijkheden, omdat Hij zelf ook in de klassen voor lager onder wijs gestaan heeft. De H. Vader wi.de hen niet lang ophouden, wijl zij hun tijd noodig hadden voor den jubileum-aflaat en de be zichtiging van Rome. Toch wilde de Paus een gedachte meegeven. Hij had namelijk het Jubileum afgekondigd om de vruchten der Verlossing aan a.len mee te deelen. De eenige speciale titel, dien Christus tijdens Zijn leven gehad ha-d, was die van „Mees ter'': „Vos Me vocatie Magistrum". Christus had heel zijn openbaar leven steeds geleeraard voor het Verlossingswerk en bij Zijn heengaan droeg Hij den Apos- te en op het Verlossingswerk voort te zet ten met de woorden: „Gaat en onderwijst". Deze Nederlandsche pelgrims brachten ook hun leven door met onderwijzen en Katholiek te onderwijzen. Zij werkten al dus door onderwijzen ook mede aan de voortzetting van het Verlossingswerk. De Paus gaf dan ook van harte Zijn Vader lijken zegen, dien zij waren komen vragen, niet alleen voor de aanwezigen zelf, maar ook voor de andere léden van hun Vereenl- ging, voor hun dierbare familieleden, vrien den en toevertrouwden. Na den zegen hieven de pelgrims het: „Aan U o Koning der Eeuwen" aan, het geen de Paus, staande, belangstellend aan hoorde. Onder luid gejuich verliet de Paus de pelgrims. Tijdens den rondgang vroeg de H. Vader Mgr. Eras inlichtingen omtrent de Fede ratie van R. K. onderwijzers, haar naam, het aantal leden en meerdere bijzonderhe den. KATHOLIEK ONDERWIJS. „St. Willibrordus''-federatie te Utrecht bijeen. Woensdag had te Utrecht de jaarlijk- sche bijeenkomst van de „St. Willibror- dus"-federatie. bestaande uit de vereeni- gingen van R.-K. onderwijzers in het Aartsbisdom en in het bisdom Haarlem, plaats. De voorzitter, de heer H. G. de Boer, sprak de openingsrede uit, waarin hij de onderwijzers er op wees, dat zij een ze keren plicht hebben te stemmen op de R.-K. Staatspartij. Aanwezig waren de hoogeerw. heeren kan. J. G. van Schaik, geestelijk adviseur der federatie, en Nolet, hoofdinspecteur van het katholiek onderwijs in het bisdom Haarlem. De minister van Onderwijs was verte genwoordigd door mr. Fock. Na de openingsrede sprak de heer W. Wiltschut namens het Federatiebestuur een woord van gelukwensch tot de „St. Augustinus"-vereeniging, die Dinsdag haar 40-jarig jubileum herdacht. Spreker huldigde hierop den voorzitter, den heer De Boer. Financieele verslagen en daarmede ver wante voorstellen werden goedgekeurd, evenals de begrooting 1933. De heer de Boer werd als voorzitter herkozen, de heer Luyf als secretaris. Voorstellen betreffende ziekenhuisver- pleging werden ter nadere bespreking af gevoerd. Naar aanleiding van de voorstellen be treffende de Reiscommissie werd ten slot te de volgende motie aangenomen: Tegen het zitting blijven houden van de drie leden der St. Willibrordus-federatie in de Reiscommissie voor onderwijzers heeft de vergadering geen bezwaar, mits bereikt worde, dat de dooi* die commissie geconcipieerde reizen zullen worden aan geboden ter uitvoering aan de Ned. Reis- vereeniging voor Katholieken (voormalige Nederl. Roomsche Reis ver eeniging). Behandeld werd nu het voorstel-ter Borg. dat inhield instelling van een com missie tot onderzoek van de mocelükheid meer instanties van beroep in het leven te roepen, dan bij de huidisre wet het ge val ishet werd aangenomen. De discussies over het Katholiek Schoolblad hadden een vlot verloop. Ern stige gp'even tegen de redactie waren niet aanwezig. Het werk van de O.I.Z.-commissie, zoo wel als haar financieele verslagen, werden (roerWI-enrd. ..M«bd en r!u Heel gemakkelijk: PüfkC OP: PASS: EN OPPASS-N. De kt U daar aan ach er het stuur van auto. 38 motor of fiets? DE EERSTE MENSUR IN HEIDELBERG Een grootsche plechtigheid. Na 8 jaar verboden, te zijn geweest is gisteimiddag in aanwezigheid van talrijke studenten, den rector der universiteit en verscheidene professoren, benevens talrijke vertegenwoordigers der nationale bonden en der overheid de eerste mens-ur gehou den. Redevoeringen werden uitgesproken. Hitier werd gehuldigd, het Horst Wessei- lied werd gezongen, terwijl ten slotte een telegram werd gezonden aan Hitier, waar in den leider onverbrekelijke trouw werd beloofd. BELGIE STAKING VAN MIJNWERKERS. Naar uit Bergen wordt gemeld is er in de Borinage oen nieuwe staking onder de mijnwerkers uitgebroken. Tot dusver heb ben 5000 mijnwerkers zich bij de staking aangesloten. Voorts wordt gemeld, dat bij de kolenmijnen te Bray eveneens een sta king is uitgebroken waaraan voorloopig 700 arbeiders meedoen. „Hbld." OOSTENRIJK Huiszoekingen in vele steden. In talrijke 6teden van Oostenrijk heb ben huiszoekingen plaats gehad, waarbij in socialistische en communistische bu reaux een groote hoeveelheid materiaal in beslag is genomen. De „Arbeiterzeitung" en het socialisti sche „Kleines Blatt" zijn gisteren en van daag in beslag genomen. Te Weissenbach kwam het tot botsin gen tusschen communisten en nationaal- socialisten. waarbij ook schoten gewisseld werden. Een twintigtal personen is in hechtenis genomen. RUSLAND. NA HET VICKERS-PROCES. De vonnissen gewijzigd! Het Centraal Uitvoerend Comité zal volgens Reuter hedenochtend het verzoek inwilligen tot wijziging van de vonnissen, uitgesproken over MacDonald en Thorn ton. Men is te Moskou van meening dat het vonnis waarschijnlijk zal veranderd worden in levenslange verbanning uit Rusland. De Vickersmaatschappij hand haaft haar relaties. De Metropolitan Vickers Maatschappij heeft verklaard, dat zij in afwachting van den terugkeer uit Moskou van haar rechts kundigen raadsman, niets meer over het proces zal zeggen. De Metro-Vickers bevestigt, dat totdus- ver alle verschuldigde betalingen door de Sovjet-Unie ziin verricht. Reuter meent te weten, dat de maatschappij haar be staande overeenkomsten met de Sovjet- Unie zal voortzetten. Opheffing van het embargo? Gegeven het feit (aldus een Reuterbe- j ric-ht uit Londen) dat de Britsc-he regee ring herhaalde malen kenbaar heeft ge maakt dat haar voornaamste zorg is de veiligheid van haar onderdanen, meent men te Londen dat als. zooals te verstaan werd gegeven, de straffen van Thornton en MacDonald gewijzigd worden, het em bargo op Russischen goederen waarschijn lijk zal worden opgeheven. CHINA DE JAPANSCHE 0PMARSCH NAAR PEKING. Paniek onder de bevolking. De Japansohe troepen hebben de Loean- rivier overschreden en rukken verder naar het Zuiden op. De Chineezen verwachten, dat Peking en Tientsin nog heden door de Japanners bezet zullen worden. In beide steden is de staat van beleg afgekondigd. Onder de Chineesche bevolking is een paniek uitgebroken. Ononderbroken ko men de treinen met vluchtelingen uit het Noorden Peking binnen. Te Loean-sjat en in andere steden hebben Japansche vlieg tuigbommen groote schade aangericht. De Engelsche diplomatieke vertegen woordiging te Peking heeft bij de Japan sche autoriteiten geprotesteerd tegen de bedreiging van de Engelsche belangen, in het bijzonder van d"n voor het grootste deel in Engeland handen zijn, Peking Mekden-spoorweg. Dc Japansche zaakgelastigde heeft ver zekerd, dat de Japanrers do Engelsche eigendommen zullen sparen. Het Japansche hoofdkwartier deelt me de, dat twee Amerikanen zijn gearresteerd die getracht foto's te maken van Japan sche troepenbewegingen. President Roosevelt heeft een hers'.cJ van het goud-uitvoerverbod aigekondigd als eerste maatregel, om de warenprijzen in Amerika te verhoogen. President Roosevelt verklaarde aangaan de de weer-invoering van het gouduitvoer- verbod, dat deze maatregel bedoeld was als controle van de valuta en het crediet. De gisteren gebruikte uitdrukking „gecou troleerde inflatie" achtte Roosevelt mis leidend, daar de V. S. geen inflatie be oogen in dien zin, dat de regeering haar uitgaven met waardeloos papiergeld zal betalen, dat alleen voor dit doel zou wor den gedrukt. Veeleer zal Amerika aan het beginsel eener gezonde financieele politiek en een gezonde valuta vasthouden. Men is besloten den strijd tegen buiten landsche speculatieve aanvallen op den dollar op te nemen en de dollarkoers niel aan zich zelf over te laten. Goudverschepingen zullen ook in den vervolge worden toegelaten. Het doel der huidige geldpolitiek is een stijging dor binnenlandsche prijzen tot een redelijke hoogte. De Amerikaansche regeering hoopt bin nen afzienbaren tijd met buitenlandsche re geeringen tot een overeenkomst te gera ken, welke de algemeene terugkeei naar een stabiele n gouden standaard mogelijk maakt. Mis schien is de in Amerika voorgeschreven gouddekking van 40 pet. te hoog. Verder verklaarde Roosevelt, dat men er in Amerika volkomen op voorbereid was, dat de dollar in den inter- JAPAN tegen een economische blo :kade. Regeering wil alle hulpbronnen des lands mobiliseeren. De regeering bereidt volgens Reuter een wetsontwerp voor, dat de mobilisatie mogelijk maakt van alle hulpbronnen van Japan, voor het geval het tot een econo mische blokkade der mogendheden mocht komen in verband met het uittreden van Japan uit den Volkenbond. De bladen melden, dat het nieuwe plan de industrieën beoogt te leiden en te con troleeren uit het oogpunt van nationale verdediging en economische .ontwikkeling. Verscheidene belangrijke departementen zouden reeds met de voorbereiding der plannen begonnen zijn. BUJTENL. BERICHTEN TREINOVERVAL IN MANDSJOERIJE Elf Japanners gedood Volgens een bericht uit Tsjangtsjoen zijn bij een treinoverval in Mandsjoerije door een 2000 man sterke bende 11 Japansche passagiers ge dood en velen gewond. De bandieten hadden den trein laten ontsporen. Met pantserwagens wordt de vluchtende bende achternagezet. SMOKKELAAR SCHIET DOUANE BEAMBTEN NEER En pleegt daarna zelfmoord. Eenige dagen geleden liepen douane-be ambten in de nabijheid van Udange (bij Eupen) een beruchten alcoholsmokkelaar, uit Arlon, die reeds geruimen lijd gezocht werd, tegen het lijf. Toen de smokkelaar de beambten te genover zich zag, trok hij een revolver en be gon er blindelings op los te schieten. Een douane-beambte werd gedood, een tweede zwaar gewond. Tenslotte schoot de smokkelaar zichzelf voor het hoofd. Familiedrama. Te Gross-Schimnitz heeft in den afgeloopen nacht een man in een aaDval van waanzin zijn vrouw doodgeschoten en vervolgens schoten op zijn beide zonen gelost, waardoor één hunner in de hartstreek werd getroffen. De getroffene slaagde er echter met behulp van zijn broer nog in, de vlucht te nemen. Hij werd in een ziekenhuis opgenomen, doch zijn toestand is levensgevaarlijk. Nadat de broers gevlucht waren, sneed de vader zich met een scheer mes de keel af. TALRIJKE BRANDEN IN POLEN. Drie dorpen in asch gelegd. Talrijke branden in verschillende deelen van Polen, o.a. in het wojwodeschap Pilcek, heb ben ontzaglijke schade veroorzaakt. Drie dorpen zijn geheel afgebrand, waarbij meer dan 300 huizen en ook een synagoge ver weest werden. Talrijke personen hebben brand wonden 'opgeloopen. De aangerichte schade beloopt verscheidene millioenen zloty. ZWARE DORPSBRAND IN DE ELZAS In de nabijheid van Straatsburg is gisteren het dorp Altdorf door een grooten brand voor een groot deel in de asch gelegd. In minder dan een half uur stonden zes boerderijen in lichter laaie Toen de brandweer arriveerde, slaagde zij er met moeite in het vuur tot zijn haard te benerken. Tegen 10 uur gisteravond was een gedeelte van het dorp nog slecht? één groote vlammenzee. Negen groote boerderijen met bijgebouwen en alle opgeslagen voorraden werden een prooi der vlammen. Ook veel vee kwam bij den brand om.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6